Ideaal zeilweer op Sneker Hardzeildag Oorlog en Vrede in het Amicitia Theater Een huisvrouw bekijkt de Jachthaven 1 IJLST W Y M BRITS ER A DEEL WisselprijzenS.Z.C. LX g en van r Verlies en winst voor de Friezen in de Holland-Friesland wedstrijden. W. Postma (Larken) en Joop Helder (16 m2 Streep A) nog ongeslagen. de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan 112e jaargang no. 67 Donderdag 22 aug. 1957 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redakteur; L. KIEZEBRINK 1 Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Suksessen van leden M. A. C. „J. C. Visser” - Het Sneeker Nieuwsblad is een 103 jaar iiBtF i as SNEEKER NIEUWSBLAD in Valken, in de strijd R.V.S.- 16 m2 puntklasse in actie Pech. Een parade in de straten van Moskou Duivels in het zadel. 22 m2 klasse, en S. Kroes, die zijn aan tal overwinningen in de Finnjollen ook tot drie opvoerde. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K. 5150) T. Visser, Leeuwarden; 4. S. Prins, Hee- renveen. B.M. klasse: 1. D. Bonnema, Oudehaske; 2. A .v. d. Klooster, Groningen. 22 m2 klasse: 1. Ir. A. Bonnema, Leeu warden; 2. M. Hofma. Leeuwarden; 3: H. E. Zijlstra, Joure; 4. L. P. Kabel, Leeu warden. 16 m2 streepklasse B1: 1. P. Boorsma, Bergum; 2. G. A. Veenstra Jr., Gronin gen; 3. W. van Loo, Zwolle; 4. R. J. van Wieren, Nijhuizum; 5. A. Visser, Wor- kum. Valken B: 1. J. IJkema, Leeuwarden; 2. L. L. Boonstra, Amsterdam; 3. W. Nobbe, Grouw; 4. U. F. W. Krikke, Oranjewoud; 5. F. J. Appel, Lunteren. Vrijheidsklasse B: 1. Tj. Waterlander, Heerenveen; 2. E. Wierstra, Sneek; 3. D. F. Driesens, Haren; 4. S. M. de Zee, Hee renveen; 5. K. M. Bos, Kampen. Pampusklasse: 1. K. Jissink, Sneek; 2. P .de Jong, Sneek; 3. H. B. Jongejans, Veenendaal; 4. J. van Foeken, Sneek; 5. Mr. C. Colenbrander, Leeuwarden. 16 m2 Streepklasse B2: 1. H. Piersma, Sneek; 2. J. Haagsma, Sneek; 3. A. H. Brenninkmeijer, Sneek; 4. E. Th. Agter- hof, Doetinchem; 5. J. Schootstra, Leeu warden. Finnjollen: 1. S. Kroes, Kampen; 2. W. Morsman, Enschede. Vrijheidsklasse A: 1. C. de Haas Jr., Breukelen; 2. P. Cnossen, Sneek; 3. U. Jager, Lemmer; 4. M. de Groot, Amster dam, 5. W. J. B. Jansen, Hilversum. Valkenklasse A: 1. F. Jansma, Grouw; 2.J. M. Snijders, Den Haag; 3. U. Jager, Lemmer; 4. Mr. R. Mulder, Langwéer; 5. C. Scherpel Jr., Lunteren. 16 m2 Streepklasse A: 1. Joop Helder, Paterswolde; 2. H. v. d. Veen, Joure; 3. R. Siebrand, Kampen; 4. H. Olde Agter- huis, Heerenveen; 5. J. N. Kamp, Haren. Regenbogen: 1. C. de Jong Jr., Joure; 2. Joh. de Wilde, Sneek; 3. Joh. Alberda, Sneek; 4. L. de Wit, Heilo; 5. J. C. v. d. Velde, Den Haag Flying Dutchmanklasse: 1. G. Bierman, Amsterdam; 2. J. Woortman, Haren. Zaterdagmiddag namen een zestal le den van de Motor- en Autoclub „J. C. Visser” alhier deel aan de oriënterings- rit van de Zuid Friese Motorclub te Gor- redijk. In de Motorklasse behaalde Tj. Stallinga te Folsgare de le prijs; de 2e prijs was voor A. Schuurmans te Sneek en de 3e pr. kwam in ’t bezit van E. Andringa te Sijbrandaburen. In de Auto- klasse ging de heer S. Hiemstra van Nij- land met de eerste prijs strijken. Rostow, broer en zuster, die voor hem de „normale” mens vertegenwoordigden. Pierre Bezuchow is een vriendelijk, doch enigszins nutteloos mens, met een titel en een fortuin. Pierre betreedt de tred molen der historische gebeurtenissen, sluit een ongelukkig huwelijk, wordt door de Fransen gevangen genomen tij- De weergoden waren gisteren ook de Sneker Hardzeildag en daarmede de oude K.Z.V.S. en (vooral) haar penningmeester goed gezind. Hoewel de krach tige westelijke wind wel wat fris was omdat de zon