ging Sneker heren door Leeuwarden onttroond VolleybalStedentournooi Inwonertal van Sneek met 350 vooruit Quick’s voorsprong slinkt door gelijk spel in Assen III IJLST van in en (Culturele joun of d. Heech Fr, Mij. v. Landbouw de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan Nu ruim boven de 20.000 L.S.C. verliest van G.R.C. Geslaagd Wisselprijs voor de dames definitief naar Groningen Stichting Ned. Schoolradio Inwonertal Baarderadeel Ingezonden rgang no. gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Al voor bijna 24 miljoen aan rentespaarbrieven verkocht Het lectuurhuisje van het Roode Kruis De heer Fijlstra keert niet in raad terns' Instituut voor Arbeidersontwikkeling Het Sneeker Nieuwsblad is een Puck speelde „Verliefde dwaasheden” voor Sneker scholen tl t De minderheidsgroep in de Ned. Herv. Gemeente Maandag 13 januari 19o8 HR van name Redakteur; L. KIEZEBRINK de Stiens’ lot bezegeld. door overgenomen 3—3 De reserves. Formidabele zege van Jubbega. in. 5—3 Steenwjjk 2 dat in de res. 3e klas met 2—5 In de slotwedstrijd a De heren. Verrassing. zullen Kedaktje adres KJeinzand 7 t elefoon 2872. mensen zich hier vestigen, zo vernamen wij. De animo daarvoor is wel aanwezig, jn *t bijzonder bij de in Holland wonen de en werkende Friezen. De emigratie was geringer dan in de voorafgaande jaren toen er meer emi greerden dan zich uit het buitenland in onze stad vestigden. Het aantal voltrokken huwelijken be droeg 173, het aantal ingeschreven echt scheidingen <van in Sneek gehuwden) 6 en er werden 8 tweelingen geboren. Lezing „Tochten door het hooggebergte” met films 14 18 13 16 13 15 15 15 13 14 14 14 11 14 9 9 8 7 14 26 15 22 14 17 16 16 14 14 16 13 12 17 10 12 8 11 8 11 9 10 10 9 10 10 8 7 11 9 9 7 9 8 7 6 4 9 15 9 13 10 13 8 10 2 2 1 1 9 9 11 12 9 8 7 7 7 0 Administratie: Comb Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOT2AND 55 Telefoon 1005 (K 5150) WVC Sneek Hengelo Quick ’20 O.parkers 2 L’warden 3 FVC 2 WW 2 GRC 2 H’Iingen 3 FVC 3 Bergum 2 Lemmer 2 LSC 3 1 1 2 2 Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Rood Geel Appinged. Harlingen GRC Neptunia Frisia FVC LSC Haren Friesland Gruno Hun sin go GAVC Nicator WZS MSC Steenwjjk "St.w. Boys CAB Oldeboorn Dokkum Stiens Dr2 D2 D2 Drl Hr 2 Hr 2 H2 H2 Dl Hrl Dl Hl Hl neemt 2 2 1 1 1. 2. 3. 4. 1. 2. 3. 4. Borne WW ZAC ‘Achilles Zw.w.einde Robur In het Kerkvenster lazen wij de vol- gefide verklaring van de kerkeraad der Herv. gemeente alhier: „Reeds lange tijd is door de kerkeraad der Herv. gemeente te Sneek en het be stuur der Ver. v. Vrijz. Herv. te Sneek gezocht naar een bevredigende oplossing van het minderheidsvraagstuk in onze gemeente. De kerkeraad zich bewust van de pastorale verantwoordelijkheid voor deze minderheidsgroep heeft met het be stuur der Ver. v. Vrijz. Herv. overeen stemming bereikt dat beroepen zal wor den een predikant voor bijzondere werk zaamheden volgens Ord. XIII-4. Om hiertoe te komen is een regeling opgesteld die door de kerkeraad en het bestuur der Ver. is aanvaard en gete kend. Een hoorcommissie bestaande uit 2 leden uit de kerkeraad en uit 2 leden der Ver. is benoemd. Na tekening van de financiële regeling en goedkeuring door het Breed Moderamen der Classicale vergadering der classis Sneek kan met het beroepingswerk een begin worden gemaakt. De kerkeraad en de Ver. ho pen dat door deze pastorale voorziening de eenheid der gemeente mag worden bevorderd. Advertentiepnj, 15 ct pet mm Bij contract (handelsadv.) tagei Abonnementsprijs i 1- per halt laar Franco per post t 1.75 pe: half laar Giro 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad. Voor het examen machineschrijven van de Algemene Stenografenbond zijn geslaagd: N. de Boer, J. Boschma, J. Dik- kêrboom, H. Groenveld, T. Hoekstra, A. Kooistra, J. Prakken, G. Scheltema, B. Sietsma, H. Wieringa en Th. Zijlstra, al len leerlingen van de Chr. Ulo alhier. 