Tsien jier Snitser Frysk Toaniel en Achtjarig meisje te Franeker levend verbrand Het was druk op de receptie van het Stedeajk Muziekcorps Sneek Overwinningen voor Quick (N.) Be Quick (Z.) f en van IJLST Officieel Orgaan -- Hei Sneeker Nieuwsblad is een de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Maandag 11 nov. 1957 112e jaargang no. 90 Redakteur; L. KIEZEBRINK Wat brengt Sint Nicolaas? Heel late aardbeien Kerknieuws de laatste plaats Robur et Velocitas op Kerknieuws „Harmonie” feliciteerde met muziek Bijeenkomst Plattelandsvr. afd. Snits en Omkriten Ds. Sondorp leidde jeugd dienst Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Benoemd Stadgenoot ving zware snoekbaars gecombineerde uitgave .an NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIIFHOUTS NIEUWSBLAD Uitslag verkoping ZATERDAGVOETBAL. Openbare Leeszaal en Bibliotheek SNEEKER NIEUWSBLAD van name De jubilerende ploeg leafde en P. L. Bernesykten. een in Roode Kruis van van Kunst met een grote K. Muziek niet De heer A. Jongsma, Kloosterdw.str. 44 ving met de hengel bij Tacozijl een snoekbaars van 80 cm. lengte, met een gewicht van 13 pond en 1 ons. Vrijdag 8 november vierde de voormalige Siamese tweeling Folkje en Tjitske de Vries te Bergum hun vierde verjaardag. Dit is een belangrijke dag voor de twee, ling, want ze zullen nu de kleuterschool gaan bezoeken. Foto: De tweeling met verjaarsstrikken in het haar genieten van een kopje thee. Administratie: Comb Drijfhout-Kiezebrink Co. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lemmer .(toez.) ds. Th. Kuiper te Goënga c.a. Bijzondere plaats in de stede lijke samenleving. medewerking van het onze stad over. Silvius, 2e voor de Blauw, pen_ 9 8 8 7 8 9 9 10 9 8 9 9 8 9 7 8 7 7 8 8 8 7 7 6 5 5 7 7 6 6 5 5 6 6 6 6 6 5 8 7 8 6 7 7 7 6 8 4 5 3 4 3 2 2 1 0 5 4 4 3 3 3 2 1 1 3 0 4 1 2 1 0 1 1 3 1 1 o 2 1 1 1 0 1 0 o 1 2 4 5 6 4 0 2 3 1 2 3 4 4 7 11 10 10 9 8 5 4 3 1 13 9 9 8 8 7 5 3 2 7 7 8 8 7 6 5 0 Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 5005 (K 5150) DOG Jubbega •RES Emmeloord GAVC wzs 9 7 7 Nicator MSC Olyphia St.w. Boys Bergum Steenwijk MKV Freno CAB Oldeboorn 19—10 21—10 18—11 17— 9 13—14 18— 22 10—18 13—31 7—19 Verachijnt MAANDAGS en DONDERDAGS I WVC Hengelo Sneek Quick ’20 Rood Geel LSC Neptunia Frisia FVC Appingedam Friesland Harlingen Gruno Haren GRC Hunsingo van het de ge- hem 25—10 20—16 25—20 16— 7 17— 11 16—18 12—17 8—19 11—31 Men meldt ons uit Franeker dat daar zondag bij een zware brand in een wo ning in de Molensteeg de achtjarige Jan- nie van der Meulen is omgekomen. In een der slaapkamers, waar de twintig jarige zoon uit het eerste huwelijk van de moeder van Jannie ziek te bed lag is een brandende petroleumkachel omge vallen, waardoor het pand in een oog wenk in brand geraakte. Jannie werd door het vuur verrast en hoewel men haar nog voor een raam heeft gezien, is zij er niet uitgesprongen en levend ver brand. Later vond men het verkoolde lijkje. De zieke G. B. is wel uit.het raam gesprongen en met zeer ernstige brand wonden in eenziekenhuis te Harlingen opgenomen. Vader v. d. Meulen liep een SCHARNEGOUTUM. Ds. S. J. Ver- veld, voorheen doopsgezind predikant te Den Horn (Gr.) heeft het beroep naar de Gereformeerde Kerk te Scharnegoutum aangenomen en bedankte voor Sauwerd en Dussen. Na een welkomstwoord van de presi dente werd het Bondslied gezongen. Ver volgens werden de notulen voorgelezen en mededelingen gedaan. 