Wat de Raad te behandelen krijgt av I Zeezeiljacht wordt in Sneek gebouwd ,,’t Filter” hield wedstrijd in portret-fotografie il ar V’v 1 wil ■Rr f ïte ÏrLh Bioscoopnieuws lllll AGENDA 2veergl' BH IJLST Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD RedakteurL. KIEZEBRINK een van Kerknieuws Benoemd Aanbesteding Rijks Land- bouwwinterschool 7 SNEEKER COURANT en Zeepost Aanbesteding Centr. Verwar ming en Bliksembeveiliging M. L. S. Jaarvergadering Volkstuin- dersver. „Nut en Genoegen''' Auto-üngelokken to Jutryp-Hommerts W. van Winden 35 jaar bij Verf fabriek Gebr. Tjallema It Heitelan bliuwt Pampuszeilers vergaderden si Kleinzand 7 1 eletoon 2872. het verde een tiental foto’s op. Ie Verordening betreffende het in exploitatie brengen van bouw terreinen. door de raad werd besloten op 27 au gustus 1957. De rijwieltoelage aan die ambtenaren, die regelmatig voor het verrichten van werkzaamheden van eigen rijwiel ge bruik maken, zouden B. en W. willen zien vastgesteld bij normaal gebruik op f 40, bij intensief gebruik op f 60 p. jaar. Financiering stichtingskosten nieuwe rykslandbouwwinter- school enz. GOENGA. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Goënga c.a. J. Schipper, vicaris te Alphen a. d. Rijn. 48.850 48.196 46.713 „De Gevangene”. f 5950 5469.— 5195.— Waarschijnlijk zal van rijkswege in de bouwkosten van deze school een subsidie in de vorm van een 40-jarige annuï teit worden verleend, ten bedrage van de rente en afschrijving van de totale kosten zodat dan de lasten van deze bouw geheel voor rijksrekening komen (aanvankelijk was door B. en W. op een jaarlijkse last van ruim f 9000.— voor de gemeente gerekend). Het is B. en W. ook gelukt in de fi nanciering van deze objecten te voor zien. Een geldgever bleek bereid de mid delen naai- behoefte en tot een maxi mumbedrag van f 650.000 te verschaf fen. B. en W. stellen voor een overeen komst met deze geldgever te sluiten. Onbewoonbaarverklarlng. Aanvragen ingevolge Art. 72 L.O. Wet. B. en W. stellen voor de brugwach ters en -pachters van de belangrijkste bruggen het dragen van uniformkleding in diensttijd voor te schrijven. In de kos ten dezer kleding wordt voor de helft door bedoelde brugwachters bijgedra gen terwijl de kleding eigendom der ge meente blijft. Onze vroegere stadgenoot de heer J. G. Visser, thans postcommandant bij de rijkspolitie te Noordwolde, is met ingang van 1 febr. benoemd als groepscomman dant te Gameren (gemeente Kerkwijk). mogelijk wordt i geven, maar veel meer om het karakter naar voren te brengen. In de A-klasse droeg de |g heer J. Visser met 85 pnt. weg. met als opvolger de heer J. Pop met 80 pnt. In de B-klasse moest mej. P. Ring- nalda de eer hoog houden, wat haar niet slecht af ging. Na tussentijds aftreden van de heer A. ten Berg als voorzitter, werd de beer L. Kooistra in diens plaats gekozen. De volgende vergadering dinsdag 11 febr. 8 uur in rest. Piso belooft zeer interessant te worden. Dan zal n.l. een spreker van de Bond iets vertellen over de kleurenfotografie. Ieder die wel eens kleurenplaatjes maakt zal hier veel kunnen opsteken. Belangstellenden wor den dan ook hartelijk uitgenodigd deze vergadering eens te bezoeken. uit IJlst de erepalm De aanbesteding door het Gemeente bestuur van Sneek voor het aanleggen van de centrale verwarming en de blik sembeveiliging in en op de te bouwen Middelbare Landbouwschool aan de Lem merweg alhier geschiedde op uitnodi ging. Er werd Ingeschreven als volgt: Centrale verwarming v. d. Veen, Leeuwarden f 56.970 Westerman, Leeuwarden 52.062 v. Eyck v. Heslinga, L’warden 49.306 Swart, Leeuwarden fa. Koster, Deventer fa. Feenstra, Heerenveen Begroting f50.625. Bliksembeveiliging Sterkenburg, Oude Leije Hommema, Wommels M. R. Wouda. Ee (Fr.) Begroting f 5634. Gunningen aangehouden. B. en W. stellen voor onbewoonbaar te verklaren de woning Schamestraat nr. 16. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. Waterland (3 febr.); Brazilië: m.s. Argentina(3 febr.); Cana da: m.s. Prins Willem III (4 febr.); s.s. American Ranger (10 febr.); Chili: via New York (5 febr.); Indonesië: m.s. Weltevreden (6 febr.); Ned. Antillen: m.s.- Telamon (3 febr)Ned. Nw. Gui nea: m.s. Borneo (6 febr.); Nieuw Zee land: via Engeland (8 febr.); Suriname: m.s. Attis (5 febr.)Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Jagersfontein (5 febr.); ms. Carnarvon Castle (8 febr.); Brits-Oost-Afrika: s.s. La Bourdonnais (8 febr.) Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. fraai jacht te worden, waarvan de ei genaar veel genoegen kan beleven. De bouw geschiedt in een snel tempo. Begin december werd de kiel gelegd en in de loop van deze week vindt reeds de tewaterlating plaats. Spoedig daarna moet het worden opgeleverd. Kotter wordt verlengd. Buiten de grote loods waarin het jacht gebouwd wordt, zijn andere werk lieden bezig met het verlengen van een kotter uit Makkum, die voorheen voor de palingvangst op het Ijsselmeer ge bruikt werd, maar nu geschikt wordt gemaakt voor de vangst van garnalen op de Noordzee. Daarom wordt er twee meter tussen gevoegd en de motor door een zwaardere vervangen, wat door „Dimo” zal worden uitgevoerd. Hiervoor moet de machinekamer worden vergroot en een van de drie buns vervallen. Dit verlengen is voor deze werf al routinewerk geworden. AI dert.g schepen zijn daar langer van de helling gegleden dan ze er op werden getrokken. Maar de meesten hiervan waren veel groter dan deze robuste kotter, die nu 19 meter lang wordt. B. en W. stellen voor aan het r. k. pa rochiaal armbestuur v. d. H. Martinus medewerking te verlenen voor het aan schaffen van verduisteringsgordijnen voor een lokaal van de r. k. meisjes school en voor het aanbrengen van een dekvloer van linoleum in ’t gymnastiek lokaal bij de r. k. meisjesschool. Geneeskundig schooltoezicht. Op de woensdag j.l. gehouden jaarver gadering van de Volkstuindersvereni- ging „Nut en Genoegen” herinnerde voorzitter Ringnalda in zijn openings rede er aan, dat „Nut en Genoegen” werd opgericht op 1 november 1937, zo dat het 20-jarig bestaan kon worden herdacht. Het afgelopen jaar was voor de vereniging een belangrijk jaar, waar- i in belangrijke besluiten werden geno men. In dit jaar kwam de fusie tot stand met de zustervereniging „Noor- derhoek” (opgericht in 1952) en sloot de vereniging zich aan bij het Algem. Verbond van Volkstuindersverenigingen in Nederland. Op de vele en grote voor delen, die deze aansluiting biedt, werd door de voorzitter gewezen. In een dit De ófroune wike binne to Jutryp en Hommerts noch al hwat üngelokken br -d, dy’t lokkich allegearre noch goed ófroun binne. Tiisdeitojoun rekke de hear J. Gast üt Ljouwert it paed bjuster, doe’t er forbline waerd troch in tsjin- lizzer. Hy rekke yn *e berm en ried tsjin in peal fan it elektrysk net oan, dy’t öf- knapte, sadat it Ijocht ütfoel. De beide ynsittenden kamen mei de skrik frij. Mannen fan ’e PEB hawwe de ljochtlei. dingen wer makke, sadat mei 2 Oren it Ijocht yn alle huzen wer baerne woe. Woansdgitomoarn kaem de hear Bou- ma üt Heech dy’t mei syn auto fan ’e Hegemerdyk óf kaem op ’e strjitwei yn bosting mei in frachtauto. Om’t beide auto’s net hurd rieden kamen ek hjir gjin persoanlike üngelokken foar. It bleau by hwat materiel, skea. Zaterdag jJ. was het 35 jaar geleden dat de heer W. van Winden zijn loop baan begon bij de huidige FleXa-fabrie- ken. Daar het de ens van de jubilaris was hieraan geen grote ruchtbaarheid te geven, werd dit op bescheiden wijze in eigen kring gevierd, ’s Morgens werd het personeel tijdens de cantine pauze een