West Europa’s grootste Waterorgel komt in Sneek I ’t Is jammer, maar Charlie Gaul is geen Nederlander.... 1 Jongensstad en meisjesstad geopend IJLST WYMBRITSERADEEL ■i I van u. en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 113e jaargang no. 61 Donderdag 31 juli 1958 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK Bioscoopnieuws Provinciale ruiterdag te Rijs Geslaagd - Podium speelde Hans en Grietje Wedstrijd Zeilkoningin gaat niet door Sr Kapitein Zuidema vertrekt Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en - Noodlanding van straaljager Vierde club-competitierit „J C. Visser” Het weer werkte nog niet mee SNEEKER NIEUWSBLAD if méér Wethouder Boonstra worden, Twee vondsten. Naar Hanenburg. Men schrijft ons in TERREUR VAN DRONKEN PYROMAAN LANGS DE HOLLANDSE IJSSEL; BRAND OP VIJF BOERDERIJEN. Op' al' Wel is spoedig Naar ons hedenmorgen werd medege deeld, gaat de wedstrijd voor de verkie zing van de zeilkoningin, welke a.s. za terdagmiddag zou worden gehouden, niet door. Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract fhandelMdv.i Lagei Abonnementsprija t per hall jaar. Franco per poet t 1.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout Kiezebrink 4 Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) Een straaljager van het type Hawker Hunter MK IV heeft dinsdagmiddag om streeks kwart over twaalf nabij de vlieg basis Leeuwarden direct na de start een geslaagde noodlanding gemaakt. De pi loot, de 29-jarige tweede luitenant G. E. C. Soons uit Arkel (U.) kreeg geen let sel, maar het toestel dat zich met de neus in een bij de basis liggende sloot boorde, werd zwaar gehavend. Motorhapering was de oorzaak van het ongeval. Te Amsterdam slaagde voor de akte Engels M.O. a en akte q mevr. M. C SchreuderVerburg alhier. De heer T. Koopmans te Sneek slaag de in Den Haag voor de acte Nb (tim meren) kers dankte, ook de heer Hartkamp, die deze middag heeft willen opluisteren met enkele films. Natuurlijk juichten de kinderen toen al. Sr. kapitein F. Zuidema, officier van het Leger des Heils alhier heeft vaar- welorders ontvangen, hetgeen dus zeg gen wil dat hij Sneek gaat verlaten en een andere aanstelling krijgt. Op zon dag 17 augs. a.s. neemt hij afscheid van het korps Sneek. In de nacht van maandag op dinsdag heeft een dronken maniak, de 35-jarige fabrieksarbeider B. de M. uit Gouda, brand gesticht in vijf boerderijen tussen Gouda en Montfoort langs de Hollandse IJssel en daardoor 21 mensen dakloos gemaakt. De schade wordt op enige honderdduizenden guldens geschat. Foto links boven: het blussingswerk aan de gang in de eerste hooiberg, welke in vlammen opging, die van de heer W. Spruit te Willeskop onder Montfoort. Links midden! de geblakerde resten van de boerderij van de veehouder P. Boere aan de weg HaastrechtOudewater, het tweede bedrijf dat ten prooi viel aan de M.’s vernielzucht. Links onder: de schade op het bedrijf van de heer W. Houdijk onder Haastrecht waar alleen het woonhuis behouden kon worden. Hier sloeg de M. voor de derde maal toe. Rechtsboven: het blussen van het vierde bedrijf, waarop de rode haan kraaide, de boerderij van de heer B. Streefland tussen Haastrecht en Gouda. Rechtsonder: blussen van de uitgebrande boerderij van K. V. D. Vis te Gouderak. Donderdag 7 augustus gaat deze Me tro Goldwyn Mayer film. Ze brengt de geschiedenis van de koning van de wals, Johann Strauss, die bij de Weense Han delsbank ontslagen wordt, omdat hij z!'h inplaats van met cijfers, met mu zieknoten bezighoudt en zich dan ge heel gaat wijden aan het componeren en spelen van zijn melodieuze muziek, die hem tenslotte tot grote roem zal voeren, al is de weg daarheen bochtig en niet zonder perikelen, ok amoureuze. Sissi, keizerin