Eucharistisch Ziekentriduum in de St. Martinuskerk I r Nieuwe gedeelte R.H.B.S. wordt vrijdag feestelijk geopend Hervormd Jeugdwerk startte met speurtocht en jeugd-appèl Ledenvergadering Schaakclub „Sneek” WYMBRITSERADEEL IJLST van en Onze wereld,.. Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Startavond Geref. Jeugdcentrale b 113e jaargang no. 74 Maandag 15 sept. 1958 - Hoeveel luisteraars en Geslaagd Afscheid vicaris Pol Benoemd Ingekomen en vertrokken personen Ijlst Nijlander Zangver. zong in Beatrixoord Leesclubjes in de leeszaal beginnen weer kijkers telt Nederland Reünie oud-leerlingen van laatste acht jaar en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Veilig Verkeersrit 1958 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT ft - SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK Toen op 12 september 1950 de nieuwe R.H.B.S. aan de Almastraat werd Het nieuwe gedeelte Beperkte tijd. afwisseling in een vaak eentonig leven, ze zijn de zieken bovenal tot Randolph Churchill (R.) bij het verlaten van De (besloten) reünie De volle betekenis Programma seizoen 1958/1959. weg Redaktie-adres t Kleinzand 7 Telefoon 2872. Dit begint met een koffietafel in het overblijflokaal, gevolgd door een gezel- OOSTHEM. Benoemd tot koster van de Geref. Kerk te Oosthem de heer Post- ma van Tjummarum. Daar het nieuwe gymnasium vrijdag middag wordt geopend en de zeer vele reünisten van het oude gym dan ook ge bruik moeten maken van de aula en het overblijflokaal in het nieuwe H.B.S.- complex, is voor de opening hiervan al leen de morgen beschikbaar. De plech tigheid beperkt zich daarom alleen tot de opening tijdens welke naast de ver tegenwoordiger van de minister nog an dere sprekers het woord zullen voeren. zijde is dus zeer groot. 85% van de A- afdeling en 70% van de B-afdeling. Wij dat is dan onze wereld Schrijden, zonder rustpunt voort, Telkens worden nieuwe bronnen Als een zegen aangeboord. Met ons kunnen en ons kénnen Voeren we de kansen op, Die als wegwijzers verwijzen Naar een onbekende top Wij staan feitelijk voor niets meer, Dagelijks wordt voortgebouwd Aan wat eerst als onbestaanbaar, Onbereikbaar werd beschouwd. Wij verfijnen, vervolmaken, Preciseren meer en meer; Ogen worden uitgewreven Van verbazing telkens weer. De beschavingstrap stijgt hoger En dan krim je plots een schok: In diezelfde wereld ligt het Zo beschamend „Little Rock” PHILIA. A.s. woensdagmiddag 2 uur beginnen in de leeszaal de leesclubjes van mej. Hoogland weer. Op 1 september 1958 bedroeg het aan tal geregistreerde radio-ontvangtoestel- len 2.450.822 tegen 2.438.983 op 1 augus tus 1958. In hetzelfde tijdvak steeg het aan tal aangegeven televisietoestellen van 325.395 tot 334.598 (t/m 11 september: 338.565). Op 1 september ’56 en 1 sep tember ’57 waren resp. 71.153 en 177.685 televisietoestellen geregistreerd. Op 1 september 1958 waren er 511.987 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 514.029 op 1 augustus 1958. Voor het diploma 3e stuurman Grote Handelsvaart slaagde in Den Haag onze stadgenoot de heer E. P. B. Brennink- meyer. maand augustus Ingekomen: Sijke Renzema van Leiden, Hoge Rijndijk 130 naar Rinnert Anema- str. 14; xPieter Reijenga van Wymbritse- radeel, Heeg ld naar Eegracht 74. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handeliadv.) leger Abonnementepriji 11.— per hall jaar. Franco per poet t S.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nïeuwiblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Klezebrink <fc Co Kantoor: GROOTZAND 65 Telefoon 3005 <K 5150) Vertrokken: Popkje Kerstma van Het Zouw 3 naar Leeuwarden, Bagijnestr. 