z e IJLST Second Tactical Air Force Band ten stadhuize ontvangen Frysk orkest gaf extra concert 3ungalowkampinGaasterland geopend. Autotocht Ouden van Dagen op 10 juli 1957 Zomerwedstrijd S.Z.C. werd drijven bij tropische hitte WYMBRITSERADEEL van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, III Maandag 1 juli 1957 112e jaargang no. 52 De hitte Waterpoortpartij 1957 T.G.P. Z.K.H. Prins Bernhard werd j.l. zaterdag 46 jaar Door steekvlam gekwetst Gezamenlijke gymnastiek- demonstraties Sociale Zorg voor minder validen Eindexamen Chr. Lyceum Sneek Tragisch ongeval bij de Terhornster sluis Meer zwemmers dan zeilers Autotocht Ouden van dagen Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Geslaagd Benoemd Naar het Sted. gymnasium Sportmiddag Maple Leaf i t SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK I in Het Bestuur K.V. Sneek. stand Foto Meyboom (zilveren Wier E. kest was dienovereenkomstig. 2. K, H. de Prins f Redaktie-adres Kleinzand 7 - Telefoon 2872 De Commissie Autotocht Ouden van Dagen, Sneek Tot onderwijzeres a. d. C.V.O.-school te Ytens is benoemd onze stadgenote mej. A. Deenik. \dtninisiiatie: 'omh Drijfhout Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Verschijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Sneker ingezetenen zich getroostten, was het mogelijk deze wedstrijd te hou den. Het bestuur verwacht ook thans weer dat zijn streven, één keer per jaar een grote wedstrijd in Sneek te houden, door velen gesteund zal worden. Vooral een flinke publieke belangstelling zal zeer op prijs worden gesteld. Zie nadere advertentie. Zaterdag is in Gaasterland het bunga- low-kamp in het Fonteinbos officieel door burgemeester Schwartzenberg in gebruik gesteld doordat deze met eer sleutel een van het dozijn bungalows te Nadat de burgemeester deze medaljes had uitgereikt boden dames in Fries costuum verversingen aan en bracht Flight It. Davis dank voor de ontvangst, welke ook werd bij gewoond door de ka binetschef van de Commissaris der Ko ningin in Friesland, mr. Hartung, ver tegenwoordigen van diverse corporaties te dezer stede, de chef van ons politie corps de heer Kooistra enz. Hierover heeft U al één en ander in de bladen kunnen lezen. Alle voorberei dingen worden getroffen om ook deze tocht wederom vlot te doen verlopen. We vertrekken woensdag 10 juli van de Nieuwe Veemarkt. Maar dit is al vooruit lopen; laten de heren autobezitters spoedig hun strookje ingevuld aan de garagehouders afgeven of geeft U het even telefonisch door aan Tel. nr. 3344. Er wachten wederom vele oudjes op Uw medewerking. De heren bakkers verlenen op bijzondere wijze hun medewerking. Onze kruideniers zullen wel veel apart gaan leggen; wij komen U ook weer bezoeken. Nu nog een belangrijke zaak voor al onze stadgenoten Zaterdagavond zullen in het Sport park aan de Leeuwarderweg enkele be kende voetbalwedstrijden worden ge speeld ten bate van de Autotocht voor Ouden van Dagen. De leden van de Ge meenteraad zullen wederom de strijd aanbinden tegen de beren van de Secre tarie en verder is er de wedstrijd Sne ker A-elftalSneker B-elftal, samenge steld uit de beste voetballers van alle plaatselijke voetbalclubs. De entrée’s zijn op een minimum bedrag vastgesteld. Mocht er iemand onder onze stadgeno ten zijn, die gaarne iets voor de oudjes wil offeren, dan kan hij/zij dit zaterdag avond doen. Burgers van Sneek, laten wij zater dagavond. eens nagaan hoeveel mensen het Sportpark kan bevatten. Hoort U zaterdagavond de tonen van de muziek in de stad, trek dan mee naar het Sport park Het Comité voor de Autotocht voor Ouden van Dagen, H. Abma, voorzitter Menno de Vries, secretaris U. K. van Wijk, penningm. W. Faber E. Metz