Uit onze Raadzaal Ti Gereformeerd Jeugdcentrum „De Witte Hei” sloot zijn zomerkamp te Üitwellingerga Feestelijkheden te Woudsend IJLST WYM BRITS ER A DEEL en van de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan o 113e jaargang no. 69 Donderdag 28 aug. 1958 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK Weer een jeugdappèl Veemarkt Sneek De heer H. J. Haytink overleden Toekenning „Dr. Joost Halbertsma-priis 1958 Van verdrinkingsdood gered Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2871 Sperkhem krijgt zijn speeltuin in het Plantsoen Afscheid niet terugkerende raadsleden Om het provinciaal kampioenschap K.N.M.V. Geslaagd Fan it Snitser Frysk Toaniel Hei Sneeker Nieuwsblad is een Waterpoorter komt nu geregeld in de stad Concert Stedelijk Muziekcorps Sneek gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Simen W'jnstro ;r. Kancel f - SNEEKER NIEUWSBLAD Benoeming de Thomas (Zie vervolg pag. 2) i. vorige nummers. van Aan de heer H. Halbertsma Geldlening groot 160.000 voor bouw Chr. kleuterschool a. d. Bloemstraat. De postbesteller C. v. d. Meer heeft maandagmiddag een onbekend gebleven jongetje van een wisse dood gered. Toen v. d. M. in zijn wijk aan de Prins Hen drikkade aan het werk was, zag hij het jochie, dat tevoren op de wal voor de betonfabriek van de Firma Joustra aan het spelen was, in het water drijven en kopj 2 ondergaan. Hij sprong te water en het gelukte hem de jongen naar de kant te brengen, waar behulpzame handen beiden op de wal hielpen. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: 2omb Drijfhout Klezebrlnk 3» Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract (handelsadv.) Lagei Abonnementsprijs f 3.— per heli jaar Franco per post t 3.75 pei half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten naaso va» Sneeker Nieuwsblad. De voorzitter deelt mede dat burge meester Rasterhoff wegens ziekte ver hinderd is deze vergadering te leiden, gelukkig is zijn toestand bevredigend en wij hopen en bidden dat hij weer spoedig in ons midden mag zijn. Nadat de notulen van de vergadering van 23 juli j.l. onveranderd zijn vastge steld worden' een aantal jaarverslagen en andere ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. 39 melk- en kalikoeien 685995; 90 vet. te koeien 2.062.42, 2.502.82, 2.95— 3.08 geslacht; 24 Pinken 425650; 6 paar den 800980; 44 nuphtere kalveren 3763 55 graskalveren 200350; 477 schapen en lammeren 6590, 5570; 5 bokken en geiten; 164 varkens en vette biggen 1.59 1.80, 1.781.82 levend; 312 zouters en lo pers 1.77—1.80, 80—105; 126 kleine big. gen 4055. Totaal 1342 stuks. Stemming: Melk- en kalikoeien, matige stemming, notering onveranderd; vette koeien, goed te plaatsen met staande prijzen; pinken, vlugge handel, meer vraag naar kwali teit, prijshoudend; paarden, alleen voor de slacht goed gevraagd; nuchtere kal veren, aanvoer kort, prijshoudend; gras kalveren, ruime aanvoer, handel stug; schapen en lammeren, aanvoer niet groot, handel en stemming zeer traag, lager; slachtvarkens, ruim prijshoudend; vette biggen, hoge vraag, prijshoudend, op de voormarkt vlugge handel, afloop iets kalmer en lager; zouters en lopers, prijs houdend tot iets hogere notering; kleine biggen, een prima aanbod met goede stemming. Overname opstallen viertal wo ningen a. d. Groen v. Prinste- rerstraat van Bouwfonds Ned. Gemeenten. Bezoldiging Gemeentepersoneel. Het voorstel van B. en W. vindt men in een onzer vorige nummers. De heer Zeilstra zegt dat hoewel zijn fractie zich wel kan verenigen met het voorstel tot verhoging der salarissen en lonen, zij het betreurt dat de 3% verhoging voor de werklieden gekoppeld wordt aan de werkclassificatie, een systeem dat in sommige particuliere bedrijven voldoet, in andere niet. Dit systeem is zeker ook niet voor elke gemeente