De Zeilschool aan ’t Op draait weer op volle toeren Maria Oppedijk, huisvrouw en glazenierster Wij hadden Moeskops en we hebben (nog heel even) van Vliet IA IJLST van en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Donderdag 15 aug. 1957 112e jaargang no. 65 Redakteur: L. KIEZEBRINK Kerknieuws Wanbeheer in Napels Friese studenten Verkeersonveiligheid blijft bestaan Belangrijke aanwinst voor het Fries Scheepvaart Museum Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Maar wie komt daarna J eugdherbergen Verplaatsing - Het Sneeker Nieuwsblad is een Oudjes van Goënga, Offin- gawier en Gauw er op uit Verbod ploegenarbeid jeugdige werknemers Openstelling P. T. kantoor op Hardzeildag gecombineerde uitgave ean NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ■H O SS SNEEKER NIEUWSBLAD Achter Van Vliet de Herman Kuiphof. Naar Amsterdam. Vervolg op pagina 2 huid. Drie maanden later behaalde hjj voor de vijfde maal het Wereldkampi oenschap voor profsprinters zal De De leraren keurden haar werk goed, er werden ramen van haar verkocht en ze vertrok naar Amsterdam, waar ze zelf een atelier kreeg. Wat een heerlijke tijd voor een jong geïnspireerd kunstenaresje. In Amster dam is het mogeljjk naar het levende model te tekenen en men kan er goed koop costuums huren. Het jonge meisje maakte studies en zo kon een Luther- raam ontstaan, een drie koningen trip tiek wonderlijk mooi van compositie: Het Fries Scheepvaart Museum heeft de hand weten te leggen op een twee tal fraaie wandbetimmeringen uit een pand te Woudsend. De ene is uitgevoerd in Lodewijk XV-stijl en dateert uit om streeks ’t jaar 1760; de tweede vertoont de kenmerken van de Lodewijk XVI-stijl en dateert uit omstreeks ’t jaar 1785. Beide bestaan uit beschilderd grenen hout. Het ligt in de bedoeling, de be timmeringen te zijner tijd op te stellen in het naastgelegen pand Kleinzand no. 14, wanneer dit bij het huidige Museum- pand getrokken kan worden. hard werken, groei en grote verwachtin gen werd daarmee afgesloten. Illustraties. Binnenkort zal Zuid-Afrika beschik ken over een net van jeugdherbergen dat via het Afrikaanse vasteland weer met het Europese jeugdherbergennet verbonden zal zijn. Tegen het eind van het jaar zullen er ongeveer 40 jeugdher bergen in het land zijn, aldus meldt het Vrije Volk. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K. 5150) Bij resolutie van de Minister van Fi nanciën is de assistent J. Weidenaar te Schiedam verplaatst en aangewezen als deurwaarder aan het ontvangkantoor der directe belastingen enz. te Sneek. De avond was zoel na de regen- en onweersbuiten, waar de wolkenluchten boven Houkesloot, meer en weilanden nog van spraken. Maar de 15 boten la gen allen veilig gemeerd langs de wal, elk achter het eigen nummerbordje. Twee vriendinnen lieten zich rustig in haar boot wiegen op de golfslag, gezel lig pratend en kijkend naar de wolken die een gouden rand kregen van de on dergaande zon. Enkele andere jongelui scharrelden nog wat rond bij de boten, een goed zeiler heeft altijd nog wel iets op te ruimen of schoon te maken, maar de meerderheid van de zestig jonge men sen die hier hun vacantie doorbrengen, zochten toch na de maaltijd de rust en gezelligheid van het huis. Op het grasveld, dicht bij het water, zat een groepje rond een tafel te luiste ren naar instructeur Siebe, met zijn on afscheidelijke pijp, die met houten staaf- NA DE OORLOG illustreerde ze een boek van Chr. Ie Roy „Het gebrand schilderde raam en de wederopbouw”. Een van de illustraties vindt U bij dit artikel: „Monniken waren de eerste glazeniers”. Jammer dat wij de tekening hier niet in kleuren kunnen laten zien; dan pas krijgt men een idee hoe goed deze compositie voor een glas-in-lood raam tot in details is afgewerkt. De ramen boven het hoofd van van de dames is aan de andere kant van de school naast de keuken. Ook hier ruimte en licht, grote