Eenzaamheid en wangedrag Goede start van Sneek Sneker clubs zetten het nieuwe se zoen uitstekend in Enthousiast spel van L.S.C. tegen Friesland IJLST van en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 112e jaargang no. 72 Redakteur u L. KIEZEBRINK Het Nederlands Elftal Snel groeiend Drachten Prachtige prestatie van LSC Veilig Verkeersrit wordt overgereden Het Stedelijk Muziekkorps jubileert Bioscoopnieuws Bl. Boys won eerste wedstrijd in de nieuwe omgeving Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Geslaagd Maandag 9 september 1957 Vergadering rayon Sneek K. N. G. V. - Het Sneeker Nieuwsblad is een Zeventig jaar geleden gecombineerde uitgave «en NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIIFHOUTS NIEUWSBLAD-- Delftenaar kijkt zich rijk Productiekeuring te Sneek De heer K. Visser, secretaris van Wymbritseradeel plotse ling overleden Floraliatentoonstelling te Ijlst Ds Denkers directeur van „De Oorsprong” - van en Kuys hun conflict- ZATERDAGVOETBAL Fraaie start van ONS Sneek 2 verloor. Black Boys had moeite met Oldeboorn. U spreekt met uw moordenaar horizontaal vlak; als mens naast een me demens, al zullen we nooit tegenover hem zijn foutieve houding verontschul digen. Want het ergste wat een mens kan overkomen is: hem de verantwoor delijkheid voor het eigen leven af te ne men. Daarom moet er ook straf zijn. Een mens heeft recht op straf, omdat hij het recht heeft door boetedoening weer wer kelijk mens te worden.” „De nationale reclasseringsdag is weer nabij”, zo besloot Dr. van der Grient zijn zeer boeiende causerie. Wij hopen dat de collecte weer veel geld zal opbrengen. Maar het gaat hier niet alleen om geld. Als u allen medestrijders van de reclas sering wilt zijn dan zult u nuchter en menselijk en met een lach Uw taak ver richten: luisteren naar de medemens die Uw hulp nodig heeft en er „zijn”. En dat is een bovenmenselijk moeilijke taak, want wij distanciëren ons zo gemakkelijk van de mens die waarschijnlijk tot zijn misdrijf gekomen is omdat de wereld hem nooit een gevoel van geborgenheid gegeven heeft en hij nooit aansluiting vond bij zijn medemensen. In de maanden december 1946 t.e.m. augustus 1947 is het aantal inwoners van Drachten weer met 1000 toegenomen. Het zielental heeft thans reeds de 14000 over schreden. in het strafschopgebied. Dit ontging de goede arbiter Groenewoud niet. Uit de toegestane strafschop scoorde aanvoer der Stuut het vijfde doelpunt. In de res terende tijd werd niet meer gedoelpunt, zodat de eindstand 15 werd. Te Leeuwarden slaagde voor het ex amen broodbakkerij de heer G. Boers alhier. veren door ze in te schakelen en te doen meewerken om dit doel te bereiken, want wil men het kind liefde en eerbied voor de natuur bijbrengèn, dan heeft men allereerst de hulp en steun der ou ders nodig. Het is dan ook vanzelfspre kend, dat Volksonderwijs niet alleen ou- ders-leden van V.O. en hun kinderen tracht te winnen voor dit hoge doel, maar appelleert aan alle ingezetenen van IJlst. En omdat ook niet-leden van hun belangstelling blijk geven, heeft het een extra-rubriek „Vrije inzending voor iedereen” aan de bestaande toegevoegd. Onder de laatste rubriek te verstaan Vrije inzending potbloemen. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K. 5150) klas A hun meerdere in resp. Frisia 3 en FVC 3 moesten erkennen. Uitslagen 32 en 4^—1. SNEEKER NIEUWSBLAD Sneek II speelde zijn eerste wedstrijd voor de competitie eveneens in Winscho ten tegen WW II. Bij de rust hadden onze stadgenoten een voorsprong van 31. Zij moesten echter met een 43 nederlaag naar huis, daar de Winscho- ters na de rust het net nog driemaal vonden en de Snekers al hun kruit reeds vóór de pauze verschoten hadden. De Sneker doelpunten werden gescoord door Jac. Reen, v. d. Molen en Schip pers. Van de film: „Dial „M” for Murder” met bovengenoemde Nederlandse titel is Alfred Hitchock de