12 12 12 12 12 12 11 10 8 8 12 12 12 12 14 11 13 14 14 Op 1 januari 1957 telde Baarderadeel 5247 inwoners: 2649 mannen en 2598 vrouwen. Op 1 januari 1958 was het in wonertal 5239: 2637 mannen en 2602 vrouwen. Achteruitgang 8 personen. In de gemeente werden 130 kinderen geboren. Er overleden 47 personen, zo dat er een geboorte-overschot was van 83. In de gemeente vestigden zich 287 personen, terwijl 378 personen naar el ders vertrokken. Het vertrekoverschot was düs 91. Naar wjj vernemen zal donderdag 16 januari voor de afd. Sneek van het I.v. A.O. Dr. A. C. J. de Vranckrijker een lezing houden met het onderwerp „Toch ten door het hooggebergte”. Wjj uit ons vlakke landje zijn dol op bergen. Wie er komt, gaat letterlijk ho gerop en.geniet. Het is daar een an dere wereld dan hier. Op deze lezing gaan wjj zonder de vermoeienis van het reizen, genieten van de Alpen. Het bijzondere is, dat wjj nu eens hoger klimmen dan gewoonlijk. De spreker voert ons tot boven de 3000 me ter in Oostenrijk, tot meer dan 4000 me ter zelfs in Zwitserland. Hij laat ons zien, hoe het er daar uitziet; hij vertelt te vens welke moeilijkheden de toerist daar wachten en hoe hij zich daartegen wa pent. Tegelijk is er dan de gelegenheid om eens te praten over het grote aantal ongelukken van de voorbije zomer (270 doden!), waarvan een deel vermeden had kunnen worden, indien.... maar dat zal Dr. de Vranckrijker U wel vertellen. Ongetwijfeld zullen velen deze interes sante lezing willen volgen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende ad vertentie. Quick (N.) 13 20 14 19 14 18 Be Quick Z. 13 16 13 15 13 13 12 10 12 10 12 13 13 12 De ontmoeting tussen Leeuwarden en de Zaanstreek leverde een verrassende overwinning op voor de blauw-witte ver tegenwoordigers van het Westen, welke overwinning echter voor een deel te dan-De Sneker heren in actie tegen Zaandam Achilles 2 H’Iingen 2 Sneek 2 Emmen 2 Noordster 2 GVAV 2 15—10, 15—12. De Leeuwarden Groningen Sneek Zaanstreek Groningen 1512 aan Sneek. De laatste game was echter weer voor de Friese hoofdstede lingen, die vooral door J. Terpstra en Th, Feddema goed werk lieten zien. Het eveneens voortreffelijke spel van de harde Noorman en de tactische Berg vermocht Sneek niet voor de 1513 ne derlaag te behoeden. Tegen de Zaanstreek kwamen de Sne- kers weer op hun oude peil terug. Door het goed toegepaste penetratie-systeem haalden de geel-zwarten heel wat kost bare puntjes binnen. Berg demonstreer de ook in deze wedstrijd weer zijn mees terlijke speltactiek, terwijl naast Noor man nu ook Dijkstra beter zijn smashes ging afwerken, Sneek won verdiend met 15—11, 15—11. De N.V bank voor Nederlandsche Ge meenten deelt mede, dat gedurende de eerste vijf weken, waarin de verkoop der rentespaarbrieven "1957 heeft openge staan voor een totaal bedrag van circa f 23.400.000 is verkocht. kon Sneek zich tegen Groningen helaas niet handhaven. De uitstekend in vorm zijnde L. Bos had het grootste aandeel in de Groningse overwinning van de eerste game, die