De nieuwe Zeilkoningin geestdriftig ingehaald Selectiewedstrijden in de Flying Dutchmankiasse ned. staatsloterij De beslissende seriewedstrijden van de K.Z.V.S. IJLST van en A G E N U A Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL o F Maandag 9 juni 1958 Redakteur. L. KIEZEBRINK 359e Zeilkampioenen in haar gevolg Opbrengst collecte Een onbevredigend slot Uitstapje Sociëteit Ouden van Dagen B. v. d. Veen, Piet de Jong, Louw Feenstra, Jan Burema en Joh. Alberda wonnen de hoofdprijzen Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Enorme oogst van Coloradokevers ek 1 Veilig Verkeersdag Sneek Hef Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uHgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD =7":- Vermogen van Johannes Bast aan Langweer vermaakt Opsporing verzocht F 1 r 113e jaargang no. 46 L MBA H id Vierde klasse Trekkingen derde week Naar de Jachthaven. Nieten g- AMICITIA THEATER. Zaterdagmiddag Prestatie beslissend. de De Roode Kruis collecte heeft te IJs- brechtum opgebracht f 74.75, te Tirns f 44.— totaal f 118.75. Zaterdagmiddag viel de beslissing in de seriewedstrijden van de Kon. Zeilver. Sneek, die dit jaar wat het aantal deelnemers betreft wel heel teleurstellend zijn verlopen. Dit zal voor het bestuur stellig aanleiding zijn te overwegen of al dan niet op deze weg moet.worden voortgegaan. In elk geval zullen de wedstrijd- zeilers meer belangstelling moeten tonen dan de laatste jaren al het geval is ge weest. Woansdei 25 juny. Selskip Tetman en Jarich yn Heech mei „De tiid sil it leare”. Woensdag 11 juni ’s avonds 8 uur Evan- gelisatiesamenkomst op het Waag- plein. Medewerking van de Harmo nie en Zangkoren. Donderdag 12 juni ’s avonds 8 uur film: Jody en het hertenjong. Maandag 9 t/m woensdag 11 juni iedere avond 8 uur film: Botsende jeugd. Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs t 3.— per hall jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. n 26; A. J. Smi. Th. de Haan 17.1; Is Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) k te kort van ring aar- kan irin- ibli- ge- be- ruk reer [jfs- in- an I ti inj da Zij rur sec Ier re- Hoge prijzen en uitgelote num mers van te Sneek verkochte loten. was het uitgezocht weer voor deze wed strijden. Het matige zuid-zuidwestelijke windje gecompleteerd door de zon, kwam vrijwel overeen met de omstandigheden op de tussen de bergen gelegen Attersee, waar het nimmer hard waait. Van de 20 candidaten die zich aanvankelijk hadden aangemeld, kwamen nu 15 aan de start. Op het voordewindse rak van Gossepalen naar de Heerenzijl leverden de door de zon beschenen wit, rood, geel, blauw, groen en blauw-geel gekleurde spinakers 'n kleurrijk schouwspel op, waarvan de vele toeschouwers zeer hebben genoten. Jopie Bouman kwam na twee routes als eerste uit de strijd. In ’t laatst kwam zijn overwinning echter nog ernstig in gevaar toen hij te ver naar de wal door liep en Jongeneel onder hem wegdraaide. De achterstand die Bouman daardoor opliep zou hem zeker noodlottig zijn ge worden, maar gelukkig voor hem fi nishte zijn concurrent door de verkeerde lijn zodat hij toch nog won. Tweede was Jongeneel, derde Laagwater, vierde Joop Helder, vijfde Schooneveldt, zesde Jaap Helder, zevende H. Prins, achtste Jong kind, negende Frech. tiende Stenhuis, elfde de Vries, twaalfde Bierman, der tiende Wulff en veertiende Jager. Oer- lemans, die als zevende door kwam, werd wegens een overtreding direct na de start uitgesloten. Van 30 augustus tot 7 september a.s. zullen op de Attersee in Oostenrijk de zeilwedstrijden om het wereldkampioenschap in de Flying Dutchmankiasse wor. den gehouden. Ons land kan daaraan met