Boussac modeshow: verrukkelijk schouwspel Friese Zeilwedstrijden 1958 IJLST Vruchtbare vergadering van de Noord Nederlandse Watersportbond Looxmaschool won damwedstrijd Populair gemeentewerkman met pensioen en in ■Siior' van Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Maandag 31 maart 1958 113e jaargang no. 26 RedakceurL. KIEZEBRINK M. C. Breuning Rectificatie Kantongerecht Kandidatenlijst K.V.P. Nieuwe straattoiletten in Sneek Juwelendiefstal te Roermond Uitvoering Sneker Accordeonorkest Automatisering telefoonnet Z. W. hoek Redaktie-adres Kleimand 7 Telefoon 2872. A.R. kandidatenlijst Ijlst Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - De heren J. Lassche en in het bestuur gekozen SNEEKER NIEUWSBLAD Tovenaars. de „De Elegance. zijn. maar U neemt een streepdessin DE WEDSTRIJD 9—11. Na afloop konden de -trijden in de Regenbogen, Valken, 30 m2-, n 3—6 3—4 3—2 3—0 Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Het resultaat van de zondag gehou den groslijststefnming was dat in over grote meerderheid de katholieke kiezers het politiek advies opvolgden. De defini tieve kandidatenlijst van de K.V.P. voor de gemeenteraadsverkiezing alhier ziet er als volgt uit: 1. J. P. de Vries (aftr.); 2. Joh. J. Lampe (aftr.)3. C. J. Berkhout; 4. H. Scholten; 5. H. Flapper; 6. G. W. Poiesz; 7, S. Graafsma. 35—25 32—28 34—26 19—41 strik met soepel neervallende slippen had. Bij al deze creaties met een vorste lijke allure, kon men zich nauwe lijks realiseren dat zij van katoen gemaakt zijn Een katoen die dan ook niets meer gemeen heeft met onze katoenen-zomerjurkjes van een tiental jaren geleden. Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3.— per hall jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. 1. 2. 3. 4. IJLST, 29 maart. Voor de komende gemeenteraadsverkiezing stelde de A.R. Kiesver. van IJlst in haar laatst gehou den vergadering de volgende kandida ten: 1. J. J. Nooitgedagt; 2. E. Stien- stra; 3. E. Woudstra; 4. F. van der Wal; 5. H. Wierda; 6. A. J. Jelgerhuis; 7. R. Kooistra. Natuurlijk kunt U van deze Boussac- stoffen wel „gewone” zomerjaponnetjes maken of laten maken. U kiest dan uiteraard niet de zware stof die kan wedijveren met de mooiste brokaat-zij, Eindstand: Looxmaschool Sperkhemschool G. J. School Bolwerkschool De data voor de Kampioen. 22 m2- en 16 m2 klasse, Pampusklasse, Vrijheidsklasse en eventueel F.D.- klasse zullen nog door het bestuur worden vastgesteld. Hoewel het voorstel van de verenigin gen Joure en Workum om wederom een Ijjst van A- en B-zeilers in de streep- klasse in te stellen niet de instemming van de meerderheid in het bestuur had, werd daartoe, nadat het pro en contra bepleit was, toch met een overweldigen de meerderheid (356) besloten. Weer A- en B-zeilers In de 16 m2 klasse. ronde BolwerkschoolG. J. School 317, SperkhemschoolLooxmaschool 3 5-6 9 9-10 16 tm 21 aug. SNEEK-WEEK. 24 aug. 30 13-14 sept. 25 mei: 26 22 juni 29 6 juli: 12.13 juli: 13 14 t.e.m. 19 16 juli: 20 22 26-27 27 30 2 augustus: G.W.S. Grouw. Lyts Frisia, Grouw. Starttorenwedstrijd Grouw. Zomerwedstrijd S.Z.C. Kon. Zeilver. Oostergo, Leeuwarden. Zeil ver. Wc um. De Meeuwen, Leeuwarden. Elfstedentocht van De Meeuwen. Z.V. Eendracht maakt Macht, Eernewoude. Z.V. Heerenveen. Sylnocht, Grouw. Zeilver. Joure. Zeilver. Wartepa. Z.V. Eendracht maakt Macht, Eernewoude. (vermoedelijk) S.Z.C. en K.Z.V.S. verkiezing Zeil- koningin. Z.V. Eendracht, Akkrum. Zeilver. Zevenwolden, Lemmer. Nationale Princenhoftocht. Z.V. DrachtenVeenhoop. Ik heb katoen wel eens meer de on volprezen modestof genoemd. Ze kan glanzen alscsatijn, soepel vallen als zij de, stijf wijd uitstaan als organza, maar Boussac moet in zjjn 80 fabrieken wel tovenaars aan het werk hebben om de resultaten te bereiken die we hier heb ben kunnen bewonderen. Dieven hebben hun slag geslagen