In Snitser bikroand to Bolswert Oudheidkundige vondsten bij Jutrijp der bewoningshistorie Sneek, L.S.C. en Black Boys leverden prima prestaties S n IJLST WYMBRITSERADEEL en van de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan Halbertsma-priis foar in Halbertsma 113e jaargang no. 82 Redakteur L. KIEZEBRINK Motorrijder gedood de Zuidwesthoek Raadselen van De hoed Mislukte roofoverval op veekoopman Bromfietser botste tegen motor Redaktie-adrea Klein zand 7 Telefoon 2872. wurkkrêft yn tsjinst steld fan syn bertegroun De bijzetting van Paus Pius XII gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Maandag 13 oktober 1958 Na voetbalwedstrijd overleden Alleen W.Z.S. verloor Het Sneeker Nieuwsblad is een Oude zilveren rijksdaalders buiten omloop Syn leafde en 4 t te hier Keurig herstel van L.S.C. Archeolooch yn leren en Sinen. Rike groun. dizze DUITSE POLITIE ACHTERHAALT KU NSTVOORWERPEN dat hier eenmaal een bedehuis heeft ge staan, omgeven door een kerkhof met gracht, getuige de kloosterstenen en de hechte, eiken doodkisten, in 1911 te voor schijn gekomen toen wijlen Lolke Dok- kum met de heren G. Rollema en W. Das de spade eens in de grond stak. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 2 3 3 4 3 2 1 1 0 4 4 4 4 4 3 4 4 4 4 4 4 3 5 4 4 4 7 6 6 5 4 3 8 8 6 6 5 4 6 6 5 4 3 4 4 4 4 3 4 4 4 3 3 4 4 3 3 3 3 2 1 4 3 1 1 0 0 2 2 2 0 Achilles LSC Gruno Jubbega Haren VAKO Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs t 3.— per hall jaar. Franco per post t 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten narae van Sneeker Nieuwsblad. Na afloop van de voetbalwedstrijd CEC Appingedam is t e Emmercompascum de 53-jarige heer E. Sterkenburg ten ge volge van een hartverlamming overleden. O.N. 7 6 6 5 5 4 WW Sneek Quick (N.) ZAC Zw.w.einde WVC Friso Black Boys Oldeboorn CAB Bakhuizen WZS Steenwij k Stanfries RES Oosterwolde Bergum SNEEKER NIEUWSBLAD Verschljnl MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: jomb Drijfhout Klezebrtnk A Co kantoor GROOTZAND 55 telefoon 3005 <K 5150) Emmeloord Olyphia GAVC DOG MSC Nicator Op de weg van Paesens naar Lioessens bij Metslawier zijn zaterdagavond een bromfietser, de 67-jarige Joh. de Haan uit Morra, en een motorrijder, de 27-jari- ge Dirk Douma uit Paesens, met elkaar in botsing gekomen, waarbij de heer de Haan zodanig werd gewond dat hij tij dens het vervoer naar het ziekenhuis is overleden en de heer Douma een sche- delbasisfractuur opliep. gaf (30). ZACZwaagwesteinde werd af gelast. De stand is nu: In de zot overwinning op WZS. Door deze weinig ✓X 1 1 „„I MKV Udiros Freno Nieuwesch. Hengelo Quick ’20 Alcides ESCA Be Quick Z. Borne Drs en mevrouw Halbertsma bekijken de oorkonde yn ’e ünderskate keamers fan it Ried- hüs, dat fierd waerd mei thé, oaljekoe- ken en libben en iepen petear. Fan de autoriteiten neame wy noch de for- tsjintwurdigers fan Deputearre Steaten en de boargemaster fan Amersfoart. Nei ófrin fan de byienkomst op it Stêd- hüs wie der gelegenheit foar in eks- kursje nei de restaurearre Martini-tsjer- ke, dêr’t Drs Halbertsma tekst en ütliz joech. Géns oanwêzigen hawwe der mei hinne west. Prof. Fokkema, sprekkend üt namme fan de adfyskommisje, wol hawwe, dizze priis is nét takend om’t de winner èk Halbertsma hjit (dat soe de eare fan de ütrikkers to nei wêze). De priis is jown foar in wurk of wurken oer skiednis of geakunde, hwer’t taelkunde en litera- tuerskiednis net by hearre, wylst fier der ütsletten wiene alle dissertaesjes en wurk dat al bikroand wie. Lykwols bleau der noch gans hwat oer, en ünder dat oerbliuwende kipte it wurk fan Drs Halbertsma der üt. Hy is in archeolooch yn ieren en sinen, en boppedat net im- men dy’t