Tien jaar Waterpoortmars IJLST WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Het Snteker Nieuwsblad is een gecombineerde uigave NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - van en Sneker zakenlieden van van een voor zon en van Zwakke en veranderlijke wind bij de Seriewedstrijden Vereniging acht spoedige totstandkoming campingterrein noodzakelijk plezier chronische zieken Kampeerwagen „Greate Pier” 113e jaargaug no. 44 Maandag 2 juni 1958 40 jaar onderwijzeres Dokter H. Beekhuis overleden De Sneker schatkist Benoemd Zeg het met bloemen en muziek door Interdisco B.B.-oefening Bromfietser aangereden Vierde provinciale club- competitierit Jacoba van Beieren” won de Valken wedstrijd tegen Loosdrecht I SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur; L. KIEZEBRINK le prijs Speeltuinver. Bestuursverkiezing. Ontvolking of niet. Vreugde Totaal voor de wel de het genoemd. en achter vier slaapplaaten met schuim. De heer E. Couperus, thans onderwij zer aan de Eben Haëzerschool alhier, is met ingang van 1 sept. a.s. benoemd tot onderwijzer aan de chr. ulo school te Schoonebeek. le wedstrijd 2e 3e 4e „S.P.S.V.” de waterpoortmars hield. Deze stralend voorjaarsweer. nomen onder wie 18 groepen. Redaktie-adres 7 Telefoon 2872, Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3.— per hall jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink i Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) st n n te tort van ing tar- ican rin- bli- ge- be- -uk eer fs- in- in- te ng la- 2Ö. un ed en Te Blaricum is in de ouderdom van 84 jaar de heer H. Beekhuis overleden, die vele jaren zijn dokterspraktijk te Sijbrandaburen uitoefende. Toen hij die neerlegde vestigde hij zich te Blaricum. (met 1 uitvaller) (met 2 uitvallers) 27 rubbermatrassen. In het voorste slaap vertrek is een klerenkast aangebracht, in de kamer een wandkast en in de keu ken een legkast. Tussen de kamer en de keuken bevindt zich een doorgeef luikje. De gehele wagen is dubbelwandig uitgevoerd en op de standplaats aange sloten op het electriciteitsnet, het gas en de waterleiding, zodat deze moderne gemakken de vacantiegangers ook daar ten dienste staan. Het terrasje dat los voor de wagen is geplaatst, is twee m. lang en lij m. breed. De wagen is van buiten en van binnen in moderne lichte en variërende tinten geschilderd, waarbij de stoffering har monisch aansluit. Aan de ventilatie is ook bijzondere zorg besteed, zodat een vacantie in deze mooie wagen werkelijk een genot moet zijn. Het eerste gezin vertoeft er thans in en in totaal is hij reeds voor 15 weken bezet. Sneltekenaar „Dat molentje daar” het wordt met een paar lijnen raak getypeerd door Ap- po, onze Sneker sneltekenaar die mee vaart tot groot genoegc - van alle opva renden. Appo heeft een groot aandeel gehad in het welslagen van deze dag. Hij tekende alles wat men bewonderde en graag vereeuwigd zag: en daaronder was in de eerste plaats de grote stuwen de kracht van de Roode Kruis colonne in Sneek: dokter van Reekum. Even na zessen meerde de boot weer aan de Pampuskade. waar veel mensen verzameld waren en „de Waterpoorter” lustig speelde. Er werd net als ’s mor gens gewuifd, geglunderd en geroepen: „Wat een heerlijk weer". Maar nu wa ren vele bleke wangen gekleurd met een blosje en vele harten klopten voldaan en dankbaar dat deze, dag zo in alle op zichten geslaagd was. Het was zaterdagmiddag voor de tiende maal dat de Sneker Politie Sportver. jubileummars werd begunstigd door Ongeveer 800 tippelaars (sters) hebben er aan