in de juwelierszaak Stassar, aan de markt te Roermond. Door het instoten van de spiegelruit met een hard voorwerp heb ben zij zich toegang verschaft tot de etalage. De ruit was tevoren beplakt met pleisters om het rinkelen van glas te voorkomen. De etalage was afge schermd met een stalen rolluik, maar de ruitvormige openingen boden genoeg ruimte om er een hand door te steken. Daarvan hebben de dieven gebruik ge maakt. Uit de etalage werd o.a. mee genomen een armband, ter waarde van ongeveer f1500, diverse kostbare met diamanten bezette ringen en verschil lende slavenarmbanden van goud. De buit is naar schatting 8 a 10 mille waard. De diefstal werd eerst in de morgenuren bemerkt. De heer S. was niet tegen diefstal verzekerd. In zijn openingswoord liet voorzit ter der propaganda- en jeugdcommissie dér S.D.C., de heer B. Couperus o.a. uitkomen, dat dit in 1951 aangevatte Vrijdagavond J.I. hield het „Snekei! accordeon-orkest” o.ï.v. de heer Brouwer uit Giekerk zijn eerste uitvoering in de foyer van Amicitia. In z’n openings woord vestigde de heer Brouwer de aan* dacht op het korte bestaan van dit or* kest, nL nog slechts een half jaar. Maar de wijze waarop men (nog weliswaar eenvoudige) muziek ten gehore bracht was toch voor allen een verrassing. Wat deze nog jonge leden presteerden was boven verwachting Onder de uit* stekende leiding van de heer Brouwer met het groeiende vertrouwen in zijn di rigent zal djt orkest stellig een ensemble worden waar Sneek trots op kan zijn. Aanwezig was de heer Frans van Ca- pelle uit Hilversum, die nog even het woord richtte tot de aanwezigen, waar bij hij z’n bewondering uitsprak voor di rigent en orkest. Dat men in een half jaar tjjds met leden van verschillende „pluimage”, de meesten met geheel ver schillende muzikale opleiding, tot zo’n goed resultaat kwam lag z.i. v.n.l. aan de uitstekende muzikale leiding van de heer Brouwer met diens liefde voor de muziek en niet te vergeten voor z’n leerlingen. Nadat enkele leerlingen beginnelingen en wat meer gevorderden hun kunnen getoond hadden, waarbij vooral een duo van jongens en de solo van Tjitsche Spitse sterk opvielen, werd aan deze begaafde leerlinge door de heer van Capelle persoonlijk een diploma uit gereikt. Tot slot gaf Brouwer’s accordeon- school-orkest, uitsluitend bestaande uit leraren en leraressen, op voortreffelijke wijze nog enige nummers ten beste, af gewisseld door de mooie jodelzang van een der dames. Ook „Lange Johannes” en „maat 48” waren weer kostelijk in hun humoristische nummers. AI met al kan op een zeer geslaagde avond worden terugzien. Financiële positie. Van de voor bet merendeel achter stallige vorderingen welke op 1 novem ber op f 7528.75 werden vastgesteld, is Inmiddels al ruim f5200.ontvangen, zo deelde de voorzitter mede. Het ver mogen van de bond bedroeg toen f 2932.03. De balans sloot met een be drag van f 10980.68. De overgelegde stukken werden goed gekeurd en de begroting vastgesteld op een bedrag van f 3600.terwijl tevens werd besloten dat de boekhouding voor taan door een accountant zal worden gecontroleerd. Nadat de vergadering zich vooraf verenigd had met het bestuursvoorstel het aantal bestuursleden weer terug te brengen van tien op negen, werd over gegaan tot de verkiezing van twee be stuursleden in de plaats van de heren Tuil en Visser. Onze stadgenoot de heer J. Lassche werd met algemene, de heer i M. C. Breuning te Leeuwarden met 53 van de 56 uitgebrachte stemmen geko- I zen. Aan Dr J. W. v. d. Zijpp, die om ge zondheidsredenen was afgetreden, werd onder applaus dank gebracht voor alles wat hij voor de bond heeft gedaan. In de plaats van de heer B, J. Gros werd de heer W. Visser te Paterswolde gekozen tot lid van de Technische Com missie. Zeilver. Terhome. Zeilver. Langweer. Zeilver. Frisia, Grouw. Te Balk is donderdagmiddag het auto matische