1 Hondenliefhebbers konden hun hart ophalen Wrijving tussen Frankrijk, Amerika en Enge'and „Concordia” te Gauw in het zilver R. K. T. Sneek speelde Spel met een droom” Eo IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, i t AGENDA Maandag 18 nov. 1957 112e jaargang no. 92 Redakteur; L. KIEZEBRINK DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD MS Van der Meulen’s Boekenspaarclub Twee zeer geslaagde uitvoeringen Ijsclub Bozum „De Waterpoorter” niet meer in de binnenstad Politiecorps wordt uitgebreid Hei Sneeker Nieuwsblad is ten gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Verplichte W.A.-verzekering voor bromfietsers Tweede slachtoffer brand te Franeker Kwart miljoen gewetensgeld - SNEEKER NIEUWSBLAD van name AMICITIA THEATER. Afd. Browny, P. J. de Haas, B. zelfs een rijk man geworden. Maar zijn Wardy, D. Zandstra, Nicole, L. Nauta, Overzicht Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. S. W. Maandag 18 november ’s avonds 8 uur film: Liebe, Tanz und 1000 Schlager Kantoor; GROOTZAND 55 Telrioon 3005 (R 5150) Ajaxi, J, Bruinsma, Folsgare, no. 3. Schotse Herdershonden: Roeland, H. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout Kiezebrink Co die mede gewerkt hebben waarbij hij de wens uitsprak dat de vereniging met Gods hulp op dezelfde wijze voort mag gaan. een uit. jongeren, „de Waldklank” uit Garijp me- dewerking verleende, dat ook veel bijval zegde alle sprekers dank en verder allen oogstte. spreker niet willen missen. Hij behan. delt niet alleen een fascinerend onder werp, maar ook een der meest besproken vraagstukKen van deze tijd. Tot slot wordt een film vertoond, welke gemaakt werd door het speciale filmequipe van de Witte Paters in Afrika, waarvan pa ter Suassa jaren lang deel uitmaakte. Deze spreker trekt overal stampvolle za len. Vrijdag 22 november. „Ons Gebouw”, Ontspanningsavond N.C.R.V. uit de zaal opklaterde, begonnen alle viervoeters luid te blaffen, al wilden ook zij hun blijdschap te kennen geven. Kwalificaties en plaatsing van de meest vooraanstaande honden. bijna vernietigende schok Suzanne. Zij zinkt na een aanval van razernjj ineen. Maandenlang is zij ziek, trouw verzorgt haar man haar en, tot inkeer gekomen, gloort voor haar en de molenaar straks waarschijnlijk een gelukkig samenleven. Tot zover de inhoud van het spel. Zo als bekend en ook kapelaan Galama nog eens in zijn welkomstwoord ter sprake bracht, geeft de R.K.T.S. in het seizoen twee voorstellingen, de eerste van een stuk van ernstig, de tweede van een luchtiger genre. We weten dat deze groep het zich niet gemakkelijk maakt met de keus van haar ernstige stukken en we weten ook dat het aanbod van werkelijk goede verantwoorde en moder ne stukken gering is. Maar toch rezen er bij ons wel vragen omtrent de huidi ge keus. Wij kunnen nauwelijks geloven dat de figuur van Suzanne psycholo gisch verantwoord is, het stuk riekt sterk naar het melodrama en heeft iets ouderwets drakerigs. Positiever kunnen we gelukkig schrij ven over het spel. Er is maar een speel ster in de R.K.T.S. die bet brede gamma van driften en gevoelens welke in Su zanne woelen en waaraan een beroeps tragédienne een kluif zou hebben, naar amateursmaat kan vertolken en terecht had dus de regisseur op haar een beroep gedaan, nl. mevr. A. v. d. VeldeDam huis; zij was goed en in menige scène zeer goed, dat bleek ook uit de gespan nen aandacht, waarmee het publiek haar vertolking volgde, evenals trouwens die van de heer A. Flapper van de mole- Advertentieprip 15 ct pet mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs I 3.