Jutrijp vierde het 75-jarig bestaan van zijn C.V.O. school Zeilkampioenen in het gevolg van de Zeilkoningin De Scheidsrechter bestond 25 jaar Van drijvende winkel tot import en exportonderneming IJLST f van en A GENUA I r Sneaker Zeilclub opende het seizoen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 113e jaargang no. 39 Vrijdag 16 mei 1958 Redakteur: L. KIEZEBRINK illuminatie l Getuigenis van saamhorigheid en liefde voor de school Volièrever. Sneek a Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. r" Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Geslaagd F Wegverbetering Hommerts- Lytshuizen en Lytshuizen- Heeg Kievit en Scholekster Intocht bij floodlight en SNEEKER NIEUWSBLAD i AMICITIA THEATER. I Speelkaarten per wagon. Zomerplannen. van Saluutschoten. De stichter 75 jaar dorpsleven bevrijding zijn taak weer opnemen. De jubileumviering. Feestweek voorat'. Gelukwensen. N atuurhistorisch de Geschenken. De feestelijkheden op deze 7e juni zul- het grote sluitstuk vormen van de at tracties welke er in de eerste week van zomermaand reeds in Sneek zijn. Van 31 mei tot en met 7 juni is er nl. weer een Lunapark met een autoscooter, olie- Laatste overwinning van dr v. d. Zijpp. bollenkraam, schiettent en kinderfietsjes op het Waagplein. Op zaterdagavond 31 mei wordt weer de wedstrijd „zoek de schatkist” (met een schat aan waardebonnen) gehouden wat verleden jaar zo’n daverend succes werd, en woensdagmiddag 4 juni 's mid dags om half drie, is er een trommel- wedstrrjd voor de jeugd met individuele- en groepsprijzen. Het redactioneel-technische kwartet, v.l.n.r. de heren van Emmenes, de Boer, Velleman en de Ruiter Ook worden deze en andere artikelen naar het buitenland geëxporteerd, o.a. België, Afrika en de Nederl. Antillen. De Groothandel Hoomans houdt zich Excursie Museum. aan nu de de Verschijnt MAANDAGSen DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOT ZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) OOSTHEM. Te Rotterdam slaagde voor het examen verpleegster mej. A. de Vos afkomstig van hier. trokken daarin in een kwartiertje voorbij, want de school heeft in Jutrijp altijd een belangrijke plaats in de samenleving iflgenomen. Dat bleek wel op de feest avond I Heel veel oud-leerlingen waren overgekomen om het feest van „hun” school mee te vieren. Aan lange tafels zaten ze; oudere mensen die herinnerin gen ophaalden en jongeren die zaten te knikken en te glunderen naar de school jeugd in hun feestkleren op het podium. Er zullen mensen in de zaal geweest zijn die ook he* 25-jarig bestaan heb ben meegevierd: zij zijn dan met mees ter in een rijtuig naar Zwartewegsend geweest I Onder het drinken van kopjes thee en het eten van versnaperingen zijn er vele „weet je nog wels” gewisseld. Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3.— per hall jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De S.Z.C. opende gisteren het nieuwe zeilseizoen met een goed geslaagde le denwedstrijd waarvan de start en de fi nish voor het Paviljoen Sneekermeer lagen. Wel was de temperatuur aan de lage kant, maar er was ruim voldoende wind en de banen bevatten mooie kruis rakken waarop fraai gestreden werd. Het aantal deelnemers was ook bevre digend. Er kwamen 50 van de 61 inge schreven schepen aan de start. In de bijeenkomst met de pers, woens dagmorgen in „Onder de Linden”, waar het Actie Comité ;ijn plannen uit de doeken deed, deed het ook al enige me dedelingen over het zomerpiogramma. Hierover volgen t.z.t. uitvoerige mede delingen, maar u kunnen we reeds ver tellen, dat behoudens toestemming van B. en W„ van 1120 augustus, dus tij dens de kermis een van de parken ver licht zal worden en voorzien van een waterorgel. Tevens zal dan een tentoon stelling van scheepsmodellen en van de tekeningen welke de kinderen