Een reis door Israël Honderd kinderen hoela- hoepten op het Grootzand Intocht Don Pedro Feestavond afd. Sneek Volksonderwijs IJLST WYM BRITSE RA DEEL en van Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, L Ik 113e jaargang no. 91 Donderdag 13 nov. 1958 ORUFHOUTS NIEUWSBLAD Requiem van Verdi Geslaagd Kerknieuws I Zeven en twintig jubilarissen bij Flach Redakteur: L. KIEZEBRINK Zondagsdienst Dierenartsen ,,’t Filter” koos een nieuwe voorzitter 1- Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Redaktie-adrts t Kietaxand 7 Telefoon 2871, I I I I Vaardigheidsproeven S.G.V. De 111 gelukkigen SNEEKER NIEUWSBLAD been 1. 1. 1. 1 1. Favorite 9 Zomer in december. 3 Wattie Krap het Actie Comité-bonnen. In het Stadsziekenhuis te Leeuwarden slaagde voor diploma A Ziekenhuisver- pleging mej. P. C. Hoomans van IJlst. Groot- Nauwe Ooster- Hooi- Grijpt dan uw kans! Zorgt dat u bij de 111 gelukkigen hoort! Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) Zondag 16 november E. A. Oord, Oudega (W.), Tel. 05154 9470. 1. 2. Taeke de Zo juist vernemen wjj van het Actie Comité dat de actie van de zegels van hogerhand is verboden. Het Comité probeert alsnog tot een oplossing te komen. Zie de advertentie in het nummer van maandag a.s. tate koor er in geslaagd vier prima so listen te engageren nl. Dora Lindeman, sopraan, Wattie Krap, alt, Gerard Honig, tenor en Anton Eldering, bas, terwijl het Frysk Orkest weer voor de begeleiding zorgt. De muziekliefhebbers die het vo rig jaar van dit werk hebben genoten, zullen zeker ook nu weer present zijn. Degenen die deze muzikale belevenis niet hebben kunnen meemaken kunnen wij sterk aanraden dit prachtige concert te beluisteren. De uitvoering zal naar wij verwachten deze keer zeker aan diepte hebben gewonnen, nu de beide koren dit werk voor de tweede maal in studie heb ben genomen. Bovendien wordt de op stelling van koren en orkest gewijzigd. Er zal nl. evenals bij de Matthaüs Pas sion een podium worden gebouwd vóór het orgel, waarop de uitvoerenden zul len plaats nemen. Dat dit veel extra kos ten meebrengt laat zich denken. De Ora- toriumver. „Bolsward” wil zich dit offer echter gaarne getroosten, omdat ze alles wil doen om deze uitvoering zo goed mo gelijk te doen slagen. Zij hoopt dat dit streven zal worden beloond door een volle kerk, want alleen dan is het mogelijk ook in de toekomst door te gaan met het geven van derge lijke uitvoeringen. Dit grootse, Verdi's meest ontroerende werk waarvan men in onze monumentale Martinikerk de volgende week zal kun nen genieten, moge ieder die goede mu ziek weet te waarderen, opwekken zich hiervoor donderdag 20 nov. vrij te ma ken. Voor een volgend jaar hebben de beide verenigigen al weer andere plannen in verband met het Handeljaar. Van een beste plaats kunt U zich ver zekeren door tijdig Uw kaart te kopen bij de bekende adressen, aangezien wij ver nemen dat er nu reeds zeer veel belang- stelling voor bestaat. Men schrijft ons: Wij willen de lezers nogmaals gaarne attent maken op de uitvoering welke donderdag 20 nov. a.s. in de Martinikerk te Bolsward zal worden gegeven van het „Requiem” van Verdi. Op veelvuldig ver zoek wordt deze uitvoering, die het .vorig jaar een volle kerk trok, herhaald. Ook dit jaar is de Oratoriumver. „Bolsward” in samenwerking met het Sneker Can- Ook de kleine donkere Sylvia is een fa vorite. In haar kort wit rokje en geel truitje maakt ze zulke sierlijke gebaartjes met haar handen en ze wiegt zo elegant met haar lichaampje, dat ze de bewonde ring van de Friese kinderen oogst. Ook van de jury Sylvia blijft in de wed strijd. De spanning stijgt nu er meer af vallers