461 inschrijvingen voor de Sneek-week Wilhelminapark was een sprookjestuin De bouw van Zomerhuisjes in Wymbritseradeel Oe pret is uit. Jongens-en meisjesstad gesloten Frits OzinS3 gaat weer jubileren Pionier in het Automobielbedrijf I WYMBRITSERADEEL ULST van en de gemeenten S N E E K, gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD op het Sneekermeer J Officieel Orgaan r Hei Sneeker Nieuwsblad it een tiff 113e jaargang no. 64 Redakteur: L. KIEZEBRINK Zeilwedstrijd te Lemmer Programma beiaardbespeling Redaktie^adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Maandag 11 augustus 1958 Bezoek van het Leger des Heils Evangelisatieschip „Febe” Mooie veertien dagen Officiële opening tentoon stelling werken van Justus Halbertsma Extra prijzen. Dames- en Eenmanswedstrijden. Banen en vlaggen. Team- en groepswedstrijden. Ford dealer. De prijsuitreiking. komen dat ze omslaan. |,op een verlicht podium het publiek In optocht naar de Marktstraat Geen moeilijkheden. het Koold L. v. Beethoven Leen ’t Hart G. van Hoeij Fr. Schubert F. Couperin G. Tartini Baustetter Toen de burgeressen en burgers van de jeugdsteden zich voor het echte grote stadhuis verzameld hadden, verscheen op het bordes burgemeester Rasterhoff, de beide wethouders, de secretaris de heer Koster, de heer de Boer dir. Gemeente werken en nog vele officiële personen, De winkel aan de Oosierdijk. Thans Meubelhuis Aukema. Advertentieprij» 15 ct per mm Bij contract (handelaadv.) lager Abonnementsprijs t 8.— per hall jaar. Franco per port t 8.71 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink ts Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) De laatste wedstrijden van de skütsjes in dit seizoen worden donderdag op het Sneekermeer gehouden. Dan kunnen ook de Snekers voor zover zij zulks nog niet by de vorige wedstrijden hebben gedaan hun hart weer ophalen bij dit unieke zell- evenement, dat altijd boeit. Vooral als het weer en de wind meewerken en dat wensen we de ijverige commissie in onze stad gaarne toe. SNEEKER NIEUWSBLAD Op de vraag van de burgemeester of er veel moeilijkheden in Jutedam waren geweest, antwoordde de burgemeesteres volmondig „nee”. „Wij hebben wat meer drukte met onze 20.000 inwoners”, zei burgemeester Rasterhoff, „U en Uw wet houders hebben nu een idee gekregen hoe zwaar de taak van een gemeentebe stuur kan zijn. Als blijk van onze waar dering voor de wijze waarop U Uw taak hebt volbracht, overhandig ik U hierbij de medaille van de stad Sneek”. Ook de wethoudsters kregen de medaille opge speld, en burgemeesteres Reen zorgde er voor dat haar zieke wethoudster niet vergeten werd. Een goede burgemeester die in gewichtige ogenblikken aan haar medewerksters denkt! Burgemeester Peter Haga van Linnen- dam verscheen daarna op het bordes om ook zijn dank voor de mooie veertien dagen die voorbij zijn, uit te spreken en zijn ambtsketen over te dragen. Burgemeester Rasterhoff bracht hem op zijn beurt dank voor de goede dien- De uitslag van de zeilwedstrijd voor IJselmeer bij Zoals we al eerder mededeelden, wor den dezelfde banen (voor acht wind richtingen) gevaren als verleden jaar. De wollen vlaggen op de boeien zullen echter worden vervangen door vlaggen van plastic. Deze nemen namelijk geen water op, waardoor men hoopt te voor- wij nog met ook de panden, gelegen tussen zijn woon huis en de rijwielzaak van de heer Groe- neveld, welke reeds zijn eigendom zijn, aan het bedrjjf toe te voegen. sten en trouw aan Linnendam bewezen en speldde ook B. en W. van jongensstad de medailles op de borst. „Jullie zijn al op jeugdige leeftijd ambtsdragers geweest”, zei de burge meester