Delta plan raakt vrijwel ons gehele land Ff Feestavond „De Lichtboei” Nederl. Herv. Gemeente te IJlst huldigde zijn jubilerende organist Kadervergadering Chr. Besturenbonden Bouwkas toonde doelmatig en artistiek verantwoorde woninginrichting Ollicieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST RedakteurL. KIEZEBRINK een en van A G t N d A amicitia theater. De voordelen zijn zeer groot Benoemd Paasvee-tentoonstelling steeds Crescendo Successen voor T G.P. 1 Een ander voordeel ’s avonds te 8 uur Sluizen open. ons protestanten was de dominee lang de gare en in spr. 25 jaar organist van de leden voor de komende Muts avonden afwachten. dammen en sluizen, als men de zee gaten eerst sluit Maandag 24 maart film: Anna. Op 1 april zal het 25 jaar geleden zijn, dat da heer v. d. Velde t >t organist be noemd werd. Ds Korporaal sprak de ju bilaris en zijn echtgenote naar aanleiding hiervan in harteljke en waarderende be woordingen tce. De kerkdiensten zijn hoogtepur. n in het geloofsleven, zo betoogde spreker. Bij Donderdagavond sprak In zaal Piso voor het Nut, departement Sneek, de heer Dr Ir Mesu uit Eiltlioven over het Deltaplan. Deze zeer deskundige spreker, die zitting heeft in de Deita-eommissle, bleek ook een enthousiast spreker te zyn die in een stroom van woorden zyn uitleg by een tweetal kaarten gaf. Het is verheugend dat de aanvoer op de Taasvee-tentoonstelling, die morgen voor de zevende maal gehouden wordt, steeds groter wordt. Bedroeg deze twee jaar geleden al 56, verleden jaar waren er 61 dieren cn i komen er 70, verdeeld over acht rubrie ken. Dat is twee meer dan verleden jaar, daar de dikbillen nu in een afzonderlijke rubriek zijn opgenomen en ook een ru briek ossen is toegevoegd. Waar deze tentoon:/elling van grote betekenis en belang is voor onze stad, hopen wij met de Commissie die haar met zoveel toewijding organiseert, dat Je belangstelling van de l rgerij voor dit Paasevenement ook crescendo zal gaan en morgen n groot aantal stadgenoten de show zullen bezoeken. Men wil nl. liever geen gebruik meer maken van de materialen rijshout en keileem, waarvan wij te weinig hebben, maar wil een moderne wijze van sluiting toepassen: het leggen van caissons op de opgehoogde zeebodem. Gelukt deze moeilijke methode in het Veregat, waar de omstandigheden ongunstig zijn, dan kan ze ook op andere plaatsen tcege- past worden en heeft men niet meer te kampen met het gebrek aan rijshout. Als de zeegaten eenmaal gesloten zijn dan is al het water natuurlijk nog zout en brak maar op de duur zal het beslist zoet worden en voldoende om het hele Westen en Noorden van ons land, met zijn vele droogtegevoelige gronden te bevloeien, wat de oogst ten goede zal komen. Zaterdag j.I. c.„_niseerde de turnkring Friesland te Leeuwarden de persoonlijke wedstrijden 2de graad in toestelturnen voor dames en heren. Er hadden 11 da mes n 2 heren ingeschreven teen, vooral bij de heren, te klein aantal). Onze plaat selijke gymnastiekvereniging TGP had mej. J. Edel afgevaardigd, benevens de twee enige mannelijke deelnemers: F. de Bruin en F. Bergsma. Mej. Edel smaakte het genoegen, spe ciaal dank zij haar uitstekende oefening op de evenwichtsbalk, de gedeelde derde plaats te bezetten, met slechts %punt achterstand op nr. 2 en 1 punt op nr. 1, resp. leden ■--> de verenigingen „Hercu les” te Drachten en „Quick” te Huizum. Haar puntenaantal