68; Fopjen Walstra van Galamagracht 93 naar Sneek, Hemdijk 3; Sjoukje Groen veld (echtg. v. J. Visser) van Stadslaan 41 naar Wymbritseradeel, Woudsend 28; Jantine C. Goelema van Stadslaan 20 naar Hoogeveen, Schutstr. 126. X zijn gezinnen. CHURCHILLS IN MONTE CARLO. Aan de vooravond van de viering van hun gouden bruiloft in Nice hebben sir Winston en Lady Churchill met hun zoon Randolph en hun kleindochter Ara bella een bezoek gebracht aan het strand in Monte Carlo. De foto toont de 83-jarige sir Winston met z’n 8-jarige kleindochter en (op de achtergrond) Lady Churchill en Randolph Churchill (R.) bij het verlaten van het strand. lige bijeenkomst welke wordt opgeluis terd door de Friese voordrachtkunstenaar Bauke v. d. Wal uit Leeuwarden. Zaterdagmorgen wordt eerst een boot tocht gemaakt en vervolgens een ge schenk voor de H.B.S. aangeboden. Daar na volgen lessen aan oud-leerlingen door leraren en oud-leraren en een brood maaltijd, waarna de middag verder wordt gevuld met sportwedstrijden (handbal, volleybal en hockey en een voetbalwed strijd tussen twee groepen oud-leerlingen en een tussen oud-leerlingen en leraren). De volleybalwedstrijden worden in het gymnastieklokaal (tevens aula) gehou den, de andere op het sportterrein van de school. Daarop volgt dan nog een reünisten diner, in Hotel Hanenburg en een feest avond met cabaret door oud-leerlingen in de aula (die 430 personen kan bevatten) voor de reünisten en genodigden waarna de reünie met een bal in het overblijf lokaal wordt besloten. De tweede prijs werd meegenomen door Alex Dijkstra, Anne de Weerd en Jetse Hoogeboom, die er 1 uur en 9 min. over deden. Na de speurtocht genoten de deelnemers van een 6-tal gezellige films. Het jeugdappèl. Drie dagen leven ze als het ware in de kerk, waar ze door hun ziekte gewoon lijk niet meer zonder hulp kunnen ko men. Nu worden ter hunner intentie H. Missen opgedragen, ze hebben gelegen heid te communiceren en te biechten en ze mogen leven in de speciale sfeer van de kerk, welke hun vertrouwd en dier baar is. Priesters en parochianen wijden zich in deze drie dagen volkomen aan hen, kortom zij zijn het middelpunt van een geestelijk leven. Daarnaast hebben zij gelegenheid on der het ontbijt en de lunch, die zeer ver zorgd zijn, met elkaar te praten over al les wat hen in het gewone leven bezig houdt een zeer waardevol contact met mensen die ook weten wat lichamelijk lij den is en toch het sterke geloof en de goe de gulle lach behouden hebben. Er komen zelfs oud-leerlingen uit het buitenland (Amerika, Irak nada) die toevallig in ons land of dichtbij zijn. Daan Groen o.a. uit Amerika, die thans dient bij de Ame rikaanse strijdkrachten in Duitsland en verlof heeft gekregen het feest bij te wonen. In een korte bijeenkomst met de pers vertelden de directeur de heer H. de Boer en de heer mr A. v. d. Werf, voor zitter van de commissie voor de reünie van de oud-leerlingen die sinds 1950 eindexamen hebben gedaan of met goed gevolg drie of vier klassen hebben door lopen, waaruit deze feestelijkheden zul len bestaan. Eerst memoreerde de heer de Boer evenwel de rommelige en- ru moerige tijd, welke nu gelukkig achter de rug is. Zowel de bouw als de lessen moesten zo veel mogelijk normaal door gaan, maar het laatste vooral was wel eens erg moeilijk door het lawaai van de pneumatische boren en al de andere luidruchtigheid waarmee bouwen nu eenmaal noodzakelijk gepaard gaat. Al leen als het al te erg werd, moesten die werkzaamheden wel eens even worden stopgezet. Zo gezien is er nu dus een dubbele reden tot vreugde. Stralend zomerweer heeft zaterdag middag de ondar auspiciën van de Motor en Autoclub J. C. Visser, in samenwer king met de Vereniging'voor veilig