I Baptisten Gemeente verrijkt met prachtig orgel W erktuigenbur eau voor de Landbouw N.V. bestaat 25 jaar i „Oranje” herdacht tienjarig regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana ll»1 I 11 ii IJLST Bioscoopnieuws SI IB8 |S| if ■tap en w I I EST S If 6'«Sr van ma Ki «tl tfi i Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 113e jaargang no. 72 Redakteur: L. KIEZEBRINK De aardgasontploffing Verkoop pand te Ijlst Floraliafeest in Ijlst Opbrengst collecte s Toneelclub P.T.T. "z - V - I Vierling te Deinum Maandag 8 september 1958 Jeugdappel C.J.M.V. en C.J.V.F. i up* :s; VIERLING IN FRIESLAND heer Lautenbach uit Deinum De avond. Rhapsody. bloem of bouquet, maar de triomf van de zelf gekweekte bloem, het zelf vervaar digde bouquet. Daarom, al mag men dan teleurgesteld worden wat de prijzen be treft, men heeft in de afgelopen weken genoten en zijn leven verrijkt door de zorg en de inspanning voor iets moois. Zoals uit de advertentie in dit no. blijkt zijn vooral voor de jeugd vele attracties aan deze tentoonstelling verbonden. De commissie rekent op een groot aantal in zendingen. Daarom is het wel nuttig dat de aandacht gevestigd wordt op het vol gende. Alleen de rubriek „Vrije inzendin gen potbloemen” is voor alle Ulsters opengesteld; maar dan ook alleen deze rubriek! Aan de overige, zoals tuinbou- quetten, veldbouquetten, drijfschalen kan alleen worden deelgenomen door de kin. deren der O.L. school, hun ouders en de leden van V.O. Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs t J.— per hall jaar. Franco per port t 1.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kilexebrink Ss Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 1005 <K 5150) Kedaktie-adrea Kleinzend 7 Telefoon 2872. Ifc- s ‘W’ s Deze club, welke zo langzamerhand 'n bekende naam in onze stad heeft gekre gen en al voor verschillende verenigin gen is opgetreden, heeft nu in studie ge nomen een blijspel met een zeer actuele titel nl. „De voetbalpool” van de engelse toneelschrijver Arnold Ridley. De eerste opvoering zal plaats vinden op 29 nov. a.s. voor de personeelsver. P.T.T. in zaal Hanenburg. Op 13 september a.s. bestaat het Werk tuigenbureau voor de Landbouw n.v., Oude Koemarkt 75 alhier 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan ontving de directie zaterdag in haar nieuwe kantoren, welke er gebouwd zijn onder architectuur van de heer Leeman, die niet naliet zelfs in de door V. en D. gelegde vloerbedekking een beeld te laten verwerken van het ter rein waarop het bedrijf zich beweegt, want we zagen er enkele figuren in van landbouwwerktuigen, de pers. IJLST, 6 sept. Het huls aan de Gala- magracht, tot voor kort bewoond door J. v. d. Schouw en eigen aan de wed. L. Lanting, is onderhands aangekocht door de heer J Visser, boekhandelaar alhier, die daar een nieuw winkelpand hoopt te vestigen. Het was gisteren voor de Baptisten Ge meente een bizondere dag want het keu rige kerkgebouw aan de Willem Lode- wijkstraat werd verrijkt met een fraai orgel. Weilswaar geen instrument met twee klavieren en vrij pedaal, doch met voldoende volume om de gemeentezang te ondersteunen en met verrassend mooie klank te omlijsten. a. Ie pr. groep Sneek; idem jongens 1416 De (Friesland) in het ziekenhuis gefoto grafeerd bij de drie couveuses, die zijn pasgeboren vierling bevatten. De kinderen werden in Deinum geboren doch direct daarna naar Leeuwarden gebracht. De babies zijn ondanks hun geringe afmetingen kerngezond. Ook de moeder maakt het goed. vertegenwoordiger werd. Hij zou echter geen Poiesz geweest zijn, als hij niet overborrelde van koopmansgeest en zo zien we hem in 1923 als zelfstandige in de handel, maar dan weer in de landbouw werktuigen; hij begon met agenturen op dat gebied en met een kapitaal van f 3100, waarvan f 900 in contanten. Mo gen zijn financiën niet indrukwekkend