Weemoed en dankbaarheid bij het afscheid van burgemeester Tjaberings Produktiekeuring wordt 3 oktober gehouden Linnendam” aan de jeugdige bestuurders overgedragen IJLST en van WYM BRITS ERA DEEL Waarderende woorden, goede wensen, bloemen en geschenken de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan iBlilIf Ifff 112e jaargang no. 61 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK on Geslaagd gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Het Sneeker Nieuwsblad is een Donderdag 1 augustus 1957 Zeventig jaar getrouwd Burgemeester van Wijngaarden met de ambtsketen getooid Fries Scheepv. Museum krijgt 2500 uit het Anjerfonds Geslaagd Installatie burgemeester J. van Hout 1 1 99 i Zie vervolg pag. 2 LG I Jouke nu echt „burgemeester" Afscheidsgroet. Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. een van Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Sc Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K. 5150) .Alle begin is moeilijk. De tenten in jongensstad waren maandag In vlot tempo opgezet, maar de keuken van Linnendam werkte nog wat stroef. Met warme hoofden en een hart vol zorg stonden de twee kooksters over de grote kookpot gebogen waarin de aardappels en wortels maar niet gaar wilden worden. Het valt niet mee voor een gewone huismoeder om plotseling voor een gezin met 350 jongens te moeten zorgen. De goede wil en zorg waren volop aanwezig, maar als de spullen wat te laat gebracht worden en men bovendien moet wen nen aan het koken In zo’n grote stoomketel, dan kan zelfs de beste kookster niet meer tegen de omstandigheden op. De gehele burgerij van Wymbritseradeel en met haar nog vele anderen hebben gistermiddag, toen de heer Tjaberings in de overvolle raadzaal afscheid nam van zyn gemeente en tevens van het burgemeestersambt dat hij bijna 37 jaren bekleedde, in vele toonaarden maar allen met dezelfde grondtoon, uiting gegeven aan hun grote waardering voor zijn werk als hoofd der gemeente en van hun hoogachting voor zijn persoon. Vooral zijn gemoedelijkheid, hartelijk heid en hulpvaardigheid werd door vele sprekers naar voren gebracht, waarbij het niet bij woorden van dank alleen bleef, maar ook fraaie geschenken wer den aangeboden. De burgerij kwam zelfs vorstelijk uit de hoek. Die schonk de scheidende burger vader namelijk een televisietoestel om straks in zyn flat te Leeuwarden „net alhlelendal to fortuteazjen”, zoals master de Boer, die als haar woordvoerder optrad, het geestig en ?o door en door Fries uitdrukte. SCHARNEGOUTUM. Te Groningen is geslaagd voor het diploma electro-tech- nisch installateur V.E.V. onze plaatsge noot de heer A. J. Jukema. Op- en aanmerkingen. Natuurlijk kwamen na dit zeer officiële gedeelte wat jeugdige burgers het stad huis binnenvallen om de nodige op- en aanmerkingen te maken. De maaltijd werd terloops besproken en één burger maakte met een veelzeggend gebaar de opmerking: „Als ik suk eten bij mien moeke kreeg, dan De commissie van ontvangst leidde intussen de genodigden binnen. Dat was in de eerste plaats wethouder Boonstra die Linnendam aan de jongens zou over dragen omdat de burgemeester verhin derd was. De heer Boonstra was vergezeld van de gemeente-secretaris de heer Koster. Verder namen op de stoelen plaats Korpschef Kooistra en adjudant de Zee, de heer de Boer, directeur van gemeen tewerken en nog enkele dames en heren, onder wie de pers ruim vertegenwoor digd was. De heer H. W. Fijlstra, voorzitter van de commissie, heette hen en de jonge burgers in een grote kring om de gasten geschaard hartelijk