deelge- 113.3 104.1 De Friezen kwamen dus eerste maal als winnaars uit de strijd. De vorige wedstrijden werden n.l. door de Loosdrechtenaren gewonnen. De Friese teams bestonden uit de kop pels U. de VriesF. Jansma; Venema A. Wester; H. R. SchaapF. K. Zand- stra; mr G. F. HepkemaH. Wester; W. NobbeW. v. d. Vegte. Die van Loosdrecht uit: PacelichAp pel; Gebr. Staartjes; Gebr. Prins; Gebr. Roozendaal en PrinsSchepel. i{» Vrijdag: onweer, plensregen. Ik ben er niet bij geweest, maar kan me levendig de verzuchtingen indenken van de pa tiënten die zaterdag mee zouden varen met de Roode Kruis boot: „als het nu toch morgen eens....” maar kijk, de volgende dag was het stralend zomer weer. zo moooi als het in dit koude voor jaar nog niet geweest is. s Onze oud-stadgenote, mej. J. Terpstra, onderwijzeres aan de R.K. Jongensschool te Assendelft, voorheen aan de R.K. Meisjesschool alhier, herdacht gisteren het feit dat ze 40 jaar bij het onderwijs werkzaam is geweest. Aangezien ze op het ogenblik met ziekteverlof bij haar familie alhier ver toeft werd het jubileum in huiselijke kring gevierd. Vanuit Assendelft werden haar echter door het schoolbestuur, collega's en leer lingen veel cadeaus, bloemen en tele grammen toegezonden. df n- ei f •k Sinds onheuglijke tijden zijn bloemen voor de mens het symbool van liefde en genegenheid geweest. Hoewel het schenken van bloemen aan anderen zich vroeger in hoofdzaak tot de eigen woon plaats zal hebben beperkt, is met de ont wikkeling van het bedrijfsleven ook de organisatie van bloemenhandelaren met haar tijd meegegaan. Zo heeft de „Fleurop” organisatie voor jaren terug reeds de mogelijkheid ge schapen om bloemen in eigen woonplaats besteld, elders te laten bezorgen. Als nieuwste vorm van service tegenover de klant, heeft deze organisatie, waarbij ook hier bloemenhandelaren zijn aangesloten, de mogelijkheid geopend om speciaal zieken naast bloemen tevens een gram mofoonplaat aan te bieden. In verband hiermee heeft de „Fleurop” een over eenkomst met verschillende ziekenhui zen en sanatoria hier te lande gesloten. Voor het noorden zijn dit o.a. te Leeu warden het Diaconessenhuis, Stadszie kenhuis, Sanatorium „Parkherstellings- oord” en kraamkliniek „Nazorg”, te Ap pelscha Sanatorium „Beatrixoord”. voorts te Laren Sanatorium „Hoog-Laren". Van alle andere aangesloten inrichtingen ligt een lijst by de deelnemende bloe menhandelaren ter inzage. ele deelnemers de Snekers G. IJkema, Geeuwkade 57 en Ph. Blom, Willem de Zwijgerstraat 28 eerst aan komende. Laatstgenoemde volbracht voor de tien de maal de tocht evenals de heer W. Meerholz, directeur van Thabor. Tot de bekende gezichten behoorden ook de 67- jarige A. Halbesma van Beers en de even oude R. de Jong van Staveren. De klasse-indeling was: 26-30 punten voldoende; 31-35 ruim voldoende; 36-40 goed; 41-45 zeer goed; 46-50 uitmuntend. Al met al kan men zeggen dat deze tocht, ondanks dat men concurrentie van Leeuwarden en Drachten had, zeer ge slaagd is, zodat de organisatoren met voldoening op hun werk terug kunnen zien. Vermelden we nog dat de Roode Kruis colonne de stoet volgde om zo nodig hulp te verlenen. De heer W. G, Baarda, die periodiek aftrad, werd herkozen en in de plaats van de heer S. G. Ruiter, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen de heer F. Z. Ruiter. In de kascommissie voor dit jaar werden benoemd de h.h. J. Klazema en B. Hoekstra. Medegedeeld werd, dat de burgemees ter zich bereid heeft verklaard in ’t na jaar een inleiding voor de leden te hou den, die