Vrije Jeugd Beweging veel leden, veel enthousiasme Thee-talent in Sneek Kinderparadijsje «Us Untwyk» feestelijk geopend Hotel «de Wijnberg» heropend Weinig deelname aan de seriewedstrijden van de K. Z. V. S. IJLST f van I d en AGENDA r Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 113e jaargang no. 40 Maandag 19 mei 1958 Redakteur; L. KIEZEBR.INK En een mooie feestavond medewerkster en in d s t i Jubileumconcert Sneker Cantate Koor Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Moaije suksessen foar „Lyts Bigjin” Een buitenkansje Het Sneeker Nieuwsblad is een g«»mbiM.id« uttgm »n NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT >n DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Aanbesteding Zomerprogramma Instituut voor Arbeidersontwikkeling Onze stadgenote SNEEKER NIEUWSBLAD I AMICITIA THEATER. Het interieur f 22840.— De voorgeschiedenis. Geschenken. van zich Plaatsgenote als jury-lid. en Begroting f 22542. Gegund aan de laagste inschrijver. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Jomb Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) De voorzitter dankte de burgemeester voor zjjn woorden en betuigde nogmaals de dank van het bestuur voor de mede werking van het gemeentebestuur. de en van het Ingewijden weten dat vele jeugdbewe gingen in ons land momenteel kampen met moeilijkheden. Des te verheugender is het in onze stad een jeugdbeweging te kunnen aanwijzen die men in alle op zichten „bloeiend” kan noemen. Wij be doelen de afdeling van Vrije Jeugd Be weging, een na-oorlogse voortzetting van de vroegere J.V.O. waaraan vele oude ren goede herinneringen hebben. Deze afdeling heeft momenteel nl. on geveer 80 leden en is de grootste afdeling van het land. Woansdei 25 juny. Selskip Tetman en Jarich yn Heech mei „De tiid sil it leare”. Donderdag 29 mei. Zaal Piso ’s avonds 8 uur Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Sneker Za kenlieden. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3.— per hall jaar. Franco per post t 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name va» Sneeker Nieuwsblad. - 22180 22145.— - 21999.— 21875.— 4 Waldsein. Op Himelfeartsdei bihelle it Krite-koar „Lyts Bigjin” o.l.f. dir. L. J. de Jong in earste priis yn 'e ófd. Utmun- tendheit mei 365 pnt. Foar it heechste puntental yn ’e ófd. sang waerd oan dit koar teffens ek de wikselpriis tasein. As bisünderheit kin noch skreaun wurde, dat it Krite-koar tsien jier efterien mei sukses dielnommen hat oan ’e muzyk- en sjongfestivals troch „Riis-foarut” orga- nisearre. Voor het jubileum concert ter gelegen heid van het twintig-jarig bestaan van het Sneker Cantate koor, welk concert op 3 juni a.s. te Sneek wordt gegeven, is een Ere-Comité opgericht bestaande uit de volgende heren: L. Rasterhoff burgemeester Sneek; J. van Hout, burgemeester Wymbritsera- deel; Mr. J. A. Geukers burgemeester Bolsward; Mr. K. J. van Douwen burge meester Doniawerstal; G. W. C. D. baroh thoe Schwartzenberg en Hohelansberg burgemeester Gaasterland; Mr. W. Hoek stra burgemeester Haskerland; R. Alta burgemeester Hennaarderadeel; J. v. d. Bent burgemeester Rauwerderhem; J. Klijnsma burgemeester Sloten; J. C. Ca- valjé burgemeester IJlst en W. Schuhma- cher Utrecht. De bouw van deze speciaal voor de kleuters gebouwde school heeft de belangstelling gehad van het gehele dorp. Deze belangstelling, die ook in financiële offers is uitgedrukt, getuigt van grote saamhorigheid. Hierin ligt de kracht van uw dorps gemeenschap, aldus de burgemees ter, en daarom heeft het gemeente bestuur graag zijn medewerking ge geven. Moge uw