te weinig scheen, lokte het ideale zeilweer en de aantrekkingskracht welke er nu eenmaal van deze al b'jj- na anderhalve eeuw oude „zeilpartij” uitgaat, weer duizenden belangstellen den naar het meer. En daar alle wedstrijden een zeer vlot en sportief verloop hadden (protesten kwamen ook bijna niet voor) slaagde ook deze vijfde dag van de Sneek-Week bjjzonder. Maar daar er ook nu helaas weer geen muziek op het terrein was, ontbrak toch de feestelijke sfeer en de stemming waardoor onze Hardzeildag zich in het verleden altijd kenmerkte. Heden is mejuffrouw Eva van der Meer, wonende in de Julia Jan Wouters- stichting te Oudeschoot 103 jaar gewor den. Zij is de oudste inwoonster van onze provincie. dens de vernietiging van Moskou, en overleeft dit alles om tenslotte te trou wen met Natascha Rostow. Natascha is een van de meest interessante persoon lijkheden in dit verhaal. Met de families Bolkonski, Bezuchow en Rostow ont moeten wij een groot deel van de Rus sische society. Tsaar Alexander I, Ge neraal Kutusow en Napoleon zijn de voornaamste historische figuren. Paramount heeft thans dit boek ver filmd. Tolstoï heeft het prille begin van de film nog meegemaakt, maar hij zal wel niet vermoed hebben dat zijn „Oor log en Vrede” ook nog eens op het witte „Ga je eens mee haar de Jachthaven? Het is er nu zo gezellig vol”. Ik Wat moet ik in de jachthaven doen. Ik kan bjj wijze van spreken nog geen lark van een boeier onderscheiden, al is dat wat te sterk uitgedrukt. Schoorvoe tend ga Ik. Als een kat in een vreemd pakhuis loop ik over het betonnen pad, haastig op zjj stappend voor jongelui die zo nodig met grote mandflessen vol water moeten sjouwen. Links staan op een veldje tenten gezellig dicht bjj el kaar; op de hoek staat de volgeladen kar van een groenteboer te wachten .op de nog onzichtbare bewoners. Wat kleuren de tomaten prachtig bjj de groène andjjvie en de blanke bloemkolen. Dit is nu eens geen Western in de en gere zin van het woord. Ze brengt geen avonturen in het Verre Westen, waar de revolver voortdurend aan te pas komt, maar ze vertelt van het leven van de hedendaagse cowboy, die op hoogtij dagen naar de rodeo’s rijdt om zijn vaar digheid in het lasso’en van vee en het berijden van wilde paarden en stieren te meten met die van anderen. Maar er komt toch nog wel een gevecht in deze film voor enom een vrouw I Robert Mitchum, Susan Hayward en Arthur Kennedy hebben er de hoofdrol len in. „Bloemkool, gemakkelijk koken voor de jongelui”, denk ik, „wat tomaatjes er bij”. In gedachten stel ik al een voed zame maaltijd samen, die op een buta- gasje beprutst kan worden. „Er zijn veel kampeerders in deze week”, vertelt de havenmeester me. „Er staan zeker wel 40 tenten. Veel jongelui met Valken; als ze met z’n vieren zijn, slapen er twee in de boot en twee in de tent”. We kyken nu over de haven, die ik als leek maar „buitenhaven” noem omdat de boten er van het kanaal af binnen varen. Zo nu en dan vaart er heus een boot binnen, maar ik heb nu meer aan dacht voor de schepen die hier al ge meerd liggen. Daar ligt Apeldoorn broederlijk tus sen Arnhem en Harlingen grote mo torboten waarvan de opvarenden gezel lig zitten theedrinken en kletsen. Vlis- singen is vertegenwoordigd met een heel ■eigenaardige boot, die mij wel aantrekt omdat hij zo lekker diep en veilig breed is. Maar hoe loopt een mens bij het schuine trapje omhoog? Achter me komt „Otje Mos” de „binnenhaven” binnen lopen. Het is geen jongetje, maar een boot met een kajuit er op. „Hoe heet nu zo’n boot”, vraag ik be deesd aan een jongen die pas aangeko men is en een grote plunjezak naast zich heeft staan. „Ik