op de Expo Fryslan Tammy en de Vrijgezel S.Z.C. Een speeltuin in het Sperkhem Paardenfokdag Koudum Wisselprijzen Sneekweek WYMBRITS ER A DEEL en van K.Z.V.S. Hoofdprijzen Sneek-Week IJLST Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, 113e jaargang no. 68 It skuonmakkerke Benoemd Nieuwe bruggen in rijksweg Sneek - Lemmer Eén catechisatieavond voor Sneek en Z.W.-hoek DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Bouwkaswoning gegund Wal de raad te behandelen I krijgt Het Sneeker Nieuwsblad is een Maandag 25 augustus «1958 Bezoek van Minister Zijlstra Bezoldiging gemeente- personeel Mooi succes voor Speeltuin ver. Noorderhoek gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Dertien boerderijbranden in juni De Ned. Zeil kampioen schappen Redakteur L. KIEZEBR1NK t De Leeuwarder Courant verneemt dat binren afzienbare tijd de Wellebrug, de brug bij Hommerts en die te Follega Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Jomb Drijfhout Kiezebrink A Co kantoor: GRCXJTZAND 55 Telefoon 30U5 <K 5150) Aanvraag ingevolge art 72 L.O. wet 1920. Regenboogklasse: Sneek-Bokaal: G. Ooms, Sneek; 30 m2 klasse: Valspar Wisselprjjs: G. W. v, d. Meer, Leeuwarden; 16 m2 klasse: (Streep A en Stip A) Sneek-beker: A. v. d. Wal, Joure; 16 m2 klasse: (Streep B en Stip B) R.V.S.-beker: E. Th, Agterhof, Delft; Valkenklasse: Bols-beker: F. Jan sma, Grouw; Pampusklasse: Zilveren bonbonnie re, aangeb. door C. de Jong Jr te Joure: H. de Jong, Sneek; Vrijheids klasse: Mennobeker: S. de Jong, Amsterdam. vissen. De idylle begint als opa wegens het clandestien stoken van alcohol wordt g' rresteerd en Tammy met haar lie- velingsgeit de intussen naar huis terug gekeerde Peter gaat opzoeken en zich onder zijn bescherming stelt en door haar ontwapenende onschuld, frisheid en eerlijkheid een tot nogtoe voor haar on bekende wereld verovert, welke capitu leert voor zoveel charme. Debbie Rey- Kedaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelaadv.) lager Abonnementsprijs f 1.— per nall jaar. Franco per port t 1.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. SCHARNEGOUTUM. Dezer dagen werd door de N.V. Bouwkas Ned. Ge meenten de bouw van een woning alhier gegund aan de aannemer J. Plantinga te Scharnegoutum. Er wordt gebouwd voor de bouwspaarder R. Mollema. Het nieuwe hoofdnummer in het Ami- citia Theater is nu eens een gezellige film zonder grote problemen, Het is het verhaal van Tammy Tyree, die met haar grootvader op een oude woonschuit in h t moerasgebied van de beneden Mississippi woont. Ondanks dit afgele gen woonoord ziet Tammy toch nog kans verliefd te worden; maar dat komt haar dan ook aanwaaien als er op een -v. Aankoop vier percelen in te saneren stadsgedeelten. Zaterdag j.l. nam de wandelclub van bovengenoemde speeltuinver. deel aan de 2e Lindenoord wandeltocht te Wolvega. Er waren niet minder dan 58 clubs, waar van 26 in de afdeling junioren. Bij de prijsuitdeling bleek dat de D ploeg van de Noorderhoek de le prijs had gewon- ■ncn met 443/<j punten. Daarnaast ver wierf het dappere ploegje nog een grote wisselbeker, welke dit jaar voor de eerste maal beschikbaar werd gesteld door het politiecorps te Wolvega. De kleinste deel nemers, de z.g. C ploeg, bleek in dit gro te gezelschap zowaar nog de 4e prijs te hebben behaald met 4L-5/a punten, en ook in de klasse „zeer goed”. De terug tocht werd dan ook aanvaard in een uit bundige stemming over dit prachtige re sultaat. B. en W. stellen de raad voor aan te kopen de percelen Boschgracht 4, Lo^xmadwarsstraat 20, Potbuurt 3 en 10. alle liggende in te saneren stadsge deelten. Het ligt in de bedoeling deze percelen t.z.t. naarmate de ontruiming vordert te amoveren. de Snitsers de Bossenaren mei-dounsje litten, dat sa tige