Sneek’s positie verzwakt door nederlaag tegen W.V.C. Vier jubilarissen bij B. Henr. Lampe N.V. gehuldigd Zes procent nationale woningbouwlening Wat een vrouw kan bereiken door goed combineren Onze R.H.B.S. gaat naar Delft van IJLST en de gemeenten SNEEK, W Y M BR ITS ER A D EEL gecombinende uHgav. im NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBIAD Officieel Orgaan Ij: 112e jaargang no. 80 Maandag 7 oktober 1957 Redakteur; L. KIEZEBRINK Zeepost Benoemd De man die 12 miljoen dia mant uit A’dam smokkelde overleden Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. - Het Sneeker Nieuwsblad is een Miltvuur in dierenpark tot staan gebracht Derde crematorium te Groningen U. de Vries, Nederlands kampioen Valkenklasse L.S.C. alleen aan de leiding tfe I - SNEEKER NIEUWSBLAD Smaakvol waren verder de hazelnootkleurige pumps, die aan* onze aaxzuuvCz -‘-■‘•'-'ö VVV wciu. HOL 1XX IXantllMLU g XA'-'ö V W* I de directeuren van de n.v. Lampe om onder leiding van Henk Stuurop. zin, dat hij bepaalde grotere uitgaven, die hij anders zou hebber gedaan, nog een tijdje uitstelt. Laat uw inschrijving op deze lening dus een extra besparing zijn. Met een beroep op het verantwoorde lijkheidsbesef van het Nederlandse volk zei dr. Drees: Bovenal wil ik er uw aan. dacht op vestigen dat u door in te schrij ven op deze lening medewerkt aan het bedwingen van het nog steeds grote wo ningtekort. De lening is groot 100 miljoen of zoveel meer als waarvoor wordt ingeschreven. Rente 6%, looptijd 25 jaar, koers 100%. De jubilarissen staande van links naar rechts: C. v .d. Zijl, T. Tuinstra, S. Tuin stra en J. Visser. 5 5 3 4 4 4 4 4 4 4 4 7 7 6 5 4 4 7 6 5 5 4 4 4 4 4 3 4 4 4 3 4 3 4 4 3 3 3 2 2 2 4 3 3 2 2 1 4 5 4 5 8 7 6 5 4 4 8 7 5 5 Dokkum Black Boys De Sweach Stiens van met 4 5 3 5 5 4 4 4 4 4 4 3 2 0 LSC FVC Gruno Frisia Rood Geel GRC Hengelo Robur Borne Achilles ZAC Zw.w.einde MKV CAB Oldeboorn Freno 4 4 3 2 2 1 Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K. 5150) De n.v. B. Henr. Lampe vierde zaterdag met haar gehele personeel het feit dat vier harer medewerkers nl. de h.h. S. Tuinstra, personeelschef en T. Tuinstra, J. Visser en C. v. d. Zijl veertig jaar geleden bij haar bedryf, dat toen nog on der een firma werd gedreven, in dienst traden. Op een druk bezochte receptie, ’s middags in een der zalen van café restaurant Piso huldigde een der directeu ren die alle drie met hun dames evenals mevrouw wed. E. Lampe—Wolbert aanwezig waren nl. de heer H. Lampe de jubilarissen van wie een drietal ver gezeld was van hun echtgenoten. Burgemeester Rasterhoff kwam hen boven dien verrassen met de tijding dat hun de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau was verleend. Zaterdagavond om tien minuten voor zeven heeft onze minister-president dr. W. Drees zich over beide radiozenders tot het Nederlandse volk gewetid met de oproep het mogelijk te maken dat de wo ningbouw, welke ernstig bedreigd wordt door kapitaalgebrek, wordt voortgezet. Op verzoek van de regering zal de Bank voor Nederlandse gemeenten een natio nale woningbouwlening uitgeven, waar aan ook de kleine spaarders kunnen deel nemen zowel doordat ook stukken van 100 worden beschikbaar gesteld als door de uitgifte van rentespaarbrieven van f 25, f 100 en f500. Men denkt hierbij aan een spaaractie, waaraan de werkge vers zal verzocht worden medewerking te verlenen. De opbrengst van de lening zal de Bank voor Nederlandse gemeenten op haar beurt weer aan de gemeenten uit lenen. Bij het beraad over de verdeling zal de Vereniging