Zonnige en vreugdevolle Koninginnedag Sneker Huisvrouwen vierden gezellig feest De Sneker Huishoudschool in 1957 >1 H isk Ut w Bi ■iffl IJLST WY M BRITSERA DEEL en van SC Dodenherdenking w’ m I I I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 1 113e jaargang no. 35 Donderdag 1 mei 1958 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -L-== I L Alle feestelijkheden uitstekend geslaagd A Rinkelende injectie voor de kas 'II i Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. F - h Koninklijke onderscheidingen Eendracht Maakt Macht 60 jaar OUDEGA (W). Scooterrijder dodelijk verongelukt - - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en 1 WW ff;.- SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK f i .V I M Koningin nog verpakte Enkele feiten. t Dat de christelijke „Eendracht j leerling- gegeven alsmede leerling- haar nog Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3.— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 3 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout Kiezebrink te Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) fa. te W::z: I I Zittend van links naar rechts mevrouw W. v. Reekum.Klaosterboer, secretaresse; mevrouw M. W. van Bruggen.de Jong, presidente; mevrouw Kuyt.Hertzberger, oprichtster, mevrouw van Ham, oud-presidente en erelid. Staande: mevrouw R. Heeg-Toering, penningmeesteresse, mevrouw H. Damstra- vasi der Zee, mevrouw A. Wind.Hofman. De heer A. de Vries ridder in de orde van Oranje Nassau. Tot ridder in de orde van Oranje Nas sau is benoemd de heer A. de Vries al hier, oud-directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Sneek. I K Een der belangrijkste gebeurtenissen voor onze Huishoudschool In 1957 was, zoals de voorzitter mr E. K. Zweep, maandagavond ter jaarvergadering, in de school gehouden, memoreerde, de uitbreiding van het leerplan met een opleiding tot leerling-verkoopster. Voorlopig startte deze cursus bescheiden, nl. met 10 leerlingen. Dat is nog veel te weinig voor Sneek, met haar centrum-positle in de Z.W.hoek, maar het bestuur hoopt op de groei van het aantal cursisten om daarmede het belang van de middenstand te dienen, dat immers belang heeft bij goede verkoopsters. muziekvereniging „Eendracht maakt macht" te Oudega (W) dit jaar 60 jaar bestaat, is wel bekend. Wat men mis schien nog niet weet is, dat dit feest gevierd wordt op woensdag 21 mei a.s. in een grote feesttent op het mooie sport terrein. Enkele muziekkorpsen uit de Fe- deratie van Wymbritseradeel, o.a. Gaast- meer en Blauwhuis hebben reeds toege zegd te komen om dit jubileum muzikaal op te luisteren. Wat en wie er nog meer komt blijft nog een verrassing Want er wordt door het bestuur van EMM nog aan gewerkt om een vlot programma te kunnen aanbieden. Een commissie uit het dorp is bezig met een actie om op deze feestavond aan de jubilerende vereniging een gift aan te bieden. Als een ieder met milde hand op de lijst tekent kan EMM straks de zo noodzakelijke nieuwe instru menten kopen. De jonge leden van dit korps spelen nu op slechte instrumenten. Het gaat hier om de jeugd dus om de toekomst van „Eendracht maakt macht”. Dat het bestuur van deze vereniging ook nog wel iets aandurft, blijkt uit het feit dat op 20 mei, dus één dag voor het jubi leumfeest het gezelschap Tetman de Vries van Leeuwarden in de grote feest tent komt met een nieuw stuk dat als titel draagt „Hwat is jo libben’’. Dat ve len mogen komen om dit stuk te zien en horen. De muziekvereniging rekent op de medewerking van allen, niet alleen uit Oudega, Sandfirden en Idsega, maar ook uit de verre omtrek. De grote feesttent moet vol. Deze première voor de Zuid westhoek van Friesland moet slagen. Laat het een succes worden vo<?r Tetman en Jarig en ook voor’ „Eendracht maakt het bridgen, dat steeds macht”. het wat door de oudere leden. In 1950 trad mevrouw van Ham af als presidente en werd ze opgevolgd door mevrouw Priester, die op haar beurt de voorzitstershamer overgaf aan mevrouw van Bruggen. „Ons ledental groeit gestadig”, zo be sloot presidente haar overzicht. 