1 an de alg. vergadering in Heerenveen werd uitvoe rig verslag uiutgebracht en ook werden enige bijzonderheden van de landelijke vergadering in Utrecht gegeven. Er wer den enige Friese liederen gezongen. Om een indruk te 'krijgen van de ver langens van de leden werden verschil lende onderwerpen in discussie gebracht en groepsgewijze behandeld. Het bleek, dat er o.a. voor spreken in het openbaar en cursus veilig verkeer flinke belangstel ling bestond, terwijl ook reisbeschrijvin gen door het merendeel der dames wor den gewaardeerd. Eigen krachten zullen een St. Nicolaasmiddag verzorgen. Na de rondvraag volgde sluiting. In de afgelopen maand oktober telde de Leeszaal 1862 bezoekers, onder wie 124 vrouwen en bedroeg het aantal uit geleende banden 9193. Voor het eerst na zijn vertrek uit Sneek en na zijn ernstige ziekte bezocht Ds. H. Sondorp dit weekend zijn vroegere ge meente hier. Gisteravond leidde hij een jeugddienst waarin hij sprak over het onderwerp: „De wereld is vol van God” Dat de Hervormde gemeente van onze stad ds. Sondorp nog niet vergeten was heeft ze gisteren bewezen. De kerk was tot in alle hoekjes bezet, zelfs moesten extra banken en stoelen in de paden worden geplaatst! SCHARNEGOUTUM. Benoemd tot 2e machinist aan de Coöp. Zuivelfabriek te Opmeer de heer K. de Boer .thans werk zaam als 2e machinist aan de coöp. Zui velfabriek te Scharnegoutum. Tot slot spraken nog de heren J. H. Doodkorte als leider van de aubades door de schooljeugd voor het stadhuis en het erelid P. Lantinga, die zich in zijn enthousiaste friese toespraak in ’t bij zonder ook tot de jonge leden van het corps richtte en hen opwekte het goede voorbeeld van de oude kern na te volgen omdat zij straks de taak van de „pakes” moeten overnemen. Na afloop, toen bijna alle gasten al waren vertrokken, gaven de heren A. C. H. Kraakman en D. v. d. Werf namens het Actie Comité toch ook nog even acte de presence. De heer Kraakman sprak en stelde een beker of lauwerkrans voor een door het bestuur te bepalen doel in het vooruitzicht. rint fan in ünderleine lieder. Sa hat sa- hwat it bistean en gean fan it S.F.T. de earste tsjien jier west, hwer’t wy mei tankbrens en greatskens op werom sjogge. It soe hwat oerdreaun wêze soks al mei in resepsje en in feest to bitin- ken, mar üs stypjende leden by dizze ge. legenheit wer in goed stik oan to bieden, is op syn plak. En dat wurdt nou „Blau Bloed” fan J. Bosga, (dus net „De Rei zende Man” fan Schuitmaker, sa earst oankundige wie) dat 20 en 21 novimber o.s. yn Amicitla opfierd wurdt. Yn ’e oertsjüging, dat it S.F.T. op it mêd fan frysk toaniel in weardich plak ynnimt, geane wy mei b'trouwen en op- tein it tredde lustrum tomjitte. WVV Borne ZAC Zw.w.einde Achilles Robur Alle bigjin is swier en ek it S.F.T. hat de bernesykten trochmakke. Troch de earste toanieljoun yn it Gebou foar Kr. Bilangen, mei it stik „Mefrou de Kaptein” fan Abe Brouwer, krigen wy daliks al in klap dy’t' oankaem. De sneontojoun. de seal, en it al to fier yn ’e tiid wierne dér wol mandelich oan. Wy sieten dus daliks al yn ’e pogge, mar wiene dochs net to ridderslein. Wy setten üs to skoar; de foriening krige in oare foarm as de opset wie. Se soe seis üt tweintich wurkjende leden bi stean en fierder üt stypjende leden, foar hwa wy dan allinnich twa kearen yn it winterskoft spylje scene. Us warberens waerd ryklik bileanne, hwant mei üs earste toanieljoun foar stypjende leden koene wy hast al foar in folie Amicitia- Ook in ons blad kwam een paai- maal een berichtje voor over de pluk van late aardbeien. Wel heel late aardbeien plukte de heer G. Joustra te Nijland, die j.l. zaterdag, 9 november, nog een maal tje aardbeien plukte van planten, die al eerder dit jaar ook hadden gebloeid en vruchten hadden gegeven. Vanzelfspre kend waren de vruchten niet knalrood, maar de smaak (men liet ons er eentje keuren) was prima. Bestedingsbeperking of een vlotte ver koop? De