praktische was bakken. Op drooglijnen hangen de kleren te drogen van hen die ’s middags door de hevige buien overvallen zijn. „We blijven hier in stijl”, lacht de heer Stam en hij laat zien hoe de lijnen op en neer getrokken kunnen worden over blokjes als de touwen in een boot. Zelfs de doortrekker van de W.C. is hier een touw met een dikke knoop die vakkundig gelegd is. De keuken 1 Voorlopig kom ik er niet weer vandaan. Omdat het er zo oerge zellig is met de dampende koffiekom- men op tafel, de assistenten van me vrouw Stam zittend op tabouretjes en in de brede vensterbank het uitzicht door de grote ramen op onze prachtige uitgestrekte Friese weilanden en de on volprezen wolkenluchten daar boven. Geref. Kerken. Beroepen te Bozum, G. Torenbeek, kand. te Den Ham. Dit wielrenverhaaltje vond zyn oor sprong in de berichten, die vertellen, dat Arie van Vliet aan zijn laatste seizoen bezig is. De 41-jarige Woerdenaar heeft het niet tot het kwintet Wereldtitels gebracht, die Moeskops op zijn naam bracht, maar enkele malen is hij toch de beste sprinter van vijf continenten ge weest en bovendien legde hij eer op de Olympische Spelen van Berlijn in. In de wielrennerij, waarvan de sprint het on derdeel is, waar meer en sneller gedacht en gehandeld (In die volgorde 1) wordt dan in de andere takken van wieler sport, heeft Arie van Vliet zich een grote getoond. Oók door zijn gedrag, zijn sportiviteit, zijn leefwijze. Wie in Woerden komt en de villa „Oerlikon”’ ziet staan, moge weten, dat dit de naam van de baan in Zürich is, waar Van Vliet fraaie successen behaalde, maar men bedenke vooral, dat dit florissante huis een zichtbaar teken is van wat vakmanschap, gepaard met zuinigheid en vlijt in de profsport bereiken kan. Tegenover de speelse jongens met de dolle streken, die aan het eind van een opzienbarende carrière nog geen duizend gulden opzjj hebben gelegd om hun over- gang naar een ander beroep mogelijk te maken, staat het geval-Van Vliet als een monument van Hollandse degelijk heid. De A.N.W.B. heeft de resultaten van de door de bond bij de gemeentebestu ren en waterschappen ingestelde en quête naar de gevolgen van de beste- ingsbeperking op verkeersgebied ter kennis van de minister van Verkeer en Waterstaat gebracht. Uit deze enquête, waarvoor de A.N. W.B. van ruim 500 aangeschreven in stanties opgaven heeft ontvangen, blijkt, dat ruim 400 wegenobjecten voor onbe paalde tijd zijn uitgesteld of naar vol gende jaren verschoven zijn. Daaronder zijn tal van volstrekt noodzakelijk te achten wegverbeteringen, hetgeen tot gevolg zal hebben, dat vele gevaarlijke situaties, die vaak voor zeer geringe be dragen afdoende te verbeteren zouden zijn geweest, voor onbepaalde tijd zullen blijven voortbestaan. jes en kleine bootjes liet zien voor wel ke problemen, men op ’t water kan ko men te staan. „Dit is een slootje en zó gaat de golf slag. Hier vaart een motorboot, daar een zeilboot wie heeft nu voorrang?” Van de staven werd een fantastisch wipbrug- getje gemaakt, waar een miniatuur- bootje door moest varen. Het leek een grapje, vooral toen een schoen op tafel kwam als klomp voor het „klompen mannetje”, maar dat het ernst was be wezen wel de opengeslagen leerboeken en de ernstige gezichten waarmee de problemen besproken werden. „Ze hebben morgenochtend theorie- examen”, legde de heer Stam uit. Natuurlijk het is tenslotte een zeil- „school”, en al hebben ze hier een heer lijke vacantie, er moet ook geleerd wor den. „Ze moeten flink aanpakken, en heel wat leren. Elke avond een uur theo- rie-les. Dikwijls wordt de theorie op een bord gegeven, de volgende dag moeten ze dan de stof in practijk brengen op de boot”. We gaan de school bekijken. Uit de slaapzaal van de heren ruim, licht, kribben ttvee aan twee boven elkaar kan men zo naar buiten stappen en een duik in het water nemen. De slaapzaal Daar ligt ook het voorlopige ontwerp