Verbouwde Chr. Kweekschool geopend Scharnegoutum in actie De nieuwe drumband van H. W. fijlstra en Nieuwe wethouders: J, Blok C, J. Berkhout IJLST en van de gemeenten SNEEK, W YMBRITSER A DEEL Officieel Orgaan 113e jaargang no. 71 Donderdag 4 sept. 1958 Redakteur; L. KIEZEBRINK gecombineerde Uitgave NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Afd. Sneek Ned. Volleybal Bond Kedaktie-adrei t Kltinzand 2 l eiefoon 2872. Muziekkorps van Leger des Heils uit Dordrecht bezoekt Sneek - Het Sneeker Nieuwsblad is een Afscheid kapitein Zuidema van Leger des Heils te Sneek Veilig Verkeersrit 1958 Nieuw kerkorgel in Baptistenkerk Ministei* Zijlstra bezocht burgemeester Rasterhoff Bloemententoonstelling Gysbert Japiksschool Zaterdagavond groot vuur werk in het Sportpark Veulenkeuring te Heeg i ili SNEEKER NIEUWSBLAD Uit onze raadzaal '9 De tegels correctie gro Als regeringsjubileum, de vereniging De bijeenkomst in de gymnastiek- zaal-aula Als eerste spreker bracht wethouder Blok de dank van het gemeentebestuur over voor de fraaie verbouwing van de school, die van zo grote betekenis is voor het chr. onderwijs en de stad waarin zij gevestigd is. Burgemeester van Hout van Wymbrit- seradeel bood de gelukwensen van het bestuur van zijn gemeente aan. Het Frie- Advcrtentieprij* 15 Cl pet mm Bij contract (handelaadv lagei Abonnementiprij» t >•- per «tab jaar Franco per poet t 3.75 pei half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name var Sneeker Nieuwablad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Jomb Drijfhout KJ eze brink Co Kantoor: GROUTZAND 55 telefoon 3005 <K 5150) De afscheidssamenkomst van kapitein F. Zuidema in. verband met zijn vertrek naar Kampen is nu vastgesteld op maandag 15 sept a.s. Deze wordt gehou den m de Legerzaal des avonds om 7.30 uur. tische en smaakvolle kasten. In een an der lokaal nemen de leerlingen kennis van de verschillende facetten van het culturele en maatschapppelijk leven, als mede van de geschiedenis, waarvoor de modernste hulpmiddelen en een uitge breide bibliotheek aanwezig zijn. In de nieuwgebouwde verdieping vindt men o.a. een goed geoutilleerd muziek- iokaal en en prachtig uiterst smaakvol ingericht tekenlokaal. De kleuren zijn goed gekozen, de gordijnen en jneubels kennelijk met grote zorg uitgezocht. Ge sierd met zeer artistiek geschikte bloe men maakte de volkomen vernieuwde Kweekschool een zeer verzorgde indruk, waarover vele sprekers in Hotel De Wijnberg hun bewondering uitspraken. Receptie in De Wynberg. Het zijn bljjde „agen voor directeur, leraren en leerlingen van de Chr. Kweek school aan de Parallelweg nu de verbouwing van de te klein geworden school gereed gekomen is. Lang heeft het gebouw in de steigers gestaan, men heeft les moeten geven in lokalen die daar niet voor bestemd zijn en nu dan de ver bouwde school in gebruik genomen kan worden, is vanzelfsprekend de vreugde groot. Deze blijdschap kwam woensdagmiddag tot uiting toen de school In tegenwoordigheid van vele autoriteiten geopend werd. Men schrijft ons Dit bekende korps hoopt op zondag 14 sept. a.s. onze stad te bezoeken. Het is ’s avonds om 8 uur te beluisteren in de Baptisten kerk alhier. Wij roepen van deze plaats kapelmeester G. A. v. d. Heyden en zijn mannen een hartelijk welkom toe. se platteland is zeker wel een voedings- gebied voor deze school. De heer Sipkens, inspecteur v. fa. La ger Onderwijs en voorzitter van de ge committeerden voor verschillende exa mens noemde de chr. Kweekschool in Sneek een zeer belangrijk opleidingscen trum van goede onderwijzers. Hij roem de de sfeer en de resultaten van de school. De heer van der Burg, een van de eerste leraren van de school, nu dir. van de chr. Kweekschool in Groningen, sprak namens de noordelijke