PIM Friese Eltstedenvereniging bestaat een halve eeuw \lMM)Uca (/e^^ Erika Remberg en Karl Heinz Eöhm in „Das Schloss in Tirol” Van der PLAATS Bolsward - GROOTZAND 20 SNEEK DAMPO! Verkoudheid van neus, keel of borst, snuift en wrijft U weg met L ■fe >1 WOENSDAG 14 JANUARI 1959 SNEEKER NIEUWSBLAD Tweede blad 4 Ingesonden Zondagdienst Dierenartsen Voetbalpools gaan door F gezellig zaaltje Veemarkt Sneek is®. Open brief aan het bestuur der NeVoBo, afd. Sneek Grootzand 20 Tel. 2676 Oosterdijk 56-58 Tel. 2464 Gevonden voorwerpen -1 -.y1 Sportcafé „De Kroon” Zondagdienst Dokters, Apotheek en Zusters •- Ar L Toto draait 25 januari De Kroonschijf - Warns 21-41 Voor het Uniformfonds van E. M. M. Hongerige vogels in gevaar op autowegen IJL Adv. Stations- 19, Park- Adv. l.M. heeft een Onteerd moederschap. lammeren van „E.M.M.' te te i—i 0—2 0—2 1—1 De levensroman van Richard Tauber. disponibel voor kleine vergaderingen tot 20 personen. lis 1—1 2—0 1—1 1—1 1—1 0—2 02 1—1 2—0 0—2 1—1 0—2 0—2 1—1 0—2 1—1 0—2 2—0 0—2 0—2 1—1 0—2 1—1 0—2 0—2 -te „per- J. B. Adv. l.M. De loerende dood. Met Roy Calhoun, Stephen Mc Nally en Brian Aherne heeft Jean Simmons een hoofdrol in deze film voor óe zon- dagmatinee. Zij speelde tot nog toe heel andere rollen, dan die in „de Loerende Dood”, waar zij een modern meisje is, een jong ding in spijkerbroek, even thuis in de boeken als in het werk op een schapenfarm, rijp voor haar eerste lief de, maar onervaren in de omgang met mannen. Vooral als die mannen een sheriff en zijn gevangene zijn, die op de farm stranden en elkaar naar het leven staan. De film is er een met louter ster renrollen, de beslotenheid van het drama dat zich te midden van een grootse na tuur afspeelt maakt de film (in kleu ren) zeer boeiend. ,'f ...'I.. Aangegeven van 28 tot en met 31 de cember 1953 Oude sleutel, de Vries, 2e Oosterkade 25; paar heren glacé’s (bruin gevoerd), Revet, Zeilstraat 28; mandje, inhouden de vijf pakjes boter, Grabal, W. Burg straat (winkel)muntbiljet, J. Winia, Oppenhuizerweg 84; paar zwarte dames- glacé’s, Atsma, Oppenhuizen 172; her- Be.cr dan een groepsfoto van het bestuur van de jubilerende organisatie il lustreert deze foto, wat de vereniging vyftig jaar lang heeft beheerst een moment uit de tocht van 1956, de laatste tot nu toe, waarop Nauta, Charisius, Jeen van den Berg, Klaas Leffertstra en Aad de Koniiig nog getrouw bijeen, aankomen in Dokkum. hoog. En bij iedere wedstrijd kwamen namen naar voren, die men altijd ont hield, namen als van Abe de Vries uit Dronrijp, die in 1933 won in 9 uur en vijf minuten, van A. Adema uit Frane- ker, de winnaar van 1933 en 1941, van S. de Groot uit Weidum, die in 1942 won, van J. Bosman uit Breukelen, de win naar van 1947, van Jeen van den Berg, die in 1954 in 7 uur en vijf en dertig minuten won in een befaamd geworden tocht of van de vijf eersten van 1947, J. Nauta, J. v. d. Hoorn, A. de Koning, M. Wijnhout en A. Verhoeven. Zij stelden het bestuur van de Vereniging voor een probleem, die vijf. Maar dat vraagstuk was slechts een van de tientallen, waar mee het bestuur van deze nu jubileren- Deze eerlyke Zweedse film over de filmd in het prachtige Tiroolse hoogge- wrede gevolgen van onverantwoord ge- traditie geworden, toen in 1909 de eerste officiële tocht werd gehouden, die M. Hoekstra in 13 uur en 50 minuten vol bracht. Het wedstrijdelement zat er ook al in, want met trots vermeldde men de tijdsduur van de tochten. De vermaarde C. C. J. de Koning deed het in 1912 in 11 uur en veertig minuten en in 1917 werd hij andermaal eerste in 9 uur en 53 minuten. Intussen was de Vereniging de Friese Elfsteden een feit geworden. de unieke organisatie in de