regisseur. Dus mag een thriller van grote spanning verwacht worden. En in deze verwachting wordt men niet teleurgesteld als Tony Wendice (Ray Milland) zint op een manier om zijn rijke vrouw Margot (Grace Kelly) te doden, omdat hij vreest dat zij van hem scheiden en hem onterven zal daar zij liefde heeft opgevat voor de schrij ver Mark Halliday (Robert Cummings). John William speelt in dit boeiend ge val inspecteur Hubbard van Scotland Yard die met hulp van Mark het geheim ontraadselt van een moord, waarvoor Margot dreigt een doodvonnis te zullen moeten ondergaan. Met uitzondering van W.Z.S. dat ook zjjn tweede wedstrijd verloor, boekten alle Sneker hoofdploegen op de ope ningsdag verdienstelijke overwinningen. Sneek begon al heel fraai door W.V.V. op eigen terrein met 5—1 te verslaan. Ter gelegenheid van de naderende nationale reclasseringsdag kwam zaterdag middag een groot aantal dames en heren werkers in de reclassering, bijeen in de kerkzaal van de gevangenis in Leeuwarden. kelingen waarvan de moeders aan de gestelde produktieeisen voldoen. Ook van buiten de provincie komt be langstelling voor deze unieke show. Als de omstandigheden dus wat wil len medewerken belooft het weer een hoogtijdag te worden voor de Friese veefokkerij. Zaterdagmiddag j.l. zou alhier de Veilig Verkeers-oriënteringsrit 1957 voor auto’s, motorfietsen en bromfietsen gehouden worden. Ze was georganiseerd door de ver. voor Veilig Verkeer Sneek en om streken en de M.A.C. J. C. Visser. Van de deelnemers werd gevraagd te tonen dat zij handig en perfect kunnen rijden, en daarbij tegelijkertijd de ver keersregelen kunnen toepassen. Jammer genoeg liep deze rit op een mislukking uit, daar na nog geen 10 km. rijden de deelnemers een andere dan de uitgezette route volgden. Onbevoegden hadden nl. een der aangebrachte borden verplaatst hetgeen door de organisatoren te laat werd opgemerkt. Dit betekende in het bizonder een grote teleurstelling voor de heer R. v ,d. Berg alhier, die een prach tig parcours op knappe doch niet inge wikkelde wijze had ontworpen. Voor de aanvang van de rit moesten de deelne mers ’n zestal verkeersvragen schriftelijk beantwoorden, waarbij nog menig foutje werd gemaakt. Door de besturen van beide verenigin gen werd in verband met de geschetste omstandigheden besloten deze rit op nieuw te organiseren om onbillijkheden te voorkomen. De ingeschreven deelne mers behoeven dan niet opnieuw inleg- geld te betalen. EEN START Plm. 20 minuten voor het einde, toen de stand nog 11 was, maakte een der Black Boys spelers zich schuldig aan na trappen, waarvoor scheidsrechter v. d. Meer hem uit het veld stuurde, De Boys waren zodoende genoodzaakt de strijd te gen de fanatiek spelende Oldeboornsters met tien man te beëindigen, maar des ondanks gelukte het hun toch deze eerste wedstrijd in de nieuwe omgeving met 31 te winnen. Met de intrede van het herfstseizoen en de daarmee gepaard gaande grotere verenigingsaktiviteit kwamen de afge vaardigden van de gymnastiekverenigin gen bij het rayon Sneek van het KNGV zaterdagmiddag in café-restaurant Piso bijeen voor de bespreking van het a.s. winterprogramma. Het is toch eigenlijk jammer, zo merkte de voorz. de heer J. Kan in z’n openingswoord o.m. op, dat steeds een paar verenigingen op het ap pèl ontbreken, waardoor te nemen be slissingen altijd een beetje aan waarde inboeten. Na een vlotte afwerking van de interne zaken kwam de kwestie van bestuurs- aanvulling ter tafel. Door het tussentijds bedanken van de secretaresse-penning- meesteresse waren de lopende zaken door de voorzitter afgedaan. Hoewel men op deze vergadering niet uit de moeilijkhe den is gekomen, werd er toch iemand be reid gevonden bij de administratie te as sisteren. Voor het werkprogramma werd naast de jaarlijkse vaardigheidsproeven, In de tweede plaats de ouders te akti- voor de adspirant jongens en junior he ren dit seizoen