I I Bijna 70 jaar aan de schaafbank Tussenspel in München Grote Sportshow te Heeg werd succes De heer M. Knol koninklijk onderscheiden Sneek krijgt drie wethouders IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel 1 Orgaan van de gemeenten SNEEK, 113e jaargang no. 70 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redakteur; L. KIEZEBRINK Begrafenis H. J. Haytink te 7 Nijland zal twee dagen feestvieren Collecte Draagt Elkanders Lasten Kedaktie-adiea K inland 7 Telefoon 287X Zeepost S. de Wolf treedt af als voorzitter afd. Friesland K.N.V.B. Floralia Bolwerkschool Bekend Scharnegoutumer wordt 80 jaar i. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Maandag 1 september 1958 Ds. Jac. Eringa overleden Zeilwedstrijd Langweer Gemeentelijke commissie voor lichamelijke opvoeding op goede pad 'v .^A***W Drie eerste prijzen voor Harmonie Op weg naar het Sportterrein Hoekstra, Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: □omb Drijfhout Kiezebrlnk Co tiantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) in het bedrijf van zijn zoon Klaas, die dit in 1946 van hem overnam, werk zaam is. In de week van 8 t/m 14 september a.s. zal het Algemeen Sociaal Fonds „Draagt Elkanders Lasten” weer een beroep op Uw offervaardigheid doen. In deze pe riode wordt in onze gemeente een open bare collecte gehouden voor dit fonds. Naast de t.b.c.-bestrijding verleent dit fonds hulp bij tal van andere noden op het terrein van de Volksgezondheid o.a. asthma, rheuma, kanker, polio, kinderuit- zending, rusthuisverpleging enz. Gaarne willen wij de nood, die in vele gezinnen heerst helpen dragen. Dit is echter alleen mogelijk, wanneer U hierbij helpt door Uw medewerking en Uw offer. Gezondheid is een groot goed, waar voor we dankbaar moeten zijn. Toon dan deze dankbaarheid door enige uren van Uw vrije tijd beschikbaar te stellen voor hen die dit grote goed moeten missen. U kunt zich aanmelden als collectant(e) aan onderstaande adressen. Veel kan worden bereikt mits U Uw steun óók geeft. Op gave aan de adressen: H. v. Gunst, Leeu- warderkade 4; R. Faber, J. v. Nassau- straat 9. gelukwensen, vaak gekruid kwinkslag, evenzovele goede Advertentteprij» 15 et per mm Bij contract (handeUadv lagei Abonnementaprija t 3.- per hall jaar Franco per poet t 3.75 per naif jaar Giro 8 5 0 7 4 8 ten name rae Sneeker Nieuwsblad. Sneek; 3 H. Repko, Sneek. 22 m2 klasse: 1 Ir. A. Bonnema, Leeu warden; 2 H. E. Zijlstra, Joure. 16 m2 streepklasse A le J. v. d. Meulen, Joure; 2 M. Feenstra, Joure; 3 H. A« Minks, Leeuwarden; 4 A. Visser, Wor- kum. Valkenklasse: 1 wisselprijs: F. Jan» sma, Grouw; 2 U. de Vries, Grouw; 3 A. Wester, Grouw; 4 Mr. R. Mulder, Land weer; 5 F. Zandstra, Scharnegoutum. Regenbogen: 1 G. Ooms, Sneek; 2 J. de Wilde, Sneek. De voetbalwedstrijd tussen Heeg en een combinatie uit Wymbritseradeel werd met 71 door v.v. Heeg gewonnen. Rust stand 41, terwijl in de rust door de da mes van SSS te Heeg een demonstratie op de lange mat werd gegeven. Na afloop van de Sportdemonstratie werd ’s avonds in het park te Heeg als waardig slot van deze dag door de mu ziekvereniging „Concordia” van Gaast- meer een concert en Taptoe verzorgd. Van de zijde der commissie vernamen wij dat ruim 1000 betalende bezoekers dit concert bezochten, zodat de gem. com missie van Wymbritseradeel op een ge slaagde dag terug kan zien. Met de volgende schep enkan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Montferland (1/9); ss Andes (3/9); Australië: ss Ballarat (4/9); Brazilië: ms Montferland (1/9); ss Andes (3/9)Canada: ss Sommelsdijk (4/9); ss Statendam (6/9); Chili: via New York (4/9)Indonesië: ms Mata- ram (4/9)ms Oranje (6/9)Ned. An tillen: ms Aegis (1/9); Ned. Nw Gui nea: ms Talisse (4/9)Nieuw Zeeland: via Engeland (6/9); Suriname: ms Obe ron (3/9); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms Arundel Castle (6/9). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Bastogne. De meesten van ons zullen het ge- Onze stadgenoot de heer S. de Wolf, sedert 46 jaar bestuurslid, waarvan 35 jaar voorzitter van de Friese Voetbal bond, later afd. Friesland van de KNVB gaat thans op zijn lauweren, die vele zijn, rusten. Reeds vorig jaar had de heer de Wolf ter algemene vergadering aangekondigd dat hg na het bereiken van zijn 65ste jaar zou aftreden en nu die mijlpaal kort geleden is gepasseerd, gaat hij gevolg geven aan zjjn voor nemen. Op de algemene vergadering van de afdeling welke op 13 sept. wordt ge houden, zal over zijn vervanging beslist worden, kandidaat voor het voorzitter schap is gesteld mr A. v. d. Werf alhier. De heer de Wolf is al sinds jaren ook erelid van de F.V.B. en drager van het bondsonderscheidingsteken van de KN VB. Zaterdagmiddag heeft vanuit Nieuw Frittemahof de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van de heer H. J. Haytink, die zich tijdens zijn leven voor tal van corporaties zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Op verzoek van de familie werd op de Algemene Be graafplaats aan het graf niet gesproken. Een schoonzoon van de overledene, de heer R. A. Wiegman dankte voor de be langstelling, terwijl Ds Brink van IJs- brechtum, die de rouwdienst leidde, aan het slot van de plechtigheid het „Onze Vader” bad. Een schat van bloemen dekte de baar. dat er in dat oorlogsjaar geen materia len te krijgen waren en Mollema dus moest roeien met de gebrekkige riemen die hjj toen had. Mollema was ook een vooruitstrevend man, die met zijn tijd mee ging. Reeds in 1920 bijv, schafte hij zich een lint zaag aan. Die moest eerst nog getrapt worden, maar een benzinemotor maakte aan dit zware werk spoedig een einde. Daarna kwamen er nog meer houtbe- werkingsmachines, en allen werken ze nu electrisch. Molenmaker bleef hij ook en geduren de de droge zomer van 1923 profiteer den de boeren in Scharnegoutum en om geving van zijn vakkennis doordat hij met behulp van een tonmolen, die dag en nacht draaide, water in de droge slo ten joeg. Op kerkelijk en maatschappelijk terrein Deze zomer verzorgden de kinderen da hun uitgereikte stekjes en in de school volgde nu de keuring. De jury bestaands uit de heren Veldhuis en Schuurmans kende de volgende prijzen toe: Kampioensprijs der school: Hans Nie mendal. le prijzen: Rina Rosema, Gerrit Faber, Reinie Schurer, Albert Bijstra. 2e prijzen: Grietje Flonk, Petra Wem- pe, Wenda Broekhuizen. 