N.V. Erven B. J. Feenstra installeerde enorme kraan Grote zege van Quick (N.) op Achii.es De Sneker schooljeugd bij het Scapinobailet Modeshow C en A Goede modellen voor elk vrouwenfiguur Dreigt opheffing van de kleinere inspecties der registratie enz. IJLST en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 112e jaargang no. 82 Maandag 14 oktober 195" Uitslagen Betaald Voetbal K.N.M.V. Herfstrit Geslaagd Benoemd Abonnementsconcerten Sneek Redaktie-adres Kleinzand 7 I'elefoon 2872. Van der Meulen’s Boekenspaarclub 35 jaar muzikant Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Sneek nog steeds lijstaanvoerder Opbrengst kollekte Openbare Leeszaal en Bibliotheek Martie Verdenius voor het Nut SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur; L. KIEZEBRINK AMATEURS. D. de met? En nu haar moeder De ZATERDAGVOETBAL. W.Z.S. behaalt eerste zege. deze groot om nog een kansje te maken. nog Geslaagd voor het vakdiploma kachel- smidbedrijf met het hoogst aantal pun ten over het gehele land onze stadge noot de heer M Feenstra. Bestuur en leden van de M.A.C. J. C. Visser kunnen over de in ’t afgelopen sei zoen behaalde suksessen zeer tevreden zijn. Club en rijders van deze plaats van harte gelukgewenst. 5 5 5 5 5 5 6 4 5 6 5 5 9 7 6 6 6 5 9 8 7 7 6 5 5 4 5 4 5 5 5 5 5 5 4 5 5 4 4 2 2 2 4 4 3 3 2 2 verlening (V.H.V.) heeft In meente f 103.06 opgebracht. onderste club. 7 7 6 8 7 6 5 5 Black Boys Oldeboom De Sweach Stiens 4 5 5 6 5 6 5 5 5 5 4 4 4 4 3 2 5 5 2 0 Administratie: Comb Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 5005 (K. 5150) MKV Freno CAB Dokkum Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS LSC Frisia Rood Geel FVC Friesland Gruno Nicator Olyphia GAVC Bergum WZS Steenwijk In de afgelopen maand september telde de Leeszaal 1461 bezoekers van wie 76 vrouwen en bedroeg het aantal ultgeleende banden 7984. Zaterdag werd de jaarlijkse KNMV herfstrit van de afdeling Friesland ge reden. Aan de rit welke uit een middag en avondgedeelte bestond werd door on geveer zestig personen deelgenomen. De start was dit jaar in Oranjewoud, de rust in hotel Jans in Rijs terwijl de finish van het avondtraject in Sneek was. Aan deze rit werd ook weer door een flink aantal leden van „J. C. Visser” deelge nomen. Beide parcoursen waren uitgezet door de familie Wielinga van Heeg en de heer J. van der Meulen, hoofdbe stuurslid te Leeuwarden. Zij hebben het de rijders moeilijk weten te maken. Vooral bij de avondrit geraakten velen in tijdsmoeilijkheden. Het was dan ook reeds half elf voordat de voorzitter van de KNMV afd. Friesland de heer H. Wie linga in de toneelzaal van hotel Hanen burg, waar ook de huldiging van de di verse kampioenen plaats vond, de prij zen welke uit fraaie bekers bestonden, kon uitreiken. De clubprijs, een fraaie beker aange boden door de fa. Slier te Rotterdam, werd gewonnen door de M.A.C. J. C. Visser. De prijs voor de beste kaartleze- res in de motor duo-klasse ontving mevr. Oegema te Leeuwarden, terwijl mevr. Wind in ’t bezit kwam van die voor de autoklasse. ZAC WW Hengelo Borne Achilles Zw.w.einde 5 10 6 6 5 5 10 6 5 6 4 5 Jubbega DOG RES Emmeloord MSC Steenw. B. Voor v. d. Meulen’s boekenspaarclub treedt vrijdag 18 oktober op de heer Jonker van Amsterdam, die een lezing met voordracht zal houden over het werk van Job Sytzen, de jonge schrij ver die in korte tijd naam heeft ge maakt. Van zijn trilogie