1 Verleden jaar meer gasten in de Jachthaven dan in 1956 Dierenbescherming nam afscheid van dr Otto 1 Geslaagde feestavond van Harmonie IJLST WYMBRITSERADEEL I Een trip voor elke beurs f500 per dag, of f 100 per week 1 van en AGENDA 5 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 113e jaargang no. 32 Maandag 21 april 1958 RedakteurL. KIEZEBRINK Voorlopig geen kans op uitbreiding I I Bevorderd Oranjever. Oudega (W.) Goedkoper boter en kaas en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Redaktie-adtes Kleinzand 7 Telefoon 2872» Dodelijk ongeluk op verjaardag I Vergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland - - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT SNEEKER NIEUWSBLAD to I kolken (v. jr. AMICITIA THEATER. een begrip gewor. heid en de ervaring.' Propaganda-avond Benny 'i De heer Lycklama d Nijeholt erelid Uitloting obligaties. Van de obligatielening 1934 werden uitgeloot de nos. 7, 31, 35, 112, 189, 224 „De nctom Dr Otto is in de wereld van dierenbescherming een begrip gewor. den. Hij is een voorbeeld van dierenliefde en dierenbescherming, men kent hem in wijde omtrek en komt naar hem toe omdat hij de naam heeft, de bekwaam- "heirl Om het steeds toenemen van de botei en kaasvoorraden te belemmeren heeft de minister van landbouw en voedsel voorziening besloten de inleveringsprij- zen van deze producten te verlagen. Dit heeft tot gevolg dat ook de consumenten prijzen zullen dalen, een pakje boter van een half pond zal waarschijnlijk 30 cent goedkoper worden en ook de kaas zal in prijs dalen. JA, DIE BROCHURES, ze laten ons stuk voor stuk watertanden, maar toch, de één schenkt ons interessantere dro men dan de andere. Wij hebben er bij- Maandag 21 april en woensdag 23 april iedere avond te 8 uur film: Jenny» Donderdag 24 april ’s avonds S uur film» Het gebeurde gisteren. gulden een deel Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Sc Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) credit (v. j. hierop Advertentieprij» 15 et per nam Bij contract (handeliadv.) lager Abonnementsprijs f 3.— per hall jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. S. B. B. Vreden. f werk niet alleen ten nutte was gekomen aan het dier, maar ook aan hem zelf. Vooral het werk voor de paardén in het woonwagenkamp had hem persoonlijk veel voldoening gegeven. Met de benoeming van de heer May als zijn opvolger wilde hij de vereniging geluk wensen. Door zijn beroep is hij in de gelegenheid propaganda te maken on der de schooljeugd in de gevoelige leef tijd 612 jaar, wat zeker zeer belangrijk is. „Ik kan voorspellen, aldus dr Otto, dat de vereniging onder voorzitterschap van de heer May een gelukkige toekomst te gemoet gaat.” OPPENHUIZEN Bevorderd tot wacht meester bij de marechaussee de heer I. G. Visser, vroeger alhier Voor de eerste maal in zijn nieuwe functie van voorzitter van de Raad van Be heer der N.V. Sneeker Jachthaven leidde de heer J. Lassche vrijdagavond de aandeelhoudersvergadering in de bovenzaal van „Onder de Linden”. En daarbij viel hem direct de droeve taak ten deel zyn overleden voorganger H. A. Tromp te herdenken, die nog geen jaar na zijn aftreden is heengegaan. De vergadering eerde diens nagedachtenis door staande enige ogenblikken stilte te betrachten. ogenblik de „opciti snufjes kunnen bef cn op het gebied van kamperen en andere vakantie- bezig'. den in de openlucht. Een van de exposanten toont op de tentoonstelling deze tweepersoons tent, welke in 15 seconden kan worden opgezet op het dak van een auto. Kon. goedkeurig