Predikbeurten Fotoclub ’t Filter Adjudant S de Jong met pensioen Vijftigjarig jubileum H. J. de Vries Nieuwe Russische kunstmaan gelanceerd Echtpaar Mes verlaat het Gerechtsgebouw n van IJLST en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 112e jaargang no. 88 11 Redakteur: L. KIEZEBRINK DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD wonnen Verdronken i Interkerkelijke Luther- herdenking Sluitingsrit motor- en auto club J. C. Visser Woensdag 6 nov. 1957 Dankstond voor het gewas Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Lutherdag te Ijlst Maandag 4 november 1957 Hef Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en A-griep epidemie over- Hongaren en Nederlanders herdachten de opstand i vao Ds Mr J. Ds L. J. 's avonds 7.30 uur Cliché Friesch L>^jblad NED. HERV. KERK SNEEK. 's Avonds 8 uur Ds Dr K. H. Siccama. Spr. wees er vervolgens op dat de heer en mevr. Mes in dit gebouw, dat voor vele doeleinden heeft dienst gedaan en waarin thans ook nog het bureau van de Woningcommissie is gevestigd, velen van hun goede zorgen hebben ge noten. maar dat zjj hier zelf ook altijd men van GEREF. KERKEN. Oudega (W.): nam. 1.30 uur Ds F. J. Bil. Oppenhuizen c.a.: ’s avonds 7.30 uur Ds J. M. Spier van Sneek. IJlst: ’s avonds 7.30 uur Ds W. Dekker. Administratie: Comb Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K. 5150) CHR. GEREF. KERK. 's Avonds 8 uur Ds. N. Brandsma. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS IJLST. In een tot in alle hoeken be zet kerkgebouw herdacht IJlst Luther dag, 31 oktober. In de samenkomst gin gen voor ds T. Korporaal, ds W. Dekker en ds M. v. d. Meulen. Begeleid door het fraaie orgel, zorgden de beide plaatse lijke koren, af gewisseld en aangevuld door samenzang der gemeente, voor een wijdingsvol geheel. Van een foto, welke de heer A. ten Berg, voorzitter van 't Filter, alhier te Bingen aan de Rijn opnam op kleinbeeld 24 x 36 mm., vergrootte hij dii gedeelte tot 30 x 40 cm. donderdagnamiddag Posthuma aan de 1 uit 2e en Waarderende woorden van de heer de Boer zoeker van een lens kon onderscheiden, nu met uitstekend gevolg zelf zijn kleu renfilms ontwikkelt, dan begrijpt welk groot nut het lidmaatschap een fotoclub heeft. De uitslag van de dia-wedstrijd was: 1 en 2. J. Koopmans en S. Hemmes; 3. J. Pop. Als plannen voor de toekomst kunnen nog genoemd worden de tentoonstelling die men rond de Kerst weer hoopt te organiseren, ver schillende lezingen over kleurenfotogra fie, het nauwer intact met zusterver enigingen in de provincie en natuurlijk de maandelijkse onderlinge wedstrijden. De e.v. wedstrijd is op de vergadering van 12 nov. a.s. in rest. Piso en heeft als onderwerp „Boektitels in beeld”. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: ’s avonds 8 uur Ds E. N. van Loo. Zuiderkerk: 's avonds 8 uur Ds G. J. de Leeuw. In de Martinikerk alhier werd donder dagavond de Hervormingsdag herdacht met een interkerkelijke samenkomst welke geopend werd door ds dr K. H. Siccama, Ned. Herv. predikant. De preek werd verzorgd door ds N. Brand sma, chr. geref. predikant aan de hand van de tekst uit 1 Kon. 21 3„Daar voor beware mij de Here dat ik de erfe nis van mijn vaderen aan u zou geven”. Ds G. J. de Leeuw, geref. predikant, sloot. Er werd gecollecteeerd voor het Ned. Bijbelgenootschap. zijn dank voor het werk in het Gerechts gebouw verricht en veronderstelde daarna dat de heer en mevr. Mes dit grote gebouw met zijn vele hoge ver trekken straks wel zullen missen. Aan de andere kant echter zal het voor hen toch ook plezierig zijn straks in een an dere omgeving te komen. Iedere veran dering verjongt nl. het leven. Bovendien kunnen ze dan genieten van de rust en straks in een eigen huisje trekken waar niet zo’n groot gebouw