G. W. Poiesz L. Zondervan Van het driedelige pianoconcert van Lennox Berkeley (1903) dat tien jaar geleden gecomponeerd werd voor de pia nist Colin Horsley, en die het werk hier na met het Frysk Orkest ten gehore bracht, voldeden, ons althans, de hoek- Aan de gem. H.B.S. te Leeuwarden slaagde voor het eindexamen A onze stadgenoot de heer J. J. Rasterhoff Alle 7 kandidaten van de R.K. Ulo St. Jozef alhier slaagden zaterdag voor het te Zwolle gehouden eindexamen Mulo B. Het zijn de dames: Corrie Kok en Jannie Terra te Joure en de heren Eduard Hettinga, Koudum; Dirk Potma, Sneek; Jan Modderman. Sneek; Oene v. d. Leest. Joure en Wim Zijlstra, Joure aldus meldt Ons Noorden. Aan de R.K. H.B.S. te Bolsward slaag de voor het eindexamen B mej. B. de Boer, Scharnegoutum. Te Utrecht slaagde voor het eind examen conservatorium (hoofdvak pia no) de heer Johan Bok te Sneek. De heer A. R. van der Sluis alhier slaagde te Den Haag voor het examen 2e stuurman Grote Vaart. Onweder gepaard met regen in ver schillende delen van Nederland heeft hier heden een einde gemaakt aan de ergste hitte welke over Europa golfde. Een bijna ongekende hitte, welke in Spanje de thermometer zelfs tot 45 graden deed oplopen. De ongewone warmte heeft natuurlijk haar slachtof fers geëist, zowel als direct gevolg daarvan als in de vorm van verdrin- kingsgevallen; van de laatste kwamen er alleen in Nederland in het weekeinde al een zestiental voor. Opening tentoonstelling „Het Atoom” bij Schiphol. Minister Oats heeft net ije kernreactor in werking gesteld. fcechtsfr H. M de Koningin en Zl kijken met belangstelling toe. Evenals vorige jaren houden de vier plaatselijke gymnastiekverenigingen ook dit jaar gezamenlijk weer een open luchtdemonstratie, en wel op donder dagavond a.s. in het Sportpark. Na een optocht door de stad wordt om half acht begonnen met de uitvoering van de ver schillende vrije- en toesteloefeningen, waarna tot slot een massale vrije oefe ning door alle dames uitgevoerd zal worden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wjj naar de advertentie in dit blad. Geslaagd voor* de H.B.S. afdeling A de dames L. Bruinsma, Sj. Speerstra, T. v. d. Werf, allen te Sneek; B. v.d. Velde, Joure en de heren D. de Boer en S. Vis ser, Sneek; A. Koopmans en A. IJpma, Hindeloopen; S. Wiersma en P. IJska, Exmorra; S. Woudstra, IJlst. Afgewezen 3 candidaten. Uit de proefklasse zijn tot de le klas se van het Sted. Gymnasium alhier toe gelaten: J. R. Algra, H. T. Ament, xJ. H. Coers, J. A. Dijkstra en xC. Veene- ma, allen te Sneek; F. van Dijk, Mak- kum; L. T. G. Inberg, Roordahuizum; xM. G. K. Krijtenburg, Joure; xS. Leen- tjes, Heeg; J. v. d. Meer, Roordahui zum: xM. M. de Noo, Hommerts. x Zijn meisjes. De oudjes, die deze tocht wensen mee te maken, moeten zich melden ZA TERDAGMORGEN 6 JULI a.s. tus sen 10 en 12 uur in Café-Restaurant „Onder de Linden”. Alleen zij die de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt, komen voor deze tocht in aanmerking. De Commissie behoudt zich het recht voor de leeftijdsgrens te verhogen, wanneer geen voldoende autoruimte ter beschikking wordt gesteld. Ieder, die de tocht wenst mee te rij den, moet zich persoonlijk melden of laten melden op de zitting. Rijdt men telkenjare met dezelfde chauffeur, dan dus evengoed op de zitting aangeven. Voor controle op de leeftijd moet le gitimatiebewijs of trouwboekje wor den getoond. Na de vastgestelde uren worden geen aangiften meer in behandeling ge nomen. delen, en met name het eerste deel, het best. Het middendeel was te breed uit gesponnen om te kunnen boeien. Colin Horsley toonde zich in de ver tolking een pianist van formaat, voor wie, schijnbaar, geen technische proble