Wat de Raad te behandelen krijgt Overwinning Fries Regenhoogteam bezegeld nieuwe De salarissen der hogere gemeenteambtenaren Het Frysk Orkest in het seizoen IJLST l Wisselpiijzen Kon. Zeilvereniging Sneek Hoofdprijzen Sneek-week van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL w 112e jaargang no. 68 Redakteur: L. KIEZEBRINK van 253,638 Riool-monster v. d. Velde werd uitgesloten Ingezonden Parkeren op trottoirs Eervol ontslag burgemeester van Ijlst Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Maandag 26 augustus 1957 Paard op hol Beiaard-bespeling Dr L. Alma 85 jaar Sluiting Zomerseizoen Riis Foarüt Hel Sneeker Nieuwsblad i, geeombinee.de uitgave een NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ontploffing B. I Protest tegen Jansma onbeslist. 4. F. Heffing opcenten hoofdsom personele belasting. Wijziging verordening reinigings rechten. Vaststelling huren van gebouw de onroerende goederen der ge meente. Opmerker. (Naam ^inzender ons bekend, red.) voor een belastbare meer dan f265 t.e.m. f415; meer dan f415 t.e.m. f575; meer dan f575 t.e.m. f735; meer dan f735 t.e.m. f895; Benoeming. B. en W. dragen voor benoeming van een onderwijzer aan de Ulo-school voor: P. O. Schravendeel te Deventer. Ph. Scharwenka Wilh. Kienzl Friesland H. Badings Napels Venetië Kees Roelofs In de nieuwe riool-zuiveringsinstallatie te Oosterwolde hebben arbeiders, die met de aanleg bezig waren, een geweldige snoek gevangen. Het monster woog 21 pond. (L. C.) Finnjollen: 1. S. Kroes, Kampen; 2. R. Marseille, Enschedé; 3. J. R. Meijeringh, Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K. 5150) De M. zjjn SNEEKER NIEUWSBLAD M. de R., Het is begrijpelijk dat er op hoogtij dagen als in de Sneekweek ook hier ter stede zich een gebrek aan parkeerruimte openbaart. Het is ook begrijpelijk dat men dan autobestuurders toestaat hun wagens met de kop op trottoirs te par keren, zoals we het verleden week weer op de Marktstraat hebben kunnen zien. Maar onbegrijpelijk vind ik het dat deze autobestuurders dan hun wagens zover op het trottoir mogen rijden, dat dit ge heel door deze voertuigen in beslag wordt genomen en de voetgangers er geen gebruik meer van kunnen maken, zodat ze naar de rijweg worden verwe zen met alle gevaar daaraan verbonden en bijv, de Leeszaal nauwelijks door hen te bereiken was, omdat daar ook fietsen stonden. B. en W. stellen ten deze voor de rege ling voor het rijkspersoneel wat de loon- bijslag in verband met de huurverho ging per 1 aug. 1957 en de uitkering van een verhoging van 0e kindertoelage met ingang van 1 juli 1957 betreft, te volgen. Bezoldiging gemeentepersooneel in verband met de huurverho- ging- Verkoop grond aan ryk voor rijwielpaden langs en verbete ringen van rijksweg 40 (Leeu- warderweg) B. en W. stellen voor de huurwaarde- grenzen in de verordening op de heffing van reinigingsrechten met ongeveer 25 te verhogen, om te voorkomen dat door de huurverhoging van 1 augs. j.l. een aantal percelen in een hogere klasse komt en er dus meer reinigingsrechten zouden moeten worden betaald. Bij K. B. van 5 aug. j.l. is met ingang van 1 december 1957 eervol ontslag ver leend aan mr. J. Oppedijk als burge meester van IJlst. Mr. Oppedijk vervult van 1 januari 1947 af deze functie; daarvoor was hij rechterlijk hoofdambtenaar in Ned. In- dië, waar hij 25 jaar is werkzaam ge weest. Allegro Andant Presto 2. Het liedje van de beiaardier Em. Hullebroeck SIJBRANDABUREN, 23 augs. Van morgen raakte het paard van de vee houder