in het kader van opvoe ring van ’t turnpeil een aparte cursus vastgesteld op een zestal zaterdagmidda gen in de Sperkhemzaal alhier. Ook de deze zomer in het water ge vallen rayon adspiranten betoging werd op verzoek van „S.V. Workum” voor volgend jaar weer in die plaats vastge steld, terwijl ook „Ontwikkeling” van Langweer aller medewerking werd toe gezegd voor de jaarlijkse sportmiddag daar ter plaatse. Na een geanimeerde rondvraag werd deze najaarsvergadering door de voorzitter met een propagandis tisch speechje gesloten. Bij de afbraak van enige onbewoon baar verklaarde woningen aan de twee de Steenklipstraat alhier kwam een plank te voorschijn waarop het navol gende stond vermeld „1 mei 1887 werd deze kamer afgetim merd door H. de Boer Sr. en J. de Boer Jr. voor de somma van f 17.gulden waarbij ook inbegrepen was de vloer. 23 oktober 1887.” Blijkbaar hebben genoemde timmer lieden tussen bovengenoemde data het werk voor deze prijs uitgevoerd en wat zou dit nu wel moeten kosten? aanvallen op doch dit was maar van korte duur, daar LSC er een goede kijk op had. LSC werkte zich goed los en nam het offensief over, en het was H. Steenbeek die na goed aanvalsspel na ongeveer een kwartier de doelman van Friesland passeerde. 10. De aanvallen van onze stadgenoten werden steeds talrijker en C. Dijkstra nam nummer twee voor zijn rekening na een prachtige pass van l.binnen Croes. Friesland stelde alles in het werk de achterstand te verkleinen, doch de blauwhemden vochten even fel terug, Tenslotte was het wederom C. Dijkstra die het derde doelpunt voor zijn reke ning nam. Friesland was toen een ge slagen ploeg en zo kwam het einde met een 30 zege voor onze stadgenoten, die deze overwinning volkomen verdien den door hun enthousiaste spel en harde werken. Zelfs niet de meest verstokte LSC-er zal zijn club in staat hebben geacht kampioen Friesland op eigen terrein te overmeesteren. Toch hebben de blauw- witten voor dit huzarenstukje gezorgd. Nog wel met de overtuigende cijfers 3 0! Overtuigend waren ook de overwin ningen, welke FVC en Rood Geel be haalden. De groengelen versloegen plaatsgenoot Frisia met 40, terwijl Rood Geel daar tegen Haren nog twee goals bij deed. Opvallend was de start van Harlingen. Een 31 zege op Hun singo, dat vorige jaren toch goed mee kon komen, is een moedgevende presta tie voor de pas gepromoveerden. GRC moest toezien dat het bezoekende Gruno met een half dozijn doelpunten van de tien gescoorde zijn veld verliet. Zware nederlaag voor Nicator. Hoe moet een toezichthouder van de reclassering omgaan met zijn medemens die een misstap heeft begaan? De heer Tj. Veenstra, reclasseringsambtenaar, vond dat hier moeilijk een juiste richt lijn voor te geven is en voerde daarom als „voorbeeld” met de heer H. Lans een sociodramatische schets op „Reclassering in de praktijk”. De hierin optredende reclasseringsmedewerker gaf inderdaad een voorbeeld van een.... volkomen foutieve houding tegenover de mens die hij wilde helpen! Er kwam dan ook van het publiek veel commentaar op deze schets, die een origineel middel bleek te zijn een vruchtbare discussie op gang te brengen. De tweede nederlaag van WZS me moreerden we reeds in de aanhef de witzwarten verloren bij Olyphia met 3 1 maar de meest verrassende uitslag was ongetwijfeld de 40 nederlaag, welke Nicator in de N.O.polder tegen Emmeloord leed. Een uitermate slecht begin van de Leeuwarders! Jubbega ze gevierde in zijn eerste wedstrijd over Steenwijk, maar de kop in deze afdeling is voor DOG, dat in Grouw reeds zijn tweede zege behaalde. De cijfers 51 duiden op behoorlijke sterkte van de Wolvegaster ploeg. RES kwam thuis tegen Bergum net met de hakken over de sloot, doch de punten zijn „binnen” en dat is de Bolswarders genoeg. Steen- wijker Boys en MSC tenslotte deelden met 22 de buit. Een flink aantal belangstellende mu ziekliefhebbers hebben 31 aug. genoten