welkom en bracht daarna dank aan de velen die SNEEKER NIEUWSBLAD scheidende burgervader steeds het ge meentelijk welzijn heeft willen zoeken en als een „sunige Grunninger” getracht heeft op de zuinigste wijze dat welzijn te verwerkelijken. Weth. Jouwsma prees evenals zijn col lega de harmonische samenwerking in het college van B. en W. en bedankte de heer Tjaberings voor alles wat hy voor de Raad was. Alle leden zullen zich dit dankbaar blijven herinneren. De Raad wilde bij dit afscheid echter iets aanbieden waardoor dit college ook niet al te zeer uit de gedachten van zyn scheldende voorzitter kan worden ver drongen. Daarom bood het hem als blij vende herinnering een Zaanse hangklok aan. Zondag a.s. hoopt het echtpaar Hoge- boomHartkamp, wonende in de Ange- linastichting te Emmen zijn 70-jarig huwelijksfeest te vieren. Beide zijn nog kras; de bruidegom is 91, de bruid 90 jaar. Een team. Wethouder G. M. Gerbrandij, loco- burgemeester, die sedert 1945 als raads lid en de laatste jaren in zijn tegenwoor dige functie met de heer Tjaberings mocht samenwerken, prees de teamgeest in het college van B. en W„ waartoe de burgemeester een grote bijdrage heeft geleverd, en die aan de gemeente ten goede is gekomen. Met de U geschonken krachten hebt U steeds het beste ge zocht voor onze gemeente, welke U lief was en door Uw vriendelijke en prettige wijze van optreden bracht U stijl en sfeer in onze B. en W.-vergaderingen, aldus de heer Gerbrandij. En wij raakten zo goed op elkaar ingesteld, dat we, hoe wel soms vanuit verschillende standpun ten, toch tot een bevredigend compromis konden komen. sie er van overtuigd, dat het traditie zou worden, dat de fokkers hun beste beesten voor Sneek zullen reserveren. Ook dat bleek juist te zijn. De keuring van 1956 was beter dan al de vorige. Veel medewerking. Tot nu toe werd steeds de volledige medewerking van het Stamboek verkre gen en de commissie rekent daar ook nu weer op, evenals op de medewerking van de fokkers. De steun van het ge meentebestuur. o.a. bestaande uit het beschikbaar stellen van het veemarkt - terrein, is al weer verzekerd en gehoopt wordt dat het publiek ook voldoende be langstelling voor deze unieke keuring zal tonen. Teneinde het bezoek van buitenlan ders te stimuleren zijn reeds 6000 fol ders in zeven talen naar vrijwel alle landen van Europa verzonden en in de komende maanden zal ook op andere wijze, o.a. door geregelde publicaties in de pers, de aandacht op deze grote Friese keuring worden gevestigd. Tot besluit van deze alleraardigste bijeenkomst zongen de jongens spontaan en daverend hun eigen volkslied,, voor deze gelegenheid onder leiding van de heer Johan Bok, die de muziek er voor schreef. hebben medegewerkt aan het tot stand komen van deze stad. In de eerste plaats aan B. en W. voor hun financiële steun. Vervolgens de directeur van ge meentewerken, die altijd voor de com missie klaar stond en met de leden van de personeelsvereniging een groot stuk werk heeft verricht. En Korpschef Kooi stra bracht hij dank voor de opleiding die hy en zijn mannen gaven aan de jeugdige politie-agenten van de stad. De overdracht. De heer Gerbrandij kwam tot de con clusie dat de heer Tjaberings zijn bur- gemeestersperlode eindigt met winst, maar constateerde tevens, dat veel wat de laatste jaren van gemeentewege kon worden bereikt thans vanwege de be stedingsbeperking dreigt vast te lopen. Tal van plannen die voor uitvoering klaar liggen, dreigen hierdoor naar een verdere toekomst te worden terugge drongen. Tegenover het door U gevoerde