J. v. Kalteren te Goëngamie- den met een wagen vol gras op hol. De knecht sprong nog van de wagen maar v. Kalteren zelf, die trachtte ’t dier nog te houden, viel, met het gevolg dat de wagen over zijn borst en een been reed. Dokter Kerbert was spoedig ter plaatse en liet van Kalteren vervoeren naar het St. Antonius-ziekenhuis te Sneek. Naar wij vernamen is diens toestand nu re delijk goed. door Flucie van Bergen, stadsbeiaardier van Sneek, Bolsward en Joure, op 30 augustus 8—9 uur ’s avonds. Programma huurwaarde 135 In verband met de huurverhoging van 1 augs. j.l. zouden verschillende percelen wat de opcentenregeling personele be lasting betreft in een hogere klasse van het tarief vallen en zou het verschuldig de aantal opcenten voor bepaalde belas tingplichtigen dus stijgen. Om dat te voorkomen dienen de in het tarief ver melde huurwaarden met ongeveer 25 verhoogd. Doch wel dient er bij de sa menstelling van dit tarief rekening mee te worden gehouden dat door de begro- tingspositie der gemeente het noodza kelijk is dat de totale opbrengst der op centen wordt gehandhaafd op 150 van de opbrengst van de hoofdsom dezer be lasting en dat volgens het gewijzigde art. 10 van de wet op de personele be lasting thans opcenten niet meer ge heven zullen worden van een huurwaar de welke niet meer dan f 265 bedraagt, terwijl dit belastingvrije minimum tot nog toe f 205 bedroeg, een verschil dus van 30%. Met inachtneming van een en ander stellen B. en W. voor met ingang van het belastingjaar 1957/58 het tarief als volgt vast te stellen: 115 opcenten Pampusklasse: 1. P. de Jong, Sneek; 2. J. van Foeken, Sneek; 3. K. Jissink, Sneek; 4. H. de Jong, Sneek; 5. H. B. Jongejans, Veenendaal. 16 m2 Streepklasse B II 1. J. Haag- sma, Sneek; 2. E. Th. Agterhof, Doetin- chem; 3. H. Brenninkmeijer, Sneek; 4. B. Couperus, Sneek; 5. A. S. Alberda, Sneek. B. en W. stellen voor aan het rijk een oppervlakte grond van ongeveer 0.37.40 h.a. voor de som van f 14037.50 te ver kopen, een en ander voor aanleg van rij wielpaden langs en verbetering van de Leeuwarderweg. Het protest dat woensdag tegen Jan sma werd ingediend, bleef onbeslist, doordat de verklaringen van de beide getuigen elkaar tegenspraken. De uit slag in de Valken A is dus gebleven zo als wij vermeldden, waardoor Jansma in het bezit kwam van de hoofdprijs. het repertoire staan, behoren werken van o.a. Handel, Godron, Khachaturian, Dopper, Ravel, Ducas, Grieg, Franck, Coates en Salten. T.g.v. de Grieg-herden- king worden uitgevoerd 2 Lieder en 3 Orchesterstücke uit „Sigurd Jorsalfar”. Wat de concerten in Sneek en Wym- britseradeel betreft zijn de volgende data gekozen: Sneek 24-9-57, solist Ge rard van der Weerd, klarinet; Sneek 19-11-57, solist Henry Blackmon, bari ton; Sneek 5-2-58, solist Thomas Ma gyar, viool; Sneek 15-4-58, soliste Else Krijgsman, piano; Woudsend 4-10-57. B. en W. zyn van oordeel dat in de gevallen waarin aan de verhuurder door wijziging van de Huurwet en het Besluit bijzondere huurprijzen 1954 de bevoegd heid is toegekend om de huren te verho gen, door de gemeente van deze be voegdheid in verband met de sterk ge stegen exploitatiekosten en in het licht van het complex maatregelen, waarvan de huurverhoging deel uitmaakt, in het algemeen gebruik moet worden ge maakt, ook wat de zgn. bedrijfspanden betreft, waarvoor de huurverhoging 15% mag bedragen. De huurprijzen van de onder de bijdrageregelingen 1950 tot stand gekomen woningwetwoningen die nen blijkens de door