Crematie stoffelijk overschot P. Sikkes Goed verzorgde Show van Eringa De raadselachtige vondsten bij het St. Antonius Ziekenhuis IJLST en van Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WÏMBRITSERADEEL 113e.jaargang no. 78 Maandag 29 sept. 1958 RedakteurL. KIEZEBRINK Het Filter Benoemd Vergadering Kathedra 4 Kapittel Kleinzaad 7 Telefoon 2872. Jo Juda solist met het Frysk Orkest Siebe de Wolf nam afscheid van de F.V.B. Chr. PLVr.Bond afd. Sneek NIEUWE SNEEKER COURANT, SHEERER COURANT «n 0RIJFHOUTS NIEUWSBLAD SNEEKER NIEUWSBLAD Het jonge meisje Bontkragen in de mode. DRAMATISCH MOMENT.... on- Ons Noorden meldt Redaktie-adre* een het verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Jomb Drijfhout Klezebrink 4 Co Kantoor GROOTZAND 55 Telefoon 3005 <K 5150) Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs t 3.— per half jaar Franco per post f 3 75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten naai van Sneeker Nieuwsblad. op toog- dan Het Sneeker Nieuwsblad is een een vaste lijn en een grote daadkracht en besluitvaardigheid. Op het provincie huis is de naam Sikkes thans nog steeds een begrip. De heer J. Klok, sprekende namens de Partij van de Arbeid, wees op de belang rijke rol, die de heer Sikkes in de socia listische beweging heeft gespeeld. Hij was achtereenvolgens statenlid, lid van gedeputeerde staten en lid van de Eerste Kamer. Vaak moest hij zich grote offers getroosten om deze taken te vervullen, doch hij deed dit zonder aarzelen wan neer het belang van de beweging dit vroeg. Er ging een grote stuwende kracht van hem uit en hij heeft dan ook veel voor de socialistische beweging betekend. Hierna sprak professor G. A. van Poel je, die namens het Instituut voor Be stuurswetenschappen zei, dat met het overlijden van de heer Sikkes hun weer iemand van de oude garde is ontvallen. Spreker herinnerde zich nog de samen werking met de heer Sikkes in de tijd toen nog met alle middelen jarenlang moest worden gestreden om de ambte naren een enigszins redelijke positie te waarborgen. De heer Sikkes voerde deze strijd zonder aflaten, doch kon dit slechts doordat hij als grondslag voor deze strijd steeds zag het streven naar verhoging van de vakbekwaamheid van de ambte naren. Juist voor dit laatste heeft de heer Sikkes als schrijver van vaklitera tuur, opleider en examinator zeer veel gedaan. Hiervoor is hem grote dank ver schuldigd. Nadat de oudste dochter van de over ledene nog namens de familieleden had De maandelijkse vergadering van het kathedrale kapittel in het Bisdom Gro ningen, welke normaal in Groningen plaats vindt, zal woensdag a.s. te Sneek worden gehouden. Dit in verband met de 80ste verjaardag van deken J. van Galkom op 17 oktober a.s. Deken van Galkom zal woensdagmor gen met assistentie van kapelaans D. J. Galama en J. M. Diender om 10 uur een plechtige H. Mis opdragen, waarna de vergadering in de pastorie zal plaats vinden. Op het koncert, dat het F.O. onder aus piciën van de Ver. Kunst aan Allen a.s. woensdag te Sneek geeft zal als solist optreden een van Nederlands bekendste violisten, Jo Juda. Op 19-jarige leeftijd slaagde deze mu sicus cum laude aan het Muziek-Lyceum te Amsterdam, waarna hij zijn studie in Berlijn voortzette bij Carl Flesch. Hij was leraar aan de Conservatoria te Den Haag en Amsterdam en fungeerde als koncertmeester van het Radio Philhar- monisch Orkest. Thans is hij als zodanig werkzaam