voor de Snekers met 150 verloren ging. In de tweede game herstelden onze heren zich echter en weer waren het de NOH-spelers Berg en Noorman die via een 82 voorsprong hun team naar een 1512 overwinning voerden. Daarmee had Sneek dan ook al zijn kruit verschoten en de derde game leverde voor de Groningers weinig moeilijkheden meer op. Sneek ging met 154 ten onder. Volgens de voorlopige groslijst voor de komende Gemeenteraadsverkiezing, ^el ke de leden van de P.v.d.A. afdeling al hier is toegezonden, keert de heer H. W. Fijlstra niet in de nieuwe Raad terug. Zijn naam komt nl. niet op de lijst van candidaten voor. Als het bestuur van het Roode Kruis alhier prijs stelt op de blijvende mede werking van de burgerij bij de lectuur voorziening van zieken en verpleegden in ziekenhuizen, sanatoria e.d., dan moet het voor een regelmatige lediging van het lectuurhuisje op de Wip zorgen. Het is mij herhaalde malen overkomen ook j.l. zaterdagmorgen weer dat ik mijn tijdschriften niet kwijt kon om dat het huisje tot de nok toe volgepropt zat. B. Op 1 januari 1957 bedroeg het aantal inwoners nl. 19881 van wie 9570 mannen en 10311 vrouwen en op 1 januari van dit jaar 20231, t.w. 9736 mannen en 10495 vrouwen. Deze vermeerdering met 350 of 1%% is vooral veroorzaakt door het geboorte overschot dat 281 bedraagt en verder door het vestigingsoverschot van 69 per sonen. Sneek is hierdoor een van de gemeen ten in ons land welke relatief het meeste in inwonertal vooruit zijn gegaan. Op de secretarie had men echter niet verwacht dat het zó ver boven de 20000 zou stijgen. Wat het aantal wedstrijden betreft, spande de derde klas A deze keer glans rijk de kroon. Het gehele programma kon worden afgewerkt. Jubbega komt er steeds beter Steeenwjjkei Boys kreeg bij de leider geen schijn van kans en moest met een grote 70 nederlaag het hazenpad kie zen. DOG, nog steeds niet van plan het kampioenschap van de Jubbegaasters te Animo 2TGP 3 VoVeRo— NOH ViosSet Up 1 SVC 3—SVC 2 UD 3—VoVeRo 2 TGP 4—NOH 3 RKHBS 2—Sneek 3 Animo 1VoVeRo 1 CZN 1—TGP 1 UD 2—RKVC 2 RKVC 1—SVC 1 RKHBS 1—NOH 1 SVC 1—TGP 1 -klasse Reglementair verlies voor Sneker dames. De Sneker dames startten, een half uur na het aanvankelijk vastgestelde tijdstip, met haar eerste wedstrijd tegen Leeuwarden. Onze stadgenotes konden in de eerste game niet erg op dreef ko men en de 1512 overwinning kwam er dan ook slechts moeizaam uit. In de tweede game kwamen ze beter in hun spel. De aanvallen werden nauwkeuriger afgewerkt en de 1510 overtvinning die deze game voor onze dams bracht, was dan ook zeker verdiend. Het half uur achterstand waarmee was gestart kost te hen echter de tweede plaats. Er niet op rekenend dat door twee snel gespeel de wedstrijden dit tijdverlies zo snel zou zijn ingelopen, kwamen ze te laat voor hun wedstrijd tegen Zaandam. De scheidsrechter besliste toen zeer terecht dat de Sneker dames met 20 regle mentair hadden verloren. Jammer, en des te meer toen Sneek in de vriend schappelijke game, die toch nog werd ge- versterking die SVC heeft gekregen, speeld, met 155 veruit de sterkste bleek te zijn. Tegen Groningen waren onze dames kennelijk nog gedeprimeerd door dit ge beuren. zodat de homogene Groningse ploeg onder aanvoering van mej. Brada een gemakkelijkc 159, 155 zege wist te behalen. Ook tegen Leeuwarden on dervonden de Groningse dames geen te genstand. Zij wonnen deze wedstrijd met 154, 155, en toonden zich ook tegen de Zaanstreek met 