de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid ver strekte richtlijnen te worden verhoogd indien zij onder de huurprijzen van ver gelijkbare objecten liggen. Van de wo- In een persconferentie te Leeuwarden is het een en ander meegedeeld over het programma 1957/’58 van het Frysk Or kest. In 1956, het F. O. bestond toen 10 jaar, werd het orkest officieel opgeno men in de groep der van Rijkswege ge subsidieerde orkesten, mede dank zij een door de gehele Friese bevolking gevoer de actie, die f 120.000.opbracht. Deze 3 feiten plaatsten het Frysk Orkest aan het begin van een nieuwe periode: die van een betere financiële positie en van meer bekendheid en goodwill. Hierdoor nam het vertrek van de beste krachten af en werd het aantrekken van be roepsmusici (thans 44 vaste medewer kers, alle beroepsmusici) en het uitbrei den der werkzaamheden mogelijk. In het afgelopen seizoen maakte het Frysk Orkest 141 podiumbeurten (92 avond-, 19 jeugdconcerten en 30 begelei dingen), waarvan ruim 75% buiten Leeuwarden. Bij de subsidiëring door de 44 Friese gemeenten is nl. als voor waarde gesteld, dat per seizoen in elke gemeente minstens 1 concert wordt ge geven. Mede door de grote stuwkracht van Alfred Salten (dirigent sinds 1955) en de betere en grotere bezetting ging het artistieke peil snel omhoog en werd het programma gevarieerder: naast de gangbare Germaanse muziek, werken van Slavische, Franse en(moderne) Ne derlandse componisten. Op het platte land worden uiteraard de programma’s meer aangepast aan het muzikale ont wikkelingspeil van de bevolking en zijn ze dus minder „zwaar” dan in de grote re plaatsen. Het concertbezoek is over het alge meen reeds zeer goed en vooral in de steden is een sterke vooruitgang merk baar. Naast de gebruikelijke propagan da zal in het komende seizoen op meer Op 30 augustus a.s. hoopt dr. L. Al ma, oud-rector van het Barlaeus gym nasium te Amsterdam 85 jaar te wor den. Dr. Alma is Sneker van geboorte, deed 66 jaar geleden eindexamen aan ons stedelijk gymnasium en studeerde te Utrecht oude talen; hij promoveerde daar ook in 1897. instructieve wijze belangstelling voor de symfonische muziek worden gewekt door o.a. op verschillende plaatsen „voorlichtingsavonden” (m.b.v. gramo- foonplaten) te geven en door de concer ten met toelichting op de scholen. Voor seizoen 1957-58 zal het pro gramma weer zeer bezet zijn. Naast de jaarlijkse „gemeente-concerten” op het platteland staan 11 uitvoeringen te Leeuwarden (6 abonnementscon certen F.O. en 5 in de serie van Kunst aan Allen) en 25 uitvoeringen in de grote plaatsen (Bolsward, Dokkum, Drachten, Franeker, Heerenveen, Harlingen en Sneek). Voor scholieren worden weer een aantal speciale jeugdconcerten gegeven. Het aantal begeleidingen (w.o. 10 van de Mattheus Passion en 6 van Bach- cantates door de Leeuwarder Bach Ver.) zal sterk toenemen door een 20- tal uitvoeringen met het Opera-gezel- schap „Forum” (Puccini: Madame Butterfly en Verdi: La Traviata), die het orkest ook buiten Friesland bren gen (Groningen, Drente en N.O.