l Rentespaarbrieven 1957 Kerstuitvoering Chr. Oratorium Vereniging Ijlst bereidde burgemeester Cavaljé een waardige ontvangst Bioscoopnieuws f WYMBRITSERADEEL IJLST van i e nieuwe secretaris van Wymbritseradeel Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, en AGENDA Jongereinófdieling Snits bitocht har 25-jierrich bistean 112e jaargang no. 103 S DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Kulturele joun yn’e mande mei de Friese Mij Films van Gaastmeer te Oosthem vertoond Om de K.N.V.B.-beker •J P Kerstviering Scharnegoutum K 1. Het Sneeker Nieuwsblad is een Vrijdag 27 december 1957 gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en R. Teule dirigent, Mevr. Elisabeth Leguit- v.d. Sande sopraan, Piet Kee orgelsoli en Joh. W. Boeijenga orgelbegeleiding 1 l I ii - f'6'. z' - l Redakteur: L. KIEZEBRINK Loco-burgemeester Wassenaar opent AMICITIA THEATER. J. N. Koop. 1 gevoelt. Leert U maar heel gauw Fries j Redaktie-adres Kleinzand 7 t elefoon 2872. de en Donderdag 2 januari. Boekh. Wielenga's Boekenmiddag voor de jeugd met Jaap ter Haar, „Saskia en Jeroen” in Aere Perennius, Kleinzand. Aan vang 2 uur en 3.45 uur. Administratie: Comb Drijfhout-Kiezebrink Co Kantoor: GROOT2AND 55 Telefoon 5005 (K 5150) Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS on een on- Woensdag 1 januari. Dancing Boermans Bolsward. 3 uur Matinee. 8 uur Soirée. Muziek: de Musicapo’s. het woord aan burgemeester Caval jé. De heer S. O. de Vries spreekt na mens de brandweer; de heer Woudstra namens de comm. woonruimteverdeling; de secretaris van Wijhe, de heer Hul- berts als vriend tot vriend en als laatste in de ry oud-burgemeester Oppedjjk. Drie weken geleden legde ik op dezelfde plaats de mooie ambtsketen af. Dat was de weg achterwaarts. Nu is het parool weer: vooruit. Kinderen en muziek van IJlst hebben U ontvangen als blijk van vertrouwen. Eén ding zal IJlst speciaal appreciëren: persoonlijkheid en karak ter. Als goede burger vind ik het zelf ook prettig weer een burgemeester te hebben. Het zal U in IJlst wel bevallen, zoals het mij ook is bevallen. Een inwo ner zei al tegen me: As er goed syn bést docht, krjjt er ek in nylon tüchje. (hilariteit). TubantiaRES 61; EmmenZwarte- meer 22; PECStadskanaal 01; Hee- renveenMusselkanaal 30; Leeuwar denSneek 61; VeendamMeeden 4-0; Be QuickFVC 00; WeerdingeZwolse Boys 16; AppingedamVelocitas 04. SNEEKER NIEUWSBLAD gewend voor de woningbouw in mijn woonplaats, bijvoorbeeld Sneek. Ook in dit opzicht kan met uw wens rekening worden gehouden. Aan elke Rentespaar- brief is nl. een briefkaart gehecht, waar op u kunt vermelden, voor welke ge meente u voorkeur uitspreekt. Deze kaart moet worden afgescheurd en bin nen acht dagen na de daarop vermelde datum of het poststempel rechtstreeks worden verzonden aan de Bank voor Ne derlandse Gemeenten te ’s-Gravenhage. Wij vermoeden dat het bestuur van de gemeente, voor welke u voorkeur heeft uitgesproken, u voor de verzending van deze briefkaart dankbaar zal zijn. De C.O.V. gaf gisteravond, onder lei ding van haar nieuwe dirigent, de heer R. Teule van Heerenveen. een Kerst uitvoering. De belangstelling was zeer goed; de Zuiderkerk telde zeker een 400- tal aanwezigen. Het programma ver meldde deze keer geen oratorium doch enige kleinere werkjes van Buxtehude. Mozart en