bedroeg 42.80 (max. 48). De heren de Bruin en Bergsma le verden een vrijwel gelijk op/aande strijd. Na vier onderdelen stond Fedde Bergsma 0.05 punt voor. Jammer genoeg mislukte de rekoefer ng van Fokke de Eruin. De daarmee opgelopen achterstand van 2 punten kon hij met z’n betere paard- sprong niet goed maken, zodat Bergsma als nr .1 eindigde (49.15) en de Bruin de tweede plaats bezette met 47.60 punt. Het maximum aantal punten bedroeg hier 57.50. De turnkringvoorzi er, de heer J. de Jong uit Leeuwarden, constateerde in zijn slottoespraak met genoegen het deelne- men van de verenigingen uit Marssum, Grouw en Sneek. Hij hoopte echter dat volgend jaar meer leden, vooral heren leden, van meer verenigingen present zouden zijn. Een aanmoediging voor onze Sneker gym nasten is in dit verband zeker op zijn plaats. De talenten zijn aanwezig, rest slechts het doorzettingsvermogen. Op de kaart wees de heer Mesu aan hoe men door het openzetten van de verschillende sluizen de zware knip- gronden van Friesland, waar men naar de zegswijze elke dag een re genbui en zondags een donderbui nodig heeft, met Maas- en Rijn water zal kunnen bereiken. Ook de oude veenkoloniën in Groningen, Friesland en Drente zal men met het zoet water kunnen bereiken als men de zeegaten maar sluit. algemeen slaagde deze toch zeker; opmerkelijk goed Joop Prins als Mordechai en voor de bewoners van de Zuid-Hoüandse eilanden: geen slechte veerverbindingen meer met Rotterdam, geen gevaarlijke stromingen. Ook het verkeer te water zal veel minder gevaarlijk zijn, men zal op eenvoudige wijze schorren en slikken kunnen inpolderen enmen zal een groot recreatiegebied krijgen als dam men en g ede wegen dit deel van ons land gemakkelijk bereikbaar zullen ma ken voor de bewoners van Zuid- en Noord-Holland. Vanuit Antwerpen zal men in drie kwartier op Schouwen kun nen zijn en er bestaan al plannen om in Kortgene en lerseke grote jachthavens te bouwen. Badplaatsen zal men hier kunnen stichten; het toerisme zal veel geld in het laatje brengen. Bestaansmogelijkheden. Hoe staat het nu met de bestaans mogelijkheden van de bevolking in dit gebied? De garnalenvisserij zal geen moeilijkheden ondervinden. Alleen zal men aan de buitenkant van de dammen moeten gaan vissen en de vissers zullen op een grotere afstand van hun huis moeten werken. De ansjovisvangst in de zak van de Ocsterschelde gaat verloren, de kreeftparken van lerseke zullen een voudig verplaatst moeten worden. Ook voor de mosselenkweek kan een oplos sing gevonden worden, maar de oester- kweek in de zak van de Oosterschelde zal waarschijnlijk verloren moeten gaan. Maandag 24 maart. Circuslezing door Frits van Dixhoorn in Foyer Amici tia voor Van der Meulen's Boeken- spaarclub. Maandag 24 maart. Men heeft wel eens gezegd, aldus de heer Mesu, dat het Deltaplan alleen be langrijk is voor het Zuidwesten van ons land en de bewoners van de andere delen er alleen als belastingbetalers bij betrokken zijn. De invloed van het Delta plan reikt echter veel verder en raakt vrijwel ons gehele land. De ramp in 1953, die nu al een directe materiële schade bracht van 1% miljard gulden, zou ongetwijfeld van nog veel groter omvang zijn geweest als de omstandig heden ongunstiger waren geweest. Daar om heeft men er hij de regering op aan gedrongen maatregelen te nemen opdat een dergelijke ramp zich menselijker wijze niet meer kan herhalen. De