aan vast zit. SNEEKER NIEUWSBLAD Vrijdag 1 november herdacht de heer H. J. de Vries het feit dat hij voor 50 jaren in ’s rijks dienst trad. Voor dit gouden jubileum bestond zeer grote be langstelling, vooral van de zijde van het personeel der rijksbelastingen, bij welke dienst de jubilaris al vele jaren werk zaam is. Velen kwamen de heer de Vries ter receptie, welke in ’t St. Jozefsgebouw werd gehouden, de hand drukken. Tot hen behoorde de directeur der rijksbe lastingen te Groningen, de heer van der Meyden en de hoofdinspecteur van deze dienst alhier, de heer mr E. R. Zweep. Mede namens eerstgenoemde richtte mr Zweep zich in hartelijke woorden tot de jubilaris. Het -was hem ook een be hoefte hier op deze plaats uiting te geven aan zijn waardering voor de Vries. Van zijn vijftig dienstjaren heeft hij er veertig in Sneek doorgebracht in een sfeer van eeuwige jeugd. Spr. wenste de jubilaris toe dat hij zijn werk de laatste jaren welke hem nog wachten voor dat de pensioengerechtigde leeftijd zal zijn aangebroken, met dezelfde op gewektheid zal verrichten als tot nu toe en overhandigde daarna de jubilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Namens de Algemene Bond n Amb tenaren sprak de heer G. Steffens, die getuigde van de grote activiteit welke de heer De Vries ten bate van deze vakvereniging aan de dag legde. Eindstand club kampioenscompetitie De club-kampioenscompetitie heeft dit jaar wel een zeer spannend verloop ge had; drie van de vier kampioenen kon den pas worden aangewezen na de laat ste rit. Bij de motoren-senioren legde de heer S. Geertsma beslag op de titel met maar eventjes 199 winstpunten. In deze klasse werden resp. 2e en 3e de heren K. Korf- maker en D. de Boer met resp. 156 en 155 punten. In de motoren-junior klasse werd de heer H. Falkena kampioen met 165 pun ten. De 2e plaats eiste de heer J. D. Brouwer voor zich op met 161 punten. Het kampioenschap in de auto senior klasse kwam terecht bij de heer M. Troelstra met 180 winstpunten. De 2e en 3e plaats worden resp. ingenomen door de heren Ir. C. Wind en J. de Bruin met 176 en 171 winstpunten. In de auto junior klasse wist de heer F. v. d. Werf zich op de ere-plaats te nestelen met 180 punten terwijl de heer J. R. Bosscha 176 en de heer S. Hoekstra 168 winstpunten behaalde. Nauwelijks was gisterochtend door de Russische radio het bericht verspreid dat in de Sovjetunie opnieuw een kunst maan was gelanceerd, of van alle zijden kwamen bewonderende commentaren van geleerden over deze nieuwe Rus sische prestatie. Men was diep onder de indruk van het feit dat de Russen er nu in waren geslaagd een satelliet van een gewicht van niet minder dan 500 kg te lanceren tot een hoogte van 1500 km. De B.B.C. had al gauw enige Engelse geleerden geïnterviewd. Des middags zond ze hun conclusies uit. Ze luidden dat de Russen voor deze satelliet een raket hadden moeten gebruiken van een gewicht van niet minder dan 500 ton, tenzij ze een nieuwe zeer lichte brand stof hadden gevonden, of eventueel atomische energie hadden toegepast in welk geval de raket een gewicht van 200 tot 300 ton zou kunnen hebben. De nieuwe satelliet draait naar de Rus sische radio zelf meldde in 102 minuten rond de aarde; zij bevat in een aparte afdeling een levende hond, voor welke De heer G. J. de Boer, directeur van Gemeentewerken, sprak hem wegens verhindering van dg burgemeester toe namens het gemeentebestuur, maar te vens als voorzitter van de Personeels vereniging van Gemeentewerken, waar van ook verschillende leden aanwezig waren. Hij bracht de heer Mes de ge lukwensen over van de burgemeester bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd en A een voorraad voedsel aanwezig is en die over voldoende luchttoevoer beschikt om de ronden