telefoonnet in de Z. W.hoek in werking gesteld in tegenwoordigheid o.a. van de burgemeesters van Gaaster- land, H.O., Sloten, Wymbritseradeel, Lemsterland en Staveren. De pl.v. dir. tel.district Leeuwarden, ir. van Willi genburg, heette allen welkom; ir. H. J. Uges, pl.v. hoofddir. T. en T. wees er op dat de P.T.T. reeds in 1925 het plan opvatte het Nederlandse telefoonnet te automatiseren; in het kader daarvan werd Leeuwarden reeds in 1930 en Sneek in 1932 automatisch bereikbaar. Spr. dankte nog het personeel van de hand- centrales in de Z.W.hoek dat met veel toewijding zijn taak had vervuld. De burgemeester van Gaasterland kreeg door een gesprek met de Com missaris der koningin gelegenheid de dienst te openen en de Commissaris op deze wijze de kans de Z.W.hoek geluk te wensen met de automatisering. De h.h. Bosloper en Jansen, beide van de P.T.T.-dienst verstrekten nog een aantal technische inlichtingen, waarna de burgemeester van Gaasterland, mede namens zijn collega’s, de P.T.T. dankte voor'de tot stand gebrachte verbetering. Nadat nog verschillende sprekers het woord hadden gevoerd weid een rond gang door het gebouw gemaakt. in een prachtig soepel vallende kwaliteit of het groene ruitje van het getoonde zomer- In ons verslag over de jongste zitting van het Kantongerecht, waarin de heer Kees Silvius als getuige optrad bij de behandeling van de zaak tegen de chauf feur, die met een huurauto de etalages van Kledingmagazijn Tromp vernielde, lieten wij deze getuige verklaren, dat hij een kwartier te voren uit die auto ge stapt was. Wat ons niet, maar zoals la ter bleek, de Kantonrechter en de ver dediger wél bekend was, is echter, dat de heer Silvius een andere auto had ver laten en dus niet bij het gezelschap be hoord heeft, dat in Leeuwarden carna val gevierd had. Uit de verklaring van de heer Silvius bleek dat echter niet, zodat wij onbe wust de hierboven genoemde fout maak ten, welke wij hierbij gaarne herstellen. DE KLEUREN, vari ërend van heel zacht grijs tot vlammend oranje of rood met daartussen het hele kleurengamma van het schilderpalet. Blauw, de modekleur in vele tin ten: Pruisisch blauw, nachtblauw, dikwijls ge combineerd met groen, wat soms een flitsend, en soms een wat mysterieus effect maakt. De japon op de foto is lila; een tint die elke donkere vrouw stralend gelukkig zal maken. De japon, met een aangeslo ten hals, heeft twee ge- plisseerde zijbanen in de rok die soepel neervie len toen de mannequin haar met ongeëvenaarde Franse elegance toonde. De Bond was nl. in moeilijkheden ge raakt door het inaccurate beheer van de secretaris-penningmeester, die zijn taak de laatste jaren in verband met zijn ge zondheidstoestand niet meer aan kon, maar, zoals de heer F. C. v. d. Made, die als oudste bestuurslid in jaren deze ver gadering (voortreffelijk) leidde, het uit drukte, niet de moed kon opbrengen zijn medebestuurders hiervan tijdig op hoogte te stellen. Deze hebben tenslotte krachtig moe ten ingrijpen wat geleid heeft tot het aftreden van de heer Tuil en van de voorzitter de beer H. Visser Wzn., die mede verantwoordelijk gesteld werd voor de gang van zaken. De heer v. d. Made betoogde evenwel met nadruk dat er volgens het accoun tantsonderzoek van fraude geen sprake is en beide heren ook grote verdiensten hebben jegens de Bond. Zij hebben er heel veel werk voor gedaan en de heer Tuil heeft er z’n halve vrije tijd en z’n gezondheid voor opgeofferd. Dat wij tenslotte niet meer achter hen konden staan betreuren wij diep, en het is jam mer dat op deze manier een einde aan het werk van beide heren moest komen, zo besloot de heer v. d. Made zijn rusti ge, duidelijke en openhartige verklaring. Vertrouwen in liet bestuur. De voorzitter vroeg daarna de verga dering of zij al dan niet vertrouwen stelde in het bestuur en het in staat achtte de bond verder