tegen zijn jeugdige „collega’s”. Ongetwijfeld is door dit werk de band met Sneek groter geworden. Sneek heeft een rijkere historie dan jullie steden, misschien willen jullie in dit boekje „Drie kronen met ere”, iets over deze historie lezen”. Verheugd namen de beide pas afgetreden burgemeesters het boekje in ontvangst; de burgemeesteres zei later dat ze dit nooit weer zou ver geten! Alles bij elkaar is het dan ook een grote belevenis geweest. Tot slot van de bijeenkomst voor het stadhuis bracht de burgemeester dank aan de commissie en alle medewerkers, waarna alle kinderen een rol Rang van hem kregen. De B. en W.’s van de beide steden dronken ten stadhuize limonade die zeker lekkerder was dan de ge wone limonade van moeder thuis. Naar het Waterorgel ging ongetwij feld de grootste belangstelling uit van de zeer vele bezoekers die zaterdag avond naar het verlichte Wilhelmina park trokken en het verdiende die grote toeloop ten volle. Het was een fantas tisch schouwspel die op het ritme van de muziek in een mengeling van kleu ren rijzende en dalende waterzuilen. Maar ook het prachtig verlichte park zelf gaf heel veel te genieten. Het was inderdaad in een sprookjestuin herscha- Het aantal inschrijvingen in de diverse klassen was vrijdagavond als volgt, waarbij de aantallen van verleden jaar tussen haakjes staan Regenboogklasse 10, onder wie 4 uit Holland (16); 30 m2 klasse 8 (8); 22 m2 klasse 7 (9); Pampusklasse 12 (14); Valken A 18 (22); Valken B 17 (21); Flying Dutchmanklasse 13 (4)16 m2 Streepklasse A 24 (21); idem B 38 (41); 16 m2 Puntklasse 9 (11); idem B 12 (15); Schouwen 6 (3); Sharpies 5 (5); B.M. klasse 3 (3); Vrijheidsklasse A 16 (14); idem B 17 (16); Olympiajollen 4 (5)12 v. Jollen 11 (12)Larken 12 (5); Jeugdklasse (Pluis 11 (15); Jeugd- klasse (Flits) 3 (0); Sternklasse 5 (0); R.O.R.C. klasse 2 (0); Finnjollen 2 (0); Gemengde klasse voor leden S.Z.C. 10 (12). In de Flying Dutchman-klasse zullen tal van bekende Hollandse en Noordelij ke cracks starten, o.a. Bierman, Am sterdam; Vos, Hilversum; Jager, Lem mer; Bouman, Leeuwarden; de Vries, Grouw en Gebr. Jaap en Joop Helder, Paterswolde. Voor de Valken evenwel hebben de Hollandse craks verstek laten gaan. om de beide Gemeentebesturen te ver welkomen. Burgemeesteres Angenis Reen sprak met besliste stem een korte rede uit, waarin ze de dank van alle burgeressen van Jutedam overbracht aan de grote mensen die dit jaar als proef ook een meisjesstad hebben willen organiseren. „Wij hebben ons reusachtig geamuseerd”, zei ze, „en we hopen dat het niet bij een proef zal blijven, maar dat Jutedam ook de komende jaren weer zal verrijzen. En hiermee draag ik de ambtsketen weer over als symbool dat Jutedam gesloten is”. In zijn antwoord herinnerde Burge meester Rasterhoff aan de brief die hij indertijd van zes meisjes kreeg, waarin ze hem vroegen of er ook een meisjes stad zou mogen komen. Hij had haar wens overgebracht aan de commissie die alles geregeld heeft en het waar schijnlijk niet bij deze proef zal laten. In 1924 werd de heer Ozinga aange steld als Ford-dealer en ook als zodanig geniet hij een uitstekende reputatie. Zo wel bij de Ford Maatschappij als bij de vele gebruikers van haar producten, wat bij de vorige jubilea op ondubbelzinnige wijze is gebleken en ook nu stellig weer tot uiting zal komen op de receptie, welke op de jubileumdag van half vijf tot zes uur in Restaurant Piso gehouden wordt. Maar ook uit andere kringen o.a. de commissie voor de Autotocht voor Ouden van Dagen waartoe de heer Ozin ga indertijd het initiatief nam en die hij steeds met raad en daad gesteund heeft, de Kaatsvereniging, de