3e prijzen: Rieta Zijlstra, Gerrie Zwa- ga en Robbie Osinga. vaarlijke Kerstoffensief van von Rund- st - in december 1944 in de Ardennen nog niet zijn vergeten. Het was de laat ste wanhopige poging der Duitsers een doorbraak te forceren welke hen weer in Antwerpen zou brengen. Het brandpunt van de strijd was Bastogne waar be trekkelijk slechts een handvol Ameri kaanse soldaten van een luchtlandings divisie de hevige stoot moest opvangen. De film geeft een in zekere mate his torische verantwoording van het drama zoals een groepje gewone soldaten daar in Bastogne ongezocht heldendom vond. Wellman regisseur van zo menige oorlogsfilm, heeft er een van het begin tot eind boeiende, van cameratechniek en montage meesterlijke film van ge maakt. De film is keihard, maar niet cru. Het scenario is voortreffelijk ge schreven, het spel, met Van Johnson, John Hodiak, Ricardo Montalban en George Murphy in de hoofdrollen, is uitstekend. Deze film gaat a.s. donder dag. Dat iemand tachtig jaar wordt is tegenwoordig geen bijzonderheid meer. Maar dat een bijna tachtigjarige nog alle dagen kwiek en monter in de werk plaats staat en daar en er bulten nog alle in zijn vak voorkomende werk zaamheden met ambitie en ouderwets-degeljjk vakmanschap verricht, is toch wel een extra vermelding en een plaatje in de krant waard. Daarom hebben we onlangs een praatje gemaakt met de heer Melle Molle- ma, timmerman te Scharnegoutum, die op 9 september a.s. de leeftijd van de zeer sterken hoopt te bereiken, maar nog steeds als een volwaardige kracht SNEEKER NIEUWSBLAD Hoewel het, aldus burgemeester J. v. Hout, die als voorzitter van de gemeen telijke commissie voor lich. opv. deze sportshow opende, eigenlijk niet voor de eerste keer is, dat Wymbritseradeel een sportdag houdt is de vorm wel nieuw. Het doet de commissie genoegen dat naast een talrijk publiek - er waren plm. 600 betalende bezoekers - de beide wet houders, de gemeentesecretaris en ver schillende leden van de gemeenteraad van hun belangstelling blijk gaven. Hiel den wij voorgaande jaren z.g. School- sportdagen, thans vond de commissie dat juist het verenigingsleven op dit terrein ingeschakeld diende te worden. Het spreekt vanzelf, dat wij nu in de eerste plaats de rijpere jeugd bereiken en wij hopen dan ook dat deze wapenschouw van de sport in Wymbritseradeel een groot succes zal mogen worden. Wanneer we zien naar de voortreffelijke medewer king van deze verenigingen bij de voor bereiding van deze dag, dan kunnen we constateren dat we leven en werken in een gemeente, waar men van aanpakken weet, maar waar ook aan de rechten van sport en ontspanning in het algemeen wordt gedacht. Het doel van deze sport- show welke geheel met krachten uit eigen gemeente wordt uitgevoerd, is be langstelling voor de lichamelijke opvoe ding te wekken. Achtereenvolgens werden een volley balwedstrijd gehouden, 1 km. afstand- loop, een korfbalwedstrijd, gymnastiek- demonstratie en een voetbalwedstrijd. De uitslagen van de verschillende wed strijden luidden: De volleybalwedstrijd dames Heeg-com- binatie-gem. Wymbritseradeel werd door de dames van Heeg gewonnen. Bij de heren moest het zestal van Woudsend het onderspit delven tegen de comb, van Wymbritseradeel. De 1000 m. afstandloop waaraan elf lo pers deelnamen werd gewonnen door A. Huitema van IJsbrechtum. In de ouderdom van ruim drie-en-zestig jaar is tengevolge van een hartverlam ming te Baarn, waar hij met vakantie was, zeer plotseling overleden ds Jac. Eringa, emeritus predikant van de Ge reformeerde Kerk van Oegstgeest. Ds Eringa werd op 5 december 1894 in d Gereformeerde pastorie van Gauw geboren. Zijn vader, wijlen ds P. Eringa was een kleinzoon van Jan Piers Erin ga, eehouder te Edens, die in de dagen van het Reveil een zeer belangrijke rol in Friesland heeft gespeeld. Van de kleinzoons van Jan Piers Eringa zijn drie predikant geworden. Ds P. Eringa was aanvankelijk te Wouterswoude