Soldaat/Ravijn/ Landgenoten is van het eerste deel „Niet iedere soldaat sneuvelt” reeds een 10e druk verschenen, „Gods Ravijn” is aan zijn achtste toe en ook Landgenoten, le druk 1955, is reeds een paar maal her drukt. Sytzen’s werk onderscheidt zich zowel door vaart en actie als door een scherp waarnemingsvermogen. wijde omgeving betekenen. Notarissen, deurwaarders, makelaars, waterschap pen enz. zullen grote moeilijkheden on dervinden als zij naar elders moeten reizen, wanneer ze zaken hebben welke ook de Inspectie aangaan. In wijder ver band ziet men in deze voorgenomen con centratie ook weer een aanslag op het platteland. Men vraagt zich af of het niet goed zou zijn dat de bréde kring van belanghebbenden op korte termijn want het is tegen twaalven een actie zal inzetten om den Haag te over tuigen van het onaanvaardbare van een eventuele opheffing der genoemde in specties. gen, en vrachtauto's zullen ook in een zeer hoog tempo kunnen worden geladen. Voor een snel uitvoeren der orders zijn dus nu de modernste technische hulp middelen te hulp geroepen. Naast de in aanbouw zijnde bunkers worden silo’s gebouwd voor grint, zand enz., en onder de bunkers zal een electrisch bewogen Wagentje het grint en zand afwegen en daarna in de betonmolens deponeren. Er worden tevens plateaus aangelegd waar grote voorraden tegels, steen enz. kun nen worden opgestapeld waardoor vrachtauto’s binnen ongeveer 10 minu ten kunnen worden geladen; de kruiwa gen heeft dan afgedaan. Leverancier van de kraan is de fa. Mohr en Federhaff, Offenbach (Duits land), van de portaalbrug fa. H. Alzer- da’s constructiewerkplaats Zwagerveen. Stoof Breda zorgde voor vervoer en op stelling en dat alles geschiedde op zeer efficiënte wijze. De fundering, waarvoor o.a. 114 betonpalen elk lang 8 m werden gebruikt en welke over een lengte van 50 m. door het terrein loopt, werd uit gevoerd door fa. H. A. Boomsma alhier; het heiwerk zelf geschiedde door Dijk stra’s aannemersbedrijf Hommerts. Het departement Sneek van het Nut heeft aan zijn eerste avond van het sei zoen een feestelijk tintje willen geven door mevr. Martie Verdenius en de pia nist Jo Spiers vrijdagavond in de foyer van Amicitia voor zijn leden te doen op treden. Zij kwamen met een cabaret in zakformaat onder de titel „Leren van het Leven”. Martie Verdenius heeft stellig nog niet de hoogste sport op de cabaret ladder bereikt, soms kwam ze, vooral in de conference, maar ook in een enkel liedje niet uit boven „goed amateurisme” en ze was aanvankelijk soms ook niet bijzonder „rolvast”. Maar dit alles wil toch niet zeggen dat Martie Verdenius haar publiek niet geamuseerd heeft. In tegendeel; velen in de zaal hebben ge boeid en vermaakt naar haar geluisterd. Het gezegde „smaken verschillen” gaat ook in de cabaretwereld op! Geboeid heeft Martie Verdenius ons met haar conference en voorgelezen schetsjes over kinderen. Ze is dan, volgens ons, op haar best en geeft ook blijk van een scherp waarnemingsvermogen. Haar liedjes wel ke rechtstreeks of zijdelings met kinde ren verband houden, zijn ook het aardigst en ze kan hierin vaak de spijker heel raak op de kop slaan. Getroffen werden we door haar weergave van de klacht van een meisje over haar moeder, die mooi en slank wil zijn en niet alleen maar „lief” zoals een moeder moet zijn. Ook het liedje over Oma was een van de hoogtepunten van deze avond. Martie Verdenius werd