gemeenten Feestavond S. en O. Mej. Faber’s levenswerk met goud bekroond Gerestaureerd orgel in de N.H. kerk te Oosthem in gebruik genomen Burgemeester Cavaljé over het bestaansrecht van kleine 11 11111 IJLST WYMBRITSERADEEL van en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, k 1 f s - 1 f' 114e jaargang no. 7j Redakteur: L. KIEZEBRINK Zij bezat liefde, geduld en wijsheid - Hef Sneeker Nieuwsblad is Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Geslaagd Donderdag 22 januari 1959 en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Huishoudelijke vergadering afd. Sneek P. v. d. A. Successen voor leerlingen Muziekschool de Vries De wegen in het noorden en oosten Deinumer vierling bij elkaar Telefonisch menu Mn gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT - Leidster en moeder. Blij. niet Belofte nagekomen. Stukje historie. Niet beneden de maat. WEERSERVICE VAN DE K.N.A.C, J De Ned. Herv. Kerk te Oosthem be vatte gisteravond, een flink aantal belang stellende gemeenteleden en genodigden ter gelegenheid van de ingebruikneming van het gerestaureerde orgel. Voor het Staatsexamen leraar Maehi- neschrijven (M.O.), ingesteld door het Ministerie van O. K. en W. om te ko men tot verbetering van het type-onder- wijs in Nederland, afgenomen te Rotter dam d.d. 12 december 1.1. slaagde onze stadgenoot P. de Jong, directeur van In stituut „Groote”, Grootzand 70. Het tegenwoordige orgel werd in 1838 gebouwd door Willem van Gruisen voor 2875.en op 30 september van dat jaar in gebruik genomen en voor het eerst bespeeld door H. M. Reitsma, des tijds organist te IJsbrechtum. De toen malige grietman van Wymbritseradeel, S. van Welderen, baron Rengers, voerde daarbij het woord en Ds Th. van Ber- kum van Wolsum, een zoon van de Oost- hemmer predikant, hield een rede. Een Boeiend programma In een boeiend programma, bestaande uit twee koraalbewerkingen van J. S. Bach, Aria (Loeillet) Noël (d’Aquin) een koraal met variaties van Pachelbel, het eerste deel uit de vierde sonate van C. Ph. Em. Bach en de „Trumpet Tune” van Purcell wist de heer Veninga de ver schillende mogelijkheden met diverse re_ gister-combinaties tot uiting te brengen en wel zo, dat wij een uitstekende in- Sedert enkele ftgen heeft de K.N.A.C. op het hoofdkantoor in Den Haag een telefonische „we er dienst’’ ingesteld, die automobilisten en andere weggebruikers tips geeft over de weersomstandigheden elders in het land Reeds nu kent men er „spitsuren”, waarop de telefoons roodgloeiend staan. In de kamer, waar de weerdienst is gevestigd werkt men dan onder hoogspanning. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) meentelijke autonomie, de taak van de raad, de delegatie van bevoegdheden aan B. en W.. de salarissen, het vaststellen der begroting. Vooral dit laatste punt is in normale tijden belangrijk, daar het de raad veel invloed geeft. Helaas komt er nu niet veel van terecht door de huidige finantiële regeling. Dit is te meer jam mer, omdat het een gevaar is voor de democratie. Immers zo licht gaat de bur gerij denken: we hebben toch niets te zeggen en onthoudt zich dan van mee leven en meewerken. Als middel tot activering noemt spre ker de jeugd-gemeenteraden, die in vele gemeenten (Sneek bijv.) worden georga niseerd in de vakantietijd. Het is scherts en spel maar het leert fel! Daarom ver heugde het spreker ook dat bij de laatste begrotingsvergadering de rijpere