Sneker winkeliers hopen na tuurlijk het laatste en hedenavond gaan het Actie Comité en zijn leden zich be raden over de wijze waarop de verkoop gestimuleerd en vergroot kan worden, en hoe ze de goede Sint dit jaar zullen inhalen. Bovendien wordt in deze belangrijke vergadering het oog al weer op de zo mer 1958 gericht. De Friese midden- standsconsulent, onze «fcud.stadgenoot W. Riemersma, zal nl .spreken over „Mid denstand en Toerisme”. Een reden te meer waarom wij alle Sneker winkeliers nog eens extra op de vergadering van hedenavond attent maken. Quick en Be Quick zetten in de eerste klas B hun wedloop onverdroten voort. De Nymegenaren wonnen In Apeldoorn met 5—3 van Robur et Velocitas en de 'Zutfenaren rekenden in Zwolle af met ZAC, dat pas na krachtig verweer (de uitslag was 23) het hoofd in de schoot legde. Het leidend duo wordt voorlopig niet bedreigd. WVC raakte zelfs nog verder achter op, doordat het bij Quick ’20 niet verder kwam dan 44. Mis schien kan Hengelo nog wat leven in de brouwery brengen, de 80 zege van deze club op Achilles liegt er tenminste niet om. In de onderste regionen behaal de Zwaagwesteinde een verrassende 41 overwinning op WW, waardoor de Friezen niet alleen de gehate laatste plaats aan Robur lieten, maar ook oude moeilijk Het bestuur en de leden van ons jubilerende Stedelyk Muziekcorps hebben za terdagmiddag op de druk bezochte receptie in de nieuwe zaal van Hanenburg in alle toonaarden kunnen horen hoezeer hun corps en zijn prestaties in onze stad worden gewaardeerd. Een lange rij van sprekers vertolkte die waardering met woorden, bloemen en geschenken, terwijl de Chr. Muziekvereniging „Harmonie” haar hulde tevens met enkele feestmarsen en een koraal tot uitdrukking bracht. Deze muzikale gelukwensen voor een zuster-vereniging waren voor Sneek iets nieuws en een geste die door het bestuur en alle leden op hoge prjjs werd gesteld, evenals de felicitaties van het Gemeentebestuur en de Hoogeer» Heer Deken van Galkom, die nog meer luister bijzetten aan deze zeer geslaagde receptie. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs I 3.— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad. Na de woorden van de heer Doeven- dans marcheerde het zustercorps „Har monie” (vanwege de zaterdagmiddag niet geheel volledig) binnen en schalden weldra de blijde klanken van een feest- mars door de zaal, wat met een dave rend applaus door alle aanwezigen be antwoord werd. De heer B. G. van Bek- kem bood daarop als voorzitter de ge lukwensen van zijn vereniging aan. Wij zijn bljj, dat we in Sneek twee corpsen hebben die om strijd ijveren voor dc eerste plaats en waardering hebben voor eikaars prestaties, zei hij. Nadat de voorzitter, die alle sprekers direct in vlotte bewoordingen had be dankt, ook zijn grote waardering voor de primeur en de vriendelijke geste van de collega’s-muzikanten had uitgespro ken, bracht dokter W. J. Simon de ge lukwensen en de dank voor de genoten seal spylje. De bilangstelling foar üs wurk („sa goed en goedkeap mooglik toanieljounen to jaen”) groeide cada- nich, dat wy nei in pear jier al twa jounen oanien jaen moasten. Spitich dat it tal wachtlisters noch to lyts is, om in tredde joun fêst to lizzen. Seis kearen hat it S.F.T. op ütnoeging buten Snits spile, wylst it sawn kear as „help yn ’e need” forienings om utens bystien hat mei in lid as ynfaller. It tai wurkjende leden is nou 19, stypjende leden 1350. Fanseis hawwe der ek wol ris foaroarin- gen ünder de leden west, mar dat hat nea in bidriging west. In drove gong hat foar S.F.T. west, it to hóf bringen fan it lid G. IJsselsWagenmakers. Abe Brouwer laei nel in seisjierrich lieder- skip, it byltsje der