Biljartclub en het bedrijfsleven zal hem dan de lof en de hulde, welke hij zo ruimschoots verdiend heeft, zeker niet onhouden wor den. Er worden die dag twee wedstrijden gevaren, ’s Morgens, aanvangende half elf om luxe voorwerpen en ’s middags half drie om de geldprijzen, die voor ie der deelnemend schip f 50.bedragen. Bovendien wordt ’s middags de fraaie wisselprijs verzeild, welke is aangeboden door de Gebr. Deden in Oalifomië en verdedigd moet worden door Lodewijk Meeter, alsmede een beker, aangeboden door Heinekens Bierbrouwerij te Am sterdam. De Regenboogklasse voor de Dames- wedstrijden op dinsdag telt 6 deelneem sters, Pampusklasse 7, Valken 15, 16 m2 klasse 12, Vrijheidsklasse 8, Pluisjes 4. Aan de Eenmanswedstrijden op die dag zullen deelnemen: in de Regenbogen 8, 30 m2 5, Pampusklasse 8, Valken 17, 16 m2 klasse 32 (twee groepen), Vrij heidsklasse 17 en Pluisjes 10. B. en W. van Wymbritseradeel advi seren de raad Als gevolg van de in de vorige raads vergadering vastgestelde uitbreidings plannen voor het watersportcentrum aan de Potten en voor Heeg, waarbij de mogelijkheid wordt geopend aldaar zo merhuisjes te bouwen, geven wij u thans in overweging in de bouwverordening een aantal bepalingen op te nemen, be treffende de aan deze zomerhuisjes te stellen eisen. Met toepassing van deze bepalingen kunnen zowel eenvoudige, niet te hoge bouwkosten eisende huisjes, als luxe bungalows worden gebouwd, die uiter aard beide aesthetisch verantwoord moeten zijn. Bovendien worden eisen ge steld inzake de verzorging der huisjes tijdens en buiten gebruik, teneinde ver waarlozing tegen te gaan. op 13 augustus door Piet Bakker, stadsbeiaardier van Nijkerk. Zoals verwacht kon worden, is het aantal inschrijvers voor de Sneek-Week sinds onze opgave van donderdag nog iets gestegen. Met inbegrip van de ge mengde klasse waarin zich 10 leden van de S.Z.C. aanmeldden wat wtf donder dag niet vermeldden, bedroeg het aantal inschrijvingen voor de open wedstrij den vrijdagavond 271, dat is 5 minder dan verleden jaar, en het totaal aantal met inbegrip van de team-, groeps-, dames- en eenmanswedstrijden 461. De deelneming is dus weer prima, maar helaas zijn er niet v81doende inschrij vers voor de groepen Holland en Overijssel in de 16 m2 klasse, zodat hierin alleen Groningen en Friesland zullen uitkomen, en kunnen om dezelfde reden de teamwedstrijden in de Valkenklasse en de Pampusklasse niet doorgaan. Voor de Finnjollen en de R.O.R.C. klasse is het aantal inschrijvingen ook te gering om deze schepen te laten starten. Verheugend is evenwel, dat er voor dinsdag 16 boeiers en ronde jachten zijn aangegeven, zodat de bezoekers wel weer van deze unieke wedstrijd kunnen genieten. Na afloop van de wedstrijden vaart de hele skütsjevloot deelnemers en supporters naar Sneek, waar ze aan de Oosterkade worden opgewacht door de Sneekermeer-Zwabbers, die voorop gaan in de optocht naar het stadhuis, waar burgemeester Rasterhoff om half acht de prijzen en de kampioenswimpel zal uitreiken. Daarna gaan de muzikan ten naar het Schaapmarktplein om daar -met hun geestige muziek nog enige uren ge zellig bezig te houden. Ook wordt hier de uitslag van de bliksemloterij voor het Sneker skütsje bekend gemaakt, waar voor, indien nog voorradig, deze avond nog loten kunnen worden gekocht. Voor de morgenwedstrijden is voor ie dere deelnemer een bus Valspar lak, een bus Tjallema’s verf en voor ieder lid van de bemanning een Friese kruidkoek beschikbaar gesteld, ’s Middags even eens een bus lak en een bus verf, resp. aangeboden door de firma Borneman en Gebr. Tjallema. Tevens ontvangt de stuurman van elk schip