yn ’e smaek foei, dat ien fan de Bosse dielnimmers direkt nei syn dounsjen nei hüs gie om werom to kommen mei in greate Brabanske koeke en dy oanbea oan syn tiidlike Snitser froulike partner. Yn it skoft hat Abe Brouwer dy as gast mei syn frou üt Diever meikommen wie yn Neder lanske oersetting „De Stienen Uleboer- den” foardroegen. Nei ófrin kamen noch inkelde Friezen-om-ütens de Snitsers lokwinskjen en bliik to jaen fan harrAi meilibjen yn it sukses. Ditselde barde ek woansdei op de Expo forskate kearen. Ja, Fryslan wie der op dizze bysondere dagen wer by en noch wol yn it foarste plak. De Snitsers kamen tongersdeitomoarn fiif üre wureh mar foldien yn Snits werom. v. d. Z. Prof, dr J. Zijlstra, de minister van Eco omische Zaken, zal samen met dr E. L. Kramer, de directeur-generaal voor de industrialisatie, op 2 en 3 sep tember aanstaande een officieel bezoek aan Friesland brengen met als doel het bespreken van talrijke industrialisatie- problemen, aldus meldt de Leeuwarder Courant. De eerste dag, dinsdag 2 september, zal hij Harlingen, Franeker en Sneek bezoe ken. In de Friese havenplaats en in Sneek zal hij waarschijnlijk besprekin gen voeren met de gemeentebesturen. Na de lunch volgt een bezoek aan Hee- renveen, waar belangrijke besprekingen op het programma staan met de verte genwoordigers van de gemeentelijke be sturen, die te maken hebben met het In- dustrieschap Oostelijk Friesland. Aan het einde van de dag volgt te Leeuwar den een conferentie met het provin ciaal bestuur. De woensdag zal grotendeels worden besteed met het bezoeken van plaatsen in het oosten van de provincie. In de middag hoopt de minister met de direc teur-generaal in Dokkum te zijn, even eens om met het gemeentebestuur te spreken en om de landbouwwagen-fa- briek van Prins te bezichtigen. SNEEKER NIEUWSBLAD B. en W. stellen voor een aanvraag ingevolge art. 72 L.O. wet van het R.K. kerkbestuur van de parochie van de H. Martinus in te willigen om medewerking voor het aanschaffen van nieuwe leer middelen ten behoeve van de onder zijn bestuur staande St. Josephschool (school voor uitgebreid onderwijs). De aanvrage is een gevolg van de stijging van het aantal leerlingen (1957/58 35, nu 50 leer lingen in het tweede leerjaar). Geldlening met N.V. Bank v. Nederlandsche Gemeenten. Met ingang van 1 sept. a.s. is benoemd tot dirigent van het Chr. Gem. Koor U.L.D. te Goingarijp de heer G. W. Postma, alhier. B. en W. stellen voor een aanbod aan te nemen van bovengenoemde bank voor een lening groet 201.000,— koers 100% looptijd 30 jaar, rente 4%% (halfjaar- liiks te voldoen). Kosten ongeveer 1.6%. B. en W. adviseren de raad: Van het bestuur van de buurt- en speeltuinvereniging „Sperkhem” alhier, welke is opgericht op 30 juni 1958, is een schrijven ingekomen, houdende ver zoek om beschikbaarstelling van een terrein in het stadsgedeelte z.g.n. het Sperkhem en wel bij voorkeur het plant soen, begrensd door de Maria Louise- straat, de Colignystraat, de Willem de Zwijgerstraat en de Jan van Nassau- straat, (ten behoeve van een door deze verenigmg in te richten speeltuin. Zoals wij bij vorige gelegenheden reeds her haaldelijk hebben uiteengezet, achten wij het speeltuinwerk hier ter stede van zo groot belang, dat de werkzaamheden van de daarbij betrokken verenigingen zoveel mogelijk van gemeentewege die nen te worden gestimuleerd. In verband hiermede zijn wij dan ook geneigd uw raad in overweging te ge ven de door het bestuur van boven genoemde vereniging gevraagde mede werking te verlenen. Voor inwilliging van het onderhavige verzoek bestaat met name gerede aanleiding, nu in het betrokken stadsgedeelte geen speeltuin aanwezig is en een groot aantal van de aldaar wonende kinderen overigens ook weir.g of geen