ver keer voor Sneek en omgeving, gehouden Veilig Verkeersrit 1958 begunstigd. Het is een prachtige rit geworden waarvan het traject was uitgezet door de heren ir C. Wind, ir Boswijk en Rijpkema, en dat voerde van Sneek over Hommerts, Osingahuizen, Nijezijl, Oosthem, Nijland, De Klieuw, Wommels, Oosterend, Schar- negoutum weer naar Sneek. Er was een eenvoudige routebeschrijving opgesteld, omdat het in de eerste plaats ging om de kennis van de verkeersregels. De rit werd in drie klassen gehouden n.l. een autoklasse, motor- en scooterklasse en een bromfietsklasse. In elke klasse was een fraaie collectie prijzen beschikbaar, terwijl bovendien de best geplaatsten in elke klasse een zeer fraaie wisselbeker ontvingen. Deze kwamen in ’t bezit van: afd. motoren: G. Korfmaker, Rauwerd (1ste maal): afd. auto’s H. Wielinga, Heeg (tweede maal); klasse bromfietsen S. v. d. Zee, Sneek (eerste maal). De totaaluitslag is: Afd. motoren: 1. G. Korfmaker, Rau werd, 16 strafp.; 2. E. Andringa, Poppen- gawier, 17; 3. A. Schuurmans, Sneek, 33; 4. W. Faber, Sneek, 34. Afd. auto’s: H. Wielinga, Heeg, 17 straf- punten; 2. G. Ligthart, Sneek, 26; 3. J. Noordbeek, Heerenveen, 26; 4. Wijngaar den, L’warden 33; 5. Schweigman, L’war- den, 33. Afd. bromfietsen: 1. S. v. d. Zee, Sneek, 13 strafp.; 2. K. Wijnja, Sneek, 14; 3. W. Feenstra, L’warden, 19; 4. H. Tromp, Balk, 29; 5. E. Geertsma, Sneek, 34. De gemiddelde snelheid bedroeg in de auto- en motorklasse 36 km per uur, die van de bromfietsklasse 20 km per uur. De prijzen werden na afloop met een toepasselijk woord uitgereikt door de voorzitter van Veilig Verkeer de heer S. Walinga. van oud-leerlingen begint vrijdagavond na de opening van het gymnasium, en zal zich gedeeltelijk in het overblijflo kaal en in de aula afspelen. Er nemen on geveer 300 personen aan deel, 70% van het totaal aantal dat er voor in aanmer king kwam. De belangstelling van deze Er zijn drie dagen in het jaar waar de zieken van de R. K. Parochie in onze gemeente een heel jaar naar verlangen: het ziekentriduum. Deze dagen, die dinsdag, woensdag en donderdag weer gehouden zijn, betekenen niet alleen een welkome afwisseling in een vaak eentonig leven, ze zijn de zieken bovenal tot een grote vertroosting en steun. van deze drie dagen Eucharistisch zie kentriduum weten de zieken alleen; zij die er aan meewerken en de dagen ge heel of gedeeltelijk mogen meemaken, kunnen het alleen maar vermoeden. De grote verdienste van de medewerkers is „alleen maar” dat zij deze dagen zo vol maakt mogelijk proberen te maken. In het plechtige sluitingslof sprak Pater P. C. M. Woestenburg O.F.M. na mens de 57 zieken zijn grote dank uit aan alle medewerkers maar bovenal aan God, die zijn steun en genade aan deze dagen gegeven heeft. De zieken hebben weer mogen genieten van de rijkdom van onze liturgie, aldus spr. Voor velen is het zo lang geleden dat ze dit moch ten meemaken. Pater Woestenburg wees op het leven van moeder Maria die eens gezegd heeft: mij geschiede naar Uw woord. door het zusterkoortje van het zieken huis onder leiding van de heer Dood- korte. In plechtige processie werd het Aller heiligste door de kerk gedragen; de lieve bruidjes met haar witte bloemen zullen de zieken zeker ontroerd hebben. Onder gezang en gebed van de aan wezigen gaf Deken van Galkom iedere zieke persoonlijk met het Allerheiligste de zegen, waarna deze indrukwekkende plechtigheid gesloten werd met een ge zongen Te Deum. Zieken en gezonden bleven nog enige tijd bijeen en men hoefde maar te luiste ren naar de blijde gesprekjes en te kij ken naar de rustige opgewekte gezich ten van de zieken in de ledikanten en de ruststoelen, om te weten dat zij