10. Trombones to the Fore 11. Serenade Napolitaine 12. Vaderlandse liederen. Na afloop concert half tien een taptoe. Gisteravond omstreeks half zeven is op de rijksweg bij de zgn. oude trambrug over de Noorder Oudeweg onze 44-jarige stadgenoot J. Cnossen met zijn scooter over de kop geslagen. Vermoedelijk is hij cp de langs de weg lopende iets lager ge legen betonrand terecht gekomen en daardoor de macht over zijn scooter kwijtgeraakt. Nadat dokter de Boer uit Joure de eerste hlup had verleend is de man met een schedelbasisfractuur naar het St. Antoniusziekenhuis overgebracht, waar hij ’s avonds om 11 uur is over, leden. eerste prijzen kwamen in ’t bezit van J. de Rapper, Bothniakade en B. Martens, Oosterdijk. Er waren 20 deelnemers. Tijdens deze wedstrijden werd er een Ballon-show met hoogvliegstunts gehou den, een aardig intermezzo. Op het Waagplein werden Poppekast- vertoningen gegeven waaraan jeugd en ouderen hun plezier beleefden. Het avond-programma. „Maar we hopen dat onze jonge leden ook „levende” leden van de afdeling wil len zijn, zodat zij straks ons werk kun nen voortzetten in het belang van de ge meenschap”. Mevrouw Boltje sprak daarna de ge lukwensen uit namens het Gewestelijk bestuur. Het aangewezen hoofdbestuurs lid was helaas door ernstige omstandig heden verhinderd aanwezig te zijn. Me vrouw Boltje betrok in haar huldiging tuiging voor zijn nauwkeurig beheer en dat van de administrateur, de heer C. Sijsling. Bestuursverkiezing. Herkozen werden tot bestuursleden de dames H. A. Urbande Vries en A. C. C. TrompFlint en de heren J. Wind (Sneek) en J. Wind (Oppenhuizen). In de vacature ontstaan door het overlij den van mevr. H. L. SikkesHartelust werd tot bestuurslid gekozen mevr. K. Sipkensv. d. Hoek. De samenstelling der commissie voor het nazien der rekening blijft onveran derd. Op voorstel van het bestuur werd in het huishoudelijk reglement een wijzi ging gebracht i.v.m» de inning der con tributie. De contributie blijft onveran derd, maar het bestuur wordt gemach tigd in het vervolg een vrijwillige bijdra ge, maximum groot f 1.50, te vragen voor het fonds van Vrienden van de Sneker Huishoudschool. Uit dit fonds kunnen uitgaven worden bestreden in het belang van de school, doch welke niet tot de normale behoren. ook mevrouw Kuyt en mevrouw van Ham, die zij beiden hartelijk toesprak. Op de haar eigen geestige wijze dank te mevrouw van Ham de Gewestelrjk voorzitster voor haar woorden. Zij had haar werk als presidente steeds met plezier gedaan, „al deed ik het dan op ouderwetse manier met breimiddagen en zonder lezingen!” Zij wenste de afdeling veel goeds in de toekomst. Ook mevrouw Kuyt sprak een opge wekt woord. Zij was dankbaar als op richtster, na de moeilijke onderduik jaren overleefd te hebben, ook nog dit feest mee te mogen vieren. Nadat mevrouw Kuipers als lid van de afdeling het cadeau van de leden had overhandigd, volgde het optreden van het Twents Huisvrouwen Trio uit En schedé. De dames Anneke KoeseTam- meling, Dini Scholten—Roberts en Gien LucasReurink brachten een lang pro gramma van liedjes, pianomuziek, con férence en voordracht dat over het al gemeen wel in de smaak viel. Zij deden dit belangloos daar ze de vergoeding af stonden aan het Poliofonds. De presi dente dankte haar ook daarvoor re«ht hartelijk en bood aan elk een souvenirje van Makkumer aardewerk aan. Een fleurige pauze, waarin zelf ge bakken cakes gepresenteerd werden en een verloting