vijf zeilers deelnemen. Een van deze vijf wordt de nationale kampioen Jac. Kraan, die automatisch wordt uitgezon den. De andere vier moesten door selectiewedstrijden worden aangewezen. De eerste hiervan werd 17 mei op de Westeinder gehouden. Het ongunstige weer liet toen maar één wedstrijd toe, na afloop waarvan N. Oerlemans met 1402 punten de leiding had, aan de kop gevolgd door Joop Helder met 1101, Ed. R. Frech met 925, Ulbe de Vries met 800, A. Wulff met 703 en J. D. Schooneveldt met 624 punten. De andere elf, onder wie Jaap Helder, Jopie Bouwman en Ul be Jager, die niet door de finish gingen, hadden elk 101 punten. Zaterdag en gisteren werden de wedstrijden voortgezet op het Sneekermeer onder leiding van het wedstrijdcomité der K.Z.V.S. aangevuld met de heren C. Th. Gülcher en S. G. Rodenhuis die door de K.V.N.W.V. waren aangewezen. Onder leiding van de Plantenziektekun- dige dienst hebben ongeveer 20 school kinderen uit Oudemirdum aan de IJsel- meerkust ongeveer 10000 coloradokevers gevangen, die daar waren aangespoeld. Bij de aankomst op het stadhuis werd het gezelschap door burgemeester' Ras- terhoff op de trap verwelkomd waarna hij hen in de hall voorstelde aan de wet houders. de secretaris, de korpschef en vele andere dames en heren. Natuurlijk waren ook de fotografen en verslag gevers aanwezig en temidden van dit uitgebreide gezelschap zat dan de zeil koningin met een vriendelijk lachje te luisteren naar de toespraak van de bur gemeester. Jong, sportief en elegant zat onze nationale Zeilkoningin Trees Selva zaterdag middag in de met bloemen versierde raadszaal van het stadhuis. Sportief was ze in haar allerliefst zeilcostuumpje, blauw-wit geblokte broek, blauwe blazer, elegant in haar houding en het gebaar waarmee ze haar ruiker anjers droeg. Haar hofdames Margreet Krook en Martha Alberda waren in dezelfde stijl ge kleed, Margreet in een beige broek met truitje waarover een blauw-wit gestreepte blazer, Martha in een witte broek en trui met een blauw-wit-geel gestreepte blazer. Zjj droegen prachtige rozen In de arm en het hele groepje- van-drie was een aantrekkelijk middelpunt in de statige zaal vol officiële per sonen. de in. ser af- en or et st jn De strijd in de schouwen leverde weer twee overwinningen op voor B. v. d. Veen die daardoor ongeslagen winnaar van de hoofdprijs werd en ook deze mid dag weer in het bezit kwam van de dag prijs. Hij eindigde met 12.4 punten. Twee de werd E. Hoekstra, Jutrijp met 7.1, derde F. F. Atsma met 4 punten. Hennie de Jong heeft het kampioen schap in de Pampusklasse waarop hij de eerste zaterdag met twee overwinnin gen regelrecht scheen af te stevenen, niet kunnen behalen. Het eindresultaat was juist tegenovergesteld: de laatste plaats met 12.2 punten. In de eerste ont moeting zaterdagmiddag, waarop de zuid- zuidw. wind voor hem weer te zwak was, lag hij al weer aan de staart. Hij probeerde het halverwege de tweede route nog wel met het aanslaan van een hol tuig, maar ook dat bracht geen baat. Jissink finishte als eerste, Piet de Jong als tweede, van Foeken als derde en Hen nie als vierde. Voor de tweede wedstrijd werd, evenals voor de andere klassen, maar één route gevaren maar pas hierin viel de beslissing, zodat de spanning er tot 't laatst in bleef. Jissink had weer enige tijd de leiding, maai- nog voor de boei in Gossepalen nam Piet de Jong de kop over. Zo bezette Jissink de tweede plaats, van Foeken de derdé en Hennie de Jong de vierde. Door zijn prestaties op deze middag won Jissink echter de dagprijs. De hoofdprijs was'met 16.2 pun ten (na aftrek van de slechtste wedstrijd) voor Piet de Jong. Daarna volgden Jis sink met 