gevraagd kan worden. De statuten en het plaatselijk reglement werden daarna uitvoerig besproken en, met enkele kleine wijzigingen, aangeno men. Öij de rondvraag kwamen nog enkele vragen aan de orde, waarna de slecht bezochte vergadering gesloten werd. Vrijdag 25 april 's avonds 7.30 uur in Hotel Hanenburg Sneek. Ingelan denvergadering Waterschap De Oos- terhemmen. MET DE TENT OP HET DAK. In het bos van Vincennes bij Parij Is op het i salon 1958” aan de gang, waar de bezoekers de nieuwste en De Chr. Muziekvereniging' „Harmo nie” hield j.l. donderdagavond een 'feestavond in „Ons Gebouw”. Voor de pauze werden door „Harmonie” een zes tal nummers ten gehore gebracht, waar na het gezelschap „De Spinnekop” van Drachten het verdere gedeelte verzorg de. Bij deze bonte avond, waarbij „Har monie” zichzelf wat op de achtergrond plaatste en verreweg het grootste deel voor rekening van voornoemd gezel schap kwam, was veel publiek aanwezig. Het grootste deel van de aanwezigen werd gevormd door de jeugd. .Deze jeug dige bezoekers waren blijkbaar geko men voor het cabaret, want tijdens dit De voorzitter wierp daarna een terug blik op de drukte in de haven tijdens de Sneek-Week, wat voor de familie Douma veel werk meebracht waarvoor hij haar hulde bracht en ook het Sneeker Nieuwsblad inspireerde tot een zeer waarderend artikel, waarvoor het be stuur dankbaar is. Na een bemoedigend woordje voor de „sociëteit” in de haven, memoreerde de heer Lassche ook de brand in de motor boot van de heer Alb. Tromp. Gelukkig had deze vooraf de deuren van het schip- huls opengedaan. Anders zouden de ge volgen veel ernstiger zijn geweest. Spr. wekte daarom de motorboot-eigenaren op alvorens de motor aan te slaan de deuren te openen, en bracht nogmaals hulde aan de havenmeester en zijn hel pers, die de brandende boot uit ’t schip- huis trokken, waarvoor hun indertijd al een kleine attentie is toegezonden. In verband met deze brand zijn in de haven zes snelblus-apparaten geplaatst, zodat thans bij brand nog sneller en doeltref fender kan worden opgetreden. De jachthaven is te klein of zal het zeker worden. Op korte ter mijn is daar weinig aan te veranderen, maar gelukkig is er een prettig contact met en vertrouwen van het Gemeente bestuur. Mocht er een gelegenheid voor uitbreiding komen, dan zal het bestuur daar zeker mee in kennis worden ge steld. I en 230. Idem 1938 de nos, 28, 52 en 95. Na de bestuursverkiezing, waarbij de heren J. v, d. Horst en J. D. v. d. Molen bij acclamatie werden herkozen, volgde de rondvraag, waarin o.a. gesproken werd over ligplaatsen voor aandeelhou- ders-jachthuisbezitters in de kolken, vrijwillige onderlinge ruiling van schip- huizen (geen bezwaar), het maken van een eenvoudige afgesloten wasgelegen heid voor de gasten, waar het bestuur welwillend tegenover staat als de finan ciën het toelaten, en een eventuele ver hoging van de jachthuishuren teneinde een snellere uitvoering van de onder- houds- en vemieuwingswerken mogelijk te maken, werd de matig bezochte ver gadering gesloten. Goedkoop naar Parijs. GELUKKIG is het niet zo, dat wjj daarom nu maar alle vakantieplannen moeten opgeven. Integendeel, voor min der dan f 100.