Tot verdwijnen gedoemd Op Schiermonnikoog wordt met Pinksteren een haan gestolen IJLST WYMBRITSERADEEL Muziek en dansvreugde voor de jeugd Twee avonden feest in Oudega-W. ter ere van het 60-jarige „E.M.M.” -'M van en '.W'. DINSDAG 27 MEI de gemeenten S N E E K, lllliilllllillllllllllllffl Officieel Orgaan 113e jaargang no. 41 Donderdag 22 mei 1958 Rcdakteur; L. KIEZEBR1NK Verkiezing Gemeenteraad DE UITGEVERS. gecombineerde urtgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Raadsstukken Wymbritseradeel Unieke roofpartij, waar de politie geen stap harder voor loopt. Verplaatst Verkoping Het Sneeker Nieuwsblad is een Geslaagd Wijziging Huisvuilophaaldienst Sneek Kampioenswedstrijden N.N.W.B. 20, 21 en 22 juni 31 i SNEEKER NIEUWSBLAD van Het Festival gemeentebegroting Ritmiek en ballet. J.N. Verpachting tolinning 1958/59 A lie oproepingen in Sneek reeds verzonden Redaktie-adres KJeinzand 7 Telefoon 2872. Wijziging 1958. Actief bezig waren de jeugdige vio listen, leerlingen van de heer J. Venema, de pianiste, accordeoniste en de leer lingen van de blokfluitklas onder leiding van Johan Bok. Ze beleefden er hun vreugde aan en dan is een enkel uitglij dend noot-je geen bezwaar voor de toe hoorder. De Chr. muziekvereniging „Eendracht maakt macht’’ heeft deze week haar 60. jarig bestaan op grootse wijze gevierd. Dinsdagavond trad het gezelschap Tet man en Jarich op met een nieuw stuk „Hwat is Jou libben?" Voor dit doel was een grote feesttent opgebouwd op het sportterrein die flink wat belangstellen den bevatte. Woensdagavond toen het muziek-festival gehouden werd was de tent echter haast te klein om het talrijke publiek te herbergen. Bij Min. resolutie is de adjunct-sommies van ’s Rijks belastingen S. Paauw van de inspectie der belastingen te Leeuwar den 2e afdeling verplaatst naar de inspec tie der belastingen te Sneek. Notaris mr. K. H. Mulder te Langweer verkocht gisteravond finaal in „Onder de Linden’’: het woon- en winkelhuis met boven woning en pakhuis (voorm. tabaksfa briek) deels in gebruik bij J. Fortuin en binnenkort vrij te aanvaarden en de bo venwoning verhuurd aan M. A. Henstra. Na 25 verhogingen werden kopers de heren T. Kuipers te Groningen en M. Kuipers, Grootzand alhier voor f 15.100.— Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs t 3.— per hall jaar. Franco per post t 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: □omb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) Aan onze adverteerders I Advertenties voor dit blad kan men die dag uiterlijk tot 12 uur opgeven aan ons bureau GROOTZAND 55, TEL. 3005. propagandastikje foar de Fryske proef- skoallen. Tige libben wie ek „Trou” mei alleman yn ’t skrep foar it korps,en goed kabaretwurk ek it bigjin dêr’t Ryk, Rients en Tetman oan de han fan bylkjende ad- fortinsjes it „idéale” nei foaren bringe. Jarich lykwols wie as aid feint, dy’t gjin faem freegje doar it greate sukses fan de joun Alhiel ynspile wie it seiskip noch wol net, mar dochs hat it de bisikers ek mei dit stik wer in tige moaije en sellige joun bisoarge, hwerby foaral it knappe spyljen en aktearjen fan Ryk Landman in greate oanwinst foar de p’oech en ek dat fan Mien de VriesGanzinga opfoel. Het publiek beloonde de uitvoerenden herhaaldeljjk met applaus en na afloop dankte ook de voorzitter alle spelers en speelsters hartelijk voor het gebodene. Daarna dankte hij ook alle aanwezigen voor hun belangstelling waarna de avond met het gezamenlijk zingen van een cou plet van het Wilhelmus gesloten werd en allen voldaan naar huis terugkeerden. De kampioenswedstrijden van de Noord- nederlandse Watersportbond zullen in dit seizoen worden gehouden op zaterdag 21 en zondag 22 juni op het Sneekermeer. De deelnemers in de Pampusklasse, van wie enkelen principiële bezwaren heb ben om op zondag te varen, zeilen vrij dag 20 juni tv