bij het Utrechts Stedelijk Or kest. Hij maakte tournees door geheel West Europa, bezocht West-Indië, Malak- ka en tweemaal Indonesië. Ook voor de radio trad hij in binnen, en buitenland herhaaldelijk op. Jo Juda speelt met het Frysk Orkest één van Mozarts mooiste vioolkoncerten n.l. het 4e in D groot. Het concert wordt begonnen met een Concerto Grosso van de 18e-eeuwse Ita liaanse meester Barsanti; een werk voor strijkorkest, 2 hobo’s, trompet en pauken. Na de pauze vermeldt het programma de prachtige 3e symfonie van Brahms. gecombineerde uitgave van Zoals ik al opmerkte, zijn bontkragen modieus, een heerlijk modedetail. Men vond ze in de collectie Eringa op diverse mantels, o.a. een donkere bontkraag op een vrij lichte blonde tint mantel, zwart persianer garnering op een jasje dat ge dragen werd op een prachtig lila deux pièces; nauw rokje, lange bloese, afge werkt met een rolkraag en een klein koket strikje als taille-aanwijzing. Tijdens een receptie in hotel de Klan- derij te Leeuwarden nam onze stadge noot, de heer Siebe de Wolf, zaterdag middag afscheid van de K.N.V.B. afde ling Friesland, de voormalige Friese Voetbalbond. Gedurende een periode van 46 jaar heeft de heer de Wolf zitting gehad in het bestuur, waarbij hij de Bond 35 jaar als voorzitter diende. Van zelfsprekend waren tallozen uit de Ne derlandse Voetbalwereld op deze af scheidsreceptie bijeen en werden tal van woorden van lof aan het adres van de scheidende praeses geuit. Namens het hoofdbestuur van de KNVB en het sec- tiebestuur afdelingen was ir J. Hopster aanwezig en deze schetste evenals vele sprekers na hem, de heer de Wolf als iemand met grote verdiensten op het ge bied van de Lichamelijke Opvoeding met een warm hart voor allen en iedereen, die maar iets met voetbal had uit te staan. Aangezien de heer de Wolf reeds de hoogste onderscheidingen der Neder landse voetbalorganisatie bezit, konden De deux pièces zijn een hoofdstuk apart in het modeboek en wij, mo derne vrouwen, kunnen ze niet meer missen. Firma Eringa toonde ver schillende verrukkelijke modellen, modieus zonder te vervallen in die gevreesde hoge taillelijn. Dezer dagen is de afd. Sneek van de Chr. Plattelands Vr. Bond weer begon nen met haar bijeenkomsten. De presi dente mevr. Gerbrandij-de Boer opende deze vergadering met te laten zingen Ps 68 10 en met gebed en las daarna Hebr. 11. Hier werd een inleiding over gehouden: het woord tot Abraham ge sproken „wees een zegen” geldt ook nog heden voor ons. Dan een welkomstwoord tot de leden en gasten en tot de spreker van deze middag, de heer Baaijens van Sneek. Nadat de notulen door de secr.esse mevr, de Jong-Elgersma gelezen waren, kreeg de spreker het woord over „Gezag en gehoorzaamheid”. Hij bepaalde zich tot de jeugd tot 20 jaar. Voorbeelden werden gegeven hoe sterk de moederbin ding is bij het jonge kind maar ook soms bij het oudere en dat verkeerde gevolgen kan hebben. Met 2 a 3 jaar beginnen de kinderen zich los te maken van moeder en de moeder moet nu de kunst ver staan ook voldoende los te laten. In de opvoeding moeten vader en moeder het eens zijn, dit komt het gezin ten goede. Het werkt funest als er niet één lijn door hen wordt getrokken. Straf is soms noodzakelijk en kan genezend werken. Een tik is beter dan lange opsluiting. Vele onderwerpen op dit terrein werden nog besproken. Lange vacantie's van de oudere jeugd geven veel moeilijkheden. Hoe