activiteit het on derwijs op nog hoger plan brengen en dat God uw werk moge zegenen. Veenstra, Abbega de Vries, Kolderwolde H. de Vries, Woudsend Boomsma, Sneek fa. Tinga, Woudsend-Tjerkgaast - 21776. Onze stadgenoot de heer J. Gerritsma, wonende le Woudstraat 7 die deel nam aan een puzzle van ’t dagblad Het Pa rool behoorde de vorige week met nog vier anderen tot 4e goede oplossers. Daar de totale inleg f 2766.23 bedroeg en de winnaars daarvan 80% ontvingen, kwam hij in 't bezit „van f 442.59. Een mooi bui tenkansje. ervaren huisvrouw als de vrouwelijke jeugd, datgene te bieden wat hun be langstelling heeft en verdient. De gezon de prikkel, te laten zien en horen, wat je waard bent, wordt op het „Thee Ta lent” op verantwoorde, sportieve wijze naar voren gebracht. De opzet van de Thee Talent wed strijden is, te ontdekken, welke huis vrouwen en meisjes (sluimerend) talent hebben op het gebied van zang, muziek en voordracht, en daarnaast goede huis vrouwen zijn, die een schijnbaar zo een voudig werkje als het zetten van een kopje thee, goed en volgens de regels van de theezetkunst kunnen verrichten. De Thee Talent wedstrijden zijn daar toe onderverdeeld in drie delen: de audi tie - de distrlctswedstrijden - de finale. Maandag 19 mei ’s avonds 8 uur film: Handelaren in meisjes. Donderdag 22 mei ’s avonds 8 uur film: Het Rijk van de Zon. Het heeft lang geduurd voor dit re sultaat bereikt werd. Tijdens de bijeen komst in het lokaal werd de voorge schiedenis verteld door voorzitter I. Bergsma, die grote hulde bracht aan zijn voorgangers voor het vele werk dat zij al verricht hadden voordat hij de voor zittershamer overnam. De plannen voor de bouw van een nieuwe kleuterschool werden al in ’48 gemaakt en het duurde dus tien jaap voordat men, na allerlei tegenslag, kon beginnen met de verwe- zelijking van het ontwerp van architect Veldhuis. Nadat de wet op het kleuter onderwijs tot stand gekomen was en de gemeente zich garant had gesteld voor 80 van het benodigde kapitaal, geluk te het na anderhalf jaar het ontbreken de geld bijeen te brengen. De heer Berg sma bracht daarvoor hartelijk dank aan de onbekende dorpsgenoten, die zorgden dat het bedrag, tussen de veertig en vijf tigduizend gulden, bijeen kwam. Telegrafische gelukwensen waren bin nengekomen van oud-burgemeester Tja- Na een algehele modernisering en be langrijke uitbreiding is het Hotel ..De Wijnberg” vrijdagmiddag onder zeer veel belangstelling door wethouder M. A. Boonstra officieel heropend. Ter gelegen heid hiervan werd een receptie gehou den waar wethouder Boonstra en de secretaris de heer Koster het gemeente bestuur vertegenwoordigden, en o.a. ook aanwezig waren de Rijks Middenstands- consulent de heer W. Riemersma, de heer H. P. Timmermans, directeur provinciale V.V.V.. de heer G. v. d. Pijpekamp na mens V.V.V., vertegenwoordigers van de Ver. voor Sneeker Zakenlieden en het Actie Comité, korpschef Kooistra, de di recteuren van Gemeentewerken en van de Gemeentebedrijven alsmede collega’s, vrienden en vele andere belangstellen den. Deze werden allen verwelkomd door de heer J. A. Schippers namens de di rectie van Schuhmachers Handel Maat schappij te Utrecht, de nieuwe eigena resse van het hotel, die daarna dank bracht aan allen die aan de verbouwing hebben medegewerkt en hulde aan de heer Schuhmacher die door deze restau ratie blijk heeft gegeven van een voor- uitziende blik en zakelijk inzicht. Ook dankte hij voor de medewerking welke van de gemeente en de gemeentelijke diensten werd ondervonden. Spr. roemde in ’t bijzonder de veel omvattende werkzaamheden van