financiële beleid klinkt het woord be stedingsbeperking echter als een disso nant, meende spr. De oude vaderlandse deugden: spaarzaamheid en vlijt, waren nl. ook de Uwe. Onder een somber perspectief wat de toekomst betreft is U genoopt het roer onzer gemeente in andere handen over te geven. Wat er bij dit alles in Uw hart omgaat kunnen wij moeilijk bevroeden. U zult straks Uw ambtsketen voor goed moeten afleggen. En daarmee is Uw ambtelijke periode van bijna 50 jaar af gesloten. Na een arbeidzaam leven gaat U over naar een veel rustiger en kalmer bestaan. Moge het zo worden dat deze rust inderdaad voor U en mevrouw een rust zal zijn. Spr. eindigde met de woor den van een onzer grote mannen uit het huis van Oranje: „Wie sterft voordat hij sterft, sterft niet wanneer hij sterft”. Namens de Raad Na de wens te hebben uitgesproken dat de jongens hier een plezierige veer tien dagen zullen beleven en Pluvius niet te vaak op bezoek zal komen, maakte de heer Fijlstra plaats voor wet houder Boonstra, de de jongens gemoe delijk en geestig toesprak en de bedoe ling van deze jongensstad uiteenzette. In de eerste plaats hoopte hij dat de burgers van deze nieuwe gemeente hier een prettige tijd zullen hebben, maar daarnaast zullen ze ook leren om kame raadschappelijk met elkaar om te gaan. Ze zullen moeten gehoorzamen en be velen stipt opvolgen. Het gemeentebe stuur heeft een verantwoordelijke taak en de heer Boonstra weet zeker dat burgemeester Wijngaarden wel eens voor moeilijke beslissingen zal komen te staan. Daarom vertelde hij hoe kordaat eens de stadsomroeper van Sloten een moeilijke kwestie oploste, welk verhaal tje grote hilariteit bracht onder de jon gens. Daarna wendde wethouder Boonstra zich tot de jeugdige burgemeester. „Als burgemeester van jongensstad hebt U grote bevoegdheden gekregen”, zei hij. „U kunt zelfs burgers van het terrein verwijderen en straffen laten uitvoeren. Wij verwachten van U, dat U begrip zult tonen en hopen dat uw taak zeer prettig zal zijn. Met deze wens, Jouke van Wijngaarden, installeer ik U als burgemeester van Linnendam”. Onder een daverend gejuich hing de wethouder daarna een prachtige „ambts keten” om de schouders van de jonge burgemeester, die, nadat zijn stadge noten op verzoek van de heer Boonstra een driewerf hoera op hem hadden uit gebracht, dank bracht aan alle volwas senen die aan het stichten van Jongens stad hebben medegewerkt en beloofde dat hy en zijn medewerkers hun uiterste best zullen doen deze stad te doen sla gen. Vanzelfsprekend wek te het zitten tussei hamer en aambeela meerdere malen haast ondragelijke spanningen op, maar, aldus de burgemeester, ik mag zeggen, dat het mij een eer is geweest deze mij opge legde moeilijke taak te hebben mogen verrichten, Gode dankbaar, die mij daar toe in staat heeft gesteld. Spr. betoogde vervolgens dat na de oorlog B. en W. en de Raad samen veel hebben kunnen doen en nog heel gaarne veel meer hadden willen doen als hun daartoe de mogelijkheden waren geschonken en bracht de raad dank voor zijn eendrachtige medewerking. Verder memoreerde hij de prettige en vriendschapelijke samenwerking met de opeenvolgende wethouders en de secre taris, en richtte hij zich met woorden van waardering en dank tot de gemeen.