Jubileumtocht van de Ouden van Dagen Friesland biedt vele (niet benutte) recreatie-mogelijkheden Raad Wymhritseradeel keurde uit’oreidings plannen voor Heeg en het Watersportcentrum aan het Sneekermeer goed i van IJLST en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Donderdag 3 juli 1958 113e jaargang no. 53 Redakteur; L. KIEZEBRINK Onweer en regen konden hen niet deren Spinnekopmo'en te Oppenhuizen voor ondergang bewaard Benoemd Toelatingsexamen R.H.B.S. Sneek Concert Stedelijk Muziekcorps Redaktie-adres t Kleimand 7 Telefoon 2872. Oriënteringsrit M. A. C. „Südwesthoeke” Sperkhem en Tuindorp nu ook een Speeltuinvereniging en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT Tweede zaak voor ,,De Vooruitgang” Nieuwe voorzitter voor ..Black Boys” Herv. Jeugd- en Vormings centrum „De Oorsprong” Zondagdienst Dokters, Apotheek en Zusters I SNEEKER NIEUWSBLAD i De blijde intocht De 30e keer de werken 9 Renteloos voorschot „Concordia” ir Draken- Voorstellen. Vooruit- men Benoemd als onderwijzeres aan de Chr. Nationale school te Oenkerk mej. T. D. Visser te IJlst. De Raad van Wymbritseradeel kwam gisteravond in vergadering bijeen onder leiding van burgemeester J. van Hout. Aanwezig waren 14 leden. Met kennis geving afwezig de heer R. M. Nauta. Secretaris de heer G. Sennema. Ingekomen stukken en mede delingen. Allereerst de heer H. Abma die er aan herinnerde dat dit een bijzondere dag was. Dertig jaar geleden was nl. op initia tief van de heer F. Ozinga de eerste autotocht van Ouden van Dagen gehou den. Men reed toen met vier auto’s en twee bussen, nu met de dertigste wer den 123 auto’s gebruikt, hoewel men de leeftijdgrens van de deelnemers al heeft moeten verhogen tot 70 jaar. aardbeien, de koppen koffie. De oude heer Elzinga van 96 jaar liet het zich ook goed smaken, en het 92 jarige dametje liet zich evenmin onbetuigd. Vrolijke plaatjes werden er gedraaid in de gezel lige zaal, van de blauw geruite kiel en onze blonde duinen, maar natuurlijk be klommen ook sprekers het podium. APOTHEEK Van zaterdagmiddag 6 uur: Postma, Oosterdijk 65. Groene Kruis Wyk- en Kraam- verpleging Oppedijk, Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Jomb Drijfhout Klezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) Thomas Alford L. Ganne Grossmann Jurek Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs t J.— per hall jaar Franco per post t 1.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. 6. 7. 8. 9. 10. 1. 2. 3. 4. 5. van de Spinnekopmolen te Oppenhuizen werd, nadat de Voorzitter enige nadere inlichtingen had gegeven, z.h.s. aange nomen. De Voorzitter sprak daarna een woord van waardering aan het adres van de heer R. A. v. d. Sluis te Sneek, die deze molen heeft aangekocht en vol ledig zal laten restaureren. Maandagavond is tijdens een daartoe in Lunchroom Ozinga gehouden verga dering besloten tot de oprichting van een speeltuinvereniging voor Tuindorp en het Sperkhem. De gilleharen in de Grote Kerk van Workum zijn bijzonder fraai, maar zullen voor de vreemdeling en voor de bewoner van eigen gewest meer aantrekkelijk worden wanneer ze worden gepropageerd in samenhang met andere zaken. Er zijn plaatsen die zichzelf „verkopen” aan de vreemdelingen, waar men bij drommen heengaat, omdat het er mooi Is, zonder meer. Zulke plaatsen heeft Friesland een paar, onder meer Appelsga, oen stukje van Gaasterlam. en laten we zeggen Grouw of Sneek. Er zyn ook plaatsen, die toeristencentra zijn ge worden door de propaganda. Wie in Zell am See in Oostenrijk komt en verder al om zich heen heeft gekeken, komt tot de conclusie, dat dit vermaarde oord minder biedt, dan men gezien de propaganda zou verwachten. In Friesland zijn etteljjke plaatsen, die meer bieden, dan men durft hopen en waar derhalve toe ristisch gezien mogelijkheden