mee te maken tot de kunstmaan zo laag is gedaald dat dit gedeelte automatisch vrij van de satel liet komt en aan een parachute, welke automatisch geopend wordt, op de aarde kan dalen. Theoretisch heeft deze hond dus een kans het avontuur te overleven. Doch we geven er niet veel voor, even min als de tienduizenden dierenbescher mers in Engeland, die, toen het bericht nauwelijks bekend was, het hoofdbureau van hun vereniging al begonnen op te bellen om te protesteren tegen het ge bruik van deze honden; men dacht zelfs aan een mogelijke actie van de Ver. Naties. Men blijve echter in dit geval nuchter; als in het Westen proeven met aardsatellieten worden genomen, zullen daarbij stellig ook dieren worden ge bruikt, omdat men nu eenmaal de re acties van andere levende wezens moet kennen voor men mensenlevens waagt in de ruimtevaart. De hond, welke door deze Russische satelliet wordt meege voerd, draagt apparaten waarmee bloed druk en andere levensprocessen worden gemeten en de waarnemingen van deze apparaten worden naar de radiozender in de satelliet geleid, die ze in de vorm van signalen uitzendt. Deze kunstmaan is volgens de Russen vervroegd gelanceerd ter inleiding van de viering van het feit dat veertig jaar geleden de Russische revolutie uitbrak. De heer J. Mes en zyn echtgenote mevr. M. MesWiersma waren donder dagmiddag het middelpunt van een kor te maar gezellige bijeenkomst in de grote zaal van het Gerechtsgebouw. Daar werd nl. afscheid genomen van de heer Mes, die 28 jaar concierge is ge weest in dit gebouw, waarbij zijn vrouw hem steeds een grote steun is geweest. Hij is thans gepensioneerd, maar blijft tot de komst van zijn opvolgers nog enige weken in functie. De fotoclub ,,’t Filter” is weer ge start met haar winterprogramma. Er zijn reeds een viertal vergaderingen ge houden, waarbij de leden eikaars krach ten konden meten in twee wedstrijden. Bij de eerste, met verplicht onderwerp „de mens in zijn vrije tijd”, was de uit slag in de B-klasse: 1. I. Hornstra; 2. mej. Ringnalda; 3. J. C. van Dijke en in de A-klasse: 1. P. Wiersma; 2. J. Koop mans; 3. J. T. Hendriksma. De tweede wedstrijd gaf een vrij onderwerp met een groot aantal inzendingen, waarbij zeer goede. Nu was de uitslag, B-klasse: 1. W. Oppedijk; 2 en 3. Th. v. d. Meulen en I. Hornstra en in de A-klasse: 1. A. ten Berg; 2. J. Koopmans; 3. L. Kooistra. Door de heer Pop is een causerie ge houden over het gebruik van filters, waarbij het hoe en waarom zeer duide lijk naar voren kwam. Op maandag 28 okt. werd de derde jaarvergadering ge houden. Uit de verslagen bleek dat de vereniging er goed voorstaat. Hoewel de stijging van het ledental dit jaar niet doorzette, kan toch vastgesteld worden, dat er zich thans een behoorlijke kern van werkers heeft gevormd, waarmee men zich kan meten met clubs in aan- merkelijk groter plaatsen. Dat heeft de Bondswedstrijd wel bewezen, waarbij ,,’t Filter” van de 18e plaats met 545 pnt. in 1956 steeg tot de 10e plaats met 651 pnt. in 1957, beide in groep C. De le en 2e secretaris en de commissaris, die aftraden, werden herkozen. In het afgelopen verenigings- jaar heeft de heer P. Wiersma het beste resultaat behaald in de fotocompetitie, waardoor hij de fraaie wisselplaquette overnam van A. ten Berg. De heer Wier sma werd op de hielen gezeten door de heer J. Koopmans, In de B-klasse Werd de beker gewonnen door S. Hemmes, die hiermee tevens promoveerde naar de A- klasse. De jaarvergadering was wat aan trekkelijker gemaakt door de vertoning van 16 dia’s, ingezonden voor de eerste kleuren dia-wedstrijd van dit seizoen. Nu de eerste verwondering, dat alles zo maar in de prachtigste kleuren gefo tografeerd kan worden, is geweken, gaan de kleurenwerkers zich meer ver diepen in de toepassing