— kunt u al vijf dagen naar Parijs, alles inbegrepen, behalve tabaksartikelen en dranken en dat laatste kan nog aardig oplopen als u niet uitkijkt. Kunt u tot f200plus zakgeld aan De eerste mededeling van het bestuur was, dat op zaterdagmiddag 26 april a-s. een oefening en demonstratie met de nieuwe brandblusmiddelen zal worden gehouden, teneinde de aandeelhouders met het gebruik hiervan bekend te ma ken. een verblijf in de volière werden ze weer in vrijheid gesteld. Ons asyl geniet in wijde omtrek een grote belangstelling en waardering. Tot zelfs van de Afsluitdijk komt men naar hier om voor de dieren een goed onder dak te vinden. Dit is zeker te danken aan de asylhouder, de heer Abma. Het be stuur is hem zeer erkentelijk voor zijn werk en brengt hem hartelijk dank. Bij de bestuusverkiezing werden de aftredende bestuursleden mevrouw v. d. Meer-Kiezebrink en de heer J. F. May herkozen. In de plaats van Dr. Otto werd de heer A. C. van den Burg uit Scharne- goutum gekozen. Hij wérd begroet als de juiste man op de juiste plaats door zijn functie bij de politie en zijn stand plaats in Wymbritseradeel, zodat hij als vertegenwoordiger van de buitenleden gezien mag worden. Bovendien heeft hij al veel voor de dierenbescherming ge daan. Vervolgens kwam de aanvraag rechtspersoonlijkheid voor de afdeling in .„„...-.I.:.. "AT r-1t 4 •-«*-**- **v.v V4U4Q 4.aarv UJCCr lUUtill LC »*’■-'* J winnen. De contributie van nieuwe Ie- punt weer aangeroerd omdat het hoofd- Spanje en Italië VOOR NOG EENS honderd meei- komen noord-Italië en van noord-Spanje voor u open te liggen. En voor een bedrag van f 400.tot f 500.kunt u Rome en Napels, het kleurige Andalusië en de schone eilan den van de Balearengroep met uw be zoek vereren. Let wel: wij spreken hier ovei’ .reizen, die georganiseerd zijn door reisvereni- gingen en reisbureaus. Gaat u op uw eigen houtje, dan zal u dat wellicht iets duurder uitkomen. Maar het is moge lijk, dat het reizen en trekken op eigen initiatief voor sommigen aantrekkelijk heden bezit, die wel een paar tientjes meer waard zijn. En vergeet niet: U kunt dan eens afwijken van de wegen, die de internationale toeristenstroom gemeenlijk volgt en in den vreemde wat meer lokale geur opsnuiven. Te Huisterheide is vrijdagmiddag om tien minuten over twaalf de bestuurder van een Volkswagen uit een scherpe bocht gevlogen, tegen een boom gebotst en op slag gedood aldus meldt de L.C. Het was de vertegenwoordiger van een textielfabriek, de heer Joh. J. van ’t Sant uit Groningen ,die waarschijnlijk iets te links door de bocht ging, is geschrokken van een tegenligger en wilde uitwijken, waarna hij de macht over het stuur ver loor en met zijn auto tegen een boom reed. Een tragische bijkomstigheid is ,dat de heer Van ’t Sant juist zijn vijftigste verjaardag vierde. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Het ongeluk ge beurde in de scherpe, bijna haakse bocht, even voorbij het café „Hjir is ’t”. Handhaving en vernieuwing van de gaas-afrastering tussen de schiphuizen onderling is zeer duur. Bovendien zgn deze zowel een voor- als een nadeel. De brandveiligheid wordt er o.a. door ver-' minderd omdat men niet snel genoeg van het ene schiphuls in het andere kan komen. Het bestuur is daarom niet van plan deze afrasteringen te behouden. Mochten er evenwel aandeelhouders zijn die voor hun schiphuizen zulk een af rastering op prijs stellen, dan kunnen ze die voor eigen rekening door de N.V. laten aanbrengen. De vergadering keur de deze maatregelen goed, maar daar enkele aandeelhouders het behoud van de afrastering tussen de stalten op prijs stelden, zaï dit nader door het bestuur worden overwogen. Meer vreemdelingen. deel van het programma was het volko men rustig, wat niet gezegd kan worden van voor de pauze toen „Harmonie” zijn nummers uitvoerde. Vooral op het bal- con lieten rust en orde te wensen. Dit te moeten constateren is betreurenswaar- dig en voor