en moeder ge prolongeerd. Zoals te verwachten was geniet de derde Sissi-film ook hier een enorme toeloop. Ze is daarom geprolongeerd t.e.m. woensdag a.s. Watt en Half Watt op Avontuur. Over de avontuurlijk-groteske inhoud van Watt en Half Watt-films te schrij ven is even onmogelijk, als van een vuurwerk het aantal vonken tellen. Men moet ze zien. Te een lang, mager en naïef, de ander klein en dik en pienter. Ze treden in deze voor Nederland nieuwe film op als muzikanten, verkopen hun skelet aan de universiteit om de dochter van een dansleraar uit geldnood te hel pen, redden een oude dame bij een roof overval, worden per ongeluk op een schip verladen enz. enz. Een prettig weerzien met deze beroemde komieken in de zondagmatinee. De onsterflijke wals. Er werd onder de jongens wel eens wat smalend gelachen om meisjes stad, maar een van allen zei eerlijk, dat hij het b gemeesterke toch een heel leuk meisje vond. Over de rouwelijke wethouders werd niet gesproken. De heer Molenaar sprak een kort wel komstwoord, waarin hij alle medewer- sprak daarna de burgers en burgeressen tce op zijn eigen kalme, geestige wijze. Hij drukte hen op het hart toch vooral kameraadschappelijk met elkaar om te gaan en gehoorzaam te zijn aan de lei ding. Nu er op verzoek van de meisjes ook voor hen een stad gekomen is, kan het een wedstrijd tussen beide steden worden wie het er het beste afbrengt. Tegen burgemeester Haga sprak wet houder Boonstra de hoop uit dat hij, met wethouders en raadsleden, jongens stad even goed zal weten te besturen als burgemeester Wijngaarden vorig De burgemeester en het burge meesterke zijn geinstalleerd jaar. Het zal geen gemakkelijke taak zijn, maar het zal gaan als je kunt reke nen op de steun van de raad. Nadat hij burgemeester Haga nog gewezen had op zijn bevoegdheden installeerde hij hem met enkele hartelijke woorden érr~Btng hem de zware ambtsketen om de hals. De plechtige stemming werd verbro ken door de luide toejuichingen van de jongelui. Ook de burgemeester van Meisjes stad, Angenis Reen, werd door wethou der Boonstra hartelijk toegesproken, en op haar plichten gewezen. „Jullie moeten je eigen stad zelfstan dig besturen, hulpvaardig zijn en je be loften nakomen”. De heer Boonstra illustreerde dit met zo'n boeiend verhaal, dat hij een spon taan applaus kreeg. Daarna werd ook deze vrouwelijke burgemeester de lichtere ambts keten om de hals gehangen. gejuicht, ook na hun toespraken, die ze allebei vlot en duidelijk uitspraken. De plechtigheid was hiermee geëin digd. De burgemeesters met hun wet houders kunnen hun werkzaamheden in het belang van de beide steden begin nen. Wij wensen hun veel succes en veel medewerking van hun burgers en bur geressen. En dan een heel voornaam ding droog weer en zonneschijn Het weer had zaterdag de Friese Bond van Landelijke ruiters en de commissie „Riis Foarüt” beter kunnen belonen voor hun inspanning om de Gaasterlan- ders en de toeristen het unieke schouw spel van een prachtig paardenfestijn te bieden. Maar al leed dan het bezoek enigszins door de minder gunstige weersomstandigheden, wat de prestaties betreft was het een zeer geslaagde dag. Vooral 't Parijs springconcours was een buitengewoon tucces. Mej. Piètje Pier- sma uit Hemelum wist met Marijke be slag te leggen op de le prijs (f 125. Het had gespannen, want tot drie keer toe moesten de hinderniisen verhoogd worden, nl. van 1.25 tot 1.50 en ten slotte 1.60 m. omdat enige ruiters een zelfde aantal punten kregen. Ten slotte zegevierde echter mej. Piersma foutloos op haar concurrent M. Bolink met Lida (Bergruiters uit Holten). Deze kreeg de tweede prijs; de 3e was voor M. J. Ra- demakers met Phaffy (N.O.P. ruiters). Verdere uitslagen: In de klasse B werden de