voor Dertien Ereburgers van Linnendam Vijfenvijftigjarig Priesterfeest Deken J. van Galkom Weer veel inschrijvingen de Sneekweek Patrouillevaartuig Hr. Ms. „Balder” komt in Sneek en van V™ IJLST Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL gecombineerde uHgaee een NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUT! NIEUWSBLAD 112e jaargang no. 64 Nieuwe banen voor acht windrichtingen Bioscoopnieuws Festival der lichte muze De K. I. Friesland Zwarte ooievaars boven Ameland Kerknieuws Prinses Irene gaat Frans studeren I Maandag 12 augustus 1957 Het Sneeker Nieuwsblad is een Afscheid ds J. P. Dondorp Actie Bijstand Koningin Julianafonds Nieuw Gebouw voor Friese Provinciale Bibliotheek Geslaagd Benoemd Redakteur: L. KIEZEBRINK 4 Nieuwe banen. Teamwedstrijden. Voorbeeld. De man in de regenjas. Naar de bioscoop en het stadhuis Teamwedstrijden Niet ankeren in de wedstrijd- banen. Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Na een driewerf hoera voor alle men sen die zich ingespannen hebben voor jongensstad, werden de raadsleden in het stadhuis getracteerd op limonade terwijl wethouder Boonstra en gemeente-secre- men. De te zeilen banen zullen niet eer der dan tien minuten voor het begin van de wedstrijden worden aangegeven. in Amicitia waar de jongens zeer geno ten hebben. taris Koster alle jongens een rol Rang gaven. In optocht ging het voor de laatste maal terug naar jongensstad, waar de poort definitief gesloten werd. Tot het volgend jaar. Priesterfeest in 1952 met zijn verheffing tot ere-kanunnik van het Metropolitaan Kapittel te Utrecht, de wereldlijke had dat enige maanden te voren gedaan, nl. in april 1952, door zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K. 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD Officiële ontvangst. De opvarenden zullen vrijdagavond 16 augustus officieel door het gemeentebe stuur in het Stadhuis worden ontvangen, tegelijk met de deelnemers aan de Sneek week en de besturen en wedstrijd- comité’s der beide zeilverenigingen. Voor de Sneek-Week, die a.s. zaterdag begint en dit jaar voor de 22e maal ge houden wordt, zjjn 301 individuele Inschrijvingen binnen gekomen. Met inbegrip van de teamwedstrijden, eenmanswedstrijden en dameswedstryden wordt het to taal aantal 534. Deze cijfers zijn iets lager dan verleden jaar, zoals uit de hieronder staande Inschrijvingen voor elke klasse blijkt. Voor een deel wordt dit veroorzaakt door het geringere aantal Boeiers, Friese jachten en Tjotters, die verleden jaar in groter getale aanwezig waren in verband met de reünie van deze oude jachten in Joure. Aantal prijzen. In het aantal prijzen voor elke klasse is ook verandering gekomen. Voorheen werd dit bepaald door het aantal star ters, thans zal hiervoor het aantal in schrijvingen gelden. Het aantal prijzen zal voor elke klasse in het programma worden vermeld. Om drie uur werden de genodigden door burgemeester Jouke van Wijngaar den ontvangen en over een loper het stadhuis binnengeleid. Daar heette hij alle dames en heren welkom en bedank te hij hen hartelijk dat zij er aan heb» ben meegewerkt dat jongensstad, ’n proef voor Sneek, een groot succes geworden is. „In de raadsvergadering van 7 augus tus heeft de raad besloten U allen te be noemen tot ereburger van Linnendam”, zei de burgemeester. Daarna overhandigde hij aan burge meester Rasterhoff het mooi uitgevoer de diploma waarop de onderscheiding vermeld staat. Wethouder Boonstra nam het eerbewijs voor zichzelf en de heer Blok in ontvangst. Verder werden tot ereburgers benoemd: Korpschef Kooi- stra en adjudant de Zee, de dames Boot met grote dank voor het perfecte koken het menu vermeldde die dag snijboontjes Prinses Irene zal waarschijnlijk in sep tember een opleiding M.O. Frans gaan volgen aan het Instituut voor