Vier geslachten Vroom en Dreesmann liet ons kijken in de modespiegel 1957 Zilveren jubileum scheidsrechter P. Hartkamp Slechte tijd voor eenden weer begonnen Verrassende nederlaag van Be Quick (Z) I ■11 en van IJLST Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 112e jaargang no. 78 Maandag 30 sept. 1957 Op trouwdag overleden Friese eendenkooien zijn weer in bedrijf. Koninklijk paar naar Oslo o 1 1 Het Sneeker Nieuwsblad is een g.comhineeide uHgan »an NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIIFHOUTS NIEUWSBLAD L. S. C. bleef op het goede pad Productiekeuring Sneek Biljartclub D.O.S. opende seizoen Raadsvergadering W ymbritseradeel Gouden speld van C.O.V.S. en lidmaatschap van verdienste afd. Friesland K. N. V. B. 16 Redakteur; L. KIEZEBRINK in Steenwyk 2 Reserve le klas A M.K.V. enkele de druk bezochte receptie plaats welke SNEEKER NIEUWSBLAD 7—7 7—7 Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Neem nu de Cobbekooi bij Rijperkerk. Er staat een merkwaardig bord bij de in gang, dat de bescheiden en schrikach tige adspirant-bezoekers de rillingen over de rug kan doen gaan. Want wat staat er op dat bord? Wij hebben de tekst overgenomen om u te plezieren: „Och”, zei kooiker Van Gunst, terwijl hij zijn vangst uit de vangkist haalde, „het gaat niet alleen om de winst, het is ook een sport”. stelling het feit dat hij voor 25 jaar zijn loopbaan als voetbalscheidsrechter van H.M. de Koningin en Z.K.H de Prins der Nederlanden zijn hedenmorgen ter bijwoning van de begrafenis van wijlen koning Haakon VII van Noorwegen per vliegtuig naar Oslo vertrokken. Met de Koningin en de Prins reist mee Z.K.H. prins Felix van Luxemburg. 4 4 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 7 5 4 4 4 3 5 5 4 4 3 3 3 3 3 2 3 3 2 3 3 3 2 3 3 2 2 1 1 0 5 4 3 3 3 4 3 2 3 4 4 4 4 3 2 2 2 2 1 1 1 1 0 0 1 0 o 1 1 2 1 1 2 3 3 4 8 7 5 4 4 4 3 2 2 2 1 0 5— 11 6— 14 6 6 4 4 4 3 3 2 2 2 3 3 1 1 2 3 2 2 1 1 1 1 1 0 0 0 Black Boys Freno Stiens De Sweach 1 0 0 0 0 0 0 o 1 o o 1 1 1 2 2 0 1 2 7 4 4 2 2 2 2 2 1 0 0 3 4 3 3 3 3 0 0 WAARSCHUWING. Het is ten strengste verboden en in uw eigen belang, niet in de eenden kooi te komen. Uw leven is er mee gemoeid: geweren staan op schot, voetangels en klemmen zijn uitge zet Administratie: Comb Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K. 5150) met 42. Sneek WVC Quick (N.) Be QuickfZ.) WVV Hengelo 2 2 2 2 1 1 0 1 1 0 0 o 1 o o o 1 o 16 6 8—5 10—11 6—6 Vericbijnt MAANDAGS en DONDERDAGS dat begon MKV CAB Dokkum Oldeboorn be lief 9—8 9—13 1—1 0—2 4—10 15—8 93 7—7 10—11 Zwarte dag voor de Sneker re serves. draai” uitgeteld in het gras. Zo gaat dat by elk van de vier vangpijpen van de Cobbekooi. Soms is de vangst best, soms minder goed, maar zeker is, dat kooiker Van Gunst als elke kooiker in Friesland, de hele winter zal hopen, dat er tijdens ruw weer weer eens een hele zwerm overvliegende wilde eenden uitgerekend in de vijver van zijn kooi zal neerstrij ken. Zulke vangsten behoren tot de zeld zame in het leven van de kooiboer, ook in het leven van Van Gunst. Hy werd op een kooi geboren en hij groeide in kooien op. Zo leerde hij het vak van vader en grootvader. Maar het befaamde turfstoofje heeft hy afge schaft. Vroeger liep hy ook alleen de kooi binnen met een stoofje smeulende turf, opdat de eenden slechts de lucht van de turf en niet die van mensen zou den waarnemen. Maar hij vindt dat nu niet meer nodig. „Als je maar niet bo ven de wind komt, want dan ruiken ze je onherroepelijk, en als je talingen in de kooi hebt, moet je de stoof ook mee nemen”, zei Van Gunst, terwijl hy by de vangkist knielde en er zyn vangst uit haalde. „Och”, zei hy nog, „het gaat niet