Kinderboekenweek vertellen Sissi, de jonge keizerin in het Amicitia Theater Brand in de W. Noorderhorne eist mensenleven Afd. Sneek A. B. C. vierde haar 40=jarig jubileum Be Quick bezorgde Quick (N.) in eigen huis de eerste nederlaag a I ji I IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, 112e jaargang no. 86 Redakteur: L. KIEZEBRINK DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 2A voetbal Voor Restauratie GerefKerk Ijlst Geslaagd ZATERDAGVOETBAL. Uitslagen Afscheid ds Dondorp van Scharnegoutum Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Maandag 28 oktober 1957 rust prachtig van W.Z.S. Jubileum Euphonia Ijlst K Zaterdagvoetba] Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Verkoopmiddag ..Bidt en Werkt” Oudega (W.) Opnieuw verrassende uitslagen in Verkoopdag Geref. Vr. Ver. Oudega (W.) WT schudt QVC van zich af. deze naam 00 te club met maakte zeer Rood Geel aan de leiding. GRC. Mooie prestatie van W.Z.S. s Feestavond. Loen de feestrede hield. Vertellen. tot Naar een voorlopig onderzoek heeft uitgewezen, is de brand vermoedelijk ont staan door een defect aan de kachel. De winkel beneden en de belendende percelen kregen veel waterschade. 1 Administratie: Comb Drijfbout-Kiezebrink Co. Moeilijke tijd voor de vakbe weging. Turks-Syrische grens, is in de Turkte have» Igmir it <«Miirifrtia-ur Canberra voor anker gegaan. 9 7 7 9 8 8 8 7 7 7 6 7 7 7 7 7 7 7 6 6 5 5 5 4 7 6 6 5 4 4 5 6 6 7 6 6 6 7 5 7 6 6 5 4 2 3 2 2 2 1 0 Oldeboom Black Boys De Sweach Stiens 0 1 4 2 3 1 0 1 1 0 1 o 2 1 3 4 5 4 10 9 8 8 7 5 4 3 1 7 7 7 7 7 8 6 7 8 8 7 6 4 0 5 3 3 3 3 2 2 1 0 3 2 2 1 1 1 1 0 1 0 1 1 2 2 3 3 6 4 ZAC Quick ’20 Achilles Robur Borne Zw.w.einde MKV Freno CAB Dokkum WZS Emmeloord MSC Steenw. B. Bergum Steenwijk 21—10 17— 9 14— 9 13—14 9— 8 16—19 8—14 13—24 7—19 Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K. 5150) Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS 13 8 8 7 1 5 5 2 1 25—10 16— 7 14— 7 17— 14 14— 15 15— 14 10—14 8—25 5—17 De, spanning tussen Syrit en Turkije. In verband met de spanningen aan de kruis-: SNEEKER NIEUWSBLAD IJLST. We hadden de datum van het jubileum Euphonia wel goed verstaan, maar buiten de a-griep gerekend. Die bleek zo hinderlijk, dat het bestuur zich genoodzaakt zag de datum te wijzigen. Het feest is nu vastgesteld op dinsdag 26 nov. Dit geeft ons meteen de gelegen heid nog een aardige bijzonderheid aan ons verslag toe te voegen: het is geen drie- maar een viervoudig jubileum! De echtgenote van de direkteur, mevr, v ,d. Veldede Jong, gedenkt dan tevens de dag, dat zij 25 jaar werkend lid van het koor is. Ook in Sneek een vertelmiddag De kinderboekenweek is zaterdag in Amsterdam geopend met een feest dat vele kinderogen heeft doen schitteren! Tegelijk is bekend gmaak welk kinder boek dat vorig jaar verschenen is, ver heven is tot Het kinderboek 1956. Miep Diekmann heeft le onderschei ding gekregen voor haar boek „De boten van Brakkeput”, een boek voor wat oudere kinderen dat speelt op een Cura- caose plantage. Het is geïllustreerd door Jenny Dalenoord, uitgegeven door Leo pold, den Haag en het is een boeiend verhaal dat uitstekend geschreven werd. De jury bestaande uit de dames Rie van Rossum, J. R. de Wolff, en de heren Pa ter H. Helmer, Cssr, A. Welling en C. Wilkeshuis, zal na lang wikken en wegen dit boek uitgezocht hebben uit de vele Wat geeft nu de kinderboekenweek aan onze kinderen behalve het pas bekroon de boek, dat U misschien voor hen