te leiden. De heer H. S. Groenhout, voorzitter van de S.Z.C., betoogde hierop, na het bestuur dank te hebben gebracht voor de wijze waarop het de moeilijkheden heeft opge lost, dat in deze zaak opgebouwd en niet afgebroken moest worden. Daarom stelde hij voor een streep te zettén on der alles wat gebeurd is en het bestuur het vertrouwen te schenken. De vergadering sloot zich met een klaterend applaus bij deze woorden aan, waarvoor de voorzitter dankte. Daarna deed hij nog enige mededelingen over de voorlopige functieverdeling in het be stuur. Zaterdagmiddag kwamen in zaal Hanenburg de vertegenwoordigende dam- tientallen der Openbare Lagere Scholen bijeen om uit te maken, wie ditmaal het kampioenschap deelachtig zou worden. aanvoerders, in volgorde L. Kamstra. N. Wester, P. Ot ten en G. Piersma de door hun school gewonnen prijs in ontvangst nemen, waarna de heer S. Koopmans mede na mens zijn collega’s dank bracht voor de uitnemende wijze, waarop, de commissie De Noord Nederlandse Watersport- bond hield zaterdagmiddag haar alge mene vergadering in Hotel „Amicitia” te Leeuwarden. Reglementair dient dit in december te geschieden, maar door bijzondere omstandigheden konden de afgevaardigden van de bij de Bond aangesloten afdelingen pas nu bijeen komen. Sedert enige weken zijn werklieden van de gemeente aan het werk in het toilet bij de brug van het Kleinzand. Onder leiding van de ingenieur van de ENAPHRIL-fabrieken voor Toiletaanleg, waren we in de gelegenheid de nieuwe inrichting te bezien. Van binnen lijkt het. op een toilet van een internationale ti :-'n of een vliegtuig. De wanden en de* zoldering van fluorescerend email zor gen voor een juiste verlichting. Door ge bruikmaking van dynamische electro- nenbuizen wordt de verwarming auto matisch geregeld zodat bevriezen in de winter is uitgesloten. Automaten zijn aangebracht voor handenwassen met koud of warm water, een automaat voor eau-de-cologne, automatische droogin- richting voor de handen. Bovendien een automatische schoenpoet-inrichting en een druk op de knop geeft u het weer bericht of de juiste tijd. Vandaag is ver moedelijk de gehele inrichting klaar en ze zal morgen voor het publiek geopend, In de vergadering van de N.N.W.B. werden voor de Friese verenigin gen de volgende wedstrijddata vastgesteld: De S.Z.C. had in verband met de ge noemde moeilijkheden een zevental voor stellen ingediend. Drie hiervan werden ingetrokken omdat het daarin voorge stelde al is uitgevoerd of in voorberei ding is. T.a.v. de anderen zegde het bestuur toe, dat binnen 14 dagen na de goedkeuring van een jacht en de beta ling van het meetloon, het certificaat uitgereikt zal worden. In januari zullen alle eigenaren van een geregistreerd jacht worden herinnerd aan hun ver plichting het certificaat te verlengen en voortaan zal weer een jaarboekje of een lijst van geregistreerde jachten ver schijnen. Vrij uitvoerig werd gediscusseerd over het voorstel alle bondsmededelin- gen en berichten weer in „De Golfslag” te publiceren, waartoe dit blad weer het officiële orgaan van de Bond zou moe ten worden, of ze op geregelde tijden aan de secretarissen van de aangeslo ten verenigingen toe te zenden. De heer L. Brandenburgh, uitgever van Golfslag”, verklaarde zich tenslotte be reid met plannen b(j het bestuur te ko men, dat dan z.m. zal beslissen. Na het vaststellen van de wedstrjjd- data, waarbij de haken en ogen weer niet ontbraken, en een zeer korte rond vraag, waarin aangedrongen werd tfp een spoedige invoering van de goedkope jeugdboot, waarvan de tekeningen reeds gereed zijn en de heer v. d. Made dank werd gebracht voor ztfn uitstekende lei ding, sloot deze met een opwekkend woord de langdurige maar rustige en vi-ucbtdragende vergadering, die door afgevaardigden van 27 afdelingen was bezocht. Het had er veel van, dat het tempo van deze