- te-ontvanger, het secretariepersoneel, de dienst van gemeentewerken, het perso neel van de keuringsdienst van vee en vlees, de schoolarts, de gemeente-artsen, de geestelijkheid en het personeel der scholen in al hun nuanceringen, alsmede tot de Rijkspolitie, zowel te land als te water, waarmee de samenwerking ook steeds voortreffelijk is geweest. Boven dien memoreerde hij nog de grote trouw waarmee de voormalige concierge- kamerbewaarders, wijlen de heer Tjal- sma en de naar Amerika vertrokken heer Reitsma hem hebben gediend en de grote toewijding waarmee zij hun verantwoordelijke taak in het gemeente huis hebben verrricht. De tegenwoordige functionaris en echtgenote geven blijk hun voetsporen te drukken; spr. dankte ook hen voor hun toewijding. Nadat wethouder G. M. Gerbrandy als loco-burgemeester de vele genodig den en belangstellenden het welkom had toegeroepen en enkele mededelingen be treffende de gang van zaken op deze middag had gedaan, leidden op zyn ver zoek de secretaris en wethouder Jouw sma de heer en mevrouw Tjaberings de zaal binnen. Zij werden door allen staan de begroet. De heer Tjaberings nam daarna voor de laatste maal op de voor- zittersstoel plaats en opende de verga dering met het formuliergebed. Het bestuur van het Provinciaal An jerfonds heeft voor het Fries Scheep vaart Museum alhier f 2500.beschik baar gesteld uit het aan het Anjerfonds toekomende deel van de opbrengst van enige landelijke acties van het Prins Bernhard Fonds. Aangepast. Als geboren Groninger hebt U zich heel goed aan deze Friese gemeente aangepast, zo vervolgde spr., en niet al leen studie gemaakt van de Friese taal, maar ook van de volksaard, gebruiken en gewoonten der Friezen. Tal van door U geschreven Friese gedichten getuigen daarvan. Sommige dezer gedichten ont sluieren heel even Uw gevoelige hart, maar toch neem ik aan dat niet alle ge meentenaren achter Uw donkere door dringende blik Uw gevoelige karakter en humor hebben ontdekt. Zij die gere geld met U omgingen zullen evenwel zich lang Uw geestige verteltrant blij ven herinneren. Spr. was er echter ze ker van dat de omgang met zyn Friese gemeentenaren het leven van de heer Tjaberings heeft verrijkt en verdiept. En evenzeer weet ik, zo betoogde hij, dat U bij het heengaan het gemis van deze omgang als een verlies zult be schouwen. Als insider weet het dagelijks bestuur maar al te goed hoe moeilijk het U valt zich los te maken van onze ge meente. Maar hopelijk zal deze kennis U tot een steun zijn om in dit onver mijdelijke heengaan te berusten. Winst. ■prak wethouder C. Jouwsma. De Raad teemt met weemoed afscheid van U, och aan de andere kant is er ook reden lankbaar te zijn, zo betoogde deze spre- rer. En alleen die kant van de medaille wilde hij boven laten komen. Het is nu ongeveer een tijdsbestek van elf jaar, dat onze raad met U mocht samenwerken. Het is mij een behoefte hier te verklaren, dat wij met voldoe ning op deze samenwerking kunnen te rugzien, zo verzekerde de heer Jouwsma. Na eveneens te hebben gememoreerd, dat de heer Tjaberings zijn liefde aan Wymbritseradeel en haar bevolking heeft verpand, concludeerde spr. dat de Voor het Associatie Praktijkdiploma Spaanse Handelscorrespondentie slaag de te Amsterdam onze vroegere stadge noot de heer J. Feitsma, thans te Veen- dam. Spr. bedankte tenslotte ook de pers voor de vriendelijkheid en welwillend heid hem al de jaren door betoond en bekende daarna met gemengde gevoe lens vervuld te zijn. Enerzijds stemde het hem droef, het heerlijke ambt van burgemeester, ’t welk hij zo lange jaren, verdeeld over drie gemeenten, heeft mo gen vervullen, thans te moeten neerleg gen, maar anderzijds werd hij vervuld van innige dank jegens ons aller Vader in de Hemel, die ’t hem als eenvoudig mens vergund en er hem toe gesterkt heeft, dit schone ambt zo lang te hebben mo gen