gelegenheid heeft op verantwoorde wijze in de openlucht te spelen. Bij keuze van een geschikt ter rein dient in de eerste plaats rekening te worden gehouden met de omstandig heid, dat het terrein gelegen moet zijn in of nabij het Sperkhem, d.w.z. het stadsgedeelte, begrensd door de Ko ningin Wilhelminastraat, de Woudvaart en de Stadsgracht. In dit stadsdeel ko men voor vestiging van een speeltuin alleen in aanmerking de buiten de be bouwing aan de Koningin Wilhelmina straat gelegen strook grond, welke thans als speelterrein wordt gebruikt, en het hiervoor aangeduide plantsoen. Het be stuur van de buurt- en speeltuinvereni ging geeft aan genoemd plantsoen de voorkeur, welk oordeel wij, gelet op het vereiste van een centrale ligging van de speeltuin, kunnen onderschrijven. Het terrein aan de Koningin Wilhelmina straat is bovendien door de lage ligging voor het beoogde doel minder geschikt. De afmetingen van de speeltuin zijn geprojecteerd op 35 x 55 m. Aangezien het plantsoen 45 x 80 m. groot is, zal dus alleen het middengedeelte in beslag worden genomen. De afstand van de af scheiding van de speeltuin tot de huizen van de omliggende straten varieert van 20 m. tot 35 m. Van de zijde van de omwonenden van het plantsoen is de vrees geuit, dat een op te richten speeltuin ontsierend voor de omgeving zou kunnen werken en bo- Men schrijft ons; In heel wat plaatsen van de Zuid westhoek was het de laatste jaren voor de kerken een hele puzzle geworden om een goede tijd te vinden voor de catechi saties. Allerlei avondscholen en cursus sen doorkruisten telkens ongewild het beleid van de kerken, ’t Was voor de dominees een heel karwei om er een beetje tussendoor te zeilen en de mees ten moesten er in berusten, dat eén gro ter of kleiner deel van de jeugd een win ter op de catechisaties ontbrak. Ook de zaterdagavond-catechisaties, die hier en daar gehouden worden, gaven geen af doende oplossing. Om uit deze moeilijkheden te komen werd in de afgelopen winter een inter kerkelijk comité gevormd, waarin vrij wel alle kerkelijke groeperingen uit de Zuid-Westhoek samenwerkten n.l. de Rooms-Katholieke Kerk, de Nederlands Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken, de Christelijk Gereformeerde Kerken, de Gereformeerde Kerken (ond» art. 31 D.K.O.) en de Baptistengemeen ten. De beide andere kerkformaties be tuigden wel hun instemming met het doel van het Comité, maar benoemden om intern-kerkelijke redenen geen ver tegenwoordigers. De taak van dit Comité was om na oveileg met de scholen, waar avondles sen gegeven worden, de meest geschikte catechisatie-avond vast te stellen. Bij de gevoerde besprekingen is tenslotte de dinsdagavond uit de bus gekomen. Het verdere slagen van deze actie is nu een zaak van de plaatselijke kerkbe sturen, de scholen ei. niet het minst van de kerkleden zelf. Het Comité hoopt dan ook, dat ieder, die ermee te maken krijgt, zijn best ervoor wil doen de dins dagavond voor het „vraagleren” vrij te late of vrij te maken. Er zal hier en daar wat gepast en gemeten moeten worden, vooral als de dinsdagavond tot nu toe de avond was van de één of an dere vererjging. Maar het „vraagleren” is het waard, en vooral de jeugd is het waard er wat moeite voor te doen! Met ingang van 1 april 1958 zijn door het rijk voor de lagere en middelbare rijksambtenaren en de rijkswerklieden enige, salarismaatregelen getroffen, naar aanleiding waarvan de betrokken minister de gemeenten heeft meegedeeld dat voor het gemeentepersoneel onder bepaalde voorwaarden overeenkomstige maatregelen kunnen worden genomen. Voor de lagere en middelbare ambtena ren der gemeenten zijn daardoor een aan tal Balansverbeteringen mogelijk, welke B. en W. voorstellen ook hier in te voe ren. De toekenning