goed terzijde gestaan door haar pianist Jo Spier die ook enkele malen als solist optrad en veel succes oogstte. De voorzitter Mr. H. H. J. van Bot tenburg dankte beide artisten met een geestig woord en overhandigde mevrouw Verdenius bloemen. Een huldiging welke door het publiek met een hartelijk ap plaus onderstreept werd. Verder deelde Mr. van Bottenburg nog mee dat het le denaantal van het departement stijgende is en hij wekte de leden op vrienden en kennissen lid te maken vah het Nut, dat er in geslaagd is voor dit seizoen een heel goed programma samen te stellen. Het bestuur stelt zelfs een beloning be schikbaar vöor de leden die voor de vol gende nutsavond twee nieuwe leden op geven! Als wij U zeggen dat deze be loning zal bestaan uit een toegangskaart voor de jubileumvc- .-stelling welke Char lotte Kohier in januari in Amicitia zal geven, dan zult U wel begrijpen dat alle nutsleden zich met ijver op de leden werfactie werpen. Het jonge meisje, en haar moederTwee wel zeer uiteen lopende figuren, die goed haar garde robe kunnen kiezen bij C. en A. Het jonge meisje toonde haar man tels, aardig met capuchon, maar waar schijnlijk zal ze nog meer voorkeur tonen voor een sportieve carcoat van wollen mohair, oï een windjack met teddy gevoerd. Hierbij draagt ze de ge liefde lange pantalon. Natuurlijk draagt ze ook rok en bloeses. De wijde Ame rikaanse rok van bedrukt vilt was bij zonder aardig, maar hartveroverend was de wijde helrode viltrok met een bijpassend vestje waaronder een wit no- iron poplin bloesje gedragen werd. Een allerliefst geheel en een goed voorbeeld van de modellen die C. en A. voor het jonge meisje brengt. Bineamd as direkteur fan de muzyk- foriening „Ere zij God” to Jutryp Hommerts, de hear P. de Jong fan Eas- terein. genieten op najaarsshows doorgaans veel aandacht. Een Zwitserse mantel van een prachtige tweedstof had de mo derne bolstaande rug en de strak aan gehaalde leren ceintuur waaronder de mantel ruim uitplooit. Een modelijn waar sommige vrouwen misschien even aan moeten wennen, maar die in deze uitzonderlijk mooie mantel toch zeer goed gebracht werd. Een beetje gema tigder, en heel flatteus, was de mantel in donker blauwe mohair die een ronde pas had waaraan de mantel ruim ge plooid hing. Een eigenwijs strikje achter op de pas was een aardig modegrapje Ook de swaggers, wollen tweed, soms gegarneerd met zwarte tricot, blijven modieus. U weet dat ze niet meer ruim- vallend zijn en hooggesloten worden. Onder de mantelcostuums die C. en A. bracht was een bijzonder zeer mooi Zwitsers import model van een hand geweven stof en een costuum naar een ontwerp van Dior dat bestond uit een gevoerde japon en een loshangend halflang jasje dat een opstaand kraagje had en een lage ceintuur. Het was uitgevoerd in een zeer mooie tweedstof. 3e klas: Blauw Wit ’34Drenthina 21; ACVONS 11; HeegHarkem. Boys 21; KlazienaveenMJV 00. 