dragen. Tot besluit hield de heer Tjaberings zich voor aller vriendschap aanbevolen De Commissie voor de productiekeuring alhier, die al sinds 1946 ieder jaar (met uitzondering van 1951) onder het motto „productie, sierlijkheid en kracht” wordt gehouden en zich tot een van de voornaamste keuringen in het Noorden heeft ontwikkeld, heeft besloten de keuring evenals verleden jaar weer op don derdag 3 oktober te houden. Dat is dus de dag na de grote stierenkeuring te Leeuwarden. De scheidende burgervader richtte vervolgens over de hoofden van alle aan wezigen heen een afscheidsgroet tot de bevolking van Wymbritseradeel met wie hij zich al de jaren door één heeft ge voeld en meegeleefd in droeve en blijde dagen. In de voorafgaande jaren werd deze show steeds eerder gehouden, variëren de van het laatst van april tot 30 juli, maar al deze data hadden hun bezwa ren, zoals de voorzitter van de commis sie, de heer H. Wind, ons met voorbeel den aantoonde. Daarom werd verleden jaar de dag na de stierenkeuring in Leeuwarden gekozen, omdat die veel be zoekers uit het buitenland trekt. Ver wacht werd nl. dat velen van deze bui tenlanders dan ook wel naar Sneek zou den komen, en dat bleek inderdaad het Om twee uur waren straten en plei nen in Linnendam uitgestorven. De jon gens zaten in groepjes in de tenten en op de weg hoorde men al het dringende slaan van de lepels op de borden. De bevolking had honger! Daar was geluk kig de brij-man en met volle borden pap werd de ergste honger gestild. DadeltflC daarna konden Burgemees ter en Wethouders zich met de raads leden terug trekken in het stadhuis om hun aardappels met wortels en lekkere jus te verorberen. De Raadsvergadering. Na de maaltijd nam de eerste raads vergadering een aanvang. Burgemeester van Wijngaarden opende deze vergade ring met een hartelijk welkomstwoord. „We hebben lang uitgekeken naar dit ogenblik”, zei hij met een ferme vaste stem, „en nu is het dan zo ver dat wy in jongensstad wonen. Verschillende mensen in Sneek hebben hier hard voor gewerkt en wij zijn daar heel dankbaar voor. Jongensstad is er gekomen; aan ons de taak haar tot een goed einde te brengen. Ik zal er mijn best voor doen dat alles goed en ordelik verloopt in jongensstad”. Hij las daarna een formulier voor waarin de wethouders en raadsleden trouw beloofden aan de stad. Allemaal antwoordden ze met een vast: Dat be loof ik. De burgemeester aanvaardde daarna zyn ambt met de woorden: „Ik besef dat ik bij het aangaan van mijn functie een grote verantwoordelijkheid op mij neem”. Stads- en straatnamen. en sprak hy de allerbeste wensen uit voor het welzijn en de bloei van „ons aller geliefde gemeente Wymbritsera deel”. Ik dank haar voor de my en mijn echtgenote bij voortduring bewezen ge negenheid en trouw, zei hy. In gedach ten reik ik allen de hand, kan het zijn een vriendenhand. Voor heel velen heb ik wat kunnen zyn en doen, hetzy als burgemeester, hetzjj als burgervader. Mocht Ik hier of daar tekort geschoten zyn, wil my dat dan vergeven, daarby bedenkende dat het my aan goede wil nimmer heeft ont broken. maar dat ’t kunnen aan grenzen gebonden Is. Een burgemeester is ook maar een mens in al zyn onvolmaakt heid. De heer Wind kon nu reeds mede delen, dat de rubrieken en de keurings eisen gelijk zullen zyn aan die van ver leden jaar. Men kan er dus van ver zekerd zijn dat het puikje van de Friese rundveestapel donderdag 3 oktober weer op het keuringsterrein in Sneek verza meld zal zijn. Om de bezoekers hiervan volledig te doen genieten zullen, indien daarvoor