kleine tractatie aangeboden. De werkzaamheden werden vroegtijdig stop gezet zodat iedereen om half twaalf in de cantine aanwezig kon zijn. De heer en mevr, van Winden, die inmiddels van huis waren gehaald, werden met een har telijk applaus welkom geheten, waarna de.jubilaris werd toegesproken door de heer G. P. Tjallema. Deze kon zich nog best herinneren hoe in 1923 de heer van Winden als jongeman zijn werk begon. Als blijk van waardering werd hem de gebruikelijke envelop aangeboden. De heer S. de Boer die de jubilaris na mens het gehele personeel toesprak, deed dat ook in zeer waarderende bewoordin gen. Als voorzitter van de personeelsver eniging bood hij de heer van Winden een moderne lamp en mevrouw van Win den een mooi bouquet bloemen aan. Daarna was het woord aan de jubilaris. Hij bedankte de directie en het personeel mede namens zijn vrouw en kinderen er memoreerde de groei van het bedrijf. Het deed hem genoegen dat het gehele personeel in de 'legenheid was gesteld hem bij dit jubileum geluk te wensen, waarbij hij tevens de hoop uitsprak dat hij ook zijn 40-jarig jubileum mag bele ven en het personeel zich in die tijd noj mag verdubbelen. Tot besluit werd iedei in de gelegenheid gesteld de heer en me vrouw van Winden persoonlijk te felici teren. AMICITIA THEATER. Maandag 3 februari ’s avonds 8 uur film: Mijn man is een moordenaar. Donderdag 6 februari ’s avonds 8 uur film: De Gevangene. Als gevolg van het boge na-oorlogse geboortecijfer en de toeneming van het aantal scholen, dat bij de diensten is aangesloten, zijn verschillende districts- schoolartsendiensten in onze provincie thans overbelast; zo bedraagt het aan tal leerlingen die onder dit toezicht staan in het district Sneek omstreeks 9000, terwijl als norm 6500 is aanvaard. Een en ander heeft rtoe geleid dat van rijkswege subsidie in het vooruitzicht is gesteld voor de kosten, verbonden aan de aanstelling van twee nieuwe school artsen. In verband hiermede is een nieu we gebiedsin eling ontworpen, waarbij het district Sneek de gemeenten Hinde- loopen, Sneek, Workum en IJlst zal om vatten, met een leerlingenaantal van ongeveer 7000. Om deze regeling straks in te voeren is echter eerst opheffing nodig van de bestaande indeling, waar om B. en W. voorstellen over te gaan tot opheffing van de met de gemeenten Doniawerstal, Hennaarderadeel, Rau- werderhem en Wonseradeel getroffen regeling tot het instellen van een ge neeskundig schooltoezicht. Bedragen per leerling. B. en W. stellen voor het bedrag dat per leerling voor de openbare scholen voor gewoon-, voortgezet gewoon- en uitgebreid lager onderwijs, alsmede van elke soort van openbare scholen voor buitengewoon lager onderwijs in het jaar 1958 beschikbaar wordt gesteld ter be strijding van de kosten, bedoeld in ar tikel 55 van de Lager Onderwijswet 1920, onder e t/m h en p, alsmede die van instandhouding, overeenkomstig het be paalde in de artikelen 55bis van de Lager-onderwgswet 1930 en 32 van het Besluit buitengewoon lager onderwijs 1949 te bepalen: a. voor de scholen voor gewoon lager onderwijs op f46,15; b. voor de school voor voortgezet gewoon lager onderwijs op f89,67; c. voor de school voor uitgebreid lager onderwijs op f56,33; d. voor de school voor zwak zinnige kinderen op f 101,78; e. voor de school voor schipperskinderen op f 51,68. Uniformkleding voor brug wachters. Dinsdag 4 februari ’s avonds 7.30 uur in „Fredeheim”, Kleinzand, Sneker Jeugdaktie, met een reisverhaal door oud-kapitein Lassche. Dinsdag 4 februari. Lezing „George Or- wel en zijn boodschap”, door de heer C. de Boer voor de Afd. Sneek van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling in het Piter Jelles Hüs. Aanvang 8 uur. Dinsdag 4 februari. Openbare Vergade ring Onafhankelijke Vredesliga in „Fredehiem”, ’s