geschikt en spr. kan het niet bewonderen dat het hier wordt ingevoerd. We krijgen de indruk dat de gemeentewerklieden als proefko nijn worden gebruikt. Als we tegen het voorstel stemmen, zouden de werklie den echter de 3% niet krijgen, maar spr. acht de invoering van het systeem onbillijk en hoopt dat zijn medeleden dit oordeel delen. De voorz. zegt dat de minister ons de invoering der werkclassificatie op legt en dus moeten we haar aanvaarden wil de 3% verhoging worden ingevoerd anders zouden onze werklieden tekort komen. Overigens weten we nog niet hoe deze classificatie zal werken, doch het zal wel anders gaan dan in de par ticuliere bedrijven. Het voorstel wordt alsnu z.h.s. aangenomen. In de 5e rit welke meetelt voor het provinciaal kampioenschap 1958, dit maal georganiseerd door de M.AC. Zuid Friesland te Heerenveen was in de klas se motoren solo A. Korfmaker Sijbran- daburen nr 1 ,in de motoren duo, D. de Boer, Sneek derde; in de afd. auto’s ir. C. Wind, Sneek nr 1, 3e was M. Troel- stra Sneek en 5e P. Walsweer Sneek. Tot directeur van de gem. handels- avondschool, in tijdelijke dienst, voor het cursusjaar 1958/59 wordt met alg. (16) st. benoemd de heer J. H. Doodkorte, leraar aan die school. Geslaagd voor akte Wiskunde (l.o.) onze vroegere stadgenoot de heer A. Hageman, thans te Apeldoorn. Het voorstel van B. en W. vindt men in een onzer vorige nummers. De heer Metz geeft uiting aan zijn vreugde dat de chr. kleuterschool aan de Bloem straat nu kan worden gebouwd, hg hoopt dat er spoedig meer scholen zullen ver rijzen en is verheugd dat de oude raad dit voorstel nog kan aannemen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Hamers tukken Als afsluiting van dit kamp had men dinsdagavond met de gehele vloot van de heer Wijnstra een gondelvaart ge organiseerd. Te ruim 8 uur werd, op geluisterd door de vrolijke klanken van het plaatselijk muziekcorps, van wal ge stoken, waarna op een nabij gelegen stuk land de officiële opening van deze afscheidsavond plaats vond. Namens het jeugdcentrum „de Witte Hei” sprak de heer de Keizer woorden van dank tot de heer Wijnstra voor de gulle ont vangst en de goede verzorging. Ook de vriendschapsbanden, welke wij in de loop der jaren met de bevolking hebben kunnen aanknopen, worden door ons ten zeerste gewaardeerd. Nu wij weer naar onze woonsteden terug keren, hebben wij gemeend, de man die niet alléén voor ons, maar ook in ’t bijzon der voor z’n dorp veel betekent te moe- 3. Piet Hein Rhapsodie 4. Royal Standard, Marche P. Chesterton 5. Slavische Rhapsodie nr 1 C. Friedemann It S.F.T. hat de 25e fan ’e rispmoanne wer har simmergearkomste hélden, dy't goed bisocht wie. Net it ofdwaen fan in pear sakelike meidielingen, krige de foarsitter it wurd, om it ien en oar nei foaren to bringen oer de nije toaniel- stikken, dy’t er nou ütkomt binne. It is spitich, mar üs toanielkommisje, koe üt dizze nije stikken ek gjin kar dwaen. Wy komme dan ek mei üs earste üt- fiering yn novimber, wer mei in aid mar in best stik üt, n.l. „De Jonge Jan” fan Schuitmaker. De repetysjes begjin- ne op 1 septimber en de toanieljounen yn dit winterskoft binne feststeld op 19 en 20 novimber en 25 en 26 febre- waris. P. L. Het zal menigeen niet ontgaan zijn dat ons Sneker draaiorgel zich maar weinig laat horen in onze stad. Wjj wil len wel verklappen dat het gevaar dreig de dat het orgel zelfs voor onze gemeen te verloren zou gaan. Maar dat gevaar is nu afgewend en de Waterpoorter zal in het vervolg geregeld in de stad ver schijnen. Er is n.l. een commissie ge vormd welke de „Waterpoorter”belan- gen zal behartigen en het orgel ook zal exploiteren in de vorm van een huur koopovereenkomst met de heer de Ja ger. De commissie zal onder de naam „vrienden van het Sneker draaiorgel” ook leden werven tegen een