Jarige Deken kreeg Televisietoestel „Waterproef” buitengewoon pleizierig Het Grootzand gaat feesten De Buurtvereniging bestaat 75 jaar Sneek behaalde tweede achtereenvolgende zege W.Z.S. ontfutselde D.O.G. een punt IJLST en van Kynologenclub Sneek en Omstreken Officieel Orgaan Help Robinson aan gezelschap de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 113e jaargang no. 84 Zaterdagvoetbal Opbrengst collecten Geslaagd JJ Kerknieuws Kedaktie-adres Kleinzaad 7 Telefoon 2872. Acht doden in het verkeer Jongerein, afd. Rauwerderhem Kerknieuws Het Sneeker Nieuwsblad is een Uitreiking Unilever- Studentenprijzen Donderdag komt „Forum” met „Die Zauberflöte” Maandag 20 oktober 1958 Nieuwe Officieren bij het Sneker corps van het Leger des Heils geumbinende uitgave <m NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIIFHOUTS NIEUWSBLAD Aanbesteding Prinsengracht W: Redakteur L. KIEZEBR1NK W.Z.S. en D.O.G. delen de punten. Steenwijk verloor wacht nog steeds werd In de 4e klas wedstrijden leider. Achilles blijft Achilles In de in als Geen aparte actie Bestaan V.PJl.O. staat op het spel. Ze redden zich zelf. Te Meppel slaagde voor het vakdiplo- ma aannemer B. en U„ de heer J. Wit- termans te Woudsend, opgeleid aan de aannemerscursus te Heerenveep. Het is wel niet de bedoeling vanwege de vereniging een aparte actie te voe ren, maar het bestuur meende toch het bereiken van deze bijzondere mijlpaal Voor de verschillende onderdelen van het programma, alsmede voor de recla me en het bijbrengen van de daarvoor nodige financiën werden aparte commis sies benoemd, die a.s. vrijdagavond in een vergadering met het bestuur en de feest commissie, de uitgewerkte plannen en begrotingen zullen indienen. De avond werd verder gevuld met films van de heer Menno de Vries en het vertonen vap kleurendia’s uit het verleden van het Grootzand door de heer Obbema, die van alle zaken welke hij op het doek bracht en van hun bewoners interessante bijzonderheden vertelde. Tussen de bedrijven door werden trac- taties rondgediend en bespeelde Kees Sil- vius zijn accordeon waarmee hij de ge zelligheid verhoogde. feestelijk te moeten gedenken, en ook het publiek in Sneek en omgeving in de vreugde te laten delen. - 131.200 130.780 - 129.966 128.300 - 127.300 - 126.150 - 125.700 - 122.900 - 119.800 119.000 In het afgelopen weekeinde zijn door verkeersongelukken in Nederland 8 per sonen omgekomen. 5 5 5 5 5 5 8 7 6 6 6 5 5 4 5 3 3 3 en ook 5 4 4 2 1 O 5 5 4 4 5 5 4 5 5 5 5 5 5 3 5 5 4 5 4 5 5 6 9 7 6 6 5 5 8 8 7 7 6 5 7 6 6 6 6 4 4 4 5 4 5 5 5 4 3 5 5 2 3 4 3 5 5 5 6 5 5 3 1 1 0 2 2 2 0 5 4 4 2 Achilles Jubbega LSC Gruno Haren Rood Geel Olyphia Emmeloord GAVC DOG Nicator WZS 7 6 6 5 4 MKV Udiros Freno Nieuwesch. 4 3 3 3 2 1 Workum QVC rogeham Nijland DWP ge bet ESCA lag niet direct voor de ZwaagwesteindeBorne keurd. De stand is nu: Bij de reserves vonden alleen de wedstrijden van LSC 2 en LSC 3 doorgang. In de res. 2e klas verloor LSC 2 voor de vierde achtereen volgende maal, nu van Steenwijk 2. Het derde elftal van de blues deed het beter en ontnam in de res. 3e klas Freno 2 een punt (11). Na vier weken het bevel over de Sne- ker afdeling van het Leger des Heils ge voerd te hebben, moesten de officieren afscheid nemen om elders haar taak voort te zetten. Kapitein Harinck en zijn echtgenote HarinckLahuis namen het bevel over en werden donderdag j.l. wel kom geheten. Ook hun viel een hartelijke ontvangst ten deel met zang en toespra ken. De kapiteins spraken over een groot verlangen dat leefde in hun harten om ook hier gelijk zij elders reeds met veel zegen gedaan hadden hun taak van Gods wege opgedragen, te vervullen. Gaarne stelden zij zich beschikbaar. Ook voor hen die een beroep doen op hun hulp waarin 'ze bijgestaan worden door wel willende heilssoldaten. Dank