Een treffend ziekentriduum Sneker Hervormde Jeugdraad zette winteractiviteiten in Goede eerste, maar slechte tweede helft bij Sneek=Z A.C. Sneek met het maximum aantal punten aan de kop Voor de derde maal stemde de jonge Duitse bondsrepubliek IJLST WYMBRITSERADEEL en van de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan Maandag 16 sept. 1957 112e jaargang no. 74 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Uitslagen Partij van dr Adenauer won Kerknieuws Akkordeonklubs Beroep aangenomen Vervolg jaarvergadering v.v. Sneek Prinses Beatrix bezeerde enkel Fryske Akademy moet uitbreiden Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Frysk Orkest opent met licht programma Wedstrijd S.Z.C. uitgesteld o o o o o o o o o o o o o o I 1 1 1 o o o 1 1 1 1 1 o o o o o 1 1 o o o gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Het Sneeker Nieuwsblad is een Koppelspeurtocht Schip van 1650 ontdekt Autoboteing bij Schalsum Mooie opdracht Zaterdagvoetbal SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK Geldinzameling De reserves. 3—0, AMATEURS. O3 Lemmer 2MSC 2 Nieuw succes voor V.V.T. R.E.S. neemt de leiding in 3A. ZATERDAGVOETBAL. 6—2 0—0 de N.O.- sensatie heeft het zondagmiddag in de wedstrijd Sneek— C.A.B. weer koploper. De speurtocht Het jeugdappèl 3e klas DrenthinaMJV 11. 4e klas A: WT—Workum 2—1. De eerste uitvoering te Sneek in het nieuwe concertseizoen van het Frysk Orkest (dinsdag 24 september a.s. in het Amicitia-Theater) is als aanvangskon- cert geheel in lichte stijl gehouden. Er worden goed in ’t gehoor liggende wer ken uitgevoerd en als solist zal optre den Gerard van der Weerd, een jonge veelbelovende klarinettist, die sinds vo rig jaar als solo-speler aan het F.O. is verbonden. In verband met het weer is de slui- tingswedstrijd van de Sneeker Zeilclub die gisteren zou worden gehouden, uit gesteld tot a.s. zondag. Prinses Beatrix heeft donderdagmid dag bij het rijden in da manége bij een val haar enkel bezeerd. Zij zal de eerste dagen rust moeten nemen. In verband hiermee zal de prinses ervan moeten af zien bij de opening van de Staten-Gene- raal aanwezig te zijn. Zo enigszins mo gelijk hoopt zij wèl aan de gebruikelijke rijtoer des middags deel te nemen. Door de combinatie Staveren, Hinde- loopen, IJlst van de Doopsgezinde ge meenten is beroepen ds. J. Wieringa van Westzaan. 2 2 1 1 2 2 2 3 2 1 2 2 4 3 2 2 2 2 4 4 3 2 2 2 1 2 2 1 2 0 2 2 1 2 2 1 1 1 0 0 0 2 2 1 0 0 0 2 2 2 1 4 3 3 2 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 o o 2 2 2 2 1 1 0 0 0 4 2 2 2 0 0 0 0 0 2 1 2 2 2 0 0 0 Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K. 5150) RES DOG MSC Jubbega Emmeloord Olyphia Borne Hengelo Robur WW Zw.w.einde Achilles 2 1 1 2 1 1 1 1 0 2 1 1 1 O 0 o o o Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout-Kiezebrink Co. CAB Freno Black Boys MKV 3—2 1—1 2—6 2—3 3—2 1—2 0—2 V.V.T. Njjland Dr. Boys Workum D.W.P. Q.V.C. Zeerobben H.J.S.C. Balk De Nederlandse Spoorwegen neemt, ste wardessen in dienst. Binnenkort zullen op de lijn Nijmegen stewardessen U een kopje koffie komen aanbieden, zo U daar trek in mocht hebben. Men heeft bij de N.S. dit besluit genomen, daar men in de restauratiewagens voortdu rend personeelgebrek heeft. Voorlopig heeft men twee meisjes in dienst geno men; op de foto ziet U één van hen, Mej. Koole uit Amsterdam in haar uniform. Aan goed spel en ZAC niet ontbroken. Voor rust werd er aantrekkelijk gespeeld met Sneek ver in de meerderheid, maar onze stadgenoten konden het doel niet vinden, hoewel de kansen daarvoor legio waren. Pas in de laatste 18 minuten gelukte het. Doelman van Zanten vormde het grote struikelblok. Tot aan de rust wist hij zijn doel op