- polder). Van de geëngageerde solisten noemen wij de pianisten G. v. Renesse (Rach maninoff), W. Andriessen (3e Beetho ven), de Engelsman Peter Katin (5e Beethoven en Mozart-koncert in A), P. Palla (Gershwin en Morton Gould) en Else Krijgsman (4e Beethoven)de vio listen W. Noske (Haydn en Roman), Th. Magyar (Khachaturian) en Th. Olof (Mendelssohn); de zangeressen Ann. de la Bije, Wilh. Matthès, Dora Leen, de bariton Rom Kalma en de negerzanger Henry Blackmon. Verder zullen weer een 10-tal „eigen” solisten met het or kest optreden. Tot de vele voor Friesland nieuwe werken die voor het nieuwe seizoen op Kamp, Haren; IJsselmonde. Regenbogen: 1. J. Alberda, Sneek; 2. T. Zwart, Sneek; 3. J. de Wilde, Sneek; 4. C. de Jong Jr., Joure; 5. J. C. v. d. Velde, Den Haag. Flying Dutchmanklasse: 1. G. Bier man, Amsterdam; 2. J. Woortman, Gro ningen. Doordat één van de beide protesten welke Alberda tegen v. d. Velde had in gediend werd toegewezen en dat van v. d. Velde tegen Alberda afgewezen, werd de Hollander gedisqualificeerd. Daarmee was de zege van het Friese team niet alleen definitief, maar ook nog groter geworden. Het aantal pun ten van Vrolijk en zijn mannen in de tweede wedstrijd steeg nl. van 20.1 tot 23.1, dat van Holland verminderde van 16 tot 12. De eindstand werd daardoor: Fries land 40.1, Holland 31.1 pnt. Het Friese team kreeg dus zijn re vanche van de jongste nederlaag op de Kaag publiekrechtelijke lichamen gelden, dan zou dit funeste gevolgen kunnen hebben bij het behouden of bij het aantrekken van bekwaam personeel. Dit risico mag, naar het ons wil voorkomen, niet worden aanvaard, hoezeer ook aan een andere regeling dan thans mogelijk de voorkeur zou worden gegeven of hoezeer ook het tijdstip, waarop tot de hierbedoelde voorzieningen moet worden besloten, minder geschikt wordt geoordeeld. Wij menen dan ook, dat tegen de door de ge deputeerde staten ontworpen wijziging van de Jaarwedderegeling Secretarissen en Ontvangers Friesland 1954 geen be zwaar dient te worden gemaakt. In overeenstemming met dit stand punt en de konsekwenties, welke daar uit, zoals wij hiervoor hebben geschetst, moeten worden getrokken, zqn wij voor nemens u binnenkort een voorstel te doen met betrekking tot een verhoging van de bezoldiging van enkele hoofden van dienst in deze gemeente, waardoor ook voor deze categorie gemeenteperso- neel het bestaande verband met de sa larissen van de hogere rijksambtenaren en met dat van de gemeentesecretaris behouden zal blijven. De hierop betrek king hebbende wijzigingen van de des betreffende bezoldigingsregelingen zullen echter eerst nog in het georganiseerd overleg een punt van bespreking moeten uitmaken. ningcomplexen 1950 I t'/m 1954 zijn aan deze bewindsman de gegevens, benodigd voor de huurvaststelling op grond van de werkelijke stichtingskosten van deze complexen, verstrekt. Tevens zijn B. en W. wat de huuroptrekking betreft, met hem in overleg getreden. Voor de later gebouwde woningcomplexen 19551 e.v. welke nog niet volledig financiëel zijn afgewikkeld is in de gevallen dat dit, gelet op de woninggrootte, woongerief e.d., naar hun mening nodig was aan de huurders een nadere voorlopige huur vaststelling ter kennis gebracht. Te zij ner tijd zal dan, zodra de financiële af wikkeling heeft plaats gehad, een voor stel tot definitieve huurvaststelling aan de minister worden gedaan. B. en W. zullen op de huurvaststelling van de reeds afgewikkelde woningcomplexen zodra dit mogelijk is, nader terugko men. Op grond van het bepaalde in de gemeentewet moeten deze huren, behal ve door de minister, ook door de raad worden vastgesteld. Voorts delen B. en W. mede dat aan de huurders van gemeentewoningen met gemeenschappelijke tuinen tot nog toe voor aanleg en onderhoud van deze tui nen een vergoeding van f 0.08 of f 0.10 per woning per week In rekening werd gebracht. Deze vergoeding is echter niet toereikend gebleken, zodat B. en W. van deze gelegenheid gebruik hebben ge maakt deze