Feestavond Sneeker Zeiicïub Laatste krachtsinspanning het vernieuwde „Elim Hoogstaande uitvoering van het Requiem van Verdi voor Samenwerking tussen Australië en Nederland in Nieuw Guinea A IJLST WYMBRITSERADEEL van en ‘IED. STAATSLOTERIJ Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Donderdag 7 nov. 1957 112e jaargang no. 89 Redakteur: L. KIEZEBRINK Tweede Kamer nam Delta wet aan Benoemd Bazar met vele ongekende attracties 537 Beroemde negerzanger komt naar Sneek Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Kerknieuws Opbrengst kollekte Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT'en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Restauratie toren Ned Herv. Kerk Folsgare Stoffelijk overschot van Chr. Kleuterschool te Oppenhuizen 75-jarig bestaan Kon. Ned. Mij feestelijk gevierd Hij had het meer gedaan melkvaarder gevonden Compensatiebijslag op verzetspensioenen Bromfietser sloeg over de kop SNEEKER NIEUWSBLAD van de ontwikkeling van Ned. Nieuw uit de de Modern en comfortabel De verwarming zeer De entree J. N. Administratie: Comb Drijfhout-Kiezebrink Co. De advertentie in dit en in het vol gende nummer van ons blad vermeldt enkele van de attracties o.a. het licht- flitsspel, schietbaan, autobaan, draaien, de Entors, Skee-ball enz. Allemaal spik splinternieuw en stuk voor stuk primeurs voor deze omgeving. De Bouwcommissie ijverig tot en met mag daarom met recht verwachten dat het druk zal lo pen en de opbrengst zo groot zal zijn, dat ook de meubilering, stoffering en ver warming in overeenstemming met het gehele gebouw tot in de puntjes verzorgd kunnen worden. OUDEGA (W.) Bij de gehouden stem ming is tot ouderling in de Herv. Ge meente gekozen de heer G. Terpstra en tot diaken herkozen de heer C. J. Boer- sma. Dit is een van de honden, die door de Russen bij hun raketproeven worden ge bruikt. Het dier werd koit geleden tot op een hoogte van 100 kilometer in de lucht geschoten en kwam weer behouden op de grond. Het is niet uitgesloten, dat het hierboven afgebeelde dier de hond Damka is, die momenteel in de kunstmaan om de aarde suist. van was Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Eigen geld 1022. 1027, 1057, 1092, 6124, 6131, 9131, 9137, 9176, 9180, 11475, 11491, 15984, 16684, 16690, 16729. Met ingang van 1 november 1957 is benoemd tot hoogleraar in de veeteelt- wetenschap aan de Landbouwhogeschool te Wageningen, de heer dr, Th. Stegenga te Soest, onder gelijktijdige ontheffing van zijn functie van hoofd-ingenieur bij de Voorlichtingsdienst ten behoeve van de Landbouw. De heer Stegenga was als inspecteur van de veeteelt belast met de behartiging van de belangen van de kunstmatige inseminatie. auto naar het ziekenhuis in Sneek ver voerd. Sjoerd mankeerde niets. Sneker Cantate Koor Oratorium Vereniging, Bolsward Frysk Orkest, Leeuwarden Hanneke van Bork, sopraan Wilhelmine Matthès, alt Tom A. F. Brands, tenor Han Wilbrink, bas Dirigent: Gezinus Schrik. gang van de conciërgewoning spijzen en dranken kan doorgeven. Achter de hall bevindt zich een brede gang die evenwijdig loopt aan de zaal. Links is een toiletgelegenheid met twee w.c.’s voor de dames, rechts het sanitair voor de heren. Beide worden betegeld. Aan de linkerzijde geeft een trapje van kunstgraniet, afgezet me* een ijzeren sierleuning, eveneens toegang tot het to neel. Hall en gang worden straks- tevens als garderobe gebruikt, waarvoor langs de wanden kapstokhaken zullen worden aangebracht. De 1.75 hoge lambrisering in deze ruimten wordt gemaakt van be- ton-emaille. de betonvloeren worden af gedekt met colovinyltegels. In het pla fond van de gang zijn lichtkappen, voor zien van bol onbreekbaar plastic, aange bracht. Een nieuwe vinding. Evenals de toegangsdeuren tot de zaal zijn alle andere deuren in het gebouw blankgelakte eiken fineerdeuren, wat een voorname en stijlvolle indruk maakt. OUDEGA (W.) De opbrengst der ge houden collecte voor de blinden bedroeg voor Oudega e.o. f 