over en toerisme Sint Nicoiaas komt zaterdag 23 november Oud-stadgenoot sprak middenstand Uitstekend jubileumconcert van het Stedelijk muziekcorps Commissievoorlichamelijke opvoeding IJLST en van Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL J I St. Nicoiaas-kleurwed- btrijd voor de kinderen 'W 112e jaargang no. 91 Donderdag 14 nov. 1957 Redakteur: L. KIEZEBRINK Zondagdienst Dierenartsen Explosies bij Halbertsma’s fabrieken I Kleinzand 7 Telefoon 2872. I Het Sneeker Nieuwsblad is een 1 Winterzitting Prov. Staten geopend Het eerste graan uit Oostelijk Flevoland gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Werk gegund ^Zondaojdienst Dokters. Apotheek en Zusters Zaterdag 16 en zondag 17 november 1957. SNEEKER NIEUWSBLAD Geestelijke vorming De intocht van St. Nicoiaas wil- thuis Administratie: Comb Drijlhout Kierebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Oleioon 1X5 (K 5150) Gisterochtend ongeveer half acht heb ben zich twee explosies voorgedaan in de fabrieken van de n.v. Halbertsma te Grouw. De eerste in het ketelhuis, de tweede in de spanenbunkers. Bij de laat ste werden 3 leden van de bedrijfsbrand weer gewond. Ruim 9 uur was de brand geblust. 17 november: E. A. Oord, Oudega (W.), Tel. 05154—9470. VciKhiint MAANDAGS en DONDERDAGS Redaktie-adres ex- I eer Het geringe bezoek stelde het bestuur natuurlijk zeer teleur gezien de belang rijke taak en het doel van het Actie Comité. Voorzitter Kraakman zette die in zijn openingswoord uitvoerig uiteen, waarbij hg liet uitkomen dat juist de hulp van alle leden nodig is om het ge stelde doel te bereiken. Hij vestigde verder de aandacht cp de causerie welke de heer G. S. Schelte- ma, directeur van het Produktiviteits- centrum voor het Midden- en Kleinbe drijf te Den Haag en oud-directeur van het Econ. Instituut voor de Midden stand, dinsdag 17 december zal houden over opvoering van de produktiviteit in het klein- en middenbedrijf, en op de cursus in verkoopkunde welke bjj vol doende belangstelling ook hier zal wor den gehouden. Deze cursus is niet al leen voor het dienstpersoneel maar ook voor de winkeliers zelf van groot be lang. is, toch dient te worden opgemerkt dat de lichamelijke opvoeding i het kader van het schoolwezen een zeer gebrekkige is, mede hierdoor is de sportvereniging juist zo’n belangrijk onderdeel van onze samenleving. De aangewezen instantie voor recla me is V.V.V. Met slechts rond twee duizend gulden aan inkomsten per jaar wordt door deze vereniging toch enorm veel werk verzet op het gebied van het geven van inlichtingen en, het versprei den van folders en gidsen. Verwacht men méér, dan zal er ook meer geld op tafel moeten komen. Naar spr. mening zal de gemeente hierin moeten voorgaan door een hogere subsidie. Zij geeft nl. maar f 500.per jaar, tegenover bijv. Idaarderadeel f 2000.en Leeuwarden f 4500.wat gelijk is aan het totale contributiebedrag. Neemt dit toe, dan stijgt de subsidie in gelijke mate. Het feest der Koninginnen De Actie Comité-man komt ook weer in de stad, om aan ieder die desge vraagd het bekende driehoekje toont, een waardebon uit te reiken. Deze drie hoekjes, door de winkeliers aan hun klanten af te geven, moeten bij hei Actie Comité worden gekocht voor tien cent per stuk met een maximum van honderd per winkelier. In totaal zullen tienduizend worden uitgegeven. Na uitvoerige besprekingen, waarbij het bestuur de toezegging deed de in tocht int volgend jaar een week te ver vroegen als het mogelijk blijkt, werd dit programma goedgekeurd. Wanneer men de programma’s van harmonie- en fanfareconcerten van 35 jaar geleden vergelijkt met die van heden, dan ontdekt men dat er In dezen veel is veranderd en verbeterd. Hoewel ef ook nu nog allerlei arran gementen verschijnen en uitgevoerd worden is er de laatste tijd een merk baar streven naar vernieuwing van het repertoire. Vooral na 1945 is men druk bezig de harmonie- en fanfarecorpsen te verrijken met