zult willen aanschaffen? In de eerste plaats zullen de boekwinkels meer aandacht dan gewoonlijk besteden aan het kinder boek en dan natuurlijk aan het „goe de” kinderboek! Gaat U eens met Uw kind snuffelen langs de boekenkasten, het is een genot op zichzelf. Ook de leeszaal verwacht ouders en kinderen in deze week. In de studiezaal liggen de boeken die voor deze week uit gezócht zijn door de instantie Boek en Jeugd. Ze handelen allen over de mid deleeuwen het romantische tijdperk waarin de dappere ridders en schone jonkvrouwen leefden in prachtige kas telen. Gaat U eens met de kinderen kij ken in de leeszaal zodat ook Uw kind in gedachten kan leven met Fulco, Ros- witha, Jonkheer Bodo en al die andere personen waar U ’s avonds over gaat ver tellen. tal van de afdeling in de laatste drie jaar van zestig tot honderd steeg en waarmee hij hem en de andere bestuurs leden complimenteerde. Verder wenste hjj de afdeling geluk met het jubileum waaraan hij de wens verbond, dat het bestuur zijn zegenrijke werk voor de or ganisatie nog vele jaren zal voortzetten en er in zal slagen voor de leden zoveel mogelijk successen te behalen. Namens het Hoofdbestuur WZS heeft in Meppel ’t publiek voor rust getrakteerd op een pracht partijtje voetbal. De 20 voorsprong waarmee ze de eerste helft afsloot was maar een ka rige beloning voor dit werkelijk goede spel. Quick (N.) Be Quick Z. Sneek WVC Hengelo WVV 6 10 7 10 8 10 8 7 7 7 10 7 6 7 7 7 3e klas: ACVBlauw Wit ’34 24; HeegDrenthina 03; Klazienaveen ONS 2—2. 4e klas A: WT—QVC 4—1; HJSC— Zeerobben 13; WorkumDWP 31; NijlandBalk 30. Friesland Gruno Haren Hunsingo Appingedam 6 GRC 7 6 6 5 5 5 4 WT Workum Nijland Zeerobben Dr. Boys QVC DWP HJSC Balk Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Afd. Sneek der Algemene Bedrijfsgroepen Centrale (A.B.C.) hield het bestuur zaterdagmiddag een recep tie in het Pieter Jelles Hüs. De grote zaal maakte door de vele bloemstukken welke de jubilaresse waren toegezonden een feestelijke indruk. Het oude vaan del van de Fabrieksarbeidersbond dat achter in de zaal was opgesteld herin nerde aan de vooroorlogse tjjd, toen de strijd van de vakbeweging onder veel moeilijker omstandigheden moest worden gevoerd dan thans, nu de verhoudin gen in de bedrijven belangrijk verbeterd zijn. Daarom werd het betreurd, dat geen van de werkgevers gevolg had gegeven aan de uitnodiging van het be stuur deze receptie bij te wonen. Slechts één zond een schriftelijke gelukwens. Na de wens te hebben uitgesproken dat het de afdeling moge gelukken alle nog niet georganiseerde arbeiders in de Bond te halen, deelde de heer van Loen mede, dat de Vakbeweging een moeilijke tijd doormaakt. Mede door de bestedings beperking daalt het ledental van alle organisaties, nadat dit in de laatste ja ren met duizenden was toegenomen. De vakbeweging heeft echter meermalen ups en downs gekend. De daling van het ledental is niet zo verschrikkelijk. Als bij de afdelingen en het kader het vertrouwen in de leiding maar bestaan blijft en men zich door deze terugslag niet laat ontmoedigen. Tot besluit bood spr, de gelukwensen van het H.B. aan, waaraan hij (zoals ook de meeste andere sprekers) een ge vulde enveloppe toevoegde. De heer M. Steegstra, voorzitter van de Sneker Bestuurdersbond, prees de grote activiteit van de jubilerende af deling en haar bestuur en bood even eens de gelukwensen van de Grafische Bond aan. De heer W. ten Cate sprak namens de Algem. Bond van Ambtena ren, de