48.04. De Missa pro defunctis (dodenmis) de liturgie der R.K. kerk, kortweg „Re quiem” genoemd, ontleent zijn naam aan het eerste woord uit de Introitus, het eerste koor. De gewijde tekst is de eeuwen door een bron van inspiratie ge weest voor vele toondichters, vrij denken in dit verband allereerst aan het sobere, doch schone Gregoriaans, aan composi ties van Lassus, e.a. ei. tenslotte aan de requiems van Mozart, Cherubini, Berlioz en.... Brahms, hoewel de tekst van laatstgenoemdes „Requiem” afwijkt, daar deze hoofdzakelijk uit bijbelgedeelten De uitbreiding en modernisering van het Verenigingsgebouw „Elim” te Schar negoutum vordert nu snel. De volgende maand wordt het feestelijk heropend. Scharnegoutum zal dan een gebouw bezitten waarop het trots kan zijn en waarin het culturele leven volop tot ontplooiing kan komen. Maar vóór het zover is, moeten nog eens alle krachten worden ingespannen. De gelden voor de meubilering, stoffering en verwarming van het nieuwe ge deelte moeten nog bijelkaar worden gebracht. Voor dit doel zal op 14, 15 en 16 november a.s. in de nieuwe zaal een grote bazar worden gehouden, waarin jong en oud zich met de allernieuwste attrac .es kan vermaken. Een mooie gelegenheid tevens voor de burgerij van Scharnegoutum en omgeving reeds vóór de opening met het nieuwe „Elim” kennis te maken. Na zijn succesvol zangrecital in Harmonie te Leeuwarden op 29 oktober j.l., hetwelk publiek en pers tot voor Friesland bijna ongekende loftuitingen bracht, zullen de talrijke liefhebbers van authentieke negerzang in de gele genheid zjjn de neger-bariton Henry Blackmon op dinsdag 19 november in Amicitia met het Frysk Orkest te ho ren optreden. In dc volgende vergdering van de ge meenteraad van WymbJtseradeel komt o.a. een voorstel van B. en W. aan de orde een subsidie van 15 te verlenen aan de ke voogdij van de Ned. Herv. gemeente te Folsgare, voor restauratie., van de toren aldaar welke is gebouwd' in 1543 en op de Monumentenlijst staat. De totale kosten der restauratii wor den geraamd op f 39.900. Aan het rijk is 60 subsidie gevraagd, van de pro vincie 15 en 10 zou voor rekening van de kerkvoogdij blijven. Trekking 2e klasse. Hoge prijzen en uitgelote num mers van te Sneek verkochte loten. B. en W. i Wymbritseradcel stellen de raad voor medewerking te verlenen aan de Ver. v. Chr. Kleuteronderwijs te Oppenhuizen voor de stichting van een kleuterschool aldaar. De nodige betalin gen zullen echter eerst kunnen worden gedaan als voor dit object vaste finan cieringsmiddelen voorhanden zijn. De K.N.M. heeft maandag in de Har monie te Leeuwarden, de eerste van haar twee feestavonden gehouden ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan Zoals bekend werd dit feit te Sneek al herdacht op een receptie op 5 juli jl., de eigenlijke datum van het jubileum. Op de avond te Leeuwarden waren de melkleveranciers en de leden van het personeel der fabrieken te Bolsward en Oosterlittens aanwezig op 11 no vember komt er zo’n avond voor de fabrieken te IJsbrechtum, Oudega(W.) en Hemelum. De algemeen directeur der K.N.M., de heer J. Nauta uit Sneek bracht in zijn openingswoord de melk leveranciers dank voor de ondervon den medewerking en het onderling be grip en vertrouwen, het personeel werd dank gebracht voor de toewij ding aan zijn taak en de directeur bracht alle personelen hartelijk dank voor de destijds aan de maatschappij ter gelegenheid van dit jubileum aan geboden tegeltableaus. Namens de boe renleveranciers wenste de heer G. M. Gerbrandij uit Nijland de directie ge luk, hij bood de heer Nauta een radio toestel voor zijn auto aan, een ge schenk dat de directeur met grote dank aanvaardde. De avond werd ver der gevuld met het optreden van het gezelschap Tetman de Vries en van de goochelaar Fred Kaps en het vertonen van enkele mooie films. De Haagse politie betrapte dezer da gen een 49-jarige incasseerder op he terdaad, toen hij uit de mand van een slagersknecht een pakje vlees