originele muziek. Compo nisten als Meindert Boekel, Gerard Boe- dijn, e.a. beijveren zich om de mogelijk heden van dit genre op een dergelijke manier te benutten, dat men van een werkelijk aparte harmonie- en fanfare- kunst kan spreken. Trouwens in het al- Bij de aanvang van de wlnterzitting 1957 van de Prov. Staten h’eld de Com missaris der Koningin, mr H. P. Lint horst Homan in verband met de eerste verjaardag van de Hongaarse opstand een herdenkingsrede. Prof. Van Stapel komt. Versieringen en etalagever- Uchting. In de eerste plaats heeft Sneek echt een winkelcentrum. Wat ligt daarom meer voor de hand dan een permanente passende versiering gedurende het ge hele seizoen van deze straten? Individu eel zou iedere winkelier zijn etalages en winkelinrichting bij die versieringen en de wensen van de moderne consument J moeten aanpassen. Verder opperde spr. het idee van cursies naar de fraaie gebouwen en aantal bekende industrieën welke onze stad bezit, alsmede een koopavond var 70 mir H-idens d? Winfeesten. die dar Sociaal toerisme in opkomst. Sneek heeft deze inkomsten uit het toerisme ook hard nodig, aldus spr. Het inwonertal gaat veel minder snel voor uit dan het landelijk gemiddelde. Maar juist de middenstand heeft belang bij een groter aantal consumenten. Boven dien is de verwachting dat een steeds kleiner deel van onze bevolking werk zaam zal zrjn in de landbouw. Voor onze stad, die enorm veel koopkracht tot zich trekt uit de Zuidwesthoek zal dit een bekendheid moeten worden gegeven door middel van de pers, op affiches, in folders, op suikerzakjes, verpakking in de winkels enz. Naast een goede inrichting van etala ges en winkels is het voor iedere zaken man belangrijk dat hij zgn klanten kan verstaan. Daarom pleitte de heer Rie- mersma ook voor het organiseren van cursussen voor Fries, Engels, Frans en Duits, zoveel mogelijk aangepast aan de verkoop. Tevens vestigde hij nog de aandacht op de helaas vaak treurige wijze waarop de klant soms in de winkel be diend wordt, reden waarom hg de cur sus verkoopkunde aan oe val. Dergelijke cursussen kunnen gesubsidieerd worden ingevolge de Ngverheidsonderwgswet wat betekent een cursusgeld van f 10. f 1§.per persoon. De accomodatie aan het Sneeker- meer. Naar Ons Noorden verneemt is dezer dagen het eerste graan uit de nieuwe IJsselmeerpolder Oostelgk Flevoland verkocht aan een handelaar in de Noord- oostpolder. Het betrof hier een hoeveel heid van 109 ton rogge en gerst en de opbrengst was f 26.50 per 100 kg. Het grootste <*eel van de geheel drooggeval len polder is nog bedekt met riet, zee- bies, moerasandijvie en ander onkruid, maar in de richting van de Roggebot- sluis, ongeveer tegenover Kampen is ai een flink begin gemaakt met de ontgin ning. De thans verkochte rogge en gerst werden dit jaar, kort na het droog val len op dit zanderige gedeelte van Oos telgk Flevoland uitgezaaid. gemeen tracht men het juiste karakter te vinden, zowel voor harmonie als voor fanfare. Voor 35 jaar was deze muziek een zeer slecht surrogaat van het symfonie-orkest, tegenwoordig distanci- eert de harmonie en fanfare zich volko men van het symfonie-orkest en zoekt men naar nieuwe wegen. Dit is juist ge zien, want het karakter van harmonie en fanfare verlangt een geheel andere interpretatie dan die van het symfonie orkest. Bovendien, hoe meer men zich verdiept in de klankverhoudingen van de blaasorkesten, hoe meer mogelijk heden men gaat zien, die uiteraard be langrijk verschillen van het klank karakter bij andere orkesten. De bij velen heersende mening dat bij Ook ons Stedelijk Muziekcorps brengt regelmatig nieuwe en ook karakteristieke harmoniemuziek, al kwam dit bjj het ju bileumconcert ter gelegenheid van het 35-jarlg bestaan, niet erg overtuigend tot uiting Doch laten wg er direct aan toevoegen dat het programma door de dirigent, de heer A. Feenstra, met zorg was samengesteld en niettemin uiterst belangwekkend genoemd kon