heer S. v. d. Wal voor „Mercu- rius” en het bestuur van het Piter Jelles Hüs. De heer K. Wagenmakers bracht de gelukwensen over van de Bond van werknemers in de voedings- en genot- middelen-branche, de heer Th. Bergsma van de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond, waarna de wnd. voorzitter alle sprekers nogmaals dankte voor hun waarderende woorden, goede wensen, bloemen en ca- deaux. OUDEGA (W.) Onze vroegere plaats genoot de heer W. Wilbers, thans leraar aan de ulo te Bergum, slaagde voor de akte L.O. wiskunde. IJLST, 26 okt. De leden van de Gere formeerde kerk van IJlst dachten ook niet dat het drie maanden zou duren voor ze het kerkgebouw weer voor de dienst des woords zouden betreden, toen besloten werd enkele noodzakelijk ge worden verbeteringen en herstellingen aan te brengen. Had men dit geweten, dan had men het gulle aanbod van de Ned! Hervormde Gemeente om als gast de erediensten in de Hervormde kerk te houden, zeker geaccepteerd. Maar in een optimisme dat allen die met verbouw of herstel te maken krijgen schijnt te be zielen, dacht men in een veertien dagen klaai' te zijn en wilde men een broeder gemeente geen overlast aandoen. Enfin, de blijdschap weer in eigen vertrouwde omgeving te zijn, is er straks stellig te groter om. Men waardeert eerst recht wat men bezit, wanneer men het mist en „Ons Gebouw” is voor kerkdiensten nu eenmaal niet ideaal. Zoals het altijd gaat wanneer men met herstellingen be gint, kwam er steeds meer, .dat om ver nieuwing of verbetering vroeg. Zo zijn o.m. de muren van binnen opnieuw ge- stucadoord, alle ramen vernieuwd en heeft de toren een flinke beurt gekre gen. De nieuwe glas-in-lood-zetting zal een juweeltje blijken, dat aan het inte rieur een rustige voorname sfeer geeft Natuurlijk zijn de kosten van een en an der belangrijk hoger dan de aanvanke lijke raming. Maar het is niet alleen Amerika waar men bij de kerkmensen offervaardigheid vindt. Ook de Geref. kerk van IJlst weet wat offerzin is. Eén collecte voor het herstel bracht reeds 8y2 mille op en het is zeker, dat het niet no- belangrijke bedrag dat met een en ander gemoeid is, spoedig zal zijn vereffend. Zondag 3 nov. hoopt ds. W. Dekker zo wel ’s middags als ’s morgens de dienst weer te leiden in eigen huis. Hedennacht omstreeks 1 uur werd de politie van verschillende zijden opgeheld dat brand was ontdekt in de woning boven de zaak van de fa. Kroon in de Wijde Noorderhorne alhier. Toen de brandweer korte tijd daarna arriveerde stond de gehele verdieping reeds in lichtelaaie. De wanden van alle vertrekken bestonden nl. uit hout, zodat de brand zich snel kon uitbreiden. Toen het vuur was bedwongen, bleek deze brand helaas een slachtoffer te hebben geëist. De politie trof nl. de be woonster, de 58-jarige mevr, de wed. J. J. Kroonv. d. Weide levenloos in bed aan. Zij was blijkbaar in haar slaap overvallen en is zeer waarschijn lijk in de rook gestikt. Haar 21-jarige zoon S. W. L. Kroon kon zich via het dak van het achter- gelegen perceel van de heer Oppenhui zen in veiligheid stellen, maar moest met een shock in een inrichting worden opgenomen. Doordat de heer H. de Vries, die ja renlang voorzitter geweest is, deze functie op doktersadvies moest neerleg gen, heeft de secretaris IJ. de Haan tjj- delijk tevens de leiding op zich geno men, maar trad op deze receptie de districtsbestuurder J. de Jong als chef de reception op zoals hij het gekscherend noemde. Deze herinnerde aan de respec tabele staat