allen deze belevenis zullen bewaren in het hart tot troost en steun in hun vaak moeilijk leven. WOUDSEND. Zondagmorgen heeft vi caris Pol wegens zijn beroep als predi kant bij de Hervormde Kerk te Zeerijp afscheid genomen van de Hervormde Gemeente alhier. Het kerkgebouw was geheel bezet. Voor deze gelegenheid was tot tekst gekozen Ps 4 7. Ouderling R. de Jong betuigde na de predikatie zijn hartelijke dank voor het vele pastorale werk dat vicaris Pol tijdens zijn vicari aat alhier tot aller tevredenheid heeft verricht. Vervolgens werd de Gemeente verzocht de scheidende Herder Ps 121 4 toe te zingen. Na afloop van de kerk dienst hebben zeer veel toehoorders in de consistoriekamer afscheid genomen van Ds Pol en zijn echtgenote. NIJLAND. Woensdagmorgen 8 uur ging de zangvereniging „Looft den Heer” van hier met een bus van Sij persma van Oosterwierum er op uit om een concert te geven voor de patiënten van Beatrix oord. Men combineerde in dit geval het aangename met het nuttige en reed niet rechtstreeks naar het einddoel, doch zette eerst koers naar Franeker, waar ’t plane tarium werd bezichtigd. Vervolgens werd gereden naar Marssum, waar het Popta- slot in het centrum der belangstelling stond. Via Drachten, waar men de nieuw bouw in ogenschouw nam, ging het door naar Appelscha, waar werd geconcer teerd in het Beatrixoord, hetgeen door alle toehoorders ten zeerste op prijs werd gesteld. Na op koffie te zijn getracteerd ging het gezelschap weer richting Nij land; onderweg werd Oranjewoud aan gedaan en ’s avonds 9 uur kwam men na een voorspoedige reis voldaan weer in het dorp terug. Van een der deelnemers aan deze rit ontvingen we nog het navolgende schrij ven: de deelnemers in de bromfiets-, motor en autoklasse kregen een aantrekkelijke rit te rijden, een rit waarin het accent gelegd was op de kennis van het ver keersreglement. Zo kon je ergens op een brug een routecontróle zien staan die als je haar aandeed je de nodige strafpunten opleverde. Ook een blauw bordje met opschrift „voetpad” leverde velen straf punten op daar deze bordjes zwart be horen te zijn. De clou kwam echter bij I ■’keer in Sneek waar men een ver- Toen op 12 september 1950 de nieuwe R.H.B.S. aan de Almastraat werd ge opend, bevatte deze nog niet het in de oorspronkelijke bouwplannen opgenomen gymnastieklokaal, de aula, het overblijflokaal voor de buitenleerlingen en de waarin de persmensen nu reeds een (be wonderende) blik mochten werpen bevat naast de reeds genoemde aula en het overblijflokaal voor bijna 150 leerlingen, kleedkamers, doucheruimten, een garde robe, drie nieuwe lokalen voor de Mid delbare School voor Meisjes, alsmede een ondergrondse rijwielbergplaats voor de buitenleerlingen en een woning voor de concierge. In het verslag van de opening komen wij hier uitvoeriger op terug. 1. De gewone club-thuis- en uitwed strijden (de club-competitie zal worden gespeeld in 2 ronden). 2. December- tournooi (waarbij leden van andere clubs zullen worden uitgenodigd). 3. Gong- wedstrijden (te houden op nader te be palen tijdstippen). 4. Drie Contact- avonden (waaraan iedere schaakliefheb- ber zonder enige verplichting kan deel- De Sneker Hervormde Jeugdraad heeft dit weekend zijn winter-acivitei- ten ingezet met een bijzonder geslaagde speurtocht op zaterdagmiddag en een Jeugdappèl in de Martinikerk, zondag avond. Aan de speurtocht werd door onge veer 140 jeugdige speurders deelgeno men. Deze waren in drie groepen ver deeld: twee jongensgroepen en een meis- jesgroep. Voor elk van deze groepen was een route uitgestippeld en eveneens waren voor elk van deze groepen prij zen beschikbaar. Voor iedere deelnemer die de tocht volbracht was er