verleden jaar van de intocht der Zeilkoningin maakten, worden gehouden. De banden tussen dit blad en Sneek zyn zeer nauw. Een bekend stadgenoot- scheidsrechter de heer Sam Velleman stond aan zijn wieg en heeft het deze 25 jaar ook mee geleid, en het werd hier al die jaren ook in hetzelfde pand aan het Kleinzand gedrukt. Eerst door de firma Kiezebrink Co., daarna door de fa. B. Weissenbach, de tegenwoordige uitgeef ster. De heer Velleman vierde dus tevens zijn zilveren jubileum als redacteur. Hij was echter niet de enige jubilaris. Ook de typograaf Gerben de Boer jubileerde mee omdat hij alle nummers ia elkaar had gezet. „Opgemaakt” zoals de vak term luidt. Daarom werd ook hij mee in het feestje betrokken, evenals zijn col lega Fedde de Ruiter, die het blad wel geen 25 jaar, maar toch van 1942 af op de machine gezet heeft. Daarvoor waren het de vaardige vingers van de heer Halie welke de kopij tn schier eindeloze rijen loden regels hadden omgetoverd. De voorzitter van de Kerkvoogdij, de heer J. L. Geerligs, liet zjjn gelukwen sen vergezeld gaan van een electrische klok. Burgemeester J. van Hout (het vol tallig college van B. en W. was aanwe zig) bood daarn de gelukwensen van het gemeentebestuur aan. Hij verheugde er zich over dat het kleine stekje dat intertijd geplant werd, uitgegroeid is tot een sterke stevige boom. Met de wens dat God ook in de toekomst de arbeid van het schoolbestuur en het personeel moge zegenen, eindigde de burgemeester zijn toespraak, Dit is echter niet de enige wijziging welke het Actie Comité in het program ma heeft aangebracht. In verband met de bezwaren welke vele winkeliers had den tegen de intocht op ’:i middag is deze nu nl. op 8 uur *a avonds gesteld en de ontscheping bij de Waterpoort op plm. half negen. Het voor-programma is daardoor ook veranderd. De Koningin en haar gezel schap worden van 34 uur door het Actie Comité in Hotel Bonnema ontvan gen en om half zeven door het gemeen tebestuur op het Stadhuis. Om kwart over zeven volgt dan nog een aefilé van sportorganisaties voor het stadhuis, w.o. ook de jonge judo-clubs. De gym nastiekverenigingen doen dit jaar echter niet mee. Na afloop hiervan, gepland op kwart voor acht, vertrekken de Koningin en haar gevolg naar de Jachthaven, waar de vloot om 8 uur afvaart. Tot de vele periodieken welke in onze stad gedrukt worden, behoort ook „de Scheidsrechter”, uet officiële orgaan van de Centr; le Organisatie van Voet balscheidsrechters, kortweg C.O.V.S. geheten, dat dezer dagen 25 jaar heeft be staan. Het laatste nummer in deze kwart eeuw kwam dinsdag bij de fa. B. Weissenbach van de pers en dit heuglyke feit werd door de redactie, bet hoofd bestuur van de C.O.V.S. en de uitgeefster met een feestelijk onderonsje gevierd. En het gaat daarbij niet om kleine aantallen. De omzet in kleerhangers bijv. bedroeg in 1956 214 miljoen stuks en de (eigen merk) speel kaarten worden in zo grote hoeveel heden verhandeld, dat ze in 12 tons spoorwagons, inhoudende 600 gros of 86.400 spelen worden ingevoerd. Het wais maandag j.I. veertig jaar ge leden, dat de heer J. P. Hoomans uit IJIst van varendo winkelier in galante rieën, huishoudelijke artikel, glas- en aardewerk en ongeregelde goederen, koopman aan de wal en Sneker tegelijk werd in het pand Grootzand 25, waarin thans het grossiersbedrijf van de heer M. Kuipers is gevestigd. Daarmede legde hy de grondslag voor de door zyn zoon Piet Hoomans opge richte Peha-Handelsonderneming, welke zich gespecialiseerd heeft op de groot handel en de in- en uitvoer van bepaalde buitenlandse artikelen, waaronder kle renhangers en speelkaarten, speelgoed uit Japan en kamfer uit China. ’s middags in „Onder de Linden” bijeen en brachten daarna een bezoek aan de drukkerij van de fa. Weissenbach, waar zij, voorzover nog nodig, kennis maak ten