de uitvoerenden was deze onbegrijpelijke onrust allesbehalve pret tig. Zó te moeten musiceren is zeker dubbel zwaar. „Harmonie” begon, na een vlotte mars, met de „Gri-Gri”-ouverture van Paul Lincke. door S. P. van Leeuwen gé- arrangeerd. De uitvoering bevatte onge twijfeld veel góeds, doch of de juiste operette-sfêer wel overal even goed ge karakteriseerd werd wagen we te be twijfelen. Ook betreffende de weergave van Offenbach’s ouverture „Qrpheus in de onderwereld” viel in technisch op zicht, veel te prijzen, doch wij misten hierin nog teveel de lichte Franse geest. Het geheel was in elk geval nog te zwaar op de hand, al geven wij dadelijk toe dat het voor een fanfare-orkest geen geringe opgave is. De vertolking van „Judex” van Gounod was wat onrustig, mede door het jakkeren van de tussen stemmen. Het arrangement van A. C. van Leeuwen lijkt ons minder goed ge slaagd, vooral omdat aan genoemde tus sengroep de ouderwetse „hoem-pa”-be- weging werd toevertrouwd. Een en an der bracht mede dat deze toch al niet sterke compositie geen erg gunstige in- Deze woorden sprak de voorzitter de heer J. F. May vrijdagavond in een van de zalen Piso tijdens de ledenvergadering van de Nederl. Ver. tot Bescherming van dieren afd. Sneek tot Dr P. J. Otto, die wegens drukke werkzaamheden aftrad als bestuurslid van de vereniging. „U hebt vijftien jaar zitting gehad", aldus de heer May, „waarvan vele jaren als voorzitter. We zouden U minstens erelid moeten maken, maar doen dit niet omdat ereleden gewoonlijk afgeschreven zijn voor de vereniging en wij laten U persé niet gaan. Ik zal als voorzitter U elk jaar mijn functie aanbieden en wij verwachten dat U eens weer achter de bestuurstaf zult plas'" nemen. Wanneer we dan nu afscheid van U moeten ne men, willen we dat niet alleen doen met woorden van diepe dank maar ook met het overhandigen van een kleine herin nering aan dit afscheid en het uitspreken van de wens: tot weerziens achter deze bestuurstafel.” De heer May overhandigde daarna dr Otto, die het laatste jaar nog gebleven was als vice-voorzitter, een boek. Dr Ot to bedankte bestuur en leden met een zeer persoonlijk toespraakje waarin hij zijn vrouw, die hem op dit terrein zo’n grote steun is geweest, nadrukkelijk be trok. Hij prees de goede verstandhou ding in het bestuur en legde uit hoe het dierenbeschermingswerk hem een andere kijk op hei leven had gegeven, zodat zijn Tekenwedstrijd Een bijzonder- aardige activiteit wes de tekenwedstrijd welke ter gelegenheid van dierendag onder de schooljeugd uit geschreven was. Men heeft met deze wed strijd 2400 leerlingen bereikt en dus een mooie propaganda voor de goede zaak gemaakt. Voor het werk van de heer May en de medewerking van de school hoofden was het bestuur zeer erkentelijk. De zachte winter bracht weinig extra kosten doordat voedering van vogels niet nodig was. De stalling’ voor paarden in het woonwagenkamp kost de vereniging ook niet veel omdat het aantal paarden sterk terug gelopen is. Toch zullen de financiën van de vereniging terug lopen door het afschrijven van de Bolswarder leden. Het is dus zaak meer leden te i bespreking. Na vier jaar rust werd dit voorbeeld een voor ons liggen van de heren Ker en Downey, twee beroemde jagers op groot wild. Hun in Nairobi gevestigde „East Tourist Travel Asso ciation” wil ons meenemen op safari, een jachtpartij in de Afrikaanse jungle. Wat al te gevaarlijk en te weinig com fortabel Ach kom. De heren, Ker en Downey adverteren: „Wij bieden onze gasten radio, koelkast, elektrisch licht, luchtmatrassen en