MendelssohnBartholdy. Een verstandige keuze, ten eerste om dat de C.O.V. vele nieuwe en jeugdige krachten heeft aangetrokken en ten twee de de korte tijd van voorbereiding in aanmerking genomen. Of het daarom goed gezien was nu reeds een uitvoering te geven? Wij wa gen het te betwijfelen! Aan de andere kant willen wij beslist geen domper zet ten op het gezonde enthousiasme van di rigent en leden die met veel toewijding hun taak vervulden, doch een grondige voorbereiding is in het vervolg zeker ge wenst. In de cantate „Das neugebor’ne Kindelein’ van Buxtehude was de sa menzang het zwakke punt, doch in „Mag nificat” van dezelfde componist rommel de het gedurig. De vertolking hiervan was beslist beneden de maat. Gelukkig wist de bekwame dirigent noodlottige ontsporingen te voorkomen! De onderlinge klankverhouding kan gunstiger zijn, want de bassen domi neerden soms en de tenoren bleven te bescheiden. De koorklank was echter SCHARNEGOUTUM. In de Herv. kerk is tweede kerstdag een mooi kerstfeest gevierd met de zondagsschoolkinderen. Kerstvertellingen werden afgewisseld door zang der kinderen. Mooie boekjes werden uitgereikt. wurdich de kans ta. De foarsitter fan ’e Alg. Jongerein de hear J. Oosterbaan winske de ófdieling lok mei dit jubileum, lykas Mefrou Til- ma, foarsitster fan ’e Plattelansfroulju, dy’t ek nammens de Ring Südwesthoek spriek en in stoflik blyk fan wurdear- ring oanbea, W. Osinga, foarsitter van ’e ófd. Heech, en de hear Ids de Boer, meiiens as fortsjintwurdiger fan ’e C.A.F., de Gersdroegerjj en it Suvelfabryk to Skearnegoutum. De earefoarsitter fan ’e Snitser ófdie ling, de hear B. Bootsma, liet as léste sprekker op koartswilige wize inkelde dingen de revue passearje en einige al- lyk mei de béste winsken foar de ta- komst. Nel it skoft waerd, ütgeande fan ’e Friese Mij, troch it Kritetoaniel fan Boalsert Hein Cats’ blijspul „De Gouden Kouwe” opfierd, dat der tige ynfoel en sadwaende in moai slot makke oan dizze slagge joun. In juli 1946 volgde zijn benoeming tot commies ter secretarie van Wymbritse- radeel, waar hij in mei 1952 bevorderd werd tot hoofdcommies en plaatsver vangend secretaris. Van januari 1947 t.e.m. mei 1948 was hij tevens waarn. secretaris van IJlst, wegens ziekte van de secretaris dier gemeente. De heer Sennema is gehuwd en heeft vier kinderen. Hij behoort tot de Geref. Kerk onderhoudende ar.t 31 der Kerken orde, maar is niet aangesloten by een politieke party. De burgemeester beantwoordt met een kort woord de raadsleden, wethouders en secretaris. Hij streeft naar eendrach tige samenwerking, waarop verschil van politieke overtuiging geen invloed zal hebben, zal de agrarische sector niet vergeten en verklaart in ’t algemeen: men mag tot mij gerust Fries spreken. Ik versta het al aardig en hoop het bin nenkort geheel te beheersen. Spr. dankt allen voor de vriendelijke woorden en hoopt een open oog te hebben voor de behartiging van de sociale belangen. Hij dankt de secretaris voor de buitenge woon originele wijze waarop de perso neelsleden zijn voorgesteld. Andere sprekers. Hiennede is het officiële gedeelte af gelopen. Er worden verversingen aange boden en dan komt een rij sprekers, met ernst en humor, de burgervader compli menteren. We noemen van deze rij bur gemeester Rasterhoff van Sneek namens de burgemeesterskring, wiens