ee wedstrijden en zaterdag de 21ste de resterende drie ontmoetingen. Aan deze wedstrijden zullen deelne men de Pampusklasse, Regenboogklasse, de 22 m2 en 30 m2 klasse, de Vrijheids- klasse, de 16 m2 streepklasse en zo mo gelijk ook Flying Dutchmen uit het noorden. Zestig jaar geleden werd EMM opge- richt.Als eerste dirigent fungeerde de heer Hotze Zijlstra van Workum die la ter werd opgevolgd door o.a. de heren A. Bruinsma, S. Hoekstra Sr., Woudsend en A. Feenstra van IJlst. De laatste ja- ren is de leiding toevertrouwd aan de heer Joh. van Strien van Oudega (H.O.). Verder mag zeker niet onvermeld blij ven dat de heer S. Valkema als oudste lid reeds 54 jaar alszodanig meewerkt! In zijn openingswoord heette de voor zitter van EMM de heer J. Valkema dinsdagavond in ’t bijzonder burgepiees- ter van Hout welkom die, zoals hij in zjjn toespraak mededeelde, de ui+nodiging dit feest mee te maken dankbaar had aanvaard omdat hij als nieuwe burge meester dit jubileum gaarne met de Ou'-' -ters mee wilde vieren. Spr. noemde het een zegen en eén voorrecht voor het dorp dat het corps onder zijn verschillende dirigenten en met het vaak wisselende ledental zich al deze 60 jaren aan voor aangeboden die geen woorden rioeg kon vinden om zijn har telijke dank uit te spreken. „Hald Moed” van Oosthem opende als eerste de rij van vijf met een vlotte mars waarna een wals ten gehore ge bracht werd. De aardige imitaties hier en daar „deden” het goed. Het samenspel was eveneens goed verzorgd doch bij de modulaties en overgangen was dit be langrijke onderdeel minder gelukkig. Het tempo was echter ons inziens te star. De gewenste contrastwerking ontbrak daar WOUDSEND Onze dorpsgenote mej. J. Hoekstra slaagde aan de Rijkskweek. school te Heerenveen voor de akte on derwijzeres. Activiteit. De heren Flucie van Bergen en Van Foeken leiden de e klassen en het aar dige van deze avond was, dat de leer lingen zo in de „les” waren, dat ze geen enkele keer de zaal in glunderden, maar werkelijk samen streden om het juiste antwoord. Hier was activiteit inplaats van passief luisteren op een schoolbank- je en dat is de verklaring van de levenslust die deze leerlingen de hele avond zo duidelijk uitstraal den. Naar de directie van de Gemeente Reiniging in dit nummer bekend maakt, zal in verband met Pinksteren het huis vuil in de maandagwjjken een dag later, dus op dinsdag 27 mei worden opge haald. Zo rijst met Pinksteren drie dagen lang de Kallemooimas'. omhoog boven de huizen van het eiland. Blijkens van de gemeente-secretarie van Sneek verkregen inlichtingen zijn alle oproepingen voor de a.s. raadsver kiezing verzonden, Degene, die kiesge rechtigd is en nog geen oproeping mocht hebben ontvangen, wordt aangeraden zich tijdig ter gemeente-secretarie te ver voegen. Zo nodig, kan een duplicaat-op- roeping worden verstrekt. Het huis van de heer Bouma zal hier voor moeten worden afgebroken, waar voor de bewoners een nieuw huis in de plaats krijgen enige honderden meters verder. De bouw daarvan is ook reeds begonnen. Voor de heer Bouma en zijn vrouw is dit echter niet prettig. Ze hebben het huis 31 jaar geleden laten bouwen en al tijd goed onderhouden, zodat het nog zeer hecht is. Hun kinderen zijn er op gegroeid en er zijn tal van herinnerin gen aan verbonden. Enige jaren geleden moest in de voortuin al een prachtige grote eikenboom worden gerooid, die ge groeid was uit een eikel door een doch tertje in de grond gestopt, en ook ach ter en langszij het huis zijn de mooie bomen die het huis zo’n vriendelijk aan zien geven, door hen zelf geplant. Bovendien, zo vertelde mevrouw Bou ma ons met tranen in de ogen, moeten zij nog een vrij groot bedrag brjbetalen voor de nieuwe woning, waar zij vooral helemaal niet naar verlangt. Zo brengt deze overigens belangrijke en noodzake lijke wegverbetering voor dit bejaarde