alle denkbare com fort. Uitgelezen menu’s van vijf gangen worden u, ook in het oerwoud, stijlvol geserveerd. Uw jachtkleding wordt da gelijks gewassen. Geschoold personeel staat steeds te uwer beschikking En zelfs wanneer u nog nooit een ge weer in de hand hebt gehouden, garan deren de heren Ker en Downey, dat u met een keur "an jachttrofeeën naat huis en haard zult terugkeren. de huid van een leeuw en de kop van een neus hoorn, nijlpaard en zelfs olifant zullen er niet aan behoeven te ontbreken. Het is slechts een kwestie van geld. Op dit punt nu gooiden de heren Ker en Dow ney roet in het eten. Deelneming aan zo'n safari, met z’n trein van speciaal uitgeruste vrachtwagens en z’n legertje van blank en zwart personeel, kost rond 500 gulden per dag. En dat is al meer dan de meesten van ons aan hun hele vakantie kunnen besteden. OUDEGA (Wi. De Oranjever. voor ons dorp e.o. kwam onder voorzitterschap van de heer Sj. de Vries bijeen in Ons Gebouw. De vóorz., die opende met ge bed, kon buiten de bestuursleden slechts 12 leden welkom heten. Uit het jaarver slag van de secretaris bleek dat de ver. thans 328 leden telt. De penningmeester kon inkomsten van f 875,40 melden en uitgaven van f 842.54, voordelig saldo f 32.66. De kascommissie bestaande uit de h.h. R. Wassenaar en J. Wolthuizen rapporteerde dat alles in de beste orde was bevonden, zodat de penningmeester werd gedechargeerd onder dank voor zijn uitstekend beheer. Deze functionaris, de heer B. Lycklama a Nijeholt, was we gens vertrek naar elders niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer P. Ozinga. De heer Nijeholt werd dank ge bracht voor de belangrijke diensten de ver. bewezen en benoemd tot erelid. Met het oog op het zestig jarig bestaan van de muziekver. E.M.M. zal de oranjever. dit jaar geen feestelijkheden houden. De voorz. sloot met dankgebed. Agendapunten Enkele agendapunten werden daarna betrekkelijk vlug afgewerkt. Uit het jaar verslag van de penningmeester, de heer J. Sui 'veld, bleek dat de kas een batig saldo had van f 439.46. De inkomsten, ba tig saldo vorig jaar inbegrepen, hadden bedragen f 1052.04, de uitgaven f 612.58. De inkomsten van het asylfonds waren: 1 337.19. Uitgaven f 219.29, batig saldo f 117.90. De kascommissie bracht bij mon de van mej. T .Santema verslag uit en de penningmeester werd décharge verleend. In de nieuwe kascommissie namen zitting mej. T. Santema en de heer Huisman. In het jaarverslag van de secretaris de heer J. Hammer werd als bijzondere ge beurtenis vermeld: het oprichten van een zelfstandige afdeling in Bolsward. Op 4 juli ’57 hield de afdeling Sneek deze jon ge afdeling, die de voorgeschreven 100 leden bereikt had, „ten doop”. Een ver heugende gebeurtenis, al moest de eigen afdeling hiermee een aantal leden af schrijven, waar Bolsward eerst bij Sneek gevoegd was. De afdeling hield daarna nog 198 leden over; een aantal dat door meer actie en propaganda zeker opge voerd kan worden. Door de heer Kam- stra, inspecteur in Leeuwarden, wordt de veemarkt in samenwerking met de So. phia stichting nu regelmatig bezocht, zo dat ook daar, nu goed toezicht is. In het afgelopen jaar werden geen gevallen van erge dierenmishandeling ter kennis van het bestuur gebracht. Bij kleine gevallen werd er door de betrokken personen ge- wconlijk veel begrip voor de zaak ge toond. De voorzitter deelde mede, dat de op verzoek van het Gemeentebestuur van Leeuwarden ondernomen poging tot overleg tussen de Stichting Christelijke Detailhandelsvakscholen voor Friesland en de Stichting Algemene