vergoeding op te trekken tot het kostenbedrag. Ook deze vergoe ding draagt tot de definitieve vaststel ling door de minister een voorlopig ka rakter. Het is een goede gewoonte van de Commissie „Riis Foarüt” haar zomer- programma te besluiten met een fees telijke avond. Het is tevens traditie ge worden om aan het slot van deze avond het publiek te verrassen met een prach tig vuurwerk. Deze feestavond zal nu plaats vinden op 31 augustus; hierbij zullen in ’t eerste gedeelte van de avond optreden het Tiroler gezelschap „Die Alpenbuben” met medewerking van Vro- nie Schlusser, zang en de kunstfluiter Henk Zomer. Men mag verwachten dat dit gezelschap in staat zal zijn het pu bliek door een gevarieerd programma te boeien tot dat het grote moment voor het vuurwerk is aangebroken. Dit vuur werk zal worden verzorgd door de firma A. J. Kat te Leiden, die op het gebied van samenstellen van mooie en aantrek kelijke vuurwerken haar sporen zeker heeft verdiend. Verwacht mag derhalve worden dat het publiek dit initiatief van de Commissie „Riis Foarüt” zal weten te waarderen door in grote getale naar Rijs te komen op de avond van 31 au gustus. Als het weer nu maar een beetje wil medewerken dan zal het wel gaan. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de adv. in dit en het volgende num mer. Maquette van de in aan bouw zijnde stuw in de Lek bij Hagestein. Het stuwcom- plex verkrijgt twee scheep- vaartopeningen ter breedte van 48 meter, gescheiden door een 14 meter brede tussenpijler, zodat de af stand tussen de landhoofden 110 meter zal bedragen. De scheepvaartopeningen wor den voorzien van beweeg bare afsluiti-i jen van bij zondere vorm, vizierschui- ven genaamd, die nog niet eerder zijn toegepast, voor zover bekend, zijn halfcir kelvormige segmentschui- ven, waarbij het hoge wa ter zich aan de holle zijde zal bevinden. Regenboogklasse. Van Houten-beker: C. J. de Jong Jr., Joure. Valkenklassen. Amicitia-beker: Jansma, Grouw. Vrijheldsklassen. Jubileumbeker: C. J. de Haas Jr., Breukelen (defini tief winnaar). Valkenklasse B. De dahlia Hij die geen liedje zingen kan 3. Erster Verlust R. Schumann Sicilianisch Reiterstück 4. Moederke alleen J. P. J. Wierts Een uil die op de peerboom zat Het Haasken 5. Idyll Zwei Tanzweisen Rasch und keek Nicht schnell 6. Skotse trye Boerenschots 7. Ritornello di lavandaja Catina bella 8. Dansje Morrema-wissel- beker: J. Ykema, Leeuwarden. 22 m2 klasse. Burg. Walda-prijs: Ir. A. Bonnema, Leeuwarden. Over de gehele Sneek-week (uitge zonderd de wedstrijden van dinsdag) werden in alle klassen hoofdprijzen verzeild. Deze werden gewonnen door: Olympiajollen: D. v. Willigen, Reeu- wijk. 12 m2 Sharpie’s: P. Hansen, Enkhui- zen. Larken: W. Postma, Leeuwarden. Schouwen: F. F. Atsma, Oppenhui zen. Jeugdklasse (Pluisjes): G. L. Woort man, Groningen. 12 voets Jollen: mej. H. C. Mulder, Langweer. 16 m2 punt A: T. de Haan, Sneek. 16 m2 punt B: F. A. de Groot, Gro ningen. 30 m2 klasse: A. Vollema, Grouw. B.M.klasse: D. Bonnema, Oudehaske. 22 m2 klasse: ir. A. Bonnema, Leeu warden. 16 m2 Streep B I: A. Visser, Wor- kum. Valken B: L. L. Boonstra, A’dam. Vrijheid B: Tj. Waterlander, H’veen. Pampusklasse: KI. Jissink, Sneek. 16 m2 Streep B 2: B. Couperus, Sneek. Finnjollen: S. Kroes, Kampen. Vrijheid A: U. Jager, Lemmer. Valken A: F. Jansma, Grouw. 