op syn fynsten sitten giet, mar dy’t alles docht om se rounom bikend to meitsjen. Hy is in kritysk wurker dy’t him net gau troch enthousiasme fan ’t hynder bringe lit. Syn wurk is net bi- heind ta de aldheitkunde, mar bislacht ek de nammekunde, de skiednis fan de 19de ieu, lyk as blykt üt syn boek oer de Snitser keapman Johannes Tsjallings Halbertsma. Mei it oanheljen fan in for- sin fan Drs Halbertsma wil de kommisje sjen litte mei hoe’n soarch hja it syn wurk hifke hat. Nel Prof. Fokkema sprekt Mr A. van der Ent as fortsjintwurdiger fan de Steatssekretaris fan O., K. en W„ dy’t de lokwinsken fan it Departemint oerbringt en hopet dat de bikroande mei gauwens, tige achtslein fan it Departemint, syn doctorstitel helje mei. Neidat boargemaster Geukers de lok- winsk fan it Bolswerter stedsbistjür oer- brocht hat, sprekt de hear Jan Piebenga in wurd fan wurdearring üt namme fan de Fryske Akademy, de Ried fan de Fryske Biweging en it Boun fan Fryske Kunstners. Geweldige ondernemingen. Toch moeten het voor die tijd gewel dige ondernemingen zyn geweest welke aan deze ontginnnigen ’ten grondslag hebben gelegen. Men denke alleen maar aan het graven van waterwegen als Wijde Wymerts, Ooster Wymerts en zo vele andere rondom het Sneeker Meer, die zich over ettelijke kilometers uit strekken en dwars door het oude pa- Yn syn tankwurd oan de fortsjint— wurdiger fan de Steatssekretaris wiist de hear Halbertsma noch op de efter- stan fan it Fryske muséumwêzen, dêr’t in krêftige stipe foar nedich is: „Kom oer en help üs”. Ek de Fryske gemeen ten hawwe hjir in taek: it oprjochtsjen fan streekmuséa is in taek fan tige bi- lang. Hjirmei wie de offisiële plechtichheit öfroun en koe boargemaster Geukers it sein jaen foar it noflike byinoarwêzen Donderdagavond omstreeks 22 uur zou den twee onbekende personen op de weg tussen IJlst en Heeg hebben gepoogd een veekoopman van zijn geld te beroven. Vanuit de richting Heeg naderde tijdens de worsteling een personenauto en een bromfiets met duo-passagier. De twee aanvallers sloegen daarna op de vlucht en zijn per bromfiets of motorrijwiel vertrokken in de richting IJlst. De be stuurders van eerder vermelde voertui gen werden door het slachtoffer met het gebeurde in kennis gesteld, waarop zij hem mededeelden de daders te zullen achtervolgen. De groepscommandant van de rijkspolitie Wymbritseradeel te Sneek verzoekt de bestuurders van deze voer tuigen zich telefonisch met hem in ver binding te stellen, telef. 051502060 (b.g.g. 2881). Naar we vernemen betreft het hier een roofoverval op de veekoopman H. Visser uit Heeg. Tijdens de worsteling met de j aanvallers is de heer Visser nog aan zijn hoofd gewond geraakt. Fr. Dagblad. Hurd man op in weak tsiis. De namme Halbertsma, sa seit de hear Piebenga, is in bigryp wurden en wünder is it, hwat üt sa’n bakkershüs- halding fuortkomme kin, yn Grou, yn it lyryske Wetterlén, net op ’e didak- tyske Klaei en net yn ’e epyske Wélden... De Halbertsma’s fortsjintwurdigje it Mennistendom en it Fryske yndividualis- Het mag verwonderlijk heten hoe weinig wjj eigenlijk afweten van betrekkelijk dicht achter ons liggende hoofdstukken uit de bewoningsgeschiedenis van Friesland. Zeker, het staat wel vast dat de kleistreken langs de Waddenzee reeds vóór het begin der jaartelling bewoners trokken, die met hun vee een nogal ongewis bestaan zochten op de weliswaar zeer vruchtbare, maar toch onbedijkte kwelders. Wy weten ook dat men aanvankelijk lijf en goed toever trouwde aan de terpen terwijl eerst sinds de 11de eeuw ook de landerijen zo goed mogelyk tegen wateroverlast werden beschermd door het opwerpen van dijken, die aanvankelijk die naam nauwelijks verdienden en in den