stal. Tij dens het verhoor bekende de man „wel eens eerder vleeswaren en levensmid delen op deze manier te hebben ont vreemd.” Tot haar grote verbazing vond de politie, toen zij bij de man thuis een kijkje ging nemen, ongeveer 1.500 kg aan levensmiddelen, gebruiks voorwerpen, kleding, schoeisel, linnen goed, enz., keurig netjes opgeborgen in manden en koffers. De echtgenote van de incasseerder dacht, dat de goederen toebehoorden aan een vriend van haar «wn (Alg. Handelsblad.) Dinsdag hield de Sneeker Zeilclub haar feestavond in het Amicitia Thea ter. De zaal was niet geheel, maar goed bezet, en de voorzitter de heer H. Groen hout was dan ook verheugd in zijn ope ningswoord zovelen het welkom te mo gen toeroepen. Hij herinnerde er aan dat wegens de financiële toestand van de club haar 55-jarig bestaan niet fees telijk zal worden jevierd, al was er tij dens de zeilweek wel iets extra’s gedaan met de prijzen en jubileumvaantjes. De spreker bracht voorts de directie van het Amicitia Theater dank omdat zij er voor had gezorgd dat de avond in zeilsfeer kon worden geopend; er werd nl. een aantal films betreffende de Watersport vertoond, als de ingebruikneming van de Groene Draeck, voorts van zeilwedstrij den, o.a. Sneekweek en Skütsjesilen, wa terskiën op 't Braassemeermeer en twee fraaie buitenlandse films, de Franse „Voiles blanches”, welke iets van de wa tersport bjj Cannes liet zien, en een Amerikaanse film van de Miami-Baha ma race. Na dit uitstekende voorgerecht werd dan de hoofdschotel opgediend: de opvoering van „Daai- moet je een vrouw voor zijn”, een blijspel in drie bedrijven van Terence Dudley, dat minder blijspel dan klucht en kolder is. In het eerste bedrijf merkt men dat zo niet, daar is het nog rustig, zelfs wat al te rustig, er wordt veel gepraat en dat duurt nog Het korte bezoek dat vze dezer dagen aan „Elim” brachten, heeft ons reeds de overtuiging geschonken, dat het straks modern en comfortabel zal zijn. Deze beide factoren gaven trouwens ook de doorslag tot het besluit het uit 1925 da terende gebouw te vernieuwen. Het vol deed niet meer aan de eisen welke te genwoordig worden gesteld. In de plaats van de oude zaal is thans aan de Oude Dijk een fraaie nieuwe zaal verrezen die 16 meter lang en 8.5 meter breed is en royaal 250 mensen kan bevatten. Het achterste (derde) gedeelte kan met har- monicadeuren worden afgescheiden voor het houden van kleinere bijeenkomsten. In dit gedeelte komt de vloer, afkomstig uit de oude zaal, nog vóór de bazar be gint, klaar. In het andere wordt ze, om beschadiging te voorkomen, pas na de bazar gelegd. Dit wordt dan tevens de dansvloer. Ook het afverven van het ge hele gebouw (in moderne kleuren) ge schiedt na afloop van het driedaagse festijn. Het toneel in deze zaal is zeer ruim. 8% x 6*/2 meter en 3Vz meter Behalve de overbekende „Proloog” uit de opera „Paljas” van Leoncavallo, zal Blackmon met het F.O. een 3-tal negro spirituals zingen. Als speciale attractie zal door deze grote zanger ten gehore worden gebracht een gedeelte uit Gersh win’s befaamde neger-opera Porgy and Bess” in welk furore makende opera Blackmon zelf een der leidende figuren is geweest. Het ook overigens zeer aantrekkelijke programma bestaat uit het Sylvla-Bal- let van Délibes en een eerste uitvoering in het Noorden van de ballet-suite „Gayaneh” van Katsjatoerian, waarvan de overbekende „Sabel-dans” een onder deel vormt. Ter herdenking van de op 20 septem ber j.l. overleden grote Finse componist Jean Sibelius zal het koncert worden ge opend met diens prachtige symfonisch gedicht „Finlandia”. In verband met de verwachte grote toeloop voor dit un’eke koncert zal men er goed aan doen zich vroeg tijdig van toegangskaarten te voorzien 1 De Rijkspolitie te water heeft dins dagmorgen ongeveer half twaalf het lijk van de heer S. Bijsterbosch ongeveer 100 m. van de gezonken melkschouw in de Geeuw gevonden. Ook de schouw werd dezelfde morgen gelicht. De regering heeft bij de Tweede Ka mer een wetsontwerp ingediend om de verzetspensioenen te verhogen met een bijslag als compensatie voor de huur verhoging. De regering wil de pensioe nen, krachtens de Wet buitengewoon pensioen 19401945, verhogen met drie procent, met een maximum van 208 gulden per jaar. De compensa tie zou aan alle krachtens deze wet ge pensioneerden zonder uitzondering worden verleend. De kosten van deze maatregel voor de schatkist worden geraamd op f 380.000. 