Kweekscho len maar kon ook niet nalaten verschil lende persoonlijke herinneringen op te halen uit die allereerste jaren van het bestaan van onze Kweekschool. Veel is er veranderd en verbeterd sinds die tijd, maar één ding is gebleven: de sfeer van animo, van doorzetten. De Sneker Kweek school is altijd „anders geweest dan an dere” ook nu vindt men hier b.v. een te kenlokaal zoals men elders niet ziet men heeft in het noorden altijd bij de Sneker Kweekschool op gezien en zal dit na de prachtige verbouwing zeker nog meer doen. Architect Ten Wolde sprak daarna zijn dank uit aan de uitvoerders van ’t werk: Firma Gebr. Boomsma, aannemers, Fir ma Bergsma, schildersbedrijf, Firma Sik- ma, loodgieters, Firma de Groot Boersma, elec. aanleg, Firma Wester, colovinyl vloeren, Firma Aukema, stoffering, Fir ma v. d. Woude, centrale verwarming. Zij allen hebben hun werk uitstekend gedaan. De decorateur Anno Smith werd bedankt voor zijn werk dat de kroon zet te op het werk van de architect. Met zijn gelukwensen bood de heer Ten Wolde het bestuur de eerste tegel ten geschenke aan. De tweede tegel werd daarna aan geboden door Gebr. Boomsma. De heer W. Nauta sprak namens de leerscholen die bij de Kweekschool betrokken zijn, de heer S. Atema namens Ger. school verband. De directeur van de school, de heer Akkerman, bracht nog eens dank aan al le werkers, alsmede aan het bestuur van Ons Gebouw, vertegenwoordigd door Ds Wiegers, voor de gastvrijheid aan de leerlingen verleend. Hij bood als geschenk van de leraren de derde tegel aan. Een vertegenwoordiger van de leerlin gen betuigde de ingenomenheid van de leerlingen met de nieuwe school en bood namens allen de vierde tegel aan. Het aquarium in de gang van de nieuwe ver dieping naast het biologielokaal is een geschenk van de oud-leerlingen, ver enigd in „Us Snitser Tiid” zoals de heer Slob in een toespraakje meedeelde. De Firma de Groot Boersma vereerde de school een vlag, verder werd nog melding gemaakt van vele bloemstukken, tele grammen en brieven. De lange rij spre kers werd gesloten door de heer Plat die als oud-leraar veel persoonlijke herinne ringen op geestige wijze ophaalde en de oud-directeur Drs. H. A. Dijksterhuis, die getuigde dat hij nog steeds de dóórzet tende geest van een Pollema en een Ds Dethmers in de Sneker Kweekschool voelde en de goede sfeer in de school prees. Alle sprekers werden uitvoerig be antwoord door de voorzitter de heer Vee- ninga, die de zeer druk bezochte geani meerde bijeenkomst met een dankwoord sloot. Op zaterdag 13 september a.s. wordt in samenwerking tussen de Motor- en' Autoclub „J. C. Visser” en de Vereni ging voor Veilig Verkeer afdeling Sneek de jaarlijkse Veilig Verkeersrit georga niseerd. Het gaat in deze rit niet in de eerste plaats om het rijden van een oriëntatierit, doch U wordt al rijdende getest in de kennis van de verkeers regels en -borden. De tl rijden route is dan ook zeer eenvoudig gehouden. In deze Veilig Verkeersrit kan men in 3 klassen starten, n.L in een bromfiets klasse, in een motor- plus scooterklasse en in een autoklasse. De gemiddelde snelheid in de bromfietsklasse bedraagt 24 km/uur, in de motor- en autoklasse 36 km/uur. In elke klasse is een fraaie collectie prijzen beschikbaar, terwijl bo vendien de winnaar in elke klasse een zeer fraaie wisselbeker ontvangt. De start voor deze rit is om 14.30 uur bij hotel Hanenburg te Sneek. Het inschrijf geld bedraagt fl.50 per deelnemend voertuig. Neem deze kans, om U op sportieve wijze zelf te testen op de kennis van de verkeersregels, waar en rijdt zaterdag 13 september mee Een dezer dagen werd de bouw van het nieuwe kerkorgel in de Baptisten kerk te Sneek voltooid. In een bijzon dere dienst, welke is vastgesteld op zon dag 7 september