men bestaan. Het orkest begeleidde uit nemend en ad rem. Alfred Salten is, dat bleek ook nu weer overduidelijk, een allround musicus en een doorgewinter de dirigent. Van Benjamin Britten stond geen eigen compositie op het programma, doch wel kwam zijn naam er als bewerker op voor. Hij arrangeerde nl. „Soirées Musi- cales” van Rossini, dat met veel nu ancering door het orkest werd weerge geven. evenals de twee idyllische stuk ken van Fred. Delius. Zowel strijkers als blazers waren de gehele avond uitstekend op dreef Hun grote homogeniteit bleek ook in de ver klanking van de dankbare „English Folk Songs Suite" van Ralph Vaughan Wil liams en de indrukwekkende eerste „Pomp and circumstance March” van Edward Elgar, waarmee besloten werd. Rest ons nog te vermelden dat vóór het concert het Britse en het Nederland se volkslied gespeeld werden en dat Salten zo attent was te eindigen met het Frysk Folksliet. J.N. Tijdens de werkzaamheden aan de gasleidingen in de Leeuwarderweg ter hoogte van ’t huis van de heer Johs. Mie- dema, sprong vrijdagmiddag ’n z.g. blaas, waardoor gas kon ontsnappen dat, toen het een propaangasbrander bereikte, ex plodeerde en zich tot een geweldige steekvlam ontwikkelde. Twee werklie den van de aannemingsmij „De Toevoer” uit Meppel, welke de werkzaamheden verricht, nl. Hendrik Lefferts uit Mep- gel en Joh. v. d. Ven uit Sneek liepen brandwonden op, evenals de 6-jarige Jo han Siemonsma uit de Meldoornlaan die tot de schare kinderen behoorde die de werkzaamheden nieuwsgierig volgden. Het drietal werd naar het ziekenhuis vervoerd om verbonden te worden; de heer Lefferts kon daarna naar huis te rugkeren en beide anderen, iets ernsti ger gewond, moesten enige dagen in het St. Antoniusziekenhuis ter verdere ver pleging worden opgenomen. De brandweer, spoedig met een grote spuit verschenen, had de vlammen snel geblust. De Ned. Ver. Sociale Zorg voor Min der-Validen heeft reeds gedurende 30 jaar de belangen van onze minder- valide medeburgers behartigd. In 1956 werd aan 609 van de inge schreven minder-validen passend werk verschaft, in het particulier bedrijf, overheidsdienst, op een beschuttende werkplaats, in een eigen zelfstandig be drijf of door huisarbeid. Aan 1708 per sonen werd met goed resultaat hulp ver leend op andere wijze. Op 1 januari 1957 waren nog 4420 personen bij de A.V.O. ingeschreven. De plaatsingen kwamen tot door de activiteiten van 64 adviesbu- reaux, waarvoor er ook één te Sneek is gevestigd. Een deel van het werk ge schiedt belangloos door de afdelingsbe-' stuursleden, maar er zijn ook beroeps krachten in dienst die moeten worden bezoldigd, terwijl de hulpverlening zelf door het verstrekken van hulp bij aan koop van protheses, invalidewagens, in richting eigen bedrijfjes enz. ook gelet kost. De Ned. Ver. A.V.O. doet daarom met vrijmoedigheid een beroep op u, haar werk te steunen. U krijgt daarvoor de gelegenheid bij de jaarlijkse collecte, die te Sneek wordt gehouden op vrijdag 5 juli a.s. Het bestuur van de afdeling Sneek, M. A. Boonstra, voorzitter, Gysb. Japiks- straat 8. W. Trenning, secretaris, Ds. Bosstr. 13. A. v. Doorn, penningm., Jachthavenstr. 