eminente wijze voor doorboring te behoeden en ook in de tweede helft toonde hij zich zeer betrouwbaar. Sneek WVC Be Quick(Z.) Quick (N.) ZAC Quick ’20 Aangenomen naar OppenhuizenUit- wellingerga ds. Jhr. C. v. Eysinga van Aalsum—W etzens. De zich steeds uitbreidende werkzaam heden van de Fryske Akademy eisen een groterij werkruimte. Er is thans een staf van 40 personen, nl. 6 in vaste dienst en 34 vrijwillige werkkrachten. Daarom moet het Coulonhuis te Leeuwarden vergroot worden. Nu een pand er naast is ge sloopt doet zich daartoe een kans voor. Architect ir. J. E. Wiersma heeft een ont werp gemaakt voor een nieuwe vleugel die, eenmaal gereed, een voortreffelijke eenheid met het tegenwoordige gebouw zou vormen. De kosten worden exclusief inrichting geraamd op f 135.000. Er is ongeveer f 65000 aan subsidies enz. toegezegd, zodat er nog f 70000 moet komen. Die hoopt men uit een actie onder het Friese volk te krijgen. Voor deze actie, waarover binnenkort nadere bijzonderheden zullen worden ge publiceerd is een Comité van Aanbeve ling gevormd, waarin voorzitters van alle grote provinciale organisaties zitting hebben genomen, de Friese ministers (alle vier) en de Friese kamerleden, de bisschop, enige industriëlen. Het zou eigenlijk een jubileumgift moeten worden, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan dat het volgend jaar ge vierd zal worden. SCHARNEGOUTUM. De Herv. Jeugd raad organiseerde zaterdagavond een koppelspeurtocht voor jongeren tot 36 jaar. Er was een flinke deelname, nl. 88. Een gezellige drukte in een zaaltje van Elim, waar overigens nog druk aan de verbouwing wordt getimmerd. Gelukkig is het dak gereed en zijn de ramen van glas voorzien. De drukte werd veroor zaakt door de deelnemers die telkens nieuwe opdrachten in ontvangst kwa men nemen. Ieder koppel moest een achttal opdrachten uitvoeren. De prijs winnaars waren: le Mientje Wieringa en Jurjen Jellema 9 str.pnt.; 2e Annie Sandstra en Harry de Witte 12 str.pnt.; 3e Aagje Mollema en Kees van der Meer 15 str.pnt. Deze geslaagde avond was een bekroning van het vele voorberei dend werk door de organisatoren ver richt. Dat hij het bekende Klarinetkoncert in A van Mozart zal uitvoeren, wordt ongetwijfeld door velen op prijs gesteld, omdat het een uiterst melodieus werk is en het zonnige karakter uitstraalt, dat zovele van Mozart’s composities kenmerkt. Naast dit „ontspannende” Klarinetkoncert vermeldt het program ma verder de Symfonie van Cherubini. Deze componist, in 1842 in Italië gebo ren, verwierf in zijn tijd grote roem als opera-componist. Begin en slot van dit koncert worden gevormd door twee wer ken van de grote Tsjechische komponls- ten, Dvorak en Smetana. Ook in deze beide komposities verloochent zich hun Slavische aard niet. Het zijn werkjes van felle ritmen en boeiende, vaak mee slepende melodieën. De toegangsprijzen konden ook voor dit seizoen weer laag worden gehouden, nl. f 1.80 per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de beken de adressen. Het is echter jammer dat in deze pe riode scheidsrechter de Boer zich ge noodzaakt zag drie spelers l.back Stam en r.buiten Bisschop van ZAC en l.half Sluis van Sneek naar de kleedkamers te sturen. Eerstgenoemde bezondigde zich aan ontoelaatbaar spel, zijn club genoot gaf opzettelijk Sluis een trap. De Sneek-man kon zich toen niet beheersen en gaf een klap terug. Voor beide ploegen was dit een grote handicap, waaronder het spel geducht leed. Hoewel Sneek in de eerste helft tegen de vrij harde wind moest optornen en enige regenbuien het veld, dat eerst goed bespeelbaar was er niet beter op maakten, veroverden onze stadgenoten toch al gauw een beduidende veldmeer- derheid, maar de