werd ook gebracht aan de Sneker ingezetenen, die als altijd bereid zijn het Leger des Heils steun te verlenen. Sneek Borne Quick (N.) ZAC Zw.w.einde WVC De Kynologenclub Sneek en Omstre ken hield vrijdag een vergadering in zaal Piso, waarin als spreker de heer Staal dierenarts te Leeuwarden optrad. Alvo rens de heer Staal het woord kreeg, deel de de voorzitter Dr Otto enige bijzonder heden mede. Zo ligt het in de bedoeling bij genoegzame deelname, hier in Sneek een cursus voor Algemene Kynologische Kennis (A.K.K.) te organiseren; een en ander is zeer leerzaam, maar er zullen zich minstens 15 liefhebbers moeten op geven. Verder werd er mededeling ge daan, dat de Kynologenclub Friesland op 8 februari a.s. een clubmatch houdt te Leeuwarden. Belangrijker is nog dat onze Sneker Kynologenclub z.m. een clubmatch zal houden op Hemelvaartsdag 1959 in Ons Gebouw. Men dient er reke ning mee te houden, dat, wil men zijn hond op een der genoemde clubmatches inzenden, men persé lid moet zijn van de K.C. die de clubmatch organiseert. Ver der deelde de voorzitter mede, dat er bij genoegzame deelneming een bus zal rij den naar de tentoonstelling te Utrecht op 9 november a.s.; inlichtingen hier om trent verstrekt mevr. Otto-v. d. Hamme, Leeuwarderweg 50a. Op 14 november a.s. spreekt hier de heer Gielen uit Den Dol- der. 29 oktober kunnen we in Sneek luisteren naar Dr Fop I. Brouwer uit Haren. Een Duitse Dog, drie Dalmatische honden, een langharige Teckel en een Elandhond, deden hun entré bij de Sne ker Kynologenclub. Dr Staal sprak uit voerig over ’t onderwerp: ,Mens en Dier’. Spreker gaat dan terug naar vroeger tij den, toen het dier, vrijwel in alle vari ëteiten, in ’t wild leefde. Een daarvan bleek zich gemakkelijk aan de mens te onderwerpen, dat was de hond en toen bleek dat deze hond bruikbaar was voor de jacht. Waar dit voor de mens voedsel betekende, werd dit dier steeds dichter bij de mens gebracht en is ’t in de loop der tijden de meest getrouwe metgezel van de mens geworden. De verzorging van de hond, voeding, huisvesting enz. werd door de heer Staal uitvoerig behandeld. Tot slot besprak spreker de ziekte van Carré (d.i. hondenziekte) zomede het le ven van de gevaarlijke spoel- en lint wormen in het lichaam van de hond. Even nog roerde de spreker het dwaze begrip van sommige mensen aan, n.l. dat een hond van melkvoeding „zere” ogen krijgt. De melk zo besloot Dr Staal is, vooral voor jonge honden, een onmisbare voeding. Enige leden stelden vragen; ze werden door de spreker duidelijk be antwoord; het was een leerzame avond met een te geringe opkomst van de le den. Ruim elf uur sloot Dr Otto, met dank voor de spreker, deze vergadering. Door de kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente alhier is toezegging van beroep gedaan met speciale opdracht aan ds J. H. Bekius te Bergen (N.H.). Namens de parochianen sprak de heer P. de Jong, lid van het kerkbestuur, de jubilaris toe. „Het is tot nu toe geen gewoonte, al dus de heer de Jong, om op uw verjaar- öagbijeenkomst het woord te voeren maar voor deze dag hebben wij gemeend daarvan te moeten afwijken en deze bij eenkomst een min of meer officieel ka rakter te moeten geven. Het is niet ie der gegeven 80 jaar te worden en het is zeker niet ieder gegeven daarbij nog een zo goede gezondheid te genieten en nog een taak te vervullen, die de gehele per soon vraagt. Dat alles is een zeer groot voorrecht. U is nog altijd bezig van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat; uw werkzaamheden en verplichtingen zijn eerder toegenomen dan beperkt, mede door de activiteiten in het kapittel van het bisdom Groningen. En daarnaast zijn er nog zoveel andere dingen, waar- ‘door u niet veel aan rust toekomt. Het De P.I.T.