liggen, die nog niet ten volle worden benut. Een groot deel van de Friezen kent nog niet de helft van het eigen gewest en de vreemdelingen, die bij Nieuweschans de grens paaseren rijden meestal zo snel mogelijk dwars door Friesland heen om maar zo gauw mogelijk de zee te zien en de befaamde Afsluitdijk. Het is niet alleen te betreuren, dat vele Friezen in eigen gewest nog vele kansen onbenut laten, maar ook, dat men er slechts in geringe mate In slaagt de vreemdeling enkele dagen vast te houden. (De meeste van de volgende voorstel len publiceerden wij reeds in ons blad van maandag j.l.) Onderhoud Spinnekopmolen. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een jaarlijkse bijdrage van honderd galden in de onderhoudskosten De heer Abma bedankte vervolgens alle mensen die zich weer voor deze tocht hebben ingespannen: o.a. korpschef Kooistra, Dr van der Zijpp, de verpleeg sters, de politie van Drachten, de bak kers en de kruideniers van Sneek en ver der allen die de zaak financieel steunen. De heer van der Goot, vroeger in IJlst, nu in Sneek, bood als ras-echte volks dichter zijn beste wensen met het 30- jarig jubileum in een prachtig gedicht aan, en de heer Piet Stilma stal aller harten met een gevoelig lied over ons dierbaar Sneek. De heer Toornstra sprak tenslotte nog eens de dank van alle tochtgenoten uit en verzekerde dat men deze dag nimmer zal vergeten. Vele oudjes maakten van een droge bui gebruik om een beetje rond te kuieren in de omgeving, maar toen de auto’s weer werden opgezocht begon het weer zacht- kens te regenen. Op de weg naar Hee- renveen kreeg de auto waarin onze dich ter van der Goot zat een lekke band. Na tuurlijk nam hij het sportief op. La chend wuifde hij naar de voorbijglijden de auto’s en een poosje later kon de ge repareerde wagen weer zijn plaats in de rij innemen. Bij Joure, waar zakjes snoep uitgedeeld werden, (in Sneek had men al pepermunt gekregen) werd nog eens gepauzeerd en toen kwam dan, als hoogtepunt van de tocht waar altijd weer naar verlangd wordt, de triomfantelijke intocht in Sneek met muziek van de bei de plaatselijke corpsen en veel hartelijk wuivende mensen langs de straten. Op het Martiniplein werden de muzikanten met een oorverdovend getoeter van de auto’s bedankt, waarna elke chauffeur zijn gasten netjes thuisbracht en ook deze dertigste autotocht voor Ouden van Da gen weer tot een goed einde was ge bracht. De heer Ozinga, die natuurlijk fris en opgewekt als altijd en met z’n echtgenote aanwezig was, verscheen op het podium tegelijk met de heer U. van Wijk die ook een lange reeks van jaren voor deze po pulaire tochten gewerkt heeft. Beide he ren werd het erelidmaatschap van de commissie voor autotocht Ouden van Da gen aangeboden. Onder daverend gezang en hoerageroep speldde men hen het ere teken op de borst: een zwart-geel lintje waaraan een medaille hangt waarin een auto gegraveerd is. De nieuwe vereniging, de zesde in de rij, telt reeds bijna 700 leden. Het voorlopig bestuur zal B. en W. verzoe ken een terrein in dit stadsdeel aan te wijzen waarop een speeltuin kan worden ingericht. Voorzitter van het voorlopig bestuur, dat uit zes personen bestaat, is de heer W. Muurling, secretaris de heer H. Kuipers, penningmeester de heer K. Heerschop. Waar het onwaarschijnlijk is, dat de speeltuin iog dit jaar klaar komt, wil men de belangstelling door allerlei at tracties, zoals bijv, viswedstrijden en wandeltochten, gaande houden. Inmid dels kunnen dan ook de benodigde ma terialen en speelwerktuigen worden klaar gemaakt. De contributie is vastgesteld op 10 cent per week en de mogelijkheid zal worden onderzocht maandelijks een con- tactblaadje uit te geven. De oprichtingsvergadering werd ge houden onder auspiciën van de plaatse lijke centrale van de Nederlandse Unie van