worden. Bovendien verleenden twee solisten (hobo en clarinet) benevens een pianist medewerking. Geen wonder dat de belangstelling voor dit concert bizonder groot was, want toen de voorzitter, de heer T. van Gorkum gisteravond zijn openingswoord uitsprak, was „Amicitia” zo goed als geheel bezet. Begonnen werd met „Adagio en alle gro” uit de le symfonie van C. Saint- Saëns, dat zeer verzorgd en met nobe .e klankgeving werd weergegeven. Trou wens het spel was doorlopend beschaafd te noemen. Bizonder stijlvol en fraai van klank vonden wij de reproductie van Handel’s „Watermuziek”. Minder ge slaagd daarentegen was de begeleiding wat samenspel en zuiverheid betreft van het „concertino voor clarinet”, waarbij Kees Hordijk als solist optrad. Het solo- spel van Hordijk stond echter op hoog peil. Het corps kan zich terecht geluk kig prijzen met deze solo-clarinettist. Het orkest had voorts de aardige at tentie een eerste uitvoering te geven van de „Tripartita” van J. Nauta, waar voor de componist zeer dankbaar is. Toch heeft hij aangaande de interpreta tie nog wel enige wensen, die hg te zg- ter tijd kenbaar hoopt te maken Met het vierdelige „Ballet Egyptiën” van A. Luigini wist het corps veel eer in te leggen. Jammer dat de zuiverheid in de middendelen bij de houtblazers te wensen liet, overigens een zeer verant woorde en beschaafde verklanking. In het „Concertino” voor hobo van J. Haydn onderscheidde de solist Jan Hars- hagen, eerste hoboïst bjj bet Frysk Or kest, zich bizonder. Ook de begeleiding (door een deel van het corps) was voor treffelijk. Voorts werden door Harsha- gen nog „Vier Siciliaanse miniaturen” van A. Gibildro ten gehore gebracht, daarbjj op de vleugel gesecondeerd door Johan Bok. Beide musici oogstten voor hun fraai samenspel een langdurig en verdiend applaus. Het programma werd ingezet en be sloten met een mars, waarbjj ook de vol ledige drumband werd Ingelast. Een stjjlvolle herdenking van het 35- jarig bestaan van het corps onder de uiterst kundige en bezielende leiding van dirigent A. Feenstra. Stijlvol was ook de uitreiking van het nieuwe vaandel en de schellebomen harmonie de klarinetten, en bij fanfare de bugels de violen vervangen, is, in dit licht gezien, beslist onjuist want men moet de harmonie- en fanfarecorpsen leren zien in hun geheel eigen sfeer en ze niet gaan vergelijken met andere ensembles. Zjjn er dus lichtpunten aangaande de hervorming van het repertoire, voorlo pig zullen de arrangementen nog wel bljjven, omdat er desondanks nog een groot tekort is aan goede originele har monie- en fanfaremuziek. Over deze datum en de tjjd waarop de goede Sint zjjn intocht zal maken en op het stadhuis zal worden ontvangen is uitvoerig gediscussieerd in de verga dering van het Actie Comité die maandagavond bjj Hanenburg werd gehouden en zoals gewoonljjk zeer matig bezocht was. Verschillende leden waren nl. van mening, dat men de goedheilig man een week vroeger moest laten komen. Al len waren het er echter over eens, dat de ontvangst en de rondrit om vier uur afgelopen moet zjjn. Anders blijft er voor het publiek te weinig tjjd over zjjn in kopen te doen. zal op de zelfde wijze geschieden als vorige jaren, zo deelde de voorzitter mee. Hij komt om half drie met het Ulster bootje hg de Waterpoort aan en maakt daarna, zc mogelijk op zjjn schimmel, een rondrit door de stad. De ontvangst op het Stadhuis, voorafge gaan door de zanghulde van de school jeugd, is bepaald op half vier. De za terdag daarop (30 november) maakt de Sint v".n half drie tot half sier weer een rondrit door de stad. Aan de Fa. P. M. Grebe en Zn alhier werd door de Prov. Waterstaat van Gel derland geguund de aanleg van een vrij- liggend betonnen rijwielpad met bijbe horende werken in Neede, voor een be drag van f 152.650. Op een door de gemeentelijke com missie voor Lich. Opv. belegde bijeen komst sprak woensdagavond in zaal Ha- nenburg de heer K. v. Driel, hoofd af deling .’olksontwikkeling van de stad Rotterdam over het onderwerp „De vor mende waarde van de sport”. Na 'n kort woord van de voorzitter der plaatselijke commissie de heer C. Kan zeide de heer v. Driel dat een typisch verschijnsel van de na-oorlogse jaren is dat het beoefe nen van sport in al z’n geledingen met sprongen is gestegen. Zo kan worden vastgesteld, dat Nederland momenteel plm. 15000 sportverenigingen telt, waar dan nog een behoorlijk aantal mensen bijkomt die niet in verenigingsverband de één of andere sport beoefenen. Ver geleken bij de toestand vah plm. 30 jaar geleden, is dan ook het aantal beoefenaren van thans vier of vij fanaal zo groot. Als belangrijkste oorzaken moeten we noe men de verkorting der arbeidstijden, verhoging van het welvaartspeil, uitbrei- ding van het aantal takken van sport en ook vooral de emancipatie van de vrouw. Zo telt vandaag de volleyballsport plm. 25000 beoefenaars, waarvan een groot ge deelte dames. Tenslotte heeft ook onder het Protestants Christelijk deel van ons volk de sport veel aanhangers gekregen. Moge het misschien een beetje gek klinken, aldus spreker, de steeds verder gaande mechanisatie van het bedrijfsle ven is gebleken een machtige stimulans voor de sport te zijn. Immers de mens die van nature aktiviteit wil ontplooien zoekt voor z’n ongebruikte lichamelijke kracht een uitlaat en vindt deze in de sport. Uitgaande van de vraag, wat zoekt de jonge Nederlander in de sport,, blijkt dagelijks weer dat verreweg het grootste gedeelte bij aanmelding gezelligheid, sensatie, spanning of het breken van re cords voor ogen staat, terwijl bjj een klein gedeelte de lichamelijke en geeste lijke opvoeding het hoofddoel vormt. Het is juist hier, dat er voor de leiders en verenigingsbestuurders een grote taak is weggelegd. Want het is juist door een goede sportopleiding dat het hoofddoel, nl. de lichamelijke en de geestelijke op voeding tot zijn recht komt en aan po pulariteit wint. Al hoe jammer het ook daarom een wedstrijd waaraan In de vergadering van het Actie Comité, waarover men elders in dit blad kan lezen, hield onze oud-stadge noot W. Riemersma, middenstands- consulent te Leeuwarden, een interes sante en belangwekkende inleiding over middenstand en toerisme. Om te bewijzen dat het toerisme voor de middenstand meer betekent dan deze sector van het bedrijfsleven zelf meestal denkt, gaf hg een aantal cijfers. Uit het bezoek van buitenlanders aan ons land komt zo’n 250 miljoen gulden in onze deviezenpot. Dat is 2% van de totale exportwaarde. In 1938 was dit maar zes miljoen. Rekening houdende met de waardevermindering van de gulden is de opbrengst 13 maal zo groot als voor de oorlog. Hieruit blijkt 4I,dat ons land als geheel veel profijt heeft van dit be zoek van vreemdelingen. Uit enquêtes is gebleken, dat van die 250 miljoen 70 wordt uitgegeven in hotels en restaurants, 5% voor vervoer, 15% voor vermaak en 10% plm. 25 miljoen aan directe inkopen. Van die 170 miljoen welke de horeca-bedrijven ontvangt 1 wordt echter 35 of onge veer 60 miljoen weer besteed bg de mid denstand. Het is dus niet zo, dat het toerisme alleen de belangen dient van hotels en botenverhuurders, zoals velen nog wel menen. Voor Sneek is het bezoek van buiten landers ook zeer belangrijk. Uit het jaarverslag over 1956 van V.V.V. blijkt nl. dat hier toen ruim dertigduizend buitenlanders(voornamelijk Belgen) zijn geweest. Van groter belang voor onze stad is echter nog het binnenlands toe risme. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat in 1955 4% miljoen personen voor hun vacantie in ons eigen land totaal 323 miljoen gulden (f70.— per per soon) uitgaven. 71000 van hen brachten hun vacantie door op de Friese meren. De overige watersportgebieden in ons land trokken totaal 65000 vacantiegan- gers. Die 71000 Friesland-enthousiasten, zoals de heer Riemersma hen noemde, brachten hier 734.000 vacantledage„ door. Een gemiddelde dus van ruim tien dagen. Hoeveel in Sneek is ontvangen uit de beurzen van Nederlandse vacantiegan- gers durfde spr. op geen stukken na te zeggen. Een E.T.I.F.