Een zwembad te Workum Waterpooripartij gewonnsn door Hoekstra, Tjeerdema en Pander Openbare promotie Stedelijk Gymnasium J WW van IJLST en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL K 113e jaargang no. 56 Maandag 14 juli 1958 Redakteur: L. KIEZEBRINK Pander koning Ingezonden Stichting Prot. Chr. Ziekenhuis te Sneek Redaktie-adre* t Kleinzand 7 Telefoon 2872. Geslaagd Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Postdnivenver. l’Estafette Luidklokken op de band Sneker H.B.S.’er winnaar in Opstellenwedstrijd Fries Regenboogteam voor De Kaag SNEEKER NIEUWSBLAD De bevorderingen. Parturen 78. opening op 19 september a.s. 1. 2. 3. 4. 5. 6. No. 8: 8—8—8-8—8- 4- ■O- 7. 8. Eerste omloop. 4 No. 4: 8- -8- 4 4 ■8 ■8 Parturen 5 en 6. Jac. N. D. Hoogslag. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout Klezebrtnk Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) IDEALE BEZIGHEID Deze vakantiegangers picknicken aan de oevers van de Chet, een zijriviertje van de rivier de Yahe bij Norfolk (Engeland) daarmee profiterend van de omstandigheid, dat dit dichtgeslib de watertje, ten koste van 30.000 gul den weer is opengemaakt. Het is nu weer mogelijk om met plezierjachten het stroomopwaarts gelegen plaatsje Loddon te bereiken. Bij de werkzaam heden moesten verschillende mijlen van de Chet worden uitgegraven. in if Advertentieprijs 15 et por mm Bij contract «handelsadv.l lage: Abonnementsprijs t 3.— per bah jaar Franco per post t 3.75 pei half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name var Sneeker Nieuwsblad. :n Laten we hopen dat het een zomer wordt, waarin men vaak naar een ver frissend bad snakt, dan kan het Zool echt gezellig worden. Luxueus is de op zet niet, maar er is volop ruimte en ver der langs het IJsselmeerstrand een wel dadige rust. De weg er naar toe is be hoorlijk berijdbaar, dus wie eens de moeite wil nemen en landelijke rust stelt boven modern comfort of boulevard-ge- noegens, zal zich er spoedig thuis voelen, vooral wanneer men in een speels gezel schap verkeert. maar zij vinden iets verder aan het IJs selmeerstrand zeker een veilig toevluchts oord dat met enkele palen duidelijk ge noeg aangegeven wordt.. De financiën lieten het niet toe om nu reeds dichtbij de kleedhokj es ook de peuters te water te laten, want in de grachten bij het pa viljoen moet voor doorstroming wel een bepaalde diepte gehandhaafd blijven en een uitgegraven gedeelte met houten of betonnen bodem vraagt toch geregeld om waterverversing. Eén en ander is niet zo gemakkelijk op te lossen, als men het ook beslist behoorlijk in orde wil hebben. Voorlopig wordt er zonder gestart, maar 't staat als eerste verbetering en uitbrei ding op het programma voor volgend jaar. In de eerstvolgende weken zijn de openingsuren van ’s morgens 9 tot ’s avonds 9 uur. Het heeft lang geduurd voor de pogin gen van „Plaatselijk Belang” te Workum om een zwembad te stichten konden wor den verwezenlijkt. Maar mede dank zij de medewerking van de gemeenteraad is het thans zover dat op 19 juli a.s. de of ficiële opening kan plaats hebben. Er is een aardig paviljoentje opgebouwd, ge legen aan het Zool, schuin tegenover het „Toarntsje” dus op vrij geringe afstand van de haveningang. Het hoogste mid dengedeelte is bestemd voor de ver strekking van consumptie en berging van de kledingstukken. Aan weerskanten hiervan