Wat de Raad te behandelen krijgt Veertigjarig Jubileum van de heer J. Hoekstra bij „Tromp” van a B Speeltuinver. „Sperkhem-Tuindorp” nam („Show’*-) parade af IJLST en - Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, W Y M B Rl T S E R A D E EL is» 114e jaargang no. 12 Maandag 9 februari 1959 Redakteur: L. KIEZEBRINK J J n- Kamerlid Scheps sprak in Ijlst Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 De Laatste Eer Heeg Lil lik ar er --Het Sneeker Nieuwsblad is een Jaarvergadering afd. Sneek Ned. Reisvereniging Bevolkingsonderzoek op t.b.c. te Sneek fecombineadc uit5a«. «in NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD- - SNEEKER NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 ct per hall van Ulllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ een on- muziek zorgden, besloot het feest. 4238 Ik 497 ’de DE VISKOTTER IN HAAR ELEMENT schouwspel opleverde. HEEG. De vereniging „De Laatste Eer” vergaderde onder leiding van voorzitter IJ. de Boer, die in zijn openingswoord een kort overzicht over het afgelopen jaar gaf. Uit het jaarverslag van secre taris J. v. Veen bleek dat er 23 keer dienst was gedaan n.l. voor 11 leden, 2 pas geborenen en 10 niet-leden. De ge- Behoorden te worden door gelicht Doorgelicht zijn 10110 9613 De heer J. Hoekstra, nu i._ tore van ja. Johs Tromp alhier, was dezer dagen veertig jaar werkzaam in deze groothandel en zaterdagmiddag waren firmanten en personeel in restaurant Piso bijeen om dat feit te vieren. A. wa- een ijs in het water lag en de schotsen Het echtpaar Hoekstra, genodigden en personeel werden welkom geheten door de heer Albert Tromp, die in dit wel komstwoord ook nog even de opmerking vlocht dat men tegenwoordig toch eigen lijk de betekenis van de groothandel al te veel kleineert, men praat nauwelijks over iets anders dan over de industrie en vergeet dat het de groothandel is die zorgt dat de producten van die industrie onmiddellijk tot in de verste uithoeken der wereld ter beschikking van de con sument komen. De oudste firmant de heer Frans Tromp sprak daarna de ju bilaris toe, hij wees op de grote veran deringen in de verlopen veertig jaar in wereld en bedrijf, ook in onze zaak, en ook in de administratie waar de mecha nisatie nu ook sterk is doorgedrongen, terwijl toen Hoekstra er kwam hij de facturen met de pen moest schrijven. IJLST. In de openbare verkiezings vergadering van de afdeling IJls der Par tij van de Arbeid, die vrijdagavond in de bovenzaal van café Jelsma gehouden werd en druk bezocht was sprak het be kende 2e Kamerlid de heer J. Scheps. Zijn boeiende, breed opgezette rede, waarin spreker de oorzaken van de ka binetscrisis uiteenzette, waarbij hij ook de beweegredenen van andersdenkenden zo objectief mogelijk weergaf, werd met grote aandacht gevolgd. Na de pauze stelde de heer Wassenaar een drietal vragen, welke op duidelijke wijze door de heer Scheps beantwoord werden. personen 14343 Mej. Sj. Tjallema gehuldigd. Donderdagavond vond in de Wijnberg de algemene ledenvergadering van de N.R.V. afd. Sneek plaats. Alvorens met het officiële gedeelte werd begonnen werd mej. Sj, Tjallema, vanwege het feit dat zij 25 jaar bestuurslid van de af deling was, gehuldigd door het hoofd bestuurslid de heer J. Schreuder van Groningen, die haar namens het Hoofd bestuur de zilveren legpenning der N.R.V. aanbood. Namens vele andere af delingen waren gelukstelegrammen en bloemen aan de jubilaresse gezonden en de afdeling vereerde haar met een ge schenk. chef ten kan- I Maar wat ook veranderde de ijver, toe- lier, was dezer wijding, plichtsbetrachting en trouw van de jubilaris bleven onveranderd, hij ver vulde zijn taak op een wijze waarvoor wijt niet anders dan erkentelijk kunnen zijn en welke wij ons niet anders hadden kunnen wensen. Spr. huldigde ook me vrouw Hoekstra, die er steeds toe mee werkte dat haar echtgenoot zijn plicht zo uitstekend kon vervullen en eindigde zijn speech met de betuiging dat de fir ma graag ook haar dank voor al de trouw, plichtsbetrachting en eerlijkheid van de jubilaris een stoffelijke vorm wilde geven, waarom zij hem een enve loppe met inhoud aanbood, in de hoop dat hij in ieder geval een deel daarvan zal willen besteden aan een blijvend aandenken aan deze dag. Mevr. Hoek stra werden bloemen aangeboden. Gehuldigd namens Maatschappij v. Nijverheid en Handel Mr Y. N. Zeyï, met de heer J. Douma Gzn het dept. Sneek van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel vertegen- Met het enthousiasme, dat de jeugd eigen is, hield de nog vrije jonge speel- tuinver. „Sperkhem-Tuindorp” donder dag j.l. de eerste, grote feestavond