van het raam voor het Scheepvaart Museum: een schip, een zeemeermin, een vage aanduiding van Neptunus. Maar de ontwerpster spreekt liever nog niet over dit werk, het is er nog te pril voor. „Is het niet ongewoon dat een vrouw zich aan deze kunst gaat wijden En hoe is U er toe gekomen^” Maria Oppedijk beantwoordt de eerste vraag met een toestemmende hoofdknik en op de tweede weten we het antwoord eigenlijk al voor ze het uitspreekt: Om dat ze er talent voor heeft en er zich dus onweerstaanbaar toe voelde aange trokken. Op de academie voor beeldende kuns ten in Arnhem was ze een tijdlang het enige meisje dat zich wilde wijden aan de glazenierskunst. Het eerste jaar lie ten de leraren haar maar wat „modde ren” en experimenteren. Misschien om te zien of er genoeg doorzettingsvermo gen was? Toen vielen haar tekeningen op; ze boetseerde en experimenteerde met het gekleurde glas dat zo’n won derlijke bekoring voor had had. Na dat jaar volgde de serieuze opleiding tot glazenier. GOENGA, 8 aug. Onder stralend zo merweer werd de autotocht voor Ouden van Dagen van de Legêan gehouden. Van Goënga, Gauw en Offingawier ging het naar Olterterp, waar onder een ge zellig praatje de koffie geconsumeerd werd. Toen ging de reis verder over Bakkeveen, Veenhuizen naar Appelscha waar een uurtje gepauzeerd werd voor de thee en de fraaie omgeving bezich tigd. De laatste etappe was over Frede- riksoord, Noordwolde naar Wolvega waar de warme maaltijd klaar stond en zich best liet smaken. Ruim acht uur arriveerde het gezelschap weer in Gauw, opgewacht door het muziekkorps Excel sior. Nu ging het naar „Us Gebou”, waar nog een gezellig samenzijn wacht te onder het gebruik van een kopje thee en de heer Abma een woord van dank richtte tot het bestuur. De heer Halma gaf op humoristische wijze een verslag van de reis. Al met al een fijne dag en het bestuur komt alle hulde toe voor het vele werk dat het verrichtte. Over niet te lange tjjd zal ons Fries Scheepvaart Museum verrijkt worden met een glas-in-lood raam, dat door een stadgenote mevrouw M. Oppedijk de Vries gemaakt wordt. Een dezer dagen zijn we eens naar haar huis ge gaan om deze vrouwelijke glazenier aan het werk te zien. Joris van den Bergh vertelt in zijn prachtige boek „Temidden der Kampioe nen” hoe één, nonchalant uitgesproken, zinnetje uit zijn mond voldoende was om een wielrenner, die vastbesloten was geen straatlengte meer beroepshalve te fietsen, tot een come-back te bewegen. Hij zat, met Piet Moeskops naast zich, op een terrasje in Den Haag en toen er twee renners voorbijkwamen, die op een trainlngsritje waren, zei Van den Bergh zo langs-z’n-neus-weg, dat Moeskops dat niet meer zou kunnen. Moeskops zei niets terug, maar de afspraak om de volgende dag op hetzelfde terrasje weer een kopje koffie te komen drinken, kwam hy niet na. Joris, die zich af vroeg, wat er aan de hand was, zag hem plotseling voorbijkomen, diep over het stuur gebogen en in een dikke trui ge- „Zo zijn er veel mogelijkheden. Juist in onze moderne huizen waarin zo veel glas wordt aangebracht. Denkt U eens aan de trappenhuizen of een uitgebouw de eethoek in de zitkamer. En er zijn zo veel onderwerpen die geschikt zijn voor dit doel”. Wjj vinden ze in haar tekeningen, die al voorzien zijn van de glas-in-lood lijnen en er om vragen uitgevoerd te worden. Daar is het stalletje van de bloemenver- koopster, een oer-geestige geschiedenis van een vrijend paartje in een boeren kamer waar de vader al in de bedstee ligt. De petroleumlamp straalt helder, want vader heeft pas gewaarschuwd lêêmp op. We kjjken naar de werktafel, nemen een paar stukken glas op: rood met af lopende tinten, groen, in een prachtige tint, met een tekening van een sierlijke droomvlinder. Sportief gezien blijft echter de vraag, wie er na hem komt. Wy lezen daar, dat „de opvolger voor Van Vliet er reeds is”. Gelukkig staat er een vraagteken achter, want