jeugd aanwezig was. Er werd daarna een kopje thee gedron. ken en nog was nagepraat. Onder ande ren over de wenselijkheid van een ver eniging van plaatselijk belang of een VW. De heer Jansma typeerde de avond duidelijk door op te merken: Ik ha mei nocht lustere. It wie net sa lang en tige düdlik. Jo sprutsen oer it historysk ge. groeide. Der is noch wol hwat op oan te merken. Binammen Drylts koe wol bet ter de cirkel lüke; dat wie better foar alles. De spreker: Ik ben het met Jansma eens. Het ligt ook hier niet zo goed: Uit wassen moesten kunnen worden afgesne den. De heer Wassenaar: Gesteld twee of drie gemeenten bsluiten tot ruil ot wijziging en één wil niet. Houdt die ge. meente dan het recht tot weigeren? Burgemeester C.: Als puntje bij paal tje komt, heeft de wetgever het laatste woord. Nog enkele ouderen stellen pro. blemen, maar voorz. de Vries laat een kopje thee schenken en twee drietallen dames en heren 'hersengymnastiek beoefenen tot vermaak van allen, zodat ruim 10 uur ieder tevreden huiswaarts keert. De kabinetscrisis was oorzaak dat dit oficiële afscheid enige weken moest wor den verschoven, zo deelde de burgemees ter vervolgens mede. Wel was op tijd begonnen met een actie voor een Ko ninklijke onderscheiding, maar door de moeilijkheden rondom het kabinet kon daarop niet tijdig een beslissing worden genomen. Thans echter kon spr. met ge noegen mededelen, dat het H. M. de Ko ningin behaagd had mej. Faber te be giftigen met de eremedaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Deze mededeling werd met een warm applaus begroet, waarna de burgemees ter mej. Faber met ’t goud sierde en haar daarmee gelukwenste. Het is het bewijs dat ze niet beneden de maat is gebleven. De Inspectrice Mej. Wartena zag een overeenkomst tussen mej. Fa- bei- e. de grote paedagoog Jan Ligthart, die gezegd heeft dat onderwijzers liefde, geduld en wijsheid moeten bezitten. En waar de eerste twee zijn, groeit de laat ste vanzelf. U hebt nl. veel liefde en enorm veel geduld gehad. Zowel voor de kleuters als voor de leidsters. Een ander vergelijk tussen Jan Ligthart en haar is, dat ze zichzelf altijd op het laatste plan plaatste. Zij twijfelde altijd aan zichzelf, druk kregen van het instrument, wat een compliment insluit voor de Fa Flentrop. Bovendien demonstreerde de heer Ve ninga hierbij zijn uitnemende kwaliteiten als organist overduidelijk. De heer P. Buma van Drachten (vroe ger te Nijezijl) verleende zijn medewer king als tenór-zanger. Ondanks een ver koudheid onderscheidde hij zich zeer met twee gezangen en een lied van Bach. Voorts zong hij o.m. nog van Dvorak „Gott ist mein Hirte”, welk stuk bijzon der mooi werd voorgedragen. Zijn ge makkelijk aansprekend orgaan is vooral in het hoge register licht en aangenaam van klank. Na deze stijlvolle orgelavond werd het instrument nog door velen bezichtigd en bleven de genodigden nog enige tijd ge zellig bijeen. J. N. aardige bijzonderheid is nu, dat de heer C. van Berkum, een van de tegenwoor dige kerkvoogden, een nazaat van deze Ds van Berkum is! In 1860 werd de kerk afgebroken waar voor het huidige gebouw in de plaats kwam. Het orgel werd gedemonteerd en weer opgebouwd door de orgelbouwer Hardorff die meende het register ses- quialter te moeten vervangen door een cornet. Dit bleek geen verbetering te zijn en nu bijna 100 jaar later, is het orgel, door de Fa Flentrop, Zaandam, en met advies van de