de uit voerder de heer H. de Bont. Hij was in de afgelopen vier maanden veel van huis, maar als compensatie daarvoor krijgt hij drie dagen extra vacantie om met zijn vrouw op kosten van de Maatschappij een bezoek te brengen aan de Wereldten toonstelling in Brussel. Verder memo reerde de heer Schippers de velé moei ten en opofferingen welke de exploitan ten de heer en mevrouw v. d. Poel zich in de afgelopen maanden hebben ge troost. Uit waardering daarvoor mogen zij een achtdaagse buitenlandse reis maken. En voor de medewerking welke van de gemeente werd ondervonden overhandig de hij wethouder Boonstra een chèque van duizend gulden, te besteden voor een door B. en W. te bepalen liefdadig doel. berings, die ook veel voor de bouw van de school gedaan heeft. Verder waren er brieven van mej. T. Wartena, inspec- trice voor het Kleuteronderwijs, de heer G. M. Gerbrandij en de heer J. v. d. Wal, directeur van Gemeentewerken. Burgemeester J. van Hout, die ver gezeld was van de gemeente-secretaris de heer Sennema, sprak daarna zijn blijdschap en dankbaarheid uit over de bouw van deze eerste nieuwe kleuter school in zijn gemeente. In onze tijd heeft men veel aandacht voor het kind; en ook hier heeft de zorg voor het kind in de kleuterjaren U samen gebracht. Gelukkige kleuters van Hommerts en Jutrjjp; ze zullen op de speelplaats wel eens bezoek rijgen van heel kleine zwarte en witte geitjes, die nu al door de omrastering kropen. Verdere sprekers waren de heren O. Hofman (Geref. schoolbestuur), Huite- ma (Herv. school Jutrijp), Stavinga (Herv. school Hommerts), Rienstra, na mens de Geref. kerkeraad Jutrijp-Hom- merts, oud-voorzitter Oosterhaven uit Arnhem en meester v. d. Wal, die jaren lang geijverd heeft voor de bouw van deze school. De natuurvriendencommissie van de Sneker afdeling van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling heeft een uitge breid programma voor de zomer vastge steld. De tocht op 4 mei naar de Banjaert, de bloembollenvelden en Schiphol en die op 17 mei op' de fiets naar de oude kerk jes van Deersum en Bozum onder leiding van architect Walinga zijn reeds achter de rug. Op 1 juni per fiets naar Huis ter Heide om onder deskundige leiding van de heer D. Westra de vogels te leren kennen op een vroege zondagmorgen. Zaterdag 7 en zondag 8 juni weekend te Kortchemmen waar de heer D. Dijkstra het onderwerp „Kent gij Zuidoost Fries land?” zal inleiden. Zaterdag 14 juni een wandeling naar een bijenstal alhier on der deskundige voorlichting van de heer Wind, die op 19 sept. a.s. ook een film over het leven der bijen zal vertonen en daarbij een inleiding zal houden. Zondag 29 juni boottocht naar Prinsenhof en Eernewoude. Zaterfag 30 augustus per fiets (ouderen zo gewenst per autobus) naar Bolsward voor bezoek aan stadhuis, Martinikerk en Broerekerk. Maandag 6, dinsdag 7 oktober Paddenstoelententoon stelling. Zaterdag 11 en zondag 12 okto ber weekend te Kortehemmen met als inleider G. van Minnen Ds H. de Noo, sprekende nameng de kerkeraad van de Herv. Gemeente Jut rijpHommerts zag in de totstandko ming van deze gezamenlijke kleuter school een doorbraak. Hij sprak de wens uit dat deze doorbraak verder moge gaan. Tot slot mogen we zeggen dat er blijdschap was in alle harten over deze mooie moderne school, waaraan de vol gende dorpsbewoners hun beste krach ten gaven; aannemers Duiker en Dijk stra, firma Bergsma schilderwerk, firma Martens stoffering, firma Bijlsma elec- trische verlichting en verwarming. klaard in de j’ury zitting te nemen, waardoor bij de beoordeling tevens aan dacht kan worden geschonken