de man-in-kwestie, Joop Capteyn, moet echt nog bewijzen, dat er wereldklasse in hem schuilt. En daar Derksen ook al tegen de veertig loopt en Hjjzelendoorn nooit de beloften van ettelijke jaren terug heeft ingelost, is het nog de vraag, of Nederland zijn eer volle positie zal kunnen handhaven. Ja renlang is de baansport op sterven na dood geweest in ons land en behalve in het Olympisch Stadion werden zelden goede wedstrijden gegeven, al deed men in Utrecht en Nijmegen soms pogingen om leven in de brouwerij te brengen. Maar de laatste tijd schijnt er wat „Nachwuchs” te komen. Capteyn, Mees Gerritsen, de drie-turven-hoge amateur- sprintkampioen van Nederland, Gelder- mans en Van Houwelingen als achter- volgers-met-aanleg en dan eindelijk eens een paar stayers, die de oudere Pronk kunnen opvolgen: Norbert Koch, Vrees wijk en de nationale kampioen Wierstra. Men zegt, dat de wielersport ten dode is opgeschreven in Europa, omdat de fiets als vervoersmiddel ten dode zou zijn opgeschreven, verdrongen als zij dreigt te worden door brommer en scoo ter. Op de zeer lange duur is dat mis schien waar, doch voorlopig heeft het tanen of klimmen der publieke interesse nog voornamelijk te maken met de pres taties. Voor goede wielersport, eerlijk en fair en met wereldklasse onder de deel nemers, loopt men in dit land nog wel warm te componeren. Er is een lees-hoek en een plank met veelgebruikte leerboeken. Aan de andere kant brandt fel tegen de muur een scheepslamp die zyn lichtbun del werpt over een groepje jongelui vlak er naast, half In de schaduw, ver diept een zeeverkenner zich in kluwens touw, haken, onderdelen van ankers die hy uit de kasten heeft genomen. Aan de muren hangen kaarten met touwknopen natuurlijk is er een kompas. De jongelui in de lichtbundel luisteren zeer geïnteresseerd naar de instructeur, die uitlegt en verklaart. Ze zyn al ver gevorderd in de zeilkunst en vormen een cosmopolitische groep van Belgen, Duit sers en Nederlanders. Samen hebben ze plezier en samen bekwamen ze zich hier in deze heerlijke, gezonde sport. Na afloop van deze cursus kunnen zy examen doen voor het zeildiploma A van de K.V.N.W.V.—A.N.W.B., waarvoor de eisen zwaar zijn. De deelnemers aan de beginners cursussen krijgen een verklaring dat ze geslaagd zyn voor het examen. In de keuken komt intussen een jeug dige zeiler binnen die met bravour op de plagerijen beweert dat hij bijna niet nat geregend is. Uit zijn plunjezak druipt water maar de drooglijnen wachten en de zomerwind zal het spoedig ge noeg droog blazen. Op het grasveld aan de weg staan een paar tenten van leerlingen die er de voorkeur aan geven wakker te worden onder een zeil, waar de zon op brandt of de regen op klettert. We lopen door het dagverblijf en de recreatie-ruimte, waar verwoed geping pongd wordt, naar buiten. De avond is gevallen, de boten liggen verlaten en schommelen wat doezelig heen en weer, maar door de ramen van de zeilschool schijnt het licht over de leerlingen, die zich buigen over het leermateriaal van de instructeur. monnik fonkelen van kleur en boeien door het onderwerp, zo klein als ze zyn. De hoofdpersoon, de monnik, is kloek neergezet en heeft, vooral in de weer gave van het hoofd, een zekere humor die wy dikwijls vinden in het werk van Maria Oppedijk. Het bewuste boek ver telt iets over de geschiedenis van het gebrandschilderde raam, de techniek en de toepassing er van in onze bouwkunst. „Hoe denkt U zich dat laatste?” vroegen wij. „Glas-in-lood ramen ver wacht men toch hoofdzakelyk in kerken en openbare gebouwen en Uw werk...” „Lijkt U daar over het algemeen niet zo geschikt voor”, vult mevrouw Oppe dijk aan. „Maar dat is ook niet nodig. Er blyft nog zo’n groot terrein over”. Ze neemt een raampje met een gees tige weergave van een volksrijmpje, en plaatst dit voor een gewoon wit ruitje tussen haar beide kamers. Het staat verrassend aardig en