van Nederlandse ge meenten worden betrokken. Dr. Drees zeide dat de vraag of Ne derland ononderbroken zal kunnen blij ven voortbouwen in belangrijke mate zal afhangen van het slagen van deze lening. De minister-president deed daarom een dringend beroep op elke Nederlander op deze lening in te schrijven en deze tot een succes te maken. Wie op de lening inschrijft, zei dr. Drees, doet dus goed. Maar beter doet de inschrijver, die het geld voor zijn in schrijving vindt door het ergens anders op zijn uitgaven te besparen, ook in die 5 4 4 4 3 4 MKV’s Hoewel thans op alle verblijven van de roofdieren in het dierenpark te Rhe- nen bordjes met opschrift „miltvuur” zijn aangebracht, heeft de behandelende dierenarts, de heer G. H. P. J. Gouda- Quint te Heelsum verklaar.', dat de ziek te tot stilstand is gekomen. De negentien jaar oude leeuw Max die een miltvuur- karbonkel heeft, heeft weer wat gegeten, terwijl het gezwel kleiner wordt. Een panter, die eveneens symptomen van de kwaadaardige ziekte vertoonde, is alsnog ingespoten met miltvuur- en penicilineserum en ook dit dier at alweer goed. De dierenarts heeft nu alle hoop, dat het levensgevaar voor de dierenkolonie geweken is, zodat de schade vermoede lijk tot de twee tijgers beperkt zal blij ven. De veeartsenij kundige dienst te Amersfoort heeft alle voorzorgsmaatre gelen genomen om uitbreiding van de zo gevreesde ziekte te voorkomen. (N. R. Crt.) grijs-lila mooie halslijn. prachtige matelot, schoudertas show voor Het jonge rood- ook hen geluk te wensen met deze jubi- I lea. Spr. deed dit met te meer genoegen omdat dit bedrijf een zo goede naam heeft, ook wat de zorg voor het perso neel betreft. De directie staat voor de belangen en de noden van haar mede werkers steeds in de bres, en heeft daarvoor offers over, dat bleek o.a. uit haar daadwerkelijke medewerking öm de problemen inzake de woningnood voor haar personeelsleden op te heffen, Zij heeft naast het zakelijke dus ook oog voor het menselijke in haar verhouding tot haar personeel. De heer H. Lampe Sneker H.B.S.’ers dicht op de hielen. De jury, bestaande uit mr H. J. Dijk man, Leeuwarden; E. S. de Jong, Bols ward en J. v. d. Veer, Sneek, had ech ter het element „schoolprestatie”, zoals mr Dijkman bij het bekend maken van de uitslag meedeelde, mede de doorslag laten geven en daarom werd, na rijp be raad, de palm der overwinning aan de Sneker school uitgereikt. Dokkum werd een zeer goede tweede, derde werd de r.k. H.B.S. Bolsward. In een geestig slotwoord bracht een vertegenwoordiger van de Delftse Stu- dentenbond allen dank die tot het wel slagen van deze voor-wedstryd hadden bijgedragen, natuurlijk in de eerste plaats aan drs H. de Boer, directeur van van onze R.H.B.S., die deze voorwed- strijd zo knap had georganiseerd. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlyk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. Highland Princess (8 okt.); Australië: s.s. Oronsay (9 okt.); Canada: m.s. Prins Willem van Oranje (8 okt.); Chili: via New York (9 okt.); Indonesië: m.s. Bali (10 okt.); Ned. An tillen: m.s. Jason (7 okt.); Nieuw Zee land: via Engeland (12 okt.); Suriname: m.s. Oranjestad (9 okt.); Brits Oost- Afrika: via Frankrijk (12 okt.) Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. weldige ontwikkeling, welke juist deze dag een hoogtepunt bereikte nu een kunstmaan om de aarde cirkelt. We zul len nu verder maar niet spreken over atoomenergie, radio enz. De technische ontwikkeling in heel de wereld, u ziet het ook in uw bedrijf, is verbazingwek kend geweest. Ook de sociale verhou dingen zijn gewijzigd, uw positie is veel beter verzekerd dan toen u hier begon; veel is er ook veranderd in deze veertig jaar in de maatschappij en ook in onze stad. Persoonlijk lag uw gehele levens opgang in deze periode, uw gezin werd opgebouwd en misschien bent u nu weer samen, omdat uw kinderen al getrouwd zijn. In het bedrijf hebt gij met uw pa troons gewerkt voor hetzelfde doel. Het is zeker een reden tot verheuging dat deze patroons uw werk zozeer op prijs hebben gesteld dat zij het initiatief heb ben genomen om hun waardering van uw bekwaamheid en dienstijver ook van of ficiële zijde te doen bevestigen. Als bur gemeester verheugt het spr. dan ook de jubilarissen in opdracht van de minister van sociale zaken en volksgezondhfeid te mogen meedelen dat het H. M. de Koningin heeft behaagd hun de medaille verbonden aan de orde van Oranje Nas sau te verlenen. Laat men zich bij de verlening van deze onderscheiding niet af vragen „Wat weet men nu in Den Haag van onze verdiensten?” Zij krijgt eerst haar ware betekenis als men overweegt dat er bij deze jubilea men sen zijn geweest die uw arbeid, ijver en dienstvaardigheid, in één woord uw persoon, in deze 40 jaren zo hebben leren waarderen dat zij aanleiding hebben ge vonden er de niet geringe moeite voor te doen deze onderscheiidng voor u te ver krijgen. Zo gezien krijgt zij eerst de werkelijke waarde. Zij symboliseert dan als ’t ware de conclusie, welke anderen uit uw arbeid hebben getrokken, nl. dat gij niet beneden de maat gebleven zijt als werker in dit bedrijf en als persoon. En het gaat tenslotte in de wereld juist om dat niet beneden de maat blijven. Moge u deze onderscheiding nog vele jaren met ere dragen en in uw werk in dit bedrijf ook verder die voldoening vinden, welke u er kennelijk deze veer tig jaar hebt gevonden. Nadat de bur gemeester de jubilarissen de eremedaille had opgespeld, richtte hij zich nog tot Het staat thans vrijwel vast, dat het derde crematorium in ons land naast de bestaande crematoria te Velsen en te Dieren gesticht zal worden te Gro ningen en wel op een terrein naast de begraafplaats Selwerderhof aan de Pad- depoelsterweg. Het Groningse cremato rium zal worden gebouwd en geëxploi teerd door de Vereniging voor Faculta tieve Lijkverbranding en de Vereniging voor Crematie, A.V.V.L. Tot postcommandant der rijkspolitie te Scharnegoutum is benoemd de wacht meester le klas J. Cnossen, thans post- commandant te Hemelum. model mantel van een onvergelijkelijk mooie Italiaanse stof. De jas viel tame lijk ruim aan een rondgeknipte pas, waarop in dezelfde ronde lijn de platte kraag lag. De mannequin droeg hierbij een grote echt leren beugeltas van firma Wielinga, die overigens Firma Wester, Grootzand, had vrijdag de foyer van Amicitia zeer smaakvol aangekleed met Smyrna tapijten en lopers in warme kleuren, firma Holkema zorgde voor bloeiende planten en prachtige goudbruine chrysanten en het ge heel was een goede achtergrond voor de herfst- en wintercollecties die Mode huis Venekamp, Maison de Jager, hoeden, firma Muller, schoenen en tinna Wie linga, tassen, paraplu’s en handschoenen, toonden. bij verschillende ensembles werden ge dragen, maar wel bijzonder goed kleur den bij het petrol kamgaren mantelpak je met persianer bontkraag. De prach tige soepele velourshoed met doorge stikte bol en even opgeslagen rand, was in dezelfde hazelnoottint als de schoe nen en de grote platte tas. Ach, die hoeden Neemt U het een vrouw kwalijk, dat ze steeds weer in verrukking komt door de