— per half jaar. Franco per poet 13J5 pet half iaat. Giro 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad. Voor deze club spreekt a.s. vrijdag Pa ter Suasso de Lima de Prado over: „Lui. paardmannen en slangendansers, naar Kenia en de Mau Mau”. Ieder die Ju. nius Ingerman hoorde, zal ook zeker deze Ingaande 1 december a.s. zal ons Ge meentelijk politiecorps met twee man worden uitgebreid. Deze nieuwe plaat sen zulllen worden ingenomen door de heren J. de Boer en G. Hijlkema, thans resp. agent van politie te Rotterdam en zaak er weer boven op gebracht, hij is Eindhoven. Voor de keuring begon, sprak dr Otto een kort welkomstwoord, in ’t bijzonder tot wethouder Boonstra, waarna hij me dedeelde dat er zoveel aangiften waren binnengekomen, dat velen teleurgesteld moesten worden. Dit werd mede ver oorzaakt door de korte tijd van voorbe reiding. Aanvankelijk was het nl. de be doeling geweest de match een week la ter te houden. Het spreekt vanzelf dat het bestuur ook zeer verheugd was over de grote belangstelling en het enthou siasme van de heer Otto scheen op de honden over te slaan, want toen hij uit gesproken was een er een luid applaus uit dc zaal opklaterde, begonnen alle Donderdagavond vierde de Chr. mu ziekvereniging „Concordia" te Gauw e.o. haar 25-jarig bestaan met eer feestelijke uitvoering in „Het Gebouw”. Ter inlei ding werd eerst een mars geblazen, waar na de ere-voorzitter de heer M. Tjeerd sma de avond op de gebruikelijke wijze opende en vervolgens een woord van welkom sprak, in ’t bijzonder tot burge meester van Hout van Wymbritseradeel, diens collega van der Bent van Rauwer- derhem, wethouder F. de Jong uit Sij- brandaburen, de heer Politiek van Lol- lum als afgevaardigde van het bonds- bestuur van de Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen en verder de afgevaar digden van diverse groeperingen en oud- leden. De Fransen zijn diep geschokt door het feit dat Engeland en de Ver. Staten wa- penleveringen overigens kleine aan Tunesië hebben gedaan. President Bour- guiba had eerst Frankrijk o. i wapens verzocht, maar Parijs 'eigerde aanvan kelijk omdat het vreesde dat deze wa pens tenslotte in handen van de Alge rijnse opstandelingen zouden komen. Toen Bourguiba daarna dreigde des noods wapens van de communistische landen te zullen vragen hebben Londen en Washington besloten wat wapentuig te zenden. Het Franse volk is daarover verontwaardigd en premier Gaillard wees er op dat deze Brit 3-Amerikaanse houding de samenwerking in de Nato in gevaar bracht. Italië tracht nu in het ge schil te bemiddelen, omdat dit anders Donderdag 21 november. Café Restau» rant „Onder de Linden”. Voorlich tingsavond Alg. Emigratie Centrale. Aanvang 8 uur. Donderdag 21 november. Restaurant Piso. Ie Lezing Natuurkundig Ge nootschap Sneek. Aanvang 8 uur. Vrjjdag 22 november. Lezing Pater Su asso de Lima de Prado voor Van der Meulen’s Boekenspaarclub in Foyer Amici tia. Woensdag 20 november- Evangelisatie, dienst der Hersteld Apostolische Gemeente in de Eenheid der Apos telen in het gebouw Joh. W. Friso, straat, ’s avonds 8 uur. Op het ingezonden stuk van de heer v, d. Velde te Wassenaar, opgenomen in ons blad van 11 november j.l., hebben we zoveel reacties gehoord, dat we bij de bevoegde instanties hebben geïnfor meerd hoe de vork nu eigenlijk in de steel zit. Men vertelde ons daar, dat aan de heer de Jager vóór en tijdens de Sneek week op zijn verzoek steeds vergunning is verleend met zijn orgel muziek te maken. Zowel in de binnenstad als in de buitenwijken. Alleen werd daaraan in verband met het verkeer enige malen de voorwaarde verbonden dat in de win kelstraten van de binnenstad niet mocht worden stilgestaan of een standplaats mocht worden ingenomen. Dit geschied de temeer, omdat de vergunning meest al voor een zaterdagmiddag werd aan