zijn negen kleedhokjes en een w.c., de ene kant voor dames, de andere kant voor het sterke geslacht. Een te gelpad loopt er voor langs en voor het midden een terrasje met decoratieve vlaggemast. Het terrein tussen het pa viljoen en ’t Zool (de vaargeul van de sluis naar de havendam) is opgespoten met zeezand, zodat daar straks een aar dig strandje ontstaat en ook in het gras veld rondom vindt men een ruime speel- gelegenheid voor de jeugd en voor al die Workumers en omwonenden, die tot in lengte van dagen jeugdig blijven. Voor de ouderen die goed kunnen zwemmen, wordt het een prachtgelegenheid, terwijl de iets gevorderden in de zgn. „soldaten gracht” ook naar hartelust kunnen rond ploeteren. Voor de kleuters is vlak bij het strandje nog geen zgn. „pierebadje”, Bovengenoemde Stichting heeft vori ge week haar jaarvergadering gehouden ond-r leiding van de heer S. Atema, die na gebed en Schriftlezing de aanwezi gen welkom heette, in ’t bijzonder de secretaris, de heer P. Adr. Flach, die na e°n ernstige operatie thans weer ter vergadering kon komen. Deze functio naris las daarop de notulen, terwijl de heer J. H. Wilmink als penningmeester een toelichting gaf op het door het ac countantskantoor Vlas uitgebrachte fi nancieel verslag. Beide verslagen wer den onder dank vastgesteld. De voor zitter van het algemeen bestuur, mr Oppedijk van Veen, trad daarna in een breedvoerige beschouwing van de stand van zaken ten opzichte van de bouw van een ziekenhuis als door de stich ting bedoeld. Bij de besprekingen met de Ziekenhuiscommissie heeft dit bestuur zoveel mogelijk aan de geopperde be zwaren trachten tegemoet te komen, doch er zijn enkele punten, welke het be stuur moeilijk los kan laten, dat zgn nl. de opvattingen betreffende de verple ging c - die van de bouw. Uit de tegen stand die er gerezen is, heeft het be stuur geleerd en daardoor is er een beter begrijpen van beide partijen ont staan. Nu is men op een punt gekomen, dat gunstiger is dan ooit te voren en wij hopen binnenkort bericht te ontvangen, dat op een goede oplossing gaat wgzen. Komt men dan met de Ziekenhuiscom missie tot overeenstemming, dan zullen daaruit ongetwijfeld andere beslissingen volgen, die voor het bestuur van bijzon dere betekenis zijn. Spr. eindigde zgn uiteenzetting met de hoop uit te spre ken op een gewenste uitslag. Naar aan- lei 'ng van deze uiteenzetting stelden verschillende aanwezigen vragen of maakten opmerkingen, die door inleider werden beantwoord. Ten slotte gaf ar chitect P. Niesen aan de hand van enige dia’s een kijk op de vermoedelijke in richting van het te bouwen ziekenhuis. Het trio Wassenaar, H. Schuil, Tol- sma liep resp. op 84, 86 en 86 uit tot 3 halve spellen. Het betere perkspel was hiervan hoofdzakelijk de oorzaak. Bij partuur 6, P. Schuil-Faber-Hiemstra was dit stroever. Ook de opslag van par tuur 5 was wat beter dan die van par tuur 6. Wassenaar c.s. waren op het be slissende moment ook het gelukkigst. Toen de telegraaf 54 halve spellen en 62 punten voor Wassenaar c.s. aan wees, bracht een kwaadslag van Hiem- stra de beslissing ten gunste van par tuur 5. Bijzonder fraai weer begunstigde zaterdagmiddag de Waterpoort-kaatsparty in het Gemeentelijk sportpark. Het is een zeer mooie wedstrijd geworden, waar van het jammer genoeg niet in grote getale opgekomen kaatsminnend publiek van begin tot einde