moderne hoe den? Ze omlijsten een vrouwengezicht zo zeldzaam flatteus en zijn van onge kend mooie materialen gemaakt. Maison de Jager toonde op deze show een met veel smaakgevoel samengestel de collectie, waarin de moderne klokhoed te vinden was naast de kleinere hoed met opgeslagen rand die achterover ge dragen wordt het gezicht vrij latend. Opvallend mooi was het hoedje van zijden beaver melusine in een prachtige blonde tint. Het werd gedragen bij een Opening nieuwe zaak. Het stemt tot vreugd, dat wij, aldus spreker, dit jubileum gedenken nu wij aan de vooravond staan van de opening wellicht tegen het einde der komen de week van onze geheel vernieuwde modezaak op de plek waar in 1875 in Sneek aan de Nw. Burgstraat de wieg van onze zaak heeft gestaan. Dit mode huis met zijn exclusieve inrichting, waar ieder prettig zal kunnen winkelen, wordt in eenzelfde lijn gedreven, ook daar het U zo vertrouwde devies van de „klant is koning” en „een klant komt alléén bij Lampe terug wanneer zij daar beter terecht kan dan elders” en ik kan U och U weet ’t ook wel verzekeren dat onze klanten jaar na jaar geregeld terugkomen. Spr. bood tenslotte de jubilarissen met de gelukwensen der directie elk een envelop met inhoud aan, waarna hy nog een vijfde jubilaris huldigde, nl. de heer Karei Heijnen te den Haag, werkzaam in de buitendienst van het bedrijf, die als zodanig 25 jaar zijn taak vervult. Ook hem werd een envelop met inhoud aan geboden. Men bleef nog geruime tijd gezellig in Piso bijeen, maar het feest was daarmede toch niet ten einde; ’s avonds werd het in Hanenburg nog voortgezet De voorwedstrijd voor Friesland werd die middag en avond in Amicitia gehou den. Zes scholen namen deel, nl. de r.k. H.B.S. te Bolsward, de chr. lycea te Dokkum en Sneek, de stedelijke gymna sia van Leeuwarden en Sneek en onze R.H.B.S. Zoals wij reeds eerder schreven was deelneming aan het nummer declamatie verplicht en daarnaast moest men dan nog minstens aan een der andere groe pen deelnemen, nl. toneel, cabaret, bal let, improvisatie en muziek. Het Sneker chr. lyceum maakte al direct geen kans op uitzending, daar het, gehandicapt door ziekte, zijn tweede nummer, het gekozen toneelspel moest laten vervallen, ’s Mid dags waren improvisatie, declamatie en muziek aan de orde. De improvisatie van Jan Okkinga van de R.H.B.S. Sneek was opvallend goed evenals de declama tie van Betty Visser uit Dokkum. De Stedelijke gymnasia van Leeuwarden en Sneek gaven muzieknummers ten beste. In de avondbijeenkomst kwam het Dokkumer lyceum met Bomans’ toneel stukje „Een eeuw achter”, bracht de r.k. H.B.S. van Bolsward een werkelijk aardig dajisspel van de heer M. Elljng Nadat de heer H. Lampe de bijeen komst had geopend, kwam de burge meester direct aan het woord om de bovengenoemde mededeling te doen. Hij constateerde dat veertig jaar een hele tijd is, ook voor deze jubilarissen die als jongemannen bij deze zaak in dienst tra den en voor wie gaandeweg de tijd, dat ze aan hun pensioen gaan denken, in ’t verschiet komt. Deze periode van 40 jaar is voor hen een zeer belangrijke ge weest maar was het in ’t algemeen ook. Want het was een periode van een ge- aldaar en sloot de R.H.B.S. Sneek met het cabaretprogramma „Parkieten”; het was alweer van Dolf Meyerman, zodat het groepje met vertrouwen het toneel betrad. Een vertrouwen dat niet werd beschaamd. Want na vrij langdurige overweging kwam de jury tot het be sluit dat de Sneker H.B.S. naar Delft zou gaan. Het was echter op het kantje af want de Dokkumer lyceïsten zaten de maal met de lang niet 61 op Heerenveen 3. Haagje nog wel 1 Evenals het le zakt ook het 2e van Black Boys af. Ditmaal moesten de zwartjes in de res. 3e klas op Cambuur hun meerdere erkennen in Frisia 3. Daarentegen haalde LSC 2 de eerste winst binnen. De blauwwitten zonden Harlingen 3 met lege handen naar huis (52). Leider Steenwijk 2 toonde zich ook tegenover Bergum oppermachtig. 