gehouden werd, onderbrak de avond die voor de huisvrouwen fees telijk en gezellig geweest is. De smaakvolle bloemversiering van het podium was aangebracht door Gebr. Brandsma. Tot slot van de feestelijkheden tra den de „Snitser Ungetiders” met groot succes op. Zij scheepten zich in op de met veel vlagjes en verlichte lampions versierde boot „De Undernimming”. welke gemeerd lag bij de Zwarteweg. Vandaar voer het ensemble door de grachten naar het Martiniplein, Op de wallen stonden duizenden belangstellen den. Het gejuich was niet van de lucht. Op het Martiniplein aangekomen ging het naar het aldaar opgestelde podium, waar deze in de laatste jaren zo popu lair geworden muzikanten een programs, ma ten beste gaven* dat klonk als een klok. Behalve de talrijke marsen welke ten gehore werden gebracht en andere muzieknummers, werd tot slot een grootse Taptoe in geheel nieuwe varia ties uitgevoerd. Het bezoek was over weldigend, men kon op de hoofden lopen. Daarom was het maar goed gezien dat de commissie haar aanvankelijk plan om deze muziekuitvoering op het Waagplein te doen plaats vinden had laten varen. Al met al een waardig slot van een in alle opzichten uitstekend geslaagde feestdag. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter nog eens de verdiensten van het overleden bestuurslid mevr. H. L. SikkesHartelust. Nadat de secretaires- se, mevrouw D. IJ. W. de Graaff-Nauta, die in 1957 mevr. H. A. Urbande Vries in die functie opvolgde laatstge noemde werd in het jaarverslag dank gebracht voor het vele dat zij tijdens haar secretariaat van 19391957 voor de school had gedaan de notulen had gelezen, bracht de directrice, mej. C. v. d. Weide, het jaarverslag uit. Dit me moreerde o.a. de vele mutaties onder het personeel ook weer in dat jaar. Ook in 1957 is de wens, een gymnastieklo kaal met overblijfruimte te bezitten, niet in vervulling gegaan, met als gevolg dat nog steeds te weinig lesuren voor licha melijke opvoeding worden gegeven en ’n minder ordelijk overblijven gedurende de middagpauze. Opleidingen en cursussen. Met september konden vijf le jaars primaire klassen worden gevormd en zes 2e jaars. Er waren voldoende leer lingen voot 2 klassen assistente in de huishouding en 2 klassen voor de naai cursus, nl. één eerste en één tweede jaars. Er kon geen huishoudkundige klas worden gevormd doch wel een vor- mingsklas en een opleiding voor kinder- verzorgster, terwijl voor het eerst ge start werd met een opleiding verkoopster. Voorts werden cursussen in koken, naaien, voor leerling-verpleegsters, kraamverzorgsters en bejaardenhelp sters. Ook voor leerlingen van het 7e en 8e leerjaar werden wederom 4 lestijden per week besteed aan huishoudelijke vorming. Van september af zijn er 3 klassen zowel van de Mater Amabilis- school als van het Zonnebloemwerk. Aan getuigschriften werden uitgereikt: pri maire cursus 83, assistente in de huis houding 20, vormingsklas 8, huishoud kundige 9, kinderverzorgster 9, naai cursus 12, dagnaaicursus 15, kookcur sussen 61, leerling-vèrpleegstev 47, leer- ling-k raam verzorgster 8. bejaardenhelp ster 18. Het totaal aantal leerlingen be droeg op 1 januari 1957 311 en op 31 de cember van dat jaar 335; er waren bo vendien op 1 januari 1957 187 en op 31 december 1257 145 cursisten. Het leden tal der vereniging bedraagt 117. Financiën. Nadat de voorzitter de directrice dank had gebracht voor haar uitvoerig ver slag, kwamen de financiën aan de orde. De penningmeester, de heer J. Wind, Sneek, gaf daaromtrent een aantal cij fers. De inkomsten hadden bedragen Zeer vele dames hadden zich om de gezellig met voorjaarsbloemen versierde lange tafels geschaard en naast de ei gen leden kon de presidente, mevrouw M. 