belangstelling blijkt te bestaan, rondlei dingen met voorlichting van een des- fkundige worden gehouden. Voorts wordt geval te zijn. Bovendien was de commis- Noverwogen aan het défilé van de be- kroonde dieren die voor de kampioens- keuring in aanmerking komen en aan deze keuring zelf een enigszins feeste lijk karakter te geven en z. m. een tri bune te plaatsen vanwaar men dit défilé en de keuring van de kampioenscandi- daten kan volgen. De verschillende standsorganisaties zullen worden uitgenodigd hun leden op te wekken gezamenlijk de keuring te bezoeken, terwijl daarvoor ook contact zal worden opgenomen met de reis- bureaux en touringcar-ondernemingen. Kortom alles zal in het werk gesteld worden het bezoek aan deze elfde Pro ductiekeuring zo hoog mogelijk op te voeren. De nieuwe burgemeester van Wym britseradeel, de heer J. van Hout, zal a.s. maandag 2 uur in een te houden raadsvergadering door de loco-burge meester, wethouder G. M. Gerbrandij, worden geïnstalleerd. Terugbllk. Vervolgens hield hij een afscheidsrede waarin hy er aan herinnerde dat het voor hem geen ge makkelijke taak was in 1941 op de dag af 16 jaar geleden de plaats in te nemen van zijn diepbetreur- de ambtsvoorganger, die een paar maanden tevoren door de be zetter uit het ambt was gezet en wegge voerd. Daar kwam nog by, dat vier we ken na zijn komst hier de gemeenteraad zijn bestuurstaak moest staken en de gehele bestuursmacht met de daaraan verbonden verantwoordelijkheid in zijn handen werd gelegd. Maar, zo betoogde de heer Tjaberings, ik ben hier, zoals U al len weet, door de toenmalige Neder landse overheid naar toe gehaald om, zoals mij gezegd werd, deze gemeente „safe” te stellen. Ik heb dan ook de uitoefening van myn ambt hier, speciaal in de uiterst moeilijke bezettings jaren, als een roeping beschouwd en myn beleid daarnaar ge richt. Het voorstel van B. en W. de stad „Linnendam” te noemen werd met alge mene stemmen aangenomen. Ook met de straatnamen kon de raad zich una niem verenigen op één uitzondering na. Wethouder Flapper verklaarde zich tegen de naam Prins Bernhardstraat, die hij niet echt jongensstad-achtig vond. Het voorstel kwam toen in stem ming en werd met één stem tegen aan genomen. Linnendam heeft nu dus een Prins Bernhardstraat, Julianastraat, Hendrik straat, Zwetteweg, Vondelstraat, Tromp- weg, Fylstrastraat en Molenaarstraat. De beide pleinen zyn het Groenlands- plein bij de ingang en het Burgemeester Rasterhoffplein voor het stadhuis. Na deze besluiten werd een commissie benoemd die tot taak kreeg de ge nodigden bij de ingang van jongensstad te ont vangen. Als redactie leden van de krant wer den benoemd: Dirk Plat. Jacob Beswerda en Fred die Faber. In de com missie voor de reini- '-■ingsdienst werden be noemd Jan Brink en Hendrik IJntema, in die voor de loten verkoop Ja cob Krol en Reinder v. d Veen. Na de rondvraag, waar voor zich geen sprekers meldden, sloot de burge meester de raadsverga dering, die door de Vara opgenomen werd, met de wens dat Linnen dam een groot succes mag worden en dit nie! de laatste keer zal zijn dat jongensstad georga niseerd wordt. Uren, dagen, maanden, jaren. Deze klok, zo besloot de heer Jouw sma zijn toespraak, verslaat minuten, uren, dagen, maanden, jaren. Zij treedt niet terug. Elke tik die zy doet is ver leden tijd en spoedt zich naar de toe komst. Nu gaan U en mevrouw een pe riode in van aardse rust, maar ik spreek de hoop uit en bid U toe, mede namens de raad, dat U beiden in deze toekomst een rust moogt vinden die nimmer ein digt. Dat schenke U