heer A. P. Oosterhof van Leeuwarden, zoveel mogelijk in zijn oude glorie hersteld. Na..st ♦erschillende ver- 'nieuwingen werden genoemde registers weer omgewisseld. De aanslag is nu te vens bijzonder licht geworden. De dispositie van het instrument (twee klavieren met aangehangen pedaal) is als volgt: I: Prestant 8, Holpijp 8, Bour don 16, Octaaf 4, Quint 3, Roerfluit 4, Octaaf 2, Sesquialter, Trompet-discant, Trompet-bas. II: Fluit-discant, Fluit-bas, Viola di Gamba 8, Prestant 4, Fluit 4, Fluit 2, Dulciaan 8, Koppelingen en Tre mulant. De restauratie vergde een bedrag van 20.000.waarvoor de eigen gemeen te 3.000.en Folsgare 500.— bijeen bracht. Wymbritseradeel gaf 1.000. aan subsidie en Rijk en Provincie zorg den respectievelijk voor 25 en 5%. Ds G. Kaastra, die de bijeenkomst leid de, sprak o.m. woorden van dank aan de reeds genoemde firma’s, de Vrouwenver eniging, H.H. Kerkvoogden en de advi seurs, de H.H. Oosterhof en Veninga. B. en W. en de gemeente-secretaris van Wymbritseradeel waren ook aanwezig. Burgemeester van Hout opende de rij van sprekers gevolgd door de H.H. H. J. Fer- werda en G. Gerbrandij, namens de Ver eniging van Kerkvoogdijen, waarvan laatstgenoemde de Friese afdeling ver tegenwoordigde. Ds C. van Ziel sprak namens de Gereformeerde Kerk. Voorts voerden o.m. nog de heren L. P. Hyla- rides, oud-kerkvoogd en W. Veninga het woord. De heer Flentrop vertelde nog iets over de restauratie-werkzaamheden waarbij hij mededeelde dat een motor is aange bracht voor de windvoorziening. Voor en na de sprekers werd gemeen schappelijk gezongen en gaf de heer J. Veninga van Nijezijl een bespeling op het nieuwe orgel. en als collega ook van veel waardering getuigende woorden en stelde daarbij een boekenbon in het vooruitzicht. De heer Jonkers feliciteerde namens de Ouder- commissie, de heer Fijlstra dankte als oud-leerling van de scheidende leidster voor wat hij van haar in het leven heeft meegekregen. SNEEKER NIEUWSBLAD De afd. Sneek van de P.v.d.A. heeft in haar dinsdagavond in het Piter Jelles- Hüs gehouden huishoudelijke vergadering de te voeren verkiezingsactie bespro ken. Er zullen twee openbare vergade ringen worden gehouden waar de lijst aanvoerder dr A. Vondeling zal spreken en naar men hoopt dr W. Drees. De ver gadering werd geleid door de heer J. Klok, voorzitter van de commissie voor goede diensten die voorlopig in de be stuurswerkzaamheden wordt bijgestaan door een commissie bestaande uit de h.h. T. Joustra, L. Stoelwinder, J. Tin- holt, P. v. Vugt en J. Warrink. Ook het interieur van het kerkgebouw werd verfraaid, want de Fa E. Metz had een keurige nieuwe vloerbedekking aan gebracht en de Fa M. Troelstra legde veel eer in met de door haar aangebrach te verlichting. De oude ornamenten van de petroleumlampen werden voorzien van een electrische gloeilamp, hetgeen het geheel een stijlvol aanzien gaf. Behalve de nu oud-collega’s, onder wie ook van het lager onderwijs, waren bij dit afscheid ook aanwezig de dames Wartena en van Kruijssen, beide Inspec- trioe bij het Kleuteronderwijs, bestuurs leden van Volksonderwijs, een vertegen woordiger van de Oudercommissie, wet houder Fijlstra (oud-leerling) en familie leden van het scheidende hoofd. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3.