9—0 1 Het is altijd prettig als plaatselijke firma’s in goede samenwerking een mo deshow geven. De vrouw kan dan zien hoe haar verschijning tot in details kan harmoniëren, hoewel de kledingstukken in verschillende zaken zijn gekocht. Als Modehuis Venekamp haar goed samengestelde separates toont mooie terlenka rok, poplin bloese, imitatie suède jasje zouden deze zeker niet zo goed tot hun recht komen zonder zo’n vlot baret je van maison de Jager en flats van firma Muller in de hazelnoot tint van het jasje. Ook de tas speelt een voorname rol in onze verschijning. Deze show liet voorbeelden zien hoe goed wij kunnen combineren en ik zou juist hierop uw aandacht willen vesti gen en dus enkele voorbeelden willen beschrijven. Ik noemde al de separates, bloese en rok, maar daarnaast bracht Modehuis Venekamp natuurlijk ook japonnen, die geen enkele vrouw in haar garderobe kan missen. Japonnen in de modieuze soepele lijn, nauwelijks getailleerd, rechtvallende rok. Ze waren dikwijls hoog gesloten, of hadden een smalle punt- hals die flatteus tegen de hals opstond. De moderne vrouw draagt hoeden, Misschien omdat ze weet dat ze hart- veroverend mooi van lijn en materiaal zijn dit seizoen? De japonnen werden op deze show ook alleen getoond met een hoed. Een prachtige combinatie was een japon in een vage paars-groene ruit, waarby een mooie velourshoed werd gedragen in precies dezelfde paarse tint van de ja pon. Zwarte pumps, zwarte tas mag nifiek 1 Een zeer goede combinatie was ook een diepblauw japonnetje met een schui ne overslag, ruim klokkend rokje en wijde aangeknipte driekwart mouwen, waarbij ’n witte klokhoed werd gedragen, I witte handschoenen en hooggehakte witte schoenen. F. Jansma heeft aan de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersport Verenigingen bericht, dat hij afziet van hoger beroep tegen de uitspraak van het wedstrijdcomité, waarbij hij in de twee de wedstrijd om het nationaal kampi oenschap in de Valkenklasse werd uit gesloten. U. de Vries, die in de stand na drie wedstrijden met 4503 punten de eerste plaats bezet, is hierdoor in het bezit gekomen van de titel. Geen der deelnemers kan zijn puntental bereiken. De voor 5 oktober uitgeschreven wed strijd in deze klasse is komen te ver vallen. namens de directie het woord voerend, is H. M. de Koningin dankbaar voor de door Haar aan de jubilarissen verleen de onderscheiding en dankt de burge- mester die hen daarvoor voordroeg en hier wel het woord heeft willen voeren. Ook de directie wenst de jubilarissen van harte geluk en is hun dankbaar voor hun alledaagse plichtsgetrouwe werk dat van zo grote waarde is. Van de 83 jaar dat de zaak bestaat zij werd immers hier gevestigd in 1875 heb ben de jubilarissen zo ongeveer de helft hun werk plichtsgetrouw gedaan en of schoon de directie weet dat zij wars van huldigingen zijn stelt zij er toch prijs op hun werk bij deze zo stevige mijlpaal even onder de schijnwerper te plaatsen. Spr. wil wel verklappen dat zij, die ambtshalve onze fabriek en ma gazijnen wel eens bezoeken, ons soms een compliment maken over onze mede werkers. Dat is de geest welke de ju bilarissen, thans werkers van het eerste uur, in