van dienst van de oud- voorzitter, onder wiens leiding het leden- Rood Geel LSC Neptunia FVC Frisia Harlingen De eerste minuten werden er over en weer enkele aanvallen opgezet maar daarna nam WZ ’t spel hecht in handen. De kanthalfs Bosma en Silvius stuwden bun voorhoede op werkelijk prima wijze ?n ’t overwicht werd zo groot, dat de achterhoede van MSC met soms te hard voetbal deze aanvallen moesten breken. Ka een kwartier maakte Jan Deden zich handig vrij en schoot hij zijn ploeg in eens naar de leiding. Enkele minuten la ter vierde linksbuiten C. Gerritsma z’n debuut met een beste goal uit een voor zet van rechts 0—2. Daarna domineerde WZ volkomen, maar de afwerking was ’t zwakste deel. Keer op keer sneden de WZ aanvallers beurtelings lang en kort spel spelend door de Meppeler verdedi ging; een penalty wegens een te forse duw van een der verdedigers werd over geschoten. De laatste minuten voor rust werkte MSC zich iets los; uit een corner werd de bal hard ingeschoten maar kee per Faber redde. Na de thee kreeg de thuisclub meteen een penalty wegens ongeoorloofd aanvallen in ’t strafschop gebied, waaruit W. v. d. Berg,, oud-Alcl- des en Zwolse Boys speler raak schoot 1—2. MSC zette door maar de prima spelende WZ defensie keerde deze aan vallen en 10 minuten na rust vergrootte Hottinga na een fraaie solo-actie de voorsprong weer tot 31. Direct daar op moest Jan Deden ’t veld verlaten; in ’t ziekenhuis alhier bleek hij een kuit been te hebben gebroken, zodat voor hem ’t voetballen voorlopig gedaan is. Voor WZ was de aardigheid er toen af, maar toch hielden ze tot ’t einde zonder al te veel moeite stand, waarmee ze opnieuw twee kostbare punten veroverden in deze zeer zware klas. De jubileumviering werd besloten met een druk bezochte feestavond in de toneelzaal van Hanenburg, waar Cahie met veel sukses de cabaret-revue „Daar zit wat in” presenteerde en de heer van kinderboeken die vorig jaar verschenen zijn. sprak de heer B. van Loen, algemeen secretaris, die het evenals de heer de Jong jammer vond dat van werkgevers zijde geen belangstelling werd betoond. Als tegenhanger herinnerde hij aan het 50-jarig jubileum van de Bond waarbij 65 buitenlandse gasten en 250 werkgevers en werkgeversverenigingen aanwezig waren, waaronder van de grootste industrieën zoals Aku, Philips enz. De heer van Loen stelde hierna vast, dat er in Sneek gedurende deze veertig jaar niets spectaculairs in de afdeling is gebeurd. Er was voor de oor log alleen een stakinkje in een klom- penbedrijf en een wilde staking in een wasserij. Dat betekent echter niet dat het Hoofdbestuur geen waardering heeft voor het werk van de afdeling. Dat hangt nl. niet af van het aantal stakin gen. Wij mogen er ons zelfs over ver heugen dat dit wapen de laatste jaren niet gebruikt behoefde te worden en het geld uit de stakingskassen voor andere doeleinden gebruikt kon worden, aldus spreker. Het hoofdbestuur overweegt zelfs 25 van de bijdrage voor deze kas te bestemmen voor culturele-, ont- wikkelings- en ontspanningsdoeleinden. Het spreekt wel van zelf dat de pro ducers noch het publiek tevreden zouden zijn voor de eerste Sissi-film, welke zo’n enorm succes had alleen in Neder land trok ze een miljoen bezoekers een vervolg had gekregen. En zo maak te regisseur Ernst Marischka na „Sissi, de roman van een prinses” nu „Sissi de jonge keizerin”. We zien in deze nieuwe triomf van Romy Schneider en Kari Heinz Böhm, Sissi als de gemalin van de jeugdige keizer