van een toeslag van 3 aan het werkliedenpersoneel zal slechts mogelijk zijn, dit heeft nl. de mi nister als voorwaarde gesteld, als de ge meente ook maatregelen neemt op het gebied van werkclassificatie en presta tiebeloning. B. en W. achten dit boven dien ook van belang omdat deze ge meente, als men niet meegaat met de voortschrijdende ontwikkeling op dit ge bied, op de duur waarschijnlijk in een ongunstige uitzonderingspositie zal ge raken. Voor onze gemeente zal het ech ter niet doenlijk zijn eigen taakanalisten in dienst te nemen, do’ch men kan voor de uitvoering van deze taak een op dracht verstrekken aan het bureau per soneelsbeheer en organisatie van de Ver. Ned. Gemeenten waarvan de aanslui- ting per jaar een bijdrage van f 150. zal vorderen. B. en W. stellen dus voor I dè bovenbedoelde maatregelen inzake de I bezoldigingen te nemen en te besluiten 1 tot invoering van de werkklassificatie en de prestatiebeloning. vendien aanleiding zou kunnen geven tot het verstoren van de rustige sfeer van deze buurt. Van ontsiering zal, wan neer een passende beplanting rondom de speeltuin is aangebracht, naar onze me ning echter niet kunnen worden gespro ken. Integendeel zal door de nieuwe be stemming van een deel van het plant soen een betere verhouding ontstaan tussen de afmetingen van bebouwing en open terrein hetgeen uit stedebouwkun- dig oogpunt valt toe te juichen. Ten aanzien van het bezwaar van de verstoring van de rustige sfeer zij toe gegeven, dat het door de oprichting van een speeltuin in deze omgeving wellicht iets minder rustig zal worden. Van be paalde hinder of overlast zal echter geen sprake behoeven te zijn, temeer niet omdat van het bestuur van de ver eniging mag worden verwacht, dat het voor het nodige toezicht zal zorgen. Tegenover dit mogelijke bezwaar dient echter bovendien te worden gesteld, dat met de oprichting van een speeltuin de veiligheid van de kinderen, die anders immers in hoofdzaak hun heil moeten zoeken op de gevaarlijke openbare straat ten zeerste is gediend. Mede gelet op de ervaringen welke elders in de ge meente (de Noorderhoek) zijn opgedaan menen wij dan ook, dat een afweging van de verschillende belangen er toe moet leiden aan de oprichting van een speeltuin in het onderhavige plantsoen alle medewerking te verlenen. In overeenstemming met de tot dus- V' door de gemeente ten aanzien van de plaatselijke speltuinverenigingen ge volgde gedragslijn, ware het onderha vige terrein om niet beschikbaar te stel len. Aan het beschikbaarstellen kunnen door ons nog een aantal voorwaarden worden verbonden. Senator, een goed luxe soort met goede gangen van H. Breeuwsma, Nijland. Ver der nog 3 eerste, 7 tweede en 7 derde prijzen. Een kruisingsproduct, moeder Gron. Modelmerrie, vader Eng. volbloed Wijndycliff, lijkt zeer geschikt landbouw- rijpaard te worden van H. S. Wiarda, Nijland, werd bekroond met een 2e pre mie. RubriekV. Twentermerries. Grote, zeer goede rubriek. Als eerste werd geplaatst Dilata, v. Camillus van Jac. Brekeveld, IJlst. Een paard van extra klasse, alhoe wel de voorstand nog even correcter kon zijn. Deze jonge merrie werd kampioen van de enters en twenters en tenslotte uitgeroepen tot alg. fokdag kampioen 1958. Een pracht succes voor deze jonge fokker. Nog 4 eerste premies, nl. 3 met als vader de hengst Everest en de vierde geplaatste van R. U. v. d. Kooy van Kou- furderrige met als vader Eduard. De hengst Everest had hier een goede jaar gang. Dit onderschrijft ook de heer Maarsingh in „Het Paard” van 8-8-’58. Verder 4 2e en 4 3e prijzen. De verder volgende rubrieken jonge en oudere Stamboekmerries gaven goede gebruikspaarden te zien, doch de daarop volgende rubrieken Ster- en Modelmer- ries getuigen van gedegen goed overleg de