geweest zijn, zijn energie was overwel digend. In de avonduren had hij zich kennis van boekhouden, Engels en Duits verworven, en op administratief gebied werd hij naarstig bijgestaan door zijn te bezitten om de samenzang in een volle kerk te dragen. Het orgel is gebouwd door de firma van Vulpen te Utrecht en telt 612 pijpen. Het heeft één klavier met witte boven en zwarte ondertoetsen. Voorts een aan gehangen pedaal. De dispositie is als volgt: quintadeen 16' (gedekt) holpijp 8’ (gedekt) prestant 8’, octaaf 4’, roerfluit 4’ (gedekt) octaaf 2’. mixtuur 46 sterk. Bij de bespeling door de heer Pieket Weeserik viel de uitzonderlijk fijne klank en intonatie op. Het instrument doet den ken aan de zeer oude en fraaie kooror- gels, zoals die hier en daar nog voorko men. In het vrij korte programma (graag zouden wij wat meer afwisselende regis- ter-combinaties gehoord hebben, want de mogelijkheden zijn er!) kregen wij even wel een uitnemende indruk van de dien overeenkomstige hoedanigheden van deze aanwinst. En een bizondere aanwinst, niet alleen voor de Baptisten gemeente, doch ook voor onze stad. Nadat de dienst op de gebruikelijke wijze door Ds Lindeman beëindigd was, namen velen nog de gelegenheid te baat om het orgel, dat wegens akoestische re denen beneden-achter in de kerk is op gebouwd, te bezichtigen. J. N. De 20-jarige mevr. J. Lautenbach Spoelman te Deinum heeft vrijdagoch tend het leven geschonken aan een vierling: Meint, Willem, Dirkje en letje. dus twee jongens en twee meisjes. De moeder, die zaterdag 21 jaar werd, en de vier kinderen de eerste van het echtpaar Lautenbach, waarvan de man werkt bij de I.W.G.L. zijn opgenomen in het Diakonessenhuis te Leeuwarden en maken het wel. gingen feestvieren, maar haar diepere taak is zich te wijden aan de vraag stukken waarom het eigenlijk gaat, naast ontspanning dus bezinning en ac tiveren opdat ieder lere beseffen wat wij in ons vorstenhuis, dat zijn taak zo goed verstaat, bezitten en kunnen ver liezen, want wij weten niet welke tijden nog kunnen komen. Het „Wie ben ik, dat ik dit doen mag” van koningin Ju liana vergelijke men eens met de taal der machthebbers die zich op de borst moeten slaan om de volksgunst te win nen. Het is de eenvoudige menselijkheid van onze koningin welke ons eigenlijk al samenbundelt onder een gezag, dat w.j in ons diepste wezen allen gaarne aanvaarden. En als koningin Juliana haar moeilijke taak zo bereidvol aan vaardde, laat ons dan de onze doen langs een weg waarop zij ons voorgaat. Nadat een der aanwezigen de inleider hartelijk had gedankt voor zijn boeiend betoog, daarbij wijzend op de waarde van het geschiedenis-onderwijs, zoals die ook in dit betoog zo duidelijk werd naar vo ren gebracht, sloot de voorzitter de bij eenkomst. De avonddienst, die speciaal belegd was voor de ingebruikneming van het nieuwe orgel was zeer- druk bezocht. Onder de genodigden bevonden zich ook enige plaatselijke musici (organisten) die, zon der uitzondering, de hoge kwaliteiten van het instrument roemden. In de orde van dienst las de eigen voor ganger Ds Ph. Lindeman, Psalm 150 waarna gesproken werd over 1 Cor. 13 10 „doch als het volmaakte komt”. De samenzang werd door de organist, de heer A. Wielinga, op het tot nu toe gebruikte harmonium begeleid. Na de prediking droeg de heer K. Pie ket Weeserik van Utrecht, de adviseur en gastorganist, namens de firma van Vul pen, de sleutel over aan de heer Wielinga, die op zijn beurt het orgel aan de ge meente, in de persoon van Ds Lindeman overdroeg. Ds Lindeman aanvaardde het orgel in grote dank, waarna hij voorging in gebed. Bij de symbolische overdracht werden voorts nog woorden van erkentelijkheid gesproken aan allen die hadden meege werkt om deze ingebruikneming moge lijk te maken. Vooral aan diegenen (ge meenteleden, zakenlieden, e.a.) die fi nancieel steunden, werd extra