zijn de allerbeste Hoela hoe- pers van Sneek staan nu in de cirkels. Het publiek langs de touwen en aan de overkant van de gracht kijkt vol bewon dering toe. Het is toch heel iets anders onbekende sterren uit den lande voor de televisie té zien of je eigen Sneker jon gens en meisjes in levende lijve te zien draaien met een grote hoepel die ze vol komen aan hun wil hebben onderworpen. Je wordt er immers warm van als je ze met een heilig vuur bezig ziet en je vindt ze allemaal zo aardig en sportief als ze gretig in de verliezers appel bijten of de winnaars toejuichen. Zo kun jp zelfs de koude mist vergeten. Steeds meer kinderen vallen af: Hen- ny met haar twee hoepels, Anja die zo goed op twee knieën kan neervallen met haar draaiende hoepel, Jelly die haar hoepel zo ver omhoog gooit dat de omringende kinderen bang zijn hem in het Grootzand te zullen zien ver dwijnen. Nu blijven alleen de aller-allerbesten over. Dat zijn de kinderen die hun hoe pel met het grootste gemak om één been Woensdag hield de A. F. V. ’t Filter haar vierde jaarvergadering. De verschil lende verslagen toonden aan dat de foto club financieel n stevige basis heeft, ter wijl het ledental een geringe groei ver toont. Jammer was het dat, vooral in de B klasse niet zo trouw werd ingezonden voor de clubwedstrijden. In de B(eginners) klasse behaalde de heer B. Weissenbach de beker voor de beste prestatie in het afgelopen jaar. Hij promoveerde meteen naar de A klasse. In de A klasse ging de heer J. Pop met de hoogste eer strijken, welke prestatie hem voor een jaar in het bezit stelde van de wisselplaquette. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de heer Pop de voorzittershamer overnam van de heer Kooistra, die zich had teruggetrokken. In de plaats van de heer Pop werd de heer J. C. van Dijke als 2e secretaris gekozen. Kleurendia wedstrijd Traditiegetrouw werd tijdens de jaar vergadering weer een kleurendia wed strijd gehouden. Er waren veel dia’s in gezonden, nl. 25 stuks (8 collecties) in de B klasse en 29 stuks (9 collecties) in de A klasse. In de B klasse was de heer Weissenbach nu wel verplicht zijn eer hoog te houden en hij deed dit voortref felijk door met 80 punten als eerste uit de bus te komen. Tweede werd de heer B. J. Roosenstein met 76 pnt. en derde dr. Mauser met 73 pnt. In de A klasse kwam de heer Kooistra met 72 pnt. op de eerste plaats, terwijl de tweede plaats gedeeld werd door de he ren Koopmans en Stallinga met elk 71 punten. De kwaliteit van de dia’s was over het algemeen goed. Waarschijnlijk worden de eisen langzaam maar zeker hoger gesteld, waardoor er niet zo spoe- d'g mepr geroemd wordt over een dja. Bij de bespreking van de dia’s ontstonden er soms felle maar leerzame discussies. Zo werd o.m. het standpunt dat de aard van de fotografie is het zuiver weerge ven van de werkelijkheid, fel bestreden, o.i. zeer terecht, ook wanneer bepaalde kleuren niet natuurgetrouw worden weergegeven. De fotograaf moet de vrij heid hebben kleuren weer te geven zoals hij het ziet of het wil, zolang hij er maar voor zorgt dat de kleuren blijven har moniëren. Dooi- andere kleurtinten kan hij soms een andere en betere sfeer treffen. Zou dit niet zijn toegestaan, dan is de fotografie niet anders dan documen tatiewerk en herscheppen en zou er niet veel ruimte voor de fotografie als kunst zinnige uiting overblijven. De volgende vergadering is op woens dag 19 nov. a.s. Hoofdpunt van de agenda vormt dan de onderlinge wedstrijd naar vrij onderwerp. kan zijn. Wat zijn wjj toch gelukkig dat de lezingen thans geïllustreerd kunnen worden met de onvolprezen dia’s. We mogen dan eens mompelen, nou