15.2, van Foeken met 13 en Hen nie de Jong met 12.2 punten. Van de zeven starters in de Vrijheids- klasse zette Louw Feenstra met een eerste en een derde plaats de kroon op ’t werk. Hij won zowel de dag- als de hoofdprijs. E. v. d. Zijpp, die in de eerste race als vierde eindigde, won de laatste. Visser was beide keren tweede. In deze klasse is de eindstand: Louw Feenstra 31.3 pun ten; E. v. d. Zijpp 30.2; H. Visser 23; H. Repko 22; J. Boomsma 16.1; Tjallienv. d. Sluis 13; mej. E. C. Zijlstra 10 punten. Hoewel Jan Burema na de laatste wed- Zaterdag 21 juni. Avond-courses op de Nutsbaan te Joure. Aanvang half zeven. Om 12 uur zou opnieuw worden ge start, maar het weer werd steeds slech ter, zodat op de starttoren de rode vlag voor een half uur uitstel werd ge hesen. Doch om half een bleek ’n grote groep zeilers niet bereid te starten. Zij achtten het geen vaarbaar weer en volgens hen had het ook geen zin on der deze omstandigheden voor de se lectie te varen. Drie candidaten, onder wie Schipper en Jaap Helder gaven wel aan het startschot gehoor, maar toen de anderen niet volgden, keerden ook zij terug. Allen voeren toen naai- het Pa viljoen, zodat deze wedstrijden wel een zeer onaangenaam en onbevredigend slot kregen, waarover het wedstrijd comité terecht zeer ontstemd was. strijd van de 16 m2 klasse, die hij als tweede beëindigde, werd uitgesloten we gens een overtreding, kon de hoofdprijs hem tóch niet meer ontgaan. Hij had de eerste maal nl. gewonnen en eindigde met 28.4 punten uit vijf wedstrijden aan de kop. De dagprijs was voor Sminia, die de eerste maal als vierde en daarna als derde finishte. De laatste maal echter werden ook de Haan (die als eerste werd af geblazen) en Radsma (vijfde) gedis- qualificeerd omdat ze van schip hadden gewisseld. Daardoor schoof Sminia op naar de eerste plaats wat hem de dagprijs bezorgde. De éindstand is hier: Jan Burema 28.4 punten; Piet Amste nia 25.1; T. Radsma Nico Graatsma 17; A. Brenninkmeijer 13. In de Regenboogklasse won Alberda ook deze beide wedstrijden, zodat hij eveneens ongeslagen en met 20.5 punten hoofdprijswinnaar werd en tevens zijn derde dagprijs in ontvangst kon nemen. Zwart, beide malen tweede, bezet met 15 punten de tweede plaats, Priester met 9 de derde. De burgemeester reikte daarna de leg penning uit aan de zeilkoningin met de wens dat zy haar titel in de komende wedstrijd sportief zal verdedigen. Doordat het bestuur van de K.Z.V.S. wegens wedstrijden niet aanwezig kon zijn, overhandigde de heer H. S. Groen hout, voorzitter van de S.Z.C., de wis- selbeker aan de zeilkoningin. Dinsdag 10 en donderdag 12 juni 's av. 8 uur Kookdemonstratie Firma Ha- fix, Venlo in Hotel Hanenburg. Woensdag 11 juni ’s avonds 7.30 uur in café Piso Voorlichtings- en film avond over de Kustvaart. Nadat een groot aantal sportvereni gingen voor het stadhuis gedefileerd had, reed het gezelschap in auto’s, voorafgegaan door de Chr. Muziekver. Harmonie en gevolgd door de sportor ganisaties, naar de Jachthaven waar de Zeilkoningin met haar hofdames en ge volg. alsmede het bestuur van het Actie Comité en een aantal prominente zei lers, zich inscheepten op de zeven gereed liggende motorkruisers voor de feeste lijke vaart naar de Waterpoort. De „Toerist” van de heer M. van der Werf, waarop de muzikanten van „Harmonie” een goed plaatsje hadden gevonden om de intocht met hun muziek op te vrolij ken, voer voorop. Een stortbui dreigde even als spelbreker op te treden, maar gelukkig was deze maar van korte duur en werd de rondvaart door de grachten naar de Kolk een groot succes. Zij bracht heel wat mensen op de been. Stonden langs de kaden al dichte drom men