van de verschil lende kleuren in hun onderwerp. Dat er met het hedendaagse materiaal heel wat te bereiken is, bleek wel uit de prach tige collectie die was ingezonden, waar bij het zelf ontwikkelde en afgewerkte materiaal zeer goed de vergelijking met het „fabriekswerk” kon doorstaan. Wan neer men ziet dat een lid, dat drie jaar geleden bij wijze van spreken nog geen met genoegen hebben gewerkt. Hij dankte hen voor dit alles en sprak daar bij de wens uit dat ze een gelukkige levensavond zullen krijgen in een zonnig huis. Nu leefden ze altijd in de schaduw van deze hoge muren. De heer de Boer dankte de heer Mes ook voor alles wat hij gedaan heeft voor de Personeelsvereniging waarvan hij van de oprichting af een zeer gewaardeerd lid is geweest en bood hem namens het gemeentebestuur een bijdrage aan voor de verlichting van hun toekomstige wo ning. Hij betrok daarna ook mevr. Mes in de dank van het Gemeentebestuur en de Personeelsvereniging en dankte haar bovendien persoonlijk voor de hartelijke wijze waarop zij hem steeds in haar woning ontving. Hij bezegelde dit alles met bloemen en wenste tenslotte, dat hij ze beiden nog dikwijls op de vergaderin gen van de Personeelsvereniging zou ontmoeten. De heer Mes dankte voor deze vrien delijke woorden en de cadeaus. Het af- scheidnemen valt mij zwaar zei hij, maar aan de andere kant jubelt ons hart, dat wij samen de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt. Ook dankte hij de heer de Boer voor de prettige verhou ding en het personeel van Gemeente werken voor de medewerking, welke hij steeds van hen genoot. Het Kantongerecht en de Griffie hadden vooraf al afscheid van het echt paar Mes genomen. Namens deze sprak de griffier mr R. M. Westerink hen bij qntstentenis van de Kantonrechter even eens in waarderende bewoordingen toe waaraan hij voor de heer Mes een plateel asbak en voor zijn echtgenote een bloeiende plant toevoegde. In intieme kring van Hongaren en Ne derlanders in het Kunstcentrum Prin sentuin te Leeuwarden draaide een zeer aangrijpende film „Hongarije in vlam men”, een Duitse rolprent, die is samen gesteld uit bijzonder realistische jour- naaldelen, samen een zakelijk en ontroe rend verslag vormend van de Hongaarse revolutie tegen de Russische overweldi gers en hun Hongaarse handlangers, van het verraad der Russen en de nieu we overweldiging van Boedapest door de Sovjet-tanks. De première in Friesland vond plaats op een herdenkingsbijeenkomst met een besloten karakter, welke georganiseerd was door het Friese Coördinatie-Comité Vluchtelingenhulp, de Hongaarse Fede ratie in Nederland en de Ned. Ver. van Ex-politieke Gevangenen, aldus de Leeu warder Courant. De bijeenkomst geleid door mr G. W. F. Hartung, secretaris van het comité, was bijzonder druk bezocht. Na de ope ning en het zingen der volksliederen werd door een jonge Hongaar in zijn taal het gedicht „Tirannie” gezegd, dat later in het Nederlands werd vertaald. In een korte toespraak tot de Hon gaarse aanwezigen gewaagde vervol gens de heer Hartung van het begrip, dat bij de Nederlanders heerst voor de problemen der uitgewekenen, van het diepe respect voor de houding van het Hongaarse volk en van de allerwegen blijvende hoop, dat Hongarije eens be vrijd zal worden van hen, die het thans nog overheersen. Deze speech werd in het Hongaars vertaald. Het is te wensen, dat de door de Hongaarse Federatie gepresenteerde film welke de indruk legt op de groei van de verzetsgeest en de uitbarsting in Boedapest ook in andere Friese plaat sen dan Leeuwarden zal worden ver toond. Beter dan woorden vermogen deze beelden in grote trekken te vertel len hoe het Hongaarse drama zich heeft voltrokken. De bijzonder sfeervolle bijeenkomst werd door enkele Friese burgemeesters, o.w. die