hoger on derwijs in de Franse taal te Utrecht. Donderdagmiddag heeft er zich in het stadhuis van Linnendam een bijzondere gebeurtenis af gespeeld: een aantal burgers van Sneek, onder wie in de eerste plaats burgemeester Rasterhoff en de beide wethouders, zijn benoemd tot ere burger van Linnendam SCHARNEGOUTUM. Ds. J. P. Don dorp zal zondag 27 oktober a.s. afscheid nemen van de Geref. Kerk van Scharne- goutum en de week daarop, nl. zondag 3 november a.s., na vooraf te zijn be vestigd door zijn vader dr. A. Dondorp van Heemstede, zijn intree doen als pre dikant van de Geref. Kerk van Hattem, waar hij de opvolger wordt van ds. H. Veldkamp, die van 19311946 te Sneek heeft gestaan en op 10 februari van het vorige jaar is overleden. Ds. Dondorp werd op 16 maart 1929 in de Geref. pastorie van Wagenborgen in de gemeente Termunten geboren, be zocht het Chr. lyceum te Haarlem en studeerde vervolgens aan de Vrije Uni- versiteit te Amsterdam, waar hij op 23 januari 1953 zijn kandidaatsexamen deed. Nadat kand. Dondorp op 10 febr. 1953 door de classis Haarlem was be roepbaar gesteld In de Geref. Kerken in Nederland, werd hij op 11 oktober van datzelfde jaar (1953) door zijn vader dr. A. Dondorp van Heemstede te Schar- negoutum in het ambt bevestigd. Tij dens zijn vier-jarige ambtsbediening te Scharnegoutum was ds. Dondorp van 1 september 1955 tot 1 oktober 1956 ruim een jaar werkzaam als legerpredikant te Assen. Voor de gewone nationale wedstrijden is het aantal inschrijvingen als volgt: Regenbogen 16 (verl. jaar 22), 30 m2 klasse 8 (8), 22 m2 klasse 9 (9), Pam- pusklasse 15 (18), Valken A 22 (21), Valken B 21 (18), 16 m2 klasse Streep A 21 (19), Streep B 42 (38), Stip A. 11 (13), Stip B 15 (14), Schouwen 3 (’5), 12 m2 Sharpieklasse 5 (4); B.M.klasse 4 (7), Vrijheidklasse A 15 (12), Vrgheids- klasse B 16 (18), Olympiajollen 5 (10), 12 v. Jollen 13(12), Larken 5(7), Jeugd- klasse (Pluisjes) 15 (18), Finnjollen 6 (3), Boeiers 8 (9), Friese Jachten 6(10), Tjotters 8 (11), Gemengde klasse: open jchten 8 (12), Kajuitjachten 4 (4). De boeiers, Friese jachten en Tjotters zeilen alleen op dinsdag, de Gemengde klasse (alleen voor leden van de S.Z.C.) uitsluitend op zaterdag. Voor de Flying Dutchmanklasse meld de zich niemand aan, voor de Stern- jollen slechts één, zodat deze klassen niet in het programma zullen voorko men. Aan het verslag over 1956 van de Pro vinciale Commissie voor toezicht op de K.I. in Friesland, ontlenen wij, dat er 17 verenigingen werkzaam waren met 7.990 leden en 125.288 geïnsemineerde koeien, tegen 19 verenigingen in 1955 met 7.523 leden en 116.278 geïnsemineerde koeien. Ongeveer 40 pct. van de Friese boeren is thans lid van een K.I.-vereni- ging. Er waren in het afgelopen jaar 166 stieren aanwezig waarvan 1 kalverstier; van 162 stieren werd sperma gebruikt, hetgeen neerkomt op per stier 773 koeien met 1.168 inseminaties. In de Vrtfheidsklasse HollandFries land Holland: Fjordane, K. Wolthuis, Am sterdam; Oehoe III, W. J. Vermeulen, Rotterdam; Antilope, N. Anker, Gouda; Speedier, C. de Haas Jr., Breukelen. Friesland: Karei Doorman, A. Bor- kent, Heerenveen; Good Luck II, U. Ja ger, Lemmer; Skal, H. Visser, Sneek; Agressor, P. Cnossen, Sneek. In de Pampusklasse konden geen teams voor de eveneens uitgeschreven HollandFriesland wedstrijden worden gevormd. Voor het Koningin Juliana-fonds ter bevordering van het maatschappelijk werk, wordt van 15 augustus tot 28 sep tember a.s. een grootscheepse finantiële actie gevoerd onder de naam „Bijstand ten behoeve van het Koningin Juliana fonds”. Deze campagne staat onder lei ding van de bekende Rotterdamse orga nisator A. M. Bergers en zal via de ra dio worden ondersteund, voor welk doel de K.R.O., V.A.R.A. en V.P.R.O, zend tijd zullen af staan. Op vrijdag 16 augustus te 20.05 uur (Hilv. I) zal Hare Excellentie de Minis ter van Maatschappelijk Werk, Mejuf frouw Dr M. A. M. Klompé de actie voor de microfoon inleiden. ning van een 160-tons kustvaarder) re latief grote aantal mensen 28 dat in oorlogstijd op dit schip nodig is, wordt verklaard uit het feit, dat alle genoemde apparatuur en bewapening bediend moeten worden. Een gedeelte van de bemanning kan uit dienstplich tigen bestaan. „Het zal nog lang duren”, zo zeide de heer Rasterhoff, „voor Linnendam een even rijke historie zal hebben als Sneek, dat al een aantal eeuwen inplaats van één jaar bestaatToch hebben jullie eenzelfde taak als de burgers van Sneek, ook jullie moeten een reputatie opbou wen”, aldus spr., die de jongens daarna als symbool van hun taak het boekje over Sneek „Drie kronen met ere” over handigde. Onder daverend applaus nam burge meester Jouke van Wijngaarden het boekje in ontvangst. Hij dankte keurig en bood het gezelschap daarna thee met koekjes aan. Daarop toonde de jeugdige burge meester zijn stad aan zijn grote collega, die met veel belangstelling alles in ogen schouw nam. Raadsleden leidden de an dere ereburgers rond en bij de uitgang ontvingen allen een exemplaar van het Nienwsblad van Linnendam, dat er ook deze keer weer alleraardigst uitzag. Vrijdag kreeg Linnendam te kampen met zware regenbuien en harde wind. Verschillende jongens moesten de tenten al afbreken en het zag er niet best uit voor zaterdag. Gelukkig bood de heer Miedema de burgers van Linnendam spontaan een filmprogramma aan, zodat de zaterdagmorgen doorgebracht werd De proef is uitnemend geslaagd en het is te hopen dat een dergelijke stad in de toekomst opnieuw georganiseerd kan worden. De burgemeester wilde graag dank brengen aan het gemeente bestuur van Linnendam dat het de orde in de stad zo goed heeft kunnen hand haven. 's Middags ging het in optocht, vooraf gegaan door het Stedelijk muziekcorps, naar het stadhuis waar de voltallige ge meenteraad van Linnendam op het bor des verscheen. Na een kort toespraakje, ferm uitgesproken zoals we dat in deze weken van hem gewend waren gaf bur gemeester Jouke van Wijngaarden zijn ambtsketen aan burgemeester Rasterhoff die hem zal bewaren voor de volgende burgemeester van jongensstad. „Ik ben jou en de raad erkentelijk voor de goede wijze waarop jullie jon gensstad bestuurd hebben”, zei burge meester Rasterhoff. „Jullie hebben niet veel straffen behoeven uit te delen, de jongens hebben zich goed gedragen. Jullie zijn nu terug in de grote gemeen schap van Sneek, en we hopen dat jullie je ook daar goed zult gedragen en b.v. de plantsoenen ongemoeid zullen laten. Je hebt nu zelf gemerkt hoe moeilijk het is om een stad te besturen. Wij willen Sneek ook graag mooi en schoon hou den, zoals jullie het ook in Linnendam hadden.” SANDFIRDEN. Bij de stemming is tot kerkvoogd Herv. Gem. te Sandfirden gekozen heer H. Haanstra. Als herinnering reikte de burgemees ter daarna aan alle raadsleden een me daille met het stadswapen uit. Jouke van Wijngaarden kreeg een zilveren op de borst gespeld, de andere jongens een bronzen. Jongensstad maakt school Onder de aanwezigen bevond zich ook een heer uit Wageningen, waar men ook plannen heeft een dergelijke stad te organiseren. Allicht dat men dan vooraf eens gaat praten met de heren Molenaar, Groen land en Fijlstra, die zich zulke uitne mende organisatoren en geboren jeugd leiders hebben getoond. Geslaagd voor de akte N IV de heer P. Augustin, leraar aan de Ambachts school alhier. Voor ’t diploma textiel gr. 3 en slaagde mej. V. M. de Jong alhier. Onze vroegere stadgenoot, de heer St. S. v. d. Zee, thans architect te Velp, is vorige week geslaagd voor het diploma Hogere Bouwkunst. Met ingang van 1 sept. is tot hoofd leidster aan de Chr. Kleuterschool te Melissant benoemd