avonds 8 uur. Spre ker Ds de Ridder van Kollum. Dinsdag 4 en woensdag 5 februari van af ’s morgens 10 uur tot ’s avonds 5.30 uur Zitting Corsetière van de Pas-Tunette fabrieken, in Speciaal zaak Metz, Grootzrnd 14. Woensdag 5 februari ’s avonds 8 uur in Amicitia. Concert Frysk Orkest met solistische medewerking van Thomas Magyar, viool. Woensdag 5 februari ’s avonds 8 uur Schutjassen in café B. Westra te Heeg. Vrijdag 7 februari. Schutjassen in café Jelsma te IJlst ’s avonds 7.30 uur. Zaterdag 8 februari. Feestavond Ka~ts- vereniging „Sneek” in Hotel Har n- burg. Opvoering van „De Goudene Kouwe”. Aanvang 8 uur. Gedurende een reeks van jaren heeft de uitbreiding van de bebouwing in deze gemeente plaats gehad op terrein het welk eigendom der gemeente was. Bij toekomstige uitbreidingen bestaat ech ter de kans dat het tot dusver gevolgde systeem van grondexploitatie niet zon der meer gevolgd kan worden, omdat de gemeente niet de eigendom heeft van alle in een bepaald plan begrepen gron den. De betrokken grondeigenaren, zou den na ontsluiting van een gebied door de gemeente, hun landerijen al of niet opgehoogd, als bouwterreinen kunnen gaan verkopen, waardoor de kosten van straataanleg enz. ten laste van de ge meenschap zouden komen, terwijl de ba ten vloeien naar de particuliere grond eigenaren. Daarom wordt de raad nu FILMACTEUR BELANGSTELLEND IN HET BOERENBEDRIJF. De Engelse filmacteur Richard Todd heeft zich vooi de rol In de film „Chase a crooked sha dow moeten inleven in het boerewerk, hetgeen hij heeft gedaan op een boer derij te Henley in het Engelse graafschap Oxfordshire. Het beviel de filmacteur echter zo goed dat hij de boerderij van de pianist Eileen Joyce kocht en- er thans syn vrije tjjd doorbrengt. jaar gehouden bespreking tussen het be stuur met het College van B. en W. bracht het bestuur zijn verlangen naar voren tot de oprichting van een perma nent complex van volkstuinen in de ge meente. Tijdens dit gesprek kon met voldoening worden vastgesteld, dat B. en W. bereid waren de mogelijkheden van het stichten van een dergelrjk com plex te overwegen. Door B. en W. werd vervolgens een commissie ingesteld, waarin twee bestuursleden van „Nut en Genoegen” mede zitting hebben, welke commissie B. en W. advies moest geven over de problemen van het volkstuin- wezen in de gemeente. Deze commissie heeft reeds enige tijd geleden een uit voerig rapport ingediend bij B. en W., zij kwam ook tot de conclusie, dat er in de gemeente een permanent complex voor volkstuinen zou moeten worden in gericht en gaf daarbjj tevens aan de richtlijnen voor het beheer van een der- gelijk complex. Reeds is er een begin gemaakt met de vorming van het com plex, dat geheel rondom het voetbalveld van „Black Boys” zal worden aange legd. De heer Kempenaar van de Rijks- voorlichting voor Volkstuinders hield een zeer interessante lezing over het on derwerp „Bemesting en waarom”. Na afloop van zjjn rede werden nog vele vragen over dit onderwerp beantwoord. Nadat de voorzitter nog gewezen had op de komende Landdag, die in de tweede helft van juni zal worden gehouden in het „Openluchtmuseum” te Arnhem ter vergadering gaven zich reeds 9 deel nemers op sloot hij de vergadering. Donderdag gaat er in het Amicitia Theater een uitstekende Engelse film, nl. „De Gevangene”. Het gegeven: De Kardinaal en de Ondervrager komen tegenover elkaar te staan, als een totalitair regiem de macht heeft veroverd in hun land. Terwijl zij in het verzet tegen de Nazi-bezetters zij aan zij hebben gestaan, heeft de Onder vrager als aanhanger van de nieuwe richting nu de taak de Kardinaal tot een bekentenis te brengen, nadat deze is be schuldigd van landverraad; Alec Guinness speelt de Kardinaal, Jack Hawkins de Ondervrager. De grote pers prijst deze film als