daarna ook vragen kunnen stel len, De Cebuto heeft een aantal vijfdaag se reizen van Holland uit georganiseerd, die Bolsward als eindpunt hebben, maar thans zal een dag worden besteed voor een bezoek aan Sneek met gelegenheid tot het maken van boottochten naar het meer. Van de Sneker zakenlieden wordt verwacht, dat ze die dagen extra hulp vaardig en vriendelijk voor de toeristen zullen zijn, aldus de voorzitter. goed inzicht hebben in hetgeen het plat teland nodig heeft. De belangen van Sneek in 't bijzonder werden ook zeer uitvoerig besproken, waarbij de noodzakelijkheid hier zo spoe dig mogelijk een campingterrein voor caravans en kampeerders in te richten door verschillende leden werd aange toond. Komt dat hier niet vóór 1960, dan gaat het socia*al toerisme onze stad voorbij. Besloten werd binnenkort een aparte vergadering aan dit vraagstuk te wijden, waarin dan een commissie zal worden benoemd om te onderzoeken of het mo gelijk is hier, zo nodig door particulie ren, een dergelijk terrein tot stand te brengen. In de Libanon is het nog lang niet rustig. Door het nieuws uit Frankrijk zijn de gebeurtenissen in de Libanon een beetje naar de achtergrond gedrongen. In Tripoli is het echter nog lang niet rustig. Vrijdag is het opnieuw tot een tref fen gekomen tussen regeringstroepen en opstandelingen. De rebellen zijn voor zien van de nieuwste automatische wapens. Foto: Zelfs een vrouw houdt een machinegeweer in gereedheid. H. Visser, Koos Feenstra, E. van der Zijpp, H. Repko, Tjallien van der Sluis mej. E. C. Zjjlstra; in de tweede ont moeting was de volgorde: Feenstra, v.d. Zijpp, Visser, Repko, mej. Zijlstra, Boomsma en Tjallien v. d. Sluis. v. d. Zijpp hield met 23.1 punten ste vig de leiding. Daarna volgen Koos Feenstra 19.2 pnt.; H. Repko 18, Tjal lien v. d. Sluis 12, H. Visser- 11, J. Boom sma 9.1 en mej. E. C. Zijlstra 4 pnt. In de 16 m2 klasse startten de eerste maal zes, daarna zeven deelnemers De uitslagen van deze twee ontmoetingen liepen echter sterk uiteen. De eerste werd gewonnen door T. de Haan, ge volgd door Piet Amsterdam, Tabe Rad- sma, N. Graatsma, A. J, Sminia en A. Brenninkmeijer. De tweede bracht Jan Burema, die daarvoor niet startte, aan de kop en toen was Graatsma tweede, Amsterdam derde, de Haan vierde, Rad- sma vijfde. Sminia zesde en Brennink meijer zevende. Jan Burema verstevigde hierdoor zijn voorsprong. Hij leidt nu met 19.3 pun ten. Daarna vermeldt de lijst: Radsma 17, Amsterdam 16, Sminia 14, de Haan 11.1, Graatsma 10 en Brenninkmeijer 7 punten. Bij de Regenbogen ontbrak Ooms, maar nu completeerde Priester het trio. Deze had in de tweede ontmoeting ook een fraaie kans om te winnen, maar liet zich op het laatste eind toch nog door Alberda passeren, die daarmee bei de wedstrijden won en met 14.4 punten voor de anderen onbereikbaar is gewor den. Zwart, die resp. als tweede en der de eindigde, bezet met 9 punten de twee de, Priester met 5 pnt. de derde plaats. Donderdagavond werd hier ter stede een grootscheepse B.B.