Predikbeurten Uitvoering Vlugheid en Kracht I t am e n Ontwerp-reglement Skütsje- silen „Dat is pas pittige koffie!» A G E N U A KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR ZWITSAL KINDER-HONING-SIROü? TjflrtWS ^ere huid? mnnnM~n,ni DONDERDAG 22 JANUARI 1959 SNEEKER NIEUWSBLAD 1 s Zondagsdienst Dierenartsen Benoemd Rectificatie S.D.C. te sterk voor Heerenveen „J.CV.” leerde de stad kennen Gevonden voorwerpen Geslaagd Druk programma voor Biljertciub ,.de Kroon” Uitzending kinderen door Centraal Genootschap ZecpoM Babydermaaep Kampioenswedstrijden biljarten in Sneek Uitvoering „Eendracht” Zondagdienst Dokters, Apotheek en Zusters Adv. I.M. ZONDAG 25 JANUARI 1959 Kampioenscompetitie. Adv Ut d. Bepalingen. AMICITIA THEATER, Adv. LM F Harinxma- men 8—12 Adv. LM. 7—13 uur 8 uur nam. Donderdag 22 januari ’s avonds 7.30 uur Klaverjaspartij in Veerhuis Tj. v. d. Hey, Martiniplein. Donderdag 22 januari. Aandeelhouders vergadering Stichting „De Sneker Pan” in Café Restaurant Piso. Aan vang 8 uur. Frce„ 23 en Sneon 24 jannewaris. Bazar yn it gebou to Hommerts fan de lisklub „Xendracht”. Dinsdag 3 februari. Jaarlijkse Filmavond Reisbureau Z.W.H.-Cebuto in Zaal Hanenburg. Aanvang 8 uur. Zaterdag 7 februari. Eerste Friese Kleu- rendag Studieclub Schilders Sneek en omstr. in zalen Hanenburg. Vrijdag 23 januari 's avonds 7.30 uur Herdenking 25-jarig bestaan Vr.ver. D.E.D.L. in de kérk te Folsgare. Voor Uw EFFECTENORDERS naar de NEDERLANDSE HANDEL MAATSCHAPPIJ Marktstraat 14 - Sneek. Dr G. J. Uhbink, Voorzitter van het Centr. Genootschap Afd. Sneek. Zondag 25 januari 1959 Tj. Bottema, Esdoornlaan 10, Sneek, Tel. 05150—3829. NED. HERV. GEMEENTE SNEEK Voorm. 9.30 uur Ds C. G. Wiegers. Heilig Avondmaal; nam. 2 uur Ds D. v. d. Werf. Heilig Avondmaal; nam. 5 uur Ds Dr K. H. Siccama. Dankzegging Heilig Avondmaal Jeugdkerk Aere Perennius voorm. 10 uur Ds v. d. Werf. Kinderkerk Ons Gebouw, Westersingel: voorm. 10 uur. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds N. Brand- sma. VERGADERING VAN GELOVIGEN. Voorm. 1(1 uur bijeenkomst in Aere Pe rennius. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Ds K- G. de Noord van Mantgum. Extra collecte. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE Aere Perennius. Zondag geen dienst. Woensdagavond 8 uur: Evangelisatle- samenkomst met bidstond voor zieken. GEREF. KERK, OosterdtJk 30. Voor. 9.30 uur Leesdienst. Nam. 5 uur Ds H. de Vries. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds M. v. d. Meulen. 0—2 1—1 1—1 0—2 1—1 O—2 1—1 0—2 2—0 1—1 0—2 1—1 1—1 0—2 1—1 0—2 0—2 1—1 In het verslag van de wedstrijd De Kroonschijf—Warns was de aan bord 10 gespeelde partij K. BrouwerH. Zwaan uitgevallen. Met deze door Brouwer ge wonnen partij kwam De Kroonschijf op een 119 overwinning voor het eerste tiental. Aangegeven van 13 t.e.m. 21 januari 1959 NED. HERV. KERK. Bozum: voorm. 9.30 uur Ds Palmboom. Extra collecte. Deersum: geen dienst. Folsgare: voorm. 9.30 uur de heer Joh. Baay van Leeuwarden. Nam. 1.30 uur Ds J W. Bruinsma. Bijz. dienst. HOMMERTS. Onze plaatsgenoot de heer G. J. Rienstra slaagde in Zwolle voor het diploma Kleinhandel Tabak. EVANGELISATIEVER. BOZUM. Nam. 1.30 uur Ds C. G. Wiegers van Sneek. Woensdag 28 januari. Schutjassen in café B. Westra te Heeg. Aanvang 8 uur. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: nam. 5 uur Ds A. J. v. Linden. IJlst: geen dienst. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds J. M. Spier; nam. 5 uur Ds G. J. de Leeuw (Cat Z. 35). Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds D. Mid delkoop, ber. pred. v. Workum; nam. 5 uur Ds E. N. van Loo (Cat Z. 35). Oosterkerk: 9.30 uur Ds E. N. van Loo (Cat. Z. 35)nam. 5 uur Ds J. M. Spier. Met ingang van 1 februari is benoemd tot leraar wiskunde aan het Chr. Lyceum te Sneek de heer P. Stellema te Garijp. Al Sneker Deze biljartclub is in dit seizoen wel zeer actief wat het organiseren van club- ontmoetingen betreft. Voorlopig staan de volgende thuiswedstrijden op het pro gramma: dinsdag 27 januari en dinsdag 3 februari komen resp. de Leeuwarder- clubs „Tivoli” en „Blauwhuis” op bezoek Vrijdag 6 februari onderlinge clubwed- strijden om de „Ijzeren man” (wissel- beeld). Woensdag 11 februari biljartclub „De Lindeboom” uit Bolsward en dinsdag 17 en dinsdag 24 februari wordt de plaat selijke ontmoeting tegen twee ploegen van de biljartclub „Leeuwen” gespeeld. Voor de maand maq^t moeten nog data worden vastgesteld voor de ontmoetingen tegen de Leeuwarder clubs „Krijt op Tijd” van Hotel Buis en de „De Bleek” van Hotel de Bleek. toe aan de trainingsoefening dames met 16 punten. Aan het einde der uitvoering deelde voorzitter Atsma nog verschillen de blaken van waardering uit aan de leider Douma en zijn helpsters de dames Zeilstra, die de jeugdafd. verzorgen en aan de contributieinsters M. Folkertsma en F. Dijkstra. Zo kwam er weer een einde aan een goede, sportieve en gezel lige gymnastiekuitvoering. Alles hangt af van de collecte op 5, 6 en 7 februari, dus van U. Rekent U maar uit: de uitzending van 1 kind kost tegenwoordig ongeveer f250.Als de ouders aanvullend ver zekerd zijn betaalt het ziekenfonds hiervan f 40.De meeste gemeenten in Nederland betalen fl.50 of fl.sub sidie per dag, de gemeente Sneek geeft echter vrijwel niets. Op het ogenblik moeten er als het goed was ongeveer 20 kinderen uitgezonden worden, er is slechts geld voor 8 kinderen (deze ver trekken een dezer oagen). Zorgt U er mee voor dat het geld er komt, het gaat hier om de gezondheid van kinderen uit Uw naaste omgeving. Op 5, 6 en 7 februari is er een huis- en een straatcollecte. AI weer een, maar een voor het Sneker misdeelde kind. Freed 30 jannewaris. Yn ’t Himsterhüs to Easthim opfiering fan: „Oan 'e kant fan de mar”, troch de Toaniel- for. „Nim it sa’t is". Bigjin 7.30 Ore. De S.K.S. doet ook het voorstel om te komen tot een iets gewijzigde punten telling by de kampioenswedstrijden. De winnaar van een wedstrijd krijgt nu minder punten naarmate er meer sche pen aan een wedstrijd deelnemen. Vol gens de gebruikelijke puntentelling kreeg de winnende schipper 0.9 punt, dit wordt nu één punt bij twee deelnemende schepen en telkens 0,05 punt minder naarmate er meer schepen in de wed strijd zjjn. De winnaar krijgt nu bij voorbeeld 0,60 punt als er negen sche pen In de wedstrijd zijn. De Sintrale Kommisje doet verder het voorstel om rechtspersoonlijkheid aan te vragen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterljjk ter post moet zijn bezorgd, staat, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: t.s. Leipzig (28 jan.); m.s. Townsville Star (31 jan.); Brazilië: s.s. Gaasterland (26 jan.)Canada: s.s. Rijn dam (26 jan.); s.s. Sommelsdjjk (28 jan.); s.s. Byklefjell (31 jan.); Chili: via New York (28 jan.); Indonesië: m.s. Batu (29 jan.); Ned. Antillen: m.s.Men tor (26 jan.); Suriname: m.s. Willem stad (28 jan.); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Celebes (28 jan.); Brits Oost Afrika: s.s. Europa (29 jan.) Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw Willem Lodewtjkstraat. Voorm. 9.30 uur Ds Ph. Lindeman, nam. 5 uur geen dienst 's Avonds 7.30 uur Jonge Jeugd 1216 jr.; ’s avonds 8 uur Oudere jeugd 16 jr. en ouder. Vrijdag 23 jan. ’s avonds 8 uur Bidstond. Heerenveen H S.D.C. II B. HarksmaA. Zwaga KrolJ. Wester SchaapP. Jorritsma A. OppenhuisB. Couperus J. KubbeH. v. Tuinen J. SoetenF. Gerlofs van Dijk—R. Wagenaar DrenthTh. Post J. v. d. VeenD. Boot v. SejjenN. v. d. Werf Zaterdag 24 en zondag 25 januari. Bil jartwedstrijd om het kampioenschap van het Noorden in Café Rest. Leeuwen, Parkstraat. hij oplocft om te passeren. Het wind uit I „root de zeilen nemen is er niet meer bij. De-1 5 - toepassing van deze oude regel zal on getwijfeld nog wel op enige moeilijk heden stuiten, doch de praktijk zal wel Donderdag 22 januari ’s avonds 8 uur in Foyer Amicitia. Otto Sterman in een geheel nieuw programma voor Afd. Sneek Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling. Donderdag 22 januari. Bijeenkomst in de Baptistenkerk, W. Lodewijkstraat. Spreker: Ds H. Th. Plevier. Aan vang 8 uur. Voor de eerste maal zullen de kampi oenswedstrijden le klas libre van de Kon. Nederl. Biljartbond thans in Sneek worden gehouden, nl. op zaterdag en zondag a.s. in Café Leeuwen. Zes gere nommeerde spelers, onder wie de heer B. H. Dommerlng, kampioen 1958, en onze stadgenoot H. Gerritsma, zullen elkaar daar op het groene laken bekampen. De toegang tot deze titelmatches, die za terdag om 2 uur aanvangen, is vrij. Voor verdere byzonderhéden verwij zen we naar de advertentie in dit num mer. Het inkorten van de baan tijdens de laatste rende door de plaatseajke com missie als de plaatseljke favoriet be dreigd wordt op de eerste plaats, is in nu ataewa het nieuwe reglement ook niet meer mo- j voorzitter, gelijk. Bomen mogen niet meer gebruikt I worden, tenzij de commissie daartoe bij een start van lager wal toestemming geeft. De indrlngstart werdt nu ook ón mogelijk gemaakt, hetgeen betekent, dat schepen niet meer voor de wind in de start kunnen dringen als daar schepen liggen, die bj de wind varen. Dit kunstje is vorig jaar enkele malen vertoond, hetgeen met knersing der tanden en ge knetter van monden gepaard ging. Het inhïlen is teruggebracht naar de methode van de zuivere snelheid zonder loefpartiJ. Een inhalend schip vaart naar het roer vap het voorliggende schip voor Oppenhuizen-Uitwellingerga. De gym nastiekvereniging „V.E.K.” Lield haar jaarlijkse uitvoering op maandag- en dinsdagavond in het lokaal. Na een keu rige opmars gevolgd door het gemeen schappelijk zingen van het bondslied, kreeg de voorzitter G. W. Atsma het woord. Voor het eerst, zo sprak hij, wordt de jaarlijkse uitvoering gehou den zonder de kleuterafd. Het bestuur had met enige zorg de belangstelling dreigd wordt op de eerste plaats, is in nu afgewacht, maar wij zijn, aldus de zeer tevreden met de goede opkomst. In het bijzonder hette hij wel