loop der ja- ren bij de organisatie van 11 elfsteden tochten te maken kreeg. Elf tochten in een halve eeuw, de Elfstedenvereniging is bij de organisatie daarvan een ver eniging van vermaardheid enmet standing geworden ^..41 mi lil i Ulll f - Roemruchte feiten hebben zich in de halve eeuw historie van deze organisatie voorgedaan. Nog kent iedere Fries het verhaal van de barre tocht van 1929, die werd gewonnen door de onlangs te Leeuwarden overleden Karst Leemburg, die de tocht won, maar een bevroren grote teen verloor, een lichaamsdeel, dat hij altijd in een flesje alcohol heeft be waard en trots aan menigeen toonde. Hij deed er 11 uur en 9 minuten over. Slechts elf van de 98 wedstrijdrijders kwamen aan. De Elfstedentocht werd nochtans snel populair. Vooral het aan tal tochtrijders ging met sprongen om- Zondag 18 januari 1959 E. J. S. Bron, Statonsstraat Sneek, Tel. 05150—2383. duur, slepende aanvoer kort, Nuchtere kalveren prijshoudend, vlugge handel. Schapen en lammeren ruim aan gevoerd, prijshoudend. Varkens en vette biggen enigszins trage handel, prijzen iets lager. Zouters prijshoudend. Lopers handel iets stug, bijna prijshoudend. Kleine biggen kleine aanvoer, handel en noten vrijheid gaat dinsdag en woens dag. Het verhaal draait om een jonge vrouw, die, na een misstap jaren ge leden in wanhopige ellende begaan, huwt met een dokter terwijl zij weet dat zij hem nooit kinderen zal kunnen schen ken. Zij vertelt hem haar verleden niet en dit alles werpt een moordende scha duw over haar aanvankelijk zo geluk kige huwelijk. Een crisis ontstaat en tot welke ontknoping die leidt vertellen we hier niet, wel zij nog gezegd dat de film niet alleen eerlijk maar ook span nend is. bergte. „Das Schloss in Tirol” draait van vrijdag t.m. maandag in het Ami- citia Theater, en met de reeds genoem den heeft ook Maria Andergast een hoofdrol. Geacht Bestuur, Met aandacht heb ik kennis genomen van Uw ingezonden stuk in dit blad van 12 jan. j.l., dat was bedoeld als reactie op mijn artikeltje betreffende „aanmoedi- gingskreten”. Hoewel het aanvankelijk niet mijn be doeling was omtrent deze zaak nog meer stof te doen opwaaien, lijkt het mij toch gewenst alsnog enkele opmerkingen te maken n.a.v. Uw ingezonden stuk. Ik vraag mij n.l. af, of U mijn „cur siefje” wel goed hebt gelezen i.c, begre pen. Waar gaat het immers om? Ik heb in mijn artikeltje het onnodig gejoel en geschreeuw (let wel, niet het aanmoedigen!) veroordeeld. Gejoel en geschreeuw, dat nóch met aanmoedigen nóch met het volleyballen zelf ook maar iets te maken heeft. Nu is mijn vraag echter: bent U het hierin met mij eens, ja of nee? Uit Uw reactie blijkt dat n.l. niet duidelijk. Ener zijds verklaart U (ik citeer): „Het afd. bestuur treedt streng genoeg op tegen deze lastige personen door deze te ver wijderen en bij herhaling de toegang tot de zaal te verbieden” en geeft U duS 1 toe, anderzijds spreekt U mij tegen („Het afd.bestuur heeft nog nooit klachten ge had over misdragingen in de volleybal- zaal”). Deze uitspraken lijken mij toch ietwat tegenstrijdig Ik weet, dat U, afd.bestuur, reeds meer malen maatregelen hebt genomen tegen verschillende druktemakers, doch deze bleken kennelijk niet afdoende. Vandaar mijn kritiek en de raad „strenger op te treden”, want „ongewenste” kritiek hoeft niet altijd onnodig te zijn. Overigens geloof ik, dat U er niet erg verstandig aan hebt gedaan op een der gelijke manier te reageren. Dat gedeelte van het volleybal-publiek, waartegen mijn artikel was gericht, zal Uw uitda ging (want dat is Uw schrijven gewor den) beslist niet afslaan en dat meen ik te moeten betreuren. Maar ja, dat is natuurlijk mijn soonlijke” mening. Ondenkbarekoopjes