toeschouwers het passeren van de vloot gade te slaan, dit bereikte zijn j hoogtepunt rondom de Waterpoort, waar in 't midden van de Kolk een door het personeel van Vroom en Dreesmann zeer fraai versierde zolderschuit lag waarop de Snekermeer-zwabbers met hun jolige muziek het duizendkoppige publiek amuseerden. En statig stond daar de oude Waterpoort in het licht van de schijnwerpers en het werd een fantastisch schouwspel toen onder Ben gaalse verlichting van de poort af een waterval van vuurwerk neerdaalde, maar dat helaas door velen niet kon worden gezien. Om plm. 10 uur was het feest afge lopen. Maar dat ook in de hoogste kringen belangstelling bestaat voor de recreatie bewijst wel het voorgenomen bezoek van dr Veldkamp, Staatssecretaris van Eco nomische Zaken, die zich op 2 en 3 juli persoonlijk op de hoogte zal stellen van de mogelijkheid en de plannen voor re creatie (ook dat van Wymbritseradeel) in Friesland en op de eilanden. In re geringskringen is men er nl. van over tuigd, dat er op korte termijn iets moet gebeuren nu het Westen vol zit en alle mogelijkheden voor recreatie daar zyn benut. Frech, Bouman, Bierman, Jongeneel, Wulff, Joop Helder, Jager, Laagwater, Stenhuis en Jongkind. Schipper finishte foutief. Na deze derde ontmoeting had Oerle mans met 2604 punten de leiding en Joop Heldei- met 2340 de tweede plaats behou den. Bouman was echter met 2206 opge schoven naar de derde plaats, Frech met 2173 een achteruit gegaan, terwijl Jaap Helder in één ruk met 2127 tot vijfde ge promoveerd was. Zoals wij reeds meldden zal a.s. don derdag hier de Veilig Verkeersdag wor den gehouden. De opening geschiedt ’s morgens 9 uur op de Marktstraat, waar burgemeester Rasterhoff een kort woord zal spreken. Direct daarna vangt de eerste filmvoorstelling in Ons Gebouw aan, waar die dag verder nog drie van deze voorstellingen worden ge geven. Ook in de toneelzaal van hotel Hanenburg zullen vier i in dergelyke filmvoorstellingen plaats hebben. In to taal zullen ongeveer 4000 kinderen deze voorstellingen bywonen en deze Veilig Verkeersdag meemaken. Per auto zal in de stad propaganda voor Veilig Verkeer worden gemaakt. Ten slotte zal op het Martinipleln in de openlucht om 21 uur een filmvoor stelling betreffende Veilig Verkeer wor den gegeven. De zeilkoningin, aldus de burgemees ter, wordt dit jaar nu eens niet gevolgd dooi' andere koninginnen, maar door een gez lschap mannen die, evenals zij, hun kundigheid op zeilgebied hebben be wezen. Ook een zeilkoningin wordt niet gekozen om haar gratie en schoonheid; men neemt hier de prestatie in ogen schouw. We willen U van harte geluk wensen met uw prestatie waarmee U bewezen hebt over de nodige taktiek te beschikken. Ongetwijfeld zult U deze kundigheden ook nodig hebben als U eens zult plaats nemen in de huwelijks- boot en ik hoop dat deze boot dan zal terecht komen waar U als stuurvrouw haar wilt hebbep. Met uw bekwaam heden zal dit ongetwijfeld wel gelukken. Het komt er in het leven maar op aan dat wij de ons opgegeven taak zo ver richten dat we niet onder de maat blij ven; men zou deze levensopgave kun nen vergelijken met uw zeilprestatie. Symbool. Donderdag 12 juni. Modevakschool „Krijtenburg”. Show van gemaakt werk der leerlingen in Aere Peren- nius. Aanvang 1.30 uur. Donderdag 12 juni. Martiniplein, ’s avonds ongeveer 21 uur. Film vertoning op het Martiniplein (Vei lig Verkeersdag), Zondag 15 juni. Grote landdag van de federatie Friesland van Volksonder wijs en de N.O.V. te Drachten. Aan vang 2 uur. Medewerking van de Jonge Flierefluiters. „Onze beide verenigingen zyn blij dat U dit jaar vergezeld wordt door zeilkampioenen”, zei de heer