152,154 de sterk, sfen. De wedstrijd LeeuwardenZaan- Donderdagmiddag was Amicitia vol ledig bezet met Sneker jeugd van diver se scholen toen het toneelgezelschap „Puck” optrad met „Les folies amou reuses” van Jean Francois Regnard <16651709) in de voortreffelijke verta ling van Paul Rodenko metals titel „Verliefde Dwaasheden”. De geschiede nis is in het kort als volgt: Adèle, een jong meisje, is ondergebracht bij haar oude voogd André, die een groot buiten goed bewoont. Deze oude man is ver liefd op zijn 18-jarig pleegkind en wil haar trouwen. Hij wantrouwt een ieder en sluipt ’s nachts rond door het huis en de tuin om zijn pleegkind en zijn be zittingen te controleren. Adèle is ver liefd op haar zoogbroeder Floris met wie zij is grootgebracht. Deze jonge man dringt zich, met zjjn knecht Kris pijn (een Bertram figuur) onder valse voorwendsels bij de oude oom in en met de kamenier Marleen worden plannen gesmeed om Adèle uit de tirannie van de oude voogd te bevrijden. Als Adèle zich als krankzinnig voordoet en in haar voorgewende krankzinnigheid oom aller lei kunsten laat uitvoeren en hem dui zend gulden weet te ontfutselen, is het Krispijn die als „geneesheer” optreedt en de krankzinnigheid z.g. op Floris doet overslaan. Deze laatste jaagt oom op de vlucht en hij kiest met Adèle de vrijheid terwijl Marleen er met Krispijn vandoor gaat. Oom heeft ’t nakijken en Hoewel Sneek 2 wegens terreinafkeu- ring niet binnen de krijtlijnen verscheen, was het toch een goede dag voor de wit- hemden, want zowel Achilles 2 als Em men 2 verloor. De Assenaren met 52 in de uitwedstrijd tegen Harlingen 2 en de Emmenaren met 32 in Oude Pelela van Noordster 2. De stand is hier: Competitieprogramma. voor a-s. zaterdag 18 januari. De tweede helft van de plaatselijke volleybalcompetitie gaat a.s. zaterdag starten. Het programma voor deze speel dag luidt: 2.00 2.30 3.00 3.35 4.10 4.45 5.20 6.00 6.40 7.20 8.00 8.40 9.20 In de eerste klasse dames CZN 1 het eerst op tegen TGP 1 en we verwachten dat CZN een 20 nederlaag zal gaan lijden. Bijzonder spannend kan de ontmoeting' tussen de dames van RKVC 1 en SVC worden. We verwach ten een hardere aanval van de R.K.- dames, die hun een knappe zege kan be- zorgen, ook omdat RKVC over goede krachten in de verdediging beschikt. De heren van RKHBS 1 zullen het wel moeten afleggen tegen koploper NOH, en een 20 nederlaag voor de Bolswar- ders lijkt ons niet onwaarschijnlijk. TGP-heren moeten kunnen winnen van SVC 1, maar zij zullen daarbij ter dege rekening moeten houden met de versterking, die SVC heeft gekregen. streek werd, na een meer spannend dan fraai duel, door Leeuwarden gewonnen. De eindstand was: Groningen Zaanstreek Leeuwarden Sneek In de eerste klas B bijv, gingen slechts twee van de zes wedstrijden door. Lei der Quick liet bij Achilles door een 33 gel(jk spel weer ’n kostbaar puntje zit ten, waardoor WVC, dat de belangrijke strijd tegen Be Quick (Z.) met 3—2 in zjjn voordeel besliste, iets van zijn ach terstand kon afknabbelen. De Winters- wjjkers verdrongen nl. door deze knappe prestatie Sneek van de tweede plaats en zijn nu de grootste konknrrent van de leider geworden. In 4A won Black Boys met 30 van Stiens, Waardoor voor de laatste het doek viel. De Stiensers, die dit seizoen al heel weinig hebben gepresteerd, zul len het volgend seizoen dus in de Onder afdeling Friesland moeten proberen, MKVDe Sweach ging niet door, doch de Leeuwarders hadden toch geen kampioen