ja, die hemel is onwaarschijnlijk blauw ge kleurd, die rotsen zijn t e oranje, dat gras is t e bruin als mannen als Ds de Jong ons kunnen verzekeren dat de kleuren in Israël inderdaad zó en niet anders zijn, kunnen we niet anders dan dankbaar zijn dat we deze kleuren dan ook eens mochten indrinken. Overigens moet U zich over het letterlijke drinken in Israël vooral geen illusies maken. Uit de bovengrondse waterleiding komt gewoonlijk kokend water, zodat b.v. de bron bij Kana nog steeds gebruikt wordt. Het is een land waar alles moei zaam bevochten moet worden, fi guurlijk zoals het aanleggen van een waterleiding door een dor en droog land, letterlijk dikwijls met de vijandige Arabieren. Dat het de Joden, ondanks deze grote moeilijkheden, toch gelukt is hier een vaderland te stichten voos vele geloofsgenoten vervult ons met grote bewondering en ook om deze re den zullen we telkens weer geboeid luisteren naar de gelukkige toeristen, die dit land met eigen ogen mochten zien. Ds de Jong is bovendien een be gaafd spreker, die op vlotte wijze vele vragen beantwoordde, zodat deze door velen bijgewoonde avond van de Reis- vereniging wel zeer geslaagd is. OOSTHEM. Geref. Kerk Deze bonnen worden ook van zater dag 15 nov. af uitgereikt door de deel nemende winkeliers. U dient deze bon nen te bewaren. Eén voor de ruit van de deur geplakt en misschien ontvangt U bezoek van de Actie Comité-man met kans op een waardebon. De Actie Comité-man komt ook op bezoek in diverse dorpen in de omgeving van Sneek en in de Zuid-Westhoek van Friesland. Woensdagmiddag daar staan ze in krijtcirkels aangetreden, onze jongens en meisjes die vooraf aangewezen waren om mee te doen in de Hoela-Hoep wedstrij den op het feestvierende Grootzand. Het zijn honderd artisten op de hoepel en ze zullen in groepen van tien elkaar vreed zaam bestrijden. PRINSES MARIJKE STARTTE STEUN-ACTIE VOOR BLAUWE VOGEL-WERK N. P. G. De leden van het Nederlandse Padvindsters gilde zullen in de komende weken trachten het geld, dat nodig is voor het Blauwe-Vogel-werk van het N. P. G., ten bate van lichamelijk gehandicapte leden, zelf te verdienen. Er zal nl. een werkblad, ontworpen door mej. HU Bottema worden verkocht, waarop aller lei voorbeelden voor het maken van kerstversieringen staan afgedrukt. Deze foto laat zien hoe H.K.H. Prinses Marijke de actie begon door in Baarn onder haar klassegenootjes werkbladen voor de Bltuuwe-Vogel-steun.actie van het N. P. G. te verkopen. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3.per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. En nu hebben we nog geen één keer Peter genoemd. Peter Haga, die deze zomer burgemeester van jongensstad is geweest, heeft in deze wedstrijd met twee hoepels gewerkt op een wijze die aller bewondering had. Hij liet de hoe pels tegenelkaar in draaien, hij lag al draaiende plat op de straat, hij nam onbewust prachtige lichaamsstanden aan hij liet een Hoela-Hoep demon stratie zien die „af” was. Peter Haga, 12 jaar, kreeg dan ook de eerste prijs. Hij stond naast Sylvia op de tafel van de jury en werd samen met haar luide toegejuicht. De drie andere prijswin- De afdeling Sneek van Volksonder wijs hield dinsdag haar jaarlijkse feest avond in Amicitia. De zaal was weer tot in alle hoeken bezet toen de voor zitter, de heer W. S. Overzee, het wel komst- en propagandawoord sprak. Dat welkom gold o.a. in het bijzonder de genodigden, onder wie de veehouders, die door het weiden van lammeren de kas der afd. stijven, terwijl spr. „mees ter” Speerstra van IJlst, die in het St. Antonius ziekenhuis ligt, een spoedig herstel toewenste. Spr. heette ook de