scoringskansen werden niet benut. Zo schoot Bouma uit goede positie in ’t zijnet en miste r.buiten de Vries, toen keeper v. Zanten misgreep, voor open doel de kans van de dag zijn ploeg de leiding te geven. Sneek nam het ZAC doel hardnekkig onder vuur, zodat de verdediging van de bezoekers alle zeilen moesten bijzetten om doelpunten te voorkomen. Doelman van Zanten bleek klemvast te zijn. Hij hield als ’t ware alles, maar had ook ’t geluk mee toen Bouma buiten zijn bereik voorlangs en tegen de doelpaal schoot; wel werd hij tenslotte door l.binnen Hartkamp gepas seerd, maar dit doelpunt werd in buiten spel positie gescoord en dus niet toege kend. Een hevige regenbui kon het vuur bij de withemden niet doven. Ze bleven gevaarlijk aanvallen maar het verdiende doelpuntje kwam voor rust niet, mede door het stug verdedigen van de Zwol lenaren. De tweede helft zette in met enige wederzijdse goede aanvallen. Bij het ne men van een aan Sneek toegekende hoek schop beging Stam de hierboven ver melde overtreding en verdween hij van ’t veld. Blijkbaar raakten hierdoor in het ZAC-team de gemoederen wat verhit wat leidde tot het incident tussen Bisschop en Sluis. Het mooie was er toen af. Sneek In de Noordoostpolder heeft de Oud heidkundige dienst op kavel F 81 aan de Prof. Brandsmaweg een zeer oud schip blootgelegd. Het betreft hier een schip, dat waarschijnlijk van omstreeks 1650 dateert. In het kader van de maandelijkse jeugddiensten werd zondagmiddag in de Hervormde kerk een jeugdappèl gehou den onder het motto: „Uitzoeken maar”. De dienst werd geleid door ds. D. van der Werf.Medewerking werd aan deze bijzondere dienst verleend door de chris telijke muziekvereniging „Harmonie”, die de liederen voor de aanvang van de dienst en twee liederen tijdens de dienst begeleidde. Solistische medewerking werd verleend door de heer K. Volbeda, die na de preek drie verzen zong van gezang 227: „Meester men zoekt U wijd en zijd”. De kerk was overvol. De tekst voor zijn prediking had dominee van der Werf gekozen uit Jozua 24 15a: „Maar als het kwaad is in Uw ogen den Here te dienen, kiest dan heden wien gij dienen zult”. Het slechte weer heeft aan de deel name aan de speurtocht wel enigszins afgedaan, maar over het algemeen mag dit jaarlijks weerkerend evenement voor de jeugd toch ook dit jaar weer geslaagd worden genoemd. Ongeveer een negen tig jongens en meisjes waren zo dapper geweest, zich in de buiige zaterdagmid dag op pad te begeven. Er waren drie routes uitgestippeld, waarbij er een speciaal voor meisjes be stemd was. De vragen waren over het algemeen niet erg gemakkelijk maar de jeugd heeft zich kranig geweerd. Weet U bijvoorbeeld wat Aere Perennius be tekent? Zij kwamen er achter! Ook werd een vraag wel eens een beetje ver keerd opgevat, maar het resultaat daar van was alleen maar grappig. Er werd namelijk gevraagd in welk huis op het Kleinzand men altijd hartelijk welkom is. De bedoeling was, dat de speumeus- jes het bord op de deuren van het ge bouw van het Leger des Heils zouden ontdekken, waarop deze vriendelijke uit nodiging vermeld staat. Enkele wereld wijzen onder de deelnemers hadden ech ter als antwoord ingevuld: „in café Vo gelsang”. Wat vast en zeker ook waar is... Het resultaat was, dat na een middag van gespannen zoeken, hard lopen, ra men en hekken tellen, enzovoort, de eerste prijs in de route voor de meisjes ging naar: Boukje Schraa, Brechtje Haagsma en Bettie Venema, de tweede prijs naar Ennie Jorritsma, Utie Dijk- le klas B: WVC—Borne 1—1, Be Quick Z.Zwaagwesteinde 71, Quick N.Hengelo 32, Robur et Velocitas Quick ’20 23, SneekZAC 20. 3e klas A: DOGRES 12, Steen, wijk—GAVC 1—2, MSC—Olyphia 3—2, BergumEmmeloord 10. 