-collecte heeft opgebracht in de dorpen Oosthem f 52.40; Nijezijl f 50.Abbega f 50.50; Folsgare f 49.75. Totaal f202,65. Beroepen bij de Baptisten gemeente te Almelo onze vroegere stadgenoot ds J. A. Brandsma, thans te Heerenveen. Ze knappen de zaakjes zelf op zullen waarschijnlijk in staat zijn Robinson te helpen. De oudere kinderen zullen dus in de komende dagen op zoek moeten gaan naar zo’n handig boeken- kind. Robinson en nog een paar per sonen uit het boek zullen hen ont vangen en beslissen welk kind naar hun mening het mooist een boekenvriend heeft uitgebeeld in kleding en in woor den 1 Het worden ongetwijfeld leuke midda gen in de Leeszaal, waarover wij nog nadere bijzonderheden zullen meedelen. In de aula van het Unilever research- laboratorium te Vlaardlngen zijn door ir. A. F. H. Blaauw, lid van de raad van bestuur van Unilever N.V., de prijzen uitgereikt, die dit concern jaarlijks be schikbaar stelt voor studerenden aan de universiteiten en hogescholen in ons land, waar chemie als hoofdvak wordt gedoceerd. De prijzen zijn bestemd voor die studenten, die naar het oordeel van de betrokken faculteit in het desbetref fende studiejaar de beste resultaten op het gebied der chemie hebben bereikt. De studenten, die elk werden verblijd met een geldprijs van f 2000.en een legpenning verwerkt in een pressepapier, waren: mej. M. Rehbach, R.U, Utrecht; mej. N. H. Veldhorst, V.U. Amsterdam, en de heren C. A. Emeis, R.U. Leiden; R. Doornbos, R.U. Groningen; C. Dijk graaf, Gem. Universiteit Amsterdam, en G. D. Vogels, Techn. Hogeschool Delft. Ds Te Riet van Aduard sprak een kort propagandawoord op deze bindings- avond van de V.P.R.O. Hij maakte het heel kort, maar vond toch gelegenheid een hartstochtelijk beroep te doen op de toeschouwers om vóór 1 december zoveel mogeljjk nieuwe abonné’s op Vrije Geluiden te werven. Het bestaan van de Vrijzinnige Radio Omroep, die men toch niet meer wil missen, staat op het spel. Als het niet zou gelukken voor 1 decem ber het aantal abonné’s met 10.000 op tï voeren, moet de V.P.R.O. verdwij nen. Dat betekent dus dat men niet meer de Vrijzinnig Protestantse stem zou horen, dat de V.P.R.O. zijn zo spe ciale uitzendingen zou moeten staken. Het gaat er om onze eigen geestver wanten te overtuigen dat zij achter de Omroep moeten staan waar zij geeste lijk toe behoren, aldus Ds Te Riet. Hij wekte zijn toehoorders op leden te wer ven en de V.P.R.O. bestaansrecht te geven. Consul A. J. de Vries opende en sloot de avond, die ondanks het slechte weer zeer druk bezocht was, ook door leden buiten Sneek. Als Benny Vreden al niet zo’n goede naam had bij het V.P.R.O.-publiek van Sneek en omstreken, dan had hij het pleit donderdagavond in zaal Hanenburg met één slag gewonnen. Zijn cabaret- programma „Liedjesman, kom es an” voor de pauze en de muzikale komedie „Waterproef” er na was van een gehalte zoals hij, volgens ons, nog niet eerder bereikt heeft. Misschien komt het door dat Benny Vreden, die in staat is caba- retliedjes-met-inhoud te produceren en ze ook uitstekend weet te brengen, er in geslaagd is zich te omringen met artis- ten van klasse. Een Ria Kuyken, een Louis Dusée, als het niet onbillijk is een tweetal namen uit het vijftal te pikken, zijn in staat het meest verwende caba- retpubliek te boeien en te amuseren. Van Louis Dusée noemen we zijn schil- derparodie, maar vooral zijn liedje Har lekijn dat hij voor de pauze op voortref felijke wijze met Sylvia de Leur bracht. Liesbeth Lunow en Fons Dankaart zon gen verschillende operette-fragmenten; goede stemmen die uitstekend samen klonken. Fons Dankaart is bovendien een plezierige en sympathieke figuur in het ensemble, dat als altijd uitstekend geleid en aangevuurd wordt door Benny Vreden him-self. Vreden zien we nog steeds als een aparte figuur in de ca baretwereld. Zijn conférence, zijn lied je:, hebben