toneelver. T.O.G. uit Leuwarden kom, welke het programma zou der de schop in de grond zetten om een nieuwe grote stad te stichten. Tel-Aviv herbergt nu 500.000 inwoners en heeft grote moderne gebouwen Ds de Jong trok van de stad door het land, was aan het meer van Galilea, op dé berg der zaligsprekingen, zwom in de Dode Zee en werd geroerd door het landschap en getroffen door de vol hardendheid van de inwoners. Hij liet ons van alles wat hem zo boeide iets zien, en al zullen zijn dia’s maar een zwakke afspiegeling van de werkelijk heid geweest zijn, wij genoten toch met hem van de onvergelrjkelijke grootsheid van dit land. De woestijn die niet leeg is, „maar je trekt en je boeit al weet je niet waardoor”, het landschap dat onvoorstelbaar kleurig Na deze rede van de heer Overzee ging het doek omhoog voor de opvoe ring door T.O.G. van het blijspel van James Liggatt: „Zomer in december”. Het zijn vooral de details welke dit stuk tenslotte tot een blijspel stempelen, want dë hotrfdmotieven zijn zeer ern stige. die vormen de donkere achter grond waarop een patroon is gebor duurd, waarin de lichte kleuren de overhand hebben. Het gegeven komt hierop neer: Elspeth French, eigenares van een klein familiehotel aan de zuid kust van Engeland, heeft haar proble men; ze leeft voortdurend in de herin nering aan een groot, maar door de oorlog wreed verstoord geluk. Een jeugdvriend, de schrijver Nigel Wain wright slaagt er met veel wijsheid en geduld in om Elspeth te laten zien' hoe zij. zich spiegelend aan de problemen en probleempjes van doodgewone mensen, die hun zomervacantie in het hotelletje doorbrachten, zelf weer de weg omhoog vinden kan. De schrijver laat hem dit met grote charme en zeer lichte toets doen, zodat ook als men een blik krijgt op de moeilijkheden waarmee de logeer gasten te kampen hebben, en die vooral het echtelijk leven betreffen, deze niet al te somber is. Maar de vrolijkste noot in dit stuk brengen toch een gepension- neerd kolonel volgens het bekende Engelse recept en de gedienstige Ef fie benevens de jeugdige logeergasten, en die noot klinkt zo luid en aanhou dend dat een ieder zijn plezier aan dit stuk kan hebben en zo was het dan dinsdagavond ook. Elspeth werd ge speeld door mevr. Sj. StapenseaGie- zen, Wainwright door de heer H. Geert- sma, en zij deden het heel knap, maar deze hoofdrollen waren niet de zwaar ste. Spel van grotere allure zat er in de rollen van het steeds maar ruzieënde echtpaar Holmes en de heer G. Beek- sma en mevr. A. de Graafde Vries grepen hun kansen dan ook gretig. We zagen een voortreffelijke Edward Kings ley een op scheiden staand echtge- Bij de verkiezing in de alhier zijn gekozen als ouderling de heer B. v. d. Valk te Fols- aantocht zijn, gare en als diaken de heer S. B. Feen- - - stra te Oosthem. laten draaien terwijl het andere sierlijk omhooggeheven wordt, die de draaiende hoepel laten springen van een pols naar de hals, die werken met twee tegen elkaar indraaiende hoepels. Sylvia is bij deze kinderen. Ze laat niets spec taculairs zien, ze is alleen maar een sierlijk klein meiske en wint aller har ten met haar ritmisch, hoepelgedans. Om het maar meteen te verklappen: Sylvia Tielman, die in IJlst woont, wint de tweede prijs. Een fluitsignaal: los. Daar begint het gedraai. Al dadelijk blijkt dat er ver schillende soorten bestaan: „eenvoudig” gedraai van een op hol geslagen hoepel om middel en hals, ingewikkeld gedraai waarbij armen en knieën een rol spelen en een netwerk van gedraai waar een ingespannen kindergezicht boven uitkijkt. .De eenvoudige hoepla’ers of zij die een klein ongelukje hebben met een vallende hoepel, gaan het eerst uit de strijd. Ze krijgen een heerlijke troostprijs: dikke appel en een rol snoep, en blijven langs de lijn vrienden en vriendinnen toejui chen en aanmoedigen. Kleine Johan, ze ven jaar, met een bleek beslist snoetje boven een blauw truitje, is nog niet te verslaan tot groot genoegen van de andere jeugd. „Wat een leuk ventsje toe maar joh, volhouden!”