Delta-commissie kreeg opdracht de zaak in studie te nemen en gaf de regering het advies maatregelen te treffen tot afsluiting van de zee gaten met uitzondering van de Rot terdamse Waterweg en de Wester- schelde. Het Brouwershavense gat zal eerst gedicht moeten worden, daarna komt de Oosterschelde aan de beurt. De sluiting van het Veregat zou men een proefkonijn kunnen noemen. Benoemd tot leraar aan de Chr. HBS te Drachten onze vroegere st: Igencct de heer J. Beetsma, thans leraar an de Chr. ULO te Enamel.ord. natuurlijk het aardige spel van Sanne Dijkstra en Bernhard Holtrop, resp. als Antipholus van Efeze en van Syracuse en Sjoerd Kroijenga en Johannes Boot- sma als de beide Dromio’s, hun diena ren; Hotske de Jong was Adriana, de vrouw van de Efezische Antipholus, Jeltje Hoekstra haar zuster Luciana; Jacob de Boer speelde Hertog Solinus, Henk van Bruggen Aegeon, Dina Teule de echtgenote van de Syracusiër, Michiel Nauta Knijp de duivelbanner, Lucy Vis ser de dikke gedienstige, Siebolt Mui- zelaar, Jeep Brouwer en Meinte Vier- stra de kooplieden; Bauke Krol, Jelle Boonstra, Jaap v. d. Veen, Douwe Til- stra, Doeke Yska en Dirk Eisma moch ten verder meehelpen deze klucht naar een verdiend succes te voeren. Aan het slot de gebruikelijke bedank jes voor de h.h. Teule, A. W. T. Meijer (regie „Esther”), A. C. Vermast (regie van „de Klucht”), de heer Sj. de Vries voor zyn werkelijk voortreffelijke décors, vernuftig ook, want een deel kon voor beide stukken worden gebruikt, kapper Wolthuizen en de beide souffleuses Francis Jansen en Jetty Lodeweges. De heer de Vries bracht nog dank aan een aantal leerlingen die hem hadden bijgestaan bij het maken der décors. Na gezamenlijke zang van Gezang 149 ging de directeur der Kweekschool de heer Akkerman, voor in dankgebed. De Delta-commissie was nl. van oor deel dat afsluiting van de zeegaten vóorketrr verdiende boven verhoging en verzwaring van de dijken waarbij men op moeilijkheden zou stuiten als ver zakking van de grond en geen afdoende beveiliging bj zeer zware stormen, ge paard gaande met uitzonderlijk hoge waterstanden. In Dordrecht zou men de oude binnenstad moeten afbreken en het gevoel krijgen van een verhoogde en verzwaarde dijk midden dcor de stad. Men besloot dus tot het afsluiten van de zeegaten, o.a. het Haringvliet, Oos terschelde, Veregat. Xn de Hollandse IJsel bij Krimpen aan de Use! komt een stormstuw met een grote sluis, die het land tot Gouda beveiligt. Een zeer belangrijk punt zal zijn de dam in het Volkerak. Bij langdurige storm, gepaard gaande met hoge afvoer van Rijn en Maas, kan men het water tijdelijk bergen in het gevormde Zeeuw se meer; door het wagenwijd openzetten van de sl dzen in het Volkerak kan men dan het water laten uitvloeien. raam met een plantenbak, afgezet met witte tegels, die ik zou willen dragen naar myn eigen kamer om daar een il lusie van Lente te brengen nu het echte voorjaar zo lang uitblijft. Ook de kleurige collectie Ploeggordijn- stoffen aan de wand geven een vrouw een feestelijk gevoel en het verlangen in haar vingertoppen iets van dit alles in eigen woning te brengen. Foto’s vertelden iets van de huizen die met hulp van ’t Bouwkasfonds gebouwd kunnen worden en daaronder was dan de woning die in drie weken kant en klaar afgeleverd enin twee dagen op het fundament gezet kan worden is te bespeuren. Dat wijst op vooruit gang. Spr. gaf