kom de heer Doorenbos van Leeuwar den als afgevaardigde van de N.C.G.B. afd. Noord, het voltallige college van B. en W. van Wymbritseradeel met de secretaris en de afgevaardigden uit om liggende plaatsen. Ook nu was er weer een wisselprijs voor de beste vrije oefe ning. Als jury hiervoor benoemde de heer Atsma de heer Doorenbos en mevr, de JongAtsma. Hierna begonnen de gymnasten onder leiding van de heer H. Douma van IJlst met het eerste ge deelte van het programma. Er werd met enthousiasme gewerkt waarbij velen tot goede prestaties kwamen. Tot de uitblinkers vcor de pauze behoorden ongetwijfeld de vrije oefening van meis jes H en lage brug van de dames. Voor de pauze deelde de organisator van de emmertjes-aktie Tj. Folkertsma nog mee dat sinds 27 jan. ’58 f 275.bijeen is gebracht, dat kwam de kas zeer goed van pas. In de pauze werden loten ver kocht, ook al tot versterking van de kas. Na de pauze volgden neg acht nummers. Fraai werk werd hier geleverd door de dames op de evenwichtsbalk, de heren op de hoge brug en de adsp. dames op de brug met ongelijke leggers. De trai ningsoefening van de dames werd ook prima uitgevoerd. Na afloop van het programma kreeg de afgevaardigde van de Bond het woord. Hij wenste voorzit ter en leider geluk met hun geslaagde uitvoering, in aanmerking nemende de slechte oefengelegenheid waarover men hier beschikt, hetgeen hij vooral onder de aandacht van het gemeentebestuur bracht. Het was hem opgevallen welk een goede damesgroep de club bezit. In derdaad zjjn de jongens en heren hier ver in de minderheid. De wisselprijs voor de beste vrije oefening kende de jury LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. Voorm. 7.30 uur Vroegbidstond. 10 uur voorm. Heiligingsdienst; 2 uur nam. Zondagsschool; 7 uur nam. Openluchtsamenkomst; 1 Verlossingssamenkomst. Leider Kapitein Harinck. JEHOVA GETUIGEN in Piter Jelleshüs. Vrijdags 7.308.30 uur nam. Bedieningsschool 8.309.30 nam. Zondags 7.308.30 uur nam. KERK VAN JEZUS CHRISTUS van de Heiligen der laatste dagen le en 3e zondag van de maand Zon dagsschool voorm. 10.30 uur Piter Jelleshüs. uitwijzen of er nog iets aan veranderd moet worden. Het voorliggende schip mag in ieder geval steeds even hoog gaan varen als het achterliggende schip, zodat het de vraag is of een loefpartiJ steeds uitgesloten is. Het ruimtegeven bij een merkteken zal ook by dit regle ment wel moeliykheden opleveren, in ie der geval mag een achterliggend schip zich niet meer tussen het merkteken en een voorliggend schip wringen. Wel moet het voorliggend schip ruimte by het merkteken geven, wanneer het ach terliggende schip met zijn boegspriet het roer van het voorliggende schip heeft Ingehaald en het achterliggende schip ook ’t binnenste schip is ten opzichte van het merkteken. Ook hier zyn kwesties In overvloed te verwachten, maar regle mentering was wel noodzakelijk van wege de moeilijkheden en de verwar ring, die de laatste jaren optraden. WOUDSEND, 20 jan. De Chr. Mu ziekvereniging „Eendracht” gaf onder leiding van de heer S. Wybenga van Nyiand haar jaariykse uitvoering voor begunstigers. De waarn. voorzitter de heer C. de Koe opende de bijeenkomst op de gebruikeiyke wyze en verzocht daarna de talryke aanwezigen tydens het spelen der muzieknummers en van Blauwe kinderwant, G. v. d. Wal, Kiel- straat 