tijd ook het jonge volkje te pakken had, waardoor het kon gebeuren dat in vele gevallen één overhaaste zet geen afstraffing vond, doordat ook de te genpartij zich geen tijd gunde voor rus tig beraad, al was dat aan de eerste bor den anders. Bovendien was er in tegenstelling met vorige jaren meer evenwicht ip de krachtsverhoudingen en viel alleen de uitslag tussen de Bolwerkschool en Gys- bert Japiksschool uit de toon. Dat het opnieuw weer een strijd werd, die uiteindelijk ging tussen de Looxma school en de Sperkhemschool duidt op een behoorlijke voorbereiding. Dit treffen werd dan ook een uiterst spannend duel en door de Looxmaschool met het kleinst mogelijk verschil 119 gewonnen. Hetgeen betekende, dat de Sperkhemschool de wisselbeker aan de Looxmaschool moest overdragen. De uitslagen waren: le ronde Sperk hemschoolBolwerkschool 128, Loox maschool—Sperkhemschool 12—8; 2e ron de G. J. SchoolSperkhemschool 9—11, Vrijdagmiddag nam het perso neel van Ge meentewerken in de grote zaal van het Ge rechtsgebouw afscheid van him collega en medewerker de heer J. van Da- len, die na een diensttijd van 22 jaar met pensioen is ge gaan. De heer van Dalen is een populair man. Daarom kent iedereen hem ook het beste onder zijn volledige naam Jan van Dalen. Die populariteit dankt hij aan zijn opgewekt humeur. Want ofschoon hij tQt die ploeg van Gemeentewerken behoorde, die meestal de zware, soms smerige en lang niet altijd prettige kar weitjes moet opknappen, was hij altijd opgeruimd en verrichtte hij zijn werk met plezier. Daarvan getuigde ook de hr G. de Boer, directeur van Gemeentewer ken, die namens de Personeelsver eniging en het Gemeentebestuur het woord voerde bij dit afscheid, waarbij ook de echtgenote en de kinderen van de heer van Dalen aanwezig waren. In de 22 jaar dat van Dalen bij de gemeente werkte, is er veel veranderd in de stad. Zij breidde zich aan alle kanten uit en daaraan heeft ook van Dalen meege werkt. Door het uitvoeren van graaf- en rioleringswerken, bestratingen enz. heeft hij goed werk verricht, aldus de heer de Boer, die zijn scheidende medewerker schetste als een plezierige en populaire werkkameraad, die ze straks zullen mis sen, en wiens levensbalans een voordelig saldo aanwijst. Namens de Personeelsvereniging en het Gemeentebestuur bracht spreker de heer van Dalen dank voor het vele werk dat hij voor de gemeente heeft verricht en bood hij hem naast zijn beste wensen voor de toekomst namens het personeel een schilderij aan en namens het ge meentebestuur de gratificatie voor 25 jaar trouwe dienst. Daarna dankte hij ook mevr, van Dalen voor de wijze waarop zij haar man steeds heeft bijge staan en waarvoor hij haar een kleine bloemenhulde bracht. De heer S. de Wolf, bij wie de heer van Dalen vele jaren werkte vóór hij bij de gemeente in .dienst trad, schilder de hem eveneens als een uitstekende en betrouwbare werkkracht Het zal de ge meente wel nimmer hebben berouwd, dat zij hem van mij heeft overgenomen, veronderstelde de heer de Wolf. De oudste zoon, de heer G. van Dalen, dankte namens zijn vader voor de hulde Uiteraard vestigde de heer Kelders, die uitleg gaf, de meeste aandacht op de stoffen, de dessins, de kleuren waar een vrouw inderdaad over in extase kon raken. japonnetje met aangeknipte mouwtjes, aansluitend lijfje en wijde, niet te lange rok. Deze stoffen lenen zich ook bij zonder goed voor de moderne robe che- misier. Eén van de getoonde modellen had laag opgezette zakken waaruit plooien vielen die weer gegarneerd wa ren met knoopjes. Veel japonnen hadden de moderne brede iets gedrapeerde stofceintuur, die gemakkelijk zelf te maken is, zoals de heer Kelders tijdens de show demon streerde. De moderne wijde ballonrok, de japon nen met de afstaande kragen die op de kraagloze mantels vallen, zullen wel een vaardiger hand vragen, maar het waren