altijd dat speciale aantrek ker ike „iets” waar men geen naam voor weet. Men zou het persoonlijkheid kun nen noemen, en het is prettig iemand op het cabaret-podium te ontmoeten die zichzelf wil zijn en het ook kan zijn om dat hij inderdaad iets te zeggen heeft. Iets nieuws. Van maandag 10 tot en met zaterdag 15 november a.s. zal er feest zijn op het Grootzand. De Buurtvereniging aldaar, de oudste in onze stad, viert dan n.l. haar 75 jarig bestaan. Er zal de gehele week muziek zijn, alle zaken vlaggen (naar ge hoopt wordt) en er komen een wedstrijd voor standwerkers op dinsdag, een bal- lonwedstrijd met poppekastvoorstelling voor de jeugd op woensdagmiddag en een etalagewedstrijd voor de leden. Als napret zal daarna nog bijzondere aandacht worden geschonken aan het bezoek van St. Nicolaas en komt de traditionele hardrijderij voor jongens en meisjes, als die gehouden kan worden, (en het bestuur zal er zodra het begint te vriezen als de kippen bij zijn), ook in het teken van dit diamanten jubileum te staan. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) RAUWERD. Alhier hield de Jonger ein, afd. Rauwerderhem en omstreken, een vergadering, waarbij een lezing werd gehouden over „het ventileren van hooi” door de heer D. J. van Es, hoofd assistent van de Rijks Landbouw Voor lichtingsdienst te Joure. Na de pauze werd een film vertoond over „Brandge vaar op de boerderij”, die ook zeer in de smaak viel. De opkomst van de leden op deze interessante avond was flink. ning die Quick (N.) op Quick ’20 be haalde en ook de 23 zege van WW op hand, afge- Oldeboorn Friso BI. Boys Bakhuizen CAB Onder auspiciën van Kunst aan Allen, maar geheel los staande van de serie toneel-avonden van K. aan A„ komt het Noordelijk Operagezelschap „Forum” hier a.s. donderdag Mozart’s opera „Die Zauberflöte” in het Amicitia Theater opvoeren. Verleden week gaf hetzelfde gezelschap deze opera in Leeuwarden en de recensies waren uitmuntend. R. J. S. schreef in de Leeuwarder Courant: Voor een uitverkocht huis bracht het Noordelijk operagezelschap „Forum” woensdagavond in de Harmonie „Die Zauberflöte” van Mozart. Het Frysk Orkest begeleidde en Gustav Fullebom was de dirigent. Op gevaar af door en kele haarklovers ervan verdacht te wor den, dat ik een enkele onzuiverheid van Sarastro niet gehoord en een kleine strubbeling in de decorwisseling niet ge zien zou hebben wil ik beweren, dat deze uitvoering, gezien de omstandigheden waaronder gewerkt moet worden, vol maakt was. Wat „Forum” in een paar jaar tot stand heeft weten te brengen onder leiding van Paul Pella en zijn staf van medewerkers grenst aan het on gelooflijke. De verschillende gemeenten (met Enschedé aan de spits) en provin cies, die dit met hun subsidies mogelijk gemaakt hebben, behoeven geen moment spijt van hun beslissing te hebben. De „Zauberflöte” is een merkwaardig stuk. Een wonderlijk mengelmoes van hoge idealen, vrij-metselaarssymboliek en naïeve gijn. De knappe en handige li- bretto-dichter Schikander, waarschijnlijk bijgestaan door een zekere Gieseke en Mozart zelf, schreef deze tekst zó, dat iedereen er plezier aan kon beleven, de fijnproever zowel als de gewone man. Aangepast aan de mode van die dagen, moest het een „toveropera” worden maar het is aan de grote Tovenaar Mo zart te danken, dat dit onevenwichtige, rommelige libretto oneindig hoog boven zichzelf werd opgeheven en even onbe rekenbaar, afwisselend groots en klein- menselijk klein werd als het leven zelf. Deze muziek is onvergetelijk, iedere nuance is precies raak, elke stemming wordt met de precisie van een camera geregistreerd, alle middelen waarover de muziek in die dagen beschikte, worden met een wonderbaarlijk gevoel voor evenwicht toegepast. De grote waarde van deze Forum- uitvoering ligt in het feit, dat men in alle onderdelen