eerste drie prijswinnaars: T. Beldman Jr. (Bergrui ters) met Sunlight; jhr. Van Coevorden (Bergruiters) met Lord en mej. A. Dooper (Gaasterland) met Zip. Handicapspringen klasse L, M en Z- klasse L: E. Koopmans met Goud Elsje 4 fouten 1 min. 4 sec.; J. Wiarda (Wa- terpoorters) met Optimist 4 fouten 1 min. 11 sec.; H. Beldman Jr. (Bergrui ters) met Dollarpi inses, 8 fouten 1 min. 3,2 sec.; B. J. Roerink met Top-Row, Lonneker, 9 fouten 1 min. 3 sec.; J. Wagelaar (Lormeker) met Eddy, 0 fou ten 1 min. 1.3 sec.; P, Sweering (Wa- terpoorters) met Hova, 0 fouten 1 min. 8.1 sec.; J. A. Crebas (N.O.P), 0 fou ten 1 min. 4.3 sec.; M. van Gallen (N.O.P.) met Nellie, paard driemaal ge weigerd; R. van Riel (N.O.P.) met Non- da, 0 fouten 1 min. 5.4 sec.; D. J. Sta pel (Pesse) met Bernhard, 1 fout 1 min. 6.4 sec.; H. M. Kwint (Zuidwolde) met Hilco, 4 fouten 1 min. 9.2 sec. Klasse Z: mej. G. Roerink (Lonneker) met Prin ses Fidela, 9 fouten 1 min. 3 sec.; A. Piersma (Gaasterland) met Black Boy, 0 fouten 1 min. 7.4 sec.; mej. P. Pier sma met Marijke, 0 fouten 1 min. 8.4 sec.; T. Beldman Sr. (Bergruiters) met Amigo, 4 fouten 1 min. 6 sec. tisch lichtende waterzuilen doen, zoals men kan constateren, een zeer groot be roep op de elektriciteitsvoorziening. Echter niet alleen dit grote water orgel zorgt voor een hoge electriciteits- rekening, óók de feërieke verlichting van het gehele park vraagt de nodige stroom. Voor de illuminatie van het park is een vermogen van 100 kilowatt per uur door het PEB- beschikbaar ge steld en daartoe wordt tijdelijk in de omgeving van het park een transforma- torhuisje gebouwd. Tijdens de illuminatie worden in het park extra bloemperken aangelegd, waardoor een nog intensiever verlich ting tot stand gebracht kan worden. Daarnaast wordt op de heuvel in het park een kunstmatige waterval aange bracht, die eveneens verlicht zal wor den, waardoor ook hier een bijzonder fraai geheel tot stand zal komen. In één der vijvertjes zal een aan te leggen fon tein het water tot 15 meter hoogte doen opspuiten met 28 stralen en deze fon tein, die met 28 stralen zeker niet een kleintje genoemd kan worden, zal tevens verlicht worden, evenals het rotspar tijtje dat vlak bij het eiland in het wa ter staat. Het hoeft nauwelijks betoog, dat dit alleen al een bezoek aan het ver lichte park meer dan waard is. Ook de kassen en volières worden in de verlich ting betrokken. De heer J. Akkerman, exploitant van het waterorgel en de verlichting, is met een staf van perso neel thans druk bezig om de kilometers lange kabels aan te leggen. Ook de tal loze onderdelen van het waterorgel lig gen gereed op het eiland, een plekje dat vrijwel uniek is als standplaats van het orgel. De lichtende waterzuilen van het waterorgel zullen op deze plek na melijk weerspiegeld worden in de oude beukenbomen en in het kabbelende wa ter en kan men zich een passender om lijsting van het fantastisch spel van De toneelgroep Podium is thans onze provincie op tournée met een pro gramma voor kinderen; een taak welke ze nog niet eerder bij de hand gehad heft, maar waarvan ze zich, zoals wij dinsdagmiddag in „Ons Gebouw” hebben kunnen constateren, uitstekend kwijt. Ze bracht er voor een enthousiaste kin derschaar al was deze dan niet groot genoeg om haar over twee voorstellin gen, zoals aanvankelijk hetgplan was, te verdelen het sprookje van de Grimm’s „Hans en Grietje” op het toneel. Het slot was overigens niet zo „grimmig”, want met behoud van de paedagogische insk.