kunnen worden, want Freno zegevierde met 3—1 over CAB, dat zijn vierde plaats zag Black Boys. Fraaie record van Steenwjjk 2 gebroken. de fiere cijfers 816 aan de kop ging, kreeg in Leeuwarden de kous op de kop. Konkurrent Frisia 3 bracht de roodwit- ten met 30 de eerste nederlaag in dit seizoen toe. Het belooft nog een span nende race tussen deze twee te worden! De andere wedstrjjd betrof de staart. Bergum 2 overwon na dappere tegen stand LSC 3 met 3—2, waardoor blauwwitten nog wat vaster op de on-' derste platas werden gedrukt. Steenwijk 2 9 16 Frisia 3 LSC 2 BI. Boys 2 MSC 2 ken is aan enkele zeer vreemde be slissingen van scheidsrechter Muntinga uit Groningen. De game-standen waren 1513, 1115, 154. Tegen Groningen hadden de Zaandammers echter niets in te brengen. Met 153, 153 namen de heren uit de Martinistad deze ontmoe ting voor hun rekening. De beste heren* wedstrijd werd gespeeld door Leeuwar den en Groningen. In twee gelijk op gaande games, waarin de Leeuwarder heren een topniveau bereikten, v. - Al in de eerste ontmoeting bij de heren werd het Sneker team, na een zeer goede strijd, door Leeuwarden terugge wezen. De eerste game liep gelijk op tot 99, waarna Leeuwarden met 13 11 de leiding nam. Een time out bij deze stand mocht onze stadgenoten, die het zonder hun eminente aanvoerder J. Kan moesten stellen, niet meer baten. Met 1512 namen de Leeuwarders de lei ding in handen. Het sympathieke Leeu warder team, dat niet de minste ver zwakking toonde door het ontbreken van de SMS’er P. Bakker, ging ook in de tweede game goed van start en liep uit tot 107. Nu had een time-out voor Sneek meer succes. Leeuwarden maak te in de slotfase van deze game enkele fouten en Het zo de overwinning met 3 3 0 6—0 3 90—29 3 1 2 2—4 1 57—60 3 12 2—4 1 61—81 3 1 2 24 1 44—82 MKV 12 20 Freno 11 16 De Sweach 12 12 Black Boys 11 11 werd Groningen teruggewezen met de cijfers eindstand was: 3 3 3 3 kreeg bovendien de me daille voor de beste totaal-prestatie, die namens het Groningse afdelingsbestuur door mej. M. v. d. Dark van voorzitter T. Ruis in ontvangst werd genomen. Na de Kerstvakantie beginnen ook de schoolradio-uitzendingen van de Stich ting Nederlandse Schoolradio weer. Zo als gebruikelijk starten weer een drietal series. Op de dinsdagmiddagen van 14.40 15.00 uur (op 14 januari de eerste) een serie lessen onder de titel „Klinkende Geschiedenis”. Geen geschiedenis, zoals wij die kennen uit de geschiedenisboek jes, maar geschiedenis uit het jongste verleden. De programma’s worden opge bouwd aan de hand van opnamen uit het historisch geluldsarchief van de Ned. Radio Unie. Bekende stemmen weer tot ons komen, terwijl voor de luisterende leerlingen meestal sprake zal zijn van het zelf nu kunnen horen van mensen, van wie ze slechts weten „van horen zeggen”, b.v. Han Hollander, Mussert, Fanny BlankersKoen, Minis- ter-Hresident CoMjn, Parmentier, enz. Onderwerpen van de lessen zijn o.a. sport, crisisjaren, het Koninklijk Huis, verkeer, aanval, onderdrukking enz. Deze serie is een welkome aanvulling op de geschiedenislessen in de school, niet alleen omdat in het algemeen de allerjongste geschiedenis in de lessen op de scholen niet uitgebreid pf in ’t geheel niet kan worden behandeld, terwijl de kinderen toch juist ook van deze materie enigszins op de hoogte moeten zjjn om op latere leeftijd het wereldgebeuren te kunnen volgen. Op de woensdagmorgens van 10.00 10.20 (op 15 januari de eerste) worden een