bovendien een verrassing. Het hoofdmotief van deze tocht was het bijelkaar zoeken van een aantal letters, die in de stad ver spreid waren, en die gezamenlijk het on derwerp van het jeugdappèl vormden. Dit onderwerp was: „Wij zijn soldaten”. Bij de meisjesgroep wist het volgende drietal de eerste prijs te halen: Anne- marie Harder, Marten Harder en Anne ke Harder, die hardnekkig volhielden en in de korte tijd van 1 uur en 11 minuten binnenkwamen. De tweede prijs werd veroverd door Brechtje Haagsma, Bauk- je Schraa en Dorrie Vlas, die na 1 uur en 33 minuten arriveerden. In de eerste jongensgroep ging de eerste prijs naar: J. W. Jellema, M. Hoekstra en D. Syt- sma, die voor de tocht 1.15 nodig had den. De tweede prijs was voor R. Feen stra, M. Eppinga en G. Dijkstra, die na 1 uur en 36 minuten de finish bereikten De tweede jongensgroep was het snelst. De eerste prijswinnaars Hotse de Jong, Jan van Rjjs en Herman Bruins Slot waren al na 1 uur en 3 min. weer terug, Prachtig voorbeeld. Wat een prachtig voorbeeld van echte onderdanigheid aan God geeft Maria. Zij, de door God gemaakte ideale vrouw, leefde toch in de verborgenheid. Zij leed met haar kind en werkte mee aan onze verlossing. Zij toont ons dat de groot heid van een mens niet bestaat uit grote daden; haar grootheid was van binnen. Een mens is waarlijk groot als hij zijn kleine plichten en offers kan volbren gen met een goed hart en een goede wil. Moeder Maria die zelf zo goed weet wat lijden is, die haar kruis gedragen heeft zoals wij ons kruis in de vorm van onze ziekte moeten dragen, is onze ware Moe der, met wie zij kunnen spreken in onze nood en Ijjden. Zij is onze moeder in de hemel, die ons kan leiden naar Je zus Christus. Het plechitg sluitingslof werd opge dragen door de zeereerwaarde heer Deken van Galkom, met assistentie van de Kapelaans Galama en Diender. De gezangen werden prachtig gezongen woning voor de concierge. De bouw hiervan was voorlopig uitgesteld omdat de regering ook in die jaren moest bezuinigen. In de daarop volgende zes jaar is er echter voortdurend voor geijverd dit complex alsnog tot stand te brengen, waarbij tevens gewerkt werd voor een nieuw stedelijk gymnasium naast het H.B.S.-gebouw dat daarmee een harmonisch geheel zou moeten vormen. Gelukkig is dit werk met succes bekroond. In januari 1957 werd onder lei ding van de rijksarchitect C. Caspers en onder de supervisie van de ontwerper oud-rijksbouwmeester Ir Friedhoff met de uitbreiding begonnen en a.s. vrijdag morgen zal het nieuwe gedeelte officieel door dr J. B. Trewes, Chef afd. V.H. M.O., namens de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen officieel worden geopend, welke opening met enig feestvertoon gepaard zal gaan. Onder voorzitterschap van de heer J. Jorna hield de schaakclub „Sneek” dins dagavond haar jaarlijkse ledenvergade ring i het clublokaal bij Leeuwen. Al hoewel een groot aantal leden aanwezig was, betreurde de voorzitter het, dat hij niet nog meer leden kon begroeten. Uit het verslag van de secr. de heer S. Hogeboom bleek dat op een goed jaar kon worden teruggezien. Een ver heugend feit was, dat reeds op deze avond zich drie nieuwe leden aanmeld den. Er mag dan ook verwacht worden dat in het komende jaar de bloei van het schaakleven zich verder zal voort zetten. De penningmeester, de heer-M. Berg- sma, gaf hierna verslag van de finan ciën. Hij had een batig saldo. Eveneens diende hij de begroting voor het komen de jaar in. Wegens een kort voor de aanvang der vergadering gedane mede deling, dat een bepaalde onkostenpost zou worden verhoogd, deed zich meteen het probleem voor dat het voor de des betreffende post geraamde bedrag te laag