a.s. ’s avonds half acht, hoopt de gemeente, na overdracht en aanvaarding hiervan, het nieuwe kerk orgel in gebruik te nemen. Ongetwijfeld zullen, naast de leden van de Baptisten gemeente, ook vele belangstellenden op deze avond in het kerkgebouw aan de Willem Lodewijkstraat aanwezig zijn. Zoals wij reeds eerder meldden bracht de minister van economische zaken, prof, dr. J. Zijlstra dinsdag en woensdag een werkbezoek aan Friesland, ter bespre king van de nieuwe regeringsplannen in zake de industrialisatie in het Noorden. Het is nl. de bedoeling in elke provincie enige grote kernen voor industrialisatie aan te wijzen. Bij de keuze der plaatsen zal het rijk eerst het advies van het pro vinciaal bestuur inwinnen. Dinsdag was de minister hier o.m. in gezelschap van de directeur generaal voor de industrialisatie dr E. L. Kramer, de commissaris der koningin in deze pro vincie mr. Linthorst Homan en gedepu teerde Okma. Na afloop der besprekin gen ten stadhuize bracht het gezelschap een bezoek aan burgemeester Rasterhoff, thans patient in het St. Antonius zieken huis, maar wiens toestand gelukkig voor uitgaande is. Klas 1: Herke van Bavel le pr.; Hilly Twjnstra 2e pr.; leteke Jorna 3e pr. Klas 2: Trijntje van Ruiten le pr.; Teo van Egmond 2e pr. Klas 3: Eelke Bosma le pr.; Wim Posthuma 2e pr. Klas 4: Sonja v. d. Veen le pr.; Jan de Lang 2e pr. Klas 5: Geertje de Wagt le pr.; Gerarda Wijzenbach 2e pr. Klas 6: Grietje de Jong le pr.; Pieter Slim 2e pr. Kampioensprjs: Herke van Bavel. Vergadering van de raad der gemeen te Sneek op dinsdag 2 september ’s avonds 8.15 uur. Voorzitter de heer J. Blok; secretaris de heer K. Koster. Aanwezig alle (19) raadsleden, n.l. de h.h. M. A. Boonstra, L. Terpstra, H. W. Fjlstra, mevr. G. KuipersArema, de heer S. van der Wal, mevr. K. Sipkens van der Hoek en de heer Tj. Lichthart, allen van de P.v.d.A., met de heer J. Blok, de h.h. E. Metz, B. de Vries en W. G. Baarda, allen A.R., de h.h. M. Baayens, J. Zeilstra en G. Boomsma, al len C.H.; de h.h. J. P. de Vries, J. J. Lampe en C. J. Berkhout, allen K.V.P. en de h-h. Th. van der Werf en R. J. H. van Terwisga beide leden van de V.V.D. Daar burgemeester Rasterhoff wegens ziekte afwezig is en de beide wethouders demissionnair zijn, berust de leiding dezer vergadering volgens de gemeentewet bij het oudste raadslid, de heer J Blok, die bij de opening mededeelt dat de toestand van de burgemeester gelukkig vooruit gaande is en zich zeer gunstig laat aan zien. Vervolgens legt hij in eigen han den de vereiste eden af, waarna hij de andere raadsleden beëdigt. Allen leggen de vereiste eden af, behalve de h.h. L. van de school werd geopend met gebed en Schriftlezing van Johannes 15 18, waarna de voorzitter, de heer H. Veenin- ga, na zijn welkomstwoord een kort overzicht van de schoolgeschiedenis gaf. Veel te danken heeft men aan Ds Deth mers en de heer Pollema, die de stoot hebben gegeven tot de stichting van de Chr. Kweekschool in Sneek, nadat Leeu warden in deze voorgegaan was. In 1920 werd de school geopend in het voorma lige ziekenhuis aan de Westersingel; het zou nog enkele jaren duren voor het tegenwoordige schoolgebouw aan de Pa rallelweg gebouwd werd. De heren van der Burg en Plat waren de eerste leraren. Het aantal leerlingen men begon met 30, nu zijn het er 230 groeide gestadig en de school moest in ’31 uitgebreid worden met twee lokalen. De Chr. Kweekschool in Leeuwarden verdween, de Sneker Kweekschool moest in *54 opnieuw uitgebreid worden. Al spoedig waren er plannen voor een nieuwe uitbreiding. Nu moest men het in de hoogte zoeken. Bij onderzoek bleek dat de stichters al met deze mogelijk heid rekening hadden gehouden, de fun damenten waren stevig genoeg. De be stedingsbeperking bracht nog