en te Birdaard predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Naderhand ging hij met de Doleantie mee en diende toen tot zijn overlijden in 1913 nog de Gerefor meerde Kerk van Goënga c.a. Wat in de laatste jaren niet is ge schied, staat thans te gebeuren. Onder auspiciën van de Oranjevereniging zal volgende week dinsdag en woensdag een tweedaags feest worden gehouden, waar aan beide dagen voorafgaat een gecos- tumeerde optocht voor groepen, wagens, paren en enkelingen. De dinsdag is voor de schooljeugd en de woensdag voor de ouderen. Heel wat spelen staan op het programma, zodoende voor elk wat wils, terwijl er beide avonden een feestavond is in het Gebouw (de eerste avond voor de gehuwden, de tweede voor de onge- huwden). Wanneer het weer meewerkt kunnen het een paar „knaldagen” wor den. Talryk is ook het aantal huizen en andere panden dat hjj daar heeft ge bouwd en dat hij niet voor een moeilijk heid uit de weg ging, bewees hij in 1917 toen hij de woning bij het Tolhek te Speers dat opgeheven werd, in haar ge heel een eind achteruit bracht en er daarna een boerderij achter bouwde. Deze gebouwen staan er nu nog. En dit karwei was toen te opmerkelijke'om- staten het tegenwoordige aantal wet houders te handhaven, doch dit zou deze gemeente in een uitzonderingspositie plaatsen, waartoe, gelet op de omvang der gemeentelijke bemoeiingen alhier, allerminst aanleiding bestaat. Naar onze mening zal in dezen een keuze moeten worden gedaan tussen een aantal van drie of van vier wethouders. Enerzijds in aanmerking nemend de omvang der werkzaamheden, verbonden aan het ambt van wethouder dezer gemeente, anderzijds lettend op de omstandigheid, dat Sneek nog maar sinds korte tijd de grens van 20.000 inwoners is gepasseerd, achten wij het verantwoord dat het aan tal wethouders dezer gemeente wordt bepaald op drie. Deze uitbreiding zou dienen in te gaan op de dag, waarop de verkiezing van de wethouders plaats heeft, dit is de eerste dinsdag van sep tember, i.c. 2 september 1958, „Baes” Mollema, die in Lytsewierum (Hennaarderadeel), dus vlak bij Schar negoutum, geboren werd, heeft het har de leven van zijn generatie meegemaakt. Reeds op elfjarige leeftijd verliet hjj de schoolbanken en kwam hij als krulle- jongen in de leer bij Thomas Dotinga, waar het aanpakken was van ’s mor gens 5 uur tot ’s avonds 8 uur tegen een begin„loon” van een kwartje in de veertien dagen. Ambachtsscholen waren er nog niet en daarom trok de jeugdige Mollema al gauw „de wereld” in om de nodige vakkennis en ervaring op te doen. Als 15-jarige werkte hij al in Gro ningen en daarna o.a. nog in tal van plaatsen in Holland, Utrecht enz. Maar als 18-jarige was hij weer in Scharne goutum terug en dan liepen hij en z’n collega’s soms ’s maandagsmorgens van Scharnegoutum naar Tjerkgaast een tippel van ruim 3% uur waar ze in een keet op het werk verbleven en za terdagsavonds weer naar huis terug. Al les in hun eigen tijd want de „reis”-uren werden niet betaald. Mollema werkte ook meermalen in Sneek. Hier heeft hij o.a. de eerste hui zen in de Parkbuurt mee gebouwd. Van 19001912 woonde hij in onze stad. Hij was toen in dienst van de heer Pier Olij, timmerman en molenmaker aan de Koopmansgracht, gedurende welke ja ren hij hier en elders in tal van graan-, olie- en watermolens, meelfabrieken enz. vernieuwingen aanbracht en reparaties verrichtte. Daarnaast zat hij ook vaak in ’t „zware” werk zoals