gevraagd, wanneer het in de binnenstad dus al extra druk is met het rij- en voetgangersverkeer. Bovendien kunnen de winkeliers er dan nadeel van ondervinden, zoals reeds bleek uit de brief welke een hunner aan de burgemeester zond toen het orgel op een zaterdagmiddag een Standplaats op het Schaapmarktplein was toegestaan. Na de Sneek-week evenwel is van de heer de Jager geen verzoek binnenge komen. De houding van de autoriteiten in onze stad is dus niet, zoals de heer v. d. Velde in zijn ingezonden stuk veronder stelde. De ijsclub „Bozum” hield haar jaar vergadering. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat het aantal leden 125 bedraagt. Tot bestuursleden werden her kozen W. Miedema, voorzitter en J. Odinga, penningmeester. Als keurmeester werd herkozen Egbert Meijer. Van de te houden wedstrijden in het komend sei zoen werd de regeling aan het bestuur overgelaten. Voor een zeer goed bezette Amicitia- zaal speelde donderdagavond de R. K. toneelgroep Sneek „Spel met een droom”, een toneelspel in 5 bedrijven van Hans Nesna. Het stuk speelt zich af rond de jonge vrouw Suzanne, die in haar prille jeugd een verschrikkelijke gebeurtenis heeft meegemaakt. Haar vader, molenaar op een dorp, maakte een dodelijke val van een trap in de molen en Suzanne zag het gebeuren. Zij meende zelfs meer te zien, nl. de voet van de molenaarsknecht die zijn patroon dus een schop zou hebben gegeven en hem hebben vermoord. Het kind zwijgt over dit alles maar haar haatgevoelens jegens de knecht worden nog aange- wakkerd als uit het testament van haar vader blijkt dat de knecht de molen erft en zij dus onverzorgd achterblijft. Een tante, die elders woont, ontfermt zich over haar. Suzanne praat niet over wat zij meent te hebben gezien, maar geen dag van haar verdere leven gaat voor bij zonder dat ze er aan denkt, de haat gevoelens worden haar tot een obsessie, zij droomt zelfs van de wraak, welke zij eenmaal zal nemen. Als haar tante sterft keert zij naar haar dorp terug met een verschrikkelijk plan. De vroe gere molenaarsknecht is nu de patroon, hij heeft in noeste arbeid de verlopen De heer J. IJpma van Gauw, thans voorzitter van het corps, gaf daarna een ove.zicht over de afgelopen 25 jaar waar in het corps vijf directeuren heeft ge had t.w. de heren J. Nauta te Sneek, P. Hettinfa te Oppenhuizen (thans in Ca lifornia), G. Westerdijk te IJlst, D. Ak kerman te St. Johannesga en G. Dijkstra te Leeuwarden die thans de dirigeerstok zwaait. Ook wilde hij de heer G. Reit- sma uit Offingawier niet vergeten die na de heer J. Nauta het corps even heeft geleid en toen op volhouden en doorzet ten moest aandringen. Verder memoreerde hij nog. dat de heer Tjeerdsma 22 jaar voorzitter is ge weest, en daarna tot ere-voorzitter werd benoemd, de heer G. Beeksma van Goën- ga 16 jaar 2e voorzitter, de heer A. Dijk stra, thans te Sneek, 13 jaar secretaris en de heer A. Hogeboom te Terzool 16 jaar penningmeester is geweest, waarna laatstgenoemde werd opgevolgd door zijn zoon S. Hogeboom. Tot besluit gaf de heer IJpma echter Cfod alleen de eer, die het corps deze 25 jaar geleid heeft. Burgemeester van Hout Voor de tweede maal in haar bestaan hield de Kynologenclub „Sneek en Om streken” zaterdagmiddag een clubmatch in Ons Gebouw, waarvan de grote zaal zich wel bjjzonder goed leent voor een keuring als deze. Het grote aantal be zoekers zat in rijen rondom de ring, waarin ruim tachtig rashonden werden voorgeleid om door de zes keurmeesters te worden beoordeeld. De liefhebbers van honden konden daarbjj hun hart ophalen en nog leren bovendien van de explicatie welke de voorzitter dr J. F. Otto vooraf en de keurmeesters na de beoordeling van elk ras gaven. De meest succesvolle