heeft kunnen genieten, want alle partijen hadden een spannend verloop; vooral de slotpartij was er een zoals men op de kaats velden maar zelden meer aantreft. Er is spel geleverd van de bovenste plank, een mooie beloning voor het ijverige bestuur van de Kaatsver. Sneek dat met zijn staf van medewerkers ook nu weer alles in de puntjes had geregeld. -84 52 p. -6—8 68 p. No. 5868^—8- No. 7: 2—8-2—4- Parturen 5 en 7. Ook in de strijd tussen deze drietallen zat volop spanning. Deze partij leverde tal van bovenslagen op van Tolsma, Hotse Schuil en Zijlstra en werd op 52 en 66 met een bovenslag van Tolsma beslist ten gunste van Wasse naar c.s. Het spel verloop was als volgt: .4—8—8—8 58 p. .8—6—6—6 42 p. Scheidsrechter M. de Jong van Fra- neker liet om ruim 1 uur aanvangen in twee perken. Eerst speelden de parturen 12 en 34. Tussen partuur 1, J. Oostra c.s. en partuur 2, J. Stavinga c.s., werd een enerverende strijd geleverd met boven slagen van Jansen, Bultje en Veldkamp. Laatstgenoemde, met zijn perkmakker J. Venema, lieten knap spel zien en be haalden het eerste bordje dan ook ver diend op 64 met een buitenslag van Stavinga. Het volgende halve spel ver overde partuur 2 met een bovenslag van Jansen. Resp. op 84 en 82 liep par tuur 1 uit tot 3 eersten, doch Stavinga c.s. wisten resp. op 28 en 48 weer op 3 halve spellen gelijk te komen. Met een bovenslag van Veldkamp nam par tuur 1 bij de stand 80 opnieuw de lei ding maar daarna brachten Stavinga c.s. het tweemaal op 48 tot 5 halve spellen. Het werd spannend toen Veld kamp op 64 de bal boven tikte en de telegraaf 5 halve spellen gelijk aanwees. Om het laatste halve spel werd zeer fel gestreden. Het werd 66 gelijk, doch een kwaadslag van Jansen besliste de strijd ten gunste van partuur 1, Veld kamp c.s. Gevlogen werd ditmaal van het sta tion Chauny, afstand 423 km. Voor enige leden van „1. Estafette” was dit een dub bel concours. De ver. Coevorden orga niseerde nl. ook op dit station een lief- dadigheidsvlucht ten bate van een Park- herstellingsoord voor de drie Noordelijke prov. Voor de plaatselijke ver. wist J. van Ruiten zich aan de spits te plaatsen als gegadigde voor het kampioenschap M. Fond. Met nog 1 vlucht voor de boeg werd hij eerste van genoemd station. Jammer dat zijn vogel niet aan het Coe- vorder concours deelnam. Voor dit con cours smaakte Tippersma het genoegen de eerste duif te melden. We moeten ech ter afwachten of Tippersma ook in de mooie prijzen valt. De vlucht op zich zelf was rommelig, desondanks wisten de Sneker liefhebbers zich goed te plaat sen; bij de eerste 20 op de lijst zaten 8 van hun ver. Gelost om 6.45 klokte van Ruiten zijn duif om 14.20 met een snel heid van 930 m. per minuut. De uitslag luidt als volgt: J. v. Ruiten 1; H. Tippersma 2; N. de Vries 3, 11, 19; D. Wijnja 4; H. Oppen huis 5, 10, 13, 15, 16, 17, 20; J. Schreuder 6; H. Buitenpost 7, 9; v. d. Meulen de Vries 8; J. de Boer 12, 14; J. Haak 18; P. Hamersma 21; A. Coers 22. Vrijdagmiddag had in de Doopsgezin de kerk bovengenoemde promotie plaats De president-curator mr H. H. J. van Bottenburg heette allen welkom en her innerde er aan dat 10 jaar geleden het plan bestond het 550-jarig bestaan van ons gymnasium op luisterrijke wijze te vieren, welk plan echter niet doorging o.m. omdat het juiste jaar van het ont staan van de instelling waaruit het gymnasium