16 m2 Streep A: Joop Helder, Pa- terswolde. Regenbogen: Joh. Alberda, Sneek. Flying Dutchman: G. Bierman, Am sterdam. Jaarwedderegeling secretaris sen en ontvangers. Ged. Staten hebben het oordeel van de raad gevraagd over een wijziging van de jaarwedderegeling secretarissen en ontvangers Friesland 1954. Uit dit schrijven blijkt dat de gedepu teerde staten voornemens zijn op het voetspoor van de door de landsregering ten opzichte van de hogere rijksambte naren getroffen maatregelen en met in achtneming van de door de minister voor de gemeentesecretarissen en -ont vangers toelaatbaar geachte normen voor deze functionarissen met ingang van 1 september 1956 een salarisverho ging in te voeren. Bij het bepalen van ons standpunt, aldus het voorstel van B. en W. ten aanzien van de voorgestelde maatregelen hebben wij ons er aan stonds rekenschap van gegeven, dat daarbij niet uitsluitend aandacht dient te worden geschonken aan de jaarwed deregeling voor de hiervoor bedoelde functionarissen maar ook aan die voor de overige gemeentelijke ambtenaren, die onder de werking van de maatrege len tot verbetering van de salarispositie van het hoger personeel kunnen vallen, en waarvan de vaststelling bij uw raad berust. Immers ook met betrekking tot de salariëring van deze ambtenaren heeft de minister zich tot de gemeente besturen gericht en aanpassing van de gemeentelijke regeling aan de door de regering voor het rijkspersoneel getrof fen voorzieningen in overweging ge geven. Eerlang zal uw raad derhalve ook voor een aantal andere hoofden van dienst voor de vraag komen te staan of er aanleiding bestaat te hunnen aanzien overeenkomstige maatregelen te treffen als reeds voor het rijkspersoneel zijn ge nomen en thans voor de secretaris wor den voorgesteld. Aangezien er boven dien verband bestaat tussen het salaris van de gemeentesecretaris en enkele an dere functionarissen, zou het minder juist zijn ten opzichte van hun bezoldi ging thans een ongelijke gedragslijn te volgen. Bij het bepalen van ons hierna omschreven standpunt hebben wjj de daaraan naar onze mening voor enkele andere ambtenaren der gemeente ver bonden gevolgen dan ook aanvaard. Wij hebben gemeend dit in dit advies uit drukkelijk te moeten constateren omdat naar onze mening uit de door uw raad te nemen beslissing eveneens de door ons geschetste konsekwenties voort vloeien. Hoewel wij de verhoging van de salarissen voor de hogere ambtenaren uitsluitend niet in alle opzichten kunnen toejuieshen en wij verder het voor deze verhoging gekozen tijdstip weinig ge lukkig achten menen wij toch, dat, nu voor het hogere rijkspersoneel de sala risverhoging een feit is geworden, een dienovereenkomstige verbetering van de financiële positie van de desbetreffende gemeéhte-ambtenaren niet achterwege mag blijven. Indien deze aanpassing van de bezoldiging niet zou plaats vinden zou dit tot een verstoring in de verhou ding van de salarissen van het hogere gemeentepersoneel tot die van de hogere rijksambtenaren en die van het overeen komstig personeel in dienst van andere gemeenten of van provincies kunnen lei den, met alle ongewenste gevolgen van dien. De ervaring heeft reeds geleerd, dat het voor gemeenten als de onze in bepaalde omstandigheden moeilijk valt in alle opzichten bekwame en geschikte hoofdambtenaren aan te trekken. Zou nu in de gemeentelijke salarisregeling een achterstand optreden ten opzichte van de regelingen, welke voor andere SIJBRANDABUREN, 23 augs. gepensioneerde rijks veldwachter Helbig alhier was vanmiddag in motorboot, welke in het schiphuis lag, bezig met enige reparaties. Daar hjj niet al te goed kon zien ontstak hij een waxinelichtje. Toen hij naar