aantal scholen bezocht door een mu ziekleraar, die dan met de zesde klasse een bepaald liedje instudeert en het liedje van de vorige week herhaalt. Zo kunnen de leerlingen dus hun leeftijdge noten in andere plaatsen en streken van ons land horen zingen en met hen mee zingen. De titel van deze serie is: „Het liedje van de week”. Op de vrijdagmorgens van 9.4010.00 uur (de eerste op 17 januari) wordt de serie Ritme en Rijm n verzorgd. Door Wanda Reumer en Han Bentz van den Berg wórden gedichten voorgedragen en toegelicht. Aan het einde van deze serie volgen dan nog een drietal lessen, waar in kinderen van verschillende scholen zelf voordragen, waarbij zij aanwijzingen krngen van Mevrouw Reumer. 12 11 13 11 10 10 11 1 Tongersdeitojoun 1-1. haldde boppe- steande ófdieling har jierlikse kulturele joun yn it lokael yn de Jutryp. Al hoe min oft it waer ek wie, de seal wie groatfol minsken. Foar in part wlene hja kommen mei ien fan de bussen dy’t de ófdieling ride liet, mar< der wiene ek, dy’t op hege learzens efter üt it lan kommen wiene yn ’e swiere stoarm en it reinwetter. Dat de leden en harren frou- Iju sokke nuodlike reizen foar sa’n joun oer hawwe, jowt better oan as in hiele bulte wurden, hoe’t sa’n joun yn ’e smaek fait en yn in bisteand forlet forsjocht. Foar de iepening wie it mesykploechje „Alauda" al wakker oant spyljen, sa- dat de minsken üt de stoarm daelk yn ’e fleur kamen. De foarsitter, de hear J. M. Jansma fan Drylts, hie yn syn iepeningswurd de fleur fan ’e joun ek al to pakken, mar hy koe it dochs net Htte op de buorjen to wizen, dy’t op 't stuit op ekonomysk mêd de boeren nuver oangrize. De toanielploech, bisteande üt leden fan de ófdieling, spile it blijspul „Pake”, fan O. Veenstra, in stik dat yn dit for- midden tige oansloech. En dat moast ek hast wol, hwant de hwat lege plakken yn it stik en de nét al to béste opbou (de taskóger wit yn it tredde bidriuw al moai krekt, hoe’t it yn it fjirde óf- rinne sll) waerden troch de spllers mei geastdrift oerspile. In inkeldé kear lei it tempo wolris hwat leech, duorre it hwat lang, mar dat wol ek maklik as der in Aid wrak stik krimmenear fan in Pake op ’e planken omslacht, en dit hie wer it foardiel, dat alles skoan to forstean wie. De spilers hawwe eare fan harren wurk! Hja fortsjinje it al, dat hja dit stik nochris earne spylje kinne. Tusken de bidriuwen spile de mesyk en waerd der mei thé en hwat der by en broadsjes goed op ’e bywêzigen past. En yn dy tiid wie der tiid om to praten oer hea en kij, hynders en skiep, bern en fammen; der foroaret ris in kou- of bollekeal fan eigener en men sjongt ris in ferske meiinoar. De foarsitter sei yn’t bigjin: „wy dogge hjir suver net foar de stêd ünder”. Hwa’t forgelykje kin, wit dat men sa’n fleurige (fleur is hwat oars as „lol”) en freonskiplike joun yn ’e greate stêd net faek melmeitsje sil. Dit is in weardefol punt foar de plat- telénsmienskip. Dat hja it witte mei en sokke jounen yn hege eare hélde R.P.F. Er werden 463 kinderen geboren (242 jongens en 221 meisjes) terwijl er slechts 182 iriwonera overleden (103 mannen en 79 vrouwejfc Het overschot bestond der halve uit mannen en 142 vrouwen. Het inwonertal vermeerderde door vestiging met 611 mannen en 744 vrou wen, totaal 1355, onder wie 154 uit het buitenland, voornamelijk Indonesië. Het aantal vertrokkenen was kleiner: 1286 (584 mannen en 702 vrouwen), van wie 143 naar het buitenland emigreerden. Er was dit jaar dus een overschot van 