geestig welkomstwoord herhaaldelijk hilariteit verwekte; ds Korporaal, die sprak na mens de plaatselijke predikanten; bur gemeester J. W. C. Tellegen van Wijhe, die spreekt van een lang gekoesterde hartewens, die in vervulling is gegaan en die het vertrek van ambtenaar Ca- valjé uit Wijhe betreurt. Hij herinnert aan de spreuk in de burgemeesterska mer van Wijhe: „Vraag niet wat de we reld zegt; Doe wat eerlijk is en recht” en wenst zijn ex-ambtenaar met zijn ge zin een goede en gelukkige tijd in IJlst. De heer Zjjlstra spreekt als vriend en noemt als equivalent van de spreuk uit Wijhe: „Doch dyn plicht... en lit de lju rabje”. Namens alle vrienden hoopt hij het gezin Cavaljé straks in een nieuwe burgemeesterswoning te mogen bezoe ken. Maandag 6 januari. Kali-foarljochtings- gearkomste troch de ófdielingen Snits en Reahüs fan de trije stans- organisaesjes, nam. 14 üre yn Hotel Piso. Zondagmiddag 29 december te 2.30 uur film: Het geheim van de vyf graven. De vlaggen wapperden maandag van de torens en vele particuliere woningen te IJlst. Aan de Hendrik Huizingastraat stonden Concordia en, van de vierde klassen at, de kinderen der drie Ulster scholen opgesteld om te wachten op de file auto’s, die het burgemeestersgezin en talrijke genodigden en belangstel lenden van Sneek haalden, De muziek voorop ging het daarna in optocht naar de kleuterschool, waar ditmaal de officiële raadsvergadering was belegd. Voor het gezelschap de school binnenging, zongen de kinderen, door de muziek be geleid, het Wilhelmus, gevolgd door het Frysk folksliet en een koraal en bood namens alle kinderen Grietje Haringa bloemen aan. grote rol. Wel komt de autonomie in de verdrukking. 600.000 gld. aan kort lopende schuld is geen kleinigheid, maar mag ons niet terneerslaan. In samen werking met U zal de raad doorgaan met wat op het programma staat; alle urgente werken, zoals bruggenbouw, wegaanleg en woningbouw. Ik hoop van harte, dat U zich spoedig in IJlst thuis De heer G. Sennema, de nieuwe secre taris van Wymbritseradeel, werd op 17 augustus 1913 in Zuidhom (Gr.) gebo ren. Hij werd opgeleid voor onderwijzer en heeft in zijn geboorteplaats ook enige tijd als volontair voor de klas gestaan, maar toen het verbod afkwam te solli citeren, kwam hij als leerling-ambte- naar op de secretarie aldaar. Hij bleef er tot 15 september 1939, op welke da tum hij in Buitenpost als ambtenaar ter secretarie van Achtkarspelen in dienst trad. Zaterdag 28 december. Schutjassen om rollades in café Tj. van der Zee te Sijbrandaburen. ’s Avonds 7.30 uur. OOSTHEM. Ds Bruinsma van Gaast meer had de eer, de eerste te mogen zijn, een film te vertonen in het Himsterhüs. ’s Middags te vier uur waren ruim hon derd schoolkinderen aanwezig om deze prachtige films over het dorpsleven van Gaastmeer met als middelpunt de kerk te bewonderen. Des avonds kon ds Kaastra een goed gevulde zaal het welkom toeroepen, waaruit blijkt dat ook onze dorpen mee leven met het mooie en zo goed geslaagde werk van ds Bruinsma en zijn helpers. In het bijzonder werden hij en dokter v. d. Werf hartelijk welkom geheten. Ds Bruinsma was getroffen door de vele blijken van belangstelling en meeleven met de kleine gemeente van Gaastmeer en Nijhuizum. Ds Bruinsma gaf op elk der vier films die vertoond werden een toelichting die evenals de