dank ge bracht. Tijdens het Te Deum dat hierna geza menlijk gezongen werd, begeleidde de heer Wielinga voor het eerst op het nieu we orgel. Hierbij kwam direct al de mooie klank tot uiting. Bovendien bleek het instrument ruim voldoende volume SNEEKER NIEUWSBLAD De civiele Kamer van de arrondisse mentsrechtbank te Leeuwarden heeft vonnis gewezen in het proces door de heer G. Posthuma gevoerd tegen de ge meente Sneek naar aanleiding van het letsel zjjn echtgenote en hem toege bracht en de schade door hen geleden bij de aardgasontploffing op 18 febr. 1956 in het pand IJlsterkade 13. Bij het thans gewezen vonnis is de rechtbank van de overweging uitgegaan dat de gasleverende gemeente volledig aansprakelijk geacht moet worden voor de toestand van de leidingen en voor de gevolgen van daarin ontstane gebreken, maar dat er anderzijds sprake is geweest van onvoorzichtigheid bij de familie P., die, toen er ’s avonds nog enige gas lucht aanwezig was, opnieuw het gasbe drijf had moeten waarschuwen. Dit feit heft echter de aansprakelijkheid van de gemeente niet geheel op (men moet nu eenmaal rekening houden met een zeke re mate van onnadenkendheid bij de ge bruikers) en de gemeente Sneek werd aldus veroordeeld tot betaling van de helft van de geleden schade. Dit bedrag zal nader door de recht bank worden bepaald. De gemeente Sneek (die de verdediging in deze zaak heeft laten voeren door de verzekerings maatschappij!) kan binnen drie maanden van het thans gewezen vonnis in be roep gaan, evenals de familie P. dit kan doen. Voor de gemeente Sneek trad tijdens deze procedure op mr J. Coert te Rot terdam, en voor de familie Posthuma mr J. Vis te Leeuwarden. (O.N.) IJLST, 4 sept. Een verheugend ver schijnsel van deze tijd is de opbloei van het culturele leven in dorpen en kleine steden. Steeds meer hoort men van ge slaagde gondelvaarten, bloemencorso’s, festivals. Ook Wist blijft niet achter: korps, gymnastiekver., voetbalclub, zang verenigingen, zetten hun beste beentje voor. Temidden van deze opleving slaat het floralia-feest der openbare lagere school een goed figuur. Het begint tradi tie te worden, dit Ulster feest voor de ge hele burgerij. Reeds nu is de aandacht van het publiek gespannen. De buitenge woon fraaie pop, welke in een der Ulster etalages is tentoongesteld en naar welks naam u woensdag a.s. op de jaarlijkse tentoonstelling in de O.L.S. mag raden, trekt nu al vele verlangende (vrouwe lijke) blikken tot zich! Natuurlijk is de hoofdschotel: bloemen en planten zelf ge rangschikt of gekweekt. En de vreugde van groot en klein is niet het succes van IJLST, 4 sept. De collecte ten bate van het Koningin Wilhelmina fonds (Kankerbestrijding) heeft in deze ge meente f 98.53 opgebracht. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD In de cyclusvoorstelling donderdag avond in het Amicitia Theater gaat als hoofdnummer „Rhapsody”. Het motief van deze door Charles Vidor geregis seerde film is er een van alle tijden: de liefde welke de vrouw van een artist moet delen met diens kunst. In dit geval speelt het drama met een gelukkig ein de zich af in de wereld van de muziek, waar twee musici van grote begaafd heid dingen naar de liefde van dezelfde vrouw, een Heide welke ze ook schijnen nodig te hebben voor de volle ontplooi ing van hun talent. Op haar beurt be seft de vrouw in ’t spel aanvankelijk niet dat haar minnaars slechts ogenschijnlijk de voorkeur geven aan hun kunst boven haar en eerst na veel moeilijkheden wordt het haar duidelijk dat er voor de vrouw van een kunstenaar niets mooiers is dan een onzelfzuchtige alles opoffe rende liefde. Speelfilm van allure in technicolor met Elizabeth Taylor, Vitto rio Gassman en John Ericson in de hoofdrollen. echtgenote. De zaak werd begonnen on der de naam Machinehandel Th. Poiesz in een pand aan de Noordersingel achter café Leeuwen. Door de