dan een uiteenzetting van het conflict b” de KLM. Spr. is voor de samenwerking van de zes West-Europese lan-’en, doch men moet ook hier de no dige voorzichtigheid in acht nemen, wil len wij niet het kind van de rekening worden. Over het chr. onderwijs was spr, het niet in allen dele eens met de ge voerde methode. Van de geboorte tot het 12e jaar komen de kinderen onde. het chr. onderwijs, doch dan vliegen ze over al heen. Om ze te behouden vo^r de godsdienstige opvoeding dienen er ook hogere scholen voor hen te komen. Met cijfers wees hij op de achterstand c., dit gebied, waarom hij opwekte tot meerdere activiteit voor dit onderwijs. Spr. eindig- d met de beantwoording van de vraag of de besturen niet te veel de macht aan zich trekken, zonder dat de leden van de zaken iets afweten. Spr. is van oordeel dat zulks bij het CNV niet voorkomt Ge schiedt het wel, dan geven de leden blijk dat zij niet voldoende meeleven en is het dus hun eigen schuld als het bestuur zo handelt. Na een korte pauze beantwoordde nog een aantal vragen, waarna de voorz. hem dank bracht voor zijn uiteenzetting en de spr. in dankgebed voorging. Door enige chr. besturenbonden uit de Zuid-Westhc?’: is een tweetal vergade ringen belegd waarin de beer P. Tjeerd- sma van het CNV enige vragen behan delde. welke aan de orcie waren gesteld dcor de Besturenbonden. De voorzitter, de heer S. J. van Dijk opende de bijeen- Komst na gemeenshapnelijke zmg met gebed en Schriftlezing, waarna hij de spreker en de aanwezijer. hartelijk wel- kom heette. De heer Tjeerdsma wees in een breedvoerig betoog op de verschil lende soorten werkloosheid, op de oorza ken die geleid hebben tot de tegenwoor dige werkloosheid, om daarna de midde len tot inkrimping van bovengenoemd maatschappelijk kwaad aan een bespre king te onderwerpen. Spr. wees er op, dat voor wat het CNV betreft het niet altijd de principiële tegenstanders zijn, die hen het leven en werken wel be moeilijken, doch dat meermalen de min- d r grote belangstelling voor hun werk oorzaak is, dat vaak r-n groot misver stand ontstaat Wij zijn er niet allereerst voor ons zelf, maar hebben een taak ook voor de ander. Daarvan moeten wij ons bewust worden. Wij mogen ons niet verschuilen achter de ander of het be stuur, doch moeten medewerken dat onze samenleving onder de beademing van het christendom komt. Dat kan op ver schillende wijze. Door min. Cals is een voorontwerp ingediend om het voort- ge -t onderwijs feitelijk te onttrekken aan het chrr' lijk onderwijs, welk ont werp bij alle prot.-chr. organisaties ver zet heeft gevonden. Dan wijst spr. erop, dat op het rrein van het christelijk ver enigingsleven een zoeken naar aansluiting van schoolclubs in dit seizoen hier ter stede was die van de Ver. van leerlin gen van de Chr. Kweekschool „De Licht boei”, donderdag in het zo goed als ge heel bezette Amicitia Theater. Na gebed en een woord van welkom van voorzitter H. v. d. Meer en gemeen schappelijke zang van Gez. 93, kenden de liefhebbers van inderdaad fraaie koor zang genieten. Onder de bezielende lei ding van zijn leraar de heer R. Teule zong het schoolkoor de cantate Jesu meine Freude van Buxtehude. Exultate Deo van Scarlatti en uit J. Haydn’s „Die Schöpfung”, het „Die Himmeln erzahlen die Ehre Gottes”. Solisten in enkele dezer zangnummers waren Dina Teule (mooie stem en Aukje Dijkstra, sopranen en Diedrich