de zang, de actie, de regie, het decor, de costumering ge tracht heeft, de volmaaktheid van het werk te benaderen en dat men daarin geslaagd is. Het Frysk Orkest sloot zich prachtig bij dit hoge peil aan. Wjj mogen trots en dankbaar zijn, dat ons orkest zo’n be langrijk aandeel had in deze onvergete- Ijjke prestatie. Wie spijt mocht hebben, dat hij er niet bij geweest is, kan vol gende donderdag in Sneek de schade in halen. „Voor hij Vrijdag ontdekte was Robin son volkomen alleen op het eiland en aan zijn eigen vindingrijkheid was het te danken dat hij in leven bleef”. Welk kind heeft niet genoten van het Robin son Crusoe verhaal het leeft nog steeds en Robinson leeft dus ook nog. In de komende kinderboekenweek van 25 oktober1 november zal hij uit het boek van Daniël Defoe stappen en zich niet alleen aan de kinderen vertonen, maar ook het feest van de boekenweek met hen vieren. gewoon plezierig. Een gevalletje in het plaatsje Plasdrecht waar het gevaar dreigt dat de geliefde plassen gedempt moeten worden. Gelukkig wordt het Sneeker Meer pardon, de plassen ge red en er is nog een bruiloft in het verre verschiet ook. Een niemendalletje, goed, maar met kostelijke vondsten. De ta lenten van elk lid van het gezelschap afzonderlijk worden uitgebuit, terwijl men als ensemble komt tot prestaties als: Knopen, Het Plasdrechtse Volkslied en Zachtjes, zachtjes, zachtjes»die voortreffelijk genoemd kunnen worden. Een Nederlandse muzikale komedie die kan wedijveren met de prestaties van Engeland en Amerika op dit bied, en dat vinden wij hier altijd grootste compliment, nietwaar? De Bomiabewoners blijven voorlopig onderaan. Dit feestprogramma werd vrijdagavond vastgesteld in de feestelijke en druk be zochte ledenvergadering in Lunchroom Olij, waar de voorzitter de heer P. Post- ma in zijn openingswoord, iets vertelde uit de geschiedenis van de vereniging, die haar oorsprong vindt in de tachtiger ja- ren, zoals blijkt uit een oud notitieboekje van de vader van de heer E. Metz, waar in aantekeningen gevonden werden over het 25 jarig bestaan. Een commissie uit de buurtbewoners, bestaande uit de he ren M. J. Houwink, H. J. Volkers, R. v. d. Meulen, D. J. Bouma en L. R. Veen, organiseerde toen n.l. geregeld volksspe len en wedstrijden (o.a. hardlopen) voor de Jeugd. Deze wedstrijden waren in die tijd zeer populair. De deelname werd steeds groter en de commissie steeds po pulairder. De prijzen bestonden uit lees boeken en schoolbehoeften zoals schrif ten, leien, griffeldozen met inhoud enz. Later kwam daar ook nog de hardrij derij voor jongens bij. Het initiatief daar toe werd in een mooie winter in het laatst van de tachtiger jaren genomen door Wieger v. d. Meulen en zijn kame raden. Ze haalden er veel geld voor op, maar toen Wieger ’s avonds thuiskwam vond zijn vader dat te veel voor jongens en wist hij te bereiken dat de Commissie voor de Volksspelen ook de arganisatie van dit ijsfestijn op zich nam. Als voor waarde werd echter gesteld dat uitslui tend Sneker jongens er aan mochten deelnemen. Veel later is dit veranderd in jongens en meisjes. Het programma, door de jubileumcom missie voorlopig opgemaakt, werd door Nico Silvius, die tot voorzitter van de commissie is benoemd, uit de doeken gedaan. Eerst werd voorgesteld de feest- week te houden van 17 t.e.m. 22 novem ber, maar in verband met de voorberei dingen voor de St. Nicolaasverkoop, werd dit een week vervroegd. Aan de standwerkers wedstrijd, zullen acht prima standwerkers deelnemen, zo dat dit een buitengewone attractie be looft te worden. Gedurende de gehele jubileumviering, waarvan de feestweek de eerste fase is, krijgen alle leden-buurtgenoten een ju- bileumschild aan hun zaak, ook al om dat het kopende publiek in deze zaken tal van attracties zullen worden gebo den. SNEEKER NIEUWSBLAD