wordt de vrije tijd benut. Betere voeding van de baby, meer zon en goede verzorging maken dat de jeugd vroeger rijp is dan 40 jaar terug en dit geeft langer tijd van spanning. De woning nood en de hoge eisen voor de inrichting werken hier ook aan mee. Het leven stelt de hoge eis onszelf noch onze kinderen te verwaarlozen. Wij zullen tekort schie ten in ons werk maar wij kunnen steeds een Helper in Christus vinden die in Zijn Liefde ons getrouw en bekwaam wil maken. Veel vragen werden gedaan, die op aangename wijze werden beant woord. Daarna volgden nog enige be sprekingen waarna deze leerzame mid dag ten einde was. Er werd met gebed en gemeenschappelijke zang gesloten. Hoogstens werd deze Ijjn met enkel coupenaadje aangegeven in jasje dat dan verder soepel recht valt op een strak kort rokje. Een prachtig voorbeeld van deze modelijn was het pakje in blauw-groen tweed met de wij de afstaande kraag en de ruime bloes- son rug. Bent U evenwel geen bewonderaarster van deze ruglijn, dan kunt U ook een tamelijk lang, recht vallend jasje kiezen. De mode komt aan vele smaken tege moet en de firma Eringa heeft haar collectie zo gevarieerd mogelijk samen gesteld. Tijdens start- en landingsoefeningen met tweemotorige „Scimitar”-vliegtuigen van het 803de squadron van de Britse marine -luchtvaartdienst op het dek van het En gelse vliegdekschip „Victorios” op de rede van Portsmouth, is commander J. D. Russell om het leven gekomen. Zijn vliegtuig stortte n.l. in zee toen het over het dek heenschaot, doordat de kabel, welke het vliegtuig aanvankelijk had afge remd, knapte. Russell slaagde er niet in zijn cockpit open te breken om zich te redden. De foto laat zien hoe een man, hangend onder aan een reddinasheli- een heel mooi fantasie wevenit met een opgewerkt dessin, wit-groen op een beige fond, bruine motieven op een licht- getinte stof. We kregen op deze show gelegenheid genoeg de moderne structuurweefsels te bewonderen. Japonnen waren gemaakt van deze weefsels die dus geen gladde oppervlakte hebben, maar b.v. een opge werkt ruitje, een motiefje vertonen. Stoffen die uitstekend geschikt zijn een eenvoudig rechtvallend japonnetje te maken tot een opvallend elegant kle dingstuk. Ik noem hier het witte ja ponnetje met de ruime rug, afgewerkt met een klein ceintuurtje, en vanzelf sprekend een kort nauw rokje met twee uitspringende korte plooitjes dat ook al een modedetail is. De mannequin ge bruikte haar paarse angora muts als halsafwerking, een grapje dat ook nog flatteus was Die angora mutsen, in verschillende kleuren getoond, waren aardig, kunnen geplooid en geduwd worden zoals uw smaak en uw type dit wenst en is stel lig een aardige dracht voor vele vrouwen. Een enkele moderne hoed met hoge bol werd getoond, het groene exemplaar met grote veer, verder veel hoeden met op geslagen rand, die sommige vrouwen schynen te prefereren. IETS NIEUWS IN REGENJASSEN leken me de jassen van een mohairachtige stof, die meer de indruk maken van een warme winterjas dan dat ze het proto type zqn van de altijd wat koud lijken de regenjas. De moderne paraplu’s wa ren van de firma Wielinga, die ook de mooie tassen leverde. Donderdag j.l. vond te Westerveld de crematie plaats van het stoffelijk over schot van de heer P. Sikkes, in leven oud-gemeentesecretaris van Sneek. Velen waren naar Westerveld gekomen om de overledene de laatste eer te bewijzen. Behalve familieleden en een