30.000.— 5853. 5000.— 13237. 2000.— 3055. 1500.— 14268, 18963. 1000.— 8657, 10164, 11406, 12771, 20787. 400.— 159"9 200.— 1055, 11513. Het jeugdlokaal en de consistorieka mer worden door een oliekachel ver warmd, maar over de verwarming van de zaal moet nog beslist worden. De Kerkvoogdij (eigenaresse van het ge bouw) prefereert centrale verwarming, maar wat het zal worden hangt mede af van de baten welke de bazar oplevert. De bezoekers weten dus waarvoor het geld dat zij de komende dagen op aan gename wijze in „Elim” kunnen uitgeven, besteed zal worden. Tasten ze diep in hun portemonnaie dan komt dat uitein delijk de gehele dorpsgemeenschap en omgeving ten goede. hoog. De hoogte van de zaal is 4.25 meter, SMM Achter het toneel bevinden zich twee kleedkamers. Een voor de heren en een vooi’ de dames. De ruimte onder het to neel wordt als bergruimte benut. De wanden in de grote zaal bevatten een lambrisering van wit geschilderde baksteen, het plafond, met indirecte ver lichting, is vervaardigd van accoustisch board in vakverdeling, met langs de wanden een zwarte lijst. Een fraai ge heel! De wand langs de Oude Dijk is vrijwel geheel van glas. Royale blank gelakte eiken fineerdeuren geven toe gang tot de zaal waarin ook geheel nieuwe stoelen en tafeltjes geplaatst zul len worden. In een gemeenschappelijke verklaring hebben de Australische en Nederlandse regeringen bekend gemaakt, dat zij de reeds bestaande samenwerking tussen de bestuursorganen van Australisch en Nederlands Nieuw Guinea voort zullen zetten en versterken. Zij zijn vastbeslo ten een ontwikkelingsproces te bevorde ren van het gehele gebied op zodanige wijze dat de bewoners straks in staat zullen worden gesteld zelfstandig over hun toekomst te beschikken. De verkla ring wjjst er op dat de beide gedeelten van Nieuw Guinea aardrijkskundig en volkenkundig verwant zijn en dat sa menwerking op het gebied van beleid en bestuur de bevolkingen zal ten goede komen. Het beleid blijft gericht op de politie ke, economische, sociale en opvoedkun dige vooruitgang van de bevolkingen. Uit deze verklaring blijkt, al wordt het niet met zoveel woorden gezegd, dat beide regeringen geen inmenging van buiten in Nieuw Guinea zullen dulden rfnders zou de zinsnede waarin ver klaard wordt dat de beide regeringen vastbesloten zijn een ongestoorde ont wikkeling van het gehele gebied te be vorderen totdat de Inwoners zelf in staat zullen zijn over hun eigen toe komst te beslissen geen betekenis hebben. Men mag hieruit ook wel afleiden dat het tijdstip van de publicatie dezer ver klaring politieke betekenis heeft. Indo nesië voert thans een zeer scherpe actie tegen Nederland om Ned. Nieuw Guinea en nog in deze maand zal deze kwestie weer in de algemene vergadering der Ver. Naties aan de orde komen. Austra lië heeft steeds het Nederlandse stand punt verdedigd en thans doet de Austra lische regering meer, zij aanvaardt in zekere zin mede-verantwoordelijkheid van het gebouw blijft aan het Kerkplein, maar de oude deuren worden vervangen door eiken glasdeuren met smeedwerk. Links van de ruime hall, waar zich voor heen de grote zaal bevond, is nu een nieuw vergaderlokaal ingericht, dat spe ciaal bestemd is voor de jeugd en daar voor ruim van kasten langs de wanden is voorzien. Dit lokaal zal tevens wor den gebruikt als wachtkamer voor de dokter die zitting houdt in de rechts van de hall gelegen consistoriekamer (de woonkamer van de voormalige kosters- woning), welke ook benut zal worden voor