'V. van Bruggende Jong, de afge vaardigden van vele zusterafdelingen welkom heten, evenals mevrouw Heerin- ga die namens de B.V.O.L. het feest bij woonde. Een bijzonder woord van welkom richtte zij tot mevrouw Kuyt, die 30 jaar geleden een der oprichtsters van de afdeling was, en mevrouw van Ham, ja renlang haar presidente en gewaardeer de schrijfster van vele gevoelige schets jes in het Huisvrouwenblad. Mevrouw van Bruggen dankte voor de aangeboden bloemstukken en envelopjes met inhoud, die bedoeld waren als een kleine „injectie van de kas”, zoals me vrouw Kuipers het uitdrukte, toen zij met een hartelijk speechje bloemen en een veelbelovend rinkelend zakje na mens de leden van de afdeling aanbood. Ws&fc- J f 24.420,97, de uitgaven f 219.726,16 (waarvan personeelskosten f 168.631,95) netto kosten dus f 195.305,19, waai-van het rijk 70 en de gemeente 30 be taalt. Hoezeer het accres der uitgaven, dat zich overal in Nederland doet gevoe len, zich ook bij ónze huishoudschool voordoet blijkt uit het feit dat in 1946 de kosten, bij 267 leerlingen, f 52.298, waren, tegen thans f 219.726,16 bij 311 leerlingen. Op voorstel der financiële commissie, bestaande uit de dames Falkena en Krook en de heer B. Brinksma, werd de rekening goedgekeurd en de penning meester gedéchargeerd, onder dankbe- IJ „.Afdeling Sneek van de Ned. Ver. van Huisvrouwen is altijd een voorbeeld geweest voor het gehele Gewest. Het heeft U nooit aan initiatief ontbroken .Aldus sprak mevrouw Boltje uit Leeuwarden, als Gewestelijk voorzitster, tot het bestuur van de afdeling, die maandagavond in zaal Hanenburg feestelijk haar dertigjarig bestaan vierde. Nicholls Paul Lincke W. Zehle S. Sullivan G. Boedijn Alford F. von Blom 9. Orpheus in de Onderwereld Offenbach H. T. Seull G. Winkler Naar wij vernemen luidt het program ma voor de Dodenherdenking welke dit jaar gehouden zal worden op zaterdag 3 mei op de Marktstraat t.o. café-restau- rant „Onder de Linden” als volgt: 7.207.30 Muziek, te geven door het Chr. Muziekkorps Harmonie. 7.30 Opening door de voorzitter van het 5 Mei Comité. Als sprekers treden op burgemeester L. Rasterhoff en Kapelaan J. M. Diender te Sneek. Klokslag 8 uur de gebruikelijke 2 mi nuten stilte, daarna kranslegging en bloemenhulde bij het Monument en het gedenkteken aan de Kerk, voor de in de omgeving van Sneek gevallen Canadezen, een en ander voorafgegaan door de drum, band van het Chr. muziekkorps Harmo nie. Vervolgens gaat de stoet naai- de Marktstraat waar na het spelen van het Wilhelmus deze plechtigheid wordt be. sloten. Familieleden van de oorlogsslachtoffers en zij die bloemen wensen neer te leg gen verzamelen zich vóór 7.20 in „On der de Linden” (benedenzaal), Markt straat, en kunnen zich bij de geformeerde stoet aansluiten. Verzoek wat betreft vlaggen en stilte Het Comité verzoekt de ingezetenen van Sneek op 3 mei ’s avonds van 6 uur af de vlag halfstok uit te hangen en van klokslag 8 uur tot 2 minuten over acht door de gehele stad waar m?n zich ook bevindt een volkomen stilte in acht te nemen. Het Comité rekent op de volle medewerking van het Sneker publiek opdat ook deze Dodenherdenking op een stijl volle wijze zal verlopen. Het Comité vertrouwt dat op 5 mei zo. veel mogelijk vlaggen zullen wapperen. Op 5 mei ’s avonds 8 uur wordt door het 5 Mei Comité een concert aangebo den op ’t Martiniplein, te verzorgen door het Chr .Muziekkorps Harmonie, dir. de heer P. Bak'-.er Programma voor 5 mei a.s, 1. Wilhelmus 2. Marche du Heros 3. Gri-Gri Ouverture 4. Wellington March 5. '"'he Lost Chord 6. A. Foster Ouverture 7. Old Panama March 8. Hei] Europa March Nadat het feest ’s morgens met klok gelui was aangekondigd, marcheerden al vroeg alle plaatselijke muziek-, trom mel- en pijpercorpsen door de stad om de schooljeugd op te halen voor de