groot aan tal vrienden van de heer Sikkes waren vertegenwoordigers aanwezig van het gemeentebestuur van Sneek, het provin ciaal bestuur van Friesland, het gewest Friesland en de afdeling Sneek van de Partij van de Arbeid, de Vereniging voor Gemeentebelangen, het Instituut voor Bestuurswetenschappen en de Neder landse Bond van Gemeente-Ambtenaren. Aan de met een schat van bloemen be dekte baar voerde eerst namens het ge meentebestuur van Sneek de loco-bur- gemeester J. Blok het woord. Hij herin nerde aan de lange periode gedurende welke de overledene de gemeente als secretaris had gediend. De heer Sikkes was iemand die opviel door zijn kort heid; hij verspilde tijd noch woorden, doch beschikte over uitzonderlijke be kwaamheid, en grote daadkracht en een vooruitziende blik. De lijn in het ge meentebeleid van Sneek, die de heer Sikkes destijds voor een belangrijk deel mee bepaalde, is thans nog op verschil lende punten in het bestuur van de ge meente terug te vinden. Namens het provinciaal bestuur van Friesland sprak de heer J. Brouwer, lid van gedeputeerde staten. Hij memoreer de, dat de heer Sikkes in de moeilijke perioden 1939-’43 en 1945-’46 het provin ciaal bestuur als gedeputeerde had ge- Ook grote maten. Ook de vrouw „met de grote maat” kan hier haar keuze doen. Voor haar de recht vallende mantels met alweer de flatteuze bontkraag, de japonnen van Het Filter is het winterseizoen goed begonnen met een wedstrijd naar vrij I onderwerp. Een 15-tal vergrotingen was ter beoordeling door de zoals beken r steeds wisselende jury ingezonden Vooral in de A-klasse, die der gevorder den, was de concurrentie groot en lage de puntenaantallen dicht bij elkaar. D B-klasse, waarin de beginners inzenden, was wat meer aarzelend in deze eerste wedstrijd. Slechts een zestal foto’s vormde de oogst in deze, inderdaad veel grotere klasse. Toch was hier, behalve oude bekenden, ook ’n enkele nieuwe in zender. Het valt zeer toe te juichen als men de stap waagt en voor het eerst in zendt. Men hoort het oordeel van de jury, waarbij haast altijd technische vragen naar voren komen, maar waarbij evengoed steeds weer de vraag rijst: wat heeft de maker met deze foto be doeld, wat vond hij de moeite waard en hoe heeft hij dit in zijn foto tot uiting gebracht? Weegt het kleine kansje van beledigde trots niet veel minder zwaar dan de zekerheid als volwaardig mede lid behandeld en zo eerlijk mogelijk be- kan zich nog altijd kleden in de gezellige wijde rokken met bloeses, wollen twin» sets, en truitjes. Een allerliefste nieuA wigheid was de Orlon bloese met lange mouw in een prachtig blauw-groeri- goudbruin dessin. Vlammende warme kleuren zoals we ze in het komende donkere jaargetij veel zullen mogen dragen tot ons aller vreugde. Deze goed verzorgde show eindigde met enkele mooie cocktail toiletjes, waarbij een japon in zwart corderoy met een prachtige rand in blauw en zacht groen, en drie allerliefste bruidjes. Jan Eringa verzorgde de pianomuziek tijdens de shows, waarin een dochtertje van de heer Eringa de kinderkleertjes liet zien. hem deze middag geen verdere ereteke nen meer op de borst worden gespeld. Het geschenk dat hij namens alle Friese voetbalclubs en de gezamelijke afdelin gen in ontvangst kon nemen, namelijk een prachtig televisietoestel, werd door hem, zijn vrouw en twee zijner kinderen, in grote dank aanvaard. Het afdelingsbe stuur bood daarbij nog een televisietafel