koek die in de pauze verkocht werd, gekruid was, nl. met humor waardoor er veel aandacht en een goede stemming heerste. In zijn slotwoord sprak ds Bruinsma nog over het raakvlak tussen kerk en wereld, hij was blij verrast over de hulp van mensen, van wie men het niet zou hebben verwacht. Ook de aanwezigen werd dank gebracht voor de belangstel ling en bijdragen, doch bovenal God die alles zo rijk gezegend heeft. Burgemeester Cavaljé dankt alle spre kers, in het bijzonder zyn oud-chef bur gemeester Tellegen, Ons afscheid komt nog. De tijd bij U doorgebracht is om gevlogen Het was in Wyhe in grote lijnen een ideale kleine ambtelijke ge meenschap. Tot oud-burgemeester Op- pedijk zegt spreker: De wenk omtrent dat nylontuig heb ik wel begrepen. Ook dank ik U voor uw toezegging: mee varen als passagier aan dek van het Ulster schip zonder roer, zonder zich met de navigatie te bemoeien. In de garage van de Koninklijke Marechaussee te Soestdijk is maandagmiddag het kerstfeest gevierd door het paleispersoneel en zijn gezinnen, waaraan de ge. hele Koninklijke Familie deelnam. Foto: H.K.H. Prinses Marijke (tweede van rechts) met haar medespelenden bij de kribbe. 1 Der Bettelstudent. Der Bettelstudent is een verrukkelijke operette van Carl Millöcker, met -sterflijke melodieën. Ze heeft ook knappe intrige. Niet vrij van enige deugendheid ook, dit verhaal uit de tijd van Augustus dé Sterke, die het be stuur van Krakau aan overste Ollen dorf opdroeg, tegen wie adel en stu denten zich verzetten. Ollendorf is ook niet gelukkig in de liefde want gravin Laura Howalska moet niets van hem hebben. En de afgewezene zint op wraak en wil haar laten trouwen met een ar moedzaaier. Zijn keus valt op Simon Hymanowicz, de bedelstudent. Hem laat hij de rol van de rijke vorst Wibricki spelen, die Laura op zich verliefd zal moeten maken en met haar een huwe lijk sluiten, waarna Ollendorf zal be kend maken, dat de zg. vorst maar een bedelstudent is. Het pakt natuurlijk an ders uit, en hóe vertellen we hier niet. Maar de prachtige kleurenfilm welke nu naar de operette is gemaakt, zal het u vol vaart en humor vertellen. Simon, de bedelstudent, wordt gespeeld door Gerhard Riedmann, Gravin Laura door Waltraut Haas. Het geheim van de vijf graven. Ergens in Arizona worden kort na de Amerikaanse burgeroorlog vijf ge wezen soldaten door Indianen vermoord. Bjj hun graven ontmoeten enige jaren later Jim Slater en Karyl Orton elkaar. Toevallig, want Jim tracht te ontdek ken of zijn vader tot de slachtoffers be hoorde en Karyl of een van hen haar verdwenen man is. Samen zetten zij de speurtocht voort. En dat wordt een zeer sensationele en zeer gevaarlijke, want er is een naamloze derde die iets van het geheim weet en in de schaduw de ont wikkeling van het gebeuren afwacht. Aan revolvergevechten ontbreekt het niet, een bandietenbende komt er ook aan te pas en scènes van stijgende span ning brengen ten slotte een verrassende ontknoping. Een zeer aparte en origi nele actiefilm met Richard Widmark en Donna Reed in de hoofdrollen. de vergadering met het formuliergebed^ secretaris Goelema leest het benoe mingsbesluit voor en de raadsleden Groenveld en Stienstra leiden de burge meester en gezin binnen. De loco-burge meester hangt de nieuw-benoemde ambtsketen om, wenst hem geluk hoopt dat het hem gegeven