— per half jaar. Franco per post f3.75 per half jaar. Giro 8 9 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Geslaagd voor het praktijkdiploma Boekhouden (Associatie) de heer J. Weerts alhier, opgeleid door de heer L. M. Vierstra. Mej. van Kruijssen, die inmiddels was binnengekomen en met applaus verwel komd werd, heeft naar zij zei 26 jaar met mej. Faber samengewerkt. Zij kwam hier zelf als jong meisje en heeft heel veel steun van haar ondervonden. Mej. Faber was al vroeg bezig met on- derwijsvernieuwing (hoewel men dat toen nog niet zo noemde), en bovendien behalve leidster van de kinderen ook een moeder voor de leidsters, die met al hun moeilijkheden en geheimpjes bij haar kwamen. Ook in de vergaderingen van de leerkrachten wist zij sfeer te schep pen. Spreekster vergeleek haar even eens met Jan Ligthart en onthulde dat mej. Faber vóór 1930 een aanbieding kreeg om in Amsterdam te komen wer ken. Ze was echter blij dat ze dit niet gedaan heeft. Zij geloofde ook niet dat rust iets voor mej. Faber zal zijn. Daar om breekt er nu een moeilijke tijd voor haar aan. Ze kan echter met dankbaar heid op haar werk terugzien en daarom hoop ik, zo eindigde mej. van Kruijssen, dat U een plezierige toekomst tegemoet gaat. Zij werd het eerst toegesproken door burgemeester Rasterhoff, die er op wees dat mèj. Faber geslacht na geslacht in haar school heeft gekregen. Toen zij in 1912 werd benoemd beloofde ze trouw en ijverig haar plicht te zullen vervullen. Thans kunnen wij met de hand op het hart verklaren dat zij die belofte is na gekomen, en de kinderen met haar ruime hart veel liefde en geluk heeft geschon ken. De burgemeester herinnerde er aan hoe lang het geduurd heeft voordat de nieuwe scholen er kwamen en de oude aan de O. Koemarkt verbouwd werd. Over deze laatste zou U stellig een heel verhaal kunnen schrijven. U hebt nl. de gehele ontwikkeling van het bewaar- schoolonderwijs, zoals het vroeger ge noemd werd, meegemaakt en het moet voor U een vreugde geweest zijn dat dit onderwijs op een geheel andere leest werd geschoeid en ook over betere ge bouwen de beschikking heeft gekregen. Spr. kwam tot de conclusie dat mej. Faber met voldoening op deze ontwikke ling en haar aandeel daarin kan terug zien, ook wat de resultaten betreft. Vele Snekers denken nog altijd met genoegen terug aan hun bewaarschooltijd. Namens de gemeente bracht hij haar dank voor alles wat ze in de loop der jaren voor de gemeente heeft gedaan en wenste hij haar toe, dat ze de ontwikkeling van het kleuteronderwijs in Sneek nog lang mag gade slaan en in goede gezondheid van haar welverdiende rust moge genieten. De zes Kamers van Koophandel en Fabrieken in de provincies Groningen, Friesland, Drenthe en Overijssel hebben een adres gezonden aan de minister van verkeer en waterstaat om verbetering te vragen van de voornaamste verkeers verbindingen in de gebieden van deze Kamers. Zij merken hierin op, dat de route GroningenZwolle, via Assen en Meppel (rijksweg 31) in onvoldoende staat ver keert. Zeer urgent zijn de reparaties aan de weg Zwolle-Harderwijk-Zeven- huizen en de totstandkoming van een moderne autosnelweg van Twente naar het westen van het land. Ook ziet men reikhalzend uit naar snellere wegen tus sen Groningen en Twente, via Assen en Emmen, tussen Musselkanaal en Odoorn en tussen Groningen en Nieuweschans. De Kamers tonen zich zeer erkente lijk over hetgeen reeds tot stand is ge bracht op het gebied van verbeterde ver bindingen. De Deinumer vierling is thans her enigd: gistermorgen zijn Meint en IJtje in de