voortkwam, niet vast staat. Van dit plan is overgebleven het gedeel te betreffende het houden van een reünie van oud-leerlingen, waarbij nu is geko men een tweede plan om een gedenk boek uit te geven ter gelegenheid van de opening van het nieuwe schoolgebouw, dat de geschiedenis van ons gymnasium zal behelzen. Er bleek ook bij oud-leer lingen veel belangstelling voor dit boek te bestaan en dat is geen wonder, nu onze conrector dr Wadman, bekend schrijver, bereid bleek de samenstelling er van op zich te nemen. Dit boek is wel het waardigst geschenk dat we ons gymnasium dat, als de tekenen niet be driegen, d'-or de nieuwe bepalingen be treffende het gymnasiaal onderwijs, de uiterste inspanning van docenten zowel als leerlingen zal vergen om het te be houden, kunnen aanbieden. Ten slotte richtte spr. zich nog tot concierge Kuijpers, die wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd, zijn functie gaat verlaten. Voor ons gymnasium is Kuijpers een groot man, juridisch moge alleen het college van curatoren het recht hebben toegang te verlenen tot onze inrichting, in feite is het Kuijpers. Wjj zijn hem dankbaar voor al hetgeen hij in de 23 jaar dat hij hier concierge was, voor de school heeft gedaan. Als stoffelijk blijk van waar dering is hem reeds een geschenk aan geboden dat de grondslag zal kunnen leggen voor de door hem begeerde dis- coteek. Spr. gaf hierna het woord aan dr J. P. Otto voor het uitspreken van de oratie, waarvan men in ons volgend nummer een verslag zal vinden. Na deze oratie was het woord aan de fg. rector, de heer A. van Bruggen, die bij het ve nelden van de lotgevallen van de school in het afgelopen cursusjaar dank baar kon verklaren dat onze nieuwe school gereed staat haar bewoners te ontvangen. Voor de Aan de Chr. landbouwhuishoudschool te Bolsward slaagden voor het getuig schrift tweejarige primaire opleiding: L. Atsma, A. Hoekstra, N. Sybrandy, IJ. v. d. Veen en J. v. d. Velde te Ab- bega; I. Damstra te Folsgare; IJ. Wis- pelweij, Goënga; Tj. Groenveld, Oost- hem; E. de Jong, J. Schaap en E. Terp- stra te Tirns; voor het getuigschrift assistentenopleiding: E. Gerbrandij, Goënga; Sj. J. van der Kooij, Nijland; A. Leijenaar, Tirns; A. Wiersma, Wol- sum; voor het getuigschrift naaicursus beginners: M. Terpstra, Tirns; idem ge vorderden: J. de Boer, Folsgare; voor het diploma vormingsklas: T. Hogen dorp en A. de Jong, Oudega (W.) betreurde daarojn dat in de bij de nieuwe v. itelijke regeling gedachte brugklasse die mogelijkheid ontbreekt. Spr. instal leerde vervolgens de nieuwe eerste klas leerlinge”: „Wees gymnasiast naar de oude traditie”. De leerlingen der hogere klassen stelde hij voor ogen dat het nieuwe schoolgebouw een voortzetting zal zijn van een eeuwenoude school, mogen zij een goede herinnering mee nemen aan het oude gebouw, waarin echter de nieuwe cursus, welke 2 sept. ar' vangt, nog enige weken zal worden gehouden. Tenslotte bracht spr., nadat hij de bevorderingen had meegedeeld, dank aan de heer Gezinus Schrik, die met orgel spel de plechtigheid had omlijst en tot slot de gemeenschappelijke zang van het eerste couplet van het Wilhelmus bege leidde. Philips staat voor niets! Wanneer zij er in slaagt zodanige klokken te ver vaardigen, zou inderdaad een prachtige oplossing voor het vraagstuk „klokhuis” zijn gevonden. Indien natuurlijk de „bandklokken” aan de