enige stagnatie, maar 8 juni 1957 kon toch met de verbouwing worden begonnen. Grote dank is men verschuldigd aan de architect ten Wolde en de uitvoerders Gebr. Boomsma. Verder wilde de heer Veeninga dank betuigen aan het Dep. van Onderwijs, aan het Gemeentebestuur van Sneek, aan de Onderwijsautoritei- ten, aan alle firma’s die hebben meege werkt aan deze verbouwing, aan de Di recteur de heer Akkerman, de concierge en zijn vrouw, de heer en mevrouw de Boer, die onder de moeilijkste omstan- dgheden hun werk moesten doen. De heer Veeninga besloot zijn toespraak met er op te wijzen dat niet het mooie schoolgebouw de hoofdzaak moet zijn, maar het onderwijs dat uit de ware christelijke geest gegeven moet worden. Als enige spreker in de aula nam aanbrengen in de rede van zijn partijge noot. De beslissing is nl. nog niet ge vallen, al zijn de besprekingen in de partijen dan ook zeer teleurstellend voor de c.h. geweest, gezien de houding van de p.v.d,a. en de k.v.p. De aangevoerde motieven om de voorkeur te geven aan een k.v.p. wethouder zijn niet steekhou dend Daarom hoopt spreker dat er le den in de p.v.d.a. zullen zijn die een an der standpunt innemen, opdat zijn frac tie recht zal worden gedaan. Anders zal het raadslidmaatschap voor ons zeer moeilijk zijn. Hierna wordt overgegaan tot de stem ming. In de vacature-J. Blok worden 18 st. uitgebracht op de heer Blok en 1 op de heer W. G. Baarda. In de vacature-M. A. Boonstra 6 stemmen op de heer Boon stra en 13 op de heer H. W. Fijlstra en in de derde vacature verkrijgt de heer C. J. Berkhout 10 stemmen en de heer M. Baayens 9. Gekozen zijn derhalve de heren Blok, Fijlstra en Berkhout. Hierna volgt de benoeming van leden in de diverse vaste commissies. In die voor de stafverordeningen worden geko- zen de h.h. Metz, van Terwisga en v. d. Terpstra, H. W. Fijlstra, S. van der Wal, Wal; voor de gemeentereining de h.h. Baarda en Baayens en mevr. Sipkens v. d. Hoek; in de comm. voor de openb. werken de h.h. van der Werf, Terpstra, Boomsma en B. de Vries; voor de ge meentelijke woningbouw de h.h. B. de Vries en J. P. de Vries en mevr. Kuy- persArema; in de comm. voor de ge meentebedrijven de heren van der Werf, Boonstra, Zeilstra en Lampe en tot le den in de comm. voor de uitvoering van de reclameverordening de h.h. Lampe, Baayens en Boonstra. Tot voorzitter van de comm. voor re keningen en begrotingen wordt gekozen de heer v. d. Wal en tot leden van deze comm. de h.h. van Terwisga en Metz. In de comm. voor georganiseerd over- le» krijgen zitting de h.h. Lichthart, J. P. de Vries en Boomsma. Tot voorzitter en vice-voorzitter van de huurcommissie worden resp. benoemd de h.h. J. Blok en M. Steegstra en tot leden van deze commissie de h.h. S. Kui pers, H. Kampen, D. Zeilstra en J. Sil- vius. Hierna sluit de Voorzitter de verga dering. De afdeling Sneek van de Nederlandse Volleybal Bond besliste in een dinsdag gehouden vergadering, dat door deze af deling niet zal worden deelgenomen aan een eventueel in te stellen overgangs klasse voor Friesland. Op de laatstgehouden districtsvergade- ring had Sneek opgegeven, indien er aan deze overgangsklasse naar de hoofdklasse zou worden deelgenomen, met vier da mes en alle herenteams uit de eerste klasse te willen deelnemen of met niets, waar anders de plaatselijke competitie in moeilijkheden kwam. Dit werd niet aan genomen, daar het districtsbestuur van oordeel was, dat het op deze manier te veel Sneker aangelegenheid zou worden. Daarom werd op die districtsvergadering afgesproken, dat elke afdeling zou probe ren twee dames- en twee herenteams af te vaardigen. Deze teams zouden dan buiten mededinging ook mogen deelne men in de plaatselijke competitie. Behal ve het damesteam van TGP verklaarde geen der