27; blauwe kinderwant (r), Hans Hoekstra, Franekervaart 14c; licht blau we want, Henk Oswald, Bolswarderweg 17; zwarte want met witte stippen, Dik de Jong, E, Halbertsmastraat 13; wit ge kleurd zakmesje met voetballer, H. Fer- werda, Westersingel 24; glace, W. Nicolai, W. Lodewykstraat 18; stoffenschooletui, F. Hettinga, Tjalhuizum 8; zijden hoofd doek, rood blauw, F. Witteveen, de Bour- bonstraat 74; groene kinderwant, Faber, 2e Woudstraat 28; bruine vingarwant (1), C. Vlaskamp, Oosterdijk 36; witte wollen sjaal, H. Stokker, Napjusstraat 108; paar bruine glace’s, Bakker, N. Noorderhome 18; khaki jongensbroek, J. Kamstra, J. W. Frisostraat 69-1; lange grijze sjaal, S. Bosma, Zeilstraat 11; zwarte wollen want, bruin kinderwantje, H. Bloksma, Kloos- terdwarsstraat 26; blauw kinderwantje met popfiguurtje, J. de Wit, IJlsterkade 33; zwarte katoenen sjaal, L. v. d. Wal, Dr Kuijperlaan 10; rechter herenhand schoen (bruin), W. Nicolai, Willem Lo dewykstraat 18; paar wollen kindersok ken, nieuw, schapenwol „trosa”, J. Jonk man, Akmarijp 31; donkergrijze heren- glace, Faber, IJlsterkade 23; hamer,.Poiesz Lohmanstr. 15; paar bruine herenglace’s, Bart Tromp, Oosterdyk (winkel); munt biljet, R. Silvius, Scharnestraat 20; zwar te vingerhandschoen, P. Huitema, aan boord Looxmagracht; paar grijze hand schoenen, H. Koopmans, Anna Paulow- nastraat 2; damespolshorloge met dito band (chroom), Jac. Plekkringa, 2e Oos- terkade 34; vulpen, selecton, groen, W. Reekers, Langestreek 1, Lemmer; beige angora damesmuts met speld, D. Schil- stra, 3e Woudstraat 6; bruin damesbeursje met inhoud, G. v. d. Wal, U. Emmius- straat 44; poes geel en wit, asyl; beige damesschoen met platte hak en beige zool, L J. Westerhof, Dr Bosstraat 23; hondje wit bruin, met halsband, Bron, Stationsstraat 17; imitatie parelcollier, J. C. Veeken, p.a. 3e Woudstraat 38; grijs kinderhandsch. met rode streep, S. Wal stra, Bourbonstraat 65; want bruin wit, de Boer, Kielstraat 7; donkergroene wol len handschoen (r), mej. T. Dijkstra, J. W. Frisostraat 117; want met lichtblauwe rand, G. Rijpma, W. Dijkstrastraat 8; blauw kinderwantje, noors patroon, W. Ferwerda, Westersingel 24; huissleutel, Huitema, Smidsbuurt 7; wollen heren handschoen, grijs, G. Poiesz, Schamestr. 23; kinderschaats, mevr. Postma, Leeu- warderweg 45; kinderwant, noors pa troon, R. Schuil, 2e Steenklipstraat 17; tabakspijp. B. de Boer, Kielstraat 7; bril in rood etui, G. Lok, U. Emmiusstraat 58; bruine beurs met inhoud, p.a. Rusti- cus, 2e Woudstraat 47; alpinomuts en sjaal, v. d. Weij, Troelstrakade 3; grijze want, W. Nijhuis, Lemmerweg 3; blauw kinderwantje, Fr. v. d. Veen, Lemmerweg 3; sleutel no. 7, Bloksma, Kloosterdwars- straat 26; bril, de Vries, Jachthavenstraat 23; fietspomp, Siemonsma, Meidoornlaan 4; groene want met wit sneeuwpopje, F. Dykstra, 2e Frittemahoven 5; sleutel aan lang dun touwtje, no. 203, lips, v. d. Ende, Kapelstraat 3; contactsleutel Union, J. Boutsma, G. Japiksstraat 26; kindertasje met inhoud, v. d. Sluis, Barrewier 17; paar blauw witte kinderwantjes, B. v. Vucht, 2e Oosterkade 28; blauw beige parapluhoes, Erkelens, Houkeslootstraat 33; rode zijden sjaal, J. v. d. Poel, Lin denlaan 1; ringetje met sleutel, H. de Wit, IJlsterkade 33; gebreide blauwe sjaal, J. de Vries, le Badhuisgracht 8; double broche met steentjes, S. de Boer, Kiel straat 7; ijzeren werkhaak met handvat, Nijdam, le Selfhelpstraat 14; rood kin derwantje met figuur van kikker, S. Mol- lema, Regenboogstraat 1; bruine heren- glace, Bruinsma, J. W. Frisostraat 96; kin. derarmband, D. Oppenhuis, 3e Woudstr. 