bruggenbouw en in deze periode heeft hij ook de Mo len de Hen, toen „burgemeestersmolen” genoemd, mee afgebroken en in Bols- ward weer mee opgebouwd. Zelf baas. In oktober 1912 vestigde hjj zich weer in Scharnegoutum, maar toen als eigen baas in de timmerzaak welke hij van de heer Schotanus had overgenomen nomische zaken niet ontgaan en in diens opdracht mag spr. de jubilaris thans de hem door H. M. de Koningin verleende eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau opspelden, als blijk van waardering voor het werk dat hij verrichtte in de sfeer van het Ned, productieproces. Moge de jubilaris nog vele jaren deze onderscheiding dragen. Na een door de vele aanwezigen spon taan aangeheven Wilhelmus, besloten met een „Lang leve de Koningin”, was Gedeputeerde S. van Abbema, die met de heer de Roos het provinciaal co mité van a. r. kiesver. vertegenwoor digde de eerste, die de heer Knol ook met deze onderscheiding geluk kwam wensen. Als het juist is dat dergelijke onderscheidingen verleend worden we gens betoonde moed, beleid en trouw dan heeft de heer Knol ze inderdaad verdiend in zijn functie als penning meester van ons comité, aldus spr. Vol moed bij de pogingen het geld binnen te krijgen, vol beleid in het beheren van de schatkist, vol trouw aan het principe, Spr. gelooft dat met deze onderschei ding het woord „Die Mij eren, zal Ik eren” bewaarheid is. Ook deze spr. meende dat de pensionnering van de heer Knol nog wel eens winst voor de vele functies welke de heer Knol pro deo vervult kan betekenen. Spr. huldigde ook mevr. Knol die haar man aan zo veel werk zovele jaren moest afstaan. Moge de Here u geven dat u in de toe komst nog veel mag doen in Zijn ko ninkrijk en tot heil der a.r. partij, aldus eindigde spr. Dat waren dan de sprekers, maar nog zeer velen kwamen daar in de versierde en met veel bloemstukken gesierde zaal de jubilaris en zijn echtgenote de hand drukken; onder hen was ook ds E. N. van Loo als vertegenwoordiger van de Geref. Kerk. In de morgen, dinsdagavond, te 8.15 uur te houden raadsvergadering, komt, na de beëdiging en installatie der nieuw benoemde raadsleden een voorstel van B. en W. aan de orde het aantal wet houders van twee op drie te brengen. Het advies van het college luidt als volgt: Door het stijgen van het inwonertal dezer gemeente boven de 20.000 is bij de jongste verkiezing van de leden van uw college het aantal raadsleden van 17 op 19 gebracht. Deze stijging doet ook haar invloed gelden op het aantal wet houders, dat deze gemeente dient te heb ben. Artikel 86 der gemeentewet bepaalt namelijk, dat in gemeenten van 20.000 zielen en daar beneden twee, in die van meer dan 20.000 doch niet meer dan 100.000 zielen, naar goedvinden van de raad drie of vier en in die van meer dan 100.000 zielen naar goedvinden van de raad, vijf of zes wethouders zullen zijn. Aan de gemeenten met meer dan 20.000 inwoners is derhalve, zoals uit het voor ga; de bljjkt, enige vrijheid gelaten in het bepalen van het aantal van haar wethouders. Volledigheidshalve merken wij nog op, dat het derde lid van ge noemd wetsartikel de mogelijkheid opent om van de weergegeven regel af te wijken bij besluit van de raad, oncjer goedkeuring van gedeputeerde staten, met dien, verstande, dat er niet minder dan twee wethouders zullen mogen zijn. Uw raad zal derhalve thans zijn stand punt moeten bepalen omtrent het aan tal wethouders, dat deze gemeente voor