Teule. bas; Harry Schram had de piano-, Henk van der Bij zeer sterke vorst als er e~i ijsdek is op het Haringvliet, sluit men de dam men in het Volkerak af, zet de sluizen in het Haringvliet open. Door de sterk heen en weer en cp en neer gaande stroom van zout water zal het jjsdek breken en minder gevaar opleveren. Voor dit doel moeten de sluisdeuren zeer wijd gemaakt worden en bovendien zullen er schuine pijlers geplaatst wor den, waartegen grote ijsschotsen ge schaafd zullen worden, zodat ze naar zee kunnen werden afgevoerd. Een zeer belangrijke reden voor het bouwen van de dam in het Volkerak is ook dat hier een grote voorraad water verzameld kan worden, die in droge tijden gebruikt kan worden. Voor België zijn er bezwaren aan verbonden en men is nog bezig te overleggen hoe deze zaak geregeld zal moeten worden. Ongetwijfeld heeft U de vorige week op het Waagplein de grote demonstratie- wagen van de Bouwkas van Ned. Ge meenten wel zien staan en misschien bent U er ook even binnen geweest. Een gezellige ruime wagen waarin men wilde laten zien hoe ee.i moderne woning, gebouwd met behulp van de Bouwkas, doelmatig en artistiek verant woord ingericht kan worden. Binnen tredend kwam men eerst in het heilig dom van de huisvrouw: de keuken. Een Bruynzeel-keuken en dus van alle rao- l derne gemakken voorzien. Verrukt was ik van de plank die van onder het ideale roestvrij stalen aanrecht uitgetrokken kan worden en dan een bevestigingsmo- gelykheid biedt aan een strijkplank zon der poten. Heel gemakkelijk zo dicht bij de~gelegenheid de kraan- niet voor brandgevaar maar d by te^vonen. Ij*001* ,.’’sPrenkelen’’ begrijpt U. en een Verder zal het bestuur graag suggesties i beerlyke ruimtebesparing in de keuken. - M®en glaaen .kastje met ronde hcgKen, glazen provisielaadjes, een geestige rub- berdop in het aanrecht waar U met één handbeweging de theedoek in duwt, ik heb altijd het idee dat alleen een man zulke praktische kleinigheden vcor zyn vrouw kan uitvinden. Wij vrouwen gooien de theedoek ergens neer als er gebeld wordt, een afdrogende man duwt fluks en ordelijk de dcek in de dop als een gnuivende vriend hem probeert te overvallen. Een prachtig nieuwtje was de glazen ovendeur van het Pelgrim gasfornuis. Wie tijd heeft kan nu haar taart zien groeien van zielig lapje deeg tot het feestelijke geval dat op tafel komt Van de keuken naar de kinderspeel- hoek was in de wagen maar een hane- stap, misschien ook wel in de aardige moderne woning die de Bouwkas in drie weken, volgens een nieuw systeem, voor U bouwt als het fundament klaar is. Mogelijk vertel ik later eens meer over deze, verrassende bouwtrant, nu bekijken we eerst de kinderhoek met een wand bekleding van gaatjes board waaraan de kinderen hun tekeningen kunnen op prikken. Ze vinden er ook een heerlijke tekenwand. Tegenover de speelhoek ook een eet- hoek, zoals ieder in zyn woning zou wensen. Stevige Pastoetafel tegen de wand, Akerblomstoelen, van een goede verantwoorde vorm, die heerlijk gemak- kelijk zitten; boven de tafel hangen tus sen Zweedse stringrekken enkele kastjes zodat men in de kamer geen ruimte ver liest aan een opbergmeubel. Een slaapkamer was in de wagen niet aanwezig, wel een ideaal duplonkastje dat boven de vaste wastafel aangebracht kan worden voor potjes en flesjes die gewoonlijk allesbehalve stofvrij op een glasplaat of toilettafeltje prijken. Tenslotte de