alleen om de winst, het is ook een soort sport". Hoe dat ook zij, voor een den is weer een slecht seizoen begon nen. Met de voetangels en klemmen van de Cobbekooi valt het wel mee, maar met wilde eenden hebben Van Gunst» en zyn collega’s het niet zo best voor DOG RES Steenw. Boys GAVC Jubbega Emmeloord MSC Nicator Olyphia Bergum WZS Steenwyk In het raadhuis van Bergambacht werd het huwelijk voltrokken tussen een 59- jarige veehouder met zijn tweede vrouw. Nadat het huwelijk ook kerkelijk was bevestigd ging het grote gezelschap naar huis. Tegen de avond, toen men nauwelijks aan de maaltyd zat, werd de bruidegom onwel. Toen de ontboden ge neesheer was aangekomen kon hij echter slechts de dood van de pasgehuwde con stateren. (Alg. Handelsblad). swagger die getooid was met een gryze mouton-kraag. Kunt u zich een mooiere combinatie denken? Voor de talrijke eenden in Friesland is een slecht jaargetyde begonnen, het jaargetijde namelijk, waarin de eendenkooien weer in bedrijf zijn en de jacht is geopend. Op Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog, by Bakhuizen, Joure, Engwierum en Hallum, bij Ternaard en nog een stuk of wat andere plaatsen krijgen de lokeenden weer werk en de kooiboeren hebben de eerste eenden al weer gevangen. Als een soort geheimzinnige versterkingen liggen de kooien in het landschap. Ze lijken wellicht des te geheimzinniger omdat de kooien niet al leen nogal afgelegen zijn, maar ook omdat de kooiboer zijn werk het liefst al leen doet en geen pottenkijkers kan gebruiken, ook al zijn die nog zo nieuws gierig en ook al willen ze nog zo graag weten hoe die eenden nu via de eenden kooi bij de poelier in de etalage terecht komen. dan ook als lid van verdienste van de afd. Friesland van de KNVB was be noemd. Spr. speldde hem daarna de daaraan verbonden onderscheiding op de borst. Een lange reeks van sprekers voerde vervolgens nog het woord, o.a. de heer J. Feddema, voorzitter van de sub-scheids- rechterscommissie KNVB; K. Doeven- dans namens alle voetbalver, van Sneek en omstreken; W. Karsten voorz. scheids- rechtersver. afd. Friesland; H. Fijlstra, voorz. Commissie Zomeravondvoetbal; J. Roorda, 2e voorz. Leeuw, scheidsrech- tersver.; J. de Vries, voorz. van de afd. Heerenveen e.o. van de CO VS; S. Vel- leman, ere-voorz. van de Sneker scheids- rechtersver. Allen lieten hun woorden vergezeld gaan van geschenken, bloem stukken e.d. Een aardige attentie van de afd. welpen vormde de verschijning van een zestal van deze voetballers in de dop die bij monde van Roel Feenstra Hart kamp gelukwensten onder aanbieding van een kistje sigaren. De „Sneek,, jeugd bood bij monde van hun voorzitter de heer A. Boot een bloemstuk aan met de attributen waar zonder een scheidsrechter nu eenmaal zyn taak niet zou kunnen vervullen. Een zeer aardig idee. Nog velen kwamen de jubilaris geluk wensen en een stroom van telegrammen en andere schriftelijke gelukwensen kwam binnen. Voorzitter Meyer over handigde aan ’t slot van deze avond aan de heer Hartkamp namens alle scheids rechters een electrisch scheerapparaat plus slaapzak, waarna de jubilaris mede namens zijn echtgenote allen dank bracht voor de huldebetuiging. Hij hoopte dat ’t hem gegeven mocht zyn zijn krachten nog vele jaren aan dit werk te mogen geven. jaar naar de poelier stuurt... Hij ver telt over die eendenverkoop alleen, dat de eenden in de late herfst het vetst en tegen Kerstmis het duurst zyn, juist in de tijd, dat de Cobbekooi omgeven is door overstroomde landerijen en als een' eilandje van rust op een zicht ver van Leeuwarden ligt. De hele zomer heeft kooiker Van Gunst zijn lokeenden extra gevoerd en zijn kinderen hebben ermee gespeeld in de