-rapport van tien jaar geleden stelde echter reeds vast dat de welvaart van Sneek zeer nauw samenhangt met het toerisme. alle kinderen van 8 tot en met 12 jaar Kunnen mee doen als bg hen thuis het Sneeker Nieuwsblad komt. Maar omdat de kleinen meestal nog niet zo mooi kunnen kleuren als hun oudere broertjes, zusjes en vriendjes, hebben ‘we jullie in twee groepen ver deeld. De eerste is voor kinderen van 6 tot en met 8 jaar, de tweede •■•oor de ouderen van 9 tot en met 12 jaar. Voor beide groepen stellen we als prgzen twee bonnen voor een r ooi meis jes- of jongensboek beschikbaar. Wie zullen ze winnen Doe je best De gekleurde platen moeten vóór dinsdag 1 december a.s. worden ingezon den aan het bureau van ons blad enorme schadepost betekenen. Gelukkig voor oas echter, staan we nog slechts in het begin van een periode waarin ontspanning in de vrije natuur tijdens weekends en vakantie zich onder steeds grotere groepen van de bevolking een steeds grotere plaats verovert. M.a.w. het sociaal toerisme is nog maar pas in opkomst. Op een nog veel grotere om vang van het massa-toerisme kan wor den gerekend. Waar moeten al die massa’s recreatie- zoekenden naar toe? In 1980 zal onze oevolking naar verwacht wordt 14 mil joen zielen tellen. Te land komt de re creatie steeds meer in conflict met an dere belangen. Nu al is de gehele kust van de Hoek tot bij Den Helder op de weekeinden en tijdens de vacanties één mensenpakhuis. In Friesland echter is nog ruimte genoeg en het moet niet al te moei lijk zijn, gezien ook het steeds klei ner worden var de afstanden door wegenaanleg en motorisering van de bevolking om meer toeristen naar Sneek en omgeving te trekken. In eerste instantie is hiervoor ech ter nodig meer propaganda, meer divertissement in de stad (gelegen heden waar de toerist, vooral ’s avonds en overdag bij slecht weer, zijn tijd aangenaam kan zoek bren gen) en meer accomodatie aan het Meer. Het allerbelangrijkste evenwel om meer toeristen naar Sneek te trekken is de accomodatie en de verbinding van Sneek met het Sneekermeer. Met beide is het nu treurig gesteld en het i.. dan ook dringend noodzakelgk dat hierin verbetering wordt gebracht. Er zullen betere toegangswegen moeten komen, parkeer- en caravanterreinen, een kam peer- en een badgelegenheid. Hier liggen echter enorme moeilijk heden, vooral financiële, waar nog bg komt, dat juist Sneek groot belang heeft bjj die betere accomodatie en verbin ding, terwijl de plannen verwezenlijkt moeten worden op het grondgebied van Wymbritseradeel. Spr. besloot hierna zgn betoog met het yoqrl^zep yan een passage uit het rap port van de Rijksdienst voor het Natio nale plan, waarin over Sneek het vol gende wordt gezegd: „Zeer aantrekkelijk is het gebied van het Sneekermeer en aansluitende meren en poelen. Het is er minder vol met dagrecreatie dan op het Pikmeer en om geving, maar het is, ongeveer midden in het Friese watersportgebied gelegen, als het ware voorbestemd nog een grote toekomst tegemoet te gaan”. Ik hoop, aldus de heer Riemersma, dat deze voorspelling op korte termijn bewaarheid zal worden. Op deze inleiding volgde een drukke nabespreking, waarbij de heer Riemer sma een aantal vragen beantwoordde en in ‘t bijzonder stilstond bij de recreatie- plannen rondom het Sneekermeer en de avondopening van de winkels tijdens het toeristenseizoen. De vergadering gaf voor de recreatie de voorkeur aan de Potten en omgeving boven andere plan nen, ook uit technische- en veillgneids- overwegingen. Aan de hand van vele voorbeelden gaf spreker een uiteenzetting van de wel zeer nauwe samenwerking tussen geest en lichaam, waardoor de sport naast ge zin en school zeker een rol toekomt bij de opvoeding. Hoewel dus de sport een zeer belangrijk onderdeel van het leven uitmaakt, toch dienen we, aldus