weet niet”, zegt de jongeman. „Ik zoek mjjn vriend. Ik kan hem nergens vinden”. Dat lijkt me ook erg moeilijk, want het is nu een heen en weer geloop van oudere en jongere mensen die veel op elkaar lijken in hun zeilkleding. Daar tussen in loopt een bakker met een grote broodmand aan de arm: „de bak ker de bakker”, roept hjj langs de boten. Ik zie niemand haastig in de broodtrommel duiken zoals ik thuis zou doen en krijg respect voor deze geregel de huishoudingen. De melkboer is ook al aanwezig met een fiets vol flessen melk, vla en pap. Een mevrouw zit in haar boot te praten met een vijftal pol lepels in de hand de rieten stoelen op de wal staan leeg, ze verzamelt nu bepaald moed om in een primitief kom buisje te gaan koken. Een geur van ge bakken uien vleugt van de andere kant naar me toe. Ik draai me om en kijk verrast naar een ander gezellig kampje langs een met bomen beplante oever op een buta-gasje zijn hier wat jongelui aan het koken, vlak bij hun boten die daar gemeerd liggen. Van uit „de Bever”, de huisboot van de jachthavenmeester roept een stem via de geluidsinstallatie de vriend op van de pas aangekomen jongeman met de plun jezak. naakbaar, werd nu voor de tweede maal geklopt. Eerst door de Haas Jr. uit Breukelen en daarna ook nog eens door onze stadgenoot Piet Cnossen. In de 16 m2 Streepklasse A bleef Joop Helder ongeslagen, wat eveneens hét ge val was met W. Postma in de Larken. Beiden waren met deze vierde zege al zeker van de hoofdprijs. Onze stadgenoot T. de Haan bereikte deze trophee ook door vooi’ de derde achtereenvolgende maal in de 16 m2 Puntklasse A te winnen, nadat hjj za terdag wegens disqualificatie van de winnaar ook al met een eerste prijs be gonnen was. Ook Atsma bevond zich na de strijd in de Schouwen, waarin hij eveneens voor de derde maal won, in deze bevoorrechte positie, evenals P. Hansen door zijn derde zege in succes sie in de Sharpies, de Jonge die weer eerste werd in de 12 v. Jollen, Ir. Bon nema, driemaal achter elkaar een in de Deze kittige, snelle bootjes zorgden voor een spannend intermezzo. Nog voor de start sloeg de Aemilia van W. Mors man uit Enschedé om en tijdens de wed strijd bjj het gjjpen het Piané-tje van Bob Maas Jr. Morsman kreeg zjjn scheepje zelf weer overeind, waarna hij aan het hozen ging alsof zjjn leven er van afhing. Zjjn strjjd (nu) tegen het water werd met spanning gevolgd, maar helaas moest hij tenslotte toch de wal opzoeken. Bob Maas z’n jolletje kwam wel enige malen weer recht, maar zeeg telkens weer in de golven neer, zodat zjjn onfortuinljjke baas het ook maar opgaf. De Flying Dutchmen brachten de toe schouwers weer in verrukking door de razende snelheid waarmee ze over de golven stoven. Evenals maandag ging de strijd ook nu weer tussen Woort man en Bierman. Thans echter won de Amsterdammer. De volledige uitslagen waren Olympiajcllen: 1. D. van Willigen, Reeuwijk 2. S. K. Brandsma, Amster dam. 12 m2 sharpieklasse: 1. P. Hansen, Enk- huizen; 2. P. Hiemstra, Nw. Loosdrecht. Larken: 1. W. Postma, Leeuwarden; 2. F. Braams, Leeuwarden. Schouwen: 1. F. F. Atsma, Oppenhui zen; 2. B. v. d. Veen, Oppenhuizen. Jeugdklasse (Pluis): 1. G. L. Woortman, Groningen; 2. M. J. A. Kempkes, Reeu wijk; 3. J. Caspers, Haren; 4. J. Smits, Amsterdam; 5. D. H. Bellinga, Almelo. 