Vakschool voor de Detailhandel om te komen tot de op richting van één detailhandelsvakschool te Leeuwarden geen resultaat heeft op geleverd. Het Gemeentebestuur werd hiervan be reids in kennis gesteld Naar aanleiding van de door de Ka mer aan de Directeur van het Telefoon- district Leeuwarden gedane suggestie om de postbussen in het nieuw te bouwen postkantoor te Sneek zodanig aan te brengen, dat deze voor het publiek steeds bereikbaar zijn, werd ten antwoord ont vangen. dat het in de bedoeling ligt te Sneek de postbussen te plaatsen in een portaal buiten het tourniquet, dat toegang geeft tob de wachtkamer, welke oplossing bij nieuwbouw steeds zoveel mogelijk toepassing vindt. De Kamer besloot tot een bedrag van f 1.000.deel te nemen in het garantie fonds voor de tentoonstelling „Komende Kansen”, welke van 25 juni tot 5 juli 1958 te Kollum zal worden gehouden. De Kamer hechtte haar goedkeuring aan de rekening en verantwoording over het jaar 1957 van de Stichting „Bedrijfs- woningbouw in Friesland” te Leeuwar den Aan de vergadering werd het ontwerp- Vestigjngsbesluit Levensmiddelenbedrijf 1958 ter behandeling voorgelegd, waar aan een uitvoerige beschouwing werd gewijd. Vrijdag 25 april ’s avonds 8 uur in zaai Hanenburg. Voorlichtingsavond over Ploegstoffen door Wester’s Woning- inrichting. Zaterdag 26 april. A.J.C. in Zaal Hanenburg. Maandag 28 april ’s morgens 9.30 uur Alg. Ledenvergadering Coöp. Boe renleenbank „Heeg e.o.” in café A, J. Visser te Heeg. Donderdag 1 mei. Meifeest P. v. d. A.— met Gezelschap de gang van zaken bevredigend. De ex ploitatierekening kon met een klein winstsaldo van f415.24 (v. j. f 131.11) worden afgesloten. De rekening sloot met een totaal-bedrag van f 14238.54 (v, j. f 14773.85), Aan onderhoud werd f 4085.98 besteed. Verleden jaar f 5167.06. Aan huur ontvangen f 12533.25 (v, j. f 12653.63), aan havengeld voor ligplaat sen in de kolken f 1112. f 1020.10) De Balans wees in debet en een bedrag aan van f 31987.63 f33969.52), De gebouwen staan te boek voor f 3086, het terrein en water voor f1721.de vernieuwingen voor f 4360. Het verliessaldo over vorige ja ren, waarop de winst over 1956 werd afgeschreven, bedroeg f 21790.27. Op voorstel van de kascommissie, na mens welke de heer W. Meindersma rapport uitbracht, werden beide rekenin gen vastgesteld met dank aan de pen ningmeester voor de deskundige en ac curate wijze waarop hij de financiën be heert. Tot leden van de kascommissie voor dit jaar werden aangewezen de heren R. Dijkstra en P. Olij. NEEN, NAAR DE MAAN kunnen wjj in 1958 nog niet met vakantie, maar wel staat voor de toerist zowat de hele wereld open. Naar hem maken van achter het ijzeren gordijn zelfs de Russen uitnodigende gebaren. En over de grenzen trekken zullen wij, met treinen, touringcars en schepen vol, per auto, per scooter en per eenvoudige brommer. Wjj kunnen het eenvoudig niet laten; al weken lang zitten wij, met een aangename prikkeling in het bloed, gebogen over atlassen en stapels brochures van reisbureaus en verenigingen voor vreemde- li> .enverkeer. Inderdaad, de heren, die leiding geven aan het internationale toerisme, kunnen gerust zijn: die staan aan het hoofd van waarschijnlijk de enige „industrie”, die bestedingsbeperking, inflatie en andere economische na- narigheden aan de laars mag lappen. Dinsdag 29 april. Alg. Vergadering van de Ver. tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Hotel Bon- nema, ’s avonds 8 uur. den zal f 3.50 bedragen, zoals het ook inbestuur nu voor alle afdelingen een uni- het reglement staat, de oude leden blij-I form reglement samengesteld heeft, zo- ven voorlopig nog op f 2.50 staan. In het! dat men later geen moeilijkheden meer asyl verbleven 222 honden en 62 katten !