te stellen hoge eisen voldoen. Dit sta voorop. En, laat meu er bij aanschaffing voor al op letten dat deze bandklokken abso luut in de meest absolute zin van ab soluut zuiver zijn afgestemd op het carillon, wat misschien onvermoede mo gelijkheden schept tot samenspel van carillon en klokken. En, laat men overwegen de bandklok ken te intoneren cf, de grootste over eenkomstig de in den oorlog verloren gegane klok van Borchhard van 1767, de kleinste gelijk de nog aanwezige klok. Daarmee zou een goede traditie gehandhaafd worden. Of, acht men de traditie niet, laat dan de grote bandklok bes, de k’eine f ge ïntoneerd worden, die dan tevens een prachtige tonica en dominant vormen bg samenspel met het carillon. Neem ter ore s.v.p. Prachtige finale. „Lest-best” kan met recht gezegd worden van de laatste partij tussen par tuur 4, Hoekstra-Tjeerdema-Pander en partuur 5, Wassenaar-H. Schuil-Tolsma. Het eerste spel werd veroverd door Hoekstra c.s. resp. op 62 en 66 door een buitenslag van Hotse Schuil en een zitba van Hoekstra. Op gelijke standen werd het een spel gelijk doordat Hoek stra ’t perk niet kon vinden en Hotse de kaats wist te passeren. Met een pri ma opslagbal van Schuil die in ’t perk bleef zitten, behaalde zgn partuur op 66 drie halve spellen, maar met een misslag van deze speler was 't volgende halve spel op 80 voor Hoekstra c.s. Een buitenslag van Hoekstra bracht op 66 gelijk twee spel voor Schuil c.s. aan de telegraaf. Mooie bovenslagen van Tjeerdema, Schuil en Tolsma ver dienen even vermelding in deze zeer in teressante strijd waarbij het publiek in- J. Attema, Makkum; B. Bokma, Wommels; J. P. H. Dijkstra, Langweer; xG. E. Henstra, Koudum; W. J. Hoogwa ter, Nijlan'’; xJ. A. de Jong, Warns; xW. A. van der Meer, Roordahuizum Sch. Meinsma, Baard; B. Obreen, Leeu warden; H. Schukking, Wommels; D. Snieder, Oosterlittens; A. Tamminga, IJsbrechtum; xW. E. A. M. Versteegh, Sneek; B. van der Wal, Oosterlittens. x Zgn meisjes. tens meeleefde. Met een zitbal van Hoekstra werd het op 64 twee spel gelijk en toen Tolsma daarna met een „schone zes” de bal kwaad sloeg kreeg partuur 4 vijf halve spellen. Maar met een terugslagbal van Tjeerdema die in ’t perk bleef zitten werd het op 66 vgf halve spellen gelijk. Alle zes spelers begonnen zich nu geducht te weren. Het werd weer 6 gelijk met een kaats, waar bij Schuil het perk niet kon vinden, zo dat partuur 4, Hoekstra c.s., winnaars werden. De uitslag was dus: le prijs ƒ45.4- 3 lauwerkransen, aangeboden door het Gmeentebestuurs partuur 4, Hoekstra-Tjeerdema-Pander. 2e prijs ƒ36.3 medailles, aan geboden door bestuur V.V.V. Sneek: partuur 5, Wassenaar-H.Schuil-Tolsma. 3e en 4e prijs ƒ24.partuur 7, van Sinderen-J. Zijlstra-Vlietstra en par tuur 1, Oostra-Venema-Veldkamp. Tot koning werd uitgeroepen J. Pan der, die daarmede voor een jaar in 't bezit kwam van de zilveren wandelbal, destijds aangeboden door nu wijlen oud- burgemeester P. J. de Hoop. De waarnemend voorzitter, de heer D. Hoitsma, reikte met hartelijke woorden van dank aan allen die hadden medege werkt tot het welslagen van deze par ty, de prijzen uit in ’t restaurant van ’t sportpark. De wedstrijd werd o.a. bijgewoond door de beschermheer van de Kaatsver. Sneek burgemeester L. Rasterhoff en de beide wethouders de heren Blok en Boonstra. Het Chr. Muziekkorps „Harmonie” luisterde met pittige