ouderlijke woning aangekomen, goed gezond na een langdurig verblijf in het diaconessenhuis te Leeuwarden. Ook de beide andere kinderen, Willem en Derkien. die al enige weken thuis waren, maken het uitstekend. Zij wegen nu ieder ongeveer 7 pond. IJtje en Meint wogen, toen zij gistermorgen het zie kenhuis verlieten, resp. 3460 en 3170 gram. Volgende week zal Dorpsbelang aan de ouders een cadeau aanbieden en de Deinumers hebben al toegezegd, dat zij de moeder, wanneer die het met het viertal te druk mocht krijgen, zullen bijspringen. Te Deinum hebben de ou ders van de vierling dezer dagen juist een nieuwe woning betrokken. De Stockholmse huisvrouwen, die weten wat zij moeten eten, kunnen een telefoonnummer draaien, dat een menu opgeeft. Een zachte vrouwenstem zegt niet alleen, wat er gekocht, maai’ ook hoe het klaargemaakt moet worden. De eerste dag was het advies: gekookte ka beljauw met kerriesaus. Aan het zaterdag j.l. te Leeuwarden gehouden Accordeon-Concours, onder auspiciën van de Ned. Ace. Associatie namen o.m. acht leerlingen van de Mu» ziekschool de Vries deel. En met succes 1 In de jongste klasse waren 39 deelnemers van wie 5 leerlingen van muziekschool de Vries. Deze jongelui be haalden in hun klasse de hoogste prij zen: le kampioen werd Melle Tichelaar, Sneek; 2e kampioen Albert Koopmans, IJsbrechtum; 3e kampioen Sjoukje Griet Siedsma, Ytens. De overige leerlingen behaalden de volgende resultaten: le pr. Henk Slof, Ytens en Guus Braakman, Sneek. Afd. Amateursl.l.Willemke Bos ma, Folsgare 2e prijs; Elisabeth Auke- ma, Sneek 2e prijs. Afd. Amateurs II: Riemke Dijkstra, Jutrijp le prjjs» Zodat alle acht leerlingen met een prijs naar huis konden gaan. De heer de Vries werd door de jury, bestaande uit de heren L. Boellaard, Leiden, Arie van Engelen, Zeist, Hubert Kicken, Maastricht en Adr. van Oost, Amsterdam dan ook ex tra geluk gewenst met deze fraaie re sultaten. Toen in het begin van deze maand de ouders afscheid namen van mej. Faber, kon de burgemeester daarby wegens bijzondere omstandigheden niet aanwezig zijn. Het officiële afscheid moest daarom enige weken worden uitgesteld. Dat vond nu dinsdagavond plaats in de kleine raadzaal van het Gemeentehuis, waar de burgemeester, die vergezeld was van zijn echtgenote, de reden onthulde waar om hij de vorige maal verstek moest laten gaan en de verheugende mededeling deed, dat het H. M. de Koningin had behaagd mejuffrouw Faber te onderschei den met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Onder luid applaus speldde hij haar dit ereteken op de borst. Na een pittig stukje muziek was het woord en de daad aan de toneelgroep van de Kaatsvereniging Sneek, die „Sim- mertwirre” van H. Cats ten tonele bracht. Het moet gezegd dat de leden van dit toneelgroepje onder deskundige leiding van mevr. FortuinZelle stuk voor stuk er prima inzaten deze avond en uitstekend spel ten beste gaven. Ook de muziek van het gezelschap „Lytse Wytze” van Witmarsum mag genoemd worden. Een daverend applaus viel de spelers ten deel toen het doek viel. De voorzitter dankte aan het slot al len hartelijk en bood mevr. Fortuin Zelle bloemen en de spelers een lekkernij aan. Grimeur was Hamersma, wie ook een woord van dank toekomt. Om 12 uur wenste de voorz. allen een „wel thuis” toe, behalve degenen die nog bleven bij het gezellig zitje en een dansje, waarvan door velen gebruik ge maakt werd. Een avond welke zeer in