mag zijn, qn- der Gods zegen, de belangen der ge meente naar beste weten te behartigen. Er wacht U een belangrijke taak, zegt spreker, die enkele objecten noemt, o.a. de nieuwe brug als verbinding tussen oud- en nieuw IJlst. Hij heet alle geno digden van harte welkom en geeft dan Dat de ófd. Snits fan dé Alg. Jonger- De jonge minsken hawwe dér tsjint- ein har 25-jierrich bistean net ünbi- tocht foarby gean litte woe, sprekt fan- sels. Nou is de Jongerein in organisaesje op har seis, mar hja ünderhaldt folie kontakt mei de Friese My. Der is in ünthjit fan stipe oan wjerskanten en dêrom tierden hja okkerdeis melinoar feest yn *e seal fan Hanenburg mei blomstikken fan de J ngerein ófd. Heech, de Ring Z.W.H., de C.J.B.T.B. ófd. Snits, de Gersdroegerjj en it Koop Su velfabryk to Skearnegoutum en it Snit ser depót fan ’e C.A.F. volgens aan het hoofd der gemeente voorstellende. Hij hoopt en verwacht een goede burgemeester en een goede chef. Hij ziet de eerste kennismaking in de werksfeer met vertrouwen tegemoet. U weet wat een ambtenaar toekomt. Dat vertrouwen en wederzijdse waardering de grondslag zullen zijn voor een goede samenleving in het gemeentehuis is sprekers innige wens. Spr. eindigde zyn rede aldus: „Ik hoop dat U in de schaat- senstad een goede schaats moogt rijden”. De hear Ids de Boer, foarsitter fan ’e Friese Mij. ófd. Snits, spriek it wol- komstwurd, yn’t bysünder ta de bi- stjürsleden en óffurdigen fan ’e Alg. Fryske Jongerein, mar fierder hie Sybe Andela, foarsitter fan de jubilearende ófdieling de lieding, dy’t ek tige ynnom- men wie mei de greate bilangstelling. Hy jpech dêrnei in oersjoch fan de for- roune 25 jier en torbelle dêryn ek fan de eksperimenten dy’t de ófdieling ün- dernaem, yn haedsaek op ’t technyske fjild, hwer’t de riedsman dr H. Hofstra fakentiids de motor by wie, sawol op it technyske as op it kulturele mêd. It wie doe in bloerjende ófdieling dy’t op har gearkomsten altyd folie sealen hie. Nou hinget it der in bytsje minder by. Dêr om ek waerd de stipe fan ’e Friese Mij. frege by dit bitinken. Hwat it nou fierder wurde sil? Wi- zend op it nut fan de Folkshegeskoal- len, trune hy de alders oan har jonges (en famkes) dy kant opgean to litten. De Südwesthoeke hat dêryn in efter- stan. Mei de winsk, dat it Kristendom yn ’e praktyk brocht wurde sil ta heil fan ’e mienskip en de Jongerein yn it bisünder, eindige Andela syn oersjoch. De hear H. Boersma, lid fan fortsjin- ste fan ’e Alg. Jongerein, spriek in pro- pagandawurd, wittenskiplik opboud mei as ried it forgearjen fan kennis, sawol yn technysk als yn kultureel opsicht, Woensdag 1 januari. Uitvoering Chr. Zangver. „Lytse Kreft” te Gauw, ’s avonds 7.30 uur in „Us Gebou” te Gauw. Vrjjdag 27 december t/m maandag 30 december iedere avond te 8 uur en zondag tevens te 5 uur film: Der Bettelstudent. verstaan; de beste weg naar het hart van de bevolking is, dat ze vrij tot U kan spreken. En als U dan na jaren ver trekt. zal het oordeel zijn: Burgemees ter Cavaljé is voor IJlst een goed bur gemeester geweest. De heer Stienstra spreekt namens de A. R. fractie een woord van welkom. Hij is tevreden dat een goed C. H. man in IJlst is gekomen. Wij zullen met vreugde en genoegen in de raad met U samenwerken. Secretaris Goelema laat in een gees tige speech alle ambtenaren der ge meente