van Leeuwarden en Sneek, bij gewoond. De avond werd besloten met het zingen van het Hongaarse volkslied. NED. HERV. KERK. Goënga: ’s avonds 7.30 uur Ds. Kuiper. Extra Diakonie-kollekte. Gaastmeer: ’s avonds 7.30 uur Ds J. W. Bruinsma. Dankstond-kollekte. Heeg: ’s avonds 7.30 uur Schoenmaker. Kollekte PECIF. Hommerts: ’s avonds 7.30 uur Ds H. de Noo. Nijland: Prins. Oppenhuizen: ’s avonds 7.30 uur Ds C. G. Wiegers van Sneek. Oudega W.)’s avonds 7.30 uur Ds van Dullemen. Scharnegoutum: ’s avonds 7.30 uur Ds C. P. van Andel. Woudsend: 's avonds 7.30 uur Vicaris Th. P. Pol. Extra kollekte voor de Kerkvoogdij. IJlst: 's avonds 7.30 uur Ds T. Korpo raal. Vorige week woensdag waren in de Koornbeurs te Heerenveen een groot aantal autoriteiten verzameld en colle ga’s van adjudant S. de Jong uit Schar negoutum, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd daar af scheid nam van het korps Rijkspolitie. Onder de aanwezigen bevonden zich de gewestelijke commandant der Rijks politie, overste Fochtelo uit Groningen, de officier van justitie mr Niermeijer, burgemeesters uit het district enz. De districtscommandant majoor G. van Dijk bracht in zijn openingswoord de loopbaan van adjudant de Jong in her innering. Hij werd op 7 oktober 1897 te Zwaagwesteinde geboren en kwam, na zijn militaire diensttijd, waarin hij het tot sergeant bracht, in februari 1919 in dienst bij de politie te Sneek. Na enkele jaren, aldus het Friesch Dagblad, volg de zijn benoeming tot chef-veldwachter te Scharnegoutum. In de oorlog heeft de Jong zich doen kennen als een Nederlander, op wie wij trots mogen zijn. Als een der hoofdper sonen in de illegaliteit heeft hij o.m. vele joodse kinderen van de vergas- slngsdood gered. Dat ook de verdiensten van de heer de Jong niet onbekend ble ven in Den Haag bleek wel op 2 april 1952 toen hem de ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau werd uitgereikt. Na de bevrijding ging de heer de Jong naar de Rijkspolitie over, waar hij steeds een vooraanstaan de plaats heeft ingenomen. De heer de Jogg zal na zijn pensio nering tot commandant worden aange steld der reserve-politie (S.W.G.) Als bewijs van waardering overhandigde de majoor een met eigen hand geschilderd portret van mevr. De Jong. Adjudant M. Span uit Oosterwolde sprak namens het gehele distriktsperso- neel en bood de scheidende adjudant een fraai horloge aan en mevrouw de Jong bloemen. Burgemeester Huisman van Weststellingwerf sprak voor de burge meesters in het district woorden van waardering en oud-burgemeester Tja> berings van Wymbritseradeel kwam ook nog eens getuigen van de uitstekende samenwerking met deze politieman. Op perwachtmeester P. Postma sprak voor de bond van Chr. politieambtenaren, waarin de heer de Jong sedert 1919 be langrijk werk heeft gedaan en waarvan hij nog hoofdbestuursiid is. Hij bood hem een luxe schrijfmap aan, vergezeld van bloemen voor mevr, de Jong. Namens de P.S.V.H. sprak voorzitter Schoenmaker woorden van waardering. De heer Bootsma uit Nijland, bij wie de heer de Jong in de bezettingstijd was ondergedoken, sprak over adj. de Jong als politieman, als onderduiker en als vriend. De heer S. de Jong, secr. van het pro vinciaal comité S.W.G. sprak over de juichkreet die er opging in de kringen van S.W.G. nu deze eindpaal van de politieloopbaan een beginpaal is voor S.W.G. De heer I. Bergsma, een oud-collega van de jubilaris, bracht de gelukwensen over van de afd. Sneek van de VARA en roemde het baanbrekende werk dat De Vries voor die omroep heeft verricht. Een collega van de jubilaris, de heer W. van der Pas, die ruim 30 jaar met de jubilaris heeft samengewerkt noem- cfe De Vries een aparte collega, maar dan in de beste zin des woords. De volgende spreker was de heer