aan. Mevr, de Wolf kreeg bloemen. Een lange rij van sprekers voerde op deze drukbezochte afscheidsreceptie het woord, onder Jnderen onze oud-stadge- noot de heer Sj. Zandstra (thans te Am sterdam), de heer K. Doevendans, na mens de v.v. Sneek, de heer A. J. v. d. Heide, namens de v.v. Black Boys en de heer H. A. G. Dijkhuis, namens de v.v. LSC. Deze laatste was tevens met de leiding van deze bijeenkomst belast. Cok de nieuwe voorzitter van de FVB, mr A. v. d. Werf ,deed vanzelfsprekend een duit in het zakje. Hij fungeerde later tevens als tafelpresident bij het intieme diner dat na afloop werd gehouden en waaraan alle prominenten uit de Friese en Nederlandse voetbalgemeenschap deelnamen. Tijdens de receptie werd des middags toch nog een onderscheiding uitgereikt. Het bestuurslid, de heer H. de Boer uit Gorredijk, werd namelijk wegens zijn 25- jarig bestuurslidmaatschap onderscheiden met de gouden Speld van de KNVB. nelijk deel hebben uitgemaakt van een monumentale poort, waarvan zij de ge- toogde doorgang zullen hebben ge schraagd zowel als versierd. Aan de ste nen is tevens trashoudende specie gekit, hetgeen wijst op tweede verwerking. Men zou dit kunnen verklaren door ge loof te hechten aan de bewering, dat deze drie stenen tot voor een halve eeuw deel uitmaakten van een soort rots partij, opgesteld in de tuin van de voor malige Buitensocieteit, volgens anderen in de tuin van het Ziekenhuis zelf. Op zekere dag werd deze tuinversiering af gebroken, waarbij de stenen in de toen nog bestaande tuinsloot werden gewor pen. Vandaar, dat zij, nu deze sloot al lang gedempt is en in het vergeetboek geraakte, op zulk een grote diepte wer den teruggevonden. „Hwa ’t better wit, moat it mar sizze" misschien dat zo doende de ware toedracht nog eens be kend wordt. Intussen ging het gerucht rond dat de stenen zelf ook zo oud niet konden zyn zodat er veel geschreeuw om weinig wol was geweest. Wij menen niettemin dat de stenen, hoewel dan secundair aan een tuinmonument toegepast, inderdaad minstens drie eeuwen oud moeten zjjn. De vraag blijft, vanwaar men ze dan wel had betrokken. Nu zal een iedere twijfel uitsluitend antwoord op deze vraag wel nimmer ge geven kunnen worden Wij weten alleen, dat er sinds de laatste eeuw in Sneek geen enkel 17de eeuws bouwwerk is af gebroken, waaruit de drie toogstenen ooit konden zijn verwijderd of het moest de oude Stadswaag al zijn, die, zo deze in 1945 niet was verbrand, dezer dagen juist haar eeuwfeest had kunnen vieren. De afbeeldingen van de oude Stadswaag geven intussen geen zekerheid of de vrij zware toogstenen daarin inderdaad een plaats hebben gehad. Juist hun zwaarte doet ons eerder denken aan een stads poort, waarbij men de keus zou hebben, gesteld dat het Sneker stenen zijn, tus sen de Noorder- en Oosterpoort. Waarbij de Noorderpoort wel de meeste kans zou maken, gezien de nabijheid van Buiten societeit of Ziekenbus, naar de tuin waarvan dergelijke stenen licht konden worden overgebracht. Hoe lang heeft ook niet een ander gebeeldhouwd stuk zandsteen op de berm gelegen van het bolwerk aan de Badhuisgracht, waarvan de herkomst al evenmin meer vast stond .en dat toch ongetwijfeld deel uit heeft gemaakt van, hetzij de Noorderpoort, hetzij de overkluizing van de Neltjesha- ven, waar deze onder het bolwerk door in de stadsgracht uitmondde? Onderstellingen. Misschien zal men tegenwerpen dat de Noorderpoort niet