geeft een zeer persoonlijke noot aan de kamer. Dan ontdek ik het grote openstaande luik naar het dagverblijf, waardoor van uit de keuken de verversingen gereikt kunnen worden aan de gasten in de „huiskamer”. Ruim en gezellig-warm van kleur met de blauwe stoelen en oranje met blauwe kleedjes op de tafels. Een van de gasten zit in de schrijfboek een brief naar huis Onder de half-Engelse, half-Friese ti tel "Little things mean a lot, greate dingen faek to folie” (Keine dingen betekenen veel, grote dingen dikwijls te veel) zal de heer G. Abma, voorzitter van de Federatie van Friese studenten verenigingen, op zaterdagmiddag 17 au gustus in het Fries het woord voeren voor de VARA-microfoon. In die toe spraak maakt hij duidelijk, dat de Friese studentenverenigingen, die te zamen zo’n 350 leden tellen, zonder de ver deeldheid in de studentenwereld te ver groten, voor de studenten uit Friesland van grote waarde zijn. Het is weer hoogseizoen op onze Friese meren. Nu al is het in de Jachthaven een en al bedrijvigheid; volgende week zal die drukte een hoogtepunt bereiken. En hoe staat het met de zeilschool, het gezellige lage gebouw bij ’t Op, waar jaarlijks een aantal jonge mensen als zeilers wordt opgeleid? „Komt U maar eens kijken”, zei de heer Stam, de eigenaar van de Eerste Friesche Zeilschool. „Op een avond als de boten binnen zyn”. Natuurlijk gingen we kjjken. Bij K. B. tot wijziging van het Werk tijdenbesluit van fabrieken of werkplaat sen 1936 is het met ingang van 1 okto ber aan arbeiders beneden 18 jaar ver boden zonder vergunning in fabrieken of werkplaatsen arbeid te verrichten tussen 6 uur ’s avonds en 7 uur ’s mor gens, hetgeen in feite neerkomt op een verbod van ploegenarbeid (in opeenvol gende ploegen) voor jeugdigen. In ge vallen, waarin toepassing van deze nieu we maatregel in verband met de krappe arbeidsmarkt tot onoverkomelijke be zwaren zou leiden, bestaat de mogelijk heid dat bij vergunning van het verbod wordt afgeweken. Voorts krijgen voor taan alle jeugdigen, die op zaterdagmid dag arbeid moeten verrichten, recht op een vervangende vrije middag of maan dagmorgen. Het beperken van de be- drijfsarbeid tot de normale werkuren en het verlenen van het recht onder alle omstandigheden op een wekelijkse vrije halve dag beogen een betere bescher ming van de bedrijfsjeugd. 1. Behalve voor zegelverkoop en af gifte van poste-restante stukken, is het kantoor voor de post-dienst gesloten om 11 uur. 2. Voor de Telegraaf- en Telefoon dienst is de openstelling normaal. 3. De 2e briefpostbestelling komt te vervallen. Busrechthouders kunnen hun post evenwel blijven afhalen. 4. In de verzending en ontvangst wordt geen wijziging gebracht. in het midden de bijbelse figuren met aan weerskanten het drie koningen lopen van de jeugd op het platteland en in de stad. Hoe goed wordt hier de stad met wat oude gevels weergegeven. Het triptiekje staat nu nog, in een standaard, voor een van de ramen in de huiskamer van mevrouw Oppedijk en er gaat een grote, wat geheimzinnige bekoring van uit. Na een paar jaar moest ze haar ate lier in Amsterdam opgeven. Het was oorlog, ze werd ziek, leed honger en vertrok naar huis. Een tijdperk van Ze had daartoe een hoek van haar huiskamer als atelier ingericht om ons beter haar werk te kunnen demonstre ren. Wonderlijk zo’n „werkruimte” van een glazenier: half schildersatelier, half werkplaats van een ambachtsman. De kunstzinnige aanleg van Maria Oppedijk komt tot uiting in de grote tekeningen die aan de muren hangen, op de grond liggen en op de tafel zwe ven. Daarnaast staat de tafel, met een glazen blad waaronder een sterke lamp brandt, waarop de glazenier met mes, schaar en stukken glas moet werken. Onder het praten dwalen mijn ogen telkens af naar tekeningen van elegante vrouwenfiguren in zwierige japonnen. Daarnaast een grote tekening van de heilige familie een ontwerp dat zou kunnen