echtpaar wel een zwaai- offer mee. Voor de aanvang van het festival maak ten de corpsen „Oranje” van Bolsward en ..Concordia” uit Gaastmeer een mars door het dorp waarna de heer M. de Jong een openingswoord sprak en inzonder heid de afgevaardigden van de oude Chr. Bond, waarbij EMM is --ngesloten wel kom heette. Deze afgevaardigde en be stuurslid, de heer K. Politiek van Lol- lum, complimenteerde de jubilerende af deling en bracht namens de bond de beste wensen over. Het bleef deze avond echter niet bij goede woorden. De burgerij van Oude ga, Idzega en Sandfirden bracht nl. als jubileumgeschenk niet minder dan f 1720 bij elkaar. Dit grote bedrag werd bij monde van meester Zaadstra zitter Valkema In Scharnegoutum is men vanwege de Rijks Waterstaat begonnen met de ver betering van de Leeuwarder Straatweg tussen Scharnegoutum en Sneek. Over een groot gedeelte zal achter de bomen een fietspad worden aangelegd wat de veiligheid van het verkeer op deze drukke weg zeer ten goede zal ko men. Voor d' bevordering hiervan zal tevens het gedeelte van de weg dat langs Scharnegoutum loopt en de ge vaarlijke bocht aan het einde daarvan worden afgesned'h. Er wordt nl. een nieuw stuk weg aangelegd, dat begint bij het woonhuis van de heer A. Bouma, even voorbij de weg naar Goënga, en achter de huizen -an de rechterkant van de weg in Scharnegoutum langs loopt. B. en W. stellen voor de brug te Heeg weer te verpachten aan R. Foeke- ma aldaar, zonder betaling van pacht; de brug te Wolsumerketting aan IJ. Hoekstra tegen de bestaande toelage van f 250.per jaar (de pachter had te kennen gegeven gaarne een hogere toe lage te willen ontvangen, doch B. en W. zien daartoe geen reden nu deze brug pas op 23 dec. j.l. aan hem is verpacht) de brug te Abbegasterketting aan M. v. d. Veen aldaar tegen een vergoeding van f620 p. j. (in het afgelopen jaar f 475.de brug te Scharnegoutum aan Tj. Rienstra tegen een toelage van f25 per jaar (thans pachtsom f50. „e brug te Tirns aan K. Wester tegen een pachtsom van f 90 per jaar (thans pachtsom f 200.— p. j.) De pachters hebben genot van vrije woning. staande kon houden. Hij wenste het be stuur en de leden daarmee van harte ge luk en wenste Eendracht Maakt Macht nog vele jaren toe. Niet alleen voor het dorp zelf, maar ook voor de omgeving. Onder luid applaus bood de burgemeester daarna namens het gemeentebestuur een bedrag onder envelo' ie aan. waarvoor de voorzitter met enkele welgekozen woorden dankte. Inmiddels was ook het gezelschap Tet man de Vries gearriveerd en kon nadat de leden zich aan het publiek hadden voorgesteld en gezamenlijk het Fries Volkslied was gezongen met de afwer king van het nieuwe programma worden begonnen. Lykas yn de oare stikken fan Tetman sitte der ek yn dit wer aerdige en by- tiden ek originele foundsten en hat hy it wer in fris bigjin en in pakkende ein jown. In oaniensletten forhael is it lyk wols net, der rint dus gjin fêste tried troch, mar in rige fleurige en ek earn- stige kabaretsketsen en -lietsjes, dizze kear, sa’t de namme el" al ütkomme lit, bidoeld as in ófbylding fan fragminten üt it libben fan de minsken. Fansels is net alles like goed. Der binne tige knappe by, mar ek stikjes dy’t hwat tradisioneel binne. „In krüs” en „Earm” bygelyks, mar ek it toanieltsje fan de beide aide minsken dy’t greatsk op har bern binne. Mar dér tsjinoer is de tekst fan it troch Rients Gratama skreaune „Jong” fris en tige moai, syn „Kultureel” knap en .