de smaak is gevallen en waaraan allen met genoegen zullen terugdenken. Mej. Faber gesierd met het goud. Rechts naast de burgemeester de Inspec trice mej. Wartena. maar heeft daartoe veel steun gehad van mej. van Kruijssen en verder hebben al len in Sneek hun steentje er toe bijge dragen deze twijfel te overwinnen. Wij weten nl. ook dat de persoonlijkheid die voor de klas staat belangrijk is. Daarom ben ik blij, aldus mej. Wartena, dat de kleuterleidsters nu zoveel meer moeten leren dan vroeger. Voorop moet echter staan de liefde of zoals de paedagoog Haanstra het noemde, het hart. Spr. schetste hierna het grote verschil tussen het kleuteronderwijs en de positie van de leidsters van vroeger en nu. De jongere generatie begint zo heel anders als wij vroeger, zei ze. Wij hebben het daarom vaak volkomen fout gedaan en zo zal ’t U ook wel gegaan zijn. Maar wij hebben steeds met liefde gewerkt en dat is het allerbelangrijkste. Misschien daarom is U ook wel eens bang dat het tegenwoordig allemaal zo gemakkelijk gaat. Ook nemen sommige leidsters het wel eens te gemakkelijk op, zoals spr. met enige voorbeelden aantoonde. U hebt uw tijd echter uitstekend besteed. U hebt het kleuteronderwijs mee opge bouwd en ook altijd toegelaten dat be zoekers van buiten Uw school bezoch-’ ten, waar ze dan ook goed verzorgde bloemen en planten, duiven en konijntjes aantroffen. Spreekster- sprak tenslotte de hoop uit, dat mej. Faber zich van te voren innerlijk op dit afscheid heeft ingesteld en haar werk van hart en handen ook buiten de school zal voortzetten. Overal in de wereld zijn mensen als U hard, hard nodig. Mejuffrouw de Vroedt bood de geluk wensen van de collega’s en oud-colléga’s aan met de onderscheiding, waarna de heer W. S. Overzee namens het bestuur van Volksonderwijs mej. Faber dank bracht voor alles wat zij voor de kleu ters heeft betekend. Ook bij het klim men van de jaren behield zij haar liefde voor het kind en bleef zij het steeds be grijpen, Aan zijn gelukwensen voegde hij daarna als een klein stoffelijk blijk van waardering een boek toe. De heer H. Bo nsi. i sprak namens de Ned. Onderwijzers Vereniging, als va der van een oud-leerling van mej. Faber IJLST, 19 jan. De C.H. Jongerengroep IJlst had in het keurige consistoriezaaltje een informatorische vergadering belegd. Te acht uur opende de voorzitter de heer E. de Vries met gebed en bijbellezen en zongen de aanwezigen Gezang 93 1 en 4 waarna hij allen welkom heette en in ’t bijzonder de spreker van de avond burgemeester J. C. Cavaljé. Deze begon zijn causerie met dank te zeggen voor het woord van welkom. Door allerlei omstandigheden had hij nog weinig contact met zijn medeburgers gehad. Daarom vond hij het een prettige gewaarwording, dat hij gevraagd is om hier hedenavond iets te zeggen.En wel over het bestaansrecht van kleine ge meenten. Omdat het hier in dubbele zin een gemengd gezelschap is: oud en jong, dames en heren, zal hij zijn uiteenzet ting zo populair mogelijk houden en uit de overstelpende hoeveelheid stof slechts hier en daar een greep doen. Natuurlijk heeft ook deze zaak twee kanten en voor beide zijn zoveel argumenten, dat geen uitspraak in algemene zin is te geven. Uit de wet blijkt duidelijk het grote be lang dat het Rijk aan de Gemeenten hecht. Nu het tegen en voor van kleine gemeenten. Zo de factoren die pleiten voor ophef fing of samenvoeging: a. kleine gemeen ten kunnen weinig