inzender was onze stadgenoot Bart Tromp. Zjjn jonge Duitse herder Orise, die reeds een extra prjjs had gekregen als de beste teef, werd bovendien tot de beste hond van deze match uitgeroepen. die de rij van sprekers opende, zei o.m. dat „Concordia” een belangrijke plaats inneemt in deze streek. Waar het dorps leven helaas achteruitgaat, is het prach tig dat er nog een muziekvereniging is die als bindende factor optreedt. De bur gemeester sprak daarom de wens uit, dat „Concordia” nog lange tijd mag be- staan tot Gods eer, en overhandigde de wel eens de mislukking an de confe rentie van regeringsleiders der Nato- landen, welke midden december gehou den zal worden, ten gevolge zou kunnen hebben. De Franse minister van buiten landse zaken heeft zich naar Washington begeven, ook hij wil klaarheid in de ver houdingen voor bedoelde conferentie aanvangt. geluk is niet volledig, want zijn vrouw, van wie hg veel hield, is al enige jaren geleden overleden en hij voelt zich een zaam, ook al is hij een gezien mens en al heeft hij een goed zoon in Freek, een trouwhartige jongeman die z’n vader ijverig bij zijn werk helpt. En in deze huishouding beheerd door een oude huis houdster, Marie, verschijnt dan plotse ling Suzanne om haar duivels plan, dat alleen maar in een door haat abnormaal geworden brein kan opkomen, uit te voeren. Zij wil de molenaar, die nog in de kracht van zijn leven is, op haaf verliefd maken, hem trouwen en hem dan hun samenzijn tot een hel maken. Het afschuwelijke plan slaagt maar al te goed, de molenaar wordt verliefd, is dolgelukkig deze jonge vrouw te hebben veroverd en huwt haar; maar aan de avond van haar huwelijksdag onthult Suzanne hem dat zij hem haat, zonder de redenen daarvan te vertellen. Dit huwelijk zal slechts een schijnhuwelijk zijn en blijveh. En zo beginnen deze mensen een leven dat de molenaar aan de rand van de wanhoop en bijna tot krankzinnigheid dreigt te voeren. Tot de kunstschilder Frank, die Suzanne heeft gekend toen zij bij haar tante woonde en die hoop had haar liefde te winnen, Freek vertelt waarom Suzanne zijn va der huwde. Suzanne heeft hem dat nl. direct na haar huwelijk onthuld. Freek confronteert zijn vader nu met de feiten en vraagt hem in het bijzijn van Suzan ne en de huishoudster Marie op de man af of hij zijn patroon heeft vermoord. De molenaar ontkent dit, weet ook af doende te verklaren waarom hij de mo len erfde, nl. omdat zijn patroon hem geld schuldig was en als Marie onom stotelijk bewijst dat Freeks vader onmo gelijk de moord begaan kan hebben, om dat zij zelf getuige was van wat er beven aan de trap gebeurde treft een ere-voorzitter een enveloppe met inhoud. Verschillende afgevaardigden voerden daarna het woord. Namens het oud bondsbestuur sprak de heer Politiek, de heer P. Zeilstra van Gauw namens de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk en als voorzitter van de zangvereniging „Lytse Krêft” van Gauw. Deze spreker over- hij eveneens een enveloppe met inhoud namens beide één. Na het oud-lid P. Seegers van Oudeschoot bracht de heer Sj. Gerbrandij te Goëngamieden de ge lukwensen over van het Kerkbestuur der Geref. Kelk en het schoolbestuur. Wegens de bazar van „Elim” was uit Scharnegoutum geen afgevaardigde aan wezig. Men had een schriftelijke felici tatie gezonden, die door de ere-voorz. werd voorgelezen. Namens het kerkbe stuur van de Geref. kerk te Terzool sprak de heer W. Dotinga van Sijbrandaburen, de heer O. Sieperda van Offingawier voor de Oranjevereniging, namens welke hij eveneens een enveloppe met inhoud aanbood. Drie leden van het corps zon gen toen nog met begeleiding van het corps een lied ter ere van Siebe Dotinga, de trouwe supporter van „Concordia”, die altijd aanwezig is als het corps hier of elders optreedt. De ere-voorzitter y--?