Speeltuinorganisaties (NUSO) en het ligt in het voornemen dat de nieuwe vereniging zich ook bij deze Unie zal aansluiten. tenlander is het stellig de moeite waard hier meer tijd te besteden dan tot nu toe. Daarvoor is een aanhoudende ge richte propaganda evenzeer nodig als een hechte organisatie van actieve V.V.V.’s. Maar er is ook geld voor nodig en op dit punt zouden met name de leden van de plaatselijke V.V.V.’s meer kun nen doen. Ee. propaganda, die uiteenvalt in tientallen folders, in een folder, die de fraaie gildebaren in Workum aanprrjst, hoezeer die ook de moeite waard zijn, of een folder voor het planetarium, zul len minder effect sorteren dan gezamen lijke folders voor bepaalde objecten en bepaalde gebieden. En op dit punt zijn er gelukkig een aantal feiten aan te geven, die in de goede richting wijzen. Naar wij vernemen is de manufac turenzaak van de firma J. Vroman Co. aan de Oosterdijk alhier op 1 juli overgenomen door „De gang” aan het Grootzand. Maandagavond werd bij Hahenburg onder leiding van de wnd. voorzitter J. F. Wolters de algemene lenvergadering van de v.v. „Black Boys” gehouden. In deze vergadering werd de heer A. v. d. Heide, die door het bestuur candidaat was gesteld, met algemene stemmen tot voorzitter gekozen. De overige bestuursleden werden allen herbenoemd. In de elftalcommissie wer den benoemd de h.h. J. Douma, W. Nrj- boer en H. Bos. De jeugdcommissie werd uitgebreid met de heren L. Faber en G. v. d. Molen, terwijl de welpencommissie zal bestaan uit de h.h. H. Bos, J. Tinga en R. van der Vliet. Aan de propagan- dacommissie werd de heer A. v. d. Heide toegevoegd. Voor de rest bleef de sa menstelling van de commissies ongewij zigd. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek, dat het afgelopen vereni- gingsjaar niet gemakkelijk is geweest en zich kenmerkte door een uitgebreide vergaderactiviteit. Een lichtpunt vorm de voetbaltoto, die er voor zorgde, dat penningmeester R. v. d. Vliet toch nog een batig saldo kon boeken. De gehou den verloting opent perspectieven wat betreft de terreinverbetering. Een actie, die gehouden is in samenwerking met andere Friese vierde klassers, om de competitie groter te maken, heeft een prima indruk bij de Bond gemaakt, en er is goede hoop dat in deze situatie verbetering komt. De jeugdafdeling, die de laatste tijd kampte met gebrek aan leiders, liet toch optimistische geluiden horen. Er bleek een vooruitgang zowei wat het ledental ais de financiën betreft. Het leidersvraagstuk kwam de laatste weken tot een oplossing en ook de trai ning kan binnenkort weer onder goede leiding hervat worden. Uit de verslagen bleek, dat het vierde elftal, de „vetera- nenploeg”, ongeslagen kampioen werd en ook bij de welpen-afdeling was er kampioensvreugde. De heer J. Douma, die sinds december de training verzorg de en hierbij ook nog het veld krijtte, werd daarvoor door het bestuur dank gebracht en een trainingspak aangebo den, Hij zal in het komende seizoen de technische training verzorgen. De con ditietraining is in handen gesteld van de heer A. Poiesz. Het voorstel voor contributieverhoging werd vlot aange nomen, een bewijs, dat de aanwezige le den er iets voor over hebben om de ver eniging in stand te houden. Bij de rond vraag kwam o.a. het Zilveren Doel- tournooi ter rake. Het bestuur zegde toe. als het maar enigszins mogelijk is, dit, opnieuw te houden, ook vanwege de traditie, maar de bekerwedstrijden ma ken het tournooi haast onmogelijk. Daarna sloot de nieuw benoemde voor zitter de vergadering met dank aan de aanwezigen voor hun opkomst. Zuster H. straat 41. Oranje-Groene Kruis Wit-Gele Kruis Zuster R. Banning, Monnikstraat 48. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle steeds op no. 2000. Donderdag j.l. heeft de voorzitter van de Stichting Hervormd Jeugd- en Vor mingscentrum Friesland, ds J. Hoogen- kamp van Leeuwarden, op „De Oor sprong” een Raad van Advies van deze Stichting geïnstalleerd. Na en rede van de directeur, ds H. A. Denkers, over de opzet van het vormingswerk in het al gemeen en dat van „De Oorsprong” in het bijzonder, heeft ds Hoogenkamp uit eengezet, dat het doel van deze Raad van Advies is, het contact van het vor mingscentrum met de verschillende maatschappelijke en culturele organisa tievormen in Friesland te verstevigen. De Raad zal dus Bestuur en directeur terzijde staan in het beleid van de Stichting. De Raad van Advies bestaat uit: mevr. J. YpmaWijnia te Huizum en de heren ds C. Beukman, Franeker; H. L. Dedden, Wolvega; J. H. Dijkstra, Ee: H. M. Gerbrandij, Nijland; J. van Hout, Sneek; mr H. W. Kuipers, Wom- mels; M. Modderm n, St. Johannesga; F. A. Molenaar, Franeker; A. Petersen, Joure; J. Piebenga, Leeuwarden en H. J Witteveen, Drachten. De Provinciale Friese V.V.V. heeft in samenwerking met andere provinciale V.V.V.’s in het Noorden meertalige fol ders laten uitgeven, waarin ons gewest wordt aangeprezen. Er zou meer gedaan kunnen worden, maar het geld ont breekt en de financiën vormen ook voor de plaatselijke V.V.V.’s veelal het grote struikelblok. De leden schijnen weinig vertrouwen te hebben in hun eigen V.V.V. en in de mogelijkheden die hun plaats biedt, of zij hebben te weinig be grip voor de functie van het toerisme, dat nu eenmaal niet overal vanzelf groeit, maar wel overal een algemeen belang dient. Wie vandaag de dag eens een lijstje maakt van alle recreatiemogelijkheden in eigen gewest, kan zich niet beperken tot het merengebied, tot Appelsga, Gaasterland, of Beetsterzwaag en om geving, of tot de typische aspecten, die de verschillende delen van Friesland heb ben. Want, er is veel meer. Friesland heeft zo langzamerhand omstreeks der tig musea en oudheidkamers. Het Friesch museum is een i an de meest waardevolle in het land en de oudheid kamers hebben stuk voor stuk een ty pische sfeer van de eigen streek. We noemen hier het kerkmuseum in Janum. de oudheidkamer te Dokkum, de Hidde Nijlandstichting te Hindelopen, de oud heidkamer in het Grouwster raadhuis of zelfs It Kokelhüs fan Jan en Sjut in Eernewoude. Het is niet nodig al die oudheidkamers af te reizen, maar ver scheidene ervan verdienen meer belang stelling, dan zij nu trekken. Verder zijn er de vele fraaie ou gebouwen, Fries land’s eigen openluchtmuseum Sloten, het planetarium in Franeker en binnen kort, zij het tijdelijk, de fraaie landaan- winningsexpositie te Kollum. Alles samen genomen kan men niet tot een andere conclusie komen, dan die welke wij reeds uitspraken, namelijk dat Friesland vele toeristische mogelijk heden biedt, die onbenut blijven. Er is zelfs voor de bevolking van het eigen gewest veel nieuws bij en voor de bui- Een verzoek van het bestuur der Geref. school te Scharnegoutum om me dewerking voor de aanschaffing van een stofzuiger werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Assen werd een garantie verleend ten behoeve van de door de bouwspaarder R. H. Mollema te Schar negoutum aan te gane geldlening. Het verzoek van de Stichting van Or ganisaties voor de Sociaal-Paedago- gische Zorg van het Buitengewoon La ger Onderwijs in Friesland om een bij drage van 5 cent per inwoner per jaar zal worden behandeld bij de begroting voor 1959. Een aantal jaarverslagen van diverse verenigingen over 1957 werden ter in zage gelegd voor de leden, een viertal resoluties en een schrijven van Ged. -Sta ten betreffende oedkeuring van raads besluiten, alsmede het verzoek van B. en W. van Finsterwolde om adhaesie te betuigen aan de suggestie van zeven ge leerden inzake maatregelen tegen kern- explosie-gevaar, voor kennisgeving aan genomen. Hetzelfde geschiedde met de mede