38; paar grijze wollen kinderwanten, Pie- tersma, Salverdastraat 5; zwarte dames- glace (1), v. d. Wal, Leeuwarderweg 1c; zwart gelakt herenrijwiel, V. en D., te Sneek; rechter handschoen, Bethlehem, 3e Frittemahoven 4; huissleutel, J. Wie- ringa, Oud Kerkhof 15; paar wijnrode kinderwanten. U. A. Faber, Kerkgracht 17; rubberlaars „Hevea”, nieuw, Poiesz, Fred. Hendrikstraat 66; zwarte dames- glace, met rits (r), J. de Wit, IJlsterkade 33; poes, wit grijs, asyl; zilveren ringetje met blauwachtige steen, H. de Vries, Kleinzand 49; een huissleutel, J. Sinnema, Fred. Hendrikstraat 42; volleybal, de Boer, Meidoornlaan 1; souvenir van Wenen, Miedema, Willem de Zwygerstr. 64; achterschot van vrachtauto (groen), Bruin, Rutten N.O.P., tel. 2410 K 5279; jongensfiets (als nieuw), v. d. Werf, N. Noorderhorne; zwartleren damesglace m. rits, Schurer, Smidsbuurt 19; doublespeld met kristal, H. Jansen, 2e Zomerrakbuurt 29; rechter blauwe want met witte hok jes, Sj. Faber, Eenheid 11; paar groene vingerwanten, R. Bax, L. Veemarktstraat 9; paar gebreide bruin-witte handschoe nen, R. Bakker, Hopperstraat 16; een gewicht van een pond, Hartkamp, Fred. Hendrikstraat 38; rode damesglace, met rits, T. Reen, Anna Paulownastraat 24; bruin leren kinderwant, de Jong, Dr Schaepmanstraat 17; zwarte alpino, de Jong, Dr Schaepmanstraat 17; lantaarn met staafbatterijen, P. Jasper, E. Halb— straat 117; geruite dubbele fietstassen, S. Nieuwhof, H. Sijtstrastraat 23. Te bevragen aan het bur. van politie: boodschappentas, motorhandschoen, grij ze wollen handdoek, paar herenglace’s, blauw wantje, linker grijze herenhand schoen, oud dames rijwiel, Ligthart, Zuidend 18, bril, oude rode vulpen zon der dop, ballpoint, rechter bruine hand schoen, 1 oorclip i. et steentjes, Faber, Abbega no. 5; 2 sleutels aan ring, oude bruine broekriem. Als de Sintrale Kommisje Skütsjesilen zyn zin krijgt, aldus schryft het Friesch Dagblad, wordt het oploeven by het skütsjesilen verboden. De kommisje heeft een ontwerp-reglement opgesteld na overleg met schippers en oud-schippers, dat op de algemene vergadering van deze week in discussie komt. In dit reglement worden de oude tradities van het skütsjesilen, die door de ontwikkeling van de laatste jaren hoe langer hoe meer over boord gezet waren, in ere hersteld. De snelheid, die de schipper aan zyn schip weet te geven, wordt weer de beslissen de factor in het skütsjesilen. Donderdag 29 januari ’s avonds 8 uur in Amicitia. Opvoering van „Die lustigen Weiber von Windsor” door het Operagezelschap „Forum” van Enschedé voor Kunst aan Allen, Sneek. Zaterdag 24 en zondag 25 Januari 1959. Van zaterdagmiddag 4 uur tot zondagavond 10 uur: Dr J. W. v.d. zypp. Stationsstraat 2, Tel. 2526. APOTHEEK Van zaterdagmiddag 6 uur A. J. v. d. Sluis (D. S. Niermeijer, apotheker), Marktstraat 12. Groene Kruis VVyk- en Kraam- verpleging Zuster R. Posma, W. de Zwyger- straat 88, Tel. 3914. Oranje-Groene Kruis Wit-Gele Kruis Zuster C. Landman, kade 8A, Tel. 3257. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle steeds op no. 2000. het toneelstukje de grootst mogeiyke stilte in acht te nemen, waarna het woord aan de directeur werd gegeven, die vooraf de te spelen nummers toe lichtte. De verschillende nummers wer den over het algemeen verdiensteiyk naar voren gebracht. De rollen van het toneelstukje „Frijers op sicht” werden goed vertolkt. Het is voor de aanwezi gen en de muziekvereniging een mooie avond geworden. De voorzitter sprak dan ook namens de aanwezigen woorden vai dank tot de directeur, de muzikan ten en de andere medewerkenden. Het ontbrak niet aan tractaties tussen de muzieknummers. GEREF. KERK te Koudum Voorm 9.30 uur en nam. 2 uur Ds H. de Vries. De laatste jsren kwamen er in toene mende mate misverstanden voort uit de overgang naar nieuwe vormen. Het is de S.K.S. gebleken, dat er geen eensgezinde mening meer heerste onder de schip pers omtrent de ongeschreven wetten volgens welke gezeild moet worden. Deze toestand gaf aanleiding tot onge lukken, meningsverschillen en misver standen en de enige oplossing om daar aan te ontkomen was het op schrift stel len van de tot nu toe ongeschreven wet ten. By het vaststellen van deze regels is zoveel mogeiyk rekening gehouden met de tradities en vooral ook met de mo- geiykheden, die de skütsjes bieden in verband met hun afmetingen en hun wendbaarheid. De S.K.S. hoopt, dat het reglement zyn doel niet voorby zal schieten, doordat het nu bij iedere wed- stry'd gaat regenen van protesten. Het is wel nodig, dat de Kommisje dit naar voren brengt, want in iedere wedstryd doen zich wel onvoorziene situaties voor, die met een reglement misschien wel achteraf uitgevochten kunnen worden, maar die op het water onoplosbaar biy- ken te zijn. Het zal ook bij dit regle ment nodig biyken met „fordrach” te zeilen en pas in de tweede plaats een be roep te doen op „rechten”. De S.K.S. blijft dan ook rekenen op de sportivi teit en de loyaliteit van de schippers. Schepen. De ioename van het aantal schepen er zijn er nu al een stuk of elf, die wedstrïjdklaar zijn of gemaakt worden voor het komende seizoen en het ver anderende karakter in de eigendom van de schepen, hebben de Kommisje ook ge noodzaakt met vocrste’len te komen om althans voor het uiterlijk de gaafheid van de wedstrijden te bewaren. Het karakter van open wedstryden, waar leder voor kon inschrijven, is daar door ook verloren gegaan. Praktisch was dit eigenlijk reeds het geval, doch nu komt er in het reglement te staan, dat de S.K.S. schepen voor deelneming uitnodigt en daarby eisen kan stellen aan de schepen, o.a. wat betreft de bouw, de tuigage, en de bsmanning. On gewenste experimenten, die het karakter van het skütsjesilen kunnen aantasten, kunnen dus worden uitgesloten. De uit voering van tuig en schip moet ongeveer zyn zoals deze was, toen het skütsje nog als bedrijfsvaartuig ,in gebruik was. Kunstvezelzeilen en holle rondhouten zyn daarmee verboden. Zelfs maakt de Kommisje nog de opmerking, dat het raadzaam is. elvorens ingrijpende wijzi gingen a?n te brengen, hierover contact met de S.K.S. op te nemen. GEREF. KERK Oppenhuizen c.a.: voorm. 9.15 en nam. 1.45 uur Ds D. Kronemeijer Oudega-W.: voorm 9.30 uur en nam. 1.30 uur Ds Rozendal van Heeg Scharnegoutum: voorm. 9.30 uur en nam. 1.45 uur Ds S. J. Verveld. IJlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds D. van iftjk, em. predikant te Leeuwarden. Gaastmeer. voorm. 