Groen hout. „Dit ligt meer op het spor tieve vlak en wij stellen dit initia tief van het comiét zeer op prijs. Wy zouden graag zien dat u met uw tegenwoordigheid de Sneek-Week kwam opluisteren en misschien zou U kunnen bevorderen dat de zeilers van een bepaalde klasse een ge meenschap gaan vormen zoals nu o.a. de valkenzeilers een vereniging hebben. Dit werkt nl. stimulerend op het wedstrijdbezoek”. Een glimlachende Trees Selva nam de wisselprys in ontvangst en de zeilkam pioenen ontvingen van de heer Groen hout allen het clubboekje van de S.Z.C. Eigen geld 1391, 1588, 1601, 6379, 6394, 6413, 11302, 11328, 11336. 13044, 13053, 14727, 16963, 16992. kan geven, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met voornoemde commandant, telefonisch te bereiken onder nummer 214, netnummer 05175, of met de politie in zyn of haar woonplaats. De heren Gülcher en Rodenhuis zullen nu rapport uitbrengen aan het bestuur van de K.V.N.W.V. dat met de houding van de zeilers op de hoogte zal worden gebracht, terwijl ze daarin waarschijnlijk de aandacht zullen vestigen op de ge slaagde lichtweer-wedstrijd van zaterdag. Want hierop moet naar hun mening het zwaartepunt vallen. De beslissing is ech ter aan de K.V.N.W.V. Ondanks het ongure weer waren er toch nog heel wat belangstellenden op het Kolmeersland, die met grote aan dacht en vaak bewondering ook de spec taculaire strijd van de zeilers tegen wind en water hebben gevolgd. 1395, 1589, 1592, 1602, 1605, 1622, 1623. 6363. 6369, 6378, 6381, 6387, 6388, 6393, 6408, 6412, 6414, 8008, 8495, 8496, 11038, 11303, 11307, 11308, 11317, 11327, 11331, 11334, 11338, 11340, 11344, 11347, 11350, 11357, 11358, 13041, 13047, 13049, 13051, 13052, 16585, 16951, 16953, 16960, 16962, 16968, 16972, 16973, 16977, 16986, 16987, 16988, 16989, 16995, 17170, 17440, 21604. ALBERT KRIJGT EEN LIFT. Albert, een alligator uit de dierentuin van Cle veland (Verenigde Staten) is naar zyn zomerverblijf, een vijver in de open lucht overgebracht. Aangezien Albert van nature geen snelwandelaar is, werd het vervoer opgelast door middel vgn een kruiwagen. Het ritje beviel hem best: de oppasser had geen kind aan hem. Zondagmorgen was het weer in wel zeer ongunstige zin veranderd. Er stond een harde westelijke wind en herhaaldelijk striemden felle re genbuien op de deelnemers neer. Ulbe de Vries werd hiervan het slachtoffer. Onder in het meer liep zijn boot vol en door de afwezigheid van motorboten duurde het meer dan een uur voor hij en z’n maat Fokke Jansma door de heer Stam met zijn hoogaars gered konden worden. De boot van Ulbe Jager was losgeraakt en af gedreven, maar Jager was in zo verre toch nog fortuinlijk dat er twee maal vals gestart werd. Daardoor kwam hij bij de derde start niet zo heel ver achteraan en zelfs gelukte het hem nog vier mededingers te passeren. Jaap Helder kon de elementen nog het beste aan, want hij stuurde zijn Favo- nius als eerste over de winlijn. Daarna volgden Oerlemans, Verhagen, Te Langweer is, 86 jaar oud, over leden onze oud-stadenoot de heer Jo hannes Bast. Hier ter stede heeft hij jarenlang een groentezaak gedreven, maar in 1923 keerde hy naar zijn ge boortedorp terug. Daaruit bleek al zijn sterke gehechtheid aan zyn geboorte plaats. Nog meer bly'kt dat uit zijn tes tament, want de overledene heeft zijn vermogen, dat volgens schattingen meer dan een ton moet bedragen, aan zijn ge boortedorp nagelaten. Een stichting zal het kapitaal beheren en een deel van het geld zal besteed worden aan de aanleg van een park. De intocht van de zeilkoningin is het symbool van het begin van het zeilsei- zoen. Sneek verandert in de komende weken van gezicht; het