een met ongewone kwaliteiten, die hart en verstand van de serieuze be zoeker treft, dank zij de formidabele creaties van twee der beste Britse film acteurs. Donderdagmorgen werd door het Ge meentebestuur van Sneek in het open baar aanbesteed het bouwen van een nieuwe Rijks Landbouw Winterschool (thans Middelbare Landbouwschool)aan de Lemmerweg alhier. Voor het bouwwerk waren de twee hoogste inschrijvers de firma H. Kielstra te Garijp voor f 513.516 en de fa. Hillen en Rossen te Amsterdam voor f495.270. De drie laagsten waren: K. Kuipers te Surhuizum, f430.267; Fa. Kolk Co., Leeuwarden, f 418.950 en Aannemers Mij Friso, Sneek, f 414.500. Begroting f 443.368. Voor het schilderwerk was de hoog ste inschrijver S. Kuipers te Leeuwar den voor f28.700. De drie laagsten: P. Terpstra, Makkum, f19.415; H. Visser, Leeuwarden, f 19.415 en fa. B. Visser, Sneek-Oppenhuizen, f 18.475. Begroting f 21.548. Sanitair. Hoogste: P. Paassens, Leeu warden, f 10.978. Drie laagsten: J. Bot- tema, Grouw, f 9984.J. Feenstra, Heerenveen, f 8728.P. v. d. Hoop, Makkum, f 7992.Begroting f 9946. Electisehe installatie. Hoogste: R. Boomsma, Leeuwarden, f 20.330. Drie laagsten: fa. L. van der Wal, Sneek, f 14.429; S. Posthuma, Heerenveen, f 14.100; S. v.d. Veen, Bolsward, f 13.805. Begroting f 15.284. De gunningen zijn aangehouden. Der wurdt üs trochdien: De birjochten dat It Heitelan mei yn- gong fan 1958 net mear forskine soe, kinne gelokkich tsjinsprutsen wurde. Der is in ütjefte-moöglikheid foun, bwer’t Bolswert him foar ynsette sil. Oan de redaksje wurdt doktere; dat sil mei gauwens yn kannen en kruken wéze. It earste nümer dêrom fan de 36ste jiergong is op kommende wei. It mei gjin ünreecüik forsyk wêze oan alle Friezen yn en büten it heitelan dit al- gemien frysk moanneblêd mei sa’n 1" jé tradysje, to stypjen troch in at..e- mint. It adres fan de administraesje is: Appelmerk 6 to Bolswert. Zaterdag hielden de Pampuszeilers hun jaarlijkse bijeenkomst. Voorzitter Sustring heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de spreker van deze avond, de heer J. Helder uit Paterswol- de, die de unieke prestatie heeft gele verd op de wereldkampioenschappen te Rimini (It.) de tweede plaats te ver overen en hiermee nog door de voorzit ter werd gecomplimenteerd. Vervolgens gaf de heer Helder een overzicht van deze wedstrijden, de prachtige tot in alle onderdelen kloppende organisatie en het zeezeilen, dat weer heel andere eisen aan stuurman en bemanning stelt dan het meer-zeilen. Bovendien werden ver schillende practische wedstrijdproblemen van de zeilers uit het afgelopen seizoen door de heer Helder besproken en aan de hand van het reglement uiteengezet. Tot slot vond de uitreiking plaats van de Pampus-wisselbeker voor de beste prestaties over alle gezeilde wedstrijden in het seizoen 1957. Piet de Jong, die het vorig jaar bekerhouder was, moest deze trofee thans overdragen aan Klaas Jis- sink, die zowel de seriewedstrrjden als de hoofdprijs in de Sneek-Week won. De totaal-puntentelling was als volgt: 1. KI. Jissink 86.7 pnt.; 2. P. de Jong 82.5 pnt.; 3. H de Jong 74.3 pnt.; 4. J. van Foeken 42 pnt. Deze beker die thans voor de vierde maal is verzeild heeft als eigenaars gehad: 1954 H. de Jong; 1955 H. Bakker; 1956 P. de Jong; 1957 KI. Jissink. Met een dankwoord aan de spre ker werd deze leerzame avond door de heer L. de Jong gesloten. Dit geheel stalen kajuitjacht, waar mee de Groninger opdrachtgever toch ten wil maken op zee o.a. de Wad denzee en de Noordzee is in aanbouw op de Scheepswerf van de fa. J. Boom sma aan de Houkesloot alhier. Het wordt geheel gelast en van een zelf- lozende kuip voorzien, zodat eventueel binnenkomend water direct weer wordt afgevoerd. Voor het zeilen op zee zeer belangrijk. Het schip dat uit de 2500 