by del. Yn syn plak waerd Jan Muurling bineamd, sadat it S.F.T. de léste fjouwer jier yn ’e laeije 8 14 9 12 9 11 8 9 Freno roept MKV een halt toe. Freno klopt het ogenschijnlijk onver slaanbare MKV met niet minder dan 52. Dat was het grote nieuws uit de vierde klas A. Een glorieuze prestatie van de Franeker jongens, waarop eigen lijk niemand heeft gerekend. Weliswaar staat de Leeuwarder club er nog prach tig voor, maar de spanning is toch iets teruggekeerd. Oldeboorn won met 20 in Stiens, waardoor de positie van deze club nu hopeloos is. De heer O, J. Berkhout, voorzitter van de Ver. van Sneker Zakenlieden, betoog de, dat de muziekcorpsen vroeger vaak uit één musicus en voor de rest uit muzi kanten bestonden, beperkt in hun kun nen. Mede dank zij de eminente leiding zijn er echter steeds meer musici onder Uw leden gekomen, zodat de dirigent niet meer alleen staat en het gehalte zeer is gestegen, aldus spr. Hij felici teerde het corps daarmee. Wij mogen nu zo langzamerhand In het corps Ook iets zien van kunst met een grote k zei hij, want wil de stad Sneek zich handhaven, dan zullen er buiten goede zaken en goede zakenlieden ook gele genheden voor recreatie en kunst en cultuur moeten zijn. Spr. geloofde dat deze drie dingen in het jubillerende corps verenigd zijn. Het is daarom in deze tijd zeker op zijn plaats en die waar schijnlijk wel vooruit. Ook de zakenlie den hebben er belang bij, dat het corps een glorieus bestaan heeft en daarom hoop ik, aldus de heer Berkhout, dat Uw prestaties, waarin de leden ook een nuttige vrije tijdsbesteding vinden, nog SCHARNEGOUTUM. Het burgerhuis bewoond door en eigen aan de heer Joh. Koopmans is met f 1.verhoging voor f 12.235 gekocht door de heer P. Tier- sma te Oppenhuizen. Duel tussen LSC en Rood Geel onbeslist- In 2A kon slechts de helft van het programma worden afgewerkt. De gro te strijd tussen LSC en Rood Geel ein digde onbeslist, 11, waarmede beide partijen loon naar werken kregen. Dit resultaat was een kolfje naar de hand van Neptunia, dat Frisia met 21 klop te en er relatief nu het beste voor staat. Appingedam dwong opnieuw respect af door een zeer fraaie 6—2 zegepraal in en op Harlingen. 8 11 8 10 7 10 9 7 8 Uit de aanbieding van het nieuwe vaandel blijkt wel, welke gevoelens de burgerij Uw corps toedraagt, zo begon burgemeester Rasterhoff zijn toespraak. En zijn bijzondere plaats in onze stede lijke samenleving is duidelijk naar voren gekomen toen de Raad U een crediet verschafte voor het aanschaffen van nieuwe instrumenten. Tk geloof dat dit juist was. Want wat zou het gemeen schapsleven in Sneek zijn als we op de hoogtijdagen onze muziekcorpsen niet hadden De heer K. Hordijk, leider van de Snitser Ungetiders, bood namens de le den en de vrienden van het corps op symbolische wyze een paar Schelle- bomen aan welke eveneens woensdag avond zullen worden overhandigd. De voorzitter toonde er een foto van, die duideljjk liet zien dat het show-element door deze aanwinst belangrijk versterkt zal worden. 8 5 7 6 7 7 7 8 5 Eerste zege van Balk. Het meest vermeldenswaardige feit in de vierde klas is ongetwijfeld de 23 uitslag van DWPBalk. Het was de eerste overwinning voor de Gaasterlan- ders, die door deze knappe prestatie meteen de onderste plaats verlieten ten koste van HJSC. Nijland heeft het niet in Sta.veren kunnen klaren. De blauwwitten verloren met 43, waardoor hun papieren aan zienlijk in waarde daalden. De Zeerob ben daarentegen wisten ook nu weer van wanten. Zij wezen de Drachtster Boys met 32 terug en legden beslag op de tweede plaats. VVT Zeerobben QVC Workum Nijland Dr. Boys DWP Balk HJSC In de derde klas verdween de belang rijke ontmoeting Blauw