minimum contributie van 2.per jaar. Op de eerstvolgende zaterdagmiddagen zullen enige heren de burgerij bezoeken die een intekenbiljet voor het lidmaatschap zul len aanbieden. In de binnenstad zal een collecte worden gehouden om de nodige actie financieel mogelijk te maken en de kosten van de aanschaffing van nieu we muziekstukken te bestrijden. Na ontvangen advies van de daarvoor ingestelde Commissie hebben Gedepu teerde Staten de „Dr Joost Halbertsma- priis 1958” toegekend aan de heer H. Halbertsma, conservator van de Rijks- dienst voor het oudheidkundig Bodem onderzoek, te Amersfoort, voor zijn in de jaren 1954 t/m 1957 gepubliceerd wetenschappelijk werk op historisch en archaeologisch gebied. De prijs zal wor den uitgereikt ten stadhuize van Bols- ward op 10 oktober 1958, op welke da tum eveneens te Bolsward de opening van de Fryske Boekewike 1958 zal plaats vinden. Eén van de praalwagens uit de allegorische optocht „Het Stedelijk Muziekcorps Sneek”, dirigent de heer A. Feenstra, geeft een concert op maandag 1 september a.s. ’s avonds 8 uur in de muziektent aan het Bolwerk. Programma: 1. Ouverture Raymond 2. Washington Grays, Marche C. Grafulla P. v. Anrooy Speeltuin Sperkhem Het voorstel van B en W. vindt men in ons vorig nummer. De heer Fjjlstra is verheugd dat de speeltuinverenigin gen zo actief zijn, en heeft daarvoor veel bewondering. Ook voor het werk der jonge speeltuinver. in het Sperkhem, welke al 800 leden telt. Het spijt hem alleen dat er een mooi plantsoen aan de speeltuin moet geofferd en dat in de huizen om dat plantsoen veel oudere mensen wonen zonder kinderen, die zich hier vestigden om er rust te genieten. Men krijgt nu een mooie speeltuin, wel ke spr. de kinderen en de ver. gaarne gunt, maar het is sneu voor de bedoelde bewoners. Is er toch geen andere plaats voor de speeltuin, bijv, de strook bij het Zuidersportpark Spr. weet wel dat zijn argumenten niet sterk zijn, maar hij wilde toch gaarne de bezwaren van be paalde aanwonenden even recht doen. De heer v. d. Werf heeft soortgelijke bezwaren. De heer Zeilstra zegt dat het voorstel deze speeltuinver. een terrein ter be schikking te stellen wel zijn instemming heeft, maar spr. gelooft dat alle be zwaarden zich nog niet hebben kunnen uiten, door de late publikatie van het voorstel. Spr. zou daarom de behande ling willen verdagen. Overigens voelt spr. zelf meer voor een terrein aan de Wilhelminastraat, dat meer aan de bui tenkant ligt en waar de kinderen zich vrijer zullen gevoelen dan in de omsloten ruimte van het voorgestelde terrein. Bij spr. is nog de vraag gerezen of dat plantsoen zomaar beschikbaar gesteld kan worden voor speelterrein. Dat ter rein is opgehoogd enz. en de kosten daarvan zijn verdisconteerd in de prijs welke de omwonenden voor hun bouw terrein hebben betaald. Gaat het nu we! op dat de gemeente deze grond zomaar weg geeft? De heer de Vries vindt het gelukkig dat er nu ook een speeltuin in hat Sperkhem komt. Het is begrijpelijk dat er omwonenden zijn die tegen het af staan van een gedeelte van het plant soen voor speeltuin bezwaar hebben, maar men moet toch ook de vraag stel len: waar ligt die speelgelegenheid het best. Spr. acht het terrein aan de Wil helminastraat minder geschikt. Het is jammer voor de mensen, die hier rustig willen wonen, maar een speeltuin is van groot belang, het bedoelde plantsoen is de geschikte plaats, een groot gedeelte er van blijft plantsoen en als het actieve bestuur zorgt voor goede afrastering en goede bewaking zal het wel meevallen en zullen ook de tuintjes van de om wonenden geen schade door het optre den van de jeugd lijden. De kindervreugd moet de ouderen, die rust verlangen, toch ook wel iets zeggen. De heer Langius erkent dat er een grote behoefte is aan een speeltuin, maar hier wonen veel oudere