7. G. Douma, R. Bockemakade 15. J. Visser, Maststraat 36. A. de Vries, Graaf Adolfstraat 27. Dr. J. W. v. d. Zijpp, Stationsstraat 2. Evenals voorgaande jaren is het be stuur van de Kaatsver. „Sneek” van plan weer een grote kaatswedstrijd te organiseren. Deze wedstrijd is dit jaar vastgesteld op zaterdag 13 juli a.s. in het sportpark aan de Leeuwarderweg. Vorige jaren namen 12 eerste klas kaatsers aan deze wedstrijd deel, waar bij dan de Sneker telling werd toege past. Het bestuur heeft evenwel dit jaar gemeend eens 24 kaatsers (8 parturen) te moeten uitnodigen, waarbij volgens het afvalsysteem wordt gekaatst. De medewerking voor de Waterpoort partij is steeds groot geweest en vooral door de financiële offers, die een aantal ingezetenen zich getroostten, De Engelse gasten hadden ’s morgens Sloten bezocht en waren vandaar door de Toerist van de heer M. v. d. Werf afgehaald en, genietend van een mooie watertocht, naar Sneek gebracht. Burgemeester Rasterhoff heette hen in hun moedertaal welkom, hopend dat de boottocht welke ze hadden gemaakt, hen overtuigd zou hebben van de mo gelijkheden van Sneek als centrum van watersport. Spr. wees er op dat deze bezoekers niet de eerste leden van de R.A F. zijn die met Sneek kennis ma ken, want in de oorlog daalden ook hier leden van dit corps, die in nood verkeer den. Wij blijven hun dankbaar voor hun offers zowel als aan de bemanningen der squadrons die tijdens de oorlog bij dag en nacht ook over onze stad vlogen en waarvan het geraas der motoren ons als muziek in de oren klonk, wel minder melodieus dan onze huidige gasten ons thans brengen, maar de eerste tonen van de bevrijdingssymfonie. Spr. brengt dit alles niet in herinne ring om oorlogsherinneringen op te ha len of uiting te geven aan wraakge voelens maar om de aandacht te vesti gen op ons aller taak er aan mee te werken dat in de toekomst voorkomen worde, wat in 1940’45 gebeurde en om te wijzen op de band, die deze gebeurte nissen tussen ons smeedden, uit gevoe lens van verdraagzaamheid en een ver langen naar vrijheid en vrede. Spr. wees er voorts nog op dat men de waar de van activiteiten als the British Sea son niet moet onderschatten. Ter ge legenheid daarvan publiceerde een on zer Friese kranten een hoofdartikel on der de titel „het Britse raadsel”. De aanleiding daartoe gaven de karakte ristieke eigenschappen en het volkska rakter van de Engelsen. Eigenschappen welke door andere naties niet altijd worden begrepen. Spr. vreest dat het met de Nederlanders niet anders staat. Ook zij zullen in de ogen van andere volken in bepaalde opzichten een raad sel vormen. In dit licht bezien is het sti muleren van nader contact en het be vorderen van inzicht in de gewoonten en gebruiken van andere volken zeker van grote betekenis. Spr. hoopt dan ook dat in dit opzicht the British Season vruchten mag dragen en er aan zal mee werken het raadsel het Britse èn het Nederlandse raadsel te ontsluieren. Spr. hoopt ook dat onze gasten een goe de herinnering aan hun verblijf in Sneek zullen meenemen en het gemeentebe stuur wil daartoe gaarne medewerken door alle leden van de band een herin- neringsmedalje aan te bieden. Het bestuur vertrouwde er bljjkbaar op, dat het briesje door zou staan. Hei liet de tweede wedstrijd »1 ook door gaan, zij het maar over één kleine route. De eerste start werd bepaald op tien minuten over vier. Zeilers en bestuur kregen dus eerst even tijd wat te beko men van de tropische hitte. Het buffet in de starttoren werd bestormd zodat Bertus handen en spoedig ook koele dranken te kort kwam, en zelfs zagen we drie bestuursleden, voorzitter en secre taris incluis, in het verkoelende nat dui ken, iets wat we nog niet eerder in onze verslaggeversloopbaan hadden meege maakt. Er waren trouwens de gehele dag meer zwemmers dan zeilers, en het kleine hoekje schaduw bezijden de start toren was goud waard. Toen de middagwedstrijd begon was de wind ook al weer verdwenen, zodat de geschiedenis zich herhaalde. Alleen waren er nu nóg minder schepen in de baan dan ’s morgens en toen was het aantal deelnemers al niet groot. Van een wedstrijdverslag kan bij zulke drijfpartijen natuurlijk geen sprake zijn en daarom volstaan we met het vermel den van de uitslagen waarvoor over beide wedstrijden een puntentelling gold. Gemengde klasse. Open jachten: 1 Jan- kobus. Th. Pasma Sr.; 2 Meeuw II. A. de Groot, Drachten. Kajuit jachten: stra Jr. Valken: 1 Vivian, st. E. J. Graatsma, I Sneek. 