deling van de Minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid, dat voor de woningen, waarvoor na 1 januari 1957 machtiging tot gunning is of zal worden gegeven en waarvan de definitieve fi nanciering geschiedt tegen een rente ho ger dan 4 per jaar, een extra jaar lijkse bijdrage op voet van de Woning wet zal worden verleend gelijk aan het verschil tussen deze hogere rente en die welke berekend is tegen 4 en zijn schrijven, dat hij accoord gaat met de bouw van de tien woningen waartoe in de vergadering van 23 mei j.l. werd be sloten. Met de bouw kan dus nu een aanvang worden gemaakt. Bij het vooi ste’ van B. en W. aan de Chr. Muziekver. .Concordia” te Gaast- meer op haar verzoek een renteloos voorschot te verlenen van f 2700.te rug te betalen in negen jaar, merkte de heer Schengenga op, dat hij dit een wat eigenaardige zaak vond. Het gehele (zo nodige) subsidie van f 300.per jaar wordt voor aflossing besteed, zodat de vereniging feitelijk in negen jaar geen subsidie meer krijgt. De Voorzitter antwoordde, dat dit een beleidszaak is van de vereniging zelf. De voorstelling welke de heer Schen genga er aan gaf was echter niet hele maal juist. Het subsidie gaat gewoon door, maar de muziekvereniging is nu gedwongen in één jaar te doen wat ze anders geleidelijk zou kunnen doen. De heer Waltje uitte zijn waardering voor B. en W. dat zij op deze manier het Avondmuziek, Namur, mars, Lyrische Suite, Hoch- und Deutschmeister, Pauze. Raymond Ouverture, The Vanished Army, mars, la Housarde, wals, Czardas, Marche des Régiments, Programma: Washington Grays, mars, Grafulla P. v. Mever Richards E. Grieg Erti De autotocht voor ouden van dagen is weer prachtig verlopen. En de regen dan die bijna onafgebroken neerkletterde, de ruitenwissers, die onophoudelijk hun plicht moesten doen, het onweer uit een pikzwarte lucht? Ach, al deze „bijkom stigheden” hebben de stemming onder de gasten in de 123 auto’s niet gedrukt. Ieder heeft het opgewekt genomen en men heeft genoten van de prachtige dreigende luchten boven ons wijde Friese land en de bliksemschichten uit een zwarte hemel die ons geen kwaad konden doen in de veilige gesloten auto’s. Hoogstens had men medelijden met de schuilende koeien en de boer die stond te dralen bij een hoogopgeladen hooiwagen. ALASKA OFFICIEEL 49STE STAAT VAN V.S. Deze foto uit Washington laat zien hoe Mike Steopovilch, de gouverneur van de Staat Alaska (midden) tezamen met andere senatoren lachend een juichkreet aanhief nadat Alaska door een stemming officieel tot de 49ste Staat van de V.S. was gemaakt. Toegelaten tot de le klasse: xP. I. v.. d. Berg, P. W. Bergmans, A. G. de Boer, J. L. Boot, xT. Duits, xE. M Dijkstra, J. J. Dijkstra, F. Faber, L. D. Folkers, P. J. Haga, xH. Hummel, P. W. Jedeloo, xG. A. de Jong, xJ. F. Jon kers, xG. J. Kampen, J. Koopmans, T. Kussendrager, xJ. Makken, xT. D. Makken, xA. A. Óly, xJ. van Riezen, J. H. Rinksma, xH. J. Smit, G. S. Steeg- stra, xT. A. Veenstra, xT. Werkhoven, xS. Zandstra, allen uit Sneek; xA. Tier- sma, Bal’ O. Couperus, L. de Jong, J. Kuiken, D. J. Meijer, .1. Stevens, xG. A. de Vries, R. P. Wijnia, Bolsward; xA. A. Sierdsma, xT. Weidema, Deersum; xR. J. Piersma, Heeg; xM. van Hes, Langweer; xR. Postma, Molkwerum; K bma, Oudega (W.); R. H. Puiteveld, xA. van Gorkum, J. van der Meer, Roor- dahuizum; H. S. van der Goot, Sondel; xH. E. v. Chrismar, St. Nicolaasga; xG. J. Westra, Workum; B K. Koopmans, IJsbrechtum. x Zijn meisjes. De brug bij Ouweschouw, de smalle straat in Irnsum, het langgerekte Olde. boom dat alles was ook in de regen mooi en men heeft er volop van geno ten. En overal bloeiden de vlierbomen met grote witte bloemen, het hooi lag op de velden en langs de wegen, de bloe men in de tuinen bloeiden en boven de geraniums en fuchsia’s in de venster