met de heren de Boer en de Ruiter en de laatste pagina’s van het jubileum nummer van de pers zagen rollen. Daarna volgde een diner in Restau rant Piso, waarbij ook de heer en me vrouw Weissenbach en de heren de Boer en de Ruiter mee aanzaten. Als tafelpresident richtte de heer Hogenboom spec-tie woorden van wel kom tot de familie Velleman en de he ren va: Emmenes en Wesseler, wie hij grote dank bracht voor het zeer vele werk door hen in de afgelopen jaren voor „de Scheidsrechter” verricht. Daarna huldigde hij de heren de Boer en de Ruiter, wie hy hartelyk dank bracht voor hun trouwe mede werking en waarvoor hy hun als stoffelyk blyk van waardering resp. een polshorloge en een electrisch scheerapparaat aanbood. Na een dankwoord van beide heren wekte de heer Velleman in een gloedvol betoog zijn collega’s en medewerkers op alleen nog maar bezig met de verkoop van artikelen bestemd voor de markt en straathandel, wat geschiedt in sa menwerking met een handelaar in Leeu warden, gevestigd aan het Ruiterskwar- tier. Naar aanleiding van een voorstel in één der vorige vergaderingen gedaan be treffende een bezoek aan dit museum te Leeuwarden, werd besloten op korte ter mijn als vereniging op een avond een excursie naar deze instelling te ma ken. Bij monde van de heer Schuurmans werd verslag ui.gebracht van de gehou den districtsvergadering te Leeuwarden. Hier was, aldus spreker, o.m. vastge steld dat de bondstentoonstelling dit jaar te Drachten zal worden gehouden. Na de pauze had het bestuur, dat steeds weer nieuwe attracties uitdenkt, voor deze keer het spelletje „Even opletten en U wint de prijs” op de agenda ge plaatst. In een wel zeer sportieve strijd moesten de fouten welke in een voor gelezen tekst waren gemaakt, worden aangegeven. Als drie hoogsten kwamen de heren Boersma, Vermast en Leistra uit de bus, welke prestatie met een keu rig opgemaakt bloemstukje werd be loond. Na een geanimeerde rondvraag werd deze goed bezochte en prettige vergadering door de heer Veenstra ge sloten. Hoewel de zaak eigenlijk werd opge richt op de dag waarop de heer Hoo- mans zijn drijvende winkel begon, welke hij na zijn terugkeer uit Amerika had laten bouwen en waarmee hij voorname lijk de Zuidwesthoek bereisde, is de ves tiging in Sneek steeds als de oprich tingsdatum beschouwd. En daarom vier den de heer P. Hoomans en zijn perso neel deze week in intieme kring het veertigjarig bestaan. Enige jaren r.a zijn komst in Sneek kocht de stichter ook het naastgelegen pand Grootzand 23 aan, en in deze bei de panden heeft hij jarenlang zijn be drijf uitgeoefend. Eerst als detailhande laar, later tevens als provinciaal gros sier in genoemde artikelen. In 1928 kwam zijn zoon Piet in de zaak. Die was toen nog maar 14 jaar, maar in verband met de ziekte van zijn vader ging hij het volgend jaar al op reis. Hy werd daarmee de jongste reizi ger in Friesland en bezocht tot z.jn achttiende jaar alle klanten per fiets. Nog voor de oorlog werden eerst de grossierderij en de detailhandel geschei den en daarna de winkels geheel opge heven. De grossierderij was inmiddels al verplaatst naar het tegenwoordige pand aan de Singel waar het bedrijf zich na hun beste krachten aan het orgaan te blijven geven, waarna hij de heer Weis senbach Sr. herdacht, wiens nagedach tenis met een minuut stilte geëerd werd. De heer Eeden verklaarde er trots op te zijn dat het blad steeds in Sneek werd gedrukt en gaf de verzekering dat de Friese collega’s dit ook waarderen. Hij hoopt dat nog in dit seizoen alle collega’s in zijn district een collectief abonnement zullen hebben. De mede-oprichter, de heer Wesseler, getuigde eveneens van zijn waardering voor het vele werk door de uitgevers en hun personeel in deze kwart eeuw ver richt en namens de groep Sneek der C.O.V.S. sprak de heer P. Hartkamp, die