uit de 17de, doch uit de 15de eeuw stamde Terecht, maar men kan in de 17de eeuw een verbou wing hebben uitgevoerd, zoals dit even eens in 1770 geschiedde. Bovendien, bui ten de Noorderpoort zowel als de Oos terpoort waren nog weer schansen aan gelegd, met buitenpoorten en grachten. In 1711 werd de (stenen) buitenpoort voor de Oosterpoort afgebroken en de schans geslecht, terwijl dit evenzo in 1720 geschiedde met de (stenen) buiten poort van de Noorderpoort. Op de 17de eeuwse stadsplattegronden kan men bei de buitenwerken duidelijk zien afgebeeld. Op de omstreeks 1555 getekende stads plattegrond van Jacob van Deventer staan zij echter evenmin aangegeven als op de stadsplattegrond, omstreeks 1580 gedrukt door Braun en Hoogerberch waaruit volgt dat bedoelde buitenpoorten eerst tussen 1580 en 1616 de gegra veerde stadsplattegrond van Nicolaes Geilkerck - kunnen zijn gebouwd. Wel ke bouwperiode heel wel zou kloppen met de stijl, waarin de drie toogstenen werden versierd. Vooralsnog zouden wij het er derhalve DE MANTEL op de foto, gemaakt van een van die moderne warme bouclé- stoffen, toont de hoge taillelijn waar de doorsnee vrouw met een argwanend oog naar kykt. Is dit flatteus? Zal deze lijn geaccepteerd worden door „de” vrouw? Persoonlijk zouden wy deze vragen ontkennend beantwoorden en vele Neder landse firma’s brengen deze modellen dan ook slechts aarzelend in hun collec ties. Zo ook de firma Eringa, die deze mantel liet tonen op haar modeshows donderdag in zaal Hanenburg. voor willen houden dat de drie mysteri euze stenen eenmaal zijn aangebracht geweest, zo niet aan de eigenlijke Noor derpoort, dan toch aan de daarvóór tus sen 1580 en 1616 opgerichte buitenpoort. Welke hun wederwaardigheden tussen 1720 en 1958 geweest zijn, wij zullen het wel nimmer meer kunnen achterhalen maar mogen het toeval des te meer loven dat de stenen tóch nog behouden bleven en aldus een belangrijke verrij king betekenen voor de kennis van het 17de eeuwse Sneek. Zij zullen dan ook een ereplaats krijgen zodra de voorge nomen verbouwing en uitbreiding van het Museum zulks mogelijk maakt. H.H. Men zal zich herinneren hoe enige tijd geleden in dit blad een berichtje ver scheen, betrekking hebbende op de vondst van drie gebeeldhouwde stenen. Deze zouden, niet minder twee meter diep, gevonden zijn bij het leggen der fundering van een nieuw bij gebouw aan het St. Antonius Ziekenhuis aan de Sophiastraat. Ongelukkigerwijze waren zowel de di recteur van het Ziekenhuis als de con servator van het Fries Scheepvaart Mu seum door afwezigheid verhinderd on middellijk handelend op te treden, zodat er enige tijd verliep eer pogingen in het werk konden worden gesteld, deze vondst veilig te stellen. Toen alsnog gepoogd werd haar te achterhalen bleek ze bin nen amper twee dagen reeds vier malen van eigenaar te zijn verwisseld terwijl alleen door een voorlopige blokkering van de stenen een verzending naar een Amsterdams adres voorkomen kon wor den Dat de door de laatste koper ge vraagde koopsom een veelvoud was van het bedrag, door de eerste verkopers be dongen, laat zich begrijpen. Al met al een vreemde historie met legio juridische puzzles, waarbij de knoop tenslotte maar werd doorgehakt door te betalen hetgeen gevraagd werd. De drie stenen zijn dus voor Sneek toch nog gered en zullen in het Fries Scheepvaart Museum worden opgesteld. Bestuur en conserva tor zijn hierbij de directeur