kracht ontplooien; b. ze lijden vrijwel altijd door beperkte geldmiddelen; c. het is heel moeilijk be kwame ambtenaren aan te trekken. Zo was Thorbecke reeds een voorstander van samenvoegen en is prof. Struicken hiervan een tegenstander. Ook de wel bekende prof. v. Poelje wijst op de grote bezwaren van opheffing of samenvoegen en zou de voorkeur geven aan samen werking. Het historisch gegroeide is soms wel lastig, maar altijd van groot belang. Naar sprekers inzicht is het bestaansrecht zeer zeker aanwezig als een kleine gemeente toont een eigen huishouding te kunnen verzorgen. Spreker belichtte daarna van de verschillende bestuursvormen en -ta ken alleen de hoofdzaken. Zijn interes sante rede werd met aandacht gevolgd en aan het slot hiervan was er gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Spreker be antwoordde ze uitvoerig tot genoegen van zijn toehoorders. Zo over het aantal raadsleden, de ge- De Pluimvee-en Konijnenfokkers ver eniging Sneek en Omstreken hield maan dagavond voor leden en genodigden haar feestavond in zaal Hanenburg. Te ruim 8 uur kon voorz. F. Verf een wel komstwoord richten tot een stampvolle zaal, „nokvol”. Dit was voor het be stuur en voor hen die de avond moesten vullen een groot genoegen en stimulans. Voorts sprak de voorzitter enkele woor den tot de afgevaardigden van andere zusterverenigingen alsmede tot de ere leden en de eierinzamelaarster. Een bij zonder welkomstwoord voor de leden van Balk en omstreken die ook in gro ten getale aanwezig waren. Hij sprak de wens uit dat deze avond er toe mocht bijdragen dat de warme vriendschap tus sen B. en O. en S. en O. nog zal verste vigd worden, wat straks weer’ten goede zou komen aan de derde Waterpoort- show. De heer A. Mabelis, alg. propagandist van de Waterpoortshow, sprak daarna enkele passende woorden tot de aanwe zigen. Hij dankte allen die zo voortref felijk geholpen hadden tot het welslagen van deze show. Hij bedankte ook „de man in de overall” en bood mevr. Verf bloemen aan voor de gastvrijheid en voor haar hulp aan de show. De heer Verf bedankte hij eveneens hartelijk voor al datgene wat hij voor de show gedaan had -n bood als dank een bureaulamp en een geldcassette aan. De heer Verf dank te hartelrjk voor de goede woorden en de mooie geschenken die naar hfj hoopte ten bate van Waterpoortshow Hl ge bruikt kunnen worden. Hij vond deze nuttige geschenken extra mooi omdat ze niet uit de kas, maar door leden bekos tigd waren. Mej. Faber, zichtbaar ontroerd door alle lof haar toegezwaaid, bekende in haar dankwoord moeilijk onder woorden te kunnen brengen wat er in haar om ging. Ik kan me niet begrijpen dat men zoveel waardering voor mij heeft, zei ze bescheiden. Maar daarna kwam de liefde voor haar levenswerk weer naar voren, toen ze zei blij te zijn dat er nu zulke mooie scholen zijn en de kinderen thans zoveel meer mogelijkheden hebben. De aanwezigheid en de goede woorden van mej. Wartena en mej. van Kruijssen waardeerde ze zeer en ook de collega’s en de oud-collega’s dankte ze daarvoor. Ze sprak daarbfj de overtuiging uit dat de leiding van de Klimop bij haar op volgster mej. Schuhmacher en mej. de Vries in goede handen is en dankte tot slot allen voor hun aanwezigheid en waardering. De burgemeester sprak toen nog een slotwoord, waarin ook hij de Inspectrices dankte voor haar komst. 'X x z -.jC;

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1