de jubilarissen en hun dames een atten tie overhandigde. Pas om ruim 9 uur maakte de heer Hogenboom met een pittig slotwoord een eindie aan dit zeer gezellige en zeer „smakelijke” samenzijn. Onder leiding van de plaatsvervan gend voorzitter de heer K. Veenstra kwamen de vogelliefhebbers maandag avond in hotel-restaurant Leeuwen in vergadering bijeen. Na een vlotte afwer king van diverse agendapunten werd de heer Japenga tot afgevaardigd naar het a.s. bondscongres benoemd. Hoewel er bij vraag en aanbod verschillende vo gels onder de hamer kwamen, bleek toch de handel zeer kalm. Aan de viering van het jubileum na men deel de heren Th. Hogenboom, Am sterdam, voorzitter van de C.O.V.S. en van de redactie-commissie; Ir A. van Emmenes; G. Wesseler, Enschedé, nu oud-H.B. lid; S. Velleman; onze oud- stadgenoot G. Eeden, nu te Leeuwarden, H.B.-lid voor Friesland; P. Hartkamp, vertegenwoordiger van de Scheids- rechtersvereniging „Sneek en o.”, de laatste drie vergezeld van hun echtge noten, en L. Velleman Jr. Deze kwamen Daarna las de heer Hultema enkele schriftelijke gelukwensen van oud-leer lingen voor, waaronder een b: lef was van de heer J. H. Nauta, die in 1893 als vijfjarige kleuter op de nieuw opgerich te school was gekomen. De handwerkonderwyzeres mej. Knob- be zong daarna r m mooi feestlied, waar na de meisjes uit de hogere klassen, on der leiding van meester Cnossen, een al leraardigst revuetje opvoerden, waarin ook de eerste onderwijzeres van de school bezongen werd: die soms „sa fül- einich knipe koe”. Vrijdag’ 16 mei t/m maandag 19 mei iedere avond te 8 uur en zondag tevens te 5 uur film: Handelaren in meisjes. Zondagmiddag 18 mei 2.30 uur filmt De ridders van de ronde tafel. het overlijden van de stichter in een nieuwe richting heeft ontwikkeld. Op 1 januari 1954 werd nl. de Peha Handels- ondememing opgericht, welke zich voor namelijk de import van de in de aanhef genoemde artikelen uit diverse Europese landen, China en Japan ten doel stelt. De verkoop hiervan geschiedt uitslui tend aan grossiers, warenhuizen en grootwinkelbedrijven. B. en W. van Wymbritseradeel achten de mogelijkheid niet uitgesloten dat van de wegverbetering HommertsOudega Blauwhuis, het eerste gedeelte t-w. Hom mertsLytshuizen binnen afzienbare tijd in uitvoering kan worden genomen, be nevens het gedeelte van Lytshuizen naar het dorp Heeg. Gemeentewerken raamt de kosten (inclusief grondaankoop) van de verbetering van deze weggedeelten resp. op f 850.000.waarin de provincie minstens 80% bijdraagt, en f 200.000. wat deze laatste som betreft: de moge lijkheid is niet uitgesloten dat hierin nog een provinciaal subsidie van 20% wordt verkregen. Maar ongeacht deze moge lijkheid menen B. en W. dat ook dit werk moet doorgaan om Heeg een goede verbinding met de Rijksstraatweg te ge ven. Voorts zullen B. en W. trachten in de niet door de provincie gesubsidieerde kosten een D. A. C. W. subsidie van 75% te verkrijgen, zoals ook voor de wegver betering TirnsSyltje State is toegezegd. B. en W. stellen voor de benodigde be dragen voor beide wegverbeteringen op de begroting 1958 uit te trekken, en de machtiging B. en W. in 1953 verstrekt inzake de aankoop van de benodigde grondstroken zodanig te wijzigen dat voor de particuliere erven, ook voor die, liggende aan het weggedeelte Lytshuizen Heeg, evenals reeds geldt voor de boe renerven en landerijen een prijs zal wor den betaald door één of meer deskundi gen te bepalen. Het was een feestavond zó gezellig en zó getuigend van saamhorigheid en grote liefde voor e school, dat geen van de aanwezige het zal vergeten. WOUDSEND. De heer D. Schilstra constateerde uat op het land van zyn vader, de heer M. Schilstra te Ypecols- ga, er in hetzelfde nest naast 3 kie vitseieren 2 eieren van scholeksters la gen. In de Regenboogklasse nam