beginne uitsluitend bedoeld waren althans des zomers onaangename verrassingen te voorkomen. Dijken, nog het best te vergelijken met de primitieve waterkeringen, welke, al thans ten dele, nog rond de vier dorpen op Ameland te vinden zijn. De politie te Keulen is erin geslaagd een aantal kunstvoorwerpen te achterhalen, welke afkomstig zijn van diefstallen uit West-Europa, o.a. uit het Rijksmuseum te Amsterdam. Foto: een politie-functionaris toont enige kunstvoorwerpen, welke waarschijnlijk zijn: een ketting, welke volgens de overlevering aan Michiel de Ruyter heeft toe behoord, een keten met penning van kapitein Isbrand Gotske, een beker van Cornelis Schrijver en een penning vanlsaac Rockesen. Ontginningen uitgestrektheid, zonder centraal gezag en centrale lei- dnig heeft kunnen stellen. Werken, waarbij men het tevoren eens is moeten worden met de eigenaars of landheren (wildernissen golden immers als domei nen) waarover gemeenlijk graven of bisschoppen zeggenschap hadden. Wer ken ook, waarbij enige landmeetkundige kennis onontbeerlijk was en gelden aan wezig dienden te zijn, een legertje van grondwerkers te financieren. Vooralsnog zjjn het daarom de bo-1 demvondsten, welke ons een antwoord op al deze vragen zullen moeten geven I voorzover bodemvondsten dit althans kunnen Hierdoor alleen ook weten wij. dat de vier genoemde dorpen ongeveer gelijktijdig moeten zijn gesticht. Jutrijp iets eerder dan Hommerts, Oppenhuizen weer eerder dan Uitwellin- gerga, en wel in de loop van de 12de eeuw, terwyl alle vier dorpen eerst In de loop van de .13de eeuw hun tegenwoor dige uitgebreidheid verkregen. Daarbg lag het huidige bewonings- patroon van stonde af aan niet vast, want er schijnen nog wel enige dorpen meer geprojecteerd te zijn, welke na enige tijd om deze of gene reden gingen kwijnen en geheel verdwenen. Zoals Fol- prandskerke, dat een kapel en kerkhof rijk is geweest en waaraan het Hom- mertser Oud-Hof, aan welke poel het ge legen was, nog herinnert. Merkwaardig is ook het geheimzinnige kerkhof aan de Roekoe, waarvan zelfs de naam niet meer bekend is en dat reeds vóór de 14de eeuw moet zijn verlaten. Men vindt de kapel althans in geen enkel kerke- tigen toen in 1943 een deel van het kerkhof moest worden vergraven ten behoeve der verbreding van het vaar water. Raadselen te over dus, welke de geschiedvorsers ter oplossing kunnen worden voorgelegd. meren, poelen en stroomgeulen heen moesten worden geprojecteerd. van indrukwekkende waarbij men het niet Met ingang van 15 oktober zullen de oude zilveren rijksdaalders buiten om loop worden gesteld. Dit geldt alle rijks daalders, die sedert de tot standkoming van de Muntwet 1839 werden geslagen. Zij kunnen dus de beeltenis dragen van Koningin Wilhelmina, van Koning Wil lem III of van Koning Willem II. Tot 18 februari 1959 bestaat gelegen heid tot inwisseling by alle postkan toren, bij- en hulpkantoren der poste rijen en poststations, alsmede bij de kantoren en agentschappen van de Ne- derlandsche Bank N.V. Om te voorkomen dat te zijner tijd twee typen zilveren rijksdaalders, t.w. de oude reeds bestaande en de nieuwe rijksdaalder van een kleiner model, ge lijktijdig gangbaar zullen zijn, worden de oude munten reeds thans ingetrok ken. In het komende jaar zal begonnen worden met de aanmaak van 15 miljoen rijksdaalders. Het zilvergehalte van deze munt, die in 1954 in plaats van de oude in de muntwet 1948 is opgenomen, blijft 72 pet. Het gewicht wordt teruggebracht van 25 tot 15 gram en de diameter van 38 tot 33 mm. Hjirnei is it wurd oan de hear Hal bertsma seis, dy’t seit, dat er priis as in folseine forrassing, mar mei blydskip en tankberens oannimt. Hy priizget him ktkkich to