achteren liep en een kastje opentrok ontstond er een hevige ontploffing. De heer Helbig werd hierbij vrij ernstig gewond door brandwonden aan beide armen en aan zijn gezicht en door versplinterd glas. Ook twee van zijn kleinkinderen die bij hem waren liepen enige verwondingen op. Nadat dokter Kerbert allen verbon den had konden ze naar hun woning te rugkeren. Dat de ontploffing nogal hevig was blijkt uit het feit dat het schiphuis zelf ontwricht is. 1. Italianische Ouverture Nicola Piccini Groningen. Vrijheidsklasse A: 1. W. J. B. Jansen, Hilversum; 2. C. de Haas Jr., Breuke len; 3. M. de Groot, Amsterdam; 4. U. Jager, Lemmer; 5. P. Cnossen, Sneek. Valken A: 1. C. Scherpel Jr., Lunte- ren; 2. mr. R. Mulder, Langweer; 3. U. de Vries, Grouw; 4. A. R. Wester, Grouw; 5. J. M. Snijders, Den Haag. 16 m2 Streepklasse A: 1. Joop Helder, Paterswolde; 2. H. van der Veen, Joure; 3. J. W. Alkema, Groningen; 4. J. N. 5. J. van Rietschoten, De heer A. Kromhout te Beetgum, be drijfsleider van een melkinrichting, heeft met de juiste oplossing van een Radion-puzzel „Kijk u rijk" tiet lievë bedrag van f 253.638 gewonnen. Toeri hij het vernam sprak hij: „Houdt u me even vast, anders kan ik niet blijven staan”. Een tamelijk rustige reactie nog onder zulke omstandigheden. Misschien zal er een onrustiger reactie komen op de ontvangst van zijn volgend aanslag biljet voor de inkomstenbelasting. Want de fiscus schijnt het leeuwendeel van de buit te zullen krijgen, zodat er volgens een schatting maar een kleine ton voor de heer Kromhout overblijft. Nog altijd een aardig bedrag overigens. Uitslagen Donderdag. Jeugdklasse (Pluis): 1. G. L. Woort man, Groningen; 2. J. Caspers, Haren; 3. M. J. A. Kempkes, Reeuwijk; 4. W. Stam, Sneek; 5. E. Wiersum, Den Haag. 12 v. Jollen: 1. P. Nieuwenhuizen, Zaandam; 2. mej. H. C. Mulder, Lang weer; 3. J. Sonnenberg, Sneek; 4. T. Muntinga, Baarn. 16 m2 Puntklasse B: 1. L. J. Zwier- stra, Giethoorn; 2. T. van Eyk van Hes linga, Leeuwarden; 3. H. Venema, Sneek; 4. S. J. Henstra, Koudum. 30 m2 klasse: 1. S. Schootstra, Leeu warden; 2. Herman Geveke, Hoogeveen; 3. A. Vollema, Grouw. 16 m2 Puntklasse A: 1. W. J. Vee- ninga, Groningen; 2, B. de Haan, Sneek; 3. T. Visser, Leeuwarden; 4. P. v. d. Laan, Sneek. B. M. klasse: 1. D. Bonnema, Oude haske; 2. A. v. d. Klooster, Groningen. 22 m2 klasse: 1. Ir. A. Bonnema, Leeuwarden; 2. L. P. Kabel, Leeuwar den; 3. H. E. Zijlstra, Joure; 4. mr. H. P. Linthorst Homan, Leeuwarden. 16 m2 Streepklasse B 11. A. Visser, Workum; 2. G. A. Veenstra Jr., Gronin gen; 3. F. Hiemstra, Franeker; 4. P. Boorsma, Bergum; 5. R. J. van Wieren, Nijhuizum. Valken B: 1. L. L. Boonstra, Amster dam; 2. R. J. Overmeer, Leeuwarden; 3. U. F. W. Krikke, Oranjewoud; 4. F. J. Appel, Lunteren; 5. W. B. Luyt, De venter. Vrijheidsklasse B: 1. Tj. Waterlander, Heerenveen; 2. A. Borkent, Heerenveen; 3. mej. Tj. v. d. Sluis, Sneek; 4. mej. R. v. d. Zjjpp, Sneek; 5. T. Schootstra, Leeuwarden Rectificatie uitslag 16 m2 Streepklasse B II. De uitslag welke wjj van de wedstrijd in deze klasse op woensdag vermeldden, bleek achteraf niet juist te zijn. Deze moest zijn 1. B. Couperus; 2. H. Piersma; 3. J. Haagsma; 4. H. Brenninkmeijer; 5. A. J. Sminia, allen te Sneek. van van 155 van 175 van 195 van meer dan f 895 t.e.m. f 1055 en 215 van meer dan f 1055 huurwaarde. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 074 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. ,^'3

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1