dr J. W. v. d. Zijpp afscheid als wedstrijdzeilen. Hij heeft zijn „Jan van Gent” waarmee hij onnoemelijk veel prijzen heeft ge wonnen verkocht aan notaris E. K. Hoekstra en zeilde nu zijn laatste wed strijd. Maar het werd nog een glorie rijke, want na een felle en spannende strijd met de Wilde eindigde hij fraai als eerste. Voorzitter Groenhout noemde en roemde deze prestatie even afzonderlijk bij de prijsuitreiking, wat met een dave rend applaus onderstreept werd. Alberda moest direct na de start we gens averij het veld verlaten, en het larkje waarmee Röfekamp jr debuteer de, sloeg om. De uitslag was: Schouwen: 1. Meerkol, F. F. Atsma, Oppenhuizen. Vrijheidsklasse: 1. Skal, H. Visser, 2. Agressor, G. Repko, 3. Dukelmantsje, E. Zij Istra. Pampusklassc: 1. Vlerkje, H. de Jong, 2. Ljip, P. de Jong, 3. Smelleken, J. van Foeken. 16 m2 klasse: 1. Non Pareil, H. A. Minks, Leeuwarden, 2. Hansi, J. Veld- stra, Leeuwarden; 3. Iris, J. Burema, 4. Snilekrüper, U. Bakker, 5. Climax, M. Veenstra, Joure. Regenbooglasse: 1. Jan van Gent, st.dr. J. W. v. d. Zijpp. 2. Bruiser, J. de Wilde Gemengde klasse (met handicap): 1. Aeolus, J. Hendriksma, 2. Magneet, A. Loc r, st. F. Gerlofs, 3. Digest, D. Olij, 4. Jankobus, Th. Pasma Sr. Gevraagd aan de C.V.O.-school te Jutryp een kwekeling. Toegestane ver» dienste: 50 cent per week. Het klinkt ongelooflijk, maar de advertentie is dan ook zo’n ”5 jaar geleden geplaatst door het toenmalige schoolbestuur van de deze week jubilerende C.V.O.-school in -jutryp. Misschien was het salaris ook niet zo slecht voor „maar” een kwekeling; want de eerste onderwijzer deze school verdiende f 50.per jaar. En nog veel meer van dergelijke curiositeiten zouden wij kunnen noemen uit het historisch verslag van secreta- ris Tj. J. Wittermans, dat hij woensdag op de feestavond in het lokaal te Jut ryp uitbracht. De heer Faber, voorzitter van Chr« Volksonderwijs, sprak over de vooruit gang van de leermiddelen en over de mcoie moderne scholen. Meester Cnos sen gaf een gevoelige en geestige uitleg van de woorden Christelijk Volksonder wijs en de meisjes lieten, onder leiding van mej. Knobbe in een drietal tableau’s zien hoe de schoolkleding in de loop der jaren veranderde I Uit de rij sprekers noemen we verder nog: de heren Tamminga namens Geref. school; J. Duiker namens Herv. school van Hommerts; I. Bergsma voor het bestuur van de kleuterschool, en R. Huitema 'e als raadslid en toen malig voorzitter de school kon redden toen haar ondergang dreigde. Natuurlijk spraken ook vele oud-leer lingen. In de eerste plaats noemen wy de 72-jarige heer Tjalling Jelsma, die prachtige herinneringen ophaalde; zyn broer W. Jelsma; de heer P. Elsinga met een mooi gedicht; mevr. Dozeman die een Kroningslied liet zingen, gemaakt door de geliefde oude meester en nog vele anderen. Bij haar aankomst in de Kolk zal de Koningin met saluutschoten worden be groet en staat de Waterpoort in flood light. Bovendien zal, als voor dit alles toestemming wordt verleend, de Kolk rondom geïllumineerd worden en komt er in het hart >an de Kolk een versierd platform waarop na de ontscheping de Snekermeer Zwrbbers en andere artls- ten zullen optreden, afgewisseld door vuurwerk. Zoals men ziet spelen de voornaamste feestelijkheden zich dus alle na slui tingstijd van de winkels af en wordt daardoor de gezelligheid in de stad voor namelijk naar de avonduren verplaatst, ’s Middags wachten ’t publiek echter ook aangename verrassingen, welke ze kun nen verwachten uit de pamflet- en pa- rachutebommen welke boven het cen trum zullen worden afgeschoten. Vele van deze projectielen zullen waarde bonnen en waardevolle prijzen bevatten. ALS DE NATIONALE ZEILKONINGIN mej. Treesje Selv en haar hofdames Martha Alberda en Margreet Krook zaterdag 7 juni aan het hoofd van de vloot Ónze