mensen, wier rust dreigt verstoord te worden. Mevr. KuipersArema gelooft dat er heel moeilijk een ander terrein te vinden is, dat aan de Koningin Wilhel minastraat lijkt haar ongeschikt, het is er te koud. Het is jammer dat hier zo veel ouderen wonen, maar zij zullen van de speeltuin toch niet alleen nadeel on dervinden, doch er ook vreugde aan be leven. Het jeugdcentrum „de Witte Hei” dat voor jongelui verschillende zomer» kampen organiseert, legt sinds enige jaren voor zijn watersportkamp beslag op het op moderne wijze ingerichte kamphuis van de heer S. Wijnstra te Uitwel- lingerga. Hier, te midden van de Friese meren en kanalen komen de jongelui uit verschillende streken van ons land elk jaar bijeen om te genieten van lan delijke rust en de zo bij uitstek Friese zeilsport. Vergadering van de raad der gemeente Sneek op dinsdag 26 augustus 1958, ’s avonds 7.15 uur. Voorz. de hr J. Blok locoburgemeester, secretaris de heer K. Koster. Aanwezig 16 leden. Afwezig wegens ziekte de heer Meijer. Burgemeester Rasterhoff ziek heel andere is dan tot particuliere bou wers. De gemeente is aandeelhoudster van het. Fonds en de raad heeft destijds op voorstel van B. en W. ook besloten zich garant te stellen voor door bouw- spaarders opgenomen hypotheken. Later heeft het Fonds ook woningen gebouwd om te verkopen en ook toen heeft de raad zich uitgesproken voor zekere ga ranties omdat wjj vonden dat hoe meer woningen er gebouwd werden, hoe beter. Er is dus een zekere verwantschap tus sen gemeente en Fonds en nog nimmer heeft het Fonds een beroep op de ga rantie der gemeente behoeven te doen. De gebouwde woningen gingen grif van de hand, tot het haperde met de vier laatste. Toen lag het geheel voor de har dat het Fonds zich tot de gemeen te wendde, welke uit hoofde van haar bijzondere verhouding tot het Fonds geen bezwaar kon maken tegen overne ming en dat was ook niet nodig want we krijgen deze woningen voor de kost prijs en ze worden vlot verhuurd. De heer de Boer had er in 1953 al op gewezen dat dit Fonds, dat beweerde voor de smalle beurs te zullen bouwen, dit niet zou kunnen volhouden, spr. was toen al van mening dat de kosten daar voor veel te hoog zouden komen, en de nu voorgestelde huren bewijzen dat wel. Spr. vraagt zich overigens af of de overnameprijs niet te hoog is, in dezelf de straat is al een dergelijke woning verkocht voor 16.000, en dat de prijzen der woningen dalen bewijst ook de ver koop van twee panden in de Berkenlaan. Deze woningen zijn ook maar klein en staan niet op eerste stand. Wethouder Boonstra zegt dat er hier meermalen is aangedrongen op de bouw van middenstandswoningen en het Bouwfonds heeft er 35 gebouwd, en slechts 4 overgehouden. En waar die vier vlot kunnen worden verhuurd blijkt wel dat Sneek geen teveel aan midden- standswoningen heeft zodat er geen be zwaar voor de gemeente is deze vier woningen over te nemen. De heer Fjjlstra zegt dat het Bouw fonds hier veel heeft gebouwd, dus in een behoefte heeft voorzien en dus het algemeen belang heeft gediend. Daarom en omdat er een overeenkomst met het Bouwfonds is, waaronder men waar schijnlijk toch niet uit kan, lijkt het aangewezen dat we deze woningen over nemen. Laten we echter vooral niet ver geten dat het Bouwfonds aan het bou wen ging toen we hier om woningen zaten te springen. Het zou eenvoudig niet fair zijn als we niet overnamen of op de kostprijs afdongen. De heer v. d. Werf vraagt of B. en W. een oog in ’t zeil zullen houden dat het Bouwfonds nu niet meer woningen gaat bouwen? De voorzitter zegt dat er in 1953 te genstemmers waren tegen het voorstel garantie te verlenen, maar het werd aangenomen en het besluit moet dus uit gevoerd. Spr. gelooft dat de over te ne men woningen niet te duur zijn, we komen met deze huren uit. Wat wij in de