hearren ta de archeologen, dy’t folie yn tiid en romte reizgje, altyd iensum, mar foar hwa’t it in foarrjocht is to sjen efter de gor- dinen fan it wraldtoaniel. Yn Fryslan binammen hat,de aldheitkundige in rike groun foun. It erfskip fan „Frisia Mag na”, tael, folksaerd, opdracht, freget noch géns wurkers en stelt üs foar op- jeften. Hedenmiddag had in Rome de voorlo pige bijzetting van het stoffelijk over schot vanPaus Pius XII in de krypte van de St. Pieter plaats. Tevoren hadden vele honderdduizenden Romeinen en pel grims uit alle delen van de wereld ge durende drie dagen gedefileerd langs het stoffelijk overschot dat opgebaard was in deze kerk. Hy is in büten-fries yn near as ien sin. Mar hy kin yn Amersfoart net fan Fryslan loskomme. Hy strlidt, mar nef- fens de famyljetradysje op eigen hout- sje. Syn wurd is faek tsjin allegearre, hy haldt fan iggewearjen en protestear- jen en Is as sadanich in oprjochte Fries. Mar hij w u r k e t, en dat is in ding fan great bilang. De arbeiders binne mln- machtich en mannichien lit It sitte. Hy net. Hy is ek in maet en meistrider, mar, sa einiget spr., dan as in Halbert sma, mei alle opstigingen dy’t dêr by hearre. Geheel anders nu wordt het land- schap indien men bezuiden Sneek komt. Vindt men benoorden de stad nog een typisch kwelderlandschap, tot voor een eeuw met talrijke terpen bezaaid, be zuiden Sneek liggen liever gezegd lagen, want zij werden alle afgegraven er nog slechts enkele, terwijl in plaats van de kronkelsloten van ’t kwel derlandschap de rechthoekige verkave ling in de plaats treedt. Zeker, zo vol maakt als in de Zuiderzeepolders is deze verkaveling nog niet, maar als men aan de hand van de topografische kaar- t-n het grote geheel overziet, is het duidelijk dat er systeem in zit, met dien verstande dat de oudste vestigingen langs reed* bestaande, min of meer bochtige weteringen het nog onontgon nen, moerassige land inschoven, terwijl aan weerszijden van deze waterlopen parallelle bundels landsloten werden gegraven, welke het overtollige water naar de hoofdaders afvoerden. Vandaar dat de oudste dorpen in dit gebied een langgerekte vorm vertonen, in tegenstelling met de om een kern ge rangschikte terpdorpen. Wat de ouder dom van deze eerste kolonistendorpen betreft Jutrijp, Hommerts, Oppenhui zen, Uitwellingerga, om ons tot de dichtst bij gelegene maar te bepalen schriftelijke bronnen laten ons hierover ten enenmale in onzekerheid. puntloos gelijk spel. Haren zorgde voor de tweede achtereenvolgende maal voor een verrassing door Gruno met 31 te verslaan. In de ontmoeting Friesland FVC werd niet gedoelpunt en de thuis club haalde met dit resultaat het eerste punt binnen. De stand is hier: Rood Geel Frisia FVC Harlingen GRC Friesland As winsken foar de earstkommende tiid neamt de priiswinner in biwur- king fan it charterboek fan Schwartzenberg, in nije ütjefte fan Van Blom syn skiednis fan aid Fryslan, in kommentaer op Okke fan Skarl, in greater Frysk Muséum, in Lanbou- en sa mooglik in lepen- loftmuséum en in greater Frysk Skipfeartmuséum. Ons geweten in Zeist ja wij heb ben een geweten, al zit het dan ook op een afstand dat ons steeds en met rode inkt waarschuwt als we een fout hebben gemaakt helaas nooit als we een fout gaan maken tikte ons weer eens op de vingers. Op de foto af gedrukt bij het verslag van de mode show van V. en D. in een onzer vprige nummers draagt de mannequin een hoed, maar onze verslaggeefster schreef „De mannequin op de foto vond ’t niet nodig bij haar sportieve jurk een hoed te dragen”. Toch maakte zij geen fout want op de middagshow, die zij bijwoon de, droeg de mannequin geen hoed, ze droeg die wel toen de foto tevoren werd