banken van de huizen waren de lachende gezichten en wuivende handen van de bewoners. Iedereen kwam kijken als de lange rij auto’s voorbijreed, en al die be langstelling zo eenmaal in het jaar doet onze bejaarde inwoners zo goed. In de prachtige laan bij Korte Hem men was het gelukkig droog en tijdens de pauze van een half uur, waarin zak ken met lekkere koeken en een geurig eau de cologne doekje mitgedeeld werd, kon men gezellig even heen en weer lopen. „Even kieke in welke auto mien broer sit”. „Wel buurvrouw, hoe gaat het met jou in welke auto sitte jou?” „Nou nee, mien auto is miskien niet su mooi, maar hij riedt heerlijk en de chauffeur is erg aardig.” „Nou hew ik mien broer nog nooit vonnen, er bin suveul auto’s.” Gelukkig werd de broer gevonden in hotel Vreewijk waar de koffietafel klaar stond. Met hem naast zich aan tafel werd er dubbel genoten van de boterhammen met kaas en rookvlees, de beschuit met Onder auspiciën van de M.A.C, „J. C. Visser” alhier hield de M.A.C. „Süd- westhoeke” te Koudum maandag een oriënteringsrit door Gaasterland. Alle factoren werkten mee om deze rit, waar- (De nummers 2 en 4 zijn waarmede het korps onlangs een eerste prijs behaalde op het Federatief con cours in Joure, waardoor het in het be zit kwam van het Vaandel der Kon. Ned. Federatie). culturele leven in de gemeente willen stimuleren. Het voorstel werd daarna z.h.s. aan genomen. Wyziging tarief wegenbelasting. De heer O. Nauta constateerde, dat de Raad voor een voldongen feit geplaatst wordt, en vroeg of het B. en W. al be kend is hoeveel de belasting door deze wijziging meer zal opbrengen. Volgens de Voorzitter is de opbrengst momenteel plm. 190C3 gulden. Verwacht wordt dat dit na de wijziging 40 50.000 gulden zal zijn. De heer Bootsma was ’t met de heer Nauta eens dat aan deze wijziging niet is te ontkomen, waarna de heer Abma opmerkte, dat d° grondbezitters er het meest door gedupeerd zullen worden, wat z.i. niet billijk is. De Voorzitter onderschreef dit, maar herhaalde dat B. en V’. er zich steeds met hand en tand tegen hebben verzet. Tegen de grondbelasting is ook jaren gevochten, maar ook die is er gekomen. Op de vraag van de heer Abma wat er gebeurt als de Raad de wijziging ver werpt, antwoordde de Voorzitter nog, dat de gemeente dan geen verhoging krijgt van de uitkering uit het gemeen tefonds om het tekort van 180.000 gul den op de begroting 1958 te dekken. Dat durfde de heer Abma niet aan, naar hij zei, waarna de Raad z.h.s. met het voorstel accoord ging. (Zie verder pagina 2). Zaterdag 5 en zondag 6 juli 1958. Van zaterdagmiddag 4 uur tot zondagavond 10 uur: Dokter J. Dethmers, Jousterkade 6, Telef. 2585. Maandag 7 juli a.s. 8 uur, geeft Het Stedelijk Muziekkorps een Openlucht concert in de muziektent aan het Bol werk. Dirigent: A. Feenstra. aan door 53 motoren en auto’s werd deel genomen, te doen slagen: het weer, de organisatie en de stemming, terwijl de Rijkspolitie zorgde voor een góede rege ling van het verkeer en parkeergelegen heid. Na afloop maakte de voorzitter van de club, de heer J. Smit te Sloten, de winnaars bekend. Het waren: Motoren: 1. J. Kers, Marknesse, 9 strafp.; 2. U. Koopmans, Oosterzee, 16 strafp.; 3. J. Kramer, Sondel, 68 strafp. Auto’s 1. S. Martens, Rijs, 18 str.p.; 2. J. Smit, Sloten, 25 strafp.; 3. D. Hoekstra, Balk, 51 strafp. De heer Smit toonde zich zeer ver heugd en dankbaar over deze mooie en geslaagde tocht, maar herinnerde de deelnemers aan het ongeluk tijdens de laatste oriënteringsrit van „J. C. Vis ser” en spoorde allen aan tijdens het rijden de nodige voorzichtigheid te be trachten. Ook het gebruik van valhel men voor duorijders is noodzakelijk. De voorzitter van „J. C. Visser”, de heer Wielenga, reikte daarop de prijzen uit.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1