een luxe trom meltje met thee, wat een attentie is van Douwe Egberts te Joure. t Voorts wordt over beide ontmoetin gen, die worden opgeluisterd door mu ziek van het Sneker draaiorgel „De Wa- terpoorter”, een startprijs verzeild, wel ke is aangeboden door café Hoekstra aan het Martiniplein. Elke deelnemer ontvangt ook een fles limonade, aange boden door fa. v. d. Ley en een kaas, aangeboden door de K.N.M. Een onzer bekendste stadgenoten de heer F. Ozinga viert a.s. woensdag 13 au gustus een dubbel jubileum. Het zal dan nl. 55 jaar geleden zijn, dat hij de grondslag legde voor zijn automobielbedrijf, dat onder zijn energieke leiding tot een voor onze stad zeer groot is uitgegroeid, terwijl hij en zjjn echtgenote, die ook een belangrijk aandeel in dit zakelijk succes heeft gehad, dan tevens 55 jaar getrouwd zijn. Na, namens het gemeentebestuur een hartelijk welkom aan de aanwezige ge nodigden toegeroepen en zijn genoegen er over uitgesproken te hebben dat aan onze oud-stadgenoot, de jonge, moderne kunstenaar Just Halbertsma de gelegen heid geboden kon worden om in het stadhuis te exposeren, ging Burgemees ter Rasterhoff vrijdagavond over tot een korte en duidelijke beschouwing van het werk van de schilder. Memorerende dat Halbertsma voor de ontwikkeling van zijn kunst o.a. België en Spanje had be zocht waar hij, vooral in het laatste land, tot een verdere ontplooiing van een eigen stijl kwam, vond hij het bij zonder prettig dat deze nu hier, in zijn vaderstad, de resultaten van zijn arbeid aan stadgenoten en vreemdelingen, die in deze dagen hier in grote getale ver toeven, kwam tonen; wijzende op de knappe, ongedetailleerde kunst, meende spreker te mogen vaststellen dat deze expositie ten zeerste de moeite van het bezichtigen loonde. De schilder dankend voor zijn werk en de belangstellenden voor hun komst, verklaarde Burgemees ter Rasterhoff de tentoonstelling voor geopend. Hierna sprak de schilder zelf nog in een kort dankwoord van het voorrecht dat hij genoot om op deze manier weer eens nader met zijn oud-stadgenoten en verdere kunstliefhebbers in contact te mogen komen. Dankbaar was hij ook voor de komst van de verschillende, aan wezige kunstvrienden. Na een kort re sumé van zijn streven en zoeken in het buitenland te hebben gegeven, vond hij voor zich zelf dat het expressieve en monumentale hem ’t beste lag. Tenslotte hoopte hij dat velen, vooral ook bij dag licht, een bezoek zouden willen brengen, omdat het werk dan nog beter tot zijn recht kwam. Vermelden we nog dat tot de aanwe zigen ook behoorde burgemeester Walda van Idaarderadeel. In ons blad van donderdag a.s. hopen een nadere beschouwing over deze schilderkunst te komen. pen, waarbij vooral ook de bont gekleur de waterval, de klaterende fontein in de kleine vijver en de in een zee van licht badende volière aller bewondering oogst ten. Mede dank zij het fraaie zomer weer, was het een prachtig geslaagde première. Daarom mag met recht ver wacht worden, dat ook op de volgende avonden (heden t.e.m. 22 augustus) dui zenden dit sprookje in kleuren zullen willen beleven. sportvaartuigen op het Lemmer is als volgt: Valken: 1. T. van der Laan, Dokkum; 2. M. C. Breuning, Leeuwarden; 3. W. Kornelis, Steenwijk. 