WitLeeuw. Zwaluwen door terreinafkeuring van het programma, zodat er slechts twee wedstrijden overbleven. ONS bleef on geslagen. De Oranjemannen verbraken hun reeks gelijke spelen door een gede cideerde 4—2 zege op Harkem. Boys, waarwoor zij Blauw Wit op de ranglijst passeerden. ACV kon het tegen Klazienaveen in de eerste helft nog een beetje bijbenen, maar na de thee ging het niet meer. De bezoekers lieten de doelpuntenmachine toen op volle toeren draaien en zij hiel den pas op bij 70. Klazienaveen heeft thans de leiding, doch de positie van de Drentse club is zeer geflatteerd, omdat Lw. Zwaluwen drie wedstrijden minder heeft gespeeld. Klazienaveen Lw. Zwaluwen ONS Blauw Wit ’34 Heeg Drenthina Harkem. Boys ACV MJV It wie de sawnde fa» de foarige inoanne tsien jier forlyn dat it Snitser Frysk Toaniel oprjuchte waerd. Nou Is in tsjien jierrich bi stean wol net sa’n wichtich barren om it tige to bi- feestjen, mar der binne dochs wol reden efkes by dit twadde lustrum stil to stean. Ominers, as wy witte dat sa’n foech fjirtich jier lyn yn Snits it frysk toa niel mar amper gedye koe, dan mejje wy der wis biiid om wêze, dat men der uou sa optein oer is. Wy wolle dêrby net foarby sjen it wurk forrjuchte troch de toanielploegen fan de aide Krite Snits, „For jins Netste” en net to for- jitten Barend en Martsje yn’t earstoan, letter it „Lyts Frysk Toaniel”, dat der ek gans ta bydragen hat. Boppedat hat ek de bi- settingstiid net neilitten üs folk oan to trünjen ta mear wurdearring foar üs moaije Frysk toa niel. Ommers, de bisetters hiene mar amper de hakken nommen, of de buert- en toanielforlenings riisden as podde- stuollen üt ’e groun en forsoargen har ren feestjounen in bulte mei frysk toa niel of foardragerij. Sa is ek it Snitser Frysk Toaniel yn 'e Noorderhoek to wrald kommen. Op forsyk fan it bistjür fan 'e buertforiening „de Noorderhoek” binne Gabe Fritsma en ünderskreaune ris op stap gien, en wy slaggen der ridlik gau yn in ploechje spilers en spylsters by elkoar to bringen, dy’t it wol ris bisykje woene in frysk toanielstik oer ’e fuot- Ijochten to bringen. As lieder waerd üs Abe Brouwer oanwiisd, ünder hwaens lieding as earste stik „Drachten, Fren- tsjer of Amsterdam” fan Lantinga, op in feestjoun fan ’e Noorderhoek spile is. It sukses wie sadanich, dat it ploechje bistean bliuwe woe, om fierder foar ei gen rekken to spyljen. Soks is bard. It .ploechje waerd in foriening, dy’t de namme oannaem fan „Snitser Frysk Toaniel”. It bistjür waerd yn ’t earstoan üt trije man gearstald, t.w. P. Lantinga, foarsitter; H. Lok, skriuwer en G. Frit sma, skathalder, dy’t it alle trije oant nou ta harren funksje halden ha. By it ütdijen fan ’e foriening waerd it bistjür al gau ütwreide mei twa sitten, dy’t nou ynnomd wurde troch J. Dantuma Schurer en P. Coers Psn. De voorzitter de heer T. van Gorkum memoreerde in het korte woord waar mee hij de receptie opende de oprichting van de drie muziekcorpsen in 1922 als mede de fusie van het Sneeker Muziek corps en „Steun in de Strijd” in 1945 en het hoge muzikale peil dat nadien be reikt is. Wij zijn daar uitermate trots op, zei hij, omdat dit tot stand gekomen is door de liefde rn de werklust van alle leden te samen. Hij bracht' daarna dank aan de gevers van de vele fraaie en kostbare bloemstukken welke van het toneel een bloementuin maakten en las toen de lange lijst van de schriftelijke en telegrafische gelukwensen voor, waar onder ook van diverse Friese corpsen en van de besturen der Koninklijke Fe deratie en de Federatie SneekWym- britseradeelIJlst en Bolsward. Als eerste spreker bood de heer P. Oly de gelukwensen van de Sneeker Zeilclub aan, waarbij hij tevens dankte voor de