bestuurs- en andere kleine verga deringen. Een van de bedsteden in deze kamer is verbouwd tot bergplaats voor de onderzoektafel e.d., de andere tot toiletruimte. In dit vertrekje is tevens een dienluikje aangebracht waardoor men ,als er bruiloften e.d. in de consisto riekamer worden gehouden, vanuit de voor Guinea. De Indonesische regering viste achter het net toen zij op dezelfde dag dat deze verklaring werd gepubliceerd, me dedeelde te willen praten met Australië over Ned. Nieuw Guinea dat Indonesië niet anders kan beschouwen als beho rende tot Indonesisch gebied. Zij had trouwens uit talloze vroeg re verklarin gen van de Australische regering kun nen weten dat deze dit standpunt abso luut verwerpt. lang ook, maar in het tweede en voor al het derde bedrijf weten we wat we er aan hebben. Dan kan het publiek ten volle meeleven met de perikelen van Simon M-rray, schrijver van detective verhalen, die daarvoor samenwerkt met Carol Anderson. In die samenwerking ligt de intrige. Want een tante van Rosamund Murray, Simons vrouw, een nogal feeksachtige May Bradbury, die vroeger adjunct-directrice van een psy chiatrische inrichting is geweest, stookt haar nicht op tegen Simon. Zij meent nl. bjj haar bezoek een verhouding tussen Simon en Carol te hebben ontdekt, vol komen ten irechte ovei.gens, want wat zij als verdachte verschijnselen meent te hebben geconstateerd, betreft puur de inhoud van het nieuwe verhaal dat Si mon en Carol samen schrijven. Maar tante constateert bovendien dat Simon wel eens een lustmoordenaar kon zijn. Men begrijpt dat dit alles Rosamund gaat verontrusten en haar echtscheiding doet overwegen. Maar Simon neemt even kordate als radicale maatregelen om tante te verwijderen. En passant en ongewild zijn echtgenote bijna vergifti gend slaat hij de dienstbode knock out om haar en Carol, die vrijwillig aan het complot deelneemt, voor lijken te laten spelen en tante de vlucht te doen nemen. Deze roeit de familie nog bijna even uit met een revolver, welke niet behoorde af te gaan joch het wel deed. Het einde kan men zich denken: het vertrek van de stokende tante en het herstel van de huiselijke vrede. We hebben al geschreven dat in het eerste bedrjjf al te veel gepraat wordt, een tempoversnelling zou hier stellig' het spel goed gedaan hebben maar dat is verre van gemakkelijk in een al te lang bedrijf. Pas in hun element raakten de spelers toen -r meer actie was en de zaal daardo<" ook meer reageerde op wat daar op het toneel gebeurde. Toen werd er vaak uitstekend gespeeld met de heer Groenhout als Simon Murray aan het hrofd; het ging hem weer voor treffelijk af en hij was een bron van ko mische kracht. Mevrouw Ooms als de tante en mevr. Vlaskamp als Carol An derson secondeerden hem prachtig en gaven haar rollen ook de nodige kleur en nuance. Mevrouw Makken als Rosa mund Murray en mevr. v. d. Molen als Vilma Valentine, het dienstmeisje wis ten ook lang niet gemakkelijke rollen met de nodige uitbeeldingskracht over het voetlicht te brengen. Er dwarrelt een nogal excentrieke dorpspolitieman door het stuk, Alfred Barnes, die met veel succes vertolkt werd door de heer E. de Jong, wie het burleske op het toneel wel ligt; ingetogen, maar buiten gewoon goed speelde dc heer J. Miede- ma een dorpsdokter. De heer J. J. Sa- venije regisseerde het geval met een goed oog voor het kluchtige. Het publiek amuseerde zich kennelijk best met stuk en. spel; voor de actrices waren er bloemen. De aankleding het stuk, gespeeld in één decor, fraai verzorgd door fa. H. Brennink- merjer Zonen; grimeur was de heer D. Hamersma. Het orkest Johan Bok gaf in de pauzen muziek ten beste, evenals bjj het baL bestaat. Trouwens Verdi, die ook een „Requiem” componeerde, week enigs zins van het normale en gebruikelijke schema af, want naast een toevoeging van het „Libera me” werden de delen „Graduale” en „Tractus” weggelaten. Giuseppo Fortunio Fran-esco Verdi werd 10 oktober 1813 geboren in het Ita liaanse dorpje