was. De heer Wester (2e voorzit ter) alsmede de penningmeester, pak ten dit probleem resoluut aan en wisten te bereiken, dat de verhoging werd in getrokken, zodat de begroting weer sloot. De begroting werd hierna goed gekeurd. De kascommissie, bestaande uit de heren S. Breuker en J. Wiersma, bracht bij monde van de heer S. Breuker verslag uit en rapporteerde de boekhou ding in volkomen goede orde te hebben bevonden. De heren welke tijdens de uit wedstrijden hun auto gratis ter beschik king stelden werden ten zeerste bedankt voor deze sympathieke geste. De heer Drs R. A. Wiegman, wedstrijd en competitieleider, bracht vervolgens verslag uit over de gehouden wedstrij den. Hijzelf werd kampioen van de le klasse. Naar aanleiding hiervan over handigde de voorzitter hem de wissel beker. In de 2e klasse eindigde de heer J. Kramer als eerste, in de 3e klasse de heer M. Bergsma. Uit het verslag bleek voorts, dat het eerste tiental tijdens het afgelopen seizoen in de Friese Schaak bond als tweede eindigde met een ach terstand van een half punt op nummer één. Hoewel dit een zeer goed resultaat mag worden genoemd, zal in het komen de seizoen getracht worden de eerste plaats te bereiken teneinde zo mogelijk een plaats te krijgen in de landelijke bond. In de kascommissie werden gekozen de heren J. Wiersma en D. Schaap Jr. Als nieuwe materiaalcommissarissen werden benoemd de heren S. Sikma en E. R. Frummel. Verder vonden geen verkiezingen plaats daar het tegen- v. oordige bestuur pas vorig jaar werd gekozen. Volgend jaar zullen echter twee bestuursleden reglementair moeten aftreden en derhalve verkiezingen wor den gehouden. Voor de zomercompetitie bestond het afgelopen seizoen wel be langstelling en er werd dan ook besloten weer een dergelijke competitie te orga niseren. Zaterdagavond is in „Ons Gebouw” het startschot gelost voor de aanvang van het gereformeerde jeugdwerk in het komende winterseizoen. Om kwart voor acht kon de voorzitter van de G.J.C., de heer W. G. Baarda, een groot aantal aanwezigen, onder wie veel jongeren, welkom heten. Nadat hij was voorge gaan in gebed en er gezamenlijk en kele liederen gezongen waren, werden door twee leden van de jeugdverenigin gen enkele gedeelten uit de Bijbel ge lezen, t.w. uit 2 Timotheus en Prediker 11. Het programma werd, naast het op treden van „The Truffel-Swingers” die, om de originele wijze waarop enkele be kende nummers als „Capitana” „Singing the blues” e.d. ten beste werden gegeven aller bijval oogstten, voor de pauze ge vuld met de opvoering van „Studenten pension”. Dit blijspel in drie bedrijven werd over ’t algemeen op verdienstelijke wijze gespeeld, wat bleek uit het spon tane applaus dat na elk bedrijf opklonk. Helaas wisten alle spelers zich niet steeds de nodige zelfbeperking op te leg gen, wat aan de uitvoering niet ten goe de kwam. Op het eigenlijke jeugdwerk werd ge durende het tweede gedeelte van de avond de nadruk gelegd. Na een tweede optreden van „The Trüffel-Swingers” werd de schets „Tussen asfalt en beton”, geschreven door de heren S. Boekhout en W. G. Baarda en door eerstgenoem de tevens geregisseerd ten tonele ge bracht. Aan dit spel werkten uitsluitend leden van de jeugdverenigingen mee. Gewezen werd op de noodzaak van be- ginselstudie op de jeugdverenigingen, de taak van de ouders hiervoor interesse te tonen en vooral ook op de eis die God stelt in Zijn Woord: Zijn getuige te zijn op alle levensterrein. Jammer dat en kele bedrijven niet geheel tot hun recht kwamen en ook de wijze van uitvoering te wensen overliet. In aansluiting op deze schets werd door ds G. J. de Leeuw, Geref. predikant, een kort slotwoord ge sproken. Uitgangspunt van