69 personen in tegenstelling met andere ja ren toen dit onderdeel van de bevolkings administratie steeds een nadelig verschil vertoonde. Een der oorzaken van deze stijging ten goede is dat er verleden jaar vrij veel woningen gereed kwamen, waar onder tal van industrie-woningen welke met financiële steun van de industrie ge bouwd Zijn en om die reden door haar personeel betrokken konden worden. Als de nieuwbouw nog verder opgevoerd kon wordéh, zouden stellig nog meer vak- Voor het eerst sinds jaren heeft het herenteam van de afdeling Sneek van de NetL Volleybalbond in dit tournooi niet de, eerste plaats kunnen bereiken. Verslagen door Leeuwarden en Gronin gen moesten onze stadgenoten genoegen nemen met de derde plaats. De wissel- prijs ging, zeer verdiend, naar de uit stekend op dreef zjjnde Leeuwarder herenploeg. De Sneker dames deden het al niet veel beter. Zij eindigden op de vierde plaats, met één gewonnen wedstrjjd tegen Leeuwarden. Vooral bjj de heren is wel gebleken, hoezeer de invoering van de hoofdklasse van Invloed is op het. spelpeil. De Leeu warder heren in het bjjzonder toonden hun plaats in deze klasse meer dan waard te zjjn» Het verdient dan ook zeker aanbeveling dat onze leidende ploe gen zich in de rjj van hoofdklasse- spelers gaan scharen, willen wjj hier niet bjj andere noordeljjke afdelingen achter raken. wenst alle vrouwen naar de duivel. Dit oude Franse stuk in moderne vertaling deed het bjj de jeugd bjjzonder goed. Er werd met animo gespeeld en alle kleine trekjes kwamen volkomen tot hun recht. De rollen die vervuld wer den door: Adèle, Jeannette v. d. Hey- den, Floris, Jan Hundling, Marleen, Petra Verbeek, André, Eric v. d. Donk en Krispijn door Leen Jongewaard wer den stuk voor stuk levendig en met volle overgave vertolkt terwijl de prima regie van Guus Verstraete voor een vlot verloop van dit blijspel zorgde. Decor en costuums waren voortreffelijk ver zorgd door Hep van Delft en de muziek van Bernard van Beurden zorgde voor de juiste sfeer. Het was een prima ver tolking en de jeugd heeft met volle teugen genoten. Na afloop werd door een van de meisjes-leerlingen aan de da mes v. d. Heyden en Verbeek een bloe menhulde gebracht. L.S.C. valt terug. In de tweede klas A was de oogst vrij wat groter, want in deze afdeling wer den niet minder dan vier wedstrijden gespeeld. De uitslagen waren vrjj nor maal, met uitzondering dan van de 0—2 bjj LSCGRC. Onze stadgenoten zak ten door deze teleurstellende nederlaag van de zesde naar de achtste plaats. Rood Geel handhaafde zich aan de kop door eén royale 40 zege op hekkeslui- ter Hunsingo en Frisia schoof wat naar voren door een grote 62 zegepraal op Gruno, de andere kandidaat voor de on derste plaats. Neptunia, dat er goed voor stond, zag zijn kans iets kleiner worden door een teleurstellende tegen het bezoekende Haren. De weergoden zjjn de voetballers i verhaasten, won met 30 van MSC, weer niet goedgunstig gezind geweest. maar RES viel als kampioenskandidaat --. af tjQor een onverwacjjte 24 neder laag tegen Nicator. GAVC en Olyphia bleven op eigen terrein met 20 en 41 de baas over resp. Emmeloord en Ber gum en tenslotte moest WZS in Steen wjjk met 30 het hoofd buigen voor de club met deze naam. Door dit resul taat staat Steenw. Boys -nu met twee punten achterstand op hun plaatsgeno ten op de fatale plaats. Jubbega DOG RES Emmeloord Olyphia Bergum SNEEKER NIEUWSBLAD

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1