„Frysk” in aerdich en geastich kingen gehouden, en geen verkiezingen georganiseerd ingeval van vacatures. Al die zaken acht deze commissie totaal onbelangrijk. Jeppe Teensma is de meest gemoedelijke voorzitter, die men zich denken kan. En verder zitten er mannen in als Teun de Jong, de zoon van de jachtopziener, Riekert Visser, de post bode en Wiel e Groendjjk, de beurtschip per. Op de avond voor Pinksteren ko men zij en de andere commissieleden bgeen in het voormalige hotel Van der Werff. Uitgerust met de tekenen van hun waardigheid, met de hoge hoed op het hoofd en linten in de linkerrevers, zitten ze om de ronde tafel. En alleen tijdens die eerst< samenkomst wordt ei even serieus gepraat, namelijk over de vraag, wiens haan geroofd moet worden. Het gesprek wordt dan op gedempte toon gevoerd, want als uitlekt naai wiens kraaier de verlangens der com missie uitgaan, is er niet veel meer aan. Immers, de eilanders weten wat er gaat gebeuren en op de avond voor Pinkste ren sluiten zij hun kippenhokken extra goed af. Er zijn zelfs lieden, die hun haan in huis halen en eenmaal is het gebeurd, dat de commissie een half kippenhok moest uitgraven om de haan te kunnen grijpen. Soms is er ook ie mand, die vrijwillig z’n haan beschik baar wil stellen, maar daar gaat de commissie ook niet op in, dan is de spanning weg. Het is juist de spanning van een sluiptocht door buurmans tuinen en het morrelen aan buurmans kippenhok, die dit feest zo attractief maken voor de commissie. Er is tot nu toe altijd nog een baan gekomen. Verleden jaar waren er zelfs twee, maar dat wist buiten de commissie niemand Dat was een foutje in de organisatie. Met de haan komt men in de keuken van het hotel, waar het dier in een wasmand wordt gestopt, met yoor drie lagen eten en drinken. Bij het hotel wordt dan op vakkundige wijze, die de afkomst van de eilanders als zeevaarders verraadt, een enorm lange mast gesjord, die met vereende krachten wordt opgericht en met touwen verankerd. Dit alles gebeurt in de duis ternis, maar als die op Pinksterochtend wijkt, dan staat daar de mast met de meiboom in top en de ontplooide Kalle- mooivlag. Wat het allemaal betekent? De meiboom iz duidelijk, die wijst naar overoude tijden an Germaans heiden dom, maar de haan? „Het is een mei feest, en Kallemooi is de verbastering van ’t Engelse calle the May”, aldus zei iemand, maar ::elfs Jeppe Teensma weet dat niet zeker. Het enige dat wel zeker is, dat is het feit, dat het Kallemooifeest een kalle-mooi-feest is, vooral voor de commissie, die er een neemt op het goe de begin en later nog een op de goede afloop. Het loopt namelijk niet altijd goed af. Eens is de haan uit de mand geroofd door een paar matrozen, die het dier consumeerden. Maar dat is het ri sico, het risico van de commissie en vooral van het haan-zjjn. Doch, de hanen van het eiland hebben daar geen weet van, maar de eilanders vragen zich af, wiens haan het komende weekend ge roofd zal worden.... Een grote vreugde was het te kijken naar de Ritmiek- en Ballet-groepen wel ke geleid worden door mej. van den Ak ker. Dit is een feest van jonge gratie waar men geen woorden voor kan vin den, maar dat men moet ondergaan om er de levensvreugde in te voelen. Hoe prachtig verantwoord zijn hier de eerste oefeningen, hoe goed moet dit zijn 1 voor een harmonieuse ontwikkeling van het jonge lichaam. En ook weer: wat l een plezier hebben ze in dit alles hoe vrolijk en melodieus klinken de melodie- tjes waarop ze zich mogen bewegen. Tot welke prestaties deze eerste oefe ningen kunnen leiden, bewezen de oud ste leerlingen van de balletgroep o.a. in het Schotse ballet en de Grand Valse Brillant van Chopin. Een enkele leerlin ge had hierin al de onmiskenbare allure van de echte balletdanseres, terwijl de solo van de leidster natuurlijk een hoog tepunt was. Er werden haar bloemen aangeboden. De heer Keulen bracht dank aan de leerkrachten van de school, en deelde mee dat, op verzoek, de heer van Bergen, een groepje ouderen les wil geven in de eerste beginselen van de muziek zoals dit op deze avond gede monstreerd werd. Opgeven aan mevr. Zijlstra, Jollenstraat. He1 programm werd vlot afgewerkt, maar een jeugdig leerlingetje verkon digde luid dat het