creaties die deze show tot een uniek schouwspel maakten. Tot slot werd een collectie cocktail* en lange avondjaponnen getoond, die men alleen maar met verrukking en critiekloos kon bekijken. Deze show was een doorslaand succes voor de Boussac- stoffen en voor Firma Tjerkstra, die de show bracht en de stoffen in alleenver- koop heeft. Ach, deze elegance. Hoe hebben we er van genoten op deze show. De mannequins, elegant tot in haar bandgebaar- tjes, de modellen zeer modieus en verrukkelijk mdöi f'an lijn, dö stoffen. Men houdt ons voor, dat de ontwerpers van Boussac geïnspireerd zijn door de middeleeuwse smeedwerken - de kunst schatten van Louis XVI de médaillons Pom- péiens en de Chinese kleine gravu res uit de Romantische tijd en het komt ons zeer geloofwaardig voor,. Al leen kunstenaars mét inzicht in de kunstgeschiedenis hebben deze stoffen zó kunnen ontwerpen. Ik denk hierbij aan de prachtige stteepdessins met een opdruk van gou den motiefjes, aan de stoffen die een smeedijzer hekwerkmotief hadden waar in dikwijls ook weer bloemen of vruch ten verwerkt waren. En altijd in ver rukkelijk warme kleuren of zeer discrete tinten met uitzondering van één uitbun dig gekleurde moderne stof waarvan een jurk gemaakt was, vol losse slippen waar de mannequin elegant mee ma noeuvreerde. Geen dracht voor „alle da gen”, maar een feest om er naar te kflken was de lange oranje japon, van voren recht en strak vallend, op de rug twee lange soepele losse banen, vastge maakt. aan de rokzoom. Dan de creaties van Dior, die zo nauw samengewerkt heeft met deze groot meester Boussac. Vorstelijke wijde man tels, soms met goudlamé gevoerd, ge dragen over rechte japonnen van dezelf de stof als de mantel, brachten een golf van enthousiasme over de volle zaal en ontketenden een stormachtig applaus. Hoe charmant was de lange robe in Chinese stijl, die op de rug een grote Boussac pakken. Binnenkort zal zij ook de speciale Boussac pakken in de handel brengen met als inhoud: een geknipte blouse met alle daarbij benodigde garens, knopen, lintjes en strikjes! Tijdens de show naaide een jongedame deze blouse op een machine; de blouse kon na een uur ge dragen worden door een mannequin. Ze was allerliefst en had een perfecte pas vorm doordat Franse deskundigen na berekeningen de juiste maten voor de gemiddelde Nederlandse vrouw hebben vastgesteld. De heer Keizer dankte namens de fir ma Tjerkstra en huldigde de Franse mannequins met Hollandse voorjaars bloemen. De prachtige, uiterst smaakvolle bloemverzorging van podium en zaal was aangebracht door Gebr. Brandsma. werk reeds vruchten begint af te wer pen, wat blijkt uit het zeer onlangs be haalde jeugdkampioenschap van Fries land, terwijl daarnaast is komen vast te staan, dat onderscheidene jongens, via deze wedstrijden naar de grote vereni ging overgegaan, op goede resultaten kunnen bogen. Nadat de voorzitter der S.D.C., de heer H. de Boer, tot zijn vreugde had vast gesteld, dat de commissie in samenwer king 'met de hoofden der O.L.S. er won derwel in was geslaagd, deze wedstrijden v.’elke hij aanvankelijk geen lang leven had toegedacht, tot een jaarlijks weder, kerend damfestijn voor de jeugd te ma ken, werd met spelen een aanvang ge maakt. Het was donderdagmiddag en -avond in zaal Hanenburg een feest van elegance, Ijjn en kleur zoals men het hier zelden of nooit mee kan maken. Firma Tjerk stra bracht onder het motto Etê-tout coton de stoffenshow van Boussac, de Franse katoenkoning, die o.a. eigenaar is van het Parijse Haute Couture-huis Dior. Vijf jonge Franse mannequins toonden met vaart en zwier een grote col lectie modellen waar men intens van kon genieten omdat ze zo uiterst modi eus waren en juist die elegante toets hadden, welke alleen maar door een meesterhand kan worden aangebracht.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1