toekomst omtrent het werk van het Bouwfonds zullen besluiten hangt af van de vraag wat en waar het Fonds zal bouwen. De heer de Boer gelooft best dat deze woningen wel te verhuren zijn, maar de huur van bijna 25 bevestigt wat spr. in 1953 zeide n.l. dat het Fonds zijn doel te bouwen voor smalle beurzen niet zou kunnen bereiken, wat overigens jammer is. Het Fonds schiet met der gelijke bouw zijn doel voorbij. Het voor stel van B. en W. wordt z.h.s. aange nomen. De jeugdleiders en leidsters van het CJMV en de CJVF zijn van plan om ook dit jaar weer een jeugdappèl te houden voor de jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar uit de ringen Sneek en Heeg. Daar het eerste jeugdappèl vorig jaar te Oudega-W. gehouden, zeer in de smaak viel, was men van mening het niet bij één te moeten laten. Het a.s. jeugdappèl zal worden gehouden te IJlst en wel op zaterdag 6 sept. Het was eerst de bedoeling dat het op 30 augus tus zou gehouden worden maar in ver band met de gemeentelijke sportdag van Wymbritseradeel te Heeg op die dag was uitstel noodzakelijk. We hopen dat het een prachtige middag zal wor den. In de ouderdom van 79 jaar is hier gisteren plotseling overleden de heer H. J. Haytink, in vroeger jaren een zeer bekende figuur in de Friese zuivelwe- reld. Later werd hij, nadat hij eerst regent van het Old Burger Weeshuis alhier was geweest, secretaris boekhou der van die instelling, welke functie hij vele jaren heeft vervuld. Hij heeft ook allerlei werk verricht in de sfeer van het financieel beheer van kerkelijke fond sen, zo was hij nog bestuurder van het Zuiderzee fonds voor de Ned. Herv. Kerk en eerst lid en later verificateur van het Prov. College van Toezicht op het beheer van kerkelijke Goederen in Friesland. Te dezer stede was hij nog steeds voor zitter van de Hans Boelens Fundatie en voorzitter van het Ver. tot het bouwen van woningen. Hij is lid geweest van de commissie van Toezicht op de vroe gere Handelscursus, commissaris van de N.V. Sportpark Sneek. Hij was destijds ook voorzitter van een der stembureaux in het Saargebied bij de bekende Saar- abstimmung. Met hem is een man heen gegaan met een in vele kringen zeer gewaardeerd helder oordeel en veel be langstelling voor de publieke zaak. De teraardebestelling zal plaats vin den a.s. zaterdag te 14.45 uur op Algemene Begraafplaats alhier. ten eren. Eén van onze dames, die van avond tot H. M. de Zeilkoningin is ge promoveerd zal u de naam onthullen, van de vaart die thans nog „Süd-einstei? feart” wordt genoemd. Met het hijsen van de Friese vlag werd de nieuwe naam „de Simen Wijnstra feart” ont huld. Namens het gemeentebestuur van Wymbritseradeel dankte wethouder G. Jouwsma de leiding van het kamp voor de uitnodiging bij deze plechtigheid aanwezig te zijn. In z’n speech wijdde de heer Jouwsma enige woorden aan de vooruitstrevendheid van de heer Wijnstra, welke zo stimulerend werkt op de bevordering van de zeilsport in Üitwellingerga. We hebben verder met genoegen kunnen konstateren, dat de geest van deze gemengde kampen goed is, zelfs dat van politiewege niet één keer behoefde te worden opgetreden. In dit verband ook woorden van lof aan de algemeen leider de heer S. Dam van Zeist. Naar aanleiding van de klacht van menig zeiler aangaande de steeds on dieper wordende Westerbrugsloot, deel de spr. mee, dat de gemeente Wymbrit seradeel dit gedeelte van de provincie heeft overgenomen en het zal laten uit diepen tot 2 meter. U ziet hiermee, aldus spr., dat ook het gemeentebestuur alles doet de recre atie te bevorderen tot heil van de be volking en haar gasten. Met een gondelvaart, opgeluisterd door de muziek, en een vreugdevuur op het water werd dit alleszins geslaagde zo merkamp besloten. Het voorstel van B. en W. vindt men in een onzer vorige nummers. De heer