4e klas A: QVCZeerobben 23; VVT—DWP 4—0; HJSC—Balk 1—0; WorkumDrachtster Boys 22. Met groot genoegen heb ik op deze show naar haar modellen gekeken. Een mantelpak, een elegante bontjas; maar ook een zeer goede mantel met een per- sianer kraag. Van haar japonnen wil ik de mooie fluwelen japon noemen met een elegante draperie, maar ook de zeer goed kleden de japon in Greenspan. De mode is ook de oudere, forsere vrouw goed gezind, en C. en A. heeft een goede collectie voor haar samen gesteld. Een heren mannequin toonde de nieuwste herenmode waaronder opviel de gabardine monty coat die met imi tatie schapenvacht was gevoerd Als slot van deze shows, die zeer druk bezocht werden, toonden de mannequins magnifieke avondtoiletten die eenzelfde welverdiend applaus kregen als de ove rige modellen in deze collectie daardoor de handen van paarderennen. Het volgende zeer goede balletnummer was „Sprookjes en Bloe men” op muziek van Offenbach. Van een geheel ander genre was „Akelien en de Jagersman”, geïnspireerd op een oud Noors sprookje waarin Trollen(bos- wezens) en herten optraden naast de fi guur van de verliefde Jagersman (Jean Rebel) en het preutse meisje (Miek Last), van dit schetsje ging een won dere bekoring uit en het vormde wel het hoo’gtepunt van de uitvoering waartoe zeker ook de daarbij door Marius Mon nikendam gecomponeerde muziek veel bijdroeg. Tot slot een droom van Sca- pino „In Holland staat een huis”, een fleurig ballet waarin een heer een huis neemt, zich een vrouw kiest, de vrouw kiest zich een kind, het kind een meid, de meid een knecht, de knecht een hond en de hond een kat. Leuk, gezellig en vol overgave gedanst. Het geheel was een uitvoering welke zeker ertoe heeft bijgedragen dat de Sneker jeugd een beter begrip wordt bij gebracht over het ballet en de moge lijkheden daarvan en we kunnen de or ganisatoren dan ook dankbaar zijn dat zjj deze groep hadden gekozen om deze „les” te verzorgen. Peter van Zanten verzorgde het muzikale gedeelte op de van hem bekende, vertrouwde wijze en de costuums en decors waren zeer goed. Volgens hardnekkige geruchten be staan er in den Haag plannen om weer een aantal kleinere inspecties der re gistratie, successie en domeinen alsmede de daarmee verbonden hypotheekkan- toren, kadasters en bureaux van de landmeetkundige dienst op te heffen en onder te brengen bij de grotere inspec ties. Het proces schijnt trouwens al aan de gang, want Brielle, Delft en Zeist zijn reeds opgeheven of worden dat met 1 januari a.s. en in het Noorden dreigt een soortgelijk lot, naar verluidt voor Winschoten, Sneek en wellicht Heeren- veen. In Friesland zou dan slechts één inspectie blijven. In de kringen der ambtenaren, werk zaam aan de inspecties welke met de concentratiemaatregel worden bedreigd, ziet men niet in welke voordelen met deze reorganisatie voor 's lands finan ciën zijn te behalen. Samenvoeging van verschillende inspecties toch zal nauwe lijks kunnen leiden tot vermindering van de omvang van de taak, die met name door het hypotheekkantoor en de land meetkundige dienst wordt vervuld. Het is zeer de vraag of de gecentraliseerde dienst met een kleiner aantal ambtena ren kan worden uitgeoefend. De ambte naren, bij de eventueel op te heffen in specties werkzaam zijn ook thans vol ledig bezet. Bovendien zou de likwidatie van deze inspecties een ernstig ongerief voor de gemeenten, waar ze gevestigd zijn en De heer D. Gjeltema uit de Fred. Hen drikstraat mocht zondag 13 oktober het fe4t gedenken dat hij 35 jaar geleden met enige andere heren de Chr. muziek vereniging Harmonie heeft opgericht. Van de toenmalige leden is hij thans de enige die nog lid is van deze vereni ging. De uitslag was: Afd. motoren: 1 E. Andringa, Poppin- gawier 15 strafp.; 2 Tj. Stallinga, Fols- gare 17 strafp.; 3 D. de Boer, Sneek 51 strafp.; 4 J. Oegema, Leeuwarden 64 strafp.; 5 J. Kers, Marknesse 68 strafp. Autoklasse: 1 