de revue passeren, ze achtereen- doorgaans «uitstekend en ook aan de nu ancering was goede zorg besteed. De Hymne van Mendelssohn voldeed ors over het geheel veel beter en de uit. voering van Mozart’s „Laudate Domi. num” was eveneens goed. Aan dit fraaie werkje, dat overigens geen hoge eisen stelt, verleende de sopraan-zangeres mevr. Leguit-v .d. Sande haar zeer ge waardeerde medewerking. Haar goede kwaliteiten (zij bezit een fraaie stem, waarmee zij in het middenregister het best op dreef is) waren voordien ook al uitgenomen in haar aandeel bij Men delssohn's „Hymne”. Zij detoneerde ech ter in „Jauchzet Gott alle Lande” van Weilandt, doch wist veel eer in te leggen met haar prachtige weergave van twee oud-Nederlandse Kerstliederen. Joh. W. Boeijenga zorgde èn bij het koor èn bij de zangeres voor een uitne mende begeleiding. Steeds accuraat en bescheiden! Niemand minder dan de vermaarde organist Piet Kee, driemaal achtereen winnaar van de zilveren tulp bij de im provisatie wedstrijden in Haarlem, ver leende aan deze uitvoering een bizondere glans. Zowel in de kleinere werkjes van Buxtehude, Pachelbel, Dacquin en Loeil- let als in Bach’s monumentale Toccata en Fuga in d, wist Kee ons uitermate te boeien. Technisch gaaf en uiterst verzorgd spel, waarbij de fraaie registerkeuze op viel. Kee besloot met een interessante im, provisatie over een viertal Kerstliederen, waarbij overtuigend bleek tot welk een hoogte hij zich in deze aparte kunst ont wikkeld heeft. Logische opbouw. Ver rassende effecten in het hedendaagse klankidioom. Meesterlijke ontwikkeling van de verschillende motieven, kortom ’n muzikaal evenement! Nog steeds stellen duizenden zich de vraag: Hoe kom ik aan een woning? Het antwoord op deze vraag is niet een voudig. Toch bestaat er voor de meesten van ons een mogelijkheid mee te hel pen om het woningvraagstuk dichter bij zyn oplossing te brengen. Voor het bouwen van woningen is geld nodig. Slechts by uitzondering is de enkeling in staat zelf in zyn woning behoefte te voorzien. Maar wanneer wij er gezamenlijk voor zorgen, dat er geld bijeen wordt gebracht, dan kan de wo ningbouw in Nederland zonder stagnatie doorgaan en kan wederom voor velen in een nijpende woningbehoefte worden voorzien. De Tweede Nationale Woning- bouwlening 1957 kan hier het middel zyn. Deze lening wordt uitgegeven in de vorm van rentespaarbrieven, welke te gen een prijs van respectievelijk f 500. f 100.en f 25.bij elk bankkantoor verkrijgbaar zijn. Behalve dat de koper van zo’n spaarbrief aan de nationale woningbouw een grote dienst bewijst, heeft hij ook voor zich zelf een zeer aantrekkelijke wyze van sparen uitge kozen. Wanneer hij bijvoorbeeld nu een spaarbrief van f 100.,— koopt, kan hij daarop bij inlevering op 1 september 1962 f125.terugkrijgen. Degene die wacht tot 3 september 1966 ontvangt f 150.en de spaarder, die zijn inleg van f 100.tot 2 januari 1971 laat staan, ontvangt dan zelfs f 200.terug. Nu zal menigeen zeggen, dat is wel heel mooi, maar ik kan voor dit doel zo maar niet even f 500.f 100.of zelfs f 25.in één keer op zij leggen. Dit zal voor velen inderdaad een bezwaar zijn. Maar het kan ook anders. Op de post kantoren zijn nl. Bouwzegels van f 5. te koop. Een spaarkaart, waar u die zegels op kunt plakken, krijgt u er kos teloos bij. Voor vijf van deze zegels krijgt u dan een Rentespaarbrief van f 25.