Frans Josef en de film volgt haar levensgang, tot na de ge boorte van haar dochtertje Sofie en de onvergetelijk luisterrijke kroning van het Oostenrijkse keizerspaar tot koning en koningin van Hongarije. Er zijn al wel moeilijkheden geweest voor de levens lustige Sissi als ze zich maar kwalijk aanpast aan het tot in het groteske doorgevoerde hofceremonieel waarvan haar ongenaakbare schoonmoeder, aarts hertogin Sofie, de handhaving boven al les stelt en als deze de opvoeding van de eerstgeborene van het jonge paar ter hand wil nemen omdat „Sissi zelf nog De organisatoren van de kinderboe kenweek verwachten niet alleen van de I ouders dat zij de kinderen in deze week ';aan vertellen zij hebben ook aan de i /ele medewerkers door het gehele land gevraagd op woensdag 30 oktober een ertelmiddag in een of ander zaaltje te villen organiseren. A.s. woensdagmiddag allen in zeer veel plaatsen van ons land ,-oepen kinderen samenkomen om te .üsteren naar het zelfde verhaal, dat ondgestuurd is door Boek en Jeugd. Zij :ullen de kinderboekenweek vieren en veten dat vele kinderen op dat moment ook meeleven met de avonturen van.... Nee, de naam van het verhaal moet nog een verrassing blijven. De kinderen zul len het pas weten woensdagmiddag om 3 uur in zaal Fredehiem, Kleinzand, waar mej. Hanny Hoogland he' verhaal zal vertellen ae zich even, in hun fan tastische kleding, zullen voelen als de iddera en de iork’ er1 -r Men I de wwin -ie t k-,> v Leider WT borgde in 4A niet tegen QVC en sloot de eerste helft van de competitie af met een eclatante 41 zege. De club uit Twijzelerheide is nog steeds ongeslagen, maar de konkurren- tie is vrij wat groter dan vorig seizoen. Workum en Nijland staan er na hun overwinningen op resp. DWP (31) en Balk (30) ook uitstekend voor en ver der zijn Drachtster Boys en de Zeerob ben er nog. De laatste schiep zich mo- 7 14 8 10 8 10 7 7 7 13 8' 12 7 11 7 6 7 Sneek 2 aan. de spits. Mede door het falen van leider Achil les 2 tegen Leeuwarden 3 (34) en zijn eigen resolute 30 op het bezoekende Noordster 2 nestelde Sneek 2 zich aan de kop van de res. Ie klas A. Onze stad genoten dienen evenwel WVV 2 in de gaten te houden. Gisteren won deze ploeg in Winschoten met 32 van het sterke Emmen 2. In de res. 2e klas A bleef Friesland 2 door een grote 51 overwinning op Sneek 3 op de ereplaats, doch Leeuwar den 4 belooft, gezien zijn 51 zege op Frisia, een geduchte konkurrent te wor den, terwijl ook Rood Geel 2 er uitste kend voor staat. Heerenveen 3 verliet in deze afd. de onderste plaats door een 21 overwinning op Freno 2. In de res. 3e klas kwamen vier van de zes punten in Sneker bezit. Meer kon ook niet, want in het Sportpark speel den LSC 2 en LSC 3 tegen elkaar. Het hoogste elftal won met 20, waardoor de blauwwitte reserves nu op de vijfde plaats staan. Black Boys 2 consolideer de zijn derde plaats door Lemmer 2 op eigen veld met 32 te verslaan. gelijkheden door HJSC op eigen grond met 31 te kloppen. 