mej. L. Seinen te Sneek. Daar het in de voorafgaande jaren meermalen voorkwam, dat de banen ge heel of voor een groot deel bezeild wa ren, zijn deze thans geheel gewijzigd. In de plaats van de drie banen welke voor heen gebruikt werden, waarvan de gro te door de Goingarijpster Poel liep, zijn nu vijf banen voor acht windrichtingen ontworpen. Bij drie hiervan blijven alle schepen in het meer, bij een ligt ook een boei in de Zoutpoel, terwijl voor de zgn. stormbaan het Kruiswater en de Houke- sloot zijn ingeschakeld. De Goingarijpster Poel, en daarmee dus ook de Sijbesloot, is vervallen. Alle klassen varen dezelfde baan. Met deze banen kunnen bij alle wind richtingen goede kruisrakken worden uitgezet, zodat het door alle wedstrijd- zeilers verfoeide „carousselvaren” zo veel als maar mogelijk is wordt voorko- Het provinciaal bestuur van Fries land heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een ontwerp voor een nieuwe pro vinciale bibliotheek te Leeuwarden. De deelneming staat open voor alle in ons land wonende architecten van Neder landse nationaliteit. Er is een eerste prijs van f 10.000, een tweede van f 7500 en een derde van f 5000 uitgeloofd. Na de in dlenststelling van H. M. Mijnenveger „Sneek” in maart van dit jaar, heeft burgemeester Rasterhoff pogingen in het werk gesteld dit schip tijdens de a.s. Sneek-Week een bezoek aan Sneek te doen brengen. Hij kreeg daarop echter van de Commandant Zeemacht der Koninklijke Marine ten antwoord, dat zulks met dit schip om technische redenen niet mogelijk is. Wel was hjj bereid H.M. Patrouillevaartuig „Balder” naar Sneek te laten komen, welk aan bod natuurlijk dankbaar is geaccepteerd. Dit is een comedie-thriller van Julien Duvivier met niemand minder dan Fer- nandel in de hoofdrol van een zekere meneer Constantin, een bijna braaf cla rinettist van het ChAtelet, die echter als zjjn vrouw na 15 jaar hem voor het eerst alleen laat, een slippertje tracht te maken, maar dan in handen van een chanteur raakt. En niet alleen dat; hij raakt ook verstrikt in de intriges van een gangsterbende, zodat hij tenslotte verdacht wordt van minstens een zes tal moorden. Men moet een Fernandel zijn om achtervolgd door de politie, be dreigd door de chanteur, beducht voor de aanstaande thuiskomst van zijn vrouw, toch nog de dans te ontspringen. 1 Maar dat gebeurt niet, dan na een ver- bisterend snelle reeks toevallen. Een kostelijk verhaal, waarin men zowel gie ren als griezelen kan. De dames Giliams en Eekhof mochten het mooie diploma ook in ontvangst nemen, evenals de heren J. Calf, Joh. Bok, J. v. d. Zee en G. W. Poiesz. Burgemeester Rasterhoff sprak een dankwoord tot zijn jeugdige collega en de raadsleden, die hem en de andere da mes en heren tot ereburger van Linnen dam benoemden, de jongensstad die ge sticht kon worden doordat verschillende mensen de handen ineen sloegen. Boven het bos en tentenkamp te Hol- lum (A.) werden 4 zwarte ooievaars waargenomen. De dieren vlogen vrij laag, zodat de witte vlek op de borst een kenmerk van deze dieren duide lijk waarneembaar was. Voor zover bekend, zijn hier nog nooit dergeljjke vogels gezien. De dieren ver dwenen in westelijke richting. (Friesch Dagblad). Op de feestdag van Maria ten Hemel opneming hoopt de hoogeerwaarde heer Deken J. van Gal kom de dag te ge denken waarop hij 55 jaar geleden de H. Priesterwijding ontving. Ondanks zijn hoge ouderdom onze Deken is ruim 78 jaar bezit de ju bilaris nog een grote werklust en beschikt hij over een vitali teit waarop menige jongere jaloers kan zijn. Deken van Galkom die op 26 september 1924 als pastoor van de parochie van de H.Martinus alhier en als deken van 't De kenaat Sneek werd geïnstalleerd vierde in de loop van zijn bijna 33-jarig pasto raat te Sneek talrij ke jubilea (zilveren, veertig- en vijftig