stad binnen varen, zal me, in haar gevolg geen Koninginnen meer zien zoals de vorige jaren, maar tier zeilkampioenen over 1957, die allen in hun eigen boot de motorboot van de Koningin zullen volgen op haar feestelijke intocht. Deze nationale kampioenen zijn de heren Cor Groot, Aalsmeer (Drakenklasse), Ernst J. Holtrop, Bloemendaal (12 v. jollen), L. Amons, Zaandyk (Vryheids- klasse), T. Amons, Zaandyk (Sternklasse), Jac. Kraan, O. Wetering (Sharpies), Bart Kraan, Oude Wetering (Flying Dutchmanklasse), de Ruyter, Heemstede (Pampusklasse), Ulbe de Vries, Grouw (Valkenklasse)), Koos de Jong, Rot terdam (Finnjollen) en Ir G. A. Bakker, Rotterdam (Regenboogklasse). Zaterdag 17 mei. Propaganda-avond Vrije Jeugd Beweging in zaal Ha nenburg. Aanvang 7.30 uur. Tiisdei 20 maeye. 60-jierrich bistean Musykforiening E.M.M. to Alde- gea (W.) Selskip Tetman de Vries mei syn nije stik: Hwat is jou lib- ben? Woansdei 21 maeye great Fes tival. Beide jounen 8 üre. Donderdag 29 mei. Zaal Piso *s avonds 8 uur Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Sneker Za kenlieden. Het begin. Nadat in 1932 de Nederl. Bond van Voetbalscheidsrechters, de voorloper van de tegenwoordige organisatie, was opge richt, deed in de eerste jaarvergadering in 1933 de afdeling Enschedé het voor stel een eigen orgaan op te richten. Voorzitter was toen de heer Gerard Hauber, die voor dat doel een commissie aanwees, bestaande uit de heren Velle man, G. Wesseler, Enschedé en R. Lam berts te Leeuwarden, allen lid van het hoofdbestuur. Van dit drietal heeft de heer ’’elleman toen contact opgenomen met de heer C. J. Groothoff, die bereid gevonden werd als hoofdredacteur van het nieuwe blad op te treden. Daarmee was het welslagen ervan meteen verze kerd, want de heer Groothoff was een erkend autoriteit en een internationaal vennaard scheidsrechter. De heer Velle man zelf werd redacteur voor de club- berichten en uiteraard tevens de scha kel tussen redactie en uitgeefster. Toen de heer Groothoff in 1947 overleed volgde de tegenwoordige hoofdredacteur Ir A. van Emmenes hem op, eveneens een voetbal- en spelregelkenner van formaat en met een uitstekende reputatie in de voetbalwereld. Ook onder zijn leiding bleef „de Scheidsrechter” de voorlichter voor de leden en de nuttige schakel tus sen de afdelingen, welke laatste vooral veel heeft bijgedragen tot de groei en de bloei van de organisatie en verstevigde het zyn positie in de Nederlandse voet- balgemeen schap. Het blad startte aanvankelijk als maandblad, maar de behoefte waarin het voorzag was zo groot, dat het al vry gauw tweemaal per maand verscheen wat alleen tijdens de oorlogsjaren onder broken werd. Ook moest het toen om bekende reuenen enige j’aren de mede werking van de heer Velleman ontberen, maar tot aller vreugde kon deze na de De lof van deze „bovenmeester”, de heer de Molmonccurt werd op deze feest avond ook door vele sprekers bezongen. Want natuurlijk werden de onderlinge gesprekken dx>r een lange rij sprekers onderbroken, nadat de ere-voorritter, Ds H. de Noo, de avond geopend had met gebed en Schriftlezing. Hij had hiervoor zeer stijlvol psalm 126 gekozen, die ook by de inwijding van de school voorge lezen was. Voorzitter Huitema nam daarna de leiding van de avond over. Hij onderstreepte de woorden van de predikant, die de goede samenwerking tussen kerkvoogdij en schoolbestuur ge roemd had en verzekerd*- dat men altijd Christus in het middelpunt heeft willen zetten. Weet je nog wel dat ik de klompen van meester in de kachel stopte? Dat we tegen elkaar zeiden: „ik durf ’t kachelscherm wel om te gooien?” Wij zongen zo mooi bij de viool waar meester op speelde. Hij leerde ons vrije en ordeoefeningen en marcheren, toen er nog nog geen gymnastiekonderwijs was BÉ

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1