- -, -* De K.N.A.C. heeft de minister van justitie gevraagd, in 't komende wets ontwerp op de verplichte W.A.-verzeke ring ook de 800.000 bromfietsers in ons land te betrekken. Volgend voorjaar kan de indiening worden verwacht van het wetsontwerp waarbij verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid verplicht wordt gesteld voor motorrijtuigen. Het is volgens de K.N.A.C. nog geenszins zeker, dat daarbij zal worden voorge steld behalve de automobilisten en de motor- en scooterrijders ook de brom fietsers in de regeling te betrekken. De K.N.A.C. acht dit evenwel zeer gewenst. Het risico dat een bromfietser aan andere weggebruikers schade berokkent, is vrij groot. Waarbij dan nog komt dat schade in het algemeen op bromfietsers moeilijker verhaalbaar blijkt dan op an dere motorrijtuigbestuurders. Dit risico kan voor een bescheiden bedrag worden gedekt. Het is echter slechts een kleine minderheid onder de bromfietsers, die een W.A.-verzekering afsluit, dit in te genstelling tot de overige motorrjjtuig- bestuurders, die op enkele procenten na reeds allen tegen W.A. zijn verzekerd. In het r. k. ziekenhuis te Harlingen is als tweede slachtoffer van de brand in de Molensteeg te Franeker overleden, de 23-jarige G. J. Bonnema, die zeer ernstige brandwonden had opgelopen. Vrijdag 29 november. Aere Pirennius ’s avonds 8 uur film-avond NCRV, Blijkens een opgave in de staatscourant hebben opnieuw 151 Nederlanders, die ’s rijks schatkist bij het betalen van be lastingen en rechten tekort hebben ge daan, hun geweten gezuiverd door het betalen van gewetensgeld. De 151 posten, die de bekendmaking van de minister van financiën omvat, belopen een to taal bedrag van f 282.509,23. Het groot ste der afzonderlijke bedragen is een post van f 45.000, ontvangen bij de ont vanger der directe belastingen te Baarn wegens „te weinig betaalde inkomsten-, vermogens-, ondernemings- en omzetbe. lasting” De kleinste post bedraagt f 0.75, ontvangen door de ontvanger der directe belastingen te Apeldoorn, wegens, te weinig betaald zegelrecht”. Zondag 24 november. Zaal Piso. Ver, „De Vrge Gedachte”. Lezing met lichtbeelden door Dr Plaut te Gro ningen. Aan vang voorm. 10% uur. Vrijdag 29 november. Instituut v. Ar beidersontwikkeling (I.v.A.O.) 3e Lezing over Israël door Mevr. Bes in Fredehiem. Aanv. 8 uur. St. Bernards: Carolus van de Elfste den, A. Andringa. Leeuwarden, no. 1; Penny fen it Heitelftn, J. Cloode Vries, Nijelamer, no. 2; Chesarine fen it Hei- telAn, D. Osinga, Parrega, no. 3. Boxers: Rolf, reu, A. Rodenburg, Sneek, le Z.G.; Beanetty, teef, J. Jong- sma, Balk, le Z.G.; Bo jo, teef, D. J. Muurling, Sneek, 2e G.; Rexim, reu, Jac. Kuypers, Sneek, 2e Z.G. Eng. Bulldog: Petraa, Jac. Kuypers, Sneek, no. 1. Belg. Herdershonden: Hannes, Spoelstra, Sneek. le G.; Enco, L. Wierda, Sneek, 2e G. Duitse Herdershonden: Orise, Tromp, Sneek, no. 1; Fero v. Graven- burg, J. v. Tuinen, Leeuwarden, no. 2; Maandag 18 november. Foyer Amicitia, ’s avonds 8 uur Openbare Bijeen komst Party van de Arbeid Sneek. Spreker Ir H. Vos. Dinsdag 19 november. Amicitia Thea ter. Koncert Frysk Orkest met als solist Henry Blackmon, ’s avonds 8 uur. De prachtige groep St. Bernards Twee jubilarissen De heer Tjeerdsma feliciteerde ook nog de heren KI. Jellema van Gauw en G. Beeksma van Goënga, die van de op richting af lid van het corps zijn en dus mee jubileerden. De voorzitter besloot daarna deze geslaagde avond met het la ten zingen van de Avondzang en dank gebed. Tussen de sprekers door bracht het corps verschillende nummers ten gehore, wat bij het talrijke publiek zeer in de smaak