van het prachtige promenade concert dat ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina werd uitgevoerd. Belangrijk was, dat ieder in voorbeeldige rust kon genieten, al zou het aanbeveling verdienen het auto- en „brommende” verkeer over de Wester- singel om te leiden. Realiseert de Sneker Burgerij zich vol doende, wat een dergelijk orkest voor de stad betekent? Binnenkort viert men het 35 jarig bestaan. Voortgekomen uit de oude Schutterij muziek is het peil na de fusie tussen <,,Steun in de Strijd” en „het Sneeker Muziekcorps” met sprongen om hoog gegaan en het kan thans onder de beste amateur corpsen van Nederland worden gerekend, zodanig zelfs dat het niet denkbeeldig is, dat men in de na bije toekomst in internationale con coursen mag uitkomen. Een schat van prijzen is in de loop der jaren behaald. Waar zijn ze echter? Ergens opgeborgen. De reden? Het vaan del van de vereniging is na een 35 jarig gebruik in zodanige deplorabele toestand geraakt, dat men hier niet meer mee kan verschijnen. Laten wij dit als Burgerij op ons zitten? Kunnen wij niet gezamen lijk hiervoor zorgen? Ja toch zeker? Laten wij beseffen wat wij in de loop van 35 jaar aan genot bij optochten etc. aan de vereniging hebben gehad en als tegenprestatie gezamenlijk een dergelijk vaandel aanbieden. Dit moet mogelijk zijn en grote kosten zijn hieraan niet verbonden. Ondergetekenden, vrienden der ver eniging, hebben een Commissie gevormd om dit voor elkaar te brengen. Hiertoe doen wij binnenkort een beroep op de burgerij van Sneek. Verschillende toe zeggingen zijn reeds gedaan. Wanneer ieder daartoe, naar vermogen, een klei nigheid bij draagt, komt het klaar en kunnen wij het orkest nog meer als in het verleden beschouwen als ’n uitsteken de ambassadeur om de naam van onze stad hoog te houden. Namens de vele vrienden van het orkest KEES VAN GORKUM MENNO DE VRIES NICO SILVIUS P. LANTINGA A. EEDEN G. W. POIESZ. P.S. Giften kunnen worden gestort op giro 842248 t.n.v. G. W. Poiesz. In de derde klas van het Zaterdag- voetbal waren de 51 overwinning van ONS op MJV (in Meppel nog wel) en de 32 nederlaag van Blauw Wit in de uitwedstrijd tegen nieuweling Kla- zienaveen de meest opzienbarende uit slagen. Zij bewijzen dat onze stadgenoten met andere en betere plannen rondlo pen dan vorig jaar en dat de benjamins niet met zich laten sollen. Voorts zegt de 30 zege van Leeuw. Zwaluwen op het sterke Harkem. Boys veel omtrent de kracht en aspiraties van de kampioenen, terwijl Heeg door een-1 zelfde zegepraal op het Asser ACV aan-1 toonde dat het geen herhaling wenst van vorig seizoen. WT heeft weer goede voornemens. Deze produktiekeuring welke donder dag 3 oktober gehouden zal worden be looft weer goed te worden. Reeds hebben diverse vooraanstaande fokkers hun medewerking toegezegd en vele anderen vraagprogramma’s aan gevraagd zodat een flinke deelname verwacht mag worden. Er zal op veler verzoek een nieuwe rubriek worden ingevoegd namelijk hpk- De heer H. J. P. Limburg, De Vries- straat 3 te Delft is de gelukkige eigenaar geworden van een bedrag van 143.396. Verleden week werd hem in hotel Wil helmina te Delft bekend gemaakt dat hij winnaar was geworden van de Radion prijsvraag „Kijk u rijk”. De heer Limburg, die controleur is bij het Algemeen Ziekenfonds te Delft, kreeg van de adjunct-directeur van het organiserende bedrijf de heer D. C. M. van Eijk reeds een bedrag aangeboden van vijfduizend gulden. Het resterende bedrag waarvan naar schatting ruim veertig procent naar de belasting gaat, is op een bankrekening gestort. D- heer Limburg vulde het gratis lijstje van de Prijsvraag juist in. Het Nederlands voetbalelftal, dat woensdag in het stadion Feijenoord te Rotterdam in een voorwedstrijd voor ’t wereldkampioenschap tegen Luxemburg zal spelen, is naar Ons Noorden meldt, als volgt samengesteld: Doel De Munck (DOS) Wiersma (PSC) LSC zette