—. Ja, zal men nu nog in het midden brengen, nu koop ik wel een Rente spaarbrief, maar ik zou toch maar het liefst willen dat het geld, dat ik be schikbaar stel bij voorkeur wordt aan- SCHARNEGOUTUM. De vrouwenver enigingen hebben een wijdingsvolle kerst avond gehad evenals de jongelingen en meisjesverenigingen en de knapen- en mëisj esclubs. Op tweede kerstdag gaven de kinderen van de Geref .school in de Geref. kerk onder leiding van de heer Blom, hoofd onderwijzer, des morgens een kerstde- clamatorium. De kerk was geheel bezet en de aanwezigen hebben bijzonder ge noten van de spontane declamatie en zang der kinderen. Organist was P. Sand- stra. Ds Vervelt hield een korte toe spraak. SCHARNEGOUTUM. De muziekver. „Excelsior” heeft in de vroege morgen van de tweede kerstdag enkele kerstlie deren enz. op verschillende plaatsen in het dorp gespeeld. Deze geste werd bij zonder door de dorpsgenoten gewaar deerd. De burgemeester dankt allereerst de overheid voor het vertrouwen in hem gesteld, blijkende uit zijn benoeming. Hij gaat met vertrouwen zijn taak in IJlst aanvangen. Hij is geen Fries, maar heeft toch wel enige ervaring met de Friezen (spr. was een jaar in Friesland als onderduiker). Hij kan het Fries wel verstaan, niet spreken. Wethouder J. Nooitgedagt zegt dan: Voor drie weken hadden we hier een ambtelijke begrafenis, zoals toen schert send werd gezegd; nu hebben we dan de ambtelijke geboorte van burgemeester Cavaljé. U hebt ons verteld, dat U al heel wat van IJlst weet, via een oud- collega, maar IJlst Iaat zich niet kennen vanuit de verte. IJlst moet men beleven. U hebt gehoord en zult zien, dat er in de afgelopen tien jaar veel is gedaan. Dat is mooi, maar aan de andere kant, een jonge burgemeester heeft etalage- materiaal nodig. Onder de oud-burge meester zijn talrijke werken tot stand gekomen. En die zijn blijven liggen zijn niet de meest gemakkelijke Daarbij vormen de finantiën een ernstige be lemmering. Wij zijn oprecht blij dat U hier bent gekomen. We zullen samen moeten uitmaken wat moet gebeuren en daarbij bedenken, dat het niet goed is teveel het oog op het moment te richten en te weinig op de toekomst. IJlst is een plaats met een dynamisch karakter. Het gros der bevolking is werkzaam in de industrie, maar ook de agrarische sector verdient uw warme belangstel ling. De heer Jansma feliciteert namens de C. H. partij en raadsfractie het burge meestersgezin en vestigt nog eens de aandacht op de agrarische sector; de kleine en grote boeren, die ook de zorg en steun van de burgemeester nodig hebben, mogen geen vergeten groep worden. De heer Groenveld spreekt namens de P.v.d.A.-fractie. We zijn in politiek op zicht niet dezelfde richting toegedaan. Wij hebben echter met genoegen be luisterd. dat U een burgemeester voor de gehele gemeente wilt zijn en bij U niet de politieke richting op de voor grond zal staan. Wij hopen van harte 'met U samen te werken, ja, wij ver trouwen' daar ten volle op. Gelukkig speelt de politiek in onze gemeente geen Advertentieprijs 15 ct pet mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs I 5.— pet hall jaar. Franco per post 13J5 per half laar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. - f -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1