8 6 6 6 6 6 6 7 5 De kopclubs in de tweede klas A kraakten weer eens alle voorspellingen. Niet alle, want Rood Geel won met 21 van GRC, zodat het voor deze Leeuwar der club een bijzonder pleizierige dag was. Zij zit thans fier op de troon, op één punt gevolgd door LSC, dat de slag tegen Neptunia nog niet te boven was en met flink verschil (41) in Haren verloor. Voor de andere Leeuwarder tweede klassers was het een zeer zwarte dag. Frisia werd in Harlingen finaal onder de Voet gelopen (80), FVC sneuvelde in Delfzijl met 30 en Friesland moest in Winsum met 31 zijn meerdere er kennen in Hunsingo. Het is nu wel dui delijk dat geen van de clubs met hoofd en schouders boven de anderen uit steekt. Elke zondag kan men nieuwe verrassingen verwachten. Een voorbeeld is Neptunia. Enkele weken geleden leef de deze club nog in de schaduw van de anderen, maar twee overwlnnigen heb ben het beeld totaal veranderd. In ver- liespunten staat ze zelfs gelijk met de leider. Ook Gruno deelde in de malaise. Thuis verloren de Groningers met 30 van Appingedam, dat hierdoor de min der begeerde rol van hekkesluiter over droeg aan Onverwachte nederlaag van Heeg. In de derde klas boekten de Drentse ploegen het afgelopen weekend meer sukses dan in de vorige. Zij veroverden de helft van de buit, waarbij vooral de 30 zege van Drenthina in Heeg in het oog valt. Heeg werd niet alleen voorbij gestreefd door Blauw Wit, dat ACV op eigen terrein met 42 overwon, maar ook door ONS, dat in Klazienaveen de winstpunten met deze club deelde. Het betekende het vierde gelijke spel van onze stadgenoten, doch zij zijn nog altijd ongeslagen, wat bewijst dat de Oranje mannen met hun jonge ploeg op de goede weg zijn. Vorig jaar om deze tijd ston den zij met slechts drie punten op één na onderaan en nu met acht op de derde plaats. A.s. zaterdag wordt belangrijk. Dan staan nl. .ONSLw. Zwaluwen en Blauw WitHeeg op het programma. Lw. Zwaluwen Blauw Wit ’34 ONS Heeg Klazienaveen Drenthina Hark. Boys ACV MJV maar een kind is”. Dat leidt zelfs een tijdelijke vlucht van Sissi uit Wenen en dat zou misschien tot een blijvende breuk geleid hebben, als redenen van staat het Weense Hof er niet toe had den gebracht een toontje lager te zin gen; Sissi koesterde nl. grote sympathie voor het Hongaarse volk en door haar optreden en dat van de onstuimige Hon gaarse leider graaf Andrassy, die haar bezweert een gezegend koningschap te aanvaarden over het na een revolutie- poging uit vele wonden bloedende Hon gaarse volk, komen dynastie en Honga ren tot elkaar. En zo schildert de film van de jonge keizerin parallel met de op de voet gevolgde authentieke ge schiedenis. Zij eindigt met de onvoor stelbaar luisterrijke kroning van het keizerlijk paar tot koning en koningin van Hongarije op het Kettingbrugplein in Boedapest. De pracht van het Ween se hof, de schoonheid van het Alpen landschap, de oneindigheid van de Hon gaarse steppe vormen de achtergrond van deze hartverwarmende kleurenfilm. Quick dat na vjjf wedstrijden zo over tuigend in de eerste klas B aan de kop ging, heeft zijn eerste nederlaag te pak ken. En met lang niet malse cijfers. De Nijmegenaren gingen op eigen terrein met 4-1 ten onder tegen het 'Zutfense Be Quick, dat de leiders nu ernstig be dreigt. Dubbel jammer was het daarom, dat Sneek zeer gehandicapt de withem- den telden drie invallers tegen Zwaagwesteinde moest aantreden. De gevolgen bleven niet uit. De hekke sluiter won aan de Lemmerweg met WVC kwam weer naar voren door en knappe 43 overwinnig op Robur en ook Hengelo en WVV drongen op. De eerste zegevierde, zij het onder protest, met 32 over Bome en de VVinschoters klopten Quick ’20 in eigen huis met 20. Onderaan is de spanning door de ver rassende zege van Zwaagwesteinde aan zienlijk toegenomen. Daarom is het puntje dat Achilles het Zwolse ZAC op eigen terrein afhandig kostbaar. SCHARNEGOUTUM. Zondag in de namiddagdienst nam Ds. J. P. Dondorp afscheid van de Geref. kerk te Scharne goutum na een arbeid van 4 jaren on derbroken ruim een jaar toen hij optrad als legerpredikant. Ds. Dondorp had tot tekst gekozen 2 Thess. 