zithoek met een aller aardigst tafeltje, met glad houten blad op een stalen onderstel, een lage bank met rode en lage stoelen met zwarte kussens. Gerieflijk, eenvoudig, kleurig en fleurig neergezet voor een breed „LEVE DE KONINGIN”. Koningin Elizabeth van Engeland heeft lar lijfwacht bestaande uit de „Yeomen of the guard" in hun schilderachtige uniform, in de tuin van Buckingham Palace geïnspecteerd. Na de inspectie brachten de mannen een driewerf hoera op hun koningin uit, het geen dit aardige plaatje opleverde. De laatste van de reeks feestavonden Meer de orgelbegeleiding. De verdere lange avond was gewijd aan het to neel, waarin voor de pauze ernst, daar na de klucht op de planken kwam. De ernst in de vorm van het toneelspel in vijf bedryven van Mevr. Ina Boudier Bakker „Esther”, met Hagar haar ge dramatiseerde bijbelse verhalen uit de dertiger jaren, welke minder de aan dacht van het beroepstoneel hebben ge noten, dan haar stukken uit het begin van deze eeuw „Verleden” en „Het hoog ste recht”. Dat komt misschien ook omdat een stuk als Esther bepaald niet sterk van compositie is, de schrijfster is daarin minder thuis dan in de verhaal kunst en wy zouden haast geneigd zijn Esther een „aangekleed” verhaal te noe men. ook al weet mevr. Bakker in enke le dramatische hoogtepunten toch wel toneel te schrijven. Men kent de inhoud: Ahasveros (Xerxes I) de koning der Perzen verstoot zyn gemalin Vasti en neemt de joodse Hadassa, die straks Esther zal heten, in haar plaats. Zij is de nicht van Mordechai, die er bij haar op aandringt haar positie als koningin ten. bate der joden aan te wenden; een vraagstuk dat dringend wordt als de Amelekiet Haman, de oppermachtige eerste minister, die Mordechai en de joden in het algemeen haat, volmacht van de koning weet te krijgen alle joden uit te roeien. Het is op aansporen van Mordechai dat Esther ingrijpt en door haar gunst bij Ahasveros Haman ten val en aan de galg weet te brengen, wel ke voor Mordechai was opgericht. Mor dechai komt op zijn plaats. Het dra matische accent legt de schrijfster voor al in het verhaal, door liefde te sugge reren tussen Esther en Mordechai, welke zij offeren aan de redding van het uit verkoren Joodse volk, waaruit eens, zo als Mordechai profeteert, de Redder van de gehele mensheid zal voortkomen. Het was een zware opgaaf voor jeug dige amateurs om dit stuk tot het pu bliek te doen spreken, maar over het ploeg daarin waren Baukje Boeijenga als Hadassa—Esther en ook de andere belangrijke rollen als die van Haman (Didy Teule), Ahasveros (Abe de Jong) kwamen tot hun recht. Wiesje Ferwerda was Haman’s vrouw Zeres, Jaap Brouwer de vriend van de Ameie- kiet, Klaas Stavinga had de aantrekke lijke rol van Hegai, de bewaarder dei’ koninklijke vrouwen, en van de kamer ling des konings, Harry Schram die van Hatach, de kamerling der koningin, Tiny Metz was de vriendin van Esther en Dirk de Boer, Maaike Mulder, Imkje Snijder, Sipke Plat, Ytsen Kooistra en Jan Boeijenga voltooiden het Perzische gezelschap. Na de pauze de luim in de vorm van de door dr. Schröder zeer vrij bewerkte Klucht der Vergissingen van Shake speare. Het stuk is hier niet onbekend, dit verwarrende geval van twee stel tweelingen is hier al eerder opgevoerd. Het stuk zou van het beroepstoneel meer tempo vragen, dan waarin het nu hier werd opgevoerd, maar het ging er toch als nagerecht nog beat in, dank zij Voor de twesde Gemeente-avond van de Ned. Hsrv. kerk te IJlst, die donder- overheersende figuur, maar het begint dag onder leiding van ds T. Korporaal in „Ons Gebouw” gehouden werd, was de zaal, met gezellig gedekte lange ta fels, geheel bezet Na de gebruikelijke opening en de no tulen van de eerste avond bracht de heer Oppedijk, administrerend diaken, een hoo'jt interer?