jarig priesterfeest, zilveren pastoraat enz.) en zou niets liever hebben gezien dan dat nu deze dag in stilte voorbij ging. De parochianen dachten daarover echter anders. Op donderdag 15 augustus hoopt de jubilaris om 10 uur in de Parochie kerk een plechtige Hoogmis op te dra gen. In de namiddag zal van 2 tot 4 uur in de hal van Amicitia een receptie wor den gehouden, waar parochianen, vrien den en belangstellenden de jubilaris kun nen gelukwensen en tijdens welke re ceptie tevens het cadeau van de pa rochie, een soms gelds als begin van een fonds voor de restauratie van het kerk orgel zal worden aangeboden. De dag wordt besloten met een plech tig Lof om 5 uur. Tot zover de mededelingen welke wij over de sobere viering van een zeer bij zondere gebeurtenis immers een vijf- en-vijftig jarig feest van een priester die zijn hoge taak nog steeds vervult is een zeldzaamheid ontvingen. Per soonlijk mogen wij daarbij nog de ver wachting uitspreken dat het op deze re ceptie stellig ook niet aan belangstel ling van niet-katholieke zijde zal ont breken. Want Deken Van Galkom is ook een geziene en belangrijke figuur in de gehele Sneker gemeenschap en ver daar buiten. Beloonde zijn kerkelijke over heid de verdiensten van de Deken tij dens diens viering van zijn Gouden gehouden der Ned. de In verband met de wijziging van de wedstrijdbanen moet het Meer geheel voor de zeilers worden vrij gehouden. Aan de eigenaren van niet aan de wed strijden deelnemende zeilschepen en de motorboten zal daarom dringend worden verzocht niet achter de startlijn of in het gebied waarin de banen zijn uitge zet, te ankeren. Tenslotte zij hier nogmaals vermeld, dat de Sneek-Week officieel zal worden geopend op vrijdag 16 augustus, des avonds 8 uur in het Stadhuis, waarvoor thans alle deelnemers in de Regenboog- klasse zijn uitgenodigd. De andere klas sen zullen elk door een deputatie ver tegenwoordigd zijn. Tijdens deze opening zal volgens de gewoonte ook worden bekend gemaakt aan wie dit jaar de onderscheiding „Schipper in de Orde van de Sneker Pan”.is toegekend. Dit schip komt hier van vrijdag 161 wapens. Het (vergeleken met de beman- t.e.m. maandag 19 augustus. Het zal ligplaats kiezen aan de Pampuskade en zaterdag- en zondagmiddag van twee tot vier uur en beide dagen des avonds van zes tot negen uur voor bezichtiging toegankelijk zijn. Hr. Ms. „Balder” is een patrouillle- vaartuig van 160 ton waterverplaatsing, 36 m lang, 6 m breed en 2 m diepgang. Op oorlogssterkte bestaat de beman ning uit 28 koppen, te weten drie offi cieren, twee onderofficieren en drie en twintig korporaals en manschappen. Thans vaart het schip met een kleinere bemanning in verband met het ook in de Koninklijke Marine bestaande perso neelstekort. Het schip maakt deel uit van een klas se van vijf schepen, die allen gebouwd werden op de Marinewerf te Den Hel der in de jaren 19541955. De kosten werden in het kader van het ’’off shore procurement” gedragen door de Ameri kaanse schatkist. Het Sneker Actiecomité heeft zater dagavond met het doen optreden van de Brabantse Balletgroep uit Mierlo en de Rolschaatsclub van Eindhoven een zeer goede beurt gemaakt. Deze dansgroep welke onder leiding staat van mevr. Stiphoutvan Bokhoven in het bijzon der heeft de grote drommen, welke zich om het Wippodium hadden geschaard in verrukkink gebracht. De overkomst van deze groep was geregeld tijdens de kersenoogstfeesten in Mierlo, waaraan o.a. mede werkten de „Snitser Ungeti- ders” en de „Selva Sisters”. Het is een hobby van mevrouw Stiphorst meisjes van plm. 8 tot 18 jaar een balletoplei ding te geven op zuiver amateuristische grondslag. Vooral in het zuiden van het land heeft zij veel successen geoogst. Ge heel belangloos wijdt zij haar kracht en talent aan deze groep ook wat de kle ding