bij Schaatsmarathon door het Friese land is ouder dan organisatie die uniek stuk sport beheerst. De Friese Elfstedenvereniging, de or ganisatie, die een uniek stuk schaats sport bundelde en vervolmaakte tot een gebeuren, dat zijn weerga niet kent, be staat op 14 januari vijftig jaar. By twee graden dooi, bij zuidelijke wind en natte mist, reden op 2 januari 1909 twee-en- twintig stoere kerels de eerste georga niseerde elfstedentocht, die door M. Hoekstra Azn. werd gewonnen en tevens een stoere traditie tot een grootse ge beurtenis maakte. Tot ver buiten onze grenzen is de elfstedentocht vermaard geworden. Pers, radio en televisie stor ten zich erop, duizenden komen ervoor naar Friesland en dat alles dank zij het feit, dat al in het begin van deze eeuw een van de grootste figuren in de Neder landse sportwereld, W. J. H, Mulier (die in 1954 op 89-jarige leeftijd te Den Haag overleed), de Friese Ijsbond inspi reerde, om de elfstedentochten te gaan organiseren. Dit heeft geleid tot het ont staan van de Vereniging de Friese Elf steden, die nu een halve eeuw bestaat, maar een veel ouder traditie in stand houdt. Reeds lang voordat Pim Mulier, de vader van de athletiek in ons land, de grote figuur in de voetbal-, hockey-, bandy-, cricket- en biljartsport inzake de elfstedentochten begon door te duwen, bestonden de tochten al. Volgens de „Tegenwoordige Staat van Friesland” (van 1763) gebeurde het toen al meermalen, dat goede schaatsenrij ders de elf steden langs reden. „Dog, dan moeten ze nergens lang vertoeven en ’t Ys moet goed en sterk wezen”, zo meldde men erbij. De meeste tochten werden echter niet bekend en gingen verloren in de nevels van het verleden. Af en toe kwam er een in de openbaar heid, zoals die van de geboeders Atze en Eelke Jans Jager uit Oldeboorn, die de tocht in de winter van 1848 maakten. Op dertig januari om half negen ’s mor gens vertrokken ze en 14% uur later kwamen ze weer thuis. In 1862 stapte de uit Den Haag afkomstige Leeuwar der W. Troost op de schaatsen en hij maakte de tocht alleen in 22 uur. In 1868 en 1885 kon de tocht opnieuw ge maakt worden, twee Bolswarders deden er vyftien, twee Wijnaldumers 16% uur over. Op 21 december 1890 reed Pim Mulier langs de Friese elf steden. Hij had zyn rug en benen stevig met arniva laten inwrijven, kleedde zich in tricot, trui en vest en verklaarde in zijn ver haal van de tocht, met een dikke wollen muts op iets van een gesoigneerde Friese schipper te hebben. Met een stuk choco lade, een horloge, een paar zakdoeken, enkele guldens, een mes, een stukje touw, wat priemen en een schaats op de rug, ging hy op reis. „Heere, dat hew we lang niet had”, zei een vrouw in de herberg te Dokkum, wie hij zijn kaart liet tekenen. Enfin, twaalf uur en vijf-en-vijftig minuten later kwam hij aan. Mulier was die winter niet de enige. Er is een Ijjst met de namen van 221 mannen en 6 vrouwen, die de tocht maakten, maar men neemt aan, dat het wel vier- of vijfhonderd zijn geweest. Zo was de elf stedentocht in Friesland al een zekere De „stenen romantiek” van historische burchten en kasteeltjes waaraan het prachtige berglandschap van Tirol zo rijk is, spaai-t de huidige bewoners niet voor de harde realiteit, nl. dat dit bezit hun meer een last dan een vreugde is. Dat bewijst ook de geschiedenis van de kleine schattige freule Thérèse (Erika Remberg) die niet alleen een historisch interessant, maar ook in zijn scharnie ren piepend slot als erfdeel te beheren heeft, benevens de omvangrijke schul den, welke de erfenis met zich bracht. Ondanks al haar hartveroverende char me slaagt zij er niet in zich de schuld eisers van het lijf te houden; een pu