lekker laat geworden wasTot de laatste minuut dus volop plezier. Wanneer wjj beweren, dat er zaterdagnacht op Schiermonnikoog een haan ge roofd zal worden, dan berust die voorspelling niet op bovennatuurlijkc gaven, ook al is die voorspelling nog zo juist. Er wordt namelijk op dit liefelijke ei land ieder jaa net voor Pinksteren begint, een haan gestolen en er is geen politieman, die er een stap harder om loopt, want die jaarlijkse hanenroof be rust op traditie en de haan wordt als alles goed gaat, na drie dagen weer te ruggebracht. Tussen het roven en het terugbrengen ligt echter een aantal unieke gebeurtenissen, en samen vormt dit alles het vermaarde „Kallemooi feest”, waarvan niemand meer de juiste herkomst weet, doch dat ieder jaar nog met overgave wordt gevierd. De vroege badgast riaat dit feest nogal ver wonderd gade, maar voor de eilanders is het allemaal gewoon. Die weten, dat zij hun haan drie dagen kwijt kunnen raken en dat -3 bij de terugbezorging om hun naam als sportief eilunder te redden, het best wat sigaren kunnen klaarleggen of „een slukje” kunnen schenken. En aldus geschiedt door. Jammer dat de kleine trom door een defect, totaal geen resonans had. De klank van het jubilerende corps in Rossini’s ouverture was van goed gehal te, doch het samenspel was verre van effen. Het werd een zeer rommelige en onverzorgde weergave. E.M.M. stelde Rossini niet in een gunstig licht. Hier zal nog terdege gestudeerd moeten wor den „Concordia” van Gaastmeer opende met een Bach-koraal. Stijlvolle uitvoe ring. Stemming niet rein. De zuiverheid was in de hierna volgende mars-potpour- ri veel beter. Deze flinke bezetting pro duceerde een aangename klank, doch de vertolking als zodanig was, dunkt ons, wat slap en onevenwichtig en, ondanks de duidelijke intenties van de dirigent, niet pittig genoeg om voldoende effect te sorteren. De mars van Sousa voldeed ons beter, doch persoonlijk prefereren wij een iets vlotter en sneller tempo. Het optreden van „Eendracht” uit Blauwhuis gaf blijk van serieuze voor bereiding. Technisch lukte nog niet al les, maar de verklanking van de ouver ture „Oberto” van Verdi door deze klei ne groep was zeker respectabel. De klank was stralend en fris, doch in de forti aan de nadrukkelijke kant Ook dynamisch zijn er meer mogelijkheden. Overigens maakte het egale sfiïftees^el en de duidelijke frasering een uitsteken de indruk. „Oranje” van Bolsward telt een aan tal prima krachten. Zowel bij het koper als bij de sopraan-saxofoons. De fraaie klan van dit „oed-bezette-ensemble bleek al direct bij de uitvoering van het koraal en vooits bij de verklanking van het dankbare, doch technisch hoge eisen stellende „Dyonisson” van Marcel Poot. Hoewel wij verschillende kleine tekort komingen constateerden in samenspel en stemming, wogen deze niet op tegen de overigens uitnemende reproductie. „Concordia” van Gaastmeer (compleet met drumband) besloot het festival met een zeer geslaagde taptoe. B. en W. stellen deze wijzigingen voor om de uitvoering mogelijk te ma ken van enige kapitaalswerken waar van een langer uitstel h.i. niet langer mogelijk is. In de eerste plaats de ver betering van het binnenpad Jutrijp. waarvan de kosten worden geraamd op f 113.000. In de plaats van het binnen pad wordt een 3.50 m. brede straatweg aangelegd met dam en duiker en zwaai- plaats. De weg zal worden aangesloten op het uitbreidingsplan te Jutrijp. Een D.A.C.W.