gemaakt. „Als man zijnde” volgen we onze verslaggeefster blindelings en con troleerden de tekst niet met de foto. We zijn ons Zeister geweten maar weer dankbaar, dat het ons, al heeft het ons niet voor de fout van die hoed behoed, toch in staat stelde die hoed weer recht te zetten LSC leverde zondag een knap stukje werk door het sterke Jubbega, op eigen veld nog wel, met 12 te verslaan. De blauwwitten herstelden zich hiermee van de nederlaag, die zij vorige week zo onverwacht tegen Haren leden en blij ven door deze overwinning lijstaanvoer der Achilles goed volgen. De Assenaren staan nog wel aan kop maar niet meer geheel vlekkeloos. Zij moesten nl. in Har lingen genoegen nemen met een doel- W.Z.S. niet opgewassen tegeji Emmeloord. In tegenstelling tot de vorige week, toen er voor de plaatselijke clubs wei nig succes was weggelegd, leverden zon dag drie van de vier Sneker clubs een goede prestatie. Sneek won thuis vrij gemakkelijk van Quick (N.) (31), L.S.C. nam de hindernis in Jubbega (12) en Black Boys bleef niet achter en gaf Freno geen kans. Alleen onze wit-zwarte stadgenoten konden het in Emmeloord tegen de club van die naam niet bolwerken en verloren met 20. In de lagere en reserve-klassen werden door het overlijden van de Paus ener- zjjds en de slechte gesteldheid van de terreinen anderzijds, vele wedstrijden af gelast, zodat het programma slechts ten dele werd afgewerkt. Knappe overwinning van Black Boys. Black Boys bleek na twee gelijke spelen eindelijk weer eens goed voor twee punten. Deze werden ditmaal uit Franeker gehaald, waar Freno met 13 werd verslagen. Door deze overwinning kwamen de Boys naast Friso, dat ech ter twee wedstrijden minder heeft ge speeld. De andere wedstrijd in deze klas tussen Bakhuizen en Oldeboorn eindigde in een gelijk spel (22). Oldeboorn komt nu op de derde plaats en Bakhui zen stijgt enkele plaatsen. De stand; 2 2 3 3 me. In Halbertsma is net to tinken as gereformeerd of as roomsk, seis net as lid fan in politike partij, net as strider en as „biweger” Hy is weak en sarkas- tysk, rou en myld, steil en lyts, hy is lyk as yn Fryslan mear foarkomt, in hurd man op in weak tsiis. Wy hawwe gans op ’e Halbertsma’s tsjin. Hja hear re by it folk, mar op in distansje, hja binne solidair, mar yn iensumheit. De nasionale sünde: eigengerjochtichheit, is harren net frjemd, hja hearre ta de goe de sakelju om’t se it seis net binne Dochs hearre hja. der by, hja binne in bigryp, in symboal en it is üs great, dat hjoed ien fan harren de Halbertsma- priis kriget, in twiich üt ’e aide stam- me sketten. Net allegear hawwe hja Fryslén de rêch takeard. Dit karakteristyk jildt ek foar Herre. Het beloop van vele sloten, weteringen, wegen en dijken in de oudste kwelder- g|| gebieden van Westergo en Oostergo verraadt tot op heden het ontstaan van deze gronden, waarbij de mens een tamelijk passieve rol speelde en zich bij het in cultuur brengen geheel richtte naar de van nature reeds aanwezige water gangen. Zaterdag omstreeks half tien is Drachten de 47-jarige veekoopman F. Wilkens uit de Tike met zijn motor op de kruising met ’t Zuid, waar de rijks weg 43 eindigt tegen e,en verkeershek gereden en om het leven gekomen. De koplamp van de motor was defect, meldt Ons Noorden. De Kommissaris, bind dat er nou, nei’t er in jiermannich forstek gean litte moatten hie, wer op Bolwert-dei oan wêzich wêze koe, neamde it jler 1958 it „Halbertsma-jier”. Ommers: net allin- nich is de 100ste stjerdei fan Dr Eeltsje dit jier op mear as ien plak en wize bi- tocht, mar ek kaem in karlêzing üt syn wurk yn it Ijocht en is in bigjin makke mei de nije printinge fan „Rimen en Teltsjes”. Dêr komt nou noch dizze priisütrikklng by oan