Zeilstra is het niet geheel duidelijk waarom de gemeente deze wo ningen van het Bouwfonds moet over nemen. Zijn deze woningen, gezien de huren, niet veel te duur en schept men geen onbillijkheid jegens de bouwspaar- ders. Moet men nu woningen, welke ge bouwd worden in de vrjje sector en die particuliere ondernemers niet kunnen verkopen, ook niet overnemen. De voorz. zegt dat de verhouding de gemeente tot het Bouwfonds een ge- Z.h.s. of discussie worden aangenomen de voorstellen van B. en W.: tot wijzi ging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1956; idem tot wijziging van de gemeentebegroting en de begroting van het leningfonds 1958; idem tot het bepalen van het maximum van de in het vierde kwartaal 1958 bij wijze van reke- ning-courant en door middel van kas geldleningen op te nemen gelden; idem tot het verlenen van medewerking aan het R.K. Kerkbestuur van de parochie v. d. H. Martinus voor aanschaffing van nieuwe leermiddelen voor de St. Joseph- school; idem inzake de toekenning van de gem. vergoedingen aan de bijzondere scholen, bedoeld in art. 101 L.O. wet 1920 en art. 34 Besluit buitengew. l.o. 1949 over onderscheidenlijk de jaren 1953 t.e.m. 1956 en 1955 en 1956; en tot vaststelling van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven ten be hoeve van de bijz. lagere scholen inge volge art. 103 L.O. wet ’20 en art. 35 Besluit b.I.o. 1949 over de jaren 1953 t.e.m. 1956 en 1955 en 1956; idem tot toekenning van premies op grond van de Premieregeling Woningverbetering en -splitsing 1953 en de gem. regeling betreffende het vervangen van faeca- liëntonnen door closets; idem tot onbe- woonbaarverklaring van 5 woningen; idem tot aankoop van 4 percelen liggen de in te saneren stadsgedeelten; idem tot nadere vaststelling van de huurprij zen van de percelen Bolswarderweg 4 (nieuwe huurprijs 10.per week ex clusief waterverbruik) en v. d. Heijbuurt 39 en 42 (nieuwe huurprijs 4.05 p. w. exclusief waterverbruik)idem tot het vaststellen van een nieuwe verordening op heffing en invordering van leges; idem tot het aangaan van een geld lening groot 201.000 met de n.v. Bank voor Ned. Gemeenten. De meeste dezer voorstellen zijn opgenomen in een onzer De Vereniging „Nederland en Oranje” te Woudsend heeft een tweedaags School- en Volksfeest gehouden. Woens dagmorgen verkondigden herauten te paard en trompetters het begin van de feestelijkheden. Koraalmuziek klonk daarna van de toren der Ned. Herv. Kerk. Ongeveer 9 uur was er een alle gorische optocht met ongeveer dertig wagens met verschillende voorstellin gen, de ene wagen nog mooier dan de ander. Het was voor de jury moeilijk een beslissing te nemen, de uitslag wordt heden bekend gemaakt. De Woudsenders hebben laten zien dat ze niet voor andere plaatsen behoeven on der te doen en wanneer hedenmiddag de optocht wordt herhaald en het weer evenals gisteren meewerkt, zal de be langstelling wel groot zijn. Na de op tocht vingen de kinderspelen aan. De uitslag was: Meisjes 6 en 7 jaar (Blokjesspel)le prijs Yneke Cuperus; 2e Alie van der Wal; 3e Jikke Kluitenberg. Jongens 6 en 7 jaar (Verkleedspel) le prijs Anne de Hoop; 2e Hisse de Vries; 3e Herman de Vries. Jongens 8 en 9 jaar (Zaklopen): le prijs Klaas Douma; 2e Theunis de Vries; 3e Ids Osinga. De rest van de uitslagen volgt nog. Gisteravond trad het gezelschap Tet- man en Jarich de Vries op in een tent en hedenavond het gezelschap de Spin- nekop uit Drachten. Pauze 6. Ouverture Der Zigeuner Baron Joh. Strauss 7. Des Régiments Marche W. A. Jurek 8. Czardas aus Geist der Wojwoden Grossmann 9. Kleine Suite voor Harmonie orkest a. Marsch, b. Blues. F, Schorer 10. The Glenn Miller story (filmmuziek) arr. A. Feenstra 11. The Stars and Stripes forever, mars J. P. Sousa

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1