. Johan houdt nog wat vol, maar dan gaat hij toch heen onder luide toejuichingen van de sportieve jeugd, die hem zijn twee appels en twee rollen snoep graag gunt. Onder auspiciën van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond hield de Sneeker Gymnastiek Vereeniging maandagavond in de gymnastiekzaal aan de Jan v. Nas- saustraat voor haar leden de jaarlijkse I vaardigheidsproeven. Onder leiding van de heer S. Wierda werden de verplichte j onderdelen door 57 deelnemers (sters) uitgevoerd. Mede, dank zij een intensie ve training bedroeg het percentage der geslaagden 94 De uitslagen van de hoogst geklasseerden in de verschil lende groepen luiden als volgt: Adsp. meisjes A (6 onderdelen): jv—I A—1 *-• 4- A C~ O 4- O r I v-v za 1 C? 1 ter 44.8 pnt. Adsp. meisjes B (6 onderdelen) Agnes Reen 45.5 pnt.; 2. Annie Jissink 45.1 pnt. Adsp. jongens A (7 onderdelen) Harry Looper 54.1 pnt.; 2. Rienk Kam- stra 51.8 pnt. Adsp. jongens B (7 onderdelen): Henk Bakker 57.6 pnt.; Haan 49.1 pnt. Dames 3e klasse A (6 onderdelen)1. Mevr. H. v. Brug 45.4 pnt.; 2. Mevr. Tj. Ferwerda 42.7 pnt.; 3. Mej. D. Kus- sendrager 42.7 pnt. Dames 3e klasse B (6 onderdelen): 1. Mevr. E. Feringa 44.7 pnt.; 2. Mevr. D. Dijkstra 43.7 pnt. Dames 2e klasse (6 onderdelen) Mej. R. Ottema 45.2 pnt.; 2. Mej. H. v. d. Schuit 43.8 pnt. Senioren dames (5 onderdelen) Mevr. R. Faber 37.5 pnt.; 2. Mevr. W. de. Leeuw 36 pnt. Heren 3e klasse B (7 onderdelen): 1. S. Molenaar 54 pnt.; 2. Th. Huisman 47.4 pnt. Adsp. meisjes A (6 onderdelen)1. Diny Dijkstra 46.2 pnt.; 2. Tineke Sluy- wel- ver- zorgen, maar sprak de hoop uit dat de opkomst van zovelen niet alleen te dan ken is aan het verlangen dit optreden bij te wonen, maar ook wil getuigen van hun onwankelbare trouw aan de openbare school en Volksonderwijs. Wij zijn trots op wat onze afdeling hier al bereikt heeft, aldus spr. en hij wees op de instructieve schoolreizen en het St. Nicolaasfeest; ten opzichte van het laatste drong hij er op aan dat de ou ders ook van hun belangstelling blijk zullen geven door de beide avonden te bezoeken, en niet alleen de „moekes” maar ook de vaders. Een bijzonder dankwoord richtte spr. tot de heer Joh. Miedema, directeur van dit Theater, die telken jare zo gastvrij optreedt bij on ze St. Nicolaasfeesten en wiens royale geste het ook altijd weer mogelijk maakt dat de kinderen die deelnemen aan de instructieve schoolreis, in Amsterdam een bioscoopvoorstelling kunnen bij wo nen. Spr. is overtuigd namens allen hier aanwezig en talloze kinderen te spreken als hij de heer Miedema nog gelukwenst met de onlangs door hem ontvangen hoge onderscheiding. Het propagandistisch woord dat de heer Overzee hierna uitsprak was ge wijd aan de diepere beweegredenen wel ke de ouders er aanleiding toe geven hun kinderen naar de openbare school te zenden. Enige artikelen uit de L.O.