3 5 „De Here neige uwe- harten tot de liefde Gods en tot volharding van Christus". Na de diertst sprak namens de kerkeraad de heer P. v. d. Laan woorden van waarde ring voor de arbeid die de scheidende predikant in de gemeente heeft verricht en liet de gemeente staande Ds. Dondorp toezingen Gezang 29 gewijzigd. Ds. Al- tink van Wyckel sprak namens de classis- predikanten. Ds. Kuipers van Terzool sprak als toekomstig consulent en als collega en vriend in het Fries. Ds. C. P. van Andel sprak namens de Ned. Herv. gemeente. Ds. Dondorp dankte alle spre kers. Ook dankte hij burgemeester van Hout voor zijn aanwezigheid, waaruit bleek zijn belangstelling voor het kerke lijk leven Na afloop was er gelegenheid van Ds. Dondorp en mevrouw afscheid te nemen waarvan zeer vele aanwezigen gebruik maakten. ÖUDEGA (W.) Op woensdag 23 ok tober hield de Geref. Vrouwenver. al hier haar jaarlijkse verkoopdag. De ver koop had een vlot verloop en er heerste een gezellige stemming. De opbrengst was alleszins bevredigend, zodat de dag zeer geslaagd mag heten. Een van de hoofdprijzen nl. een miniatuur boerde rijtje met stallen werd gewonnen door mej. Jikke Wijnja. Voor de bezitter van lot no. 804 is nog een prijs beschikbaar. OUDEGA (W.) Woensdagmiddag 23 oktober hield de Herv. Vr. Ver. „Bidt en Werkt” de verkoop van de door haar le den vervaardigde goederen. Er was heel wat gemaakt maar alles werd verkocht. Er waren ook heel wat attracties op deze middag, zoals raden, sjoelen, schieten en natuurlijk een grabbelton voor de kinde ren. De sprei, de hoofdprijs van de zeer geslaagde verloting, werd gewonnen door mevr. Terpstra, die ook al de naam van de pop had geraden. Het baby-gar- nituur werd gewonnen door de heer R. Reijenga, het Edammer kaasje door mevr. J. Wolthuizen. De bruto-opbrengst van deze middag was ruim f 1000.zo dat de ver. met voldoening op haar werk I kan terugzien. I Het gelijke spel tegen Olyphia is blijkbaar een klein misstapje van Jubbe- ga geweest. De leiders bewezen giste ren weer eens terdege hun superioriteit in Bergum (05). Maar DOG en RES geven nog geen krimp. De eerste bracht Emmeloord met 10 de eerste neder laag op eigen veld toe en de Bolswar- ders namen de lastige hindernis Steenw. Boys keurig met 31. Uitstekend werk deed ook WZS. De zebra’s haalden uit Meppel de eerste volledige winst binnen de poorten van onze stad, waardoor ze van de elfde naar de zevende plaats gingen, met het zelfde puntentotaal als Olyphia, dat met GAVC de punten deelde. Een finke sprong naar boven maakte ook Nicator, dank zij een 32 zege praal op Steenwjjk. De groenwitten zijn zwak begonnen, maar zij kunnen nog voor vele verrassingen zorgen. Jubbega DOG RES GAVC Nicator Olyphia M.K.V. nog altijd ongenaakbaar. Met vaste tred stevent MKV in de vierde klas A op het kampioenschap af. De lijstaanvoerder toonde zich in Stiens weer oppermachtig (14). De konkur- renten waren zo onverstandig op eigen terrein een veer te laten aan zwakker geachte tengenstanders. Freno deelde vier goals met de Sweach en CAB zes met Dokkum. Black Boys sleepte in Oldeboorn een punt in de wacht door tegen de spelen. Advertentiepriji 15 ct per mm. Bij contract (handelaadv.) lager. Abonnementapriji f 3,— per half jaar. Franco per port f 3J5 per half jaar. Giro 8 50748 ten name van Sneeker Nieuwsblad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1