16 m2 streep: 1. A. Alberda, Sneek; 2. S. Visser, Workum; 3. H. Olde Agter- huis, Heerenveen. Regenbogen: 1. J. Alberda, Sneek; 2. E. Hoekstra, Sneek. Gemengde klasse 5 m.: 1. R. de Jong, Lemmer; 2. J. Verbeek, Lemmer; 3. C. Bergsma, Lemmer. Zeeschouwen: 1. S. v. d. Hulst, Lem mer; 2. Gebr. Visser, Lemmer; 3. A. Faber, Emmen. Gem. klasse 8,5 m.: 1. Joh. Bosma, Lemmer; 2. J. Jongsma, Lemmer; 3. S. Kuipers, Lemmer. Enkele tientallen jaren reeds bevaart het evangelisatieschip „Febe” van het Leger des Heils de wateren van Neder land. De „Febe” zo genoemd naar aan leiding van Rom. 16 1 en 2 komt naar Heeg van donderdag 21 t/m vrij dag 22 augustus a.s.; Ijlst zaterdag 23 t/m maandag 25 augustus. Duizenden bewoners van de dorpen in ons land hebben de naam „Leger des Heils” vereenzelvigd met de voorstel ling van dit blinkend wit motorjacht, bemand met een aantal stoere jonge heilsofficieren. Ook nu weer zullen deze scheepsmatrozen handig uit een lading zeildoek,, palen, touwen en klapstoeltjes een ruime comfortabele tent weten op te slaan en zich ontpoppen als vurige heils- predikers. Onder leiding van gezagvoer der, kapitein J. Verhagen, zullen tent- samenkomsten worden gehouden om 8 uur nam. en tevens iedere middag een kindersamenkomst om 5 uur. Standplaats tent: Heeg, IJlst, Stadslaan. Voor de groepswedstrijden Groningen- Friesland in de 16 m2 klasse op zondag en maandag zijn de volgende groepen samengesteld Groningen: Schelm, C. J. Vegter, Ha ren; Summerjby, K. Veenstra, Gronin gen; Fortuna, J. D. Mulder, Groningen; Elisabeth, J. M. Kamp, Haren; Pro- theus, H. M. Kerstholt, Groningen. Friesland Betty, S. van der Steeg, De jubilaris in zijn eerste auto, een Flanders, met als passagiers de heren Banning en Jan Zandhuizen. Deze Flan ders, een Amerikaanse wagen, kostte toen 1913) 2800 gulden. Teneinde u een indruk te geven om trent de constructie en indeling van de zomerhuisjes geven wij hierna nog een globale opsomming van de voornaamste eisen en van de bepalingen inzake net gebruik en de verzorging. Het vloeroppervlak der kamer moet tenminste 10 m2 bedragen, bij een breedte van tenminste 2.75 m. De groot te van een slaapkamer is tenminste 4 m3 per slaapplaats. De keuken moet een oppervlakte hebben van tenminste 3 m2, terwijl een woonkeuken is toegestaan, mits deze 12 m2 oppervlakte heeft, bij een breedte van tenminste 3 m. De vrije hoogte in de kamer of woon keuken moet 2.30 m zijn. Bij een schuin dakvlak moet deze hoogte tenminste 2.20 m. zijn over de helft van het vloer oppervlak. Normaal moeten de buitenwanden uit steen bestaan van een hoedanigheid, niet minder dan boerengrauwe baksteen. De muurdikte moet tenminste 16 cm. zijn. Onder bepaalde voorwaarden kunnen de buitenwanden echter ook van hout wor den gemaakt. Deze wanden dienen dan uit dubbel schotwerk te bestaan; buitenste schot tenminste 2.2 cm., het binnenste 1.6 cm. dik. De constructie van de fundering is uiteraard afhankelijk van de bodemge steldheid. Voor houten huisjes kan on der bepaalde voorwaarden ontheffing van enkele funderingsvoorschriften wor den verleend. Het gebruik van de zomerhuisjes is toegestaan in het tijdvak van 16 april tot 16 oktober. Indien zulks noodzake lijk is, kunnen burgemeester en wet houders binnen een gestelde termjjn voorzieningen gelasten inzake het uiter lijk van de huisjes, de kleur der buiten wanden, de dakbedekking, de beplanting en het erf. Wij stellen u voor, de bouwverorde ning voor deze gemeente in deze zin te wijzigen. Frits Ozinga, zoals ieder hem hier en ook elders het beste kent, heeft een zeer werkzaam leven achter de rug. Als 11- jarige jongen was hij reeds smids- knechtje in zijn geboortedorp Kollum. Sindsdien heeft hij altijd hard gewerkt, en hoewel hij nu al 78 en zijn echtgenote al 81 jaar is, denken beide nog niet aan ophouden. De jubilaris heeft de teugels van zijn bedrijf nog stevig in handen, waarbij hij door een staf van bekwame medewerkers, onder wie zijn zoon Frans en zijn schoonzoon de heer Faber, wordt bijgestaan en ook zijn vrouw leeft