„ is het zo gewijzigd, dat de heks niet in de oven wordt verbrand maar berouwvol over haar boosheid op de bede van Grietje door de kabouters uit het vuur wordt gered. Er werd uitste kend gespeeld, het bleek ook uit de re acties uit de zaal, en muziek, liedjes en decors droegen het hunne bij tot een zeer goede opvoering, waarvan naar wij hopen deze toneelgroep ook elders even veel plezier zal beleven, als het jeugdige publiek het hier had. Toen enige jaren geleden het Burge meester de Hoop-park in Sneek ’s avonds verlicht was, trok dat duizenden bezoe kers, die allen enthousiast waren over het fantastisch schouwspel dat hun daar werd geboden. Dit feërieke schouwspel zal thans worden herhaald, maar nu in het Wilhelminapark aan de Bolswarder- weg en wel van 9 tot en met 21 augus tus, met als extra attractie de bespe ling van West Europa’s grootste water orgel, dat opgesteld zal worden op het eilandje, midden in het prachtige park. Dat het Wilhelminapark zich nog beter leent voor een fantastische en feërieke verlichting is aan geen enkele twijfel onderhevig, maar nu West Euro pa’s grootste waterorgel nog extra luister bijzet aan een steeds weer impo nerend schouwspel dat een verlicht park biedt, mag verwacht worden dat opnieuw duizenden mensen een bezoek zullen brengen aan het Wilhelminapark. Wat is nu eigenlijk een waterorgel? Ja, om dat te verklaren valt beslist niet mee, vooral niet door een leek. Wat U echter bij dit waterorgel te zien zult krijgen, zijn gracieus op de maat van muziek (zoals Dichter und Bauer, Sla venkoor, Orpheus in de onderwereld) dansende waterstralen, die bovendien diverse tinten hebben, afhankelijk van het ritme en het timbre der muziek. De sierlijk rijzende en dalende waterzuilen zullen iedereen, dit dit aanschouwt, in bewondering brengen. Dit waterorgel heeft een front van 14 meter en een diepte van 5% meter en alleen aan ver lichting vraagt dit orgel zo’n 18.000 watt. De rijzende en dalende waterzuilen worden opgevangen in een bassin, dat 5000 liter water kan bevatten en 3000 liter van deze vloeistof blijft voortdu rend r het dansen. Daarvoor zorgt een pompinstallatie, die een vermogen, bezit van maar liefst 35 pk. Die fantas- kïank en kleur indenken? Klinkt het bovenstaande een tikje in mineur? Misschien wel. Wij zijn ditmaal waterdragers, knechten in de Tour de France geweest. Maar toch is er voor uitgang geconstateerd in onze ploeg. Na de nu wel „versleten” Nolten heeft zich opnieuw een geboren klimmer aange meld: Piet Damen. Hoewel hij de Izoard, de Arebisque, de Tourmalet en al die andere scherprechters slechts bij name kende, joeg hij er tegen op alsof zijn wieg in het hooggebergte had gestaan in plaats van in een Brabants dorp. En de door een ongelukkige val tot op geven gedoemde Martin van der Borgh heelt ook zeer goed gereden en nam, op de dag dat hij moest uitvallen, de beste (11e) plaats in van alle Nederlanders. Als derde mag Tiet van Est genoemd worden, die sterk gereden heeft en met nog wat meer Tour-routine nog verder kan komen wat natuurlijk in sterke mate ook voor Damen en Van der Borgh geldt. Het lijken diamantjes, maar ze zijn nog ongeslepen. Tenslotte: de veroverde Gele Trui - en van Van Est en van Voorting, de etappezeges, de eervolle prestaties van Van der Borgh en Damen, ze zijn be haald zonder Pellenaars Wij zijn niet anti-Pel, maar heus, het is een goed ding, dat hij nu concurrentie heeft ge kregen. Alleenheerschappij is een weel de, die slechts weinigen kunnen dragen. Men wordt er gauw overmoedig door. Pellenaars heeft nu Buchly als concur rent èn de sportcommissie van de K.N. W.U., die gezegd heeft, voortaan zélf de ploegen voor grote wedstrijden te zullen samenstellen. Dat wordt een hele opgave voor John van Eek, Stol e.a. Zij zullen overal in Europa wedstrijden gaan volgen om op de hoogte van de vorm van onze renners te blijven. Maar met ontluikende talenten als Van der Borgh en Damen voorradig is het toch wel een dankbare taak. Als de