<_an krijgen en met meer zekerheid de gedurende 1900 pensiondagen. 64 zwer vers werden binnengebracht, waarvan een aantal aan schurft leed zodat de die ren afgemaakt moesten worden. 10 die ren konden aan de eigenaars teruggege ven worden, voor 18 dieren werd een goed tehuis gevonden. Verschillende ge wonde vogels werden binnengebracht, na Maandag 21 april 's avonds 7.30 uur in het Lokaal te Abbega. Ingelanden vergadering Waterschap Abbega, Dinsdag 22 april ’s avonds 8 uur in Ami» tia Kunst aan Allen. Optreden van het „Ballet der lage landen”. Dinsdag 22 april ’s avonds 7.30 uur 14 „Ons Gebouw”, Westersingel. Ad.» spiranten-uitvoering Chr. Gym.veT, „Advendo”. Dinsdag 22 april 's avonds 8 uur in Ho tel Hanenburg Jaarlijkse ledenver* gadering Vereniging „Oranje”, Sneek. uw vakantie spenderen, dan zijn de Franse Rivièra, een deel van West- Duitsland de bondsrepubliek is be trekkelijk duur en de Oostenrijkse bergen voor een bezoek van een dag of tien binnen uw bereik. Dit bedrag dekt ook de kosten van een trip van onge veer een week naar Engeland, of de Scandinavische landen. Woensdag 23 april voorm. 9 uur in eafë Piersma te Nijland Ingelandenver gadering Waterschap ,,’t Marian”. Woansdei 23 april. Krite „It Pompeblêd” Skearnegoutum. Tetman en Jarich mei „Frysian Oerein”, jouns 7.30 üre yn Elim. Donderdag 24 april ’s avonds 8 uur Sa menkomst in de Baptistenkerk. Toe spraak Ds M. G. Boeschoten van Amsterdam. Declamatie mej. H. Schotanus van Jutrijp en zang van Dubbelkwartet. druk naliet. Dat deed aan de overigens goede uitvoering natuurlijk niets af. In een licht werkje „Trombones to the fore” van H. T, Scull wisten de drie trombonisten zich aangaande techniek, toon en muzikaliteit zeer te onderschei den. Met de verklanking van de Foster- ouverture van G. Boedijn toonde „Har monie” zich, onder de bekwame leiding van de heer P. Bakker, een uitnemend fanfare-orkest. De stemming was de ge hele avond goed verzorgd, behalve in de zachte passages, waar de tussenstem men, wegens onvoldoende toonbeheer* sing, de zuiverheid nadelig beïnvloedden. De klank was, als steeds, ook nu weer van fraai gehalte. In de forti stralend en steeds beschaafd. Tijdens een intermezzo werd de heer T. Brens, wegens zijn 25-jarig lidmaat schap, gehuldigd. Hij ontving hiervoor uit handen van de voorzitter, de heer van Bekkem, een blijvend aandenken. Ook de heer W. Blom zou, wegens het zelfde feit, in deze huldiging betrokken worden, doch deze was verhinderd aan wezig te zijn. Het Frysk Kabaret „De Spinnekop’* bracht hierna het stuk „Kike, kike, lóke, sjoch over het voetlicht. De spelers brachten het geheel vlot en met veel vaart. Terecht oogstte het gezelschap hiermee veel succes. J.N, De secretaris de heer H. S. Groenhout wijdde in zijn jaarverslag eveneens waarderende woorden aan de overleden oud-voorzitter H. M. Tromp, en deeld? verder mede, dat het gemeentebestuur toestemming heeft verleend de door vaart onder de brug in de Oudvaart ge heel af te sluiten. Er kan thans niet meer zoveel drijfvuil in de eerste haven- kolk komen. Het bezoek van vreemdelingen was groter dan in 1956. Het gastenboek werd door 612 gasten getekend, onder wie weer vele buitenlanders. In zjjn toelichting op het financiële verslag over het afgelopen jaar noemde de penningmeester de heer J. v. d. Horst

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1