omvang der za ken groeide het bedrijf al spoedig uit dit pand zodat in 1929 het tegenwoordige ge bouw a.d. Oude Koemarkt 75, later her-, haaldelijk uitgebreid, werd betrokken. Toen kwamen de crisisjaren, waardoor de boerenstand zwaar werd getroffen en daarin lag de oorzaak dat er in 1933 een band met de Friesche Maatschappij van Landbouw ontstond en de naam veran derde in n.v. Werktuigenbureau der Friesche Mij. van Landbouw terwijl de afzet tot Friesland beperkt werd. Later trok de Friesche Mij zich weer uit het bedrijf terug en in 1936 breidde het zijn vleugels weer uit over geheel Nederland. Een groot magazijn werd in Rotterdam, gesticht voor de bediening van Z. Ne derland, later werd meer in het centrum van die stad 'n nieuw magazijn betrokken dat echter in 1940 bij het bombardement met alle voorraden verloren ging. We gaan de moeilijkheden van de oorlogsja ren stilzwijgend voorbij. Vermeld zij slechts dat in 1945 de gehele omzet zö groot was als nu in een week. Nog zwaar der echter dan door de ramp van Rotter dam werd het bedrijf getroffen door de dood van de oprichter de heer Th. Poiesz, hij werd echter opgevolgd door een niet minder energieke Poiesz, nl. de heer G. W. Poiesz, die ook thans nog de directeur is. Was in 1936 de naam van het bedrijf al veranderd in Werktuigenbureau voor de Landbouw n.v., in 1940 werd het een familie n.v. Na de oorlog werd direct weer energiek aangepakt om het bedrijf weer op te bouwen, al berustte het zaken doen dan aanvankelijk nog geheel op de toewijzingen der regeringsbureaus. De activiteiten bleven aanvankelijk ook tot de noordelijke provinciën beperkt, Sneek bleef het centrum van het bedrijf maar in Assen werd een magazijn gesticht, la ter kwamen er agenturen in Zwolle, Steenwijk en Alkmaar en magazijnen in Schagen en Purmerend. Nu begon men vooral ook de landbouwwerktuigen van Nederlands fabrikaat te pousseren. In de jaren voor de oorlog importeerde men nl. meest maar thans maken Ned. werktui gen 75% van de omzet van het bedrijf uit, al wordt er verder ingevoerd uit België, Frankrijk, Duitsland, Denemarken, Zwe den en Engeland. Er wordt uitsluitend aan de boer geleverd via de smeden en bonafide handel. De groei van het bedrijf tekent zich af in de omzetcijfers; die om zet is nl. sedert 1948 verviervoudigd. Zouden we de huidige omzet vergelijken met die van voor de oorlog dan zou men natuurlijk nog heel andere verhoudingen te zien krijgen maar in de dertiger jaren lag het prijsniveau veel lager; de prijs van een Jarmain Harkkeerder bijv, lag toen beneden de 30 gulden, de prijs is nu f 275.maar de melkprijs was toen ook voor de boeren 4 a 5 cent en nu 28. Zo als wij reeds schreven is de zaak nu een familie n.v., broers van de oprichter zijn nog commissaris, te Assen is leider van 't filiaal een zoon van de oprichter de heer G. W. Poiesz Thzn, te Zwolle een andere zoon nl. J. H. Poiesz Thzn. Totaal zijn er 6 leden der uitgebreide familie Poiesz in het bedrijf werkzaam; hoe uitgebreid die familie is blijkt wel uit het feit dat toen enige jaren geleden een viertal heren een zakenreis naar het buitenland onder nam de douane enigszins in verwarring geraakte toen zij geconfronteerd werd met een viertal paspoorten alle ten name van G. W. Poiesz, ze waren alleen te on derscheiden aan het achtervoegsel Thzn, Wzn, Jzn en W. Lzn! Wat het personeel betreft, dat omvat thans 18 man en dat heeft al een voor proefje te pakken van de feestelijkheden ter gelegenheid van het zilveren jubi leum, want het maakte kortgeleden met de directie een uitstapje van 4 dagen naar het Ahrdal. Op 13 september a.s. re cipieert de directie van 3.30 tot 5.30 uur ’s namiddags in „Piso”. IJLST. De ringen Sneek en Heeg van C.J.M.V. en C.J.V.F. hielden een jeugd- appèl op het sportterrein te IJlst. De commissie van voorbereiding, die ber gen werk moest verzetten, zag haar