direkt een fel offensief in, waaruit bleek, dat de verdediging van Friesland op haar hoede moest zijn. Ge leidelijk echter kregen ook de spelers van Friesland iets meer vat op het spel der LSC-ers, doch hun aanvallen kon den de LSC-defensie niet verontrusten. Jammer dat de LSC r.binnen door on zuiver schieten een goede scoringskans moest laten voorbijgaan. Tot aan de rust gaf LSC doorlopend de toon aan en moest de Friesland defensie alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen wat haar evenwel ook gelukte, zodat met blanco atand oo gerust werd. Na de hervatting trachtte Friesland de bakens te verzetten. Ze zetten meer Deze mooie victorie bezorgde onze stadgenoten meteen de leiding in de eerste klas B, want de andere winnaars kwamen niet boven deze doelcijfers uit. WVC, dat in de vorige competitie hoge ogen naar het kampioenschap gooide, maar toen op het nippertje Be Quick uit Zutfen met de titel zag weglopen, klopte n.l. Zwaagwesteinde in eigen huis met 20, terwijl het pas gepromo veerde ZAC debuteerde met een uitste kende 31 zege in de uitwedstrijd teg*en Quick ’20. Hengelo en Robur zorgden voor het eerste gelijke spel (33) in deze afde ling, een uitslag, die aardig in overeen stemming is met de prestaties van beide clubs in het vorige seizoen. IJLST, 5 sept. Het bestuur van de afd. IJlst van Volksonderwijs houdt a.s. woensdag in de O.L. school de reeds traditioneel geworden Floraliatentoon stelling, zoals uit de advertentie in dit nummer blijkt. Wat staat het daarbij voor ogen? In de eerste plaats alle kin deren zonder onderscheid van stand of sekse of leeftijd liefde bijbrengen tot de natuur, tot al wat leeft, plant zowel als dier. De ervaring leert immers, dat het kind gaat liefhebben wat het met zorg beschermt en opkweekt; en dat niet alleen, maar ook oog krijgt voor het mooie in Gods schepping en zo de beste waarborg wordt tegen vernieling van perken en plantsoenen en tegen wreedheid en mishandeling van dieren. Sneek zette de competitie uitstekend in door WW in Winschoten met flink verschil te kloppen. Onze stadgenoten waren hun tegenstanders over alle linies de baas en hadden niet eens hun beste vorm nodig om de vry zwak spelende tegenstanders naar een forse nederlaag te schieten. Bij Sneek stond Jasper op de ziekenlijst; hij werd vervangen door J. Rlngma. Hiertegenover stond dat spil Stuut zijn plaats na lange tijd weer in kon nemen. Het begin was zeer hoopvol voor WW. Na enkele vergeefse pogingen, profiteerde rechtsbinnen de Weerd van een foutieve kopbal van Batstra en pas seerde hij zonder moeite de uitgelopen doelman Boot. De wedstrijd was toen nog geen vijf minuten oud. Aanvanke lijk liep het erg stroef bij de Sneek- ploeg, doch dit veranderde gaande weg. De voorhoede wist zich enkele goede kansen te scheppen, doch deze werden niet benut. De spelopbouw en het plaat sen van de withemden was veel beter dan dat van hun tegenstanders. Het middenveld kwam in het bezit van Sneek en toen deze het tempo opvoerde werd het duidelijk, dat de Winschoters ’n zware dobber zouden krijgen. In de 22e minuut werd een misser van spil Blom op de juiste wijze door mid- voor Bouma af gestraft (11). Dezelfde speler profiteerde in de 37e minuut han dig van een slecht wegwerken van de WW-verdediging en schoot de bal on berispelijk langs doelman Visser. (12) Met deze stand ving de rust aan. De tweede helft was slechts twee mi nuten oud, toen linksbinnen Hartkamp een goede pass van Bouma ontving. Het was voor hem toen een koud kunstje de uitlopende keeper te passeren (13). Dit werd WW blijkbaar te bar. Ze zet ten een offensief in, doch hun spel ge tuigde van zeer weinig spelinzicht en vormde nauwelijks een gevaar voor de Sneek-verdediglng. Hoewel minder in getal, hielden de Sneek-aanvallen veel meer gevaar in. Zo ook in de 28e mi nuut. Hartkamp kreeg toen een loopbal en was de Winschoter verdediging te