-oefening gehou den. Men ging daarbij van de onderstel ling uit dat een vliegtuig in de omge ving van het slachthuis was neergestort, tengevolge waarvan er vele gewonden waren en eén boerderij aan de overzijde van de Houkesloot in brand was ge raakt. De brandweer werd gealarmeerd en ijlde met drie auto's naar de plaats des onheils en de verschillende afdelin gen van de B.B. werden gemobiliseerd, ook die uit IJlst, vanwaar ook de brand weer in actie kwam. Er was uiteraard na de eerste schrik, welke de gillende sirenes van de brandweer veroorzaakten, veel belangstelling van het publiek voor deze oefening, die naar het oordeel van het districtshoofd van de B.B. de heer J. Wind uitstekend geslaagd kan worden tje en twee slaapruimten met voor drie ëATlAAmrL Pn arhFAw vi&r claannloaFön mof- anHiiirv»- Als inzet van de feestweek introdu ceerde zaterdagmiddag het Sneker Ac tiecomité bij de burgerij „De Sneker Schatkist 1958”. Voorafgegaan door het Stedelijk Muziekkorps werd de talloze belangstellenden de kist met kostbare inhc d ’s middags 4 uur in diverse stra ten getoond, waarbij het Actiecomité instructies en aanwijzingen gaf hoe men zich straks in het bezit van de kist zou kunnen stellen. Deze schatkist bevatte een aantal bonnen ter waarde van totaal f 100.en voorts zouden nog een vier tal pseudo-schatkistjes verborgen wor den, waarin zich echter toch ook waar debonnen bevonden. Al deze bonnen konden besteed worden bij de winkeliers- leden van het Actiecomité, kenbaar aan de bekende rode driehoekjes. Het spreekt dat velen zich met enthousiasme in de speurtocht wierpen. Des avonds vond onder veel publieke belangstelling de ontknoping plaats op het Schaap- marktplein. Jan Schotanus, wonende aan de Wil lem Lodewijkstraat 91 bleek de vinder te zijn van de schatkist, terwijl de vin ders van de dozen waren Oene Metse laar, Hopperstraat 10; S. v. d. Wal, Kruizebroederstraat 83; Johan Gaastra, Oppenhuizerweg 70 en mej. Jansen, Scherhemstraat 54, allen alhier. heer al binnen?” Alles wordt rustig en nauwkeurig ge controleerd; mevrouw wordt naar haar nicht gebracht en een vergeten lucht kussen wordt nog vlug uit het Verpleeg huis gehaald. Intussen wenkt een oude heer uit de „rooksalon” naar de mensen op de wal „wat een heerlijk weer.” De patiënten in de bedden voor de grote ramen kijken genoeglijk naar alle bereddering en de lopende patiënten zit ten buiten in de beschutting van de grote kajuit en glunderen en wuiven. Negen uur: alles klaar? Beweging on der de leden van de colonne „Nee, nee, we hebben nog geen aardappelmes jes!" Twee meisjes rennen weg en lenen van hulpvaardige Pampuskadebewoners vier mesjes! Het dinee is gered! „Is de kok er al?” „Heeft iemand de kok ge beld?” Weer een lichte paniek, tot ie mand met de kalme mededeling komt dat de kok van hotel Bonnema al aan boord is. Vijf over negen: nu maakt de boot zich langzaam los van de wal. De Toerist tuft er driftig achteraan. Veel wuivende mensen op de boot en op de wal: men gaat een dag van zon en intens genieten tegemoet. Er wordt gevaren over- Eernewoude. Grouw er wordt genoten van zon op de golven en van onderlinge gezellige gesprekken. Er wordt gezongen en bij Eernewoude heerlijk gegeten: soep, bloemkool of andijvie, gehakt, vla of een sinaasappel. Daarna een dutje en dan maar weer zo heerlijk varen en kijken naar alle mooie plekjes van ons prach tige Heitelan in de voorzomer. De heer C. J. Berkhout, verleden jaar gekozen tot voorzitter- van de Vereni ging van Sneker Zakenlieden, leidde donderdagavond in Rest. Piso voor de eerste maal de algemene ledenvergade ring van deze vereniging, waarvoor 1957, zoals hij in zijn openingswoord mededeelde, een druk jaar is geweest. Dat bleek ook uit het jaarverslag van de secretaris de heer A. D. van Zut- phen, dat vooraf aan de leden was toe gezonden, en waarin de acties van ver leden jaar stuk voor stuk werden geme moreerd. Aan het punt recreatie werd ook weer de nodige aandacht geschon ken. In een vergadering van het be stuur met dat van V.V.V, werd in dat verband ook de bootverbinding