- wet 1920 citerend, zeide spr. dat deze beweegredenen daarin eigenlijk veran kerd liggen. De wet zegt nl. dat de kin deren een bepaalde hoeveelheid kennis moet bijgebracht en dat is belangrijk, maar ze zegt ook dat het onderwijs dienstbaar moet gemaakt aan de op voeding der kinderen tot alle christelij ke en maatschappelijke deugden. Maat schappelijke deugden zijn gemeenschaps zin. verdraagzaamheid, vertrouwen in de medemens en, de apostel Paulus in zijn Galathenbrief aanhalend, consta teert spr. dat liefde, vrede, lankmoedig heid, goedheid, zachtmoedigheid en zelfbeheersing tot de christelijke deug den behoren. Spr. meent dat juist bij het openbaar onderwijs de opvoeding tot het een en het ander het best tot zijn recht komt. De onwelwillende beoor delaar van de openbare school moge haar dan beschuldigen van steriele neu traliteit en „een kanker voor de gees telijke vorming van ons volk” noemen, zij behoeft niet te zwijgen over allerlei vraagstukken; er kan daar over gespro ken worden, mits, zoals de wet eist, met eerbiediging van de overtuiging van anderen; de openbare school stuwt niet naar de afgeslotenheid maar kent de openheid jegens elkaar; zij neemt dus stelling tegen de verzuiling van ons volk, is er trots op dat zij alle kinde ren van dat volk kan omvatten. De ge meenschapszin, de verdraagzaamheid, de opvoeding dus tot gemeenschaps mens komt daar het best tot haar recht, waar men zich niet afsluit in het eigen groepje, maar waar alle kinderen elkaar ontmoeten en elkaar leren respecteren. De openbare school wil een school zijn voor allen en daardoor een zegen voor ons volk. Dat ideaal wordt gestuwd door Volksonderwijs en spr. wekt allen op deze Vereniging nog sterker en groter te maken dan ze is, laat ze spoedig het ledental van 160.000 hebben bereikt. naars hadden ook heel goed werk ge leverd en hun prijs dubbel en dwars ver diend. Het zijn: 3. Corrie de Jong, 11 jaar; 4. Karei Boersma, 12 jaar; 5. Gerard de Jong, 11 jaar. Ze ontvingen de prijzen, keurig verpakte doosjes, en hadden natuurlijk verrukte gloeiende gezichten. Peter wilde zijn prijs thuis uitpakken, en ook de andere winnaars verdwenen haastig met de buit naar huis, zodat we voor U bij de Commis sie hebben geïnformeerd wat de prij zen waren. Vulpennen. Natuurlijk ging Peter met de allermooiste naar huis, Sylvia zal kunnen schrijven met een mooi penne tje, maar ook Corrie, Karei en Gerard zullen heel tevreden zijn met hun wel verdiende pennen en er trots mee schrij ven. Binnenkort zullen 27 jubilarissen bij Offsetdrukkerij Flach n.v. alhier geza menlijk door de directie worden gehul digd. Wat het aantal dienstjaren betreft, spant de heer C. Tinga, offsetdrukker, de kroon. Hij kwam in september 1910 in dienst en heeft dus al 48 jaar aan de pers gestaan. De heer H. Eppenga, be- drijfschef, J. Muurling, papiersnijder en Tj. B. v. d. Werf, handpersdrukker deden veertig- jaar geleden hun intrede in het bedrijf. Twee werknemers hebben 39 dienstja ren: de heren H. van Gunst, offsetdrukker en H. de Weert, papiersnijder; drie 38: D. Koopmans. kopiist, S. de Vries, slij per en J. Zoethout, 'offsetdrukker. De heer A. van Tuinen, lithograaf is 35 jaar in dienst, de heren F. Zeilgtra,snijder, D. v. d. Zee, handpersdrukker, H. Donker, procuratiehouder, J. Confurius (Leeuwar den), chef en C. van Wieren, offsetdruk ker, hebben 34 dienstjaren. Verder jubileren: J. Dijkstra, snijder (32), H. Nauta, cartonnagewerker, M. Steegstra, chef expeditie (beide 31 jaar), Tj. C. Poiesz. fotograaf (30), G. Jonk mans. chauffeur (30), J. Stellingsma, chef-monteur, Gj. de Jong, cartonnage- W'erker, Th. Sterk, cartonnagewerker (al len 29 jaar), J. van Foeken, procuratie houder (28), A. Esselbrugge, zetter- drukker en H. Wester, chef-cartonnage, beide 25 jaar. De heer S. Koster, snijder, kwam ook in 1918 maar is een aantal jaren buiten het bedrijf geweest. We zullen u nu iets naders vertellen omtrent de a.s. Bliksemaktie van het Ste delijk Muziekcorps. De vergunning van het gemeentebestuur is nog wel niet ont vangen, maar we hebben