blieke veiling wordt voorbereid en het vermaarde slot wacht een nieuwe heer, tenzij er een wonder gebeurt. En dan arriveert, nog wel per helicopter, een kort aangebonden jongeman, ir Thomas Stegman (Karlheinz Böhm) en schijnt dat wonder werkelijkheid te zullen wor den. Wat zich verder in deze vrolijke film met veel komische situaties rond de charmante Resi en de ondernemende Thomas afspeelt onthullen we hier niet, maar het is een knappe komedie, ge- Zaterdag 17 en zondg 18 januari 1959. Van zaterdagmiddag 4 uur tot zondagavond 10 uur: Dokter H. Gerritsma, Singel 38, Tel. 2624. APOTHEEK Van zaterdagmiddag 6 uur Postma, Oosterdijk 65, Groene Kruis Wijk- en Kraam- verpleging Kramer, Aanvoer 1823 stuks. 25 Melk- en Kalfkoeien f 600f 950. 77 Vette koeien f 2,05—f 2,40, f 2,50— f2,80, f2,85—f3,18 geslacht. 32 Pinken f375—f575. 1 Paard. 4 Graskalveren f 260f 400. 546 Nuchtere kalveren f 35f 64. 727 Schapen en lammeren f 60f 95, f 50—f 85. 2 Bokken en geiten. 152 Varkens en Vette Biggen f 1,70— f 1,85, f 1,84—f 1,95 levend. 180 Zouters en Lopers f 1,83f 1,85{ f 60—f 95. 77 Kleine biggen f35—f55. Stemming: Gebruiksvee kleine aan voer, weinig handel. Vette koeien staan de prijzen, stemming stug. Pinken nog duur, slepende handel. Graskalveren notering onveranderd. De cyclusfilm van donderdag 22 janu ari is gewijd aan de fantastische car rière van die onvergetelijke zanger Tauber. Niet alleen trouwens aan zyn carrière, ook aan zyn romance met Christine, de vrouw die hij hartstoch telijk liefhad, maar die hem niet wilde trouwen omdat zij ziek is. Rudolf Schock speelt Tauber, Annemarie Dü- ringer Christine. Men hoort bekende opera-aria’s, de mooiste melodieën van Franz Lehar en het door Tauber zelf gecomponeerde liefdeslied „Du bist die Welt für mich”. Zuster IJ. straat 14. Oranje-Groene Kruis Wit-Gele Kruis Zuster F. Weijma, 3e Nieuwe Self- helpstraat 8. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men steeds op no. 2000. Aanstaande zondag ligt de voetbalpool van de KNVB stil. Voor deze zondag heeft de minister geen toestemming tot het houden van de pool verleend. Op 25 januari, waarvoor het program ma van zondag 11 januari vastgesteld is, draait de voetbaltoto onder de nieuwe condities. De reeds ingelegde 455.000 vormen de inzet van deze pool. Voor de prijzen in goederen heeft de KNVB de volgende regeling getroffen; tenminste wanneer een groot aantal deel nemers de prijzen delen: 1. Tot 500 gulden krijgen de winnaars waardebonnen, die zij kunnen besteden waar zij dat willen. 2. Van 500 tot 10.000 gulden zal de KNVB kredietbrieven uitgeven, die drie maanden geldig zijn. 3. Prijzen boven de 10.000 zullen in overleg met de winnaars worden besteed. De Haagse hoofdcommissaris van po litie is belast met het toezicht op de wet telijke naleving van de voorwaarden van de pool. De bestuurders van de KNVB moeten nog in overleg met de hoofdcom missaris nagaan welke regelingen deze voor de controle noodzakelijk acht. Er dienen nieuwe pool-formulieren te wor den gedrukt, waarop de nieuwe voor waarden vermeld staan. Het voetbalpro- gramma van de KNVB is nu als volgt vastgesteld: 18 januari: Een inhaalprogramma van eredivisie- en lagere divisieclubs, zonder voetbalpool en zonder amateurwedstrij- den, alsmede enige bekerwedstrijden. 