fokkerij in de Z.W.H. van Friesland. Bij de jonge stermerries aan de kop „Amera” gevolgd door „Zitura” resp. van de eigenaren G. Geerligs, Nijhuizum en J. Huitema, IJlst. Machtige paarden met veel goeds. Bij de grote groep oude stermerries ging de strijd tussen Liro- netta van J. Huitema, IJlst, Sietske van D. E. Koopmans, Harich en Selea van A. J. Breimer, Sloten. De groep jonge Modelmerries gaf 3 eerste prijswinnaars, nl. 2 ingevoerden uit Oldenburg als Beatrix, v. Folkert, eig. B. Lycklema a Nijeholt, Hichtum en een donkerbruine v. Fanal van IJ Boersma IJzn., Oudega H.O. en een jonge Rudiger van L. Wierstra, Harich. Alle drie extra paarden. Bij de oudere modelmerries startte „Vulea”, de kampioene van 1957 zeer goed op de hielen gevolgd door „Vubela” van H. S. Wiarda, Nijland en Rozina de Johanmerrie van J. Huitema te IJlst. Verder nog 3 eerste en 6 tweede premies. Bij de groepen, merries met drie of meer afstammelingen kwam stal Huite ma, IJlst aan de kop gevolgd door de groep van J. Dijkstra, Hemelum, waar op volgde de winnaar 19551957 nl. stal R. U. v. d. Kooij, Koufurderrige. Het middagprogramma omvattende ver schillende nummers aangespannen keu- ring voor concourswagens en boerenwa gens, alsmede dressuur en springen der Landelijke Rij verenigingen werd tenslot te besloten met het veelzijdigheidsnum- Olympiajollen: R. Rijks, Rotterdam. Sharpies: P. Hansen, Enkhuizen. Larken: H. D. Voskamp, Almelo. B.M. klasse: A. H. Ruiter, Groningen. Jeugdklasse (Pluis): M. J. A. Kempkes, Reeuwijk. 12 v. Jollen: A. W. Reijers, Sassenheim. Sternklasse: K. Stuurman, Zaandijk. Flitsklasse: W. B. v. d. Meer Jr, Leeuwarden. Schouwen: F. F. Atsma, Oppenhuizen. 30 m2 klasse: H. Geveke, Hoogeveen. 22 m3 klasse: H. E. Zijlstra, Joure. 16 m2 Puntklasse A: Th. de Haan, Sneek. 16 m2 Puntklasse B: H. H. Donkersloot, Sneek. 16 m2 Streepklasse A: S. v. d. Steeg, Leeuwarden. 16 m2 Streepklasse B I: J. van Wieren, Nif'uizum. 16 m2 Streepklasse B II: E. Hoekstra, Heerenveen. Valken A: F. Jansma, Grouw. Valken B: J. G. de Jong, Gorredijk. Vrijheidsklasse A: S. de Jong, Amsterdam. Vrijheidsklasse B: Jan Boomsma, Sneek. Pampusklasse: H. de Jong, Sneek. Regenboogklasse: C. J. de Jong Jr, Joure. Flvinsr Dutchmanklasse: U. Jager, Lemmer. Deze groot opgezette keuringsdag heeft geheel aan *t doel beantwoord en de op komst van paarden en publiek was ruim schoots voldoende. Het keuringsterrein was aan de kleine kant doch goed in conditie na de grote regenval der laatste dagen. Onderstaand volgen de uitslagen van het Bovenlands ras. Rubriek I Merrieveulens geb. voor 15 mei 1958: le prijzen Hinke, v. Camillus, eig. R. Lycklema a Nijeholt, Hichtum; Hubertina, v. Senator, eig. IJ. Dijkstra, Warns. Twee extra veulens met veel kwaliteiten en heel weinig verschil. Het laatste werd tenslotte kampioen van alle veulens. Verder nog 5 eerste, 3 tweede en 3 derde prijzen. Rubriek Merrieveulens geb. na 15 mei 1958. Jongere veulens, doch over ’t ge heel iets minder dan de eerste rubriek. Twee eerste prijzen van Senator, nl. Gar- lyne, eig. J. Huitema, IJlst en Gerdine, eig. IJ. Boersma IJzn., Oudega. H.O. Rubriek III Hengstveulens. Aan de kop enkele goede tot matige dieren. Rubriek IV. Entermerries. Zeer grote rubriek met vooral in de kopgroep die ren met toekomst. Zes le prijzen, nl. la Brunhilde, v. Edler van G. Geerligs, Nij huizum. Extra soort, goede gangen doch even te vet en niet vrij van bloei. Dit dier is als veulen ingevoerd uit Olden burg. Als 2e een jonge Paladijn van P. K. Hoekstra, Woudsend. Zeer goed model met goede gangen en als 3e Elfried van In de maand juni 1958 zijn 13 boerde rijbranden vporgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Twee van deze branden kwamen voor in Friesland, een in