muziek de wed strijd op. Zij tenslotte nog vermeld dat de prij zen aangeboden waren door verschillen de Sneker kaatsliefhebbers. Bevorderd van 1 naar 2: J. R. Algra; H. T' Ament; xJ. H. Coers; F. v. Dijk, Makkum; J. A. Dijkstra; L. T. G. In- ber", Roordahuzium; xM. G. K. Krijten- burg, Joure; xS. Leentjes, Heeg; J. van der Meer, Roordahuizum; xM. M. de Noo, Hommerts; xC. Veenema. Afgewezen: geen. Van 2 naar 3: xA. Bosma, Oosterlit tens; xW. Th. M. Brattinga; Ch. A. de Bruin, Oosterend; xB. A. Draayer; xA. Frankena, Oosterlittens; xE. J. Gerrit- sma; W. van den Heuvell; J. H. Hobma, Itens; xA. H. Inberg, Roordahuizum; R. K. J. Krijtenburg, Joure; A. Kroes, Deersum; xL. H. Krook (vw); xF. Ch. Kwant; xA. M. C. Ringnalda (vw)H. Tromp; xM. H. Veldman. Afgewezen: 4. Van 3 naar 4: xH. G. Algra; S. J. Halma, Joure; S. R. J. Heeg; M. J. A. van der Heide, Burgwerd; T. Hofstra, Lutkewierum; T A. E. Kloos, Leeu warden; xH. C. M. T. Leus, Koudum; xH. Ligthart; D. W. van Terwisga; xC. A. M. Wegers; P. van Zandbergen, Oosterlittens. Afgewezen: 3.’ Van 4 naar 5: W. L. Bogtstra, Mak kum; A. M. Brenninkmeijer; K. J. In berg (vw.), Roordahuizum; R. F. M. van der Weerd. .Afgewezen: geen. Van 5 naar 6: T. E. H. Ament; J. H. W. Dikhoff; J. M. M. Dormaar; K. Feenstra; xM. A. van den Heuvell; xW. H. Niermeijer; xM. A. Obbema; P. Th. Oosterhoff, Leeuwarden; M. Terpstra; J. Wiarda, Nijland. Afgewezen: 4. Het boek, beschikbaar gesteld door de Franse ambassade, werd toegekend aan de leerling Oosterhoff. x Zijn meisjes; waar geen plaatsnaam is vermeld, wonen de leerlingen in Sneek. Toegelaten tot de eerste klas: is een waardig feestprogramma door leerlingen en oud-leerlingen samenge steld. Ons nieuwe schoolgebouw staat wel naast de R.H.B.S., doch is er geen bijgebouw van. En zolang het in de macht van deze beide scholen ligt zal dat ook nooit de bedoeling zgn, beide willen we eigen tradities handhaven en die van de andere school eerbiedigen. Mede ter handhaving van deze tradities heeft de raad aan het nieuwe gebouw de naam van Magister Alvinus verbonden. Spr. dankt zijn collegae docenten voor de ook dit cursusjaar betoonde samenwer king en toewijding en huldigde ook nog eens in het openbaar de scheidende con ciërge Kuijpers. Voorts wees spr. er op dat het gehouden eindexamen, waarvoor alle candidaten slaagden, waardoor het aantal geslaagden sedert 1884 het cijfer 450 bereikte, wel eens het laatste onder het huidige wettelijke stelsel zou kun nen zijn geweest. Spr. betreurde de aan- gekondigde wijzigingen, welke hij als een verschraling van de klassieke oplei ding ziet; er zal een verarming van de alpha-afdeling, juist daar waar de hu- manoria het meest tot hun recht komen, uit voort kunnen vloeien met het ge vaar dat deze afdeling aan de kleinere gynnasia zou moeten worden opge heven. Ook ditmaal, aldus de rector, x i- ren onze ervaringen met de proefklasse van zodanige aard, dat we ze als de minst slechte wijze van selectie voor toelating tot het gymnasium blijven be- scho wen. Dat blijkt ook thans weer uit het feit dat evenals al enige jaren, ook nu alle leerlingen uit de eerste naar de tweede klas konden worden bevorderd. De proefklasse biedt ook de mogelijkheid de candidaten te testen voor hun op- nemingsvermogen van het Latgn, de oude talen vormen tenslotte de grond slag voor de klassieke opleiding. Spr. De lijst