medewerking welke ieder jaar voor de Sneek-Week van het corps wordt ondervonden. Jubbega speelt dubbel-blank met RES. DOG bleef in 3A aan de kop dank zij een goede 31 uitzege op Olyphia. Zelfs werd de positie van de Wolve- gaasters er iets beter op door het gelij ke 00 spel van de konkurrenten Jub bega en RES. Knap werk van de entoe- siaste Bolswarders deze draw in Jubbe ga De overige wedstrijden in deze af deling eindigden in een gelijk spel. WZS speelde in Emmeloord tegen de club met deze naam 22 en het plaatselijke duel in Steenwijk leverde een 11 resultaat op. Steenwijk blijft door deze uitslag op de onderste plaats. 10 16 8 14 8 12 10 7 8 steeds meer zullen vooruitgaan. Namens de ereleden bood de beer G. W. I’oiesz een viertal muzieknummers aan, waaronder een trompetconcert van Haydn en namens de voor deze gelegen heid (tydelijk) geformeerde vereniging van vrienden van het Sted. Muziekcorps de schetstekenening van het nieuwe vaandel dat a.s. woensdagavond tijdens het Jubileumconcert zal worden aange boden. Hiervoor is indertijd een actie onder de burgerij op touw gezet, waar van het resultaat buitengewoon was, zo als dc heer Poiesz het noemde. Deze grote opbrengst bewijst z.i. dat het corps leeft in de burgerij. Hg wenste het daar om toe dat het nog lang zal blijven op treden als ambassadeur van onze goede I stad en de prettige samenwerking on der elkaar tot in lengte van jaren moge blijven bestaan. Mevrouw de Witde Vries kwam na mens de dames van de leden eveneens met een muziekstuk aandragen, dat zij met enige hartelijke woorden aan de voorzitter overhandigde. Spr. bood hierna de gelukwensen van het gemeentebestuur aan waarby hjj de hoop uitsprak dat het moge gelukken de plaats welke in het muziekleven werd veroverd en de goede prestaties te hand haven en er een enveloppe met inhoud aan toevoegde als stoffelyk blijk waardering voor de plaats welke corps in de gemeente inneemt en prettige medewerking welke het meentebestuur herhaaldelyk van ondervindt. doorgesneden polsslagader op toen hij een raam stuk sloeg. Ook een zusje van Jannie is uit een raam gesprongen en gered. maar Achilles nog voorbij gingen. De Asser club schijnt weer seizoen tegemoet te gaan. Quick (N.) 8 14 Be Quick(Z.) 9 14 10 11 9 10 9 10 9 9 Dokkum Black Boys De Sweach Stiens By de reserves gingen slechts weinig wedstrijden door. In de res. Ie klas A nam Achilles 2 door een 30 overwinning op Harlingen 2 het aanvoerderschap van Sneek 2 over. De Assenaren hebben twee punten meer, maar zij speelden acht wedstrijden en de withemden zes. Emmen 2 behield zyn kansje op de titel door een 40 zege op Oosterparkers 3. In de res. 2e klas A kwamen de kop- ploegen niet binnen de lijnen. Nicator 2 versloeg Frisia 2 op eigen veld met 10 en Heerenveen 3 zegevierde met 83 over Sneek 3. In de res. 3e klas A leed LSC 3 zijn vijfde nederlaag in successie. De blauw witten verloren in Lemmer met 3— 2 van het tweede elftal van de groenzwar ten. Bergum 2 en Harlingen 3 scoorden gezamenlijk negen goals, maar daar de Havenstadmensen er één meer maakten dan hun gastheren, gingen zij met de kostbare punten naar huis. Het bestuur van het corps: zittend v.l.n.r. J. B. Klasema, secretaris; T. van Gorkum, voorzitter; J. Smit, penningmeester. Staande v.l.n.r. I. zitter; J. Rosier, bibliothecaris; H. Feenstra, 2e secretaris; H. ningmeester. Namens* de voetbalver. Sneek en de Ijsclub Friso bood hun voorzitter, de heer K. Doevendans, eveneens een gelds bedrag onder enveloppe aan, wat zij gaarne bestemd zouden zien als het be gin van een fonds voor aanschaffing van een stel pauken, welke het corps nog niet bezit.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1