25 januari: Het programma van vorige zondag, waarin de oude poolinzet mee speelt onder de nieuwe condities. (Alg. Dagblad) Het treffen tussen de clubs De Kroon- schyf en Warns heeft niet die spanning opgeleverd welke verwacht werd. Het eerste tiental van de thuisclub kwam tot een 119 overwinning, doch de overige borden bleven beneden de verwachting. Alleen G. Haringa kwam tot een winst- party. De totaal-uitslag 4121 in het voordeel van Warns spreekt duide lijke taal. Gedetailleerd waren de uitsla gen De Kroonschijf Warns L. Smid—W. de Vries G. van OostenH. v. d. Zee D. Klynsma—J. de Graaf J. v. d. Goot.O. de Vries Th. SterkYke de Vries S. LageveenP. Bruinsma F. Dotinga—Sj. Schilstra P. DijkstraE. Osinga K. NijdamM. Visser II. v. d. WoudeF. Vogelsang P. van ManenR. Jongsma H. KoersJ. Vogelsang P. KroeseA. Kuiper S. YpmaD. D. de Vries H. RaadsveldA. Visser M. van OostenYge de Vries R. AkkermanA. v. d. Zee G. HaringaJ. Visser S. Procee-H. Boersma J. Hemrika—J. G. Hendriks J. v. d. Veen—B. Schilstra Sr. L. HeegsmaL. Harkema H. TwynstraB. Schilstra Jr. T. DuikerF. Visser J. RiemersmaJac. Schilstra H. JongsmaA. de Graaf S. TichelaarJ. Zeldenrust F. FaberB. Bruinsma S. KrolesG. Waterlander M. VeldhuisW. Haagsma De Hoge Raad heeft gistermorgen ar rest gewezen in zaken van de KNVB- voetbalpool, de Caritas-pool en de Graafschap-pool en uitgemaakt dat de pools een overtreding van de loterywet zijn, aangezien niet van een besloten kring kan worden gesproken. Inmiddels heeft de minister van justi tie a.i. besloten op grond van de lotery wet toestemming te verlenen tot het houden van de KNVB- en Caritas-pools. Hy deed dit, na te hebben geantwoord op vragen uit de Kamer, dat het huidige kabinet gezien zijn beperkte doel stellingen niet zal overgaan tot het indienen van een wetsontwerp tot wij ziging van de loterijwet. Hij stelt by het verlenen van zijn toestemming de voor waarde, dat de pools binnen de grenzen zullen blijven van de loteryvoorschriften e~ dat zowel omvang als deelnemers- kring niet verder gaan dan het geval was. De beslissing van de minister hand haaft in feite de situatie van vóór het arrest van de Hoge Raad. De winnaars zullen echter geen geldprijzen meer ont vangen, doch waardebonnen. Bovendien, zal de bestemming vafi de bruto-op- brengst enigszins worden gewijzigd; de loterywet bepaalt namelijk dat tenmin ste 60 procent van de bruto-opbrengst ten goede moet komen aan een goed of liefdadig doel. (Alg. Handelsblad). V. W., Garage Pfeifer, Leeuwarderweg; paar voetbalkousen wit-zwart, B. Boer sma, le Frittemahoven 14; rode beurs met inh„ t.n.v. Catharina Breeuwsma, Oppenhuizerweg 81, Sonja van Loon, Grootzand no. g; klein zwart hondje, de Vries, schip aan de Prins Hendrik kade; vrachtauto-reservewiel, Garage Ozinga, Bolswarderweg; speldje (zeil boot), G. Scholten, Oppenh.weg a/b.; gebreide handschoen (grijs), IJkema, W. Dijkstrastraat 23. Ballpoint. Bureau van Politie. OUDEGA (W.) 10 januari. De bij eenkomst in ons Gebouw, uitgaand van het bestuur van de zondagsschool „Sa- muël” en ten bate van het uniform fonds van onze muziekvereniging „Een dracht maakt Macht”, was maar matig bezocht, wat vry zeker te wyten was aan het ongunstige weer. Het toneelgezel schap uit Scharnegoutum was bereid gevonden op deze avond het stuk „Ron kende motoren” op te voeren. Vooraf werden wy echter verrast door de ver schijning van een zevental muzikanten van „E.M.M.”, die in het wit uitgedost zich aankondigden als de „Tsiissouder- blazers”. Onder muzikale begeleiding werd gezamenlijk het Fries Volkslied gezongen, waarna het toneelspel aan ving. Alle spelers deden hun best in dit zware stuk, dat met grote aandacht werd gevolgd en een groot succes werd. De voorzitter van E.M.M., J. Valkema, bracht dank voor al het gebodene, waar na gezamenlijk nog een couplet van het Wilhelmus werd gezongen. prijzen onveranderd. Hongerig geworden ten gevolge van de sneeuw, die in bossen en parken het voedsel onbereikbaar maakte, zijn dui zenden vogels neergestreken op de rijks- wegen van Utrecht naar Arnhem. Deze wegen waren