verheugt ons, dat onze stad nog steeds een bepaalde plaats inneemt in de watersport. Sprekend tot de zeilkampioenen die de zeilkoningin omringden, sprak de burge meester de hoop uit dat zij door deze ge beurtenis met nog sterker banden aan Sneek verbonden zullen worden. Het is een goede gedachte geweest van het comité de zeilkoningin door kampioenen te laten vergezellen en we hopen dat U een prettige herinnering aan dit bezoek zult bewaren. De sociëteit voor Ouden van Dagen „Met elkaar een” maakte donderdag een uitstapje met twee bussen van de heer Sijpersma. Eerst werd door de Noord- oostpolder gereden en in Kampen ge stopt. Daarna werd de reis door prach tig natuurschoon voortgezet naar Epe, Het Loo en Apeldoorn in welke laatste plaats gedineerd werd in Hotel Port von Cleef, waarbij ruim 75 personen aanzaten, onder wie ook 'ud-voorzit- ster mevr, de JongGerling, wier aan wezigheid zeer op prijs werd gesteld. Daarna werd nog doorgereden naar Berg en Bosch, vanwaar de terugtocht werd aanvaard. Deze ging over Hattum, Zwolle en Steenwjjk, waar koffie werd gedronken, en vandaar naar de „thuis haven”, waar het gezelschap zeer vol daan ’s avonds omstreeks halftien arri veerde. De oudjes waren het comité, dat deze onvergetelyke dag voor hen organi seerde, zeer dankbaar, maar ook de bei de chauffeurs die hen op alle mooie plekjes en bezienswaardigheden attent maakten. Vooraf waren de hoge gasten en de nationale zeilkampioenen ie zich dit maal in het gevolg van de Koningin be vonden, dooi- het Actie Comité ontvan gen in Hotel Bonnema, waar ook de lunch werd gebruikt. Hierbij was óok de Rijksconsulent voor de Middenstand, on ze oud-stadgenoot W. Riemersma aan wezig, die na de begroeting door de heer W. G. Baarda, waarbij hy wees op het sportieve element dat thans door de zeil kampioenen aan de intocht en ontvangst werd verleend, enige belangrijke mede delingen deed. Hij wees eerst op de positie van onze st 1 als verzorgingscentrum en centrum van watertoerisme en stelde daarna vast dat in verband daarmee het re- creatieplan van Wymbritseradeel voor Sneek van groot belang is. De groepscommandant der Rijkspoli tie te Witmarsum verzoekt namens de echtgenote te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Jacob Pol, oud 45 jaar, wonende te Witmarsum. Pol heeft zich op donderdag 5 juni 1958 met zyn personenauto naar het ongeveer acht kilometer van Witmarsum gelegen dorp Kimswerd begeven. Tot op heden is hy echter nog niet teruggekeerd. Een ongeluk wordt gevreesd, gezien de gees testoestand van betrokkene. Signalement: lang 1.77 m, schraal postuur, bleke gelaatskleur, blauwe ogen, blond haar, met scheiding links; heeft een volledig kunstgebit. Droeg een op de knie verstelde overall, waar onder een bruin manchester broek en een groen polohemd met korte mouwen. Zwarte wollen sokken en zwarte klom pen. Ieder, die inlichtingen Na dit officiële gedeelte van de ont vangst in het stadhuis bleef men nog een poosje gezellig bijeen, terwijl op de Marktstraat al velen wachtten op de rijtoer van de zeilkoningin en haar ge volg waarin wy de volgende kampioenen herkenden: Drakenklasse, C. Groot, Aals meer; yheidsklasse, I. Amons, Zaan dijk; Sternklasse, T. Amons, Zaandijk; 12 voetsjollen, E. J. Holtrop, Bloemen- daal; Flying Dutchman, Jac. Kraan, Oude Wetering; Sharpies, B. Kraan, Oude Wetering; Finnjollen, Koos de Jong, Amsterdam. 25000.— 8005. 2000.— 2921, 13560, 18008, 21593. 1500.— 1431, 5792, 19969, 20450. 1000.— 2047, 3496, 4162, 4242, 8049, 11348, 11842, 14281, 15201, 16678, 18022, 20025. 21370. 400.— 13163. 200.— 8499. Q ;n n- n- e 5 e

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1