huiskamer. Dat gaat zo op een kooi, maar nu gaan die lokeenden weer op stap. Tegen schemeravond verlaten ze de kooi en elke ochtend keren ze met wilde eenden achter zich aan terug in de grote vijver van de kooi. Soms gaan ze ook niet uit en lokken ze de wilde eenden met hun gekwaak in de kooivijvér. Dan pas komt de kooi boer in actie. Met een zak voor om zyn middel gaat hy langs de drassige en dichtbegroeide paden van zyn kooi, be hoedzaam en zonder geluid te maken. Hij loert door kijkgaten in rietmatten om de kooivijvér naar de nietsvermoe dende wilde eenden. Dan begint hy voer te strooien in de ook met rietmatten omgeven vangpijpen. Het is eigenlyk heel eenvoudig, want de tamme eenden weten waar de lekkere hapjes te halen zijn en zwemmen de vangpijpen binnen met de wilde eenden weer achter zich aan. Maar dat is de laatste tocht van de wilde eenden, want plotseling ver schijnt dan de kooiker tussen de eenden en de kooivijvér. De eenden schrikken op en zoeken ’n ontsnappingsmogelijk heid, die ze alleen in het nauwe einde van de vangpyp menen te zien. Maar dan belanden ze in de vangkist, een hokje met een houten deksel, waaruit de kooiker zyn vangst tevoorschijn haalt. De eenden worden er stuk voor stuk uit gehaald en na een pijnloze „handom- Dat is een rechtstreekse bedreiging van het leven en men zou inplaats van over „vredig Rijperkerk” kunnen spreken van „moordlustig” Rijperkerk. Maar het valt mee, met de voetangels en klem men en met de geweren. Dat bord is er slechts ’t bewijs van, dat de kooiboeren niet van grote belangstelling houden en kooiker B. van Gunst, die hier in het land van poelen en plassen, van de Koe- koekspetten en Houtwielen de kooi ex ploiteert, is geen uitzondering. „Een vreemdeling in de kooi kan de vangst voor dagen bederven", zegt hij. Maar kooiker Van Gunst is stellig geen on vriendelijk man. Hij heeft ons de kooi laten zien, in weerwil van zijn lijfspreuk „Geen vreemden in de kooi, want de eenden ruiken het”. Van Gunst kan dat weten, want zijn vader was kooiboer, zijn grootvader was het en zelf zit hij ook al zo’n dertig jaar in het vak. Als iedere rechtgeaarde kooiker vertelt hy ook heus niet hoeveel eenden hij ieder allen die by het voetbal zijn betrokken. De jubilaris die veel baanbrekend werk heeft verricht werd niet alleen overladen met geschenken en zeer vele bloemstukken, maar ontving tevens de hoogste onderscheiding van de Centrale organisatie van voetbalscheidsrechters, de gouden speld. Ook de zilveren onder scheiding als lid van verdienste van de afd. Friesland van de KNVB viel hem ten deel. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter van de Sneker scheidsrech- tersver. de heer J. H. Meijer, die daarbij de grote capaciteiten waarover de heer Hartkamp beschikt memoreerde en in de huldiging ook diens echtgenote betrok, overhandigde hij aan het echtpaar een wandbord en bloemen met de wens dat het de jubilaris nog lang gegeven mocht zijn, zijn krachten te schenken aan het scheidsrechterwezen. De heer G. Eeden, hoofdbestuurslid van de centrale organisatie van voetbal scheidsrechters, oud plaatsgenoot, thans woonachtig te Leeuwarden, kenschetste de jubilaris als iemand die geen vijanden heeft terwijl zijn vrienden legio zijn. Zeer veel heeft hij tot stand gebracht en het hoofdbestuur is daarvoor zeer dank baar. Het besloot unaniem de jubilaris te onderscheiden met de gouden speld. Voor spr. was het dan ook een groot voorrecht deze de jubilaris op de borst te mogen spelden. Nadat dit onder da verend applaus geschied was voerde na mens de Friese Voetbalbond, afd. Fries land van de KNVB de voorzitter de heer S. de Wolf het woord. Deze prees de serieuze opvatting