Drente, twee in Overijssel, vijf in Gelderland en drie in Noord-Brabant. De directe schade door deze branden aangericht wordt ge raamd op 602.000 gulden. Een van deze branden werd veroor zaakt door vonken uit de motor van een transportband, twee door blikseminslag, drie door het spelen met vuur, twee door lekke schoorsteen, een door hooibroei, een door ontploffing bij aansteken van een butagastoestel en in drie gevallen bleef de oorzaak onbekend. Bij deze branden kwamen 39 stuks rundvee en twee varkens om het leven. Oan de Nederlanske Dei ta huldiging fan de Expo-wurker hwerby op syn kas- tiel op de Belvédère yn Brussel oan Ba ron Moens de Fernig in nij-kweekte tulp de Expo-tulp en in nije roas de Rosa Moens de Fernig oanbean waer- den hawwe 27 Nederlanske groepen mei- dien oan it greate défilé. Fryslan wie mei 4 krompanielen seazen mei dübel span en riden troch de hearen J. M. Jan sma, Haskerdiken, H. H. Pasma, Hasker- diken, Joh. Bottema, Gersleat en M. M. Postma, Legemar mei harren froulju yn ald-fryske klaeijing en 23 leden fan de Snitser Skotsploech fan Snits yn de lan ge folkloristyske optocht tige goed for- tsjinwurdige. Dit wier to merkbiten oan de greate byfal fan de tsientüzenden minsken lans de kilometers lange route oer it Expo-terrein. Foaral de-Friezen en de Friezen-om-ütens sil dit goed dien ha. De haed-regisseur Johan Bodegraven kaem ek spontaen op de Snitsers ta om mei to dielen dat hy de Skotsploech ien fan de best klaeide groepen foun. Dit hie siker ek ta gefolch dat de Skotsploech middeis ütnoege waerd om tusken 6 en 7 üre to dounsjen foar de Belgyske Te- lefysje, sawol for de Frans-sprekkende as de Flaemske Telefysje. Ta blidens fan de Snitsers foun de ütstjüring -direkt pleats sunder foarófgeande repetysje, dit yn tsjinstelling mei harren optreden foar de B.B.C. yn Wales forline jier, hwer ürenlange repetysjes oan foaröfgienen. De optocht wier middeis al troch de Ne derlanske Telefysje rjochtstreeks üt- stjürd. Bysünder aerdich die it de Snitsers oan doe yn de Belgyske studio trije jonge froulju op harren takamen en lokwin- sken. Hja wennen al inkelde jierren yn Amerika, makken nou in fleanreis troch Europa en wiene ófkomstig fan Snits en Menaem. In oar gefal wier treffend doe in Dütske lerrres üt New York leden fan de Skotsploech frege om in foto om har learlingen eat sjen litte to kinnen fan de Fryske klaeijing, hweroer hja al faek forteld hie. De Skotsers wiene tiisdei ek al op de Expo en ha moandeitojoun op ütnoeging fan de VVV yn Den Bosch fan 810 üre foar it tige moaije stedhüs yn in sé fan kunstljocht demonstrearre foar in tüzend enthousiaste taskögers. Inkelde kearen ha Zoals bekend zullen op 6, 7, 13 en 14 september op de Westeinder Plassen en op 20 en 21 sept. op het IJsselmeer de wedstrijden om de Ned. Zeilkampioen- schappen worden gehouden. Voor de re genboogklasse hebben o.a. ingeschreven J. Alberda, J. de Wilde en T. Zwart, voor de Valkenklasse o.a. M. C. Breu- ning, Fokke Jansma, Albert en Homme Wester. Deze wedstrijden worden ge houden op de Westeinder Plassen. De Flying dutchmanklasse zeilt op het IJs selmeer en hiervoor schreven o.m. in J. S. Bouman, U. Jager en U. de Vries. Regenboogklasse: Van Houten beker: C. J. de Jong Jr, Joure (defi nitief) Valkenklasse: Amicitia-beker: F. Jansma, Grouw; Valkenklasse B: Morrema-wissel- b-ker: A. H. Tromp, Sneek. 22 m2 klasse: Burgemeester Wal- da-prijs: H. E. Zijlstra, Joure. en grootvader en Tammy de vlieger Peter Brent bewusteloos uit het water populaire liedje „Tammy”. In cinemascope en technicolor. verschillende aanspanning, hetwelk veel succes oogstte. Paardenliefhebber. De V llebrug zal volgens het blad het eci t aan de beurt komen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1