E. Postma, Oppenhuizen 15 strafp.; 2 J. Noordbeek, Heerenveen 16 strafp.; 3 A. Heida, Gorredijk 20 strafp.; 4 S. Hoekstra, Hommerts 25 strafp.; 5 M. Troelstra, Sneek 56 strafp. directie van de n.v. Erven B. J. Feenstra is bezig haar beton- en ïchelpkalkbedrijf (annex bouwmaterialenhandel) aan de Oppenhuizerweg te moderniseren. Daar voor is in de eerste plaats een z.g. Portaal- een bij het aan- Of de schooljeugd van de uitvoering van de balletgroep Scapino genoten heeft is geen vraag meer. Wild enthou siast zijn ze vrijdag uit Amicitia geko men waar vrijwel geen plaats onbezet bleef en het applaus na iedere schets was zodanig dat de uitvoerenden meer malen voor het voetlicht moesten ko men. Als we dan bovendien vertellen dat deze aardige balletgroep onder de artistieke leiding van Hans Snoek en de balletmeester Jean Rebel de uitvoeringen steeds méér kleur en vaart weet te geven en de verzorging van ieder on derdeel tot in de puntjes was en ze dit maal met een geheel nieuw programma kwam dat, inplaats van één geheel, bestond uit een viertal schetsen welke er stuk voor stuk bij de jongelui goed invielen, dan is het grote succes wel verklaard. Na een korte inleiding door Scapino (P. Brandsma) werd als eerste nummer over het voetlicht gebracht „Hoeden en Dromen”, een grap voor vijf dansers, choreografie Denis Carey en muziek van Paul Bowles. Een bijzonder gaaf ballet waarin alleen de wisseling van de hoofd deksels en de wijze van uitvoering van het ballet de volgende aardige tafereel tjes voor ogen toverden: in de keuken, het meiske met de ladder, aan het strand, in een café, soldaten en bij de haald. De witzwarten versloegen Steen wijk met 31 en lieten plaats in Verrassende uitslagen vielen er deze keer niet in de eerste klasse B. De kop lopers handhaafden zich met uitzonde ring van WVC, dat met 32 het onder spit moest delven tegen Be Quick. De Zutfenaren herstelden zich zodoende van de nederlaag op de vorige zondag en houden een vinger in de pap. Opvallend was weer de prestatie van het pas ge promoveerde Quick. De Nymegenaren boekten hun vierde overwinning in suc cessie en vooral de cyfers 62, waar mee Achilles in de pan werd gehakt, zeggen veel omtrent de kracht van de mannen uit de Keizer Karelstad. Het zal Sneek heus niet meevallen zich de Nymegenaren van het Ijjf te houden, hoewel onze stadgenoten zich tegen Hengelo weer kranig weerden en met 21 de kostbare punten in de wacht sleepten. Quick ’20 nestelde zich door een zeer krappe 10 zege op Zwaagwesteinde vlak onder de kopgroep en ook Robur schaarde zich door een keurige 31 zegepraal op WW bij de eerste zes. Een flinke sprong naar boven, nl. van de elfde naar de zevende plaats, maqjcte verder ZAC, dat thuis tegen Borne voor treffelijk voor de dag kwam, 41. Sneek Quick (N.) Be Quick Z. WVC Quick '20 Robur L.S.C. blyft winnen In de tweede klas A was het een goe de dag voor LSC. Zelf overmeesterden onze stadgenoten in Groningen GRC met 32, waarvoor we ons petje weer afnemen, terwijl de naaste konkurrent FVC in Harlingen met de korfbalcijfers 65 klop kreeg. Nieuwe belagers doe men echter op in Frisia en Rood Geel, die beide in Groningerland een verdien stelijke overwinning behaalden. De Cam- buurbewoners versloegen niemand min der dan Gruno met 42 en Rood Geel keerde uit Winsum met een 30 zege naar de Friese hoofdstad terug. De Groninger clubs moesten derhalve over de gehele linie hun meerderen