12 v. Jollen: 1. J. M. de Jonge, Baarn; 2. Mej. H. C. Mulder, Langweer; 3. P. jol is ik vertel haar niet dat ik eerst aan een reddingboot heb gedacht. Het meisje geeft over het water al een oudere heer inlichtingen over haar zeilprestaties en klimt aan boord voor de havenmeester het overgegooide touw heeft vastgesjord. Ze komt veilig aan dek; Bob Maas had anders vast wel naar haar gedoken, hjj ziet er vastbera den uit. Naast de grote witte motorboot danst nu een klein zeilbootje zo rank en sierlijk en licht een Sharpie. Ik be- grjjp opeens het meisje dat naast me heeft gestaan en kan met haar in ver rukking komen over zoiets sierljjks dat je zelf over de golven mag sturen, ter wijl de zon je huid bruint en de wind in 3 haren blaast. Ik loop terug door de jachthaven. Vat treuzelend nu omdat het moeiljjk 3 afscheid te nemen van dit pas ont- lekte wereldje apart in onze stad. Eén schiphuis lijkt bevorderd te zjjn tot een soort postkantoor voor de ramen hangen brieven en prentbrief kaarten die blijkbaar hier nog „onbe stelbaar” waren. Op blaadjes papier zjjn vragen en inlichtingen gekrabbeld en een enkele stadgenoot nodigt de gasten uit zijn bedrjjf te komen bezichtigen. Op het kampeerveldje is nu weer be weging gekomen. Voor een geel tentje zit een jongeman in een miniscuul afwas teiltje een paar borden schoon te kliede ren. De etensklok is hier zeker wat ver zet terwille van de genoegens in de stad. Naar de stad gaat ook de lange jonge man die nu achter ons kleppert op een paar klompen maat Greate Pier. „Het went al wat”, roept hij tegen een paar vrienden. Als hij ons later op een sukkeldrafje voorbijschiet, zeg ik be wonderend: „Wat gaat het al goed, hé?” Hij kijkt even om, voor hij ingespan nen verder klikklakt. „Ja hard lopen doet minder pijn dan langzaam”. Zelfs een huisvrouw met een paar on wennige lekenogen kan veel zien en beleven in de jachthaven. Jager opnieuw verslagen. U. Jager, de Lemster crack in de Vrjj- heidsklasse A en vrijwel steeds onge- Enkele bedachtzame oudere mensen stijgen uit hun boot en lopen, voor het eten, nog een steigertje om in hun grijze regenjassen. Een jong meisje stapt me voorbij in een rood-wit gestreept nauw katoenen broekje met bijpassend bloesje. Er schijnt nu iets bijzonders te zijn in de „buitenhaven” de Valken komen binnen. Niet de valken waar Jacoba van Beieren beroemd door werd, maar ook alweer boten, van een sierlijk model, waar ik bewonderend naar kijk. „Weet U ook wie gewonnen heeft?” vraagt een jong meisje. Ik ontken ver schrikt ik weet niet eens dat ze van een wedstrijd thuis komen. Ik bekijk hier alles zo uit het oogpunt van lekker lui genieten als het kan van de zon en in elk geval van wind en water. Naast me praat het meisje. Het ontgaat me helaas hoe de winnende boot van de sharpies heet, maar haar zusje was schipper of stuurvrouw ik weet niet goed hoe ze dat noemt. Zij en ik staan nu te wachten op een grote witte mo torboot die statig de buitenhaven komt binnenvaren. Ik lees de naam: „Ercee”, en kijk naar de vlag blauw met een wapen die voorop wappert. Waar komt die boot vandaan? „Van Rotter dam”, zegt het meisje „en die vlag is de Maasvlag”. Er zijn nogal wat jongelui op de boot; achterop staat een slanke blonde jon gen de bekende jollenzeiler Bob Maas. Zelfs ik heb wel eens over hem gelezen. Zonder vragen begrijp ik nu dat de zeil boot op het dek van de grote boot zjjn De open wedstrijden. Later op de middag, in de open wed strijden van de Regenbogen kregen de Hollanders hun derde nederlaag te slik ken. Bij de boei in Gossepalen kregen Zijlstra, de Jong en Alberda reeds de leiding. Op het lange kruisrak van de Heerenzrjl naar de Roospollen nam Al berda de kop en kwamen de Jong, Zijl stra en Zwart resp. in de tweede, derde en vierde positie. Daarna pas volgde v. d. Velde. Maar toen Zijlstra te ruim om de boei ging, schoot de nieuwe Schipper er als een snoek tussen en nam hij Zijlstra’s derde plaats over. Hij kon zich daar echter