clubs bereid te zijn op deze voorwaarden deel te nemen. Waar bleek, dat de dames van TGP niet in de plaatselijke competitie zouden worden toegelaten indien zij overgangs klasse gingen spelen, en zelf de wedstrij den voor deze klasse zouden moeten or ganiseren, trok ook dit team zich wegens praktische bezwaren terug. Bovendien blijkt uit een rondschrijven van de voormalige wedstrijdleider der noordelijke hoofdklasse, de heer H. My- lanus te Groningen, die waarschijnlijk ook de nieuwe hoofdklasse-competitie zal leiden, dat er aan het spelen in een even tuele overgangsklasse geen bijzondere voordelen verbonden zijn ten op zichte van promotie naar de hoofd in Scharnegoutum werden dorpsfees ten gehouden, de nieuwe drumband presenteerde zich daarbij voor het eerst daarna het woord de heer Carpay, na-1 mens de hoofdinspecteur van de oplei- dfng voor onderwijzers. De heer Carpay wees er op dat dit oude gebouw zo hecht en stevig was dat er een verdieping op gezet kon wor den en vond dit symbolisch voor de ver nieuwing van het onderwijs dat in ver borgenheid doorwerkt. Hij wenste dat d< vernieuwing van de Sneker Kweekschoc ook een innerlijke vernieuwing mag zijl De heer Anno Smith uit Eelderwold> gaf daarna een korte uitleg van de vlei tegels en de zij-muurversiering die hg i op de gevel aangeWracht heeft. aan de voorgevel stellen voor: Eerste tegel: het Heelal, het Alziend Oog met zon, maan en sterren. Tweede tegel: een waterkolom en het christelijk monogram boven een draak, als symbool dat satan onderdrukt en overwonnen is. Derde tegel: een op aarde neerdalende duif en een opvlammend vuur: de Heilige Geest. De vierde tegel met druivenstokken en korenaren, symboliseert het avondmaal. Het geheel wil dan omvatten de ganse Schepping, met de elementen scheppen de geest, water, vuur, aarde. De prachtig uitgevoerde muurversie- ring stelt voor een uit het christelijk monogram opspuitende fontein, omgeven door drie vliegende vogels. Deze vogels stellen dp leeriingen voor die uitvlie gen nadat ze van de bron, de school, het voedsel hebben ontvangen. Na deze uiteenzetting van de heer Anno Smith, die voor zijn werk de dank van het bestuur kreeg, maakte men een rondgang door de volkomen ver nieuwde school. De bezichtiging ging terwille van de tijd in een vlug tempo, maar men kreeg toch grote bewonde ring voor de prachtige ruime lokalen, smaakvol en modern ingericht, de lichte gangen en het trappenhuis. Door het wegbreken van een muur kreeg men b.v. een groot handenarbeid-lokaal met prak- Tj. Lichthart, R. J. H. van Terwisga en mevr. Kuipers—Arema, die de beloften verkiezen. Wij moeten, aldus de Voorzitter, thans met elkaar de belangen der gemeente dienen, zo mogelrjk met inachtneming van ieders levensbeschouwing. Moge de Here ons werk zegenen. Het voorstel van B. en W. om het aantal wethouders der gemeente op drie te bepalen, wordt vervolgens met alge mene stemmen aangenomen. Bij punt 3, benoeming van drie wet houders voor de tijd van vier jaar, zegt de heer Baayens (c.h.) dat volgens een uitlating in de pers het gevaar dreigt dat de c.h.u. bij de verkiezing van een derde wethouder uitgerangeerd wordt ten gunste van de k.v.p. De c.h. meent recht te hebben op deze zetel, wat zj niet alleen grondt op eén uitlating van de toenmalige p.v.d.a. wethouder P. v. d. Veen, doch vooral op de verkie zingsuitslag van dit jaar. De c.h. ver wierf toen 1800 stemmen tegen de k.v.p. 1400. Bovendien is Sneek het centrum van een gewest (met name de Zuid westhoek), dat overwegend c.h. is en ook uit dien hoofde zou een c.h. wet houder zeker op zijn plaats zijn. Het ar gument dat het benoemen van een k.v.p. wethouder in het landelijk vlak bezien de juiste is gaat volgens spreker niet op, want sprekende over de