W. S. Overzee, die namens Volksonderwijs en de commissie voor de instructieve schoolreizen en de honderden kinderen die hiervan jaarlijks profiteren de jubi laris schetste als een man van groot organisatievermogen en activiteit. Hij was het die steeds de grootste moei lijkheden welke zich voordeden uit de weg wist te ruimen. Als laatste spreker voerde het woord de heer W. Piersma, die dit deed in dichtvorm en mede namens alle collega’s. Aan het slot bracht de heer De Vries allen dank voor hun belangstelling, goe de woorden, cadeaux (de sprekers deden veelal hun woorden van stoffelijke blij ken van waardering vergezeld gaan), bloemstukken enz. Er kwamen ook vele schriftelijke felicitaties binnen, o.a. een telegrafische van de minister van fi nanciën Hofstra. Toen donderdagnamiddag de bijna vierjarige Sjouke Posthuma uit de ouderlijke woning aan de 2e Bad- huisbuurt 13 werd vermist en zoeken, geen resultaat had vreesde men dat de kleuter een ongeluk was overkomen. De politie werd gewaarschuwd en begon met dreggen in de Badhuisgracht. Uren lang werd dit droeve werk zonder gevolg voortgezet doch vrijdagmorgen ongeveer half acht werd het lijkje in het water hoek Badhuisgracht—Franekervaart ge vonden. Vermoedelijk is het kind bij het spelen tewater geraakt, niemand is ech ter getuige geweest van het ongeval. Naar de mening van de geneeskundige hoofdinspectie van de volksgezondheid kan op grond van de laatst bekende ge gevens worden vastgesteld, dat de influ enza in haar epidemische vorm thans wel overwonnen is. Hier en daar komen nog wel wat nieuwe gevallen voor, maar op het algemene beeld hebben zij geen invloed. Sedert het begin van de epidemie zijn bij de geneeskundige hoofdinspectie ruim 600 sterfgevallen bekend geworden, waarvan bijna een derde van de .perso nen boven de leeftijd van 60 jaar. Zeer velen van de overledenen zijn ook lij dende geweest aan andere ziekten, zodat de influenza-infectie zeker niet de enige oorzaak van het overlijden is geweest. De oriënteringsrit, welke tot sluiting van ’t seizoen zaterdagmiddag door de Motor- en Autoclub J. C. Visser werd gehouden, mocht zich ondanks het min der gunstige Weer in een flinke belang stelling verheugen. Het traject van 55 km. was uitgezet door de heren J. de Bruin, Nauta en Franckena en verwierf de grootste tevredenheid van de ongeveer 40 deelnemers. Het traject liep van Sneek over IJsbrechtum,, Nijland, Bols- ward, Exmorra, Allingawier, Workum, Parrega, Dedgum, Blauwhuis, Oosthem, weer naar Sneek waar in de omtrek van de Hospitalerbrug de finish controle was opgesteld. Er mocht met een gemiddelde snelheid van 36 kilometer per uur wor den gereden. Om half drie werd gestart en te ongeveer 6 uur kon voorzitter Wie- linga tot de prijsuitreiking overgaan na dat hij vooraf de uitzetters van het tra ject, controleurs en deelnemers dank had gebracht voor de grote medewer king. De uitslag is als volgt: Auto’s senioren: 1 G, Ligthart, Sneek 18 strafp.; 2 M. Troelstra, Sneek 52 strafp.; 8 J. v. Wijngaarden, Leeuwarden 52 sttafp.; 4 P. Walsweer, Sneek 54 strafp.; 5 R. v .d. Berg, Sneek 56 strafp. Auto’s junioren: 1 F. v .d. Werf, Sneek 12 strafp.; 2 K. Jissink, Sneek 56 strafp.; 3 J. R. Bosscha, Sneek 57 strafp.; 4 A. Eisema, Bolsward, 64 strafp.; 5 W. Wel ling, Sneek 64 strafp. Motoren senioren: 1 G. Andringa, Pop pingawier 9 strafp.; 2 A. Schuurmans, Sneek 9 strafp.; 3 J. Kers, Marknesse 59 strafp. Motoren junioren: 1 D. de Jong, Wouds end 55 strafp.; 2 W. Op de Hoek, Woudsend 60 strafp.; 3 A. Schoppema, Blesse 104 strafp. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs i 3.— per half jaar. Franco per port f 3.75 per half jaar. Giro 8 507 4 8 ten name Sneeker Nieuwsblad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1