van de jubilaris als scheidsrechter. Ook voor het door hem verrichte bondswerk had spr. alle lof. Hij dankte de jubilaris voor al hetgeen hij in deze 25 jaar heeft gepresteerd ten bate van de voetbalsport, waarom hij Vroom en Dreesmann hield donderdag en vrijdag najaars-modeshows in concert zaal Schaaf in Leeuwarden. De totaal indruk van deze show „Modespiegel 1957” is: geen Dior soepjurken, maar een modelyn die zeker aangepast is hy -- ■**- -J-J - i-i™- hen die zich niet meer kunnen vergelijken bij een hyper- moest nemen. Het eerste punt dus voor onze stadgenotenDe troon werd be stegen doör DOG, dank zij een uitste kende 42 zegepraal van deze club op Steenwyk. De Wolvegasters speelden echter een wedstrijd meer. Voor Jubbe ga en Olyphia was deze winderige zon dag niet zo prettig. Jubbega trok bij Nicator met 73 aan het kortste eind en Olyphia werd in de N.O.-polder met 31 het slachtoffer van Emmeloord. Steenw. Boys werkte zich naar voren door een verdienstelijke 31 zege Bergum. De meest verrassende uitslag in de eerste klas B was ongetwijfeld de 32 nederlaag, welke Be Quick op eigen ter rein tegen WVV leed. De Zutfenaren moesten hierdoor de tweede plaats af staan aan WVC, dat tegen Achilles maar net met de hakken over de sloot kwam (21). Sneek’s voorhoede was weer eens pro- duktief, waarvan het bezoekende Quick '20 met 52 de dupe werd. Onze stad genoten bleven hierdoor fraai op de bo venste plaats, maar de enige club zon der puntenverlies is Quick (N.). Giste ren wonnen de Nymegenaren hun twee de wedstrijd, thuis tegen Borne, met 41. Ook Hengelo en Robur et Veloci- tas toonden zich byzonder schotvaardlg. De eerste versloeg ZAC op eigen grond met 62 en de Apeldoorners het nog steeds teleurstellende Zwaagwesteinde i Robur ZAC Quick ’20 Achilles Borne Zw.w.einde Nederlagen voor FVC en Fries land. op kop. De vierde klas kreeg een nieuwe lei der in het Leeuwarder MKV, dat kon- kurrent CAB op eigen veld duidelijk maakte, dat het dit seizoen niet al te De Sneker reserveploegen waren de kluts volkomen kwijt. Sneek 3 verloor in de res. 2e klas A in Leeuwarden met 3—1 van Frisia 2, en de anderen ver ging het in de res 3e klas A nog min der. Het tot deze dag zo succesvolle Black Boys 2 ging tegen MSC 2 met 5-1 ‘ten onder, LSC 2 tegen met 3- 0 en LSC 3 met 72 tegen Har lingen 3. Brrr 1957” is: geen Dior soepjurken, maar een de doorsnee Nederlandse vrouw. Modieus van lyn, opvallend goed van kleurden draagbaar ook voor 1---- - - - slanke mannequin. GVAV 3 Oosterparkers 2 Leeuwarden 3 Harlingen 2 Sneek 2 WVV 2 Achilles 2 GRC Emmen 2 Noordster 2 FVC 2 Er komt zo langzamerhand een ver blijdende belangstelling voor deze ook inderdaad belangrijke keuring welke donderdag 3 oktober zal gehouden wor den. Reeds zijn alle hotels in de stad vol geboekt met buitenlandse gasten, terwijl diverse gezelschappen uit andere pro vincies, w.o. een groep van 200 boeren uit Zuid Holland hebben aangekondigd deze keuring te zullen bezoeken. Hieruit blijkt wel van hoe groot be lang deze dag is voor de veefokker in Friesland in het algemeen. Het is dan ook te hopen dat de inzen ders in staat zullen zijn weer een beeld te geven van de hoge fokwaarde van ons Friese vee en niet al te zeer belemmerd zullen worden door de weersomstandig heden. de nieuwe hoeden. Ze worden uit het gezicht gedragen en lijken me voor de herfst en winter zeer begerenswaard. Hartverwarmend zullen de kleuren en de kleurcombinaties zyn deze winter. De collectie die Vroom en Dreesmann samenstelde kenmerkt zich wel door prachtige groene tinten. Soms zou je deze tint mos groen kunnen noemen, een andere keer is het meer het diepere olijf groen zoals by de rechtvallende