Zeilen Voor het Groene Kruis was 1957, ondanks de krappe geld middelen, een goed jaar De begroting 1958 der gemeente Sneek Noord Nederlandse Kampioens wedstrijden op het Sneekermeer De Walgelden kb IJLST WYMBRITSERA DEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, 1 113e jaargang no. 49 Donderdag 19 juni 1958 4 Ereconcert Gezinus Schrik Groot Nat. Fed. Muziek concours te Joure H«t Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Zeer interessante voetbal wedstrijd ten bate autotocht Ouden van dagen Dit jaar geen feest op de Wip Geen prettige thuiskomst Jongens- en Meisjesstad Eindexamen Chr. Kweekschool Sneek pk-*» SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK SPOETNIK Brandweer. Hiermede zyn de cxameijs afgelopen. Jaarverslagen. Centrale boekhouding. stilgelegd. Zie verder pagina 6 va- f 61.431 en Begroting lenlngfonds. Algemene beschouwingen. Alles samenvattend, constateerde de In cant. Gasbedrijf Waterleidingbedrijf Reinigingsbedryf Slachthuisbedrijf Woningbedrijf Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Jomb Drijfhout Kiezebrlnk Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract «handelsadv lager Abonnementsprijs t 3.- per naü jaar Franco per post t 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 3 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Begroting f 29.000 - 20.653 - 4.000 - 1.778 - 6.000 secretaris tot besluit, dat ondanks de krappe geldmiddelen, toch op een goed jaar kan worden teruggezien. Bestuursverkiezing. De heer S. Plat stelde zich om ge zondheidsredenen m wegens zijn gevor derde leeftijd niet herkiesbaar. De heer C. Kuipers wenste wegens drukke werk zaamheden evenmin een herbenoeming. Het bestuur stelde voor deze leden niet te vervangen, daar er nog 12 bestuurs leden resteren, wat z.i. ruim voldoende is. Na enige bespreking werd hiertoe be sloten, waarna de voorzitter de heren Plat en Kuipers dank bracht voor het vele dat ze voor de vereniging hebben gedaan. In aansluiting op de uitvoering van 3 juni te Sneek zal ook in Bolsward een ere concert gegeven worden ter huldi ging van de heer Gezinus Schrik bij zijn 25-jarig jubileum als toonkunstenaar. Op woensdag 25 juni a.s. zullen aldaar in de Martinikerk, waar de heer Schrik cantor-oganist is, door de Oratorium Ver enging Bolsward en het Sneeker Can tate Koor werken uitgevoerd worden van Bach en Handel. Hieraan werken tevens mede het Frysk Orkest onder Alfred Sal- ten, Jac. Kueter-Zwager (clavecimbel), Gerard Honig (tenor), Peter de Vos (bas), Klaas Volbeda (bas). Voor het programma van dit cultuur- evenement zie men de advertentie in dit blad. Ook dit jaar gewerden de vereniging enkele legaten, terwijl van een groot industrie ter plaatse wederom een be langrijke en zeer welkome donatie werd ontvangen, evenals van diverse, naar de aard der werkzaamheden gelijkgerichte verenigingen. De kampioenen 1957 die hun titel moeten verdedigen zijn: I Ook B. en W. hebben veel waardering voor de wyze waarop de brandweer haar taak verricht. Bescherming bevolking. Het instituut Bescherming Bevolking is bij de behandeling van de gemeente begroting reeds meer dan eens ter spra ke geweest. Voor B. en W. is er daar om geen aanleiding nogmaals op de be zwaren van één der leden van de tweede sectie tegen de raming van het voor de organisatie van de Bescherming Bevol king geraamde crediet in te gaan. Subsidie Prov. Friese Ver. „Het Groene Kruis” en aid. Sneek „Wit-Gfle Kruis”. De algemene ledenvergadering van Het Groene Kruis, die maandagavond in het Groene Kruisgebouw aan de Westersingel werd gehouden, was, zoals de voorzit ter dokter W. J. Nieuwenhuis mededeelde, door allerlei omstandigheden wat verlaat, maar hy was toch bljj, dat er met dit mooie zomerweer een aantal leden belangstelling toonde. Hij memoreerde daarna het afscheid van zuster Eisenga, en de benoeming van haar opvolgster zuster Bonnema, waarmee het bestuur zich gelukkig prees omdat het gewoonlyk moeilijk is een nieuwe wijk zuster te krijgen. i B. en W. zijn erkentelijk voor de waardering, welke werd geuit ten aan zien -an het door hen gevoerde beleid. 