16 m2 klasse: 1 Iris. J. Burema; 2 Ma rion, Mej. J. Kuipers, st. P. Amsterdam; 3 Snilekrüper. U. Bakker; 4 Dirk Trom, B. de Haan; 5 Peter, G. Abma. De Haan en Abma eindigden met een gelijk aantal punten. De Haan’s positie in de tweede wedstrijd gaf toen de door slag. Zaterdag hield de Buurt- en Speeltuin» ver. „Maple Leaf” op haar terrein aan de lepenlaan een sportmiddag voor de kinderen van 4 t.e.m. 14 jaar. TaJ van ouders gaven door hun aanwezigheid blijk van belangstelling. Het stralende zomerweer droeg natuurlijk bij tot de prettige stemming welke er de gehele middag heerste. Het Sneker stadsorgel „De Waterpoorter” verzorgde het mu zikale gedeelte. De organisatie, die dit maal alleen berustte bij de bestuursleden, was perfect. Alles had een vlot verloop. Om 2 uur vingen de wedstrijden aan en klokslag 5 uur waa het einde daar. Tal van aardige prijsjes waren beschikbaar gesteld, terwijl de plm. 125 kinderen ruimschoots getracteerd werden. Hoe wel het ditmaal geen ijsfeest betrof, ont brak de heerlijke chocolademelk van „Normandia”, welke weer gratis was beschikbaar gesteld, niet, waarvoor de voorzitter de heer H. v. Gunst de direc tie dan ook dank bracht. Door een der leden werden films gemaakt, zodat men t.z.t. nogmaals van deze in alle opzich ten geslaagde middag zal kunnen genie ten. De uitslagen van de wedstrijden zijn: Meisjes en jongens 4 jaar, balspel: le pr. Doret v.d. Werf; 2e pr. Jikkemien Hettinga. De andere kleuters ontvingen ieder een troostprijs je. Meisjes 5 en 6 jaar, stokjes in stoof steken: le pr. Dreesje Paques; 2e pr. Agnes Melai; 3e pr. Mieke Paques. Jongens 5 en 6 jaar, blokjes in stoof steken: le pr. Wiltsje Renema; 2e pr. Henk Hasz; 3e pr. René IJsselstein. Meisjes 7 en 8 jaar, talhoutjes rapen: le pr. Aaltje Boot; 2e pr. Rini Tjaarda; 3e pr. Tonnie de Boer; 4e pr. Lea Het tinga; 5e pr. Hieke Prakken. Jongens 7 en 8 jaar, talhout je rapen: le pr. Henk Draijer; 2e pr. Leo Lampe; 3e pr. Harry Hasz; 4e pr. Jan Siemon sma; 5e pr. Maarten Lampe. Meisjes 9 en 10 jaar, was ophangen: le pr. Truus van Doorn; 2e pr. Dinie Ferwerda: 3e pr. Alie Pheifer. Jongens 9 en 10 jaar, baldrijven: le pr. Broer Hartkamp; 2e pr. Jelle Wolt- huizen; 3e pr. Peter Meijer. Meisjes 11 en 12 jaar, baldrijven: le pr. Willy Meijer: 2e pr. Dinie Postma; 3e pr. Gerry v. d. Zee. Jongens 11 en 12 jaar, zaklopen: le pr. Henk Bakker; 2e pr. Gerrit Feringa; 3e pr. Simon Boot; 4e pr. Joop Eringa. Meisjes 13 en 14 jaar, op rollende fles draad in naald doen: le pr. Jannie de Groot; 2e pr. Fronie Siemonsma. Jongens 13 en 14 jaar, hardlopen met hindernissen: le pr. Robbie Postma; 2e pr. Simon v. d. Zee. In het kader van the British Season heeft zaterdagmiddag de Second Tactical Air Force Band onder haar leider Flight lieutenant Davis een korte mars door Oudemirdum opende, onze stad gemaakt waarna ze te vier uur door het gemeentebestuur ten stad huize werd ontvangen. In het kader van de „British Season” gaf het Frysk Orkest donderdagavond een buitengewoon concert in „Amicitia”. De dirigent Alfred Salten had voor deze gelegenheid een belangwekkend pro gramma samengesteld uit werken van Purcell, Delius, Vaughan Williams, El gar, Britten en Berkeley. Bovendien werkte de befaamde pianist, de in Nieuw-Zeeland geboren Brit, Colin Horsley, mede als solist. Toch bleek het mooie zomerweer een te grote concur rent te zijn, want het bezoek was zeer matig te noemen. De Engelse gasten werden vóóraf in hun eigen taal toege sproken