met pekel sneeuwvrij ge maakt en de dieren hoopten daar voed sel te vinden. Maar door het verkeer zyn honderden vogels gedood. Op som mige plaatsen lag de weg bezaaid met overreden vogels. Zondagmiddag kwa men de eerste vluchten onverwachts op de wegen aan. In het begin vlogen zij nog wel op als de auto’s toeterend dich terbij kwamen. Enkelen van de auto mobilisten waarschuwden de politie in Driebergen, die ervoor zorgde, dat er voorlopig maatregelen genomen werden door het schoonvegen van stroken grond langs de wegen en het daar strooien van voedsel. Maandag heeft de Vereni ging tot kennis en bescherming van die ren in Driebergen een hulpactie op touw gezet. Een geluidswagen riep de mede werking in van de burgerij. Deze rea geerde prompt en spoedig kwam het voedsel in grote hoeveelheden. Het Drie- bergse voorbeeld heeft aanstekelijk ge werkt want ook in andere plaatsen langs de Stichtse heuvelrug, zoals Doorn, Leersum, Amerongen, Maarn en Veenen- daal zijn dierenvrienden in actie geko men om de vogels te helpen. (N.R.Crt.) dershond zwart dek, Hoekstra, Goënga 13; paar rode kinderhandschoenen, Jas pers, Anna Paulownastraat 33; zwart gelakt damesrijwiel, J. van der Werf, IJlsterkade 17; 2 muntbiljetten, chef Simon de Wit, Nauwe Burgstraat; beige dames glacé’s Garage Ozinga. Park straat; driekleurige poes, Mevr. Otto, Leeuwarderweg 50a (ged. in asyl); bruin jongensfietsje, Schurer, Kleinzand 18. Oude damesfiets zonder verlichting, Politiebureau. Van tot en met 13 januari 1959 Zwarte ballpoint. J. Kuipers, Amalia- straat 66; huissleutel. Gem.bedrijven, Almastraat 14; want (donkerblauw met wit noors patroon), J. Heringa, Goënga; paar kinderwantjes (rood geel), E. Brinksma, Zwaardstraat 22; paar da- meshandschoenen, de Jong. Galigastraat 15; blauwe wollen sjaal, J. Siemonsma, Grootzand 61; rode dames glacé (1.), IJ. de Wit, IJlsterkade 33; rood lederen da- meshandschoen, Kluitenberg, Looxma- straat 19; grijze handschoen met rood, Hettinga. Zeilstraat 10; blauw grijze klnderwant, Dijkstra .Westersingel 54; paar kinderwantjes (grijs rood), Willy Alexander, Salverdastraat 11: rood wol len gebreide kinderwant, D. Riemer sma. E. Halbertsmastraat 95; plastic haarbeugel, Tiemersma, Kloosterdwars- straat 16; oud zwart gelakt herenrijwiel „Gazelle”, L. Boom, 2e Steenklipstraat 37; zak appels in jute zak, K. Haga, Kloosterhof 20; bruine beurs met inh., Heijstra, Kapelstraat 20; gele angora damesmuts, D. Vöorzijde. p/a Waling Dijkstrastraat 51; paar kinderlaarsjes, bruin met zwart (nieuw), J. Visser, Koopmansgracht 43; sleutel, Zeiss Ikon, no. 497396 XNJ, Poiesz, Lohmanstraat 77; gebreide wollen want (rood-wit), Volbeda, W. Noorderhorne; want, groen grijs, D. Wierstra, Gysb. Japiksstraat 19; rode vleermuislamp, Peter van der Werf, Singel 88; blauw zijden hoofd doek, V. v. d. Berg, Amaliastraat 61; witte haarkam, N. de Leur, Singel 19; étui inh. vulpen, Raadsveld, 3e Woud- straat 36; kinderkleurboek, v. d. Zee, de Bourbonstraat 66; bruine herenglacé, H. Venema, de Bourbonstraat 20; rood lederen portemonnaie met druk- en rits sluiting met inhoud, v. d. Vliet, Bothnia- kade 1; zakkam met etui. P. Postma, Meeuwenlaan 2; lange rode wollen Sjaal, v. d. Molen, Waling Dykstrastraat 5; linker blauwe vuistwant, S. Koopmans, Parallelweg 23; bruin beursje met inh., F. Meijer, le Woudstraat 30a; halsket tinkje, v. d. Meer, Oosterdyk 23; bruine portemonnaie met inhoud, C. de Jong, Wijde Burgstraat; sleuteltje, J. Brood- winder, Smidsbuurt 10; blauwe ballpoint, Kroon. Anna Paulownastraat 10; 2 kin- denvanten. een grijs en een rood-wit- blauw, Pacques, Singel 18; wieldop van

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 5