Onder grote belangstelling heeft deken J. van Galkoni vrydag zijn tachtigste verjaardag mogen vieren. Is het nor maal gebruikelijk dat zo tegen het mid daguur het kerk- en armbestuur en het onderwijzend personeel even aan de pastorie komen om hun gelukwensen aan te bieden, ditmaal kreeg dit bezoek een officieel tintje. - 165.600 164.745 - 158.400 150.300 143.175 142.861 - 135.308 - 133.600 A. J. Waterlander, Heerenveen - 132.600 H. B. Beljon, Voorburg H. Broersma, Harlingen S. de Wolf, Sneek Halbesma’s Betonbedrijf, Leeuwarden N.V. A. Ooms en Zn., Sneek T. D. Joustra, Sneek H. Visser en Zn„ Lemmer H. E. van Deest, Reeuwijk Fa. de Jong en de Vries, KoudumKolderwolde G. de Boer, Workum Begroting f 138.925.-— Gunning aangehouden. Hengelo Be Quick Z. Quick ’20 Alcides WW ESCA hierdoor In de ontmoeting VAKÖHaren scoorden beide ploegen eenmaal en handhaafden zich dus in de middenmoot. De volgorde is hier: VAKO FVC Harlingen Frisia GRC Friesland goed voor de dag met een 02 winning op Drogeham. De stand Zeerobben Dr. Boys Delfstrah. Balk D. Pjjnacker en Zoon, Kollum f 171.600 D. Steneker, St. Nicolaasga Fa. Willemsma, Joure Fa. P. M. Greebe, Sneek M. v. d. Wal, Lemmer Roorda en Klomp, Tijnje S. Dam, Leeuwarden R. Noppert, Bergum J. W. de Jong, Lemmer WZS stelde haar aanhang zondag niet teleur en haalde een punt uit de wed strijd tegen het sterke DOG. De zebra’s herstelden zich hiermede enigszins van de nederlaag tegen Emmeloord. Deze club liet zich afgelopen zondag echter van haar voetstuk stoten door RES, dat de „polderjongens” met een dikke 73 nederlaag naar huis stuurde. GAVC viel ook wat tegen door het gelijke spel te gen Oosterwolde (22). Nicator werk te zich weer wat naar boven door de 12 zege op MSC. Bergum, dat met 5-2 op het eerste punt. De stand is: MSC Steenwijk RES St&nfries Oosterwolde Bergum Sneek heeft gisteren andermaal aan getoond, dat er nog terdege rekening met haar moet worden gehouden in de la klasse B. Ditmaal werd Alcides het slachtoffer van de opmars van Stuut c.s. De andere Sneker club, die binnen de lynen kwam, was W.Z.S., dat in Wolvega D.O.G. niet meer dan één punt gunde. Een knappe prestatie van de witzwarten. De regen was oorzaal dat L.S.C. en O.N.S. niet speelden en ook by het la gere voetbal bleken de meeste velden onbespeelbaar en kon slechts een enkele wedstrijd doorgaan. Sneek boekt tweede overwin ning. Door de tweede zege in successie heeft Sneek zich in de ie klasse B uit de staartgroep gewerkt. De withemden hebben doordat Hengelo tegen ZAC niet verder kwam dan een gelijk spel (11), nog slechts drie punten achterstand op de Twentse koploper, die nu op de voet gevolgd wordt door Be Quick (Z.), dat tegen WVC geen fout maakte (01). Vrij onverwacht kwam de 31 overwin- Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3.per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. werden slechts twee wedstrijden ge speeld. Oldboorn won hier met dikke cijfers van Freno (51) en werd hier mee lijstaanvoerder. Friso, dat niet speelde, staat er relatief echter veel gunstiger voor. Bakhuizen en Udiros scoorden samen liefst tien maal. De ba lans sloeg uiteindelijk over naar de kant van Bakhuizen (46) en daardoor is de stand nu: In de noordelijke derde klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld, nl. WT Heeg. De mannen uit Twijzel gingen door op het goede pad en stuurden de bezoekers met een 42 nederlaag naar Heeg terug. WT bleef hiermee stevig in de kopgroep. De terreinen van de vierde klas clubs bleken beter bestand tegen het water, want drie van de vier vastgestelde wed strijden gingen door. Alle drie ontmoe tingen eindigden min of meer verras send. Koploper Workum moest hier o.a. een punt laten in Balk (22) en Delf- strahuizen klopte het sterker geachte Zeerobben (2—3). Ook DWP kwam zeer