7j sluiten zich gaarne aan bij de waar derende woorden over de wijze waarop .et gemeentepersoneel zijn taak vervult. Het geeft B. en W. voldoening, dat de secties hun instemming hebben betuigd met het zenden van een protest over de wjjze van behandeling van het verzoek Op de tweede dag van zijn bezoek aan de Wereldtentoonstelling te Brussel heeft het Nederlandse Koninklijke Paar dinsdag o.m. het Russische paviljoen be zocht. De foto toont H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard bij de afde ling, gewijd aan de Russische Spoetniks. B. en W. adviseren: Krachtens een bij raadsbesluit van 13 oktober 1924 vastgestelde en sedertdien enkele malen gewijzigde verordening, worden rechten geheven voor, het ge bruik van bij de gemeente in beheer en onderhoud zijnde watere kaden en wallen. Artikel 9 van deze verordening bepaalt, dat de invordering van de rech ten geschiedt bij verhuring, tenzij de gemeenteraad tot gaardering besluit. Tot 1940 werd het recht tot inning als regel vooi* de tijd van drie jaren ver pacht. Na mei 1940 was het in verband met de buitengewone omstandigheden niet mogelijk opnieuw tot verpachting over te gaan; bij raadsbesluit van 12 augustus 1940 werd dan ook bepaald, dat de invordering tot een nader te be palen datum zou geschieden bij wijze van gaardering. De ining werd en is thans nog opgedragen aan de laatste pachter, de heer I. K. Drijfhout, tegen een vaste beloning, welke evenwel se dert 1940 in verband met het regelma tig gestegen loonpleil, meermalen is ver hoogd. Hoewel na de oorlog aanvanke lijk een opleving in de scheepvaart is ingetreden, is de opbrengst van de rech ten de laatste jaren aanmerkelijk lager dan voor 1940, terwijl de inningskosten verhoudingsgewijs belangrijk zijn geste gen. Over de jaren 1937 t/m 1939 be droeg de by openbare inschryving ver kregen pachtsom f 4255,per jaar. De bruto-opbrengst van de heffing was in de jaren 1955 t/m 1957 respectievelijk f3521,48, f3706,14 en f3875,44. Na af- De bestemming van de reserve voor het in aanbouw zijnde bejaardencentrum kan slechts bij een door de raad vast te stellen wyziging van de gemeentebegro ting geschieden. Er bestaat geen moge lijkheid aan de reserve een bestemming te geven zondei- een nader raadsbesluit. GEMEENTEBEGROTING. Een zeer interessante voetbalwedstryd ten bate van de autotocht Ouden van Dagen vindt plaats op zaterdag 28 juni a.s. Het tegenwoordige eerste elftal van de v.v. Sneek treedt nl. aan tegen oud Sneek I, waarvoor spelers met voor het noorden zeer bekende namen zich spon taan disponibel hebben gesteld. Dit elf tal is nl. alsvolgt samengesteld Doel: H. Röfekamp Sr.; achter: J. Dijkstra en A. Goesten; midden: Th. Ydema, O. Bosma, Tj. Kootje; voor: J. Hofstra, J Deden, A. H. Roosenburg, B. Hof en W. Reen. Aanvankelijk was deze wedstrijd door het bestuur der v.v. Sneek ten eigen bate geprojecteerd, doch op verzoek van de commissie zijn de opbrengsten geheel voor de ouden van dagen. Roosenburg (die zich op de transfer- lyst heeft laten plaatsen) is aan Hel- mondia tot 1 aug. verbonden, en door ’n oude afspraak tussen Sneek en Helmon- dia heeft hij nog eens de gelegenheid ge kregen voor z’n oude club te spelen, terwijl het publiek de capaciteiten tus sen de keepers vader en zoon Röfekamp graag tegenover elkaar zc.1 afwegen. Goesten en Deden spelen momenteel voor WZS, Hof en Bosma komen in het volgend seizoen voor Drachten uit. Th. Ydema en Hofstra hebben resp. in Leeu warden en Heerenveen -als semi-prof meegespeeld, terwijl de eerste thans als trainer van LSC fungeert. De spelers Dijkstra, Kootje en Reen hebben tal van jaren deel uitgemaakt