moeite en zorgen beloond met een vlotte afwerking in stralend zomerweer. Dit begon al terstond met de marswedstrijd waaraan „het corps” van IJlst en de drumband van Heeg hun medewerking verleenden. Teruggekeerd op het sport veld, opende ds T. Korporaal deze sa menkomst. De jeugd staat wel degelijk in de belangstelling van de ouderen, ook al meent ze zelf van niet, zei spreker, die memoreerde dat het eigenlijke doel van dit appèl is, de opening van het win terwerk, al denkt men daar op deze zo merse dag zo niet aan. Mevr. v. d. Velde Piersma van Heeg had deze dag de algemene leiding. Zij heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder ds de Noo van Hommerts als vertegenwoordiger van het classicaal bestuur. En daarna volgde voor de jeugd het meest inte ressante, de onderlinge wedstrijden, waarvan hier de uitslagen volgen: touwtrekken, jongens 1214 jaar: Kolonel M. A. Smeenk, voorzitter van de Federatie van Oranjeverenigingen in Nederland sprak vervolgens de herden kingsrede uit. Spr. vroeg zich of hoe het mogelijk is dat wij, die leven in zo’n verscheurde wereld, hier in vrijheid kunnen samen komen en hoe het wonder geschiedde van ons na-oorlogse herstel. Wij zijn een verdeeld volk, maar als wij afstand wil len nemen van onze eigen groep en neer zien o> ons volk als geheel, dan zullen wij ontdekken dat er één geest in dat ge hele volk leeft die het kreeg omdat in het Oranjehuis is verpersoonlijkt wat ieder lid van ons volk eigenlijk beleeft. In het gedenkboek dat verscheen bij het vijf tigjarig jubileum van H. M. koningin Wilhelmina schetste prof. Aalberse een ideaal van de constitutionele vorst, nl. die vorst, die daartoe opgevoed en on derwezen is, mensenkennis bezit, wars is van vleierij, onafhankelijk staat boven de partijen, toegankelijk is voor ande- rer mening, beseft de verantwoordelijk heid jegens God, een voorbeeld .is van godsdienstige gezindheid en zedelijk ge drag, wetend te regeren bij de gratie Gods. Moeilijk kan beter de constitutio nele vorst in het algemeen en Konin gin Wilhelmina in het bijzonder ge tekend worden dan in deze bewoordin gen van prof. Aalberse. En zie nu daar naast wat Willem van Oranje schreef in de Akte van Verlatinghe (de afzwe ring van Philips) waarin hij opkwam voor de volledige tolerantie en voor een geestelijke vrijheid die toen onbekend was en waarmee hij zijn tijd ver voor uit was. Aalberse’s gedachten omtrent de constitutionele vorst en de akte van Verlatinghe in het licht ener Calvinis tische filosofie gezien, en naast elkaar leggende, ontdekken wij een gemeen schappelijk residu in beide, nl. een toege wijde plichtsgetrouwheid en een abso lute taakaanvaarding. Opgevoed en on derwezen tot deze taak zal de vorst veel meer het beeld der natie zijn dan een president die nooit los kan komen van eigen inzichten omdat hij steeds min of meer partijman zal blijven. Poincaré, een vroegere minister-president en ook pre sident van Frankrijk, heeft dat zelf eens getuigd. Een Kerstboodschap van H. M. koningin Juliana citerend, waarin zij er in zo eenvoudige taal van getuigt dat zij wil zoeken naar wat allen bindt en lie ver op de sterren wil varen dan op banen door de mens getrokken, zegt spr. deze gedachten uit verschillende tijden naast elkaar te willen plaatsen om te laten zien wat het Oranjehuis voor ons betekent. Waakzaamheid blijft echter geboden dat de plaats van dit Huis in ons vaderland niet in gevaar wordt gebracht. We dienen er daarbij aan te denken dat het altijd kleine min derheden zijn die in een volk werken ten goede of ten kwade. Ten goede hebben dat gedaan de meestal jonge verzets strijders van 1940'45, zij waren de dragers van leven en cultuur van ons volk, ze waren voorgangers. Niet allen kunnen voorgangers zijn, ook volgers zijn van betekenis, maar als gij beseft dat Oranje het enige middel is om Ne derland te handhaven, dan