over- Na de pauze werd dan de musical „Waterproef” gebracht, door Benny Vreden met enige trots aangekondigd omdat een dergeljjke muzikale komedie in Nederland iets nieuws is. Waterproef is een toneelbewerking van de Neder landse televisie-musical van Benny Vreden en de kennismaking was buiten- Waar hij in die week zal wonen? Waar anders dan in onze eigen leeszaal? Daar zal hij rondstappen, tussen de kin deren zitten en hun van zijn leven ver tellen. Hij zal er zelfs jarig zijn en de kleintjes, zo van 6—8 jaar, zullen zijn verjaardag meevieren. Hoe en wanneer dit gebeuren zal vertellen we op een an dere keer. Een feit is het dat bij een verjaardag een cadeautje behoort en daarom zullen de kinderen iets voor Ro binson mee nemen. Wat kunnen ze hem beter geven dan een dier, dat voor hem een vriend kan zijn op het eenzame en onbewoonde eiland? Elk kind heeft wel een lievelingsboeken-dier: Bolke de beer, Kwak de eend, Winnie de poeh, om maar enkelen te noemen. In de ko mende weken mogen de kinderen een tekening van dat boekendier maken, overtrekken of natekenen, kleuren, op karton plakken of uit hout zagen zo als hun fantasie het hun ingeeft. Dit dier brengen ze op de verjaardag van Robinson Crusoë, de juiste datum zal nog meegedeeld worden, naar de lees zaal, waar dan de verjaardag gevierd zal worden De ouderen, zo van 8 jaar af, hebben op een andere middag feest. Zij zullen, ook al weer uit een boek, een menselijke vriend voor Robinson kiezen. Ze mogen zich verkleden als deze vriend of vrien din en zo naar het kinderboekenfeest gaan dat Robinson, te midden van de boeken, in de leeszaal zal geven. De kin deren mogen in proza of een zelfge maakt versje vertellen waarom het boe- kenkind dat ze voorstellen een goede vriend voor Robinson zou zyn. Natuur lijk kiezen ze hiervoor een kind dat in een of ander boek heel handig is en zich uit een moeilijke situatie kan redden, zo dat het werkelijk een steun voor Robin son kan zijn. Denk maar eens aan de kinderen uit de kinderkaravaan en van De grote Fjeld Er zijn heel veel van zulke kinderen. kan daarom vreemd lijken dat u op deze dag van uw parochianen als ’n blijk van hoogachting en waardering voor uw rusteloos werken in de parochie een te levisietoestel wordt aangeboden. Als u er de tijd eens voor zal vinden, dan zult u, aldus de heer Jong, enige ogenblik ken werkloos kunnen toezien hoe ande ren werken, misschien zal u dit eerst enige moeite kosten, maar het zal u ook veel voldoening geven”. In een kort dankwoord uittë deken Van Galkom zijn erkentelijkheid voor dit mooie cadeau. Hij hoopte er dankbaar gebruik van te zullen maken. Tevens sprak hij de wens uit, dat God hem de kracht mocht geven om zijn werk in pa rochie en dekenaat op dezelfde wijze te mogen voortzetten. Door het Gemeentebestuur werd vrij dagmorgen in ’t openbaar aanbesteed het verbeteren en verbreden van de Prinsengracht, omvattende het maken van plm. 187 m. walmuur, het leggen van 200 m. riolering en het aanbrengen en herstellen van bestratingen. De 20 inschrijvers schreven volgt: De leuze van deze kinderboekenweek is dan ook „Ze redden zich zelf”, en vanaf 25 oktober zal er in de Leeszaal een tentoonstelling zijn van boeken waarin kinderen zich op reis, op school en thuis inderdaad zelf redden. tweede klasse bleef fier aan de kop door in een doelpunt rijke strijd GRC te verslaan. De Asse naren scoorden vijfmaal, de Groningers stelden hier drie treffers tegenover. Jubbega herstelde zich van de nederlaag van vorige week tegen LSC en versloeg Frisia overtuigend (14). Doordat GrunoLSC werd afgekeurd, namen de Jubbegaasters bezit van de tweede plaats. Rood Geel, dat de laatste weken opvallend goede resultaten boekt, maak te korte metten met Friesland (41). Mjf, SRI

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1