4e klas A: FrenoBlack Sweach 62. Res. le klas: GVAV 3Leeuwarden 3 Res. 3e klas A: Advertentieprijj 15 ct per mm. Bij contract (handeliadv.) lager. Abonnementsprijs t 3.per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5074 8 ten Sneeker Nieuwsblad. Gisteren hebben in W. Duitsland de verkiezingen voor de Bondsdag plaats gehad. Voor hét eerste stemden ook de Saarlanders mee en nog altijd stemden de W. Berlijners niet mee, zij hebben geen kiesrecht. Er waren al met al 35% millioen kiezers. Van de zetels in de Bondsdag worden er 247 toegewezen vol gens het districtsstelsel, de andere helft volgens een stelsel van evenredige ver tegenwoordiging, dat op het onze lijkt. Het districtsstelsel is gedeeltelijk ge handhaafd om de belangstelling der kie zers te stimuleren en dat schijnt ook wel enig succes te hebben. Er kwam ditmaal tenminste een record aantal kiezers naar de stembus. De strijd ging natuurlijk vooral tussen de twee groot ste partijen, de christen-democratische unie, geleid door dr Adenauer, nu bonds kanselier en de soc. democratische par tij, leider Ollenhauer. De C.D.U. had bij de laatst gehouden verkiezingen in 1953 ruim 45 der stemmen, de s. d. bijna 29 de C.D.U. had dus in de bonds dag geen absolute meerderheid, doch re geerde in coalitie met enige andere par tijen, waarvan er later enige afgevallen zijn; zij werd tot het laatste echter ge steund door de Deutsche Partei, die in 1953 3 der stemmen kreeg. De com munistische partij die in 1953 ruim 2 der stemmen verwierf is nu verboden, de Oostduitse partijleiders hadden de W. Duitse communisten geadviseerd nu op de soc. democraten te stemmen. Het ging er ditmaal vooral om of de C.D.U. (in Beieren de Chr. Sociale Unie) de absolute meerderheid in de Bonds dag zou behalen of dat een situatie zou ontstaan waarin ook de soc. dem. een zodanige positie zouden innemen dat zij ook een kans zouden krijgen een coali- tie-regering te vormen met de Vrije de mocratische Partij, die vorige maal 10% der stemmen had. Toen Ollenhauer vrij dagavond in de door hem vertegenwoor digde stad Hannover sprak vertelde de O.N.S. Lw. Zwaluwen Heeg Klazienaveen Drenthina M.J.V. Blauw Wit A.C.V. Harkem. Boys stra, Hennie Duinkerken en Willy Kui per. Ook in de tweede route waren nog een aantal meisjes ingedeeld, en nog steeds blijkt Vondels woord, dat een vrouw duisend mannen t’ergh is, waar. De eerste prijs ging naar: Janhy de Boer, Mieke de Boer en Roelie van der Wal. De tweede prijs was voor Pelle de Vries, Lieuwe Zijlstra en Drewes Jellema. In de derde route waren Jan van der Kooi, Dolf de Boer en Johan Hilverda de bes te speurders ,de tweede prijs was voor Gjalt Welling, Ide van der Veen en Ale Éekhof. De prijswinnaars konden uit een schat van mooie prijzen hun keuze doen. Onder Schalsum is gisteravond de heer G. Straatsma, veehouder te Hijum met zijn auto gebotst tegen een personenauto, welke uit de richting Leeuwarden kwam. Da heer Straatsma werd gedood, zijn vrouw zeer zwaar gewond, terwijl zijn zoon een schouderfractuur opliep. De beide inzittenden van de andere auto werden lichter gewond. Het Technisch Bureau fa. L. v. d. Wal alhier kreeg dezer dagen van de Néder- landse Siemens Maatschappij de opdracht tot het inrichten van de model-installatie in de boerderij aan de Eeuwige Laan, be woond door de heer W. Jellema. De verlichting van de stal zal geheel met waterdichte T.L. buizen worden uit gevoerd, terwijl de installatie verder o.a. automatische ventilatoren in de stal len omvat, apparaten voor bestrijding van hooibroei, aandrijving voor de gier- pomp, hooitransporteurs enz. De apparaten voor het bestrijden van hooibroei zijn geheel nieuw voor Fries land. kennen in Dokkum, dat