dooi- burgemeester Rasterhoff, waarna het Frysk Orkest de aandacht opeiste. Begonnen werd met de Comus- Suite van Henry Purcell (16591695). Deze suite, bestaande uit een ouverture en elf korte stukken, vormt de parti tuur van het Ballet „Comus”, dat werd gearrangeerd en georkestreerd door Constant Lambert (19051951). De or kestratie is vakkundig en zeer kleur rijk. De uitvoering door het Frysk Or- De burgemeester uitte daarbij zijn l grote vreugde over de totstandkoming van dit kamp omdat immers zijn ge meente vooral recreatiegebied is. Vooraf haa de directeur van de N.V. Fonteinbos, de heer Tj. Kingma te Leeu warden, enkele bijzonderheden over de gebouwde en nog te bouwen bungalows uit de doeken gedaan, waarbij deze dank bracht aan architect Klein te Groningen, het aannemersbedrijf fa. Kingma te Leeuwarden en de onderaannemers, die in de recordtijd van 3 maanden het pres teerden 12 bungalows op te leveren. De zomerhuisjes, die alle ideaal zijn gelegen temidden van bos, zijn voorzien van elk comfort (stromend water, vaste wastafels, gas en elektr. licht) zijn in drie soorten gebouwd (klein, middel groot en grotere). Het ligt in de bedoeling over een pe riode van 5 jaren een geheel complex (50 stuks) op te stellen, zo zeide de di recteur en tijdens de koffietafel ook nog eens zijn broer M. Kingma, die naast de fam. Schrader, de kampbeheerder, met de algehele leiding van dit bunga- lowkamp is belast. Aan de koffietafel voerden vervolgens nog het woord: de directeur van de Prov. V.V.V. de heer H. P. Timmermans, de heer E. Groenhof namens Dorpsbe lang te Oudemirdum, de heer Wijbenga namens de onderaannemers welke allen vol lof waren over datgene wat hier tot stand is gebracht. Ook Gaasterlands burgemeester sprak als ere-voorzitter van VVV Gaasterland nog een enkel woord, aldus meldt Ons Noorden. Advert-ntieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs 1 3. per halt jaar. Franco per post t 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Gistermorgen heeft het water ook in onze omgeving een slachtoffer geeist. Bij de Terhornster sluis verdronk nl. het tienjarig zoontje Pieter van de familie Hofstra uit Leeuwarden. Het ventje, dat daar met zijn ouders vertoefde, was gaan zwemmen in het afgesloten gedeelte achter de strekdam, waar het weer zeer druk was. Hij is toen echter ongemerkt onder de omheining doorgezwommen en in het diepe gedeelte gekomen. Een arts uit Terhorne heeft nog getracht door kunstmatige ademhaling de levensgees ten weer op te wekken, maar dit gelukte niet. Regenbogen: 1 Oranje, T. Zwart; 2 Al- gri. Joh. Alberda; 3 Bruiser, Joh. de Wilde. Zwart kwam door deze overwinning voor een jaar in het bezit van de Gerrit Hofstra-wisselprijs (zilveren brande- wijnskom) aangeboden door de weduwe van de overleden voorzitter. In verband met het 55-jarig bestaan Van de S.Z.C., dat overigens ongemerkt voorbij ging, waren voor deze wedstrij den bijzondere prijzen uitgeloofd en ont ving elke deelnemer een herinnerings- vaantje. De Sneeker Zeilclub kreeg gisteren bij haar zomerwedstrijden zon te veel en wind te weinig. Het meer was als een blinkende sipiegel waarop de schepen slechts tergend langzaam voortdreven en dus kwam er van de wedstrijden wei nig of niets terecht, ’s Morgens bjj het begin was er nog een klein koeltje, maar naarmate de zon hoger steeg werd het steeds stiller. Verschillende deel nemers hadden er de brui al aan gegeven, toen er om een uur of twee boven in het meer echter toch nog een mooi briesje opstak, zodat de finish nog zei lende bereikt kon worden. Het bestuur halveerde nl. het aantal routes tot éé'n, waarover 3>/j uur gevaren werd. 1 Windfall,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1