au bade voor het stadhuis. De foto laat zien hoe druk het op de Marktstraat was en hoeveel kinderen daar onder leiding van meestel* Doodkorte en met mede werking van het Stedelijk Muziekcorps voor de burgemeester en de bestuurs leden van „Oranje” hebben gezongen, gevolgd door een driewerf hoera op de Koningin, waarbij de burgemeester het voorbeeld gaf. De Kleuteroptocht van de openbare scholen, die van 10 uur af door de druk bevlagde straten van de binnenstad trok, passeerde ook het stadhuis, maar toen waren de oudere kinderen allemaal al weer naar hun scholen teruggekeerd voor de wedstrijden die daar onder lei ding van het personeel werden gehou den. Om 11 uur gaf de Chr. Muziekver. „Harmonie” een concert op het Bolwerk, aangeboden tdoor het Gemeentebestuur, waarna om *11 uur de kleuters van de andere scholen hun feestelijke wande ling door de stad maakten. En ook nu weer langs dichte rijen toeschouwers. Om 12 uur volgde toen nog de traditio nele carillonbespeling door de stads beiaardier Flucie van Bergen, waarmee het morgenprogramma werd besloten. ’s Middags werden de feestelijkheden voortgezet met een grote optocht van schoolkinde ren, die ook drommen mensen op de been bracht. Aan deze optocht was door het personeel, en de kinderen maar ook door de ouders veel werk, maai- ook veel zorg besteed, getuige de vele leuke groepen en voorstellingen, waarvan voor de prachtige groep van de R.K. Meisjesschool, voorstellende Veilig Ver- kcerlandOranjeland en die van de Kon. Wilhelminaschool welke de 11 pro vincies uitbeeldde, aller bewondering hadden. Heel aardig waren o.a. ook nog de Prins in Afrika, Prinses Beatrix in de West, het huij van Hans en Grietje, de Alkmaarse kaasdragers en de twee meisjes „die naar bed gingen”, maar de vier Sneeuwwitjes, Assepoester, de vele verpleegstertjes, boerlnnekes, bruids paren, de legio versierde fietsen en auto peds enz. enz. droegen eveneens veel bij tot het aardige schouwspel dat de stoet opleverde, waaraan alle muziekcorpsen eveneens hun onontbeerlijke medewer king verleenden. Voor die van de hoofden en het per soneel van de scholen bracht de heer P. .Feddema, voorzitter van „Oranje”, hun na afloop tijdens een kort maar gezellig zitje bij Hanenburg hartelijk dank, in ’t bijzonder aan de heer Doodkorte, de be kwame dirigent van de kinderzang. Voorts richtte hij enige waarderende af scheidswoorden tot de heer D. Zuider- veld, hoofd van de Jan van Nassau- school, die hier voor de laatste maal het feest meevierde. Htf is nl. met ingang van 1 september benoemd tot hoofd van een Chr. school in Leiden. De Volksspelen. ’s Middags werden er op het Martini plein onder zeei- grote belangstelling di verse volksspelen gehouden, zoals Touw trekken, Tonrollen, Kuipjesteken op fietsen en Mastklimmen. De Ver. Oranje had de zaak uitstekend geregeld. Om het gehele terrein waren zitplaatsen aangebracht terwijl luidsprekers voor de opluisteren 4e muziek zorgden, zodat er een gezellige sfeer heerste. Er werden tussen twee dames- en heren-zestallen van de R.H.B.S. Volleybalwedstrijden i vlees- kruidkoeken. De De presidente memoreerde vervolgens enkele feiten uit de dertigjarige geschie denis. De afdeling startte indertijd met 40 leden, nu zijn ei- 200. de afgelopen jaren heeft een sterk saamhorigheids gevoel ons steeds verbonden, aldus mevr, van Bruggen en onze, gemeen schapszin is dikwijls gebleken, o.a. bij de watersnoodramp. Werd het leven voor de oorlog geken merkt d.or ’n rustige sfeer, iij ons jach tige bestaan is er steeds meer behoefte aan ontspanning, wat ook uit ons ver enigingsleven blijkt. Vroeger was er geen belangstelling voor excursies, tegenwoordig vragen de leden er om. In de crisisjaren organi seerden we rustige breimiddagen voor behoeftige