9.30 uur Ds J. W. Bruinsma; nam. 1.30 uur Ds J. Kuipers van Wolsum. Maandel. collecte kerk voogdij. Goënga: nam. 1.30 uur de Eerw. heer Ku penis van Leeuwarden. Heeg: voorm. 9.30 uur Ds Mr J. Schoen maker. Voorber. H.A; nam. 1-30 uur Ds C. van Eysinga. Ringdienst Collec te kerkvoogdij. Hommerts: voorm. 9.30 uur Ds H. de Noo; nam. 1.45 uur Ds T. Korporaal van IJlst Byz. dienst: God en zyn dienst. Lutkewierum: nam. 1.30 uur candidaat W. J. Burghgraaf van Bozum. Nijland: voorm. 9.30 uur Ds M J. J. Bon- ting; nam. 1.45 uur de heer W. Nauta van Sneek. Offingawier: voorm. 9.30 uur Ds J, de Bruyn van Leeuwarden. Oosterlittens: ’s avonds 7.30 uur Ds J. den Hartogh van Wommels. Viering H. A. Uitwellingerga: voorm. 9.30 uur Ds van Eysinga; nam. 1.45 uur Ds A. Meye- ringh van Woudsend. Bijz. dienst. Oudega-W.: voorm. 9.30 uur (H.A) en nam. 1.30 uur (Dankz.) Ds G. Kaastra van Oosthem. Rauwerd: ’s avonds 7 uur Ds H. E. Ver meulen. Scharnegoutum: voorm. 9.30 uur Ds C. P. v. Andel; nam. 1.45 uur de heer W. Meerholz. Sijbrandaburen: voorm. 9.30 uur Ds H. E. Vermeulen. Woudsend: voorm. 9.30 uur (Voorber. H. A.) en ’s avonds 7.30 uur Ds A. Meije- ringh In beide diensten extra collecte voor de kerkvoogdy. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds T. Korporaal; nam. 2 uur Ds Mr J. Schoenmaker. Onderwerp: God en onze strijd. IJsbrechtum: voorm. 10 uur Ds Brink. Het treffen tussen de damclub Hee renveen en Sneek, gespeeld voor de com petitie van de K.N.D.B. had voor onze stadgenoten een succesvol verloop, daar het eerste tiental met 812 en het twee de tiental met 713 in de meerderheid bleef. Deze nederlaag had voor Heeren veen I geen nadelige gevolgen, daar de laatste plaats wordt bezet door het Leeuwarder „Gezellig Samenzyn” dat met 137 van haar plaatsgenote DCL verloor. Voor Heerenveen 2 betekende deze nederlaag echter een lelijke streep door de rekening voor een mogelyk kam pioenschap, daar Twyzelerheide 2 thans aan een gelijk spel tegen Noord-Bergum 2 voldoende heeft om de titel te beha len. De gedetailleerde uitslag luidt: Heerenveen I: S.D.C. I A. BumaJ. de Korte J. SiebengaH. de Boer T. BosH. Nauta P. Peetsma—T. Koopman I. de JongK. J. de Vries J. BrunaA. J. de Vries M. Winters—H. Krot ScheperP, Olij de BoerK Krot H. BakkerJ. Nauta Donderdag 22 januari ’s avonds 8 uur film: De levensroman van Richard Tauber. Vr(jdag 23 januari t/m zondag 25 ja nuari iedere avond te 8 uur en zon dagmiddag tevens te 5 uur film: Vergiss mich nicht. Zondagmiddag 25 januari te 2.30 uur film Sensatie op ryksweg 101. Maandagavond JJ. hield de motor- en autoclub „J. C. Visser’’ weer een tippel- tocht onder het reeds bekende motto „Leert uw stad kennen”. Deze tocht was de eerste van een serie van drie, waarvoor het Friesch Dagblad een wisselbeker beschikbaar heeft gesteld. Ruim zestig dames en heren liepen de route, die door de heren Arema en Faber was uitgezet. De uit slag was Dames 1. mevr, de Boer, Sneek 4 str.p.; 2. mevr. Schuurmans, Sneek 7; 3. mevr. Visser, Sneek 8; 4. mevr. Mink, Langweer 16; 5. mevr. Wielinga, Heeg 17. Heren 1. D. de Boer, Sneek 4 str.p.; 2. J. Schuurmans, Sneek 5; 3. J. Twyn- stra, Folsgare 5; 4. W. Faber, Sneek 6; 5. A. Schuurmans, Sneek 7.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 2