het bedrijf hebben gebracht en weer overbrengen op onze jongere werk nemers. De jubilarissen weten dat het devies van onze zaak, waarbij we ons wel hebben bevonden, is: „de klant ko ning”, en „een klant komt alleen bij ons, wanneer hij weet beter bediend te wor den dan elders”. Het werk van deze ju bilarissen wordt beheerst door dit de vies en is daarom zeker niet altijd even gemakkelijk. Donderdag is uitgemaakt dat Sneker R.H.B.S. Friesland zal vertegen woordigen op 8 november in de Stads doelen te Delft, als daar de beslissing zal vallen in de landelijke culturele wed strijd voor middelbare scholen, welke de Delftse studentenbond tijdens de viering van zyn twaalfde lustrum heeft uitge schreven. GAVC Emmeloord MSC Bergum Steenwijk WZS positie verstevigd. In de 4e klas A gaat MKV met rasse schreden op het kampioenschap Zelf wonnen de Leeuwarders met 31 van Dokkum, terwijl de medegegadigden Oldeboorn en CAB door een 00 draw hen bovendien nog in de kaart speelden. Black Boys speelt dit seizoen geen rol in de 4e klas, dat staat wel vast. Nu verloren de zwartjes nota bene op eigen terrein met 42 van hekkesluiter De Sweach, die deze minder begeerde rol kon overdragen aan Stiens, dat in Fra- neker met 62 van Freno verloor. De reserves. In de res. le klas A ging het pad van de beide leiders niet over rozen. GVAV 2 verloor aan de Lemmerweg met 32 van Sneek 2 (een uitmuntende prestatie van de witte reserves en Oosterpar- kes 2 sneuvelde op eigen trerein met 32 tegen Emmen 2, dat nog ongesla gen is doch slechts tweemaal binnen de lijnen kwam. Sneek 2 staat er nu uit stekend voor, evenals trouwens Leeu warden 3, dat GRC 2 op eigen grond met 41 aan zijn zegekar bond. In de res. 2e klas A leed Sneek 3 thuis een 41 nederlaag tegen Fries land 2, dat koploper Leeuwarden 4 nu tot op één punt is genaderd, omdat de roodwitten op verrassende wijze door Nicator 2 met 32 werden geklopt. Rood Geel 2 dient men trouwens ook in de gaten te houden. De roodgelen boek ten hun tweede zege in successie, dit- malse cijfers In het Friese Doordat Sneek in Winterswijk zijn eerste nederlaag leed, Is het gedrang aan de kop van de eerste klas B hevi ger geworden. WVC staat nu gelijk met onze stadgenoten, doch Quick (N.) staat er, dank zij een 32 zege op WW in Winschoten, relatief veel beter voor dan Sneek en WVC. Be Quick (Z.) verloor in Assen een kostbaar punt aan Achil les, zodat de Zutfenaren ook al drie verliespunten hebben. Borne en Quick ’20 schoten op deze prachtige herfstdag flink uit hun slof. Eerstgenoemde stuur de Robur met een 53 nederlaag heen en Quick maakte Hengelo met 42 een illusie armer. Tenslotte haalde Zwaag- westeinde de eerste puntjes binnen. De Westereinders eisten tegen het hard af zakkende ZAC van de negen doelpunten er vyf voor zich op. Sneek WVC Quick (N.) Be Quick Z. 4 WW Quick ’20 viel een donker flausch mantel op waarvan de sjaalkraag ook als mof ge bruikt kon worden. Hierbij werd een ta melijk grote hoed van velours chiffon gedragen, gegarneerd met reigerveren! Als voorbeeld van een goede combina tie noem ik U verder een blauw japon netje, zwart bontjasje (Venekamp heeft een goede bontcollectie) en een hoed van prachtig glanzend blauw zijden melusine dat rood doorgestikt was. Tenslotte een beschrij ving van de foto. De mannequin draagt hier een wevenit japonnetje in grijs-lila met een Hierbij een prachtige paarse velours matelot, grote witte schoudertas en bijpassende witte pumps. Voor ze poseerde voor de foto leunde ze op een Sterlet paraplu die met een lichte druk op de grond