snel af. Met een keurig schot bracht hij de stand op 14. Dit doelpunt was een beloning voor zijn uitstekende veld spel. Stopper Blom ging toen naar vo ren, doch ook hij kon de aanvalslinie geen stootkracht meer geven. De en kele schoten, die nog werden afgevuurd werden vakkundig door doelman Boot behandeld. In de 35e minuut werd Abma ongeoorloofd aangevalllen door Walburg De zwartjes hebben op de eerste puntjes beslag gelegd, maar Oldeboorn heeft a/d Noorderhoek z’n huid zeer duur verkocht. Zelfs hebben de zwartjes een groot gedeelte van de wedstrijd tegen een 10 achterstand aangekeken, al vorens zij de juiste richting konden vin den. De drie goals van de thuisclub wa ren daarna echter van prima kwaliteit. In deze afdeling boekte MKV een grote 61 zege op Stiens, maar ook CAB voert getuige zijn 41 overwinning in Dokkum weer wat in zijn schild. Evenals trouwens Freno, dat met een 52 zege uit Beetsterzwaag vertrok. De reserves. De Sneker reserveploegen de-icn bet lang niet zo goed als hun giote broers Alleen Black Boys 2 veroverde in de res. 3e klas A door een mooie 52 uit zege op Bergum 2 de heie buit, maar verder bleef het sukses beperkt tot een 2—2 gelijk spel van Sr eek 3 tegen Hee- renveen 3 in de res. 2e klas A. Voor de hoogste afd. verloor Sneek 2 in Winschoten met 43 van WW 2 terwijl LSC 2 en LSC 3 in de res. 3e De provinciale kerkvergadering van Friesland der hervormde kerk heeft tot direkteur van de Stichting Hervormd Jeugd- en Vormingscentrum Friesland „De Oorsprong” te St. Nicolaasga be noemd ds H. A. Denkers, hervormd pre dikant te Bantega. In de vierde klas A waren de uitsla gen vrij normaal. Kampioen WT start te met een uitstekende 41 uitzege op HJSC, Nijland boekte een goede 31 overwinning op het debuterende Zeerob ben en Workum stuurde QVC met een 20 nederlaag naar huis. De Dracht- ster Boys begonnen goed in hun nieuwe omgeving. Zij klopten DWP met 21. Zaterdagmiddag is hier plotseling over leden de heer K. Visser, secretaris der gemeente Wymbritseradeel. De heer Vis ser vergezelde zijn echtgenote bij het winkelen, werd op de Oosterdijk onwel en zakte ineen. Hoewel dr. v. d. Zijpp, ijlings ontboden, de door een hartver lamming getroffene nog per ambulance- wagen naar het Sint Antonius zieken, huis liet vervoeren, bleek de heer Visser bij aankomst aldaar reeds overleden. Men kan zich de verslagenheid van mevr. Visser en de enige zoon van het echtpaar voorstellen evenals die ter secretarie van Wymbritseradeel. De heer Visser die 55 jaar oud werd, heeft op die secretarie nl. alle rangen doorlopen tot hij in 1931 door de raad van die ge meente tot secretaris werd benoemd.Zo- als burgemeester van Hout nog kort ge leden bij diens installatie getuigde was hij een zeer bekwaam functionaris, wiens vakmanschap in bevoegde kringen tot ver buiten de grenzen der gemeente algemeen werd erkend. Zijn heengaan zal dan ook terdege in het gemeentebe stuur worden gevoeld. Ter secretarie ge noot hij grote waardering als een hu maan en joviaal chef. De overledene was ook voorzitter van de kring Zuid West hoek van gemeente secretarissen en secretaris van de vereniging voor Chr. Nijverheidsonderwijs te Sneek. Het Sne ker Cantatekoor verliest in deze muziek liefhebber eveneens een zeer gewaar deerd lid. De begrafenis is bepaald op woensdag 11 sept. a.s. des namiddags 2 uur vanuit de Oosterkerk. Daar de gasten ook zwarte shirts dra gen, speelden de Boys ditmaal in een rood shirt met witte broek. De speel wijze van beide ploegen liep nogal wat uiteen. Black Boys demonstreerde een kort spel, de gasten juist het tegenover gestelde, dus lang. De aanvallen van onze stadgenoten misten de vaart om hun tegenstanders te verontrusten. Ze treuzelden te veel met de bal met ’t ge volg dat hun aanvallen meestal strand den op het achtertrio van de bezoekers, waarin doelman de Vries zich meerdere malen onderscheidde, akmede op de zich