betreft, welke geheel door haar zelf bekostigd wordt. De heer Frits van der Bosch uit Helmond, conferencier bij de groep, gaf bij elk nummer een toe lichting. Met de rolschaatsers werkten aan dit programma mede de vocal group „The Spotlight Partners” uit Geldrop, zeven vlotte jonge mannen, die ook reeds enige malen in het amateur programma van radio Luxemburg optraden. Zij brachten met veel succes oude en nieuwe liedjes met eigen arrangementen. Het was een op zeer goed peil staande avond waar voor o.m. ook burgemeester Rasterhoff en het bestuur van VVV belangstelling toonden. Na afloop bracht de waarne mend voorzitter van het comité de heer D. v. d. Werf het gezelschap, dat alleen tegen vergoeding van de buskosten de verre reis naar Sneek had ondernomen, dank voor het kostelijk programma; hij bood als aandenken aan alle medewer kenden een Friese vlag embleem aan. Hij bracht ook dank aan de gastheren en gastvrouwen die de bezoekers gast vrijheid hadden verleend en fa. H. B. Z voor het beschikbaar stellen van ruimte in haar winkel, waar de deelnemers zich konden verkleden in hun keurige costuums. Wegens omstandigheden kan het Ste delijk Muziekcorps hedenavond niet op treden. De commissie is niet in staat nog een programma samen te stellen. Dus heden- en morgenavond geen optreden op t podium, terwijl a.s. donderdag het fes tival wordt gesloten met het optreden van Harry Bordon, conferencier, het Kalmar-trio met internationale acroba tiek, Herman Teunissen met zijn won- derorgel en Wikkel en Bros, komisch cascadenummer. De uitrusting. Deze vijf schepen, waarvan er nu dus een in onze stad komt, zijn ontworpen voor de maritieme verdediging van de Nederlandse havens. Voor dit doel zgn ze uitgerust met de nodige opsporings- apparatuur (radar, asdic) en een bewa pening bestaande uit een zware anti- lucht mitrailleur en drie lichte, twee dieptebomwerpers, twee mousetraps, enige dieptebomrekken en enkele kleine Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Wegens het te geringe aantal deelne mers in de B.M. klasse gaat de wed strijd FrieslandGroningen in deze klasse niet door. Voor de teamwedstrijden Holland Overijsel, GroningenFriesland op zon dag en maandag in de 16 m2 klasse zijn de volgende teams samengesteld Holland: Watergeus, P. Verhoeven, Rotterdam; Buizer, I. v. d. Waal, Rot terdam; D.A.K., J. v. Rietschoten, IJsel- monde; Kris Kras HI, R. F. de Wayer, Hilversum; Taas, A. A. Tazelaar, IJsel- monde. OveryselPolaris, W. Withaar; Dasher, M. A. Kale; West Aleta, J. W. Siebrand; John William, R. Siebrand, allen te Kampen; IJselvriend, W. Bloe- mendaal, Deventer. Groningen: Orion, J. W. Alkema, Gro ningen; Summer Joy, G. A. Veenstra, Groningen; Elizabeth, J. N. Kamp, Ha ren; Protheus, H. M. Kerstholt, Gronin gen; Fenris, Joop Helder, Paterswolde. Friesland: Betty, S. v. d. Steeg, Leeu warden; Hurricane, H. Olde Agterhuis, Heerenveen; Brüzer, M. Veenstra, Joure; Nonpareil, H. A. Minks, Leeuwarden; Marion, P. Amsterdam, Sneek. De HollandFriesland wedstrijden in de Regenboogklasse op woensdag en donderdag zullen worden gezeild door: Holland: Meteoor, H. Gebuis, Rotter dam; Cadans, Ir. G. A. Bakker, Rotter dam; Duke, J. C. v. d. Velde, Den Haag; De Kaag, K. J. Tol, Rotterdam. Friesland: Dolfijn, K. Vrolijk; Her- manna, G. Zij Is tra; Algri, J. Alberda; De Bruiser, Joh. de Wilde, allen te Sneek. In de Teamwedstrijden Holland Friesland in de Valken komen de vol gende teams uit: Holland: Boentoet, B. Staartjes, Hil versum; Barry III, J. M. Snijders, Den Haag; Goesting, Ir. G. F. v. d. Want, Arnhem; Maaike, J. H. de Wilde, Gouda. Friesland: Zilvermeeuw, U. de Vries; Ali, Fokke Jansma; De Pölle, A. Wester, allen te Grouw; Heroique, Mr R. Mulder, Langweer. ‘n- J-»»:....-'. mA

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1