_nt verslag uit over de werkzaamheden der diakonie in 1957. Er gaat veel meer om dan buitenstaanders kunnen venr"den, getuige de cijfers: in komsten ruim f 8000.uitgaven ruim f 7000.—. De heer Jansma, voorzitter van het college van kerkvoogden en notabelen hield in het Fries een „praetsje oer de gang fan saken”. Er viel heel wat te memoreren, want door de eensgezinde samenwerking van alle leden werd er heel wat tot stand gebracht. Er blijft echter nog veel te doen, o.a. tuinaanleg, tegelpaden en ver nieuwing van de kosterij, woning en ver- gadergelegenheid. Enige tekeningen voor een nieuw gebouw gingen reeds in de zaal rond. Na het nuttigen van een kopje koffie beantwoordde de heer Jansma ook nog enige vragen, waarna ds. Korporaal hem namens de gemeente dankte en het col lege wijsheid toewenste bij de uitvoering van de plannen. De dyken van de Lauwerszee zijn veel te laag en te zwak; door de zeegaten te sluiten en dus niet de dijken te verhogen en te verzwaren, kan men hier schorren en slikken inpolderen. Door de sluizen van Tacoztjl wordt het zoete water in stromen naar de boezem van de Lauwerszee gevoerd met als resultaat grotere oogsten. De Friese, Groningse en Drentse boe ren hebben even veel belang by de af sluiting van de zeegaten als de aardbei- telers in de kop van Noord-Holland, de Peel-ontginners en de boeren in Lim burg. Alle droogtegevoelige gronden, en de heer Mesu toonde aan hoe veel van deze gronden het waterrijke Nederland heeft, zullen kunnen worden bevloeid doör middel van een ingenieus net van In 2025 jaar zal het hele Delta-plan uitgevoerd moeten zijn; het is een kost bare geschiedenis, maar de voordelen voor het gehele land zyn zeer groot. Na de pauze beantwoordde de heer Mesu vele vragen uit het zeer talrijke publiek dat zeer geïnteresseerd geluis terd had, waardoor dit interessante on derwerp wel aan alle kanten belicht werd. De voorzitter, mr H. H. J. van Botten burg, dankte de spreker voor zyn boeien de voordracht en deelde mee, dat dit de laatste avond was van een goed ge slaagd Nutsseizoen. Een hoogtepunt van de lezingenreeks was ongetwijfeld de lezing van de heer Miedema over de ontwikkeling van de cinematografie. Tot vreugde van het bestuur bestaat er kans, door grote welwillendheid van de heer Miedema, dat deze lezing In het komende seizoen zal worden herhaald, zodat dan meer mensen krijgen deze unieke avond bij te wonen. toch door te dringen, dat de dienst iets is voor de gehele gemeente en dat ook de muziek daarin een grote rol speelt. Zelfs wordt het geheel van de eredienst voor een groot deel bepaald door de wijze waarop het orgel wordt bespeeld. Bei de, dominee en organist hebben een die nende functie, en ik weet, aldus spr.. dat U Uw werk met liefde en toewijding doet en bewonder dikwijls Uw keuze van de liederen welke U voor en na de dienst speelt. Ik dank U namens alle leden heel hartelijk voor wat U in -’•'ze vijfentwintig jaar voor de gemeente hebt gedaan en hoop dat U nog vele jaren Uw taak mag