vorige week op eigen terrein een gedecideerde 41 ne derlaag leed tegen CAB. Stand: Dokkum Oldeboom De Sweach Stiens Twee wedstrijden was ook de gehele oogst bij het zaterdagvoetbal. In de der de klas ging alleen de ontmoeting Dren thinaMJV door. Dit treffen was van zeer matig gehalte en met het 11 ge lijke spel kregen beide partijen loon naar werken. De stand in deze afdeling is nu: Vele zieken lachten, na deze dagen van liefde beleefd te hebben, met opge wekte gezichten naar hun bezoekers en de dames die versnaperingen brachten. Op de bedden en in de armen van de patiënten lagen de bloemen die de bruid jes hun gegeven hadden; In vele harten zijn door dit ziekentriduum geloof, hoop en liefde versterkt. Kapelaan Diender bracht dank aan allen die aan de voorbereiding en de uit voering van deze dagen hebben gewerkt. In de eerste plaats gaat deze dank uit naar deken van Galkom en verder ook naar de dames van het uitvoerend comi té, en zuster Landman die zeer veel werk heeft verricht. De Sneker reserves behoefden niet in actie te komen, omdat practisch alle terreinen werden afgekeurd. In de res. le klas werd alleen GVAV 3Leeuwar den 3 gespeeld (uitslag 63) en in de res. 3e klas A Lemmer 2MSC 2 (uit slag 24). In de vierde klas A is het begin voor kampioen VVT weer zeer bemoedigend. Op de 41 zege op HJSC liet de club uit Twijzelerheide een goede 20 over winning op Workum volgen, waardoor De velden van de 3e en 4e klassers schijnen meer water te kunnen verzwel gen dan die van de tweede klassers, want in de 2e klas A ging geen enkele ontmoeting door, terwijl in de 3e nota bene vier en in de 4e drie wedstrijden werden gespeeld. In de derde klas al direct een troons wisseling. Leider DOG verloor nl. voor eigen publiek met 21 van RES, dat nu met vier punten uit twee wedstrijden fier aan de kop gaat. MSC, met een ge- lijk spel tegen Steenw. Boys begonnen, behaalde zijn eerste zege (met 32) op Olyphia, doch met Steenwjjk wil het nog niet vlotten. Nu verloren de rood- witten weer met 21 van het bezoeken de GAVC. Emmeloord kon in Bergum zijn fraaie start tegen Nicator niet be vestigen. Met een 10 nederlaag moes ten de gepromoveerden naar polder terugkeren. In de vierde klas heeft CAB na twee wedstrijden de leiding genomen. De Bolswarders liepen met 62 over De Sweach heen. Black Boys noteerde zijn eerste verlies. In Franeker kwamen de boys niet verder dan 33 en ze mogen daarbij hun handen nog dicht knijpen, want de gelijkmaker kwam pas in de laatste seconde. Volgens de uitslagen krijgen De Sweach en Stiens in deze afdeling een zware dobber. Beide clubs verloren reeds tweemaal met cijfers die er niet om liegen. Zo moest Stiens gisteren op eigen veld met 30 zijn meerdere er- Z.A.C. heeft in onze stad geen prettige InÜTuk achter gelaten. Niet dat de ZwolT lenaren zich geregeld aan unfair spel schuldig maakten, maar zij reageerden enkele keren totaal verkeerd op normale handelingen van hun tegenstanders en vooral op enkele beslissingen van de scheidsrechter, die overigens een. slappe indruk maakte en daardoor ook/ schuld had aan de onvriendelijke stemming binnen-de lijnen, waaraan tenslotte drie spelers ten offer vielen. Want niet al leen werd aan twee Z.A.C.’ers het ver der meespelen ontzegd, ook de Sneek- speler Sluis werd, omdat hij zich een ogenblik vergat, van het veld gezonden. Onze stadgenoten toonden zich tenslotte met 20 de sterksten, waardoor zij thans met het maximum aantal punten de lei ding hebben. WVC vorig seizoen een ernstige gegadigde voor de titel moest op ei gen veld zijn eerste verlies tegen Borne incasseren (11), maar kampioen Be Quick startte met een 71 thuisover winning op Zwaagwesteinde weer zeer veelbelovend. Quick (N.) stak van wal met een 32 zege op Hengelo, dat nu al drie verliespunten heeft, evenals Ro bur et Velocitas dat op eigen terrein een 32 nederlaag leed tegen Quick ’20. De stand is de groenwitten opnieuw met een voor sprong en zeer behoorlijke doelcijfers aan de kop gaan. De stand Is hier: Vrijdagavond 13 september werd in hotel Hanenburg de op 30 augustus ge schorste jaarvergadering van vv Sneek voortgezet. Het voornaamste punt van de nieuwe agenda was de verkiezing van een nieuwe voorzitter. Het merendeel der vrij talrijk aanwezige leden bracht zijn stem uit op de heer K. Doevendans, zodat deze de voorzittershamer kon over nemen van de scheidende functionaris, de heer L. Ringma. Ringma werden o.a. woorden van dank toegesproken door de ere-leden P. v. d. Baan, W. Poiesz en H. Abma voor het vele en nuttige werk ver richt in meer dan 30 jaar voorzitterschap der vv Sneek. Zijn werkzaamheden be perkten zich niet alleen tot „Sneek”, doch betroffen ook de voetbalsport in ’t algemeen, vooral deze sport in de pro vincie Friesland werd door hem uitste kend gediend. Ook de heer Doevendans sprak waarderende woorden tot de schei dende voorzitter en dankte hem voor de goede raadgevingen tijdens hun 16-jarige samenwerking als voorzitter en secre taris. In twee andere vacatures in het be stuur werd voorzien door de verkiezing van de heren J. Dijkstra en F. Bosma. Een voorstel tot wijziging van het re glement inzake verkiezing kascommissie werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Na een geanimeerde rondvraag sloot de nieuwe voorzitter dit verlengstuk van de jaarvergadering. Bergum GAVC Steenw. Boys 1 Nicator Steenwijk WZS bleef het spel beheersen, daar de gasten slechts tot enkele goede uitvallen kwa men. Toen Sneek in de 18e minuut een hard schot op de ZAC veste afvuurde en van Zanten reeds gepasseerd was, keerde r.back de Swart de bal met de hand. De hiervoor aan Sneek toegekende strafschop werd door Stuut feilloos ge nomen. 10. Maar het gehavende elftal van ZAC vocht door tot het bittere ein de. Zelfs kreeg het nog een serieuze kans op de gelijkmaker toen l.buiten Pannekoek scherp voorzette en doelman Boot misgreep. R.buiten Kraaier liet deze unieke kans echter onbenut, waarna 1. back Smit de bal uit de gevaarlijke zóne werkte. Kort voor tijd echter stelde Bat- stra de zege veilig. Eredivisie: GVAV—NAC 1—3, DOS— BW 21, SpartaAmsterdam 51, Blauw WitFortuna ’54 33, ADO— Feijenoord 6—3, MVV—NOAD 3—1, Sp.cl. Enschedé—VW 3—0, PSV— Elinkwijk 10, Rapid JCAjax 21. le divisie A: EDORoda Sport 22, HVC—AGOW 0—1, VSV-Vitesse 1—0, RBCHelmond 11, De Graafschap— DFC 62, Willem IIExcelsior 23. le divisie B: De VolewjjckersEind hoven 20, Hennes DVSRigtersbleek 00, LimburgiaSchev. Holl. Sport 3— 1, Helmondia ’55—RCH 1—2, Wa- geningenStormvogels 23, Leeuwar denKFC 41, HaarlemFortuna VI. 23, SittardiaXerxes 42. 2e divisie A: ZFCDe Valk 0O, ’t Gooi—DOSKO 4—0, UVS—Zeist 3—3, EBOHLonga 11. 2e divisie B: HeraclesEnsch. Boys 40, PECOldenzaal 01, Zwartemeer Tubantia 20, RhedenNEC Go AheadZwolse Boys 51. B.B.C.-correspondent het mopje dat een aantal rectores van Duitse gymnasia kort geleden een studiereis naar Grie kenland had gemaakt en ook het orakel van Delphi had geraadpleegd over de vraag wie de volgende bondskanselier zou zijn. Uit de bergen kwam toen de echo: „auer”. Het wordt inderdaad een „auer”, niet Ollenhauer echter, maar weer Adenauer. Want de cijfers welke de Duitse radio vanmorgen over de uit slag verspreidde laten er geen twijfel aan dat ditmaal de C.D.U. de absolute meerderheid in de Bondsdag krijgt; ook de s.d. krijgen meer zetels mede omdat een aantal der kleinere partijen geen 5% der stemmen heeft gehaald en daar door haar zetels heeft verspeeld. StiensDokkum 03, Boys 3—3, CAB—De Natuurlijk hebt U allemaal de keurig verzorgde krant bestudeerd, die in elk Sneker gezin is bezorgd en waarin de Sneker Hervormde Jeugdraad zijn pro gramma vöor het komende winterseizoen ontvouwt. Over de vele mogelijkheden, die de clubs voor de jeugd in onze stad van welke leeftijdsgroep dan ook, hebben te bieden, hoéven we dan ook niet uit te weiden. Dit weekend werd het nieuwe S.H.J.