in haar bestaan. En met succes, want Amicitia was voor deze gelegenheid zo goed als uitverkocht. Voorzitter H. Zwaagman toonde zich in z’n openingswoord over deze grote belangstelling van de zijde der buurtbe woners zeer verheugd. Hij noemde te vens de aanwezigheid van enkele leden van het gemeentebestuur een stimu- Zaterdagmiddag j.l. om 2 uur, dus een week later dan aanvankelijk in de be doeling lag, is het c'rco van de door de Sneker Scheepsbouw Onderneming Nugte.en op haar werf aan de Houkesloot gebouwde Deense viskotter te ter gelaten. Deze stapelloop, die zonder enige plechtigheid geschiedde, had vlot verloop. Het bijzondere is evenwel, dat er f J hoog opspatten toen dit door het zware schip verbrijzeld werd, wat een uniek Niet doorgelicht Van deze 497 personen waren 243 on willig, 65 hadden vergeten aan de op- roeping gehoor te geven en 33 hadden geen tijd om zich te laten doorlichten, terwijl van 156 de reden van niet- opkomst onbekend is. De Nederlandse Aardolie Maatschappij, die in de kuststreek bij Wassenaar bo ringen gedaan heeft met gunstig resul taat, wil proefboringen gaan doen langs Zuid-Holland onder de Noordzee door middel van een kunsteiland, dat op de Gusto-werf in Schiedam wordt gebouwd. In verband hiermede brengen wij een foto, die laat zien hoe de Engelsen zich voorstellen dat te doen onder de Zuid- Chinese Zee langs de kust van Engels Borneo. Op de foto zien wij een 3.000 ton zwaar stalen platform, dat in Engeland gebouwd is en bijna 10.000.000 gulden heeft gekost, liggende in de haven van Southampton, gereed voor verscheping. Het platform „Oriënt Explorer” genoemd, is ontworpen door de „Long Corporation of America” en gebouwd in Southampton door de „Steel structures Ltd”. Het wordt gehuurd door de Brunei Shell Petroleum Cy. Het heeft een air-conditioned-ver- blijf voor 56 man. Het heeft vier benen, die elk een diameter van tien Eng. voet hebben en 235 Eng. voet lang zijn. Als de benen op de zeebodem rusten kan het platform door verlenging van de benen zover boven water geheven worden, dat zelfs een zware golfslag het niet in be weging kan brengen. Een knap stukje denkwerk en techniek als het voldoet! voorschotten door de stichting worden I afgelost bij wijze van annuïteit van ge-' lijk bedrag als het rijk ten opzichte van de aan de gemeente te verstrekken voorschotten zal bedingen. IL Aan de onder I vermelde stichting, ter gedeeltelijke voorziening in de on gedekte jaarlijkse kosten, voortsprui tende uit de exploitatie van het bij I be doelde gereformeerde bejaardencentrum, een bijdrage uit de gemeentekas te ver lenen gelijk aan de door het rijk aan de gemeente toe te kennen bijdrage, onder de navolgende voorwaarden: a) dat, wanneer de bijdrage van rijks wege aan de gemeente zal ophouden ol zal worden verminderd, de bijdrage van de gemeente aan de stichting eveneens zal ophouden, dan wel een evenredige vermindering zal ondergaan; b) dat de stichting tot een bedrag gelijk aan 3 (drie percent) van de op het tijdstip der storting overeenkomstig de geldende voorschriften vastgestelde jaarhuur van de 24 bejaardenwoningen en van het bejaardentehuis, zal deel nemen in de storting in de reserve, als bedoeld in artikel 24c, lid 1, van het Woningbesluit. B. en W. stellen ook voor in totaal 10.700 m2 terrein nabij de dr Bosstraat voor dit doel aan bovengenoemde corpo ratie te verkopen voor de prijs van f 12.50 per m2. Het bejaardencentrum zal worden ge ëxploiteerd door de „Stichting Geref. Bejaardenzorg Sneek e.o.”, welke de morele steun geniet van 24 kerkeraden van Geref. kerken in Sneek en Fries- lands Z.W.hoek. De Stichting zal haar zorg uitstrekken over ’t gehele genoem de gebied en de bouw van een Geref. Bejaardencentrum is dan ook van be tekenis voor de gehele Zuidwesthoek van deze provincie. Het complex is ontworpen door archi tect Stoffel v. d. Zee te Velp. Benoeming onderwijzer Sperk- hemschool B. en W. dragen voor de benoeming van een onderwijzer aan de Sperkhemschool voor: W. H. van Langeveld, onderwijzer aan een openbare sc'iool voor gewoon l.o. te Haarlem. lans voor de vereniging, want hieruit bleek weer eens duidelijk, dat ook de plaatselijke overheid interesse toont voor het werk, dat de speeltuinverenigingen in het belang van de jeugd verrichten. Een speciaal woord van dank kregen de heren Greijdanus. Zijlstra en Ruiter Voor de vele en goede diensten aan de ver eniging bewezen. De voorzitter hoopte ook in de toekomst weer op hun steun te kunnen rekenen. Hierna was het woord aan het gezel schap „Show-parade”. dat met het nieu we cabaret-programma „Heel de wereld in een... (hoed)” op de