vervullen. President-kerkvoogd Jansma sprak het echtpaar, dat ook bijna 25 jaar getrouwd is, eveneens toe. Hij noemde het een goe de keus van de kerkvoogden die 25 jaar geleden de heer v. d. Velde benoemden en feliciteerde de jubilaris en zijn echt genote dit dubbele jubileum, waarbij hij tevens een foto in lijst van het orgel, bloemen voor mevrouw en een gevulde er.vc’ ppe aanbood. De heer v. d. Velde haalde in zijn dankwoord leuke herinneringen op, ook uit de tijd dat hij organist was in Fols- garp en m IJsbrechtum. Hij verklaarde heel „wijs” te zijn met het orgel, maar dat er enkele dingen aan mankeren. Dar -m hoopte hij, dat de kerkvoogden nog eens tijd en geld voor restauratie zullen hebben. Nadat ds Korporaal nog iets verteld had over het Hervormde vormingscentrum „De Oorsprong” waarvan hij een drietal foto’s liet circuleren, en over de door hem bezochte toogdag in Deventer kwam met gebed en het zingen van gez. 282 1 en 2 een einde aan deze prettige avond. Hotel Hanenburg ’s avonds 8 uur film-feestavond M.A.C. „J. C. Visser”. Dinsdag 25 maart Paasvee-Tentoon- stelling op de N. Veemarkt te Sneek. Aanvang 8.30 uur. Dinsdag 25 maart. Hotel Hanenburg ’s avonds 8 uur. Lezing en demon stratie over Huidverzorging en make-up door Parfumerie Holly wood. Dinsdag 25 maart. Vergadering Chr. Hist. Jongerengroep „Sneek en O.” in „Ons Gebouw”. Spreker Mr Dr K. de Vries. Opvoering van het to neelstuk „De léste Stim”. Aanvang 7.45 uur. Dinsdag 25 maart. Gebedssamenkomst uitgaande van de A. R. Kiesver. in de Chr. Geref. Kerk, ’s avonds 8 uur. Voorganger Ds E. N. van Loo. Woensdag 26 maart ’s avonds 8 uur: „Wjj klagen aandoor de Open Deur-spelers in Amicitia m.m.v. Sneker solisten. Woansdei 26 maert. Doarpsjoun Krite „It Pompeblêd”, Skeamegoutum. Opfiering fan „Libbensnoed”. Jouns 7.30 ure. Woensdag 26 maart. Optreden mej. Mary Pos voor de Ned. Chr. Reis- ver. in Aere Perennius, ’s avonds 7.45 uur. Woensdag 26 maart. FleXa Advies» avond, vanaf 7.30 uur by „Speur» der”, Singel 80. Donderdag 27 maart. Alg. Ledenverg. Coöp. Boerenleenbank Hommerts in het Geb. v. Chr Belangen te Hom» merts, ’s avonds 7.30 uur. Donderdag 27 maart in Zaal Hanenburg Modestoffen-show fa. Tjerkstra. Showtijden: 2.30 uur en 7.30 uur. Vrijdag 28 maart ’s avonds 8 uur Jaar» vergadering Hulp in Nood in Hotel „De Gouden Leeuw” Vrijjdag 28 maart ’s avonds 8 uur Schut» jassen in Café B. Wester te Heeg. Maandag 31 maart, dinsdag 1 april, woensdag 2 april en donderdag 8 april Modeshow „Modehuis Vene- kamp”. Voor showtijden zie adver» ten tie. Woensdag 2 april. Hotel Hanenburg *s morgens 9.30 uur Algem. leden vergadering Coöp. Raiffeisenbank Sneek en omstreken. Donderdag 3 april ’s avonds 7.30 uur Uitvoering Matthaus Passion in de Grote Kerk te Sneek. Vrijdag 4 april (Goede Vrijdag) ’s mid dags 2 uur Uitvoering Matthkus Passion in de Martinikerk te Bol«- ward. Maandag 7 april (2e Paasdag) Oslo-dag Leger des Hells. Het Oslo-muziek- corps uit Noorwegen bezoekt Sneek. Uitvoering in de Geref. Kerk (Zui» derkerk) 8 uur ’s avonds. SNEEKER NIEUWSBLAD Redaktie-adres Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract rhandelsadv.» lager Abonnementsprijs f 3.- per nall jaar. Franco per post t 3.75 pet half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout Kiezebrink &Co Kantoor: GROOT?AND 55 Telefoon 3005 <K 5150)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1