-seizoen officieel geopend met een zaterdag gehouden Speurtocht en een jeugdappèl, dat zondag in de middagdienst in de Grote kerk werd gehouden. De R. K. Vrouwengemeenschap van Sneek heeft dit jaar, evenals de-twee voorafgaande jaren, een ziekentriduum georganiseerd. Door de goede zorgen van de leden, die dit werk naamloos en zonder roem willen verrichten, was het moge lijk 49 zieken uit verschillende pa rochies van het dekenaat in de kerk sa men te brengen. In de drie dagen van dit intens liefde volle samenzijn hebben de zieken onge twijfeld weer nieuwe geestkracht gekre gen het hun opgedragen lijden met moed en geloof te dragen. Donderdag, de laat ste dag van het triduum, werd ’s mor gens ter intentie van de zieken een plechtige H. Mis opgedragen door de Hoogeerwaarde heer Deken van Gal kom, met assistentie van kapelaan J. M. Diender en pater H. van der Berg; cere- moniarius was kapelaan D. J. Galama. Het jongenskoor zong. ’s Middags was er een plechtig slui- tingslof, dat opgedragen werd door Deken van Galkom, met assistentie van kapelaan J. M. Diender en kapelaan W. Schouten van Blauwhuis. Een zuster- koor zong hierbij ontroerend mooi. Kapelaan Diender sprak de zieken, die op bedden, ruststoelen en invalide- wagentjes lagen, sterkend toe. Hij wilde hen wijzen op de Heilige Moeder Gods, het mooiste voorbeeld van een sterke hoop, een groot vertrouwen en een ont zaglijke liefde de drie deugden waar over in deze dagen met de zieken zo veel gesproken is. Ook Maria heeft veel moeten lijden. Zij moest sterk in het geloof zijn en vertrouwen hebben. Zij heeft werkelijk en waarachtig Hef gehad, want zij was de Moeder van de Zoon der liefde. Deze blijde gedachte wilde kapelaan Diender de zieken mee geven: Maria is niet alleen ons voor beeld geweest in de geschiedenis, ze is nu nog dicht bij ons en wil ook voor ons een sterke steun zijn en ons de genade geven die we nodig hebben in onze ziek te. „Moge God in U een sterke krach tige liefde wekken om U dichter te brengen bij de HeHige Geest daartoe helpe U de Moeder Gods. Neemt U deze blijdschap mee naar huis”. Kapelaan Diender deelde daarna de zeer ontroerde zieken mee gemachtigd te zijn hun de pauselijke zegen te geven. Na de gebeden en onder lieflijke zang van het koortje kwam daarna de dubbe le rij bruidjes binnen, allen met bloemen In de hand. Zij schaarden zich in de pro cessie die plechtig door de kerk trok. Het treffendste ogenblik van dit zieken triduum was ongetwijfeld de zegening van elke zieke persoonlijk door deken van Galkom. Dit moet voor de zieken onvergetelijk zijn en zal hun de innerlij ke blijdschap geven die zij nodig hebben in de dagen van lijden. name van In verband met de poging hier een akkordeonklub op te richten, maakt men ons er op attent dat in Muziek school de Vries aan de Jachthavenstraat al sinds geruime tijd twee akkordeon klubs repeteren. Eén voor beginners en één voor gevorderden. Het ligt in de be doeling om met deze klubs binnenkort voor het voetlicht te treden. Zijn er ak- kordeonisten die het orkestspel willen beoefenen, dan wordt hun vriendelijk verzocht zich op te willen geven aan Muziekschool de Vries, Jachthavenstr. 53 alhier, tel. 3639.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1