WOUDSEND. De biljartclub D.O.S. alhier opende het winterhalf jaar 1957/’58 met een maatspartij. De uitslag was: le pr. S. Reekers en J. Kuipers; 2e pr. Joh. Silvius en A. Reekers; 3e pr. S. Rijnja en W. de Jong; Hierna volgde het jaarverslag waaruit bleek dat er enige wijziging in het ledental is gekomen. De pen ningmeester had een batig saldo. Men heeft besloten dat er een rooster gespeeld zal worden en in de voor winter weer een maatspartij. Het plan om het volgend jaar een uit stapje te maken vond algemene bij val. veel aspiraties moet koesteren. Met niet minder dan 51 kon de thuisclub haar biezen pakken. Afgaande op de tot nu toe geleverde prestaties zyn de Leeuwarders sterk favoriet. Een even grote verrassing was voor ons de 42 nederlaag, welke Freno op eigen terrein van Oldeboorn kreeg te slikken. Dok kum—Black Boys en Stiens-De Sweach werden afgekeurd. 3 4 3 3 In de hedenmorgen gehouden raads vergadering der gemeente Wymbritse- radeel werd besloten medewerking te verlenen aan het bestuur van de Geref. school te Heeg voor de aanschaffing van een nieuwe werkbank ten behoeve van het vak handenarbeid. Dit vak is onver plicht, zodat de wet het verlenen van deze medewerking niet eist, maar ook in het verleden heeft, aldus schreven B. en W. in hun voorstel, de raad zich steeds op het standpunt gesteld dat handenarbeid als leervak voor de plat- telandsscholen toch wel zeer gewenst is. Zoals bekend, zullen de nodige be talingen niet eerder kunnen plaats heb ben dan nadat vaste financieringsmid delen voorhanden zijn. Eveneens besloot de raad op voorstel van B. en W„ onder hetzelfde voorbe houd, medewerking te verlenen aan het bestuur van de Prot. school te Wouds end voor aanschaffing van nieuwe schoolbanken. Aangenomen werd ook een voorstel van B. en W. om in het kader van de krotopruimingsplannen te Woudsend van A. Fortuin te Nijega (H.O.) en J. L. de Jong te Woudsend aan te kopen de percelen Woudsend 60 en 60a voor resp. f225 en f200. Aangeboden werden door B. en W. de begroting 1958 van de gemeentelijke in stelling voor sociale zorg en de gemeen tebegroting 1958. Na afloop van de vergadering hield de raad een inspectietocht door de ge meente met het oog op de begroting 1958. Appingedam Rood Geel Hunsingo Friesland Neptunia Haren Koude douche voor Jubbega. RES verloor in 3A de ereplaats, om dat het bij WZS met 11 genoegen Ook in de 2e klasse vielen verrassende uitslagen. In de eerste plaats verraste Gruno vriend en tegen stander door FVC met een flink pak voor de broek (41) naar Friesland te rug te sturen. Een tweede surprise was de 31 nederlaag, welke Friesland op Borniastate van Frisia moest incasseren. De Bornianen tuimelden door deze uitslag naar de 10e plaats. LSC deed het in Winsum weer uitstekend. De blauwwit- ten wonnen met 32 en zij delen nu met Gruno de eerste plaats. Houen zó, LSC GRC klom verder by de lad der op door een 21 zege op Haren. Rood Geel daarentegen zakte door een ferme 30 nederlaag in Appingedam. Harlingen en Neptunia tenslotte deelden met 1—1 de buit, wat een normale uit- “Slag is. Gruno LSC FVC GRC Frisia Harlingen Het komt me voor dat de inkopers van Vroom en Dreesmann dit jaar oudere, gezettere vrouw wel zeer ter wille zyn geweest. Zelden zag ik zo’n goede collectie mantels en japonnen voor haar als op deze show. De stof die men gebruikte was zonder uitzonde ring fraai, van een zware kwaliteit en toch soepel vallend, de kleuren harmo nieus, zonder somber te zijn. Een oude re vrouw wil bij'elke gelegenheid „ge kleed” zijn, maar hoeft er toch niet als haar eigen grootmoeder uit te zien Zij kan gekleed zijn in een mantel- costuum in tweed matté, een kraagloze swagger, in een