in de Friezen erkennen. Haren veroverde door een 22 draw tegen Neptunia zijn tweede winstpunt en staat nu gelijk met Hunsingo, dat het heel wat minder doet dan vorig seizoen. Harlingen Neptunia GRC Appingedam Hunsingo Haren IJLST. De collecte Vrouwelijke Hulp- onze ge. Eeredivisie: Sparta-DOS 1—7; Blauw Wit—GVAV 2—3; ADO—NAC 5—0; MVVBW 90; Sp.cl. Enschedé Amsterdam 00; PSV—Fortuna 23; Ajax—Feijenoord 1—2; Elinkwijk— NOAD 12; Rapid JCVVV 21. Eerste divisie A: HVCEdo 30; RBC—Alkmaar 2—3; De Graafschap— Roda Sport 40; VolendamAGOW 62; ExcelsiorVitesse 30; SVV— Helmond 30; Willem IIDFC 32. Eerste divisie B: Limburgia—Hermes DVS 11; HelmondiaDe Volewyckers 03; WageningenEindhoven 11; LeeuwardenRigtersbleek 21; Haar lemSHS 31; XerxesRCH 13; Fortuna (VI.)Stormvogels 24; Slt- tardiaKFC 41. Tweede divisie A: ZFCLonga 61; EmmaEBOH 31; WilhelminaDe Valk 2—0; Baronie-DOSKO 12; DHC —Hilversum 2—2; ONA—Zeist 10; ’t Gooi—UVS 6—2. Tweede divisie B: ZwartemeerHera cles o1; RhedenEnsch. Boys 05; Go AheadHeerenveen 12; Veendam Oldenzaal 02; Velocitas—Tubantia 22; Be, QuickNEC 62; Ooster- parkersZwolse Boys 30. le klas B: Be Quick Z.—WVC 3—2; Quick N.Achilles 62; Robur et Velo citas—WW 3—1; ZAC—Borne 41; SneekHengelo 21; Quick ’20-Zwaag- westeinde 10. 2e klas A: AppingedamFriesland 24; GrunoFrisia 24; Hunsingo Rood Geel 03; HarlingenFVC 65; GRC—LSC 23; Haren-Neptunia 22. 3e klas A: WZSSteenwijk 31; MSC—DOG 2—1; Nicator—RES 4—3; EmmeloordGAVC 30; Steenwyker BoysJubbega 25; BergumOlyphia 2—1. 4e klas A: CABFreno 16; Dok kumOldeboorn 31; De Sweach— MKV ’29 1—2; BI. Boys—Stiens 3—0. Res. le klas: Achilles 2Oosterpar- kers 3 5—1; WW 2—GVAV 3 3—2; FVC 2Noordster 2 22; Emmen 2— Harlingen 2 40; Leeuwarden 3Sneek 2 2—3. Res. 2e klas A: Frisia 2Freno. 2 13; Friesland 2-Nicator 2 50; Rood Geel 2Sneek 3 23; Leeuwarden 4— Heerenveen 3 21. Res. 3e klas A: Harlingen 3FVC 3 4—3; Steenwijk 2—Frisia 3 2—1; LSC 3 —MSC 2 24; Black Boys 2-Bergum 2 21; Lemmer 2LSC 2 00. kraan aangeschaft, enorm gevaarte dat het passeren van bedrijf direct de dacht vraagt. De por taalbrug is 14 m hoog, de overspanning is 16 meter, met oversteken aan beide kanten van 7 meter. De totale lengte is dus 30 m en deze brug alleen heeft een gewicht van ongeveer 50 ton. De kraan met een giek van 20 meter heeft ongeveer hetzelfde gewicht en de top reikt tot 30 meter boven de begane grond Langs rails kan het ge weldige apparaat ovei het gehele terrein ver plaatst worden. De kraan, welke gebruik zal worden voor het los sen van zand, grint, ce ment enz., zal ongevee. half december officier, in gebruik worden geno men want er moet eers nog meer gemoderm seerd worden. Er zijn nl. cement- en betonbunkers in aanbouw welke als ze gereed gekomen zijn, met behulp van deze kraan automatisch zul len kunnen worden gevuld. De reeds be staande bunkers zullen dusdanig wor den verhoogd dat ze totaal 400 ton los se cement kunnen bevatten. Deze cement wordt door schepen aagevoerd en deze kraan zal voor een snelle lossing zor- Jubbega zette in de derde klas A zijn zegetocht voort. Het behaalde in Steen wijk een fraaie 52 overwinning op de Boys, een prestatie die slechts weinig 3e klassers daar tot stand kunnen bren gen. De achtervolgers konden het niet bijbenen, want zowel DOG als RES kre gen in hun uitwedstrijden de kous op de kop. DOG verloor in Meppel met 21 en RES ging bij Nicator met 43 ten onder. Emmeloord