goed vertrou wen dat zulks in orde komt. Bovendien is dit de laatste gelegenheid, om u de bij zonderheden van deze aktie uiteen te zetten, want op donderdag, de 20e en vrij dag, de 21e november a.s. vindt de lo tenverkoop plaats. Eventueel des zater dags, de 22e nov. wordt het restant ver kocht, terwijl des zaterdagsavonds de trekking plaats vindt. En nu iets over de attracties van deze loterij. De hoofdprijs is f 400.aan goe deren. naar keuze van de winnaar. Verder kunt u direct bij het kopen van de loten al weten, of u de gelukkige win naar bent van één der 110 originele ha zelnoottaarten. Er worden nl. 8000 loten in een gesloten envelopje verkocht.. In 110 envelopjes zit een bon, waarop u zo’n verrukkelijke taart kunt halen. Verder zitten in deze loterij 1000 genummerde lo ten, waaruit op 22 november de hoofd prijs van f 400.wordt getrokken. De overige loten zijn nieten, omdat nu een maal bij een loterij niet iedere koper van een lot een prijs kan winnen. Maar wanneer u koopt, kunt u dus di rect al nagaan, of u een taart hebt ge wonnen, een kans maakt in de laatste ronde om de hoofdprijs of dat u een niet hebt. In het laatste geval kunnen wij u alleen maar de raad geven, nog een paar kwartjes te wagen. Wanneer u op 20 en 21 november a.s. de geluidswagen bij u in de buurt hoort, dan weet u dat onze lotenverkopers in noot die bekeerd wordt van de heer F. Hamel; mevr. A. G. VeldhuisHoorn vertolkte het kleine rolletje van zijn echtgenote. De succesrollen van de ko lonel en de gedienstige werden kostelijk gespeeld door de heer P. Landman en mevr. J. JagerTolsma; de heer M. Boetes en mej. R. Postma speelden de rollen van de jeugdige logeergasten overtuigend en mevr. H. de Roos Groothuis was Rowena Smith, die de echtgenoten van andere vrouwen het hoofd op hol bracht. Er was veel ap plaus voor dit onder regie van de heer C. Rotgans gespeelde blijspel. Het kapwerk was van de heer R. Tal man te Leeuwarden, de toneelaankle- ding van 't Riethuis, Oude Koemarkt alhier. Als iemand verre reizen doetDit oude afgezaagde spreekwoord is weer eens bewaarheid maandagavond in Rest. Piso. Ds de Jong van Oosterlittens i maakte een reis door Israël en vertelde daarvan voor de leden van de Ned. Reis- vereniging in de boeiende trant van een toerist die goed zijn ogen open had en van het land genoten heeft. Hij heeft de grote moderne stad Tel- Aviv gezien, gesticht door enkele man nen die uit Jaffa trokken en 5 km ver- Z.aterdag 15 november arriveert deze generaal-kwartiermeester van St. Nico- laas om 2.30 aan de Bolswarderweg. Van de oude weg voor Thabor loopt de route: Bolswarderweg, Parkstraat, Wijde Noorderhorne, Kleine Kerkstraat, Leeuwenburg, Grootzand W.z., zand O.z., Schaapmarktplein, Burgstraat, Wijde Burgstraat, djjk, Jousterkade, Bothniakade, blokstraat, Singel, Wjjde Burgstraat, Kruizebroederstraat, Kleine Kerkstraat, Marktstraat, Wijnberg. De kinderen met lampionnen worden verwacht voor de opstelling van de op tocht om 6.30 uur op het Martini- plein. Vertrek van de optocht om 7 uur langs de volgende route: Martiniplein, Zuidend, Hoogend, Grootzand, Schaap marktplein, N. Burgstraat, W. Burgstr., Ged. Poortezjjlen, Kleinzand, Jouster kade, Oosterdijk, W. Burgstraat, Krui zebroederstraat, KI. Kerkstraat, Markt- stra: t. Ontbinding Waagplein. De optocht zal worden voorafgegaan door een muziek- en tamboercorps. Voor de mooiste eigengemaakte lam pions zijn waardebonnen beschikbaar ge: '.vld. Verlanglijstjes worden van zaterdag 15 nov. af uitgereikt door de deelne mende winkeliers, kenbaar aan raambiljet van het Actie Comité.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1