met het paviljoen besproken waarbij ook de ser vice welke daar aan de bezoekers wordt verleend, ter sprake kwam. Bij B. en W. is een verzoek ingediend om de le Oosterkade te reserveren voor fouragerende watersporters. Deze zou den daar dan voor een bepaalde tijd, bijv. 1% uur, moeten kunnen aanleggen voor het doen van hun inkopen in de stad. Een beslissing hierover is nog niet genomen. Volgens het verslag van de penning meester de heer P. Postma, telt de ver eniging momenteel rond 220 leden. De rekming sloot met een voordelig saldo van f 1008.36, d.i. f95.44 meer dan het jaar daarvoor. Dg kascommissie, bestaande uit de h.h. U. Faber en J. Klazema, stelde voor de rekening goed te keuren met decharge voor de penningmeester, waar toe werd besloten. Wat een vreugde in vele harten, wat een gezellige bedrijvigheid op de Pam puskade waar de grote Princenhof en de kleine Toerist al heel vroeg in de mor gen in gereedheid werden gebracht door de Roode Kruis colonne onder leiding van dokter van Reekum. Een paar uren later begon het af en aanrijden van de auto's, de invalide-wagentjes, de ambu lance auto. Met grapjes en een gezellig praatje werden de patiënten aan boord gebracht. Een lid van de colonne hield aan een tafeltje nauwkeurig de aante keningen bij en de toeschouwer moet grootste bewondering hebben voor een dergelijke perfecte organisatie waarbij rekening wordt gehouden met vele uitlopende wensen en behoeften. „Mevrouw Zus is wat doof en wil graag naast haar vriendin zitten die haar kan verstaan. Mijnheer Zo moet zout- en suikerloos dieet, mevrouw Die en Die zit op de Toerist en haar nicht is op de grote boot. Is die lange mijn- Gistermiddag plm. 2 uur is op de Lemmerstraatweg in Hommerts de 60« jarige L. Werkman uit Gaastmeer, die per bromfiets op weg was naar Sneek, door een personenauto aangereden wel-» ke bestuurd werd door de heer v. d, Geijn te Maastricht. Werkman die zijn vrouw wilde be zoeken die in het ziekenhuis alhier ver- pleegd wordt, kwam van de Heeger weg af en reed zonder op het verkeer te letten de voorrangsweg op, waar de heen v. d. Geijn hem niet kon ontwijken. De man werd geschept en tegen een langs de weg staand hek gesmakt, waar hij ernstig gewond bleef liggen. Vermoede lijk had hij een schedelbasisfractuur. Hij is met de direct telefonisch ontboden ambulance-auto naar het St. Antonius ziekenhuis Vervoerd. Hedenmorgen, zo deelde men ons daar mede, liet zijn toestand zich vrij gunstig aanzien. Bovengenoemde rit welke door de M.A.C. J. C. Visser alhier zaterdagmid dag werd gehouden, trof het bijzonder met het weer, doch de deelneming bleef beneden de verwachting. Plm. 45 deel» nemers verschenen aan de start. Voor zitter Wielinga had zich weer belast met het uitzetten van het parcours, dat een totale lengte hid van 66 km en ge reden mocht worden met een gemiddel de snelheid van 36 km per uur. De route liep van ’t clubhuis hotel Hanenburg over Jutrijp, Hommerts, Heeg, Gaast meer, Oudega (W.), Blauwhuis, Ded- gum, Parrega, Bolsward, Nijland, Wol» sum, Blauwhuis, Nijezijl, Osingahuizen* Hommerts, Jutrijp naar Sneek waar de finish-contröle opgesteld was aan de IJlsterkade. In onderdelen splitsten de route’s van motor- en autorijders zich, hetgeen in enkele plaatsen nogal enige verwarring stichtte. De uitslag luidt: Motoren Soloklasse: 1 A. de Jager, Leeuwarden 13 strafp.; 2 J. Boelens, Dok’-um 34 strafp.; 3 A. Korfmaker, Sijbrandaburen 51 strafp. Motoren Duoklasse: 1 L. Cnossen, Hartwerd 5 strafp.: 2 F. Stallinga, Fols- gare 6 strafp.; 3 