gezinnen, tegenwoordig luiste ren we graag naar lezingen. En het al oude kienspel is bij ons vervangen door net ui lust'll, uni oiccua meer in de smaak valt. In 1930 werd het Huisvrouwenblad op gericht, en in 1932 werd mevrouw van Ham gekozen tot presidente, welke functie zij 18 jaar vervulde tot grote tevredenheid van alle leden die boven dien steeds genoten hebben van stukjes in het blad, waaraan zij steeds als „Waep” meewerkt. In de loop der jaren is helaas huisvrouwenkoortje weggekwijnd, zeer betreurd wordt door de Het prachtige zomerse weer maakte de 49ste verjaardag van onze Koningin gisteren tot een dubbele feestdag welke, dank zij de goede zorgen van de Ver eniging „Oranje”, die de burgerij weer een uitgebreid en gevarieerd program ma aanbood, ook hier met veel vertoon van vreugde en enthousiasme gevierd is. De gehele dag was het druk en gezellig In de stad en alle feestelijkheden trokken veel belangstelling. Ook de cineac-vocrstellingen in Amicitia, waar dui zenden het bezoek van Prinses Beatrix aan de West en dat van het Engelse Koningspaar aan ons land nog eens mee hebben beleefd. gespeeld tegen dito’s van het Chr. Ly ceum. De opstelling van de damesteams was als volgt R.H.B.S. (rood witte clubkleuren): C. Abma, T. Vlas, S. Spe.erstra, S. van Doorn, F. van der Werf en H. Tjerkstra. "TJHTU'Lyceum (blauw witte clubkleu ren) A. Stam, H. Schuil, T. Geldof, J. Piersma, M. Feddema, J, Feddema. Hoewel het eerste game met 15—5 door de RHBS-dames werd gewonnen, kwamen haar tegenstandsters van ’t Chr. Lyceum resp. met 13—15 en 7—15 als winnaressen uit ’t strijdperk. Deze spor tief gespeelde wedstrijd stond onder lei ding van de heren G. Krol en Ids Boot, resp. scheidsrechter en teller. De opstelling van deheren-teams was: Chr. Lyceum: Gerrit Krol. Wiegert Stam, Eise Lodewijk, Auke v. d. Kooi, Jan Eringa, Rek van Doorn. R.H.B.S.Jan Teensma, Jan Hoek stra, Jelmer Kuipers, Werner Matschat, Tjalling Dijkstra, Gerard Steffens. Ook hier werd het Chr. Lyceum win naar resp. met de volgende games 11 15, 15—9 en 15—12. Touwtrekken. Deelgenomen werd door 6 drietallen: le prijs de gebroeders Anne Boschma, Sijbren Boschma en Anton Boschma te Offingawier; 2e prijs J. Koolhof, Sloten; J. Boersma, Sneek; H. Dethmers, Sneek; 3e prijs W. Walstra, Sneek; D. Dijkstra, Sneek en IJ. Weer- sma, Oosthem. Kuipjesteken op fietsen. 18 deelne mers: le prijs S. de Jong. Wolvega; 2e prijs J. Modderman, Sneek; 3e prijs Dirk Visser, Sneek. Tonrollen. 17 deelnemers: le prijs C. Batstra, Sneek; 2e prijs K. Jellema, Sneek; 3e prijs Annie Bos, Sneek. Mastklimmen, met als prijzen waren en verpakte l:ru:dl:ccl:c Voorts vermelden wij nog de volgende onderscheidingen: Tot commandeur in de orde van Oranje Nassau is benoemd mr R. Polle- ma, lid der Eerste Kamer, te Leeuwar den; tot ridder in die orde de heer H. van Ek, burgemeester van Achtkarspe- len; de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau werd o.m. toegekend aan onze oud-stadgenoot de heer Jac. N. D. Hoogslag, toon kunstenaar te Epse; dezelfde eremedail le in brons kreeg de besteller le klas der PTT, R. Jongedijk te Sneek; de ere medaille in zilver werd verleend aan A. Koopmans, veetransporteur bij de Schaap te Deersum; B. Sijbrandi Heeg, chef-kaasmaker bij de kaas- en roomboterfabriek n.v. Lar.khorst en W. v. d. Weide te Heeg, le melkcontroleur bij dezelfde fabriek, die beide meer dan 40 jaar bij dit bedrijf werkzaam zijn, kregen ook de zilveren medaille, evenals Gerke Walinga te Heeg, le controleur bij de Coöp. Zuivelfabriek aldaar, en ook meer dan 40 jaar werkzaam bij dat be drijf. De laatstgenoemde drie eremedail les werden persoonlijk uitgereikt door burgemeester Van Hout van Wymbrit seradeel.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1