taan zal hebben. Weliswaar bestaat de mogelijkheid een besluit te nemen om onder goedkeuring van gedeputeerde De zeilver. „Langweer” trof het uitste kend met z’n jaarlijkse wedstrijden. Zo wel het weer als de deelname was uitste kend. Plm. 80 boten hadden voor deze wedstrijden ingeschreven. Jammer was echter dat de wind oostelijk was, zodat de banen, op een paar slagen na, te be zeilen waren. De heer F. F. Atsma, die al 33 jaar het helmhout hanteert in zijn „Meerkol” wist in de schouwenklasse de le prijs te behalen. Verdere .uitslagen: Ronde boten: 1 de Jong, Joure; 2 W. T. van der Ley, Langweer; 3 P. Piersma, Heeg. 12 voets jollen: 1 Mej. W. Mulder, Langweer; 2 F. EverU. Leeuwarden. Zaterdagmiddag werd onder leiding van de Gem. commissie v. Lichamelijke Opvoeding in Wymbritseradeel bij wijze van proef een demonstratie in verschil lende takken van sport gehouden. Begunstigd door zomerse temperatuur trok een stoet gymnasten, volley-ballers, korfballers en voetballers onder aanvoering van het muziekcorps „Concordia” met drumband van Gaastmeer door de straten van Heeg. Loco-burgemeester J. Blok reikt onderscheiding uit. De heer Blok zegt zich gelukkig gevoelen dat hij, nu de burgemeester door ziekte verhinderd is, hier namens de gemeente de heer Knol mag huldigen voor het vele werk dat hjj heeft ver richt. Dat is ook de minister van eco- „Interlude” zoals deze film in haar oorspronkelijke versie heet, en welke het hoofdnummer op het programma van dinsdag en woensdag in het Amicitia Theater is, verhaalt de korte romance van Helen Banning (June Allison), die werkt bij de Amerikaanse Voorlich tingsdienst te München. Zij wordt daar verliefd op de bekende dirigent Tonlo Fischer (Rossano Brazzi) en deze tem peramentvolle man beantwoordt die lief de. Dit jonge Amerikaanse meisje en de beroemde dirigent leven een moment in de betoverende verrukking van een liefde temidden van de bergen en me ren en de grandioze muziek van Mün- r' en en Salzburg, maar het blijft een Intermezzo, omdat blijkt dat hun ge- lu zou zijn gebouwd op de pijn én het ongeluk van anderen. Speelfilm van grootse allure in cinemascope en tech nicolor. heeft de straks 80-jarige zich voor zijn dorp, de gemeente en de gemeenschap eveneens zeer verdienstelijk gemaakt. Van 19361952 was hij ouderling in de Ned. Hervormde Kerk in welke functie zijn zoon hem is opgevolgd. Als zodanig richtte hij ook het Rusthuis Thabor mee op, waarvan hij tot voor twee jaar be stuurslid was. Daarnaast is hjj oud- brandmeester en oud-bestuurslid van Dorpsbelang en gaf hjj een lange reeks van jaren zijn beste krachten aan de Afdeling IJIst-Wymbritseradeel van de Ned. Aannemers-Patroonsbond, welke hem bij zjjn aftreden tot erelid benoem de. Ook de Zending had en heeft nog zjjn grote belangstelling. Hij is n.l. nog steeds lid van de Zendings-commissie. Dubbel tragisch is het daarom, dat zjjn zoon Gerben Willem, die de liefde voor de zending van zijn vader geërfd had en als zendingspredikant naar Indonesië vertrok, op 5 juni 1950 te Raya op Z.O.