zijn toe spraak was Prediker 11: „Gedenk uw schepper in uw jeugd”. De jeugd mag volop genieten van alles wat de wereld tegenwoordig te bieden heeft, aldus spr., mits zij één ding niet vergeet: dat God haar om alles in het gericht zal doen komen. Daarom moet de jeugd leven uit het geloof. In dit verband hebben ook de jeugdverenigingen een belangrijke taak te vervullen. Maar de ouders heb ben hierin eveneens een taak: zij moe ten hun kinderen tot dit werk activeren. Aan het eind van de samenkomst werd staande twee coupletten gezongen van „Neem mijn leven, laat het Heer”, waarna ds De Leeuw voorging in dank aan God. nemen). Deze contact-avonden zullen worden gehouden op dinsdag 16 septem ber, dinsdag 23 september alsmede op woensdag 1 oktober a.s. Op deze avon den zullen wedstrijden worden gespeeld in drie ronden volgens Zwitsers systeem. Voor de winnaars worden prijzen be schikbaar gesteld. Tevens bestaat op deze avonden gelegenheid zich aan te melden als lid. Tijdens de rondvraag werd naar voren gebracht, dat de door de wedstrijdleider uitgenodigde deelnemers aan wedstrijd- tientallen vooral moeten opkomen, op dat met een zo sterk mogelijk team kan worden uitgekomen. Bij de sluiting wachtte het bestuur een heuglijke verrassing. Bij monde van de heer D. Schaap Jr., employé van Wouda’s Meelfabrieken N.V. te Sneek, werd de club namens genoemde N.V. een prachtige plate zilveren beker aange boden. De voorzitter was zeer erkente lijk voor dit gewaardeerde geschenk en deelde mede dat deze beker zal worden gebruikt als wisselbeker voor de kam- pioen-n der 3e klasse. Overbodig te zeg gen dat in deze klasse nu wel zeer fel zal worden gestreden om het bezit van deze begerenswaardige trophee. De voorzitter bedankte alle aanwezi gen hierna voor de prettige medewer king bij het afwerken der agenda en sloot de vergadering. Zoals gewoonlijk werd na afloop nog een gezellig par tijtje geschaakt. In het jeugdappèl ging voor de jeugdpredikant, ds D. van der Werf. Bij zondere medewerking werd verleend door het korps van het Leger des Heils uit Dordrecht, dat op unieke wijze de zang begeleidde. Gezongen werd, naast de liederen uit de Hervormde bundel, uit de bundel van Joh. de Heer. Ds van der Werf deed een dringend beroep op jeugd en ouders, om zich in te zetten voor het jeugdwerk. „Er zijn clubs voor iedereen, bovendien mag je zelf je wens naar voren brengen”, zo zei hij. Spr. drong sterk aan op aansluiting hierbij, zodat de aanstelling van een ge diplomeerd jeugdleider in de Hervormde gemeente van Sneek mogelijk zal zijn. „Voor zover gij dat aan een van Mijn minste broeders hebt gedaan, hebt gij dat aan Mij gedaan”, zegt de Heer Jezus. Dit geldt ook voor het jeugdwerk. Vier t leisjesclubs wachten op leiding en ach, er is nog zoveel meer. De hele gemeente moet in beweging komen. Christus roept. God biedt U hier kansen, grijp ze toch, opdat U later ook kunt zeggen: „Ach Heer, ik heb in ieder geval toch geprobeerd U te zoeken”, zo zei ds van der Werf. Het jeugdappèl was bijzonder goed bezocht, de Grote kerk was tot in alle hoeken bezet en Ca- •’keer in Sneek >ute kreeg, 'met opgaven als: „mag fietser een paard aan de hand mee- ren? Zo ja, dan neemt U de 2e weg links. Zo neen, dan neemt U de le weg links, of heeft een begrafenisstoet van links komende voorrang op een van rechts komende militaire colonne? Zo ja, dan neemt U le weg rechts. Zo neen, dan neemt U 2e weg rechts. Zo waren er verscheidene opgaven. Dat dit ook voor de toeschouwers attractief was valt te begrijpen. De uitzetters de heer ir Wind, ir swijk en Rijpkema hebben dan ook alle eer van hun werk gehad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1