-subsidie van 75 is geraamd, de toezegging daarvan is nog niet ont vangen; zonder dit subsidie is uitvoering thans niet mogelijk. Voor de vervanging van de basculebrug te Oosthem door een vaste overspanning in gewapend beton is f 6000 uitgetrolzken, nu er ter plaatse geen scheepvaartverkeer meer moge lijk is. Voor aanschaffing van uniforme huisvuilemmers wc- !t f 20.000.ge raamd (2500 stuks). De emmers worden voor de kostende prijs doorverkocht. B. en W. wensen gaarne over te gaan tot invoering van het systeem van stof vrije belading van de reinlgingsauto’s, waarvoor deze emmers nodig zijn. Voorts stellen B. en W. voor voor aan schaffing van een nieuwe roltrommel- auto voor de reinigingsdienst f 41.500 uit te trekken; de sedert 1952 in ge bruik zijnde begin ernstige gebreken te vertonen. Tenslotte worden op de begroting ge bracht de kosten van de wegverbetering HommertsLytshuizen en Lytshuizen Heeg en de geraamde subsidies, zonder welke de gemeent" dit object thans ech ter niet ter hand kan nemen. Schiermonnikoog is een vredig eiland, met vredelievende bewoners. Er leven wel jutters, maar geen dieven. Men kan alles ’s nachts rustig buiten laten staan, want stelen doet men niet. „En als er toch eens gestolen zou worden, dan la ten we gewoon de boot niet varen, tot de dief gevonden is”, zei ons iemand heel laconiek. Maar eenmaal per jaar wordt er dus een haan gestolen en het hele ei land lacht erom. Drie dagen en drie nachten moeten de kippen uit een hok op het eiland Jn fraai gevederde vriend missen. Drie dagen en drie nachten lo geert de haan in een mand, die hoog boven het dorp in een mast wordt ge hangen. Op de zaterdagavond voor Pinksteren, als de duisternis invalt, is er geen mast en geen mand en geen h^an. Maar op Pinksterochtend staat alles er en dan kraait de haan vanuit zijn cel het dorp wakker. De haan kon digt op Schiermonnikoog het Pinkster feest aan. Wij weten echter zeker, dat die haan dat zelf nooit weet. Het is ons niet bekend in hoeverre een haan zich weleens iets afvraagt, maar het is niet onwaarschijnlijk, dat de Schiermonnikoger Kallemooihaan zich afvraagt waarom hij in die mand moet zitten. De vakantieganger, die op dit eiland de Pinksterdagen slijt, is op dit punt een eerste confrontatie met een en ander, waarschijnlijk net zo ver als de haan. Het Kallemooifeest is dan ook eigenlijk uitsluitend een feest voor de eilanders zelf, die er trouwens ook de juiste betekenis niet van kennen. Wij hebben ar verschillende leden van de Kallemooi-commissie naar gevraagd en nog een paar anderen. Het is een mooie commissie, dat is buiten kijf. Het is zelfs een van de mooiste, die wij ken- j nen. Er worden namelijk geen rapporten j opgesteld, geen zwaarwichtige bespre- I De leerlingvii-avond die de Sneker Muziekschool dinsdag in „Ons Gebouw” gaf, was een feest van klank en lijn waarbij het hart van de bezoekers van vreugde opsprong. Maar nog belangrij- ker was het, dat de leerlingen zelf zo zichtbaar plezier hadden in hun presta ties. Het was op het toneel een en al „op bruisende levenslust”, zoals voorzitter B. Keulen het uitdrukte, en dat deelde zich mee aan de talrijke toeschouwers in de zaal. Verklaarbaar is dit plezier zeker ais men meemaakt hoe in de school :e eerste beginselen van het mu ziekonderwijs worden bijgebracht. Hier wordt niet meteen alle initiatief van de jonge leerlingen gedood door een dorre boekjes-methode. Nee, hier ver dringen ze zich om de leraar die allerlei noten op het bord schrijft die zjj dan van „stokjes” mog.n voorzien. Ze doen het vliegensvlug en er is een gezond plezier in het troepje als één een foutje maakt. Zou je het niet heerlijk vinden om mee t~ doen aan de woorden- ritmiek en een woord als „schilderij” te voorzien van rrtreepj licht-licht-zwaar Misschien klinkt dit voor U een beetje chinees, maar als U ingewijd bent zijn dit verrukkelijke spelletjes, waarmee een degelijke grondslag voor de muziekken- nis gelegd wordt. Het tegenwoordige bestuur van „E.M.M.” Zittend v.lm.r. W. Martens, secretaris; J. Valkema, voorzitter; A. Roukema, penningmeester. Staande v.Ln.r. S. Valkema, 2e voorzitter; G. Abma, alg. adjunct. In verband met PINKSTEREN verschijnt ons volgend nummer e t K_

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1