open te duwen is, en met een druk op een knopje weer dicht springtMet één hand te bedienen De mannequins van de groep Marcel toonden de modellen correct, de heer Schuil verzorgde de mu ziek bij deze goed ge slaagde show, die eindig de met cocktail japon nen en bontjassen. Eerste overwinning voor Steen- wyk. In de derde klas A was de 4—2 zege van Steenwijk op het bezoekende Ber gum wel het grootste wapenfeit. De leiders hadden nl. rust, zodat er boven aan niets kon gebeuren. Jubbega her stelde zich door met 31 van het „uit” niet zo sterk spelende Emmeloord te winnen en ook Nicator schoof Wat naar Op 64-jarige leeftijd is te Londen lui- tenant-kolonel Montague Chidson over leden, die de Distinguished Service Or der droeg, welke hem was verleend we gens de rol dié hij heeft gespeeld in het smokkelen van diamanten ter waarde van f 12.5 miljoen uit Amsterdam in mei 1940. Overste Chidson was in de eerste we reldoorlog gevechtsvlieger en is later naar de geheime dienst overgegaan. Van 1936 tot 1938 vas hij verbonden aan de Britse ambassade in Den Haag, waar hij Nederlands leerde spreken en het land goed leerde kennen. De Duit sers wisten heel goed wie hij was, en hij stond dan ook op de zwarte lyst. In mei 1940 stelde de Britse regering een torpedojager ter beschikking voor een operatie om een voorraad industrie diamanten uit Amsterdam te smokkelen voordat de Duitsers er beslag op kon den leggen. Dit avontuur is beschreven in een boek dat opgang maakte en dat was samengesteld met behulp van een van de twee Nederlanders, die Chidson op deze expeditie hebben vergezeld. Tijdens de oorlog was Chidson ver bonden aan de Britse ambassade te An kara, maar in mei 1945 werd hij weer de eerste Britse officier, die in Amster dam terug kwam en op 8 mei 1945 was hij de eerste die weer over de bevrijde Nederlandse radio sprak. (Algemeen Handelsblad). Advertcntiepriji 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementtpriji f 3.— per half jaar. Franco per port f 3.75 per half jaar. Giro 8 507 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. meer pijlen op haar tassenboog heeft. Hoe aardig van model de kleinere, eenvoudiger tassen kunnen zijn toonde deze goed. Allerleukst zyn de mandjes de jonge sportieve vrouw. T’**: meisje vervolmaakte er haar zwart geruit japonnetje mee. Een bijzonder mooie buideltas Afrikaans leer, was versierd lange leren franje en gekleurde me daillons. De tas werd gedragen by een mosgroene mantel en een hoed in een lichtere groene tint. Onder de mantels voren door een knappe 32 victorie in Grouw. Olyphia tenslotte liet de Steenw. Boys met een 20 nederlaag een toon tje lager zingen. DOG RES Jubbega St.w. Boys Nicator Olyphia L.S.C. alleen op de troon. Dank zy een benauwde 43 overwin ning op Harlingen en falen van kon- kurrent Gruno bij Rood Geel, is LSC thans koploper in de 2e klas A. Een prachtig succes voor de blauwwitten, die zich vorig seizoen pas in het laatst veilig konden stellen. Nummer twee is thans FVC, dat thuis met 31 de baas bleef over Hunsingo. Het was trouwens toch een beste dag voor de Leeuwarder 2e klassers, want ook de anderen eisten de volle buit voor zich op. Frisia klopte Applngedam met 32, Friesland won met 21 van Ha ren, terwijl we de fraaie 30 zegepraal van Rood Geel hierboven reeds memo reerden. De stad-Groninger clubs kwa men er wel heel bekaaid af, want ook GRC moest in Delfzijl met 21 ’t onder spit delven tegen Neptunia. Friesland Neptunia Harlingen Appingedam Hunsingo Haren

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1