dienen voor een glas-in-lood raam in een kerk of kapel. Op de tafel ligt een heel andere tekening een carnavalsimpressie. Daarnaast een kroegje met een paar boertige volks typen vast en kleurig neergezet en met een gezonde volkshumor. De Italiaanse minister van financiën heeft een inspecteur-generaal belast met een onderzoek naar de financiën der stad Napels. Tegelijkertijd heeft de prefect der provincie Napels de com missie voor armenzorg van de gemeente Napels geschorst, aldus meldt de corres pondent aldaar van het Algemeen Han- delsblad. De tweede maatregel is genomen, om dat gebleken was, dat in zes maanden tijd die commissie, waarvan Florentino, de rechterhand van burgemeester Lauro, de voorzitter is, reeds 75 pct. van de voor een geheel jaar beschikbare gelden had verbruikt. Op de bonnen voor le vensmiddelen en kleding, die aan de ar men werden verstrekt en waarvoor alle Napolitanen belasting opbrengen, staan propaganda-leuzen gedrukt van Lauro’s monarchistische volkspartij... Wat de gemeentefinanciën betreft, is het Lauro gelukt een deficit te kweken van 150 miljard lire (byna een miljard gulden). De gemeentelijke inkomsten voor de helft uit accijnzen op levensmid delen bedragen 12 miljard per jaar, nauwelijks meer voldoende om de rente te betalen van de verschillende lenin gen. Die rente bedraagt tien miljard. De burgemeester, die dictatoriaal regeert, verzuimt gelden opzij te leggen om het personeel van de gemeente (trambe stuurders, straatvegers, enz.) te betalen en verschillende categorieën hebben de laatste tijd geen loon meer ontvangen. De maatregel van de minister stellig politieke gevolgen hebben, partij van Lauro is één der uiterst recht se groepen, die het kabinet-Zoli tot nu toe hebben gesteund. Zo ziet men alweer, dat een man, die ogenschijnlijk zo heel goed wist wat hy wilde en die niet bereid was volgens eigen zeggen zich door wie ook de wet te laten voorschrijven, door een on nozel brokje lichte conversatie met een vriend-en-raadgever, er toe kwam nog een paar jaar aan zijn carrière als cou reur vast te knopen. Alleen maar omdat die behendig en op het juiste ogenbik aan de sluimerende eerzucht van die renner appèlleerde. Van den Bergh zei, dat men by Moeskops nooit en te nim mer iets bereikte door hem schouder klopjes te geven, maar veel van hem ge daan kreeg door te doen alsof men aan zijn kunde en kracht twijfelde. Moeskops was een groot man in de sport. Hy fietste heel snel, maar dat was het voornaamste niet. Tientallen jonge kerels, mits regelmatig op een racefiets gezet en tot trainen in staat, kunnen die laatste 200 meter in een tijd van omstreeks 12 seconden rijden. Van die tientallen zullen echter hoogstens 3 of 4 werkelijke aanleg voor het sprin- tersvak bezitten. Zij, die uitzonderingen, zullen gevoel voor tactiek hebben, koel bloedigheid bezitten, en nog zo veel méér. Moeskops b.v. was een knap psy choloog al kon hij dat woord destijds misschien niet zonder taalfouten schrij ven Hy „doorgrondde” z’n tegenstan ders, zag vlijmscherp en zeer snel hun eigenaardigheden, kracht en zwakheid, en tastte hen genadeloos in hun Achil leshiel. Zélf had hij óók z’n minder sterke kanten, maar tactisch reed hy dermate sterk, dat die zwakheden voor anderen verborgen bleven. Zyn laatste twintig meter van z’n sprints waren niet erg sterk, maar doordat Moeskops met een geweldige aanzet honderd me ter vóór de finish langs z’n tegenstan ders heen ging, had jaren lang niemand in de gaten, dat er daarna nog kansen voor hen inzaten tegen deze gewelde naar. Moeskops passeerde zó indruk wekkend, dat men zich geslagen voelde, hoewel men het op dat moment nog niet behoefde te zijn. Michard, de kleine Fransman, ontdekte Moeskops’ zwakke puntje en toen was ’t uit met de reus en zijn heerschappij. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. J

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1