God. Namens het ambtenarencorps sprak de secretaris, de heer K. Visser, de scheidende burgemeester toe. Hij sprak eerst over het nare gevoel dat aan scheiden verbonden is, maar wees daarna op het voorrecht, dat de heer Tjaberings na vaak moeilijke jaren zijn tijd kon uitdienen en nu fit en wel op de valreep stond. Spr. verklaarde dat dit afscheid hun allen oprecht leed doet, omdat de banden tussen de burgemeester en hen in de achter ons liggende jaren hecht en sterk zijn geworden. Het valt niet gemakke lijk deze thans los te moeten maken. Uw harteiyke en gemoedelijke om gang met allen die, in welke functie ook, deel uitmaken van het gemeenteperso- neel, Uw daadwerkelyk medeleven in alles wat het persoonlijk leven raakte, zullen Ik mag daarvan bij vernieuwing getuigen, aldus de heer Visser niet licht door oils worden vergeten. Na het beleid van de heer Tjabe rings te hebben gekarakteriseerd als: krachtig, doelbewust, soms met een autocratisch tintje, maar steeds boven de partijen staand, hem dank te heb ben gebracht voor het feit dat hij steeds het oor leende aan gerechtvaardigde wensen met betrekking tot de materiële positie van het gemeentepersoneel, en daaraan nog een persoonlijk woord te hebben toegevoegd, bood de secretaris de heer Tjaberings als stoffelijk blijk van hun gevoelens een wandbord van Makkumer aardewerk aan, waarop de wapens van al zyn drie gemeenten, Nieuwolda, Hoogkerk en Wymbritsera deel, in natuurlijke kleuren zijn afge- beeld. Hij hoopte dat dit bord de (nu oud-) burgemeester tot een dagelijkse herinnering aan zijn langdurig burge meestersambt mag zijn en niet in de laatste plaats aan de goede jaren, welke hij in Wymbritseradeel heeft doorge bracht. De heer Tjaberings dankte alle spre kers, mede namens zijn echtgenote, voor hun goede woorden en geschenken en verklaarde gelukkig te weten te zijn ge komen, dat men buiten Friesland heel verkeerde voorstelling heeft Friesland en haar bevolking. Ik heb be wondering gekregen voor haar schoon heid, haar trouw en aanhankelijkheid, zo verzekerde spreker, en zal de periode die ik hier in Wymbritseradeel door bracht altijd in dankbare herinnering houden. De officiële vergadering werd hierna gesloten. Spr. wees er vervolgens op, hoe de heer Tjaberings in mooie, maar ook in moellyke jaren op de commandobrug heeft gestaan, waarby zowel waar dering als miskenning zijn deel is ge weest. De heer Gerbrandij weet dit aan het bijzondere van het burgemeesters ambt. Een burgemeester weet in bepaal de kwesties veel meer dan hij kan en mag zeggen. Foutieve conclusies en mis vatting door de buitenwacht zijn daar van vaak het gevolg. Geslaagd voor het diploma Mod. Be drijfsadministratie (Ass.): N. Boersma te Idsega; C. Verbeek te Oudega (W.); G. E. Kip te Staveren; A. Postma te Warns. Praktijkdiploma Boekh. (Ass.): mej. J. de Boer; R. de Boer te Workum; D. S. van Hout te Oosterend; A. Boot- sma, Sneek; J. Ybema, Bolsward. Mid denstandsdiploma: J. Burema, mej. T. Hartkamp, T. Holkema, J. Koopmans, mej. S. Siemonsma, J. Visser, J. Vrie- zema, F. H. Krommendijk, mej. E. Hogeboom, allen te Sneek; mej. T. Cnossen te Hommerts; J. de Jong te Sloten; mej. C. Smit, Abbega; mej. H. v. d. Weide, Lutkewierum; mej. S. Wier- da, IJlst; Tj Postma, Scharnegoutum. Allen opgeleid door de heer L. M. Vier- stra alhier. Onze stadgenoot de heer P. A. C. Brandsma slaagde te Aalsmeer voor het vakdiploma bloemenschikken en-binden. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker T*Jieuwsblad. O

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1