partijen ver klaart spr. o.m. dat de p.v.d.a. niet christelijk is, doch ook niet alleen de buitenkerkelijken vertegenwoordigt, zo als is gezegd. De a.r. vertegenwoordigt een chr. volksdeel, nl. de orthodox chris tenen, doch de c.h. is niet in de a.r. op gegaan. Zij wenst haar eigen weg te gaan. Wat de kandidaat van de c.h. be treft, het is moeilijk over zich zelf te spreken, doch spr. moge in de gegeven omstandigheden er op wijzen, dat hri niet vreemd staat tegenover een bestu rende taak in het openbare leven. Na de bevinding is hij waarnemend burgemees ter geweest in een gemeente, terwijl hij als onderwijsman in een college van B. en W. zeker verdienstelijk werk zou kunnen verrichten. De c.h. is integer en fatsoenlijk en zij wenst bij het benoemen van wethouders zeker geen grote partjj uit te sluiten. Maar wij voelen ons ge kwetst door de beslissing van de p.v.d.a. om de c.h. uit te sluiten. De heer Zeilstra wil een Hoewel op uitdrukkelijk verzoek van H. M. de Koningin nergens in ons land herdenkingen of feestelijkheden zullen plaatsvinden naar aanleiding van Haar tien-jarig heeft het bestuur van „Oranje” te Sneek gemeend toch enige aandacht aan dit jubileum te moeten schenken en dit dus niet zonder meer te laten voorbijgaan. In dit verband ligt het in de bedoe ling om zaterdag 6 september ’s mid dags vier uur in het Stadhuis een bijeen komst te beleggen, waar de besturen van de oranjeverenigingen uit Sneek en wijde omgeving in kleine kring het re geringsjubileum zullen herdenken, sf eker zal in deze besloten kring op treden kolonel M. A. Smeenk, voorzitter van de Federatie van Oranjeverenigin gen in Nederland. Om ongeveer acht uur zal de christe lijke muziekvereniging Harmonie van het repetitielokaal naar het Sportpark marcheren, waar zij van acht tot negen een concert zal geven. Om negen uur zal in het Sportpark een groot vuur werk, bestaande uit 27 afdelingen wor den ontstoken, met onder meer een ver lichte Waterpoort en als slotnummer een groot portret van H. M. de Konin gin. Om een vlot verloop van, de kaar- tenverkoop te bevorderen zullen drie boxen geplaatst worden, namelijk bij de Regenboogstraat, de Boeierstraat en de Jachthavenstraat, terwijl ook bij de in gang van het sportpark toegangskaar ten gekocht kunnen worden. Met de ver koop van de toegangsbewijzen wordt om zev uur reeds begonnen. Voor nadere bijzonderheden raadplege men ook de advertentie in dit blad. klasse. In dit schrijven namelijk stelt de heer Mylanus, dat de promotie-degrada- tieregeling voor de hoofdklasse in het noorden gelijk blijft aan die van het vo- rig seizoen. Dit betekent, dat de afde- lingskampioenen weer gaan strijden om het districtskampioenschap; de districts- kampioenen kunnen dan een promotie wedstrijd spelen tegen de laatstgeplaatste in de hoofdklasse. Stelt men dus een overgangsklasse in, dan ontmoet men geen enkel voordeel, en een groot aantal nutteloze verplichtingen. Vandaar ook, dat Sneek aan het districtsbestuur zal melden, niet eerder deel te nemen aan een overgangsklasse, dan wanneer de tijd hiervoor rijp is. F. D. HEEG. Alhier werden gekeurd af stammelingen van de hengst Geert. Berbertje van D. F. de Jong, Nijhui- zum, 2e premie; Merrieveulen van O. Gietema, Hommerts, 2e premie; Merrie veulen van H. Miedema, Heeg, 2e pre mie; Ankie van KI. Miedema, Heeg, 3e premie; Anki van J. C. de Jong, Koufur- derrige, 3e premie. Afstammelingen van Nanne in Heeg voorgebracht: Betsy van W. J. Atte- ma, Heeg, 2e premie; Afke van G. Geer- ligs, Hommerts, 2e premie; Betsy, va der Kerst, van G. Geeriigs, 3e premie. A. Osinga te Jutrjp kreeg de 1ste prijs van de Hengstenhouder K. F. Jou- sma en O. Gietema te Hommerts de 2e prijs. s A A

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1