- Celebes door extremisten werd ver moord. Ook anderszins is huiselijk leed hem niet bespaard gebleven, maar in die droeve dagen wist hij zich gedragen door het medeleven van zjjn dorpsgeno ten en de grote kring van vrienden, geestverwanten en collega’s elders. En ook daarom zal het hem bij hél nu op handen zjjnde heugelijke feit stellig niet aan gelukwensen en andere bljjken van sympathie ontbreken. Talloze met een woorden ten afscheid, waarin een tikje weemoed niet ontbrak, werden zater dagnamiddag geuit In de bovenzaal van Aere Perennius waar de heer M. Knol, procuratiehouder van de N.V. Handelsver. v.h. J. Eringa, receptie hield ter gele genheid van zjjn 40-jarig jubileum als boekhouder bij de zaak, waarvan hjj te vens afscheid nam wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Er werden ook vele geschenken aange boden, maar het hoogtepunt was wel het moment toen ioco-burgemeester J. Blok de jubilaris namens de minister van economische zaken de gouden me daille verbonden aan de orde van Oranje Nassau opspeldde. Daar de directie der N.V. Eringa niet tijdig aanwezig kon zijn, omdat zij op deze dag tegenwoordig was bij de begra fenis van haar overleden familielid ds Jac. Eringa, voerde namens de N.V. de president-commissaris de heer M. Deth- mers het woord, die, na terloops te heb ben opgemerkt dat bij de talloze func ties welke de heer Knol vervult ook nog behoren het in de krant nog niet ver melde commissariaat van de Boazbank en het bestuurslidmaatschap van Aere Perennius, de jubilaris huldigde in zijn functie van procuratiehouder bij Eringa; ook daar was hjj de harde werker die er het zjjne toe bijdroeg dat deze zaak de huidige omvang en bloei verwierf. Namens de vennootschap bood hij de heer Knol een bad en geyser te plaatsen door de fa. Koolstra aan en wenste hjj de heer en mevr. Knol het allerbeste voor de toekomst; moge de jubilaris steeds met dankbaarheid terugdenken aan zijn veertigjarige werkzaamheid bij Eringa. De heer S. J. van Djjk kwam compli menteren namens Patrimonium; de heer L. Dokkum, gem.-secretaris van Has- kerland, kwam als commissaris van de Boaz-Bank gelukwensen aanbieden; de heer Wietsma namens Aere Perennius e Gedeputeerde H. M. Gerbrandjj en de heer W. Nauta namens het bestuur van het Chr. Lyceum. Voor het bestuur van de a. r. kiesver, de Vrjje Fries alhier, vrijwel voltallig ter receptie aanwezig, sprak de heer J. Brink die het eigenlijk nog niet zo betreurenswaard vond dat de heer Knol zijn werk neerlegt, nu kan hjj, die reeds zoveel deed voor onze kies vereniging, nog meer tijd aan haar geven. 16 m2 stipklasse: 1 Th. de Haan, Sneek; 2 Beetsma, Akkrum. Pampusklasse: 1 Burgem. Joure; 2 H. de Jong, Sneek 16 m2 streepklasse B: 1 J. Andringa, Joure 2 H. Bruinsma, Joure; 3 T. Rad- sma, Sneek; 4 H. S. Schaap, Workum; 5 J. de Vries, Workum. Vrijheidsklasse: 1 wisselprijs Tj. Wa- terlander, Heerenveen; 2 L. Feenstra, Op het woensdag en donderdag gehou den Bondsconcours te Kollum behaalde het Christelijk fanfarecorps „Harmonie” alhier met z’n dirigent Piebe Bakker weer enige prachtige successen. In de le afdeling van de marswedstrijd werd een le prijs behaald met 99 punten. Met het concertnummer „Marche Hongroise” van Berlioz werd in de ere-afdeling met 154 punten ook een eerste prijs behaald. „Harmonie” was met dit nummer het enige corps dat een le prijs kreeg toe gewezen. Dat „Harmonie” goed koralen kan spe len, bewijst wel het feit dat zij met het gespeelde koraal 146 punten behaalde. Dit was niet alleen zeer hoog, (150 pun ten is het maximum) maar tevens het hoogste aantal punten dat genoteerd werd van de plm. 70 corpsen welke in to taal aan dat concours deelnamen. Een en ander een prachtig succes voor corps, di rigent en tambour maitre van „Harmo nie”.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1