van Sneek I en vorig jaar de schoenen aan de wilgen gehangen. Verwacht mag worden dat ’t elftal van Sneek I volgende week in dit blad zal worden gepubliceerd, waarbij mis schien H. Stuut ook van de partij is. Voor nadere bijzonderhede. verwijzen wij U gaarne naar de advertentie in 't volgend nummer van dit blad en de raambiljetten. Zaterdag 21 juni wordt op Herema State te Joure een groot nat. fed. mu ziekconcours gehouden. De beste korp sen uit Nederland nemen deel, ’s Avonds optreden van het gezelschap Tetman de Vries met „Hwat is jou libben”. Aan de memorie van antwoord van B. en W. op de sectierapporten inzake de begroting 1958, waaruit we in het vorig nummer reeds een en ander ver meldden, ontlenen wij thans nog het vol gende: om te beginnen met 1957 een verhoging toe te staan van het basisbedrag voor de berekening van de algemene uit kering uit het gemeentefonds. Ter ver- mijding van misverstand zy er ook hier nog eens uitdrukkeiyk op gewezen, dat de bezwaren niet waren gericht tegen de houding van gedeputeerde staten ten aanzien van de belangen van deze ge meente. B. en W. zijn er van overtuigd, dat dit college binnen het raam van de mogeiykheden de financiële belangen van de gemeenten steeds zoveel mogelijk behartigt. B. en W. hebben slechts tot uitdrukking willen brengen, dat zij ern stige bezwaren hebben tegen de gang van zaken by de behandeling van even- bedoelde verzoeken. B. en W. kunnen slechts hopen, dat het nieuwe financiële statuut waaronder de gemeenten binnen afzienbare tyd komen te leven meer mo gelijkheden voor deze gemeente zal bie den, dan de bestaande regeling van de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten en dat een regeling welke meer armslag biedt tot stand zal zijn gekomen vóór de reserves der gemeente zijn uitgeput. Presentiegeld leden stembureaus. Nagegaan zal worden in hoeverre het mogelijk is ten aanzien van de presentie gelden aan de leden van de stembureaus een meer bevredigende regeling te tref fen dan thans geldt. Daartee zal een onderzoek worden ingesteld op welke wijze deze aangelegenheid in andere ver- geiykbare gemeenten is geregeld. B. en W. hopen t.z.t. met een voorstel bij de raad te kunnen komen. Morgen, zaterdag en zondag worden op het Sneekermeer de kampioenswed strijden van de Noord Nederlandse Watersportbond gehouden. De Pampusklas- se zeilt vrijdag twee en zaterdag drie wedstrijden, de andere klassen F.D„ Valken, 22 m2, 16 m2, Regenboogklasse en Vryheidsklasse zaterdag drie en zondag twee. Vrijdag beginnen de wedstrijden om 11 uur en is de laatste start 13 uur, zater dag vangen ze aan om 10.10 uur, zondag om 9.10 uur, laatste starten resp, 16.40 en 14.35. de kascommissie op, dat de vereniging 16 contributieschalen l eeft. Dat is veel te veel. Het zou wenseiyk zijn dit tot drie terug te brengen. De penningmees ter beaamde dit, maar waar de tegen woordige situatie zo gegroeid is, moeten de veranderingen met de nodige omzich tigheid worden ingevoerd. De commissie had verder veel lof voor de keurige en accurate boekhouding van de administrateur. De controle werd uit gevoerd door middel van steekproeven maar de omvangrijke administratie werd in haar geheel gecontroleerd door het accountantsbureau H. Faber Jr. De rekening werd ongewijzigd vastge steld, evenals de balans met als eind cijfer f27.564,06. Tot leden der controlecommissie voor 1958 werden benoemd de heren J. Noor man en H. Terpstra. Aan het uitvoerige jaarverslag van de secretaris drs. P. Aukema ontlenen we het volgende De vier wijkzusters legden totaal 1173 huisbezoeken af, t.w.: algemene ziekenverpleging 9780 met 446 patiën ten; t.b.c.