viel. Ter afwisseling trad tevens de bekende voordrager „Lytse Sjoerd fan Mounein” op, die eveneens veel suc ces boekte. De volgende avond was er nog tweede, eveneens druk bezochte voering, speciaal voor de waaraan Bremer, Balk, le U.; Anite, H. de Koe, Balk, 2e G. Greyhounds: Friezinne, Th. A. Jansen, Sneek, Z.G.; Ivan, S. Cnossen, Sneek, G. Whippits: Fifi, J. Bethlehem, Olde- boom, no. 1; Asido, H. B. de Jong, Slo ten, no. 2. Saluki’s: Mahal, dr. W. J. Roberts, Sneek, no. 1 Ierse Setters: Browny, P. J. de Haas, Oudega, le Z.G.; Hennie, H. Mollinga, Sneek, 2e G. Labrador Retriever: Polar, E. Vosse- ler, Sneek, no. 1. Duitse Staande Gladhaar: Madam, J. de Haas, Oudega, no. 2; Truffy’s Rijo, F. v. d. Berg, Bolsward, no. 1. Idem Langhaar: Treffi, J. Bijl, Wol- vega, no. 1. Grote Munsterlanden Annax, F. G. de Boer, Deinum, no. 1. Cacker Spaniel teef: Mara’s Red Dulcinea, K. Miedema, Bozum, no. 1; Lady v. d. Cockerhof, H. Cramer, Fra neker, no. 2; Heysprank’s High Jack, reu, J. Wieringa, Sneek, no. 1; Michel, G. v. d. Meer, Sneek, no. 2. Poedels: Boro, Tj. Vallinga, Sneek, le Z.G.; Petter, D. Schreuder-Haantjes, Sneek, 2e Z.G. Steenbrakken: Ratties Bix, S. Span- ninga, Joure, no. 1; Ratties Bud, van de zelfde, no. 2. Elandhond: Brita, H. Visser, Ypecols- ga, no. 1. I Dashonden: Astrid v. Dorpzicht, D. R. Vink, Sneek, no. 1; Pit-tha’s Protentia, dezelfde, no. 2. Wetterhounen: Boomzwaag, le Z.G.; Welmoed, A. Zui- derveld, Sneek, 2e Z.G.; Mollya, T. Au- kemaDouma, Sneek, 3e Z.G. Stabyhounen: Johnny, K. Hofstra, Noord-Bergum, le U.; Petra, T. Vol kers, Sneek, 2e Z.G.; Byke, R. Tjerk - stra, Sneek, 3e G. Airedale Terriers: Robino, mevr, de Jong, Joure, le Z.G.; Hiske v. d. Pot marge, W. Deesker, Sneek, 2e Z.G.; Macintosh, S. Breuker, Sneek, 3e Z.G. Schotse Terrier: M. van Hussel, Sneek le Z.G. Welsh Terrier: Sneek, le Z.G. Sealyham Terrier: Yenolam Wild Flower, A. v. Staveren, Scharsterbrug, le Z.G. De 3 beste kampioen-honden werden no. 1 de Boxer Kralingen’s Jub, van J. Salverda, Leeuwarden; no. 2 de St. Bernard Annechien van J. Cloo de Vries, Nijelamer; no. 3 de Afghaanse Wind hond Pirn van Dr W. Roberts, Sneek. Beste hond van de match: Duitse Her dershond Orise van B. Tromp, Sneek. Publieksprijs de Schotse Herdershond Roeland van H. Bremer, Balk. Tenslotte vermelden wij nog dat mevr. J. Cloode Vries haar prachtige St. Bernard Penny fan ’t Heitelan heeft verkocht naar Zuid-Afrika. naar; hij is altijd een voortreffelijk spe ler en van alle markten thuis en was dat ook nu. De R.K.T.S. beschikt overi gens over een ganse reeks goede spelers van het tweede plan en het groepje dat nu met de twee hooidfiguren optrad deed zozeer zijn best dat het publiek al met al zich zeer tevreden toonde en ook zij hun aandeel aan het succes hadden. Het waren de heer Joh. Hottinga als Freek, mevr. A. LouwmansBult als de huishoudster Marie, de heer H. Meijer als de kunstschilder, mej. C. Draai sma als Irene, de verloofde van Freek, de heer S. Siemonsma als Schram de vriend van de molenaar en mevr. G. Bootsma Bonte als de moeder van Irene. Aan het slot nam de gehele groep mét regisseur H. A. Siemonsma een ovatie van het publiek in ontvangst en kregen de actrices bloemen. De goede toneelaankleding was van H.B.Z., kapper was de heer D. Hamer- sma. De muziek, ook bij het bal, was van het ensemble G. Schuil. -■ Overstroming van de rivier de Po in Italië. Bij het dorp Rovigo is de Po we derom buiten zijn oevers getreden. Het water heeft aanzienlijke schade ingé bracht. De bewoners moesten de wijk nemen. Foto: militairen en politie zijn druk in de weer om kinderen en ouden van dagen in veiligheid te brengen. w?

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1