niet handhaven. Tom Zwart en Leen de Wit stevenden hem voorbjj. Aan de kop kwam echter ook nog verandering. De Jong verdreef Al berda van de eerste plaats, waarna deze ook nog door de Wilde gepasseerd werd, en als derde eindigde. De 30 m2 klasse leverde Herman Ge- veke zijn eerste zege op. Zoals bekend werd hij maandag kort voor de start uit geschakeld wegens averij, maar nu speelde hij het klaar met een gebroken klauw van de gaffel in de gehele tweede route toch de eerste plaats te behou den. Vollema finishte als tweede, waar door zijn voorsprong aanmerkelijk klei ner werd. In de 22 m2 klasse werd mr. Linthorst Homan door het breken van de mast uitgeschakeld. Evenals maandag was Ir. Bonnema ook nu weer eerste, waarmee hij zijn leiderspositie verstevigde. Hennie de Jong, die in de Pampus klasse zo veelbelovend begon, is het goede spoor kwijt geraakt. Waar schijnlijk was de wind maandag en gisteren voor hem iets te sterk. Bel de malen eindigde hij op de zesde plaats. Klaas Jissink nam nu de lei ding over. De strijd in de Valken A werd voor de eerste maal in het voordeel van Fokke Jansma beslist. Hjj veroverde een mooie voorsprong en toen daarna zijn sterkste concurrent Albert Westra de baan we gens een overtreding moest verlaten, was de weg naar de overwinning geheel vrij. In B behaalde J. IJkema te Leeu warden eveneens zijn eerste overwin ning. Nieuwenhuizen, Zaandam; 4. Mej. W. Mulder, Langweer. 16 m2 Puntklasse B: 1. D. W. Kappelle, Deventer; 2. F. A. de Groot, Groningen; 3. H. H. Donkersloot, Sneek; 4. G. Abma Jr., Sneek. 30 m2 klasse: 1. Herman Geveke, Hoo- geveen; 2. A. Vollema, Grouw; 3. Mr. W. Hoekstra, Joure. 16 m2 Puntklasse A: 1. T. de Haan, Sneek; 2. W. J. Veeninga, Groningen; 3. Regenbogen. Sneek-bokaal: J. Alber da, Sneek. 30 m2 klasse. Valspar-wisselprjjs: S. Th. Rijkmans, Wapenveld. 16 m2 Eenh. Streep- en Stipklassen. Joop Helder, Pa- Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 507 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. „Oorlog en Vrede” was de eerste van stelling creëerde hij Natascha en Nicolaj Tolstoï’s grote romans, hij schreef haar in de jaren 18651868, en ze maakte di rect opgang. De stof omvat het leven in Rusland tijdens de Napoleontische oor log. De later zo beroemd geworden schrijver en moralist, heeft in dit boek de levensgeschiedenis van zijn hoofdper sonen verweven met de historische ge beurtenissen, die begonnen in 1805 tij dens de eerste botsing van de Russische en Franse legers in de slag bij Auster litz en die culmineerden in Napoleon’s inval in Rusland in 1812. Voorts ver werkte hij in zijn boek de verovering en de brand van Moskou en de plotselinge en vernietigende terugtocht van de Na poleontische legers tijdens de barre win ter. De hoofdpersonm in „Oorlog en Vre de” zijn Prins Anm-ej Bolkonski en zijn vriend Pierre Bezuchow. Prins Andrej zet zijn gehele persoon in om op de tra ditionele militaire manier zijn land te dienen. Hij wordt echter gedesillusio neerd door de korrupte, zelfzuchtige en kortzichtige praktijken van militaire en burgerlijke autoriteiten. Het verhaal volgt hem via de slag bij Austerlitz, de dood van zijn vrouw en zjjn ongelukkige liefde voor Natascha Rostow, tot zijn dood, na de slag bij Borodino, Voor Tol stoï vertegenwoordigde Prins Andrej het type van de cynische mens, en als tegen- De teamwedstrijden. De strijd ving ’s morgens al vroeg aan met de Holland-Friesland wedstrijden (allen over één route), in de Vrijheids klasse, de Valken en ds Regenbogen, die zowel winst als verlies voor de Friese teams opleverden. In de Vrijheidsklasse, waarin beide teams volledig startten (hoewel Holland met een invaller) nam Friesland met 21.115 punten de leiding. Het Hollandse Valkenteam moest het zonder Ir. v.d. Want stellen, die malheur aan de fok kreeg en na voor het zeil gestart te zijn, direct weer uit de baan ging. Daarna hadden de drie anderen allen nog het nadeel van een te vroege start waardoor ze terug moesten, welke achterstand ze niet weer ongedaan kon den maken. Ze verloren daardoor met 26.19 punten. Tegenover deze overwinningen stond echter een kleine nederlaag in de Regen bogen. Holland nam hierin nl. met 19.1 17 punten de leiding. Op het lange kruisrak van de Heerenzijl naar de Roospollen, waar de Wilde de kop had, was de stand nog vrijwel gelijk (0.1 punt meer voor Holland) maar in de laatste ruk naar de finish veroverden v. d. Velde en Bakker de kop, waarna Alberda, Vrolijk en de Wilde als derde, vierde en vijfde volgden, Gebuis als zes de, Zijlstra als zevende en Tol als acht ste. doek zou komen. En als hij deze verfil ming zou zien, zou het nog de vraag zijn of hij er geheel mee accoord ging. Want in een film die het stempel van regisseur King Vidor draagt is alles ge weldig en groots van opzet, wordt enorm veel geofferd aan het kijkspel, en komt minder het gevoels- en geestesleven van de personen, in de beschrijving waarvan deze Russische schrijver, die een bijzon der scherp psycholoog was, zo’n meester was, naar de voorgrond. Maar Vidor heeft er wel iets geweldigs, zelfs gigan tisch van gemaakt. Men heeft van zijn voorbereidingen voor de opnamen trou wens al eens iets in de vorige program ma’s van het Amicitia Theater kruinen zien. Er is enorm veel werk verricht om de veldslagen, met Borodino waar Na poleon voor het eerst een nederlaag tegen de Russen leed, als een der meest kritieke perioden zo historisch getrouw mogeljjk weer te geven. We denken ook aan de machtige scènes in het brandende Moskou. Men krijgt een indruk van wat er zoal met deze verfilming gemoeid was als men weet dat voor de drie grote veldslagen die in de film worden voorge steld nl. Austerlitz, Borodino en bjj de Berezina, 18000 mensen en 2000 paar den werden gemobiliseerd. Ook het beeld van de terugtocht van de Grande Armee uit Rusland, als Napoleon met eigen ogen haar ineenstorting moet aanschou wen, en de verschrikkelijke scènes aan de Berezina zijn weergaloze staaltjes van filmtechniek. De rolbezetting? Natuurlijk het beste van het beste en het gegeven waardig. Audrey Hepburn vertolkt de rol van Natascha, Henry Fonda die van Pierre Bezuchow, terwijl Mel Ferrer de rol van Prins Andrej speelt. Napoleon wordt vertolkt door Herbert Lorn. Vittorio Gassman, een belangrijke ster van de Italiaanse film, kan men zien als Ana tole Kuragin. John Mills, de bekende Engelse akteur, speelt de rol van Platon Karatsew, de filosofische boer die mede Pierre Bezuchow’s toekomst bepaalt. Achttien rollen worden gespeeld door bekende sterren, zoals o.a. Anita Ekberg (Helena), Barry Jones (Graaf Rostow, Natascha’s vader). Oscar Homolka (Ge neraal Kutusow), Helmut Dantine (Do- lokow), Milly Vitale (Lise Bolkonski), Anna Maria Ferrero (Maria Bolkonski) en May Britt (Sonja Rostow). De film is in vistavision en technicolor en duurt ongeveer 3 uur. Sneek-beker: terswolde. 16 m2 Eenheidsklassen B. wisselbeker: J. R. van Wieren, Nijhuizum. Valkenklasse A en B. Bols-beker: F. J. Appel, Lunteren. Pampusklasse. Zilveren bonbonnière, aangeb. door C. J. de Jong Jr., Joure; K. Jissink, Sneek. Vrijheidsklasse. Menno-beker: H. J. E. Berkhuijsen, Rijswijk. Flying Dutchmanklasse. Prae Re- cord-beker: G: Bierman, Amster dam.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1