van het Zie kenhuis, de heer Disse, wel zeer erkente lijk, daar onze stad hem uiteindelijk het behoud van de vondst verschuldigd is. Een raadsel. De vondst zelf is nog’ altijd een raad sel. Zij bestaat uit drie grote toog stenen, uit zandsteen gehouwen en ie der versierd met een barse leeuwenkop. De vormgeving wijst op de eerste helft van de 17de eeuw terwijl de stenen ken- De heer A. Eringa, die commentaar gaf bij deze shows, wilde eigenlijk deze mantel laten zien ter vergelijking met de andere die hij in zijn col lecties opnam en een „gematigder” moderne lyn hadden. Deze man tels hadden allen de brede rug welke verkre gen wordt door plooitjes aan de hals, laag inge zette mouwen en soms door een plooienpartij laag in de rug, die dan afg-ewerkt wordt met een klein tamelijk breed cein tuurtje. Dit ceintuurtje zakt soms af tot een eindje boven de zoom en houdt dan twee uit springende plooitjes vast. De andere mantels zijn zonder uitzondering in de schouders breed en van onderen nauwer toelo pend. De kragen zijn meestal tamelijk groot, iets van de hals afstaand en, o heerlijkheid!, dikwijls van bont gemaakt. De stoffen van de man tels? Ruige warme wol len stoffen en een bouclé fantasie die bijzonder aardig is. Een krulletjes stof in twee kleuren, b.v. rood-zwart, groen zwart, blauw-groen, wat een heel aardig warm ef fect maakt. De firma Eringa toonde op de show zo’n bouclé fantasie-jas in rood zwart met een iets ruime rug en een kraag die van achteren pittig uitgesne den was. Een groene jas had in de rug platvallende plooien en een kraag met slippen, die men zo lekker warm en flat teus om zich heen kan slaan. Heel mooi zijn de jassen van Harris tweed, handge- weven vage ruitstoffen, waarvan spor tieve jassen met zakken gesneden wor den. oordeeld te worden De leden van de jury doen geen poging om hun kennis voor hun medeleden te verbergen, de leden van het Filter kennen geen vakge-I heimen. Integendeel is steeds ieder be- j reid op de clubavonden te vertellen hoe hij werkt en waarom hij zo werkt. Maar wat helpt dit alles, als de beginnende amateurs het zelf niet proberen Behalve de bespreking van de wed- strijdfoto’s stond er deze eerste avond o.a. ook op het programma de vertoning I van een 10-tal kleurendia’s, waarmee Het Filter aan de landelijke Bondskleu- rendia-wedstrijd zal deelnemen. De club doet dit deze winter voor het eerst, voornamelijk omdat dit jaar voor het eerst door de B.N.A.F.V. (Bond van Ne derlandse Amateurfotografenverenigin- gen) een spoedige terugzending van de dia’s wordt gegarandeerd. Reeds van de oprichting af neemt Het Filter jaarlijks deel aan de landelijke wedstrijd voor zwart-wit vergrotingen. Tenslotte kan nog vermeld worden dat aan het eind van deze avond een 4- tal nieuwe leden kon worden ingeschre ven. Uitslag wedstrijd A-klasse: 1, J. Pop, 81 pnt.; 2. J. Stallinga 80 pnt.; 3. S. Hemmes en J. Koopmans 79 pnt. B-klasse: 1. R. Rienksma 83 pnt.; 2. B. Weissenbach 81 pnt.; 3. I. Hornstra 74 pnt. P» niet slechts iemand van zeer grote des kundigheid doch ook een bestuurder met derwijzer aan de Hervormde School te 1 Gauw de heer G. Bootsma te Goenga. Sikkes de aanwezigen voor de betoonde belangstelling. kopter, een vergeefse poging deed het snel zinkende vliegtuig te bereiken om de piloot te redden. terwijl zijn medebestuurders hem een aardewerken bord aanboden. "^1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1