nog volop mee. Ze gaan nooit een dag voor half twee ’s nachts op bed, want pas dan verlaten de laatste monteurs de ga rages. En ze kunnen dit ook doen, want ze zijn beide nog gezond en fit. Als het weer het toelaat fietsen we elke morgen nog zo’n 25 kilometer, vertelde mevrouw ons en we zouden beslist onwennig wor den als we in een stil hpisje gingen wonen. Als jongeman werkte de heer Ozinga hier bij de firma Smit en daarna in de zaak van de heer Minkema, maar in 1903 begon hij een eigen bedrijf in rij wielen en motoren in compagnonschap met de heer T. van Wieren aan de Oos- terdijk. Deze samenwerking duurde tot 1906, in welk jaar hij zich vestigde in het pand naast dat van de heer Roden burg eveneens aan de Oosterdijk, dat hij toen huurde van de heer Hotze Zandstra, die er later zelf een kruidenierszaak in dreef. Hier verkocht hij ook naaimachi nes, kachels, sportartikelen enz. Weer enige jaren daarna kocht hij het pand, waarin thans de meubelzaak van de heer Aukema gevestigd is. Maar toen de auto’s hun intrede deden, was dit te klein, en verhuisde hij naar de Lemmer weg, waar hij het hotel- en cafébedrijf voortzette en de stallen verbouwde tot garages. Hier begon de grote vlucht van zijn automobielbedrijf, dat in de twin tiger jaren verplaatst werd naar de Parkstraat en sindsdien gestadig is uit gebreid tot het omvangrijke bedrijf zo als wij het nu kennen, waartoe ook de garages met boxen en benzinestation aan de Bolswarderweg behoren. Hiermede is echter nog geen einde ge komen aan de expansiedrift van de jubi laris. Het ligt nl. in zijn bedoeling t.z.t. In de teamwedstrijden Holland Friesland in de Vrijheidsklasse zullen de volgende groepen tegen elkaar uitko men Holland: Troef, E. Timme, Kromme nie; Jim, L. Amons, Zaandijk; Priga- deer, M. de Groot; Kus’mus, P. de Reu ver; Yar, S. de Jong, allen te Amster dam. Friesland: Cito II, L. Feenstra, Sneek; Karei Doorman, A. Borkent, Heeren veen; Skal, H. Visser, Sneek; Swiftnes, Tj. Waterlander, Heerenveen; Fodde- bosk, mej. E. van der Zijpp, Sneek. Linnendam en Jutedam hebben hun poorten weer gesloten. De tenten zijn neergehaald en de beide burgemeesters hebben hun ambtsketens aan burge meester Rasterhoff teruggegeven. Een feestelijke optocht was het slot van een veertien dagen die voor vele kinderen onvergetelijk zijn. Voorafgegaan door het Trommelcorps van S.G.V. trokken ze door de stad, sommigen verkleed en allen met vrolijke tevreden gezichten. In hun midden liepen de dames Boot, die zo’n groot aandeel in het goede verloop hebben gehad doordat ze zulke heerlijke maaltijden in het warme keukentje hebben gekookt. Leeuwarden; Hurricane, H. Olde Agter- huis, Heerenveen; Willy, J. Hoeben, Leeuwarden; Non-pareil, H. A. Minks, Leeuwarden; Marion II, P. H. Amster dam, Sneek. Voor de teamwedstrijd Holland- Friesland in de Regenboogklasse op woensdag en donderdag: Holland Cadans, Ir G. A. Bakker; De Kaag, J. J. Tol; Toreador, C. Kist, allen te Rotterdam; Ree (voorheen Hen- derika van Dirk Oppenhuizen), J. Wa- lig, Zaandijk. Friesland: Algri, J. Alberda; Jan van Gent, E. K. Hoekstra; Bruiser, J. de Wilde; Oranje, Tom Zwart, allen te Sneek. 1. Preludium en Menuet Jef van Hoof 2. Uit „Valerius Gedenck-Clanck” a. Bede voor het Vaderland b. O, Nederland, let op u saek c. Merck toch hoe sterck 3. Drie oude dansen: a. Giga b. Sarabande c. Menuet 4. Drie volksliedjes: a. Het was op enen avond laat b. De winter is vergangen c. De uil 5. Sonate 6. a. Heidenröslein b. Frühlingsglaube c. Liebeslied 7. Kleine suite a. Preambulum b. Siciliano c. Aria d. Sarabande e. Toccata. 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1