aan het plaatselijk accent. Zij, die op de auditie talent tonen, zul len worden uitgenodigd deel te nemen aan de districtswedstrijd op 3 juni in Amicitia te Sneek. Op deze wedstrijd worden naast de prestaties op artistiek gebied ook de prestaties als goede huis vrouw gemeten. Wie op deze wedstrijd weer het beste is, mag deelnemen aan de finale, die, naar men ons uit goede bron toevertrouwde, in Leeuwarden zal worden gehouden. Voor deze finale hebben radio en tele visie) belangstelling. Vast staat reeds, dat een programma van tenminste een half uur van deze finale uitgezonden zal worden. Maar voor het zover iseerst op de auditie 29 mei in Hotel De Wijnberg laten horen wat ge waard zijt Uit een gesprek met een der leiders, de heer A. Schurer, bleek ons, dat er in de afdeling met groot enthousiasme gewerkt wordt, hoewel men natuurlijk ook hier moeilijkheden heeft zoals: gebrek aan leiding en een chronisch tekort aan geld. Toch worden er met voortvarendheid plannen gemaakt en uitgevoerd .In de komende zomer wil men zich, misschien in combinatie met andere afdelingen, gaan wijden aan edele sporten als volley bal, basketbal, zaalhandbal en slagbal. Voor de winter heeft de leiding al een zeer origineel plan gemaakt. Men wil sa men een b.v. kartonnen stad bouwen, met een industrie- en een winkelwijk. Recreatie-mogelijkheden en huisves- tingsmoeilijkheden zullen hier bestudeerd moeten worden, men zal met de bouwers alle problemen dóórdenken waar ook de échte stedebouwers en stadsbestuurders mee te maken hebben. Een aantrekkelijk plan dat ongetwijfeld zeer opvoedkundig kan werken en een goed voorbeeld is van de activiteit van de leiding der VJB. En dat ze ook op énder gebied wel iets aan durven bleek zaterdag op de propaganda- avond in zaal Hanenburg. Een groepje jongens en meisjes had, onder leiding van twee’ jonge leidsters Gerda Fritsma en Aukje Giiiams, een niet gemakkelijk en lang toneelstuk ingestudeerd: Het boek met het gouden slot van Rosita Pe ters. Ze hebben het nog prima gespeeld ook! Grote bewondering hadden we voor Koning Edelmoed die zijn moeilijke rol goed speelde en zijn lange tekst perfect uitsprak. De nar Bimbo had een dank bare rol, maar hij speelde ook prachtig zodat zijn groot succes ook verdiend was. Maar waarom zullen wij een enkele noe men alle vijftien spelers deden hun uiterste best en ze hadden plezier in het spel. Ook het grimeer- en kapwerk was door de heer Hamersma uitstekend ver zorgd en Ank Schurer zorgde achter de coulissen voor een zwaar onweer! De avond bracht verder het eerste op treden in Nederland van het jazz-orkest „The Bee’s swingers” met Little Richard als gast crooner. Dirigent Peter Mac Do- WOUDSEND. Zaterdag had de aanbe steding plaats voor de bouw van een burgerhuizing met garage, voor rekening van de firma L. de Jong, timmerfabri- kant alhier. De uitslag was: Hoekstra, Sneek als secretaris van V.V.V. dat indertijd de schrik om het hart sloeg toen er geruch ten gingen dat de Wijnberg een andere bestemming zou krijgen maar een pak van 't hart viel toen Schuhmachers Han- delmij het overnam en ging restaureren. De heer W. Riemersma noemde enige cijfers over het vreemdelingenbezoek aan onze stad, welke hij ontleende aan het verslag van de secretaris van V.V.V. die hij alsnog feliciteerde met zijn 35- jarig jubileum alszodanig. De plm. 90000 vreemdelingen besteedden hier verleden jaar naar raming rond vijf miljoen gul den. maar toch ziet nog lang niet iedere Sneker het belang in van wat er door organisaties als V.V.V. en het Actie Co mité wordt gedaan. Spr. richtte tot slot ook enige