goed aanpassende kanthalfs. Het spel van de Boys, die de tegenpartij wellicht onderschat hadden, bleef daardoor voor lopig onproduktief. Nadat aan weerskan ten enige goede kansen onbenut waren gelaten o.a. redde een van de Olde- boornster backs nog op de doellijn toen zijn keeper al door Tinga gepasseerd was en greep aan de andere kant l.back v. d. Vliet met succes in toen Nota op een kalm op zijn doel aanrollende bal mis greep bezorgde r.binnen Goeres met een diagonaal en onhoudbaar schot zijn ploeg in de 23e minuut de leiding 01. Dit doelpunt spoorde de Boys aan tot meer activiteit maar zij misten het juiste schot en bovendien hadden ze enige ma len ook het geluk niet mee. Zo ging Ol deboorn met een in alle opzichten ver diende 01 voorsprong de rust in. In de tweede helft moest l.half De Rapper zich wegens een enkelblessure door J. v. d. Vliet laten vervangen. Een zeer goede Oldeboornster aanval leverde bijna het tweede doelpunt op, doch keeper Nota slaagde er in dit met een uitval op ’t nip- I pertje te voorkomen. Black Boys kwam daarna even opzetten en toen bij een aanval keeper de Vries faalde, bracht l.binnen Huisman met een voltreffer de partijen op gelijke voet 11. Het spel bleef verder op en neer golven met wis selende kansen waarbij Oldeboorn zich enige zeer fraaie kansen, die de zege hadden kunnen brengen, liet ontglippen. De BI. Boys aanval kwam er geleidelijk beter in en daarom was het erg jammer, dat een van de Boys zich vergat met het reeds vermelde gevolg. Oldeboorn dreig de toen het spel geheel in handen te ne men, maar wat de Boys met elf man niet was gelukt slaagde hun nu. Ze wierpen zich verbeten in de strijd en zetten het Oldeboorn doel onder een hevige druk. Doelpunten konden zo onmogelijk uit blijven, al was het spel aan beide kanten meer sensatie dan voetbal. Beide kee pers moesten nog al eens hun talenten tonen. Tenslotte was het rechtsbuiten Steensma, die met een fraaie kopbal keeper de Vries onhoudbaar passeerde 2-1, waarna l.binnen Huisman BI. Boys naar de nog onverwachte 31 overwin- 1 ning schoot. Na de pauze sprak Dr. J. van der Grient inspecteur van het gevangeniswezen, over „Eenzaamheid en Wangedrag”. Wat kan de mens tot wangedrag tot strafbare misdaad brengen? Men zou hiervoor twee oorzaken kunnen aanwijzen: ge- boorteaanleg en conflict met de omge ving. Uit de levensloop van vele mis dadigers blijkt dat zij niet door het leven aanvaard zijn, dat zij geen contact heb ben kunnen vinden met hun medemen sen. Een kwetsbaar mens, tengevolge van een aangeboren geestelijk of lichamelijk defect, zal zich afsluiten van de wereld. Hij komt in een dodelijke eenzaamheid te staan, wil de aandacht op zich vesti gen en kan dan tot misdaad vervallen. Misdaad is het antwoord van de onge wenste kinderen. Kinderen die niet de liefde ontmoet hebben maar wel het alleen zijn moeten ondergaan. Die moge lijk wel materieel geborgen zijn, maar niet de geborgenheid kennen van een thuis waarin men samen leeft. Veel kin deren weten wel „wat” vader was, maar niet „wie” hij was. Zo worden ze het leven ingestoten, vinden ook daar geen begrip en aansluiting en begaan een mis daad in een jammerlijke poging een op lossing te vinden voor hun conflict situatie. En dan komen wij”, aldus Dr. van der Grient, „de reclasseringswerker die zich geroepen voelt deze mensen te hel pen. Wij willen dikwijls te veel „doen” en het gaat er alleen maar om dat we er „zijn”. We moeten luisteren en pro beren de gevangene te ontmoeten op een Achter (NAC) Midden der Hart (VVV) Voor: Van der Kull (Ajax), Wilkes (VVV), Lenstra (Enschede), Rijvers (Feijenoord) en Van Melis (Rapid JC). Reserves: Pieters Graafland (Ajax), Kruiver (PSV) en Van Wissen (MVV). Notermans (Fortuna), Van (Fortuna) en Klaassens Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name Sneeker Nieuwsblad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1