D. de Boer, Sneek 6 strafp.; 4 J. Kers, Marknesse 6 strafp.; 5 S Geertsma, Heerenveen 8 strafp. Autoklasse: 1 G. Ligthart, Sneek O strafp.; 2 P. Walsweer, Sneek 0 strafp.; 3 J. Noorbeek, Heerenveen 2 strafp.; 4 J. van der Meulen, Leeuwarden 2 strafp.; 5 C. Wind, Sneek 3 strafp.; 6 A. Heida, Gorredijk 3 strafp. Door deze uitslag, en met nog 2 ritten voor de boeg, staat de M.A.C. „J. C. Visser” onbedreigd aan de kop van de ranglijst en het moet al raar lopen als niet voor de derde achtereenvolgende maal het Provinciaal kampioenschap bij de M.A.C. J. C. Visser terecht komt. In het persoonlijk klassement heeft in de motoren soloklasse A. Jager uit Leeuwarden de leiding, gevolgd door A. Korfmaker van Sijbrandaburen, die lid is van J.C.V. Sneek. In de autoklasse gat de strijd tussen de drie J.C.V.’ers J« Kers, Marknesse; D de Boer, Sneek en S. Geertsma, Heerenveen. Bi* de auto’s wordt de eerste plaats ingenomen door J. v. d. Meulen van Leeuwarden, op de voet gevolgd door J. Noorbeek van Heerenveen, die lid is van de M.A.C. J. C. Visser. De volgende provinciale rit vindt plaats op 11 juni. De start daarvan is te Oranjewoud. Zaterdag en zondag werden op het Sneekermeer wederom uitwisselingswed- strijden gehouden tussen de Friese Val kenclub Jacoba van Beieren” en de club uit Loosdrecht. Van elke club na men aan de wedstrijden vijf teams van twee zeilers deel, die om beurten stuur den. terwijl zondag tevens van boten werd gewisseld. Alle Valken waren door Friezen beschikbaar gesteld, maar om alle deelnemers gelijke kansen te geven, zeilden de genaren niet in hun eigen boot. Omdat er zaterdag te weinig wind was, werd de mooie zandloperbaan toen maar eenmaal gevaren. Maar gisteren was het ideaal zeilweer met een stevige en constante bries uit het zuidoosten, zodat er toen vlot drie wedstrijden over twee routes gezeild konden worden, ’s Morgens een en 's middags twee. De uitslagen waren als volgt: J. v. B. Loosdr. 30.1 25 30.1 25 26.1 29 25.1 Het mooie weer had nog velen te elf der ure doen besluiten om aan de tocht deel te nemen, waardoor het aan de start bij café Reen een en al drukte was om deze „laatkomers” nog in te schrij ven, maar klokslag half 3 vertrokken de deelnemers aan de 25 km tocht gevolgd te 2.45 door die van de 15 km tocht. Te 3 uur vertrokken de deelnemers aan de 10 km tocht. Iedere deelnemer die de tocht volbracht ontving een fraaie her- inneringsmedaille, de groepen bekers e.d. Ter gelegenheid van het 10-jarig ju bileum werd de deelnemers na afloop gelegenheid gegeven gratis een filmvoor stelling bij te wonen waar o.a. werd ge draaid de prachtige film van de vier daagse „40 x 4”. Er werd, een druk ge bruik van deze gelegenheid gemaakt. We laten hier de uitslag volgen 10 km tocht: Noorderhoek groep B: 451/6 punt. 2e Hervormde school IJlst, 445/s punt. 3e Speeltuinver. Noorderhoek groep D 434/« punt. 4e: Wats te Bantega 43 punten. 5e: Speeltuinver. Noorderhoek groep C 425/« punt. 6e Welpen Voetbalver. Sneek 415/e punt. 7e; Spartanen Voetbalver. LSC 383/b punt. Van de individuele deelnemers arri veerden in deze groep gebr. M. en T. Silvius resp. 13 en 12 jaar, wonende Fred. Hendrikstraat, als eersten. Paulien- tje Slob, le Oosterkade, 8 jaar, verscheen van de meisjes het eerst aan de finish. 15 km tocht: le prijs: Speeltuinver. Noorderhoek groep A 46 punten; 2e pr. Wats te Bantega 451/g punt. 3e pr. Open bare Lagere School te Makkum 435/s punt. 4e pr. Wandelver. Vlug en Lenig Sneek 423/6 punt. 5e pr. C.V.O. School te Scharnegoutum 414/6 punt. Van de individuele deelnemers kwa men het eerst aan de finish Ate Lourens 11 jaar te Scharnegoutum en Arjen Vis ser 13 jaar, te Bolsward. 