vriendelijke en waarderende woorden tot de heer en mevr. v. d. Poel. Ik ben er van overtuigd zei hij, dat én de eigenaar van dit bedrijf én Sneek als toeristenstad geen betere opvolgers had den kunnen vinden van de vroegere bur gemeester Haubois, die omstreeks 1650 in ditzelfde pand al gastvrijheid ver leende aan Koning Karel II van Engeland. De heer C. J. Berkhout sprak als voor zitter van de Ver .v. Sneker Zakenlie den en na hem nog de heren Timmer mans die de Wijnberg nu met een gerust hart bij de vreemdelingen kan aanbe velen en de heer Kraakman, die als voor zitter van het Actie Comité zijn bewon dering uitsprak voor wat hier tot stand is gebracht. De architect, de heer R. Veldhuis, die nu in Lochem woont, sprak daarna een kort woord. Hij dankte de uitvoerders van zijn plannen en bood, mede namens de opzichter, een theeservies en stoel- kussens voor de bestuurskamer aan. De kleuteronderwijzeres mej. M. Wes tra uit Gaastmeer legde in een aardig speechje uit hoe belangrijk het kleu teronderwijs als schakel tussen gezin en lager onderwijs is. De heer Duiker bood daarna namens de gezamenlijke uitvoerders een elec- trische klok aan, en namens de zaken vereniging een plant. Een vertegen woordigster van de Herv. en de Geref. Vrouwenverenigingen bood een mooi schilderij aan, waarna twee leden van It Frysk Nasjonael Boun een Friese vlag overhandigden. Feenstra d,e eerste race, gevolgd door E. v. d. Zijpp, Henk Repko en Tjallien v. d. Sluis. De tweede maal evenwel had Feenstra pech. Hij moest wegens averij de strijd staken, v. d. Zijpp werd toen eerste, Repko tweede en Tjallien derde. De jonge v. d. Zijpp nam hierdoor met 13.1 punten de kop. Tweede is Repko met 11, derde Tjallien v. d. Sluis met 9 en vierde Feenstra met 7.1. nald was in staat een geweldig stuk mu ziek uit de kartonnen instrumenten te halen. Little Richard zong zonder geluid en was toch te horenra, ra hoe kan dat. Natuurlijk waren er ook volksdansen, een specialiteit van de VJB. en een pau ze met verloting. Ank Schurer vroeg in zijn openings woord aan ouders en belangstellenden de afdeling toch vooral ook financieel te willen steunen. En dan leiders vóór! De twee jonge leidsters van deze avond kregen bloemen Dc belangstelling welke de wedstryd- zeilers tonen voor de seriewedstrjjden van de Kon. Zeilver. „Sneek” is dit jaar wel heel matig. Er hebben zich maar 24 laten inschrijven. En hiervan lieten zaterdagmiddag voor de eerste wedstrij den ook nog drie in de vrijheidsklasse en twee schouwenzeilers verstek gaan. De laatste klasse startte daarom hele maal niet. Voor een deel zal dit wel te wijten zijn aan het koude voorjaar, maar er blijkt ook wel degelijk een wedstrijd- moeheid onder de zeilers uit. Doch hoe het ook is, voor het bestuur en voornamelijk voor het wedstrijd- comité is het wel heel erg teleurstellend. Het was zaterdagmiddag ook weer koud en bovendien woei het vrij stevig, zodat het geen aangenaam weer was. De publieke belangstelling was dan ook nihil. De Pampusklasse telde vier deelne mers. van wie Hennie de Jong beide ma len de snelste was. In de tweede wed strijd had zijn broer Piet lang de lei ding, maar in de laatste fase van de strijd liep Hennie aan de wind onder hem weg. Hij heeft dus met 8.2 punten de leiding in he. klassement. Piet de Jong. Jissink en van Foeken bezetten om beurten de volgende plaatsen, zodat zij elk vier punten vergaarden. In de Vrijheidsklasse, waarin even eens vier scheepjes startten, won Koos Zaterdagmiddag: zon over de weilanden rond Hommerts, de bronzen stem van de torenklok, veel mensen met tevreden gezichten, en