K.N.W.U. er in slaagt die jonge talen ten rijp te maken voor Tour- en andere successen, dan kunnen we in de eerst volgende jaren nog wat beleven. Herman Kuiphof. Aan deze rit, maandagavond gehou den en waarvan het traject uitgezet was door de heren Schuurmans en v.d. Werf, namen 35 rijders deel. De route liep van Sneek langs de volgende plaatsen: IJs- brechtum, Scharnegoutum, Bozum, Oos- terwierum, Rauwerd, Imsum, Akkrum, Terhorne, Joure naar Sneek, waar in de Maria Louisestraat de finish-contróle was opgesteld. Er vielen heel wat straf- punten. De uitslag is als volgt: Motoren A-klasse: 1 D. deBoer, Sneek 96 strafp.; 2 J. Kers, Marknesse 105 strafp.; 3 E. Andringa, Poppingawier 160 strafp. Motoren B-klassc: 1 W. Faber, Sneek 134 strafp.; 2 J. Visser, Sneek 257 str.p. Auto’s A-klasse: 1 M. Troelstra, Sneek 75 strafp.; 2 R. van den Berg, Sneek 76 rafp.; 3 W. J. Nieuwenhuis, Sneek 124 strafp. Auto’s B-klasse: Voordat de voorzitter de prijzen uit reikte herdacht hij de in de laatste club- rit op zo noodlottige wijze om ’t leven gekomen clubmakker Lieuwe Cnossen van Hartwerd. Luxemburgers voor een Nederlander hebben moeten rijden. Maar zo was het nu eenmaal niet. En zolang wij geen sterke ploeg van 12 Tourrenners op de been kunnen brengen, zullen wij in de Ronde van Frankrijk aan een ander land gekoppeld blijven, wellicht aan Luxemburg. In Den Haag zit een boze man. Er zitten, lopen, liggen en staan méér boze mannen in Den Haag dan deze ene, maar die anderen interesseren ons nu even minder. De boze man die wij bedoelen, heet Klaas Buchly en hij is niet lang geleden teruggekeerd van een dolle tocht door Frankrijk, achter ruim honderd wielrenners aan, die samen met hem en andere officials en assistenten de Tour de France vormden. Een Ronde van Frankrijk, die zo op ’t oog voor Nederland lang niet slecht verlopen is. Niet waar: indien men door zoveel getwist, geharre war en gekif moet heenwroeten om nog slechts aan de start van die monster rit te komen en men ovérleeft dat zware karwei dan niet alleen, maar men brengt nog etappe-ovérwinningen mee naar huis, ’n mooie plaats in het pioegen- Toen werd een toevlucht gezocht en gevenden in zaal Hanenburg, waar de burgers en burgeressen om 3 uur bin nenstroomden. Ter begroeting waren al aanwezig: Wethou er Boonstra, die, bij uitstedigheid van de burgemeester, de steden zou openen, adjudant de Zee als vertegenwoordiger van korpschef Kooi- stra, de heer de Boer, directeur van ge meentewerken, die vergezeld was van een vertegenwoordiger van de perso neelsvereniging, welker leden weer zo veel vrije tijd hebben opgeofferd om de tenten in orde te maken, en persmensen. Natuurlijk was dit alles ook wel zeer interessant voor de jongelui. De beide ge meenteraden, met de burgemeesters aan het hoofd, namen plaats op de voorste rijen en er heerste onder hen wel wat een zenuwachtige spanning. „Ja”, zei wethouder Melle Tigchelaar tegen zijn burgemec ter Peter Haga, „je bin altied voor suks wel wat senuw- achtig, nou?” Burgemeester Haga frie melde met zijn spiekbriefje waarop zijn redevoering stond en zei niet veel. Zijn bruingebrand gezicht onder de zwarte krullende kuif stond strak ernstig. „Ik heb vier borden stamppot gehad c .i drie borden brij”, vertrouwde een van de wethouders van jongensstad me toe. Naar zijn uiterlijk te oordelen zal hij thuis wel genoeg hebben aan één be scheiden portie. Regen, storm en om geving werken bepaald eetlust opwek kend. Intussen was het weer niet bevorder lijk voor de goede gang van zaken; de opperste leider, de heer Molenaar, heeft dikwijls met de handen in het haar ge zeten en stellig wel eens aan de zaak gewanhoopt. De weerberichten werden nog ongunstiger en het werd wel duide lijk dat de beide jeugdsteden niet op de voorgenomen wijze konden worden ge opend. Jongensstad en Meisjesstad zijn ge- maar men kan niet zeggen dat zonder pech verlopen is. Neerklet terende regen en een storm die steeds meer aanwakkerde, maakten het ónmo gelijk de tenten op te zetten, het nog geprobeerd, maar al moesten ze weer neergehaald worden. Gelukkig werd onderdak gevonden in de B.L.O.