in öfstammeling fan ien fan de trije bruorren. Dize bi- kroaning is tige fortsjinne en sprekker winsket de hear Herrius Halbertsma mei dit barren fan herten lok. Prof. Fokkema sil, as fortsjintwurdiger fan de adfys-kommisje, forantwurding fan diz ze kar jaen, mar de Kommissaris wiist der al op, dat ien fan de kriteria: „it wurk moat mei leafde foar de bihanne- le stof biwurke wêze” sünder mis op Drs Halbertsma fan tapassing is. Hy hat syn leafde en syn wurkkrêft yn tsjinst steld fan syn bertegroun, fan Fryslén, en giet dêrmei yn ’e fuotleasten fan syn „betoveroudoom” Ds Joast. Hy wiist fierder op it gemak hwermei’t de hear Halbertsma him yn it Hollansk en yn it Frysk beide uteret, yn in styl dy’t ek de net-wittenskiplik foarme lêzer oan- sprekt, op syn koarte forhalen, op syn leafde foar de skipfeart, op syn konser- vatorskip fan it Snitser muséum, op syn skiednis fan de stêd Snits, skreaun yn ’e mande mei de hear Keikes. De bi kroande fan hjoed heart ta de bysündere persoanllkheden fan it stoere Halbert- sma-laech. It doel fan de priiswinner is om mei koartens to promovearjen op in proefskrift oer de Fryske terpen, en fierders is der in publikaesje oer de skiednis fan Fryslan yn ’e iere Mids- ieuwen to wachtsjen. Spr. winsket de hear Halbertsma sukses ta mei dizze ündernimmingen en rikt him, ünder it flikkerjen fan de blitz-lampen, de oar- konde en de priis oer. De Halbertsma’s hawwe tige forbiningen mei de stêd fan Bolswert hawn; Joast en Eeltsje, de beide bruorren, hawwe der faek tahalden en ien fan ’e jongsten fan It Halbertsma-laech, neisiet fan de tredde broer Tsjalling, hat de lledlng hawn fan it opgravingswurk yn de Martinl-tsjerke. Dy jongste, Drs Herrius Halbertsma, is de man oan hwa’t freed 10 okt. yn de Riedseale, yn It bywêzen fan autoriteiten en fortsjintwurdigers fan it Fryske kuturele libben de Joast Halbertsma-priis foar Fryske skiednis en geakunde ütrikt waerd. Boargemaster Geukers forwolkomme it selskip en lei de klam der op, dat de Bolswerter prilsütrikking heart ta de rige fan kulturele eveneminten dy’t de stêd like breanedlch hat as ekonomyske en sosiale woltier. Ek it kulturele is in libbens-ier, ünmisber foar in soune folksmienskip. Nei syn iepeningswurd joech Mr Geukers it wurd oan de Kommissaris fan de Keningin Mr Linthorst Homan foar it ütrikken fan de priis. Eindelijk winst .voor Sneek. Aan de Lemmerweg haalde Sneek voor het eerst in dit seizoen de volle buit binnen. Het slachtoffer werd kam pioen Quick (N.) dat echter van aan merkelijk mindere kracht bleek te zijn dan vorig jaar. Niettemin een uitsteken de prestatie van de withemden, die zich hiermee een beetje hogerop werkten. Hengelo demonstreerde zijn grote kracht nog eens duidelijk tegen WVC (05) en nestelde zich door deze overwinning stevig aan de kop, temeer daar Quick ’20 tegen ESCA een steek liet vallen (22). Alcides herstelde zich van de ne derlaag van vorige week en klopte het sterke Be Quick (Z.) met liefst 41. De Zutfenaren zakten hierdoor naar de vijf de plaats, onmiddellijk gevolgd door Borne, dat op eigen veld WVC geen kans derde klas bleef Emmeloord mdag fier aan de kop door een 20 succesvolle reis naar de polder bleven onze stadgenoten op een puntentotaal van vier uit evenzoveel wedstrijden. Olyphia hield gelijke tred met Emmel oord door een 20 zege op Steenwijle. Min of meer verrassend kwam het suc ces van GAVC in Leeuwarden tegen Ni cator (23). De Grouwsters bleven hierdoor met DOG, dat met 13 van Oosterwolde won, op twee punten van de koplopers. Bergum bleek weer niet in staat tot winst, al was de zege van MSC niet erg overtuigend. De volgorde is hier: i* ifti’

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1