een rij nieuwsgierige jongens op een afrasteringhek zo was Hommerts toen burgemeester J. van Hout daar de nieuwe Chr. Kleuterschool opende. Dit bestaat uit de belangrijke verbetering en gehele vernieuwing van de hotel- accomodatie en uitbreiding met een nieu we; ontvangsthall, met daarachter gele gen toiletten, en een zowel architecto nisch als artistiek zeer fraaie vergader zaal welke een aparte ingang heeft aan de Ged. Neltjeshaven. Het zou ons te ver voeren alles hier uitvoerig te beschrijven, hoewel dit zeer zeker de moeite waard zou zijn, en daar om sluiten wij ons gaarne aan bij de sprekers die daarover hun waardering en bewondering uitspraken' wat tevens lof inhoudt voor de architect de heer S. G. Walinga en de volgende uitvoerders en leveranciers: fa. Kraft, Utrecht, ver bouwing; Schildersbedrijf Brouwer; C. L. Koster. Deventer-Sneek centr. verwar ming; M. Toelstra, electrische installatie; fa. L. de Jong, Woudsend. machinaal timmerwerk; fa. v. d. Weij Otte, sa nitair; van Wierop. Utrecht, colovinyl- en rubbervloeren; fa. M. J. Houwink N. V., glas. Weth. Boonstra verontschuldigde de burgemeester die wegens ambtsbezigheden verhinderd was de opening te verrichten en zei dat B. en W. indertijd met veel interesse van de verbouwingsplannen hadden kennis ge nomen. Als centrum van een watersport- gebied heeft Sneek nl. een belangrijke functie te vervullen: het op waardige wijze ontvangen van het steeds groeiende aantal toeristen in goede hotels, café’s en restaurants terwijl er daarnaast ook goede gelegenheden moeten zijn voor het hou den van bijeenkomsten, ontvangsten, re cepties enz. De directie van de Wijn berg is daaraan thans ook op een zeer geslaagde wijze tegemoet gekomen. De heer Boonstra dankte voor chèque, die goed zal worden besteed verklaarde daarna met de wens dat de verbetering in alle opzichten een succes zal blijken, het hotel voor geopend. Vele andere sprekers boden eveneens hun gelukwensen en complimenten aan, waarbij het initiatief van de nieuwe di rectie, de royale wijze waarop zij dit oude vermaarde hotel aan de eisen van de tijd heeft aangepast en de goede hoe danigheden van het echtpaar v. d. Poel om strijd werden geroemd. De heer G. v. d. Pijpekamp deed dit Tiisdei 20 inacye. 60-jierrich bistean Musykforiening E.M.M. to Alde- gea (W.) Selskip Tetman de Vries mei syn nije stik: Hwat is jou lib- ben Woansdei 21 maeije great Fes. tival. Beide jounen 8 üre. Jan Burema was beide keren de snel ste in de 16 m2 klasse, waarin de Haan in de eerste ontmoeting de tweede plaats door averij moest opgeven. Sminia ein digde toen als tweede, Radsma als der de, Piet Amsterdam als vierde, en Bren- ninkmejjer sloot de rij. Voor de tweede wedstrijd had Radsma een goede start. Hij was daardoor het eerst weg, maar kon de zege van Burema toch niet belet ten. De andere drie voeren een zeer spannende eindstrijd en gingen boord aan boord door de finish. De stand is hier: Burema 12.2 punten; Radsma en Sminia beide 9; Brenninkmeijer 5 Amsterdam 5. Van de drie Regenbogen viel de Grif fioen van G. Ooms in de eerste wedstrijd uit, doordat de bek van de gaffel brak. Alberda was daarna beide keren eerste en Tom Zwart, tweede. Alberda gaat dus met 6.2 punten aan de kop, Zwart is tweede met 4 punten. De leiders kwamen deze middag het bezit van de dagprijzen. van deze prachtige school ziet er al even verzorgd uit. Op de ruime hal komen de in heldere kleuren geverfde deuren uit van de keuken, de kinder-w.c.’tjes, de mooie modem ingrichte bestuurskamer, die tevens dienst zal doen als kamer van de leidster en, lest best, het