spreker, er steeds voor te waken dat we niet tot sportverering en sportverdwazing ver vallen. Een verenigingsbestuur dient daarom in haar opvoedingstaak naast de betrokken sport, met name voor de jeugd, ook ontspanningsmogelijkheden te orga niseren en deze jeugd daarbij een taak op te dragen, wat van enorme betekenis voor het verantwoordelijkheidsgevoel is. Met de grote vooruitgang der techniek, welke deze tijd kenmerkt, dreigt de mens gemakkelijk tot massamens te ver vallen en het is juist daarom dat de sport een zo belangrijk aandeel in ons leven gaai innemen. Na het beantwoorden van enkele vra gen werd deze avond met enige woorden van dank aan de spreker door de voor zitter gesloten. noemde spr. een machtige propaganda stunt voor Sneek. De kosten welke hieraan worden besteed, staan in geen verhouding tot de enorme reclame wel ke als gevolg daarvan in de landelijke pers, bioscopen, radio en televisie voor onze stad wordt gemaakt. Het zou zeer kortzichtig zijn niet te proberen dit tra^ tionelf gebeuren tot nog grotere vermaardheid te brengen. Omdat nog al eens bezwaren worden aangevoerd tegen de intocht op zater dagmiddag zou dit misschien op He melvaartsdag of de woensdagmiddag daaraan voorafgaande kunnen geschie den, eventueel gecombineerd met een koopavond. De heer Riemersma herhaalde, dat het van groot belang is het de reeds aanwezige toerist zo goed mogelijk naar de zin te maken. In dit verband vervul len z.i. de Wipfeesten een zeer belang rijke rol. Er zal echter nog meer diver tissement moeten worden geboden, waarbij men zoveel mogriijk moet inha ken op d gelegenheden welke er op dat gebied reeds zijn. Spr. ging na welke dat zijn. Beste jongens en meisjes Het is gauw weer 5 december, de ver jaardag van St. Nicoiaas. Zaterdag over een week komt hij al in Sneek en kun je hem ’s middags al op zijn trouwe scmmmel door de stad zien rijden. Net als op de plaat die op pag. 10 van deze krant staat. Die plaat is echter niet gekleurd. Je kunt er dus niet op zien hoe mooi de kleuren van de Sint z’n martel, zijn tab berd en zijn staf zijn. Maar ook r-et het zwarte gezicht van Pietermanknecht en de kleuren van zijn mooie pakje, even min als die van het paard, de kleren van de mensen en verder van alles wat er meer op de plaat voorkomt. Die kan dus veel en veel mooier en daarom zouden wij nu eens graag len weten wie van jullie hem hit aller mooist kunnen kleuren. Wij hebben er van gemaakt, Veld zaterdagmiddag 4 uur tot zondagavond 10 uur: Dokter H. Ubbens, Stationsstr. 27, Tel. 2555. APOTHEEK Van zaterdagmiddag 6 uur A. J. v. d. Sluis (D. S. Niermeger, apotheker), Marktstraat 12. Groene Kruis Wgk- en Kraam verpleging Zuster IJ. Kramer, Stationsstraat 14. Oranje-Groene Kruis Wlt-Gele Kruis Zuster C. Landman, Harinxmakade SA, Tel. 3257. De Commissaris der Koningin kon digde ook aan dat de directeur van K.E.M.A. te Arnhem, prof, van Stapel, op vrijdag 29 novemoer a.s. voor de Statenleden in het Provinciehuis een in leiding hoopt te houden over het vraag stuk van opwekking van elektriciteit door middel van kernreactor-centrales. Naar uit de mededeling van mr Lint horst Homan bleek, heeft dit onderwerp breedvoerig de aandacht van zowel het provinciaal bestuur als de directie van het provinciaal elektriciteitsbedrijf. Advertentieprtjt 15 ct pet mm Bij contract (haodeteadv.) lagei Abonnementsprijg I J.— per hall jaar. Franco pet port t L75 pei hall iaat. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwtblad. d- ’if,,- om half negen zouden moeten beginnen Wellicht komt ook een speurtocht dooi de stad in aanmerking. Aan deze mo gelijkheden tot ontspanning zou ruime Grootzand 55, Sneek. UITGEVERS SNEEKER NIEUWSBLAD. waarbij de heren G. W. Poiesz, P. Lan- tinga en K. Hordgk het woord voerden. Een en ander werd door voorzitter van Gorkum in dank aanvaard. J.N. Voor brandmelding belle men steeds op no. 2000.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1