Roncole, waar zijn vader een herberg had. Op elfjarige leeftijd werd hij reeds organist. Later studeerde hij in Milaan, daartoe in staat gesteld door de koopman Antonio Barezzi te Bussetos. Nadien nam hij nog drie jaar les bij de opera-dirigent Lavigna. In die tijd ontstond zijn eerste op-_-a „Oberto”, waarmee hij succes had, doch zijn „Un giorno di regno” werd minder goed ont vangen. Bovendien troffen hem zeer zware slagen want in 1838 stierven zijn beide kinderen en een jaar later zijn vrouw Margherita Barezzi, de oudst» dochter van eijn beschermer. Later com poneerde Verdi nog vele opera’s, waar door hij naam maakte, maar hij werd wereldberoemd door zijn „Rigoletto”, „II Trovatore” en „La Traviata”. Hierna volgden nog meerdere opera’s, waarvan wij memoreren „La forza del destino”, „Aida”, „Otello” en „Falstaff”. Daarnaast schreef Verdi nog vele andere composi ties waaronder het genoemde „Requiem”, dat in 1874 ontstond ter nagedachtenis van de dichter Manzoni. Bij de uitvoering dinsdagavond in „Ou Gebouw” bleek Verdi’s grootheid over duidelijk ook op het terrein van de ge wijde muziek. De uitvoerenden: het Sne ker Cantatekoor, de Bolswarder Orato- riumvereniging, het Frysk Orkest met medewerking van vier solisten, onder lei_ ding van de heer Gez. Schrik, wisten van dit prachtige opus een overeenkom, stige verklanking te geven. Het aan. vangskoor klonk echter wat mat, mede door de te slappe ritmiek. De tweede tenoren domineerden in de mannen or- passage in het tweede deel en in het slotkoor was de eenheid enkele malen zoek. Afgezien van deze en enkele an dere minder geslaagde momenten niette min koorzang van hoog gehalte. Het Frysk Orkest, dat in de forti te nadruk kelijk en op sommige plaatsen ook wel eens minder gelukkig was toonde zich overigens zeer accuraat en ad rem. Aan de gehele afwerking was veel zorg be steed, maar de accentuering in de koor partij in de dalende sequenz (deel I) leek ons wat slapjes en van het piano- pianissimo was soms maar weinig te mer ken! Voor het overige echter èn or kestraal èn vocaal mooi van kleur en uitbeelding. De solisten hadden stuk voor stuk een belangrijke partij. Zij vervulden hun taak met ere. Han Wilbrink toonde zich ook nu weer een baszanger van klasse evenals de tenor Tom Brands, die boven dien uitmuntte in het sotto voce. De uit. stekend bekend staande altzangeres Wil helmine Matthès handhaafde zich alszo- danig grandioos, ondanks de haar toebe deelde zware mezzo-sopraan-partij. De sopraan Hanneke van Bork zong haar partij met fraaie stem, doch haar volu me kan nog winnen. Zeer mooi van klank en voordracht waren ook de duetten, trio’s en kwartetten van genoemde so listen. Al met al een hoogstaande weergave van Verdi’s schone „Requiem”, waarvoor wij alle uitvoerenden en in het bizonder de bekwame dirigent, de heer Schrik, zeer erkentelijk zijn. Dinsdagnacht half twaalf heeft de Tweede Kamer het ontwerp-Deltawet aangenomen. Een historisch moment. De aanneming geschiedde met 106 tegen 8 st. Deeze laatste waren afkomstig van KVP-led'- niet omdat zij tegen het plan alszodanig waren, maar om dat zij meenden dat een deel van een enkel artikel van het ontwerp in strijd is met de Grondwet, waar deze spreekt over het brengen van veranderingen in de reglementen van waterschappen. HOMMERTS. Gistermiddag geraakte de 13-jarige ambachtsscholier Sjoerd Idsinga uit Hommerts, die uit Sneek kwam op weg naar huis bij de kerk te Jutrijp met z’n fiets in de berm van de weg. Hij viel om en kwam op de weg terecht juist op ’t moment dat de heer H. de Boer, eveneens uit Hommerts, op zijn bromfiets naderde. Deze remde hard af om de jongen te ontwijken, maar sloeg over de kop en bleef bewusteloos liggen. Hij werd met een ambulance- Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs I 3.— per half jaar. Franco per post 13.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name Sneeker Nieuwsblad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1