verscheen in de voor ste gelederen door met 30 van het be zoekende GAVC te winnen, maar Oly phia werd daaruit teruggeworpen door Bergum, dat op eigen veld met 2—1 de baas bleef. Tenslotte het prettige bericht dat WZS zijn eerste zege heeft binnenge- Evenals in vorige jaren zullen in de loop van dit seizoen weer >een tweetal abonnementsconcerten gegeven worden onder auspiciën van de verenigingen Kunst aan Allen te Leeuwarden en Sneek. Op 24 oktober a.s. vindt het eerste concert plaats in Amicitia. Het wordt verzorgd door de Groninger Or kest Vereniging waarbij als solist op treedt de jonge violist Jean Louis Stuurop. Er worden werken uitgevoerd van: G. Rossini, P. Tschaikowsky, Sjotakovitsj en B. Smetana. Het tweede concert wordt door L.O.F. (Frysk Orkest) verzorgd en ge geven op 15 april 1958. Voor nadere ge gevens verwijzen we naar de adverten ties en de raambiljetten. Onze foto laat zien hoe C. en A. op haar najaars- modeshow modellen in de nieuwste modelijn toont. De mannequin draagt een deux-pièces waarvan het jasje, op een strakke band gezet, de moderne ruim vallen de, bloesende rug heeft die Dior voorschrijft. Er wordt een losse sjaal by gedragen en het ge heel is gemaakt van een ruitstof in mooie, vage tinten. Een goed voorbeeld van de C. en A.-collectie zo als die donderdag en vrij dag gebracht werd in zaal Hanenburg. Dieux pièces zijn steeds zeer modieus. Het jonge meisje draagt bij een kort jasje een ge zellig wyd uitwaaierend rokje, haar oudere zus ter zal iets zoeken in wollen wevenit, zoals het pakje in het moderne blauw-groene streepje dat een fluweel gar nering had op kraag en zakken. Heel mooi van l(jn en materiaal was het deux-pièces in een zijden jacquard. Het korte, rechtvallende jas je had driekwart mou wen die opvallend mooi waren afgewerkt bont manchetjes. Een heel welkome variatie op de dieux-plèces is de japon met jasje.Van de modellen die C. en A. hierin bracht was het ensemble in een wlt-zwarte ruit wel bijzonder mooL In de tamelijk lage halsuitsnijding van de japon was een rood wollen tricot col aangebracht niet alleen warm, maar ook zeer flatteus voor het jonge slanke vrouwtje. Het jasje dat er by gedragen werd was kort, en had twee grote borstzakken. Ook de oudere vrouw zal graag de japon met jasje in haar garderobe hebben. Als materiaal kan zij kiezen: eenpiedde poule ruitje^ een mooie soepel vallende jacquard stof of de nieuwe Amerikaan se stof die Greenspan heet en een sa tijn glanzende binnenkant heeft. Mantels en Mantelpakken CAB Is van slag. In de vierde klasse A zette MKV ook zyn vijfde wedstrijd in winst om, al wa ren de cijfers 21, waarmede de Leeu warders De Sweach op eigen grond overwonnen, bescheidener dan wij de laaste weken van hen geiend zijn. Hun positie is momenteel onaantastbaar, want de konkurrenten maken elkaar elke week af. CAB is al helemaal van streek. Nu verloren de Bolswarders weer op eigen veld met niet minder dan 61 van Freno, dat nu tweede is. En Oldeboorn, dat zo kranig in opmars was, liet zich in Dokkum met 31 verras sen. Een door veel invallers verzwakt Black Boys werkte zich weer wat om hoog door hekkesluiter Stiens met 30 te kloppen, maar een achterstand van vijf punten in deze kleine afdeling is te Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs I 3.— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. g f/

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1