kg zware kiel is opgebouwd, is 9.25 m lang, 2.85 m breed en 1.90 m hol. De diepgang be draagt 1.45 m. Het zal een torentuig voeren van 45 m- plus de nodige bij zeilen, waaronder een Genuafok, en wordt voorts nog uitgerust met een Morris scheepsmotor. Alle vallen wor den van nylon. Het dek en de kajuitopbouw zijn even eens van staal. De platte achterspiegel zonder overhang helt sterk achterover en als gevolg daarvan ook het lange smalle blank gelakte houten roer, dat aan de kiel bevestigd is. Daar ook aan het interieur alle zorg zal worden besteed, belooft het een een verordening aangeboden, waarin o.m. bepaald wordt dat het in exploita tie brengen van een particulier bouwter rein slechts is toegelaten na het sluiten van een overeenkomst met de gemeente, waarin o.a. zal worden vastgelegd dat een evenredig deel der gronden gratis aan de gemeente zal moeten worden af gestaan, nodig voor aanleg van straten, plantsoenen enz.; terwijl de exploitant ook zal worden verplicht tot een bijdra ge in diverse kosten van voor de ex ploitatie nodige werken, de algemene kosten van stadsuitbreiding enz. Er is nog een ander aspect aan deze zaak welke B. en W. naar voren brengen. B. en W. geven de voorkeur aan gemeente lijke exploitatie van bouwterreinen en er moet h.i. daarom naar worden gestreefd de voor stadsuitbreiding benodigde gron den door aankoop in eigendom te ver krijgen, zo niet langs minnelijke weg, dan langs de weg van onteigening, waar bij, als deze verordening wordt inge voerd, de rechter b(j de bepaling der schadevergoeding de methode van bouw- exploitatie analyse zal kunnen toepassen. Wijziging en opnieuw vaststel len Bezoldigingsregeling ge- meentepersoneel 1956 enz. De betrokken minister wenst enkele wijzigingen in de bovengenoemde veror dening, merendeels van formele aard en tevens een afzonderlijke kindertoelage- regeling. B. en W. hebben daartegen geen bezwaar en achten het bovendien wenselijk de regeling van de bezoldiging van het gemeentepersoneel nog op een aantal andere punten te herzien. Deze herziening zal naar hun mening dienen te betreffen de opneming in de bijlagen van de functies van voorman-schilder, le burgwachter, hulpstraatmaker en vakonderwijzer in het handtekenen, een verhoging van de bezoldiging van de vader en moeder van ’t Cruycebroeders- hof en van enkele conciergefuncties, de invoering van een rijwielvergoedlng en de verhoging van de bezoldiging voor een aantal hoofdambtenaren in verband met de verhoging van de salarissen van de hogere rijksambtenaren. De raad heeft zich in augustus 1957, toen het de nieuwe jaarwedden voor secretaris en ontvanger aanvaardde, reeds in beginsel uitgesproken ook voor deze bezoldiging verhoging vooi' een aantal hoofdambte naren. Bovendien kan van deze gele genheid gebruik worden gemaakt om de bezoldigingsregeling aan te passen aan de zgn. leeftijdslonen voor de werklie denfuncties, tot invoering waarvan reeds Woensdag hield de Ama teur Fotografen Ver. ,,’t Filter” een belangrijke vergadering in restaurant Piso. Op het programma stond één van de belang rijkste onderwerpen in de fotografie, n.l. het portret. L De over dit onderwerp uit- geschreven wedstrijd le- verde een tiental foto’s op, waarbij het opviel dat de SggSgg kwaliteit uitstekend was, in aanmerking genomen I dat amateurs meestal over i zeer weinig hulpmiddelen in de vorm van lampen en n| achtergronden beschikken. Bovendien is ’t portret een van de moeilijkste facetten van de fotografie, omdat het hier niet in de eerste SH| plaats gaat om een mooie afbeelding, waarbij B| het model zo „voordelig” SNEEKER NIEUWSBLAD Kedaktie adres s e L n Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3.per hall jaar. Franco per post f 3.75'pet half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1