-school, de Sperkhemschool en het gymnastieklokaal aan de Westersingel, neelsvereniging welker leden weer zo droog konden zitten en wat spelletjes doen. Intussen zwoegden de dames Boot in het keukentje op het ijsbaan-terrein. Ze zagen kans op tijd een goede maaltijd klaar te stomen en de burgers en bur geressen hebben heerlijk gegeten. Stamp pot van wortelen aardappelen, en „brij” toe. klassement, plus een individuele eindoverwinlng van een ploeggenoot (Gaul), dan is er reden tot tevredenheid. En als Buchly dan als assistent-ploegleider heeft mogen meedelen in dit succes, is er dan voor de man, die zo graag de definitieve opvolger van Pellenaars als Nederlandse ploegleider wil worden, geen grond voor blijdschap? En toch is Buchly boos en wij begrij pen best waaróm. De schitterende over winning van Charlie Gaul, de grandioze tijdrijder, de briljante klimmer, is maar voor een klein deel een Nederlandse overwinning. Niet alleen, dat de kleine man uit het Groothertogdom een Luxem burger is, maar bovendien staat hele maal niet vast, dat Gaul niet gewonnen zou hebben, wanneer de Luxemburgers met een andere groep gecombineerd waren geweest, bijv, met de Duitsers, Zwitsers of een Internationale combina tie met sterke renners als de Engelsman Robinson bijv. Wij hebben, op uitdruk kelijk bevel van Goldschmidt, de ploeg leider van de gemengde Luxemburgs Nederlandse ploeg, Gaul wel geholpen, maar laten we niet vergeten, dat Gaul in zijn landgenoten Ernzer, Schmidt e.a. even goede renners in zijn ploeg had als wij, die bovendien het grote voordeel hadden dat zij Gaul van harte hielpen, terwijl onder leiding van een wrevelige Buchly bij diverse Nederlandse renners met tegenzin hulp geboden werd. Het is zelfs voorgekomen dat Wim van Est een uitlooppoging ondernam, zodra hij gehoord had, dat Gaul moeilijkheden met zijn versnellingsapparaat had een on gehoorde streek van „de ijzeren man van ’t Heike”, die als Tourrenner op zijn laat ste benen loopt en net als Voorting alleen in ’t begin van de monsterrit nci even heeft laten zien, welk een groot renner hijgeweest is. Buchly Is boos, omdat alles geconcen treerd moest worden op een zege van Gaul, maar een Tour de France is nu eenmaal niet uitsluitend een kwestie van 24 dagen achtereen hard fietsen er komt een flinke portie strategie bij. En het koersinzicht, door Gaul en Gold schmidt opgebracht, heeft~heh' in ’t ge lijk gesteld. Gaul was ditmaal inder daad in staat de Tour te winnen, tegen verbitterde Italiaanse en Franse tegen stand in en onder zulke omstandigheden zou het dwaasheid geweest zijn, een of andere Nederlander een paar plaatsen in het algemeen klassement omhoog proberen te krijgen ten koste van Gaul. Welke schaker laat zijn Koning onbe schermd staan omderwille van een pion Och Buchly’s ontstemming is men selijk. Hij was nu een klein beetje op Pellenaars stoel komen te zitten en als debutant wil men dan graag een vlie gende start hebben. Maar dit kon niet onder deze verhoudingen. Had Neder land een beroemdheid a la Gaul in de ploeg gehad, dan zouden de zaken an ders gelegen hebben en zouden de 1 J. Bosma, Joure 54 strafp.; 2 B. Koster, Sneek 76 str.p.; 3 K. Huitema, Scharnegoutum 120 str.p. Auto’s C-klasse: 1 Mevr. Wed. de Jong, Heeg 108 strafp.; 2 J. Eisema, Bolsward 214 strafp. V-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1