-bestrijding 572 bij 33 patiën ten; Prenatale zorg 7 5; zuigelingen zorg 785 355; kleuterzorg 205 406; kraamvrouwen 384 24. Op de bureaus werden t.b.v. 257 zui gelingen in 92 zittingen 4256 consulten gegeven, voor 174 kleuters in 32 zittin gen 907. Dank werd gebracht aan de zusters voor haar .grote plichtsbetrachting en de correcte wijze waarop zij zich van haar vaal» zware taak hebben gekweten. Het ledental biyft vrij stabiel schommelt om de 3100, van wie totaal f 15.353,contributie werd ontvangen. Er werden totaal 1656 verplegingsar- tir.elen uitgeleend. Voor de goede zor gen aan deze artikelen besteed, werd ook de concierge de heer Tienstra lof toegezwaaid. Het verslag vermeldde verder o.a. nog dat door verschillende omstandigheden, gedeeltelijk samenhangend met de stads uitbreiding, de indeling van 'i wijken enigszins is gewijzigd en er ook veran dering is gebracht in de werkzaam heden van de zusters. Zo zijn voorshands de afdelingen kinderhygiène en kraam zorg volledig bij zuster Kramer gecon- Begroting reinigingsbedrijf. Tengevolge van een misverstand is deze keer verzuimd van de commissie voor het reinigingsbedryf advies te vra gen over het ontwerp van de bedrijfs- begroting. Getracht zal worden dit ver zuim nog zoveel mogelyk te herstellen. B. en W. kunnen in het algemeen de stelling, dat de straten niet zo schoon worden gehouden als vroeger het geval was, niet onderschrijven. Wel doen zich af en toe omstandigheden voor welke er toe leiden, dat op bepaalde ogenblikken de veegdienst in het gedrang komt. De stad is verdeeld in vijf veegwijken, in elk waarvan één veger werkzaam is. Bij ziekte of plotseling opkomende extra werkzaamheden kan het voorkomen, dat de vegers aan hun gewone dienst moe ten worden onttrokken. In. bepaalde ge vallen wordt dan latei* een deel van de veegdienst in overwerk verricht. Mede gezien deze situatie en gelet op de moei- lykheid om geschikt personeel aan te trekken en voorts rekening houdende met de regelmatige uitbreiding van de stad zal t.z.t. een oplossing moeten wor den gevonden in de aanschaffing van een opnemende veegmachine. In het ver leden is voor burgemeester en wethou ders al eens een demonstratie met een veegmachine gegeven, doch het toen getoonde type voldeed niet aan de ver wachtingen. B. en W. blijven echter aan dit onder deel van. gemeentezorg aandacht beste den. Om de opmerking van het lid der eerste sectie inzake de exploitatie van de composteringsinstallatie te kunnen beantwoorden, zou het nodig zijn te we ten welk financieel resultaat dit lid van de exploitatie van deze installatie heeft verwacht. Blijkens het voorstel tot aan schaffing van de composteringsinstalla tie was het van het begin af aan be kend, dat van een sluitende exploitatie geen sprake kon zijn. Zelfs werd daarin vastgesteld dat de kosten iets hoger zou den zyn dan by toepassing van de oude methode van vuilverwerking. Inmiddels is dé situatie financieel in ongunstige zin veranderd door de voortdurende stij ging van het loon- en prijspeil sedert de oprichting van het composteringsbedryf. Ook overigens is gebleken, dat de uit gaven wegens lonen meer vorderen dan waarop was gerekend, aangezien meer personeel nodig is dan het indertijd uit gebracht advies deed vermoeden. De thans in de begroting opgenomen ge gevens kunnen overigens niet in alle op zichten als maatstaf dienen. Bepaalde lonen zyn ten laste va de composte- ringsinstallatie geboekt, hoewel ze niet een onmiddellyk gevolg zyn van de in gebruikneming van deze installatie. Be doelde lonen zouden ook betaald moeten worden als de composteringsinstallatie niét bestond. In vergelijking met de oor spronkelijke exploitatie-opzet geeft de begroting van het reinigingsbedryf daarom niet een geheel juist beeld. Ook bij de behandeling van de begroting voor 1957 is de vraag gesteld of enige beschutting kan worden gegeven aan het personeel, dat werkt bij de meng- installatie. B. en W. menen daarom in de eerste plaats te mogen verwijzen naar hetgeen zij daaromtrent in de memorie van antwoord op de sectierapporten be treffende het onderzoek van