ruime lich te schoollokaal. Laat ik U maar verklappen dat de „grote mensen” dadelijk met de hamer tjes op de xylophoon sloegen, de heren niet bij de grote mecanodoos weg kon den komen en dat het fundament voor een toren van de verrukkelijke blokken werd gelegd. Ik persoonlek was geboeid door het keukentje Ik zag de kleuters bezig bij de kastjes, het échte keukengerei, het strtjkplankje, aller zoals mem het heeft en met een uitzicht door een „raam- op-kleuterhoogte”, waarbij men moet denken aan dé mooiste Halbertsma- sankjes. Elke huisvrouw en ieder meisje met talent is welkom op de jury-auditie te Sneek donderdag 29 mei ’s middags 3 uur in Hotel De Wijnberg. Vorig jaar december was het Concert gebouw in Amsterdam tot de laatste plaats bezet met mensen uit alle delen van het land en vele buitenlandse gas ten. Zij waren gekomen om te zien hoe een aantal huisvrouwen en huisvrouwen in de dop meestal leerlingen huishoudscholen de kunst goed theezetten beoefenden. Die avond werd bekend wie „Theezet-kampioene van Nederland” mocht noemen. Toen de jury de uitslag mededeelde, bleek, dat mejuffrouw Ans Sandstra uit Bolsward deze titel had veroverd, en haar thee (zet) talent zorg de er voor, dat haar rayon, het rayon Noord-Nederland, de provincies Gro ningen, Friesland en Drenthe dus, de première gaat beleven van een nieuw gebeuren, dat voor vele huisvrouwen en meisjes een prettige en leerzame attrac tie belooft te worden de gezellige wedstrijden THEE TALENT. De achtergrond van de Thee Talent wedstrijden is van algemeen belang, want opzet en uitvoering zijn er op ge richt, de huiselijke gezelligheid te bevor deren, de zelfwerkzaamheid aan te moe digen en een nuttige en verantwoorde vrijetijdsbesteding te activeren. Bij de uitvoering trachten de organi satoren, verenigd in de Stichting „Het Theebureau voor Nederland” zowel delmej. H. Hoogland heeft zich bereid ver- Toen de stoet genodigden na een kor te wandeling vanuit het lokaal bij de school aankwam, werd de pas aangebo den Friese vlag gehesen door een dame in nieuw -Fries costuum. Een blij en trots ogenblik voor alle inwoners van Hommerts en Jutrijp: die fier wapperen de vlag van het Heitelan voor de eerste nieuwe kleuterschool in Wymbritsera- deel. Burgemeester van Hout trok daar na de doek weg van de tot dit moment geheim gehouden naam, en opende met enkele hartelijke woorden het nieuwe kinderparadijsje dat als naam gekregen heeft „Us Untwyk”. Een naam die bij een prijsvraag uit 50 inzendingen geko zen werd en ingezonden was door mees ter Stavinga. „Us Untwyk” is een mooi gebouwtje, met veel ramen en twee glazen kastjes voor werkstukjes van de leerlingen aan weerskanten van de uitnodigend open staande deur. Prachtig ligt het daar tussen twee boerderijen in ontluikend groen. Het gras in de nog niet geheel aangelegde tuin komt al schuchter op, en achter het schooltje ligt een ruime betegelde speelplaats met klauterrek- ken en een zandbak met heerlijk speel materiaal. Dinsdag 20 en woensdag 21 inei ’s avonds 8 uur film: Het Huis der Geheimen. Tijdens de auditie, die zoals hiervoor reeds vermeld, op donderdag 29 mei, aanvangende ’s middags 3 uur in De Wijnberg alhier gehouden wordt, wor den door een deskundige jury de pres taties op artistiek gebied (zang, muziek en voordracht) beoordeeld. Iedere huis vrouw en elk meisje boven de 14 jaar is op deze auditie van harte welkom. De aanmelding met de vermelding of men zingt, musiceert dan wel voor draagt, moet echriftelijk geschieden aan Het Theebureau, Postbus 4074, Amster dam.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1