moet gij, bestuursleden der Oranjeverenigingen, voorgangers en geen volgers zijn. Men moet inzien dat de taak dezer vereni gingen meer is dan alleen op 30 april feest vieren; een moeder wordt in haar gezin toch ook niet op die ene dag geëerd, dagelijks moeten we haar laten merken dat we haar waarderen. Ons volk moge dan verdeeld zijn, het voelt als bij intuïtie dat het een eenheid vormt, het is onze taak het zich die eenheid bewust te doen worden; een eenheid als een pyramide aan de top waarvan Zij staat, die over geen macht, maar wel over gezag beschikt en van daaruit ons samenbundelt, zoals het Huis van Oranje het steeds heeft ge daan. Zeker mogen onze oranjevereni- De directeur van het bedrijf, de heer G. W. Poiesz, begon terecht met een woord van warme hulde aan zijn voor ganger, de oprichter van de zaak, wijlen de heer Th. Poiesz. Deze begon zijn loop baan in de maatschappij als loopjongen in een banketbakkerij, doch dat zinde hem niet en al spoedig werd hij maga zijnbediende bij de destijds hier bestaan de n.v. Landbouwhuis, waar hij later bij de administratie kwam vervolgens jr: le pr. groep IJlst; b. touwtrekken meisjes 1214 jaar: le pr. groep Heeg; idem 1416 jaar, le pr. groep Oosthem; c. hordenloop meisjes 1216 jaar: Popkje van Berkum, Oosthem, le pr.; idem jongens 1216 jaar: Piet Vaike- ma, Öudega (W.) le pr.; d. estafette meisjes 1216 jaar: le prijs groep IJlst; idem jongens 1216 jaar: le pr. groep Oudega (W.); e. ruiterspel: le prijs Jan Huf, Sneek en Hyke Nauta, IJlst. De prijzen bestonden uit medailles. Alleen bij ’t ruiterspel kreeg de jongen een paar schaatsen en het meisje een boek en een toiletgarnituur. Op het ter rein werd gezamenlijk gegeten, waarna de prijsuitreiking plaats had. Een luid- spreker-installatie op het terrein verge makkelijkte zeer de leiding. Jammer dat van de 15 groepen die onder dit ressort vallen, maar zeven aanwezig waren. Mevr. v. d. VeldePiersma sloot dit ui stekend geslaagde appèl met dankge bed en wenste allen wel thuis. Rest ons nog even de uitslag van de mar- zedstrijd te vermelden. Groep meisjes: IJlst le pr. (29 p.)Heeg 24 p.; Oosthem 23 p.; Oudega (W.) 22 p. Groep jongens: Sneek le pr. (23 p.); IJlst 22 p.; Oudega (W.) 20 p. De prijs winnaars kregen ’n clubmedaille. De jury werd gevormd door de heren Schraa en Tielman. Het bestuur van de Ver. Oranje alhier was zaterdagmiddag in de grote raad zaal van ons stadhuis bijeen met de besturen van de Oranjever. uit wijde om geving en een aantal leerkrachten van diverse schakering om in kleine kring het tienjarig regeringsjubileum van H. M. koningin Juliana te herdenken. Tegenwoordig waren ook loco-burgemeester Blok en gemeentesecretaris K. Koster toen notaris P. Feddema de bijeenkomst opende en er op wees dat deze raadzaal, waar de vaak uiteenlopende meningen van de diverse groeperingen in onze stad tot uiting komen en wij mogen ons gelukkig prjjzen dat dit in ons democratisch bestuurde land kan bjj uitstek de plaats is om ook te ge tuigen van het feit dat b„ alle verdeeldheid de- meningen in ons volk, wij een eenheid vormen wanneer wij ons scharen rondom onze koningin en in haar om het Huls van Oranje. Dankbaar willen we hier gedenken dat God ons een groot goed schonk in Haar en Haar Huis. Nadat ’s avonds de chr. muziekver. Harmonie in het sportpark een concert had gegeven, werd daar om negen uur op initiatief van Oranje een vuurwerk afgestoken, dat ruim 5000 personen naar het sportpark had gelokt. Het was in letterlijke en figuurlijke zin een da verend succes, ook voor de fa. Schuur mans te Leeuwarden, welke het had ge leverd. Knap werk waren de grote stuk ken „de Waterpoort” met het onder schrift: „Wordt lid van Oranje” en het decoratieve slotnummer, de beeltenis van H. M. de Koningin omgeven door vurige bloemboeketten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1