van de 8 parturen, welke door het lot waren geformeerd, en niet zoals we donderdagavond mededeelden, door het hoofdbestuur waren samengesteld, zag er als volgt uit J. Oostra, Oosterlittens; J. Ve nema, Achlum; A. Veldkamp, Leeuwarden. Joh. Stavinga, Poppingawier; Joh. Jansen, Harlingen; H. Bultje, Har lingen. J. Meijer, Ried; A. Rinia, Mak kum; F. de Vries, Kimswerd. R. Hoekstra, Ternaard; S. Tjeer dema, Arum; J. Pander, Leeuwar den. K. Wassenaar, Baflo; H. Schuil, Harlingen; J. Tolsma, Arum. P. Schuil, Harlingen; S. Faber, Berlikum; A. Hiemstra, Leeuwar den. J. van Sinderen, Ternaard; Joh. Zglstra, Creil; W. Vlietstra, Fra- neker. M. van der Weerd, Bolsward; H. Seerden, Franeker; R. Kuiper, Makkum. In de opstellenwedstrijd, georgani seerd door het Comité „Europese school dag”, behaalde Rinke Visser te Oost- hem, leerling van de R.H.B.’S. alhier, een vijfde prijs. Naast een tweedaags ver blijf in Brugge is Rinke een verblijf van drie weken aangeboden in een interna tionaal kamp te Grasse in Zuid-Frank- rijk. Bg de ontmoeting der drietallen 3, Meijer c.s. en 4, Roel Hoekstra c.s., ging ’t al even spannend toe. Niet minder dan zeven maal werden de halve spellen op 66 gelijk behaald. Met can buitenslag van de Kimswerder de Vries, die ook enio' malen de bal boven tikte, won partuur 4, Hoekstra c.s., de party met 72 om 60 punten. Het gezegde dat drie spel pas uit is, bleek ook i.i deze partij maar al te waar. Met partuur 8, van der Weerd-Seerden-Kui- per liep het in den beginne gesmeerd. Partuur 7, van Sinderen, Joh. Zijlstra en Vlietstra kwamen er nauwelijks aan te pas en het dreigde een eenzijdige partij te worden toen de telegraaf 5 halve spellen om O aanwees voor partuur 8 van der Weerd c.s. Toen keerden even wel de kansen. Goed sluitend spel van partuur 7, van Sinderen c.s., was oor zaak dat partuur 8 de kluts totaal kwgt raakte en het nog ontbrekende bordje maar niet wist te bemachtigen. Partuur 7 maakte nu de 3 spel achterelkaar vol met het volgende spelverloop: No. 7: 4—6—2—4—2—8—8—8—8—8—8 66 pnt. 4—2—4—2 56 pnt. Tweede omloop. Om de prijzen waren dus nog aange bleven de drietallen: 1, Oostra c.s.; 4, Hoekstra c.s.; 5, Wassenaar c.s. en 7, van Sinderen c.s. Er werd nu in één perk gespeeld. Tussen de drietallen No. 1, Oostra c.s. en No. 4, Hoekstra c.s., ontbrak het weer niet aan spanning. Het werd een fraai duel met bovenslagen van Vene ma, Tjeerdema en Pander. Vooral laatst genoemde was als „achterinse” prima op dreef. Het eerste half spel was op 28 voor partuur 4, Hoekstra c.s., maar daarna liepen Oostra c.s. uit tot 3 halve spellen. Goed spel van het trio Hoek stra c.s. was oorzaak dat de kansen keerden en dit drietal het spel geheel in handen nam en uitliep tot 35 halve spellen. Met een gepasseerde kaats van Veldkamp werd het 45, maar het nog ontbrekende bordje veroverden Hoekstra c.s. doordat partuur 1 tenslotte een kaats niet wist te passeren. Het spel verloop was als volgt: No. 1- 2—8—8-8—2- Het Friese Regenhoogteam dat in de komende Kaagweek zal uitkomen in de Holland-Friesland wedstrijden zal be staan uit de heren A. Postma met „Jan van Gent”; Joh. Alberda met „Algri”; Joh. de Wilde met „Bruiser” en J. E. Priester met „Blikstiender”. Het Hollandse team was hedenmorgen nog niet bekend. De Kaag-week begint a.s. zaterdag. -2—6-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1