25 km tocht: le prijs: Wandelsportver. Wats te Bantega 48‘/8 punt. 2e pr.: Wan delver. Chemica Foxhol 45T/o punt; 3e pr. Wandelver. Hoijas Assen 445/a punt. 4e pr. Geref. Jeugdclub Scharnegoutum 44 punten. In deze groep waren van de individu- Het weer was zaterdagmiddag tijdens de seriewedstrijden van de K.Z.V.S. heel wat milder dan voor veertien dagen. De zon scheen nu zo heerlijk, dat het ver blijf aan en op het water een genot was. Het was alleen jammer dat er door elkaar genomen maar weinig vind was, terwijl deze bovendien steeds heen en weer dwarrelde, wat nogal eens niet voorziene veranderingen in het veld bracht. De Schouwen waren nu ook van de partij, waarvan de Foarüt van B. v. d. Veen te Oppenhulzen beide malen won. In de eerste wedstrijd was F. F. Atsma tweede en E. Hoekstra, Jutrijp derde, in de tweede finishten zij in omgekeerde volgorde. Door deze uitslag heeft v. d. Veen met 6.2 punten de leiding en hebben Atsma en Hoekstra elk 3 punten. In de Pampusklasse werd de voor sprong van Hennie de Jong tot het mi nimum (0.1 punt) verminderd. Broer Piet finishte nu de eerste maal aan de kop en daarna als tweede, terwijl de lei der het niet verder kon brengen dan de d"rde en de vierde plaats. In de eerste race (hmm) bezette van Foeken de tweede en Jissink de vierde plaats, maar in de volgende fungeerde Jissink als aanvoerder en eindigde van Foeken als der Ie. Na vier wedstrijden is de stand hier: H. de Jong 11.2 pnt.; P. de Jong 11.1 pnt.; K. Jissink 9.1 pnt.: J. van Foeken 9 pnt. De Vrjjheidsklasse telde thans zeven deelnemers, van wie J. Boomsma de eerste en Koos Feenstra de tweede wed strijd won. Boomsma werd gevolgd door Het personeel van Gemeentewerken alhier behoeft voortaan niet meer te zoeken naar een vacantieverblijf. Dit vraagstuk hebben ze zelf opgelost door met vereende krachten en beurzen in hun vrije tijd een kampeerwagen te bouwen, waarin ze om beurten, door lo ting uit te maken, een week vacantie met hun gezin kunnen doorbrengen. De fraaie wagen, die 9 meter lang en 2.40 m. breed is, is verleden week ge reed gekomen en zaterdagmorgen bij het gloren van de dag naar Oudemirdum ge reden, waar hij in een prachtige bosrijke omgeving een plaats heeft gekregen in het gemeentelijke caravan-kamp. Hij biedt de bewoners veel comfort. De indeling bestaat uit een kamer van 3.50 x 2.40 en 2.25 m hoog, een keuken- Na afhandeling van de agenda werd breedvoerig van gedachten gewisseld over de ontvolking van het platteland. Volgens de voorzitter is dit wel een modewoord geworden waarover niet al tijd op de juiste wijze wordt gesproken, maar een feit is dat Friesland zit met het probleem van haar statisch bevol- kingsgetal. Toch liggen z.i. onze beste kansen in het rustig doorgaan en te la ten zien wat we hier hebben, niet alleen cultureel maai’ ook economisch. Willen we echter wat bereiken, dan zal dat in samenwerking met andere plaatsen moeten gebeuren. Wat Sneek betreft is er een absolute belangengemeenschap met de dorpen in de omgeving. Wel moet Sneek verzorgingscentrum blijven, maar de gewone dagelijkse benodigdhe den moeten ook in de dorpen gekocht kunnen worden. Verder dient men zich bezig te houden met verantwoorde ont spanning en het bevorderen van de cultuur en de zelfwerkzaamheid op cultureel gebied in de dorpen. Als cen trumplaats moet Sneek derhalve een jn >r et

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1