mooie glanzende mohair glacé, terwijl de wevenit japonnen in een jacquard geweven patroon geknipt voor haar zijn. Verrukt bekeek ik haar japon met jasje in een zijden jacquard met een bijzonder mooi los bloempa- troon in de kleuren goüd-bruin, blauw. Ook een wol met zyde deux-pièces staat de oudere vrouw uitstekend als het ge bracht wordt met een behoorlijk lang jasje zoals in deze collectie meermalen getoond werd. Aan de jongere slanke vrouw werd op deze show natuurlijk ook de nodige aan dacht besteed. De mode is haar ook dit jaar weer goedgunstig gezind en ze hoeft heus niet te vervallen in de gril len van Dior om toch modieus en char mant gekleed te zijn. Mantelcostuums zal de vrouw altijd blijven dragen. De costuums op deze show hadden bij het moderne korte jasje een rechte rok met plooi achter, of de plissée-rok die dik wijls zo kan flatteren. Een heel mooi pakje was gemaakt van een vrij grof geweven natté-stof met een ruitje in de tinten blauw-goudbruin. Een Einder op vallend goed ensemble, van een glan zende velours glacé mohair, had een rechtvallend driekwart jasje op een recht rokje met plooi. Hierbij werd een witte hoed gedragen in de nieuwe baret-lyn. Byzonder aardig en vlot zijn Jeltje Atsmav. d. Leij, Oppenhuizen, geb. 24 sept. '1876; Antje de VriesAtsma, Jutryp, geb. 13 juli 1898; Jeltje Posthumade Vries, Sneek, geb. 4 febr. 1927; Antje Posthuma, Sneek, geb. 20 mei 1957. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handeisadv.) lager Abonnementsprijs I 3.— per half jaar. Franco per post 13.75 per half jaar. Giro 8 507 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Ja, we zullen gelukkig ook in het ko mende donkere seizoen veel aandacht mogen schenken aan de kleur. Heeft U ooit gedacht aan de combinatie: mos groene swagger met tamelijk fel fraise kleurige hoed en handschoenen? Het werd hier gebracht en het gaf ons een voorbeeld hoe mensen met smaak kun nen combineren, tot een werkelijk zeer apart effect verkregen wordt. Onder de japonnen waren enkele zeer laag geprijsde modellen, die terecht een applausje kregen, omdat ze zo goed van Ijjn en kleur waren. In bewondering was ik voor een im port Zwitserse jersey japon, die geheel met zij gevoerd was. Opvallend feeste lijk en tegelijk praktisch was een jacquard geweven japon met een vier kant uitgesneden hals en korte mouw tjes, waarbij een kort mooi gesneden jasje gedragen werd. Een klasse apart vorm den de japonnen van het nieuwe pletvrije fluweel waarvan de foto een voorbeeld geeft. Het is een elegante japon in een diep-groene tint, met een prachtige halsuit snijding die onberispelijk zit, door de ingewerkte baleinen. Tot slot wil ik U nog vertellen dat deze show, die begon met peignoirs en via bontjas sen eindigde met vorste lijke avondtoiletten en een bruidsstoet, een op vallend aardige collectie jongemeisjes kleding toonde. Praktisch, vlot en van een grote char me waren o.a. haar tin neroy rokken en japon netjes, haar loden rok in een mooie ruit; maar om te stelen zag de manne quin er uit in haar felrode Dumac pantalon, waar bij ze een allerliefste (en warme 7/8 coat droeg. Mevrouw Gastkemper was de lady-speaker van deze prima Vroom en Dreesmann-show, ter wijl het trio Schuil de muziek verzorgde. Zaterdag herdacht de heer Piet Hartkamp alhier, onder zeer grote belang- gon. Ter ere van dit zilveren jubileum had die avond in het clubhuis Sneker scheidsrechtercorps, zaal Boot aan 't Martiniplein, dat voor deze ge legenheid op feestelijke was versierd, een druk bezochte receptie plaats welke het stempel droeg van de hartelijkheid en vriendschap welke er bestaat tussen „ar. 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1