de begro ting voor 1957 hebben gezegd. Het is tot nu toe niet mogelijk gebleken door een eenvoudige oplossing enige verbete ring voor het bedienend personeel te verkrijgen. Het door een lid van de tweede sectie naai* voren gebrachte argument tegen de verhoging van het subsidie van de Prov. Friese vereniging „Het Groene Kruis” menen B. en W. te moeten be strijden. Dit lid meent uit het feit, dat de regering tot verlaging van het rykssubsidie was overgegatn te kunnen afleiden, dat de vereniging op bepaalde onderdelen van haar taak zou kunnen bezuinigen. Het zou daarom onjuist zyn, dat de gemeente er aan zou medewer ken, de verlaging van het rykssubsidie ongedaan te maken door het gemeente lijk subsidie te verhogen. In de memorie van toelichting by de begroting voor het jaar 1958, hoofdstuk XII heeft de minister van sociale zaken en volksgezondheid opgemerkt, dat in verband met de economische situatie enige temporisering of enige beperking in het tempo van de uitbouw van de so ciale zekerheid in de loonontwikkeling en zelfs in de rijksuitgaven voor de volksgezondheid noodzakelyk kon zyn. Blijkens de ter visie gelegde stukken betreft de onderwerpelijke verlaging van het rykssubsidie het terrein van de rheumabestryding. Van de zijde van het departement is aan de vereniging mede gedeeld, dat zy moest trachten het ont brekende van andere instanties, nl. van provincie en gemeenten, te verkrijgen. Hoezeer deze ontwikkeling kan wor den betreurd, het is naar onze mening duidelijk, dat de activiteiten van het Groene Kruis op het terrein van de rheumabestryding niet moeten worden den; Thalassa, C. Kabel, Leeuwarden; De Pólle, A. R. Wester, Grouw; Porto Allegre, H. R. Schaap, Deersum; Why Worry, H. Wester, Grouw. 22 m2 klasse Marjan, J. Pen, Lem mer; Mapele Leaf, M. Faber Flying Dutchman, H. Zylstra, Joure; Kidang, J. M. Rademakers, Heerenveen; Duco, Mr H. P. Linthorst Homari, Leeuwarden; Cadans, Ir A. Bonnema, Leeuwarden; Favorita, H. H. Holman, Leeuwarden; Jakkie, M. Hofma, Leeuwarden. 16 m2 klasse Schelm, C. J. Vegter, Leeuwarden; Sibo, P. Eisenga, Grouw; Betty, S. van der Steeg, Leeuwarden; Hurricane, H. Olde Agterhuis, Heeren veen; Isis, R. Zaadstra, Drachten; Non pareil, H. A. Minks, Leeuwarden; Poel- rüt, Th. de Haan; Windekind, A. Visser, Workum; Snilekrfiper, M. Bakker; Iris, J. Burema; ’t Poortje, R. Siebrand, Kampen; Vlecke, A. van der Wal, Joure; Mustang, Joh. van der Meulen, Joure; Hannie, J. Veldstra, Leeuwarden; Ma rion 2, P. Amsterdam. Regenboogklasse De Schelm, J. v. d. Schuit Moby Dick, E. Regnery, Sneek; Jan van Gent, F. Oppenhuizen; Algri, J. Alberda; Oranje, T. Zwart; Bruiser, J. de Wilde; Griffioen, G. Ooms; Blik- stiender, J. E. Priester; Tjerk, C. J. de Jong Jr., Joure. Vryheidsklasse a Trois, W. v.d. Heu- vell; Cito II, L. Feenstra; Triton, J. J. Onnes, Haren; Agressor, H. Repko; Reidhin, M. Engelsma; Good Luck II, G. R. Kraak, Paterswolde; Swiftness, Tj. Waterlander, Heerenveen; Fodde- bosk, E. van der Zijpp. Voor de 30 m2 klasse was het aantal aangiften te gering, zodat deze ditmaal niet op het programma staat. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wonen de deelnemers in Sneek. f61.431 Er is geen enkele reden om het wo ningbedrijf met minder dan et werke lijke aandeel van de kosten te belasten. De kosten van de centrale boekhouding komen in alle gevallen geheel voor re kening der gemeente; de verdeling over de verschillende bedrijven is daarop niet van invloed. Van vele zyden bereiken ons vragen over de zgn. Wipfeesten. Wij zijn dan ook het publiek wel een verklaring schuldig na de actie welke we gevoerd hebben om donateurs te krijgen, die ons door een jaarlijkse bijdrage willen steu nen. Allereerst dan een woord van har telijke dank aan allen die zich spontaan hebben opgegeven en aan degenen die belangloos hun tyd hebben beschikbaar gesteld. Helaas was het aantal van hen die wilden meewerken nog te gering om iets te kunnen doen. We ontvingen slechts toezegging vooi* f 600.terwijl er ongeveer f 3000.nodig zou zyn om met behoorlijke programma’s te komen. Bedelen en leuren met loten willen we niet weer en daarom, en mede omdat de tijd van voorbereiding te kort is: dit jaar geen feest op de Wip. De toegezegde bijdragen worden dan ook dit jaar niet geïnd. Wel blijft U als donateur genoteerd, zodat we volgend jaar een beroep op U kunnen doen. Want we hebben voor deze zomer ook nog andere plannen. Er komt nl. een zgn. waterorgel in het Wilhelminapark met feeërieke ver lichting van het gehele park. Als het zou gelukken hiervan een batig saldo over te houden, kunnen we hiervan samen met de donateursgeldcn een volgend jaar weer gratis voorstel lingen op de Wip geven. Daarom: geeft U toch op als dona teur We halen het geld niet eerder op dan in 1959. Maar we willen graag tij dig weten waar we op kunnen rekenen. Levert uw aanmeldingen dus alsnog in bij de bekende adressen. Het Actie Comité. clusief de sociale lasten resteert een netto-opbrengst van respectievelijk f 1356,67, f 1454,22 en rond f1500.—. Wij zyn van oordeel, dat nu de per ceptiekosten van deze heffing zodanig zijn, dat de netto-bate voor de gemeen te nog geen 40 bedraagt van de dooi de belastingschuldigen op te brengen som. het niet verantwoord is de heffing op de bestaande voet te bestendigen. Verhoging van de rechten is onder de tegenwoordige omstandigheden, nu het wegtransport steeds meer het vervoer te water vervangt, o.i. ongewenst en ni<” in het belang van de gemeente. Door de afdeling Sneek van de Konink lijke Schippersvereniging „Schuttevaer” werd nog onlangs aangedrongen op een wijziging van de heffing in die zin, dat geen Hg- en kadegeld verschuldigd is bij leeg verblijf in de gemeente. Wij zijn ons er van bewust, dat de huidige fi nanciële positie van de gemeente geen vermindering van de inkomsten toelaat. Bij afschaffing zal derhalve voor deze inkomstenderving, ook al bedraagt deze niet meer dan plm. $1500.per jaar compensatie dienen te worden gevonden. Wij achten volledige compensatie mo gelijk door een verhoging van één of meer andere heffingen ten bate van de gemeente; een daartoe strekkend voor stel zal u binnenkort worden aange boden. Mede om redenen van admini strative aard achten wij het gewenst een beëindiging van de heffing eerst op 1 januari 1959 te doen ingaan. Wij stellen u voor over te gaan tot ce.itreerd. trek van de beloning van de gaarder, in* afschaffing van genoemde retributie. De volgende schepen en zeilers nemen 1 turn; Blaricefloei-, W. Nobbe, Leeuwar- aan de wedstrijden deel: Pampusklasse Golvenspel, H. B. Jon- gejans, Veenendaal; Albatros, Mr C. Co- lenbrander, Leeuwarden; Smelleken, J. van Foeken; De Koufurd, K. Jissink; Ljip, P. de Jong, Vlerkje, H. de Jopg; Fitis, W. B. van der Meer, Grouw. F.D. klasse: J. B. Stronkhorst, Gronin* gen; Ho Ho, G. H. M. M. Reynen, Hattum; Favonius, Jaap Helder, Paterswolde; Rob, E Bosch, Groningen; Belita, J. S. Bouman, L’warden; Fenris, Joop A. Hel der, Paterswolde; Zilvermeeuw, M. S. de Vries, Grouw; Good Luck, U. Jager, Lemmer. Valkenklasse Witvis, A. Th. Velsink, Leeuwarden; Avocette, E. J. S. Bron; Soelaas, F. K. Zandstra, Scharnegou- H. de Jong (Pampusklasse); A. Wester (Valken); H. Zijlstra '22 m2 klasse). Joop Helder (16 m2 klasse); C. J. de Jong Jr. (Regenbogen). In de Vryheidsklasse is de titel daar U. Jager is overgegaan naar de F.D. klasse, waarin verleden jaar geen kampioenswedstrijden werden gehouden. Toen de heer Wijngaard, kunsthande laar aan het Grootzand alhier, en zijn vrouw zondagavond van een uitstapje terugkeerden, deden zy de onaangename ontdekking, dat uit de winkel een geld kistje en een portemonnaie, samen in houdende een bedrag van ca. driehon derd gulden, waren ontvreemd. Onge wild echter hadden ze de dader(s) daar toe zelf de gelegenheid gegeven, daar ze ’s morgens de sleutels in de voordeur hadden laten zitten. Een buurman, die dit ontdekt had, bracht ze hun terug, maar toen was het leed al geschied. De politie speurt ijverig naar de da der (s). Reeds werd een buurtbewoner op het bureau ontboden, maai- deze is, Wommels; J. Woudstra, Echtenerbrug. na veihoor weer in Vrijheid gestéld. T"-J* --*— Nog enkele weken geduld en de jon gens- en meisjesstad zullen in Sneek verrijzen op het ijsbaanterrein. Dit ter rein zal thans moeten worden verdeeld, doch er bestaat niet het minste bezwaar tegen. De meisjesstad zal een eigen in gang krijgen aan de wandelweg zodat de Leeuwarderweg vermeden ‘kan wor den met het betreden, van het terrein. De ingang van jongensstad blijft zoals die vorig jaar was. Ook wordt het ter rein in twee stukken verdeeld. Hier zal de wacht worden gehouden door de poli tie zowel van jongensstad als van meis jesstad. Het is de bedoeling dus dat de jongens en meisjes ieder apart hun stad krijgen met ieder hun eigen burgemees ter, politie enz. Ook het programma komt in grote trekken met elkaar over een. Ook dit jaar zal er veel aan sport worden gedaan. Athletiek, wandeltoch ten, voetballen, zwemmen en vissen staan o.a. op het programma, doch ook een busreis en een boottocht. Het eigen gebouw van diverse verenigingen en de gemeentelijke gymnastieklokalen zijn beschikbaar gesteld om als toevluchts oord te dienen wanneer de weersgesteld heid het niet toelaat op het terrein aan wezig te zijn. Dit houdt natuurlijk niet in dat de commissie zich het recht niet voorbehoudt om bij zeer slecht weer het programma voor een dag in het geheel af te gelasten. Als extra attractie is er op woensdag 6 juli een kampvuur, te organiseren in samenwerking met de bekende Sneker „Showparade”. De ou ders van dp kinderen worden daarbij tevens uitgenodigd. Helaas deden de laatste tijd geruch ten de ronde dat alles niet zou doorgaan omdat er geen animo voor was. Zoals U uit bovenstaande kunt lezen is dit niet het geval, hoewel de deelneming nog niet zo groot is als vorig jaar. Toch schijnen er nog verschillende ouders in de mening te verkeren dat alles zal overgaan. Om hun kinderen alsnog in de gelegenheid te stellen mee te doen wordt er nog gelegenheid gegeven om zich op te geven tot 1 juli by de secretaris van het zomeravond-voetbal, Jan van Nas- saustraat 88, doch alleen aan dit adres. Ook kunnen hier inlichtingen worden gevraagd omtrent de betaling van het deelnemersgeld. Gisteren slaagden de heren C. Breeuw- sma, Nyland; J. Bouma, St. Johannesga; L. Roelevink, Nyemirdum: S. Krorjenga, De verdeling van de kosten van de centrale boekhouding moest in de ont- werp-begroting worden geraamd op een tijdstip, dat nog niet voldoende op erva ring steunende gegevens beschikbaar waren. Op grond van recente gegevens is thans een nieuwe becijfering gemaakt. De nieuwe verdeling en de in de begro ting opgenomen raming volgt hieronder: nieuwe be rekening f 28.873 -18.429 - 4.914 - 1.843 - 7.372 De penningmeester de heer J de Boer lichtte de cijfers van de jaarstukken uit voerig toe. De ontvangsten bedroegen totaal f 42.837,90, de uitgaven f 42.932,45, zodat de exploitatierekening een tekort van f 95.19 aanwees. Noodzakelijke herstellingen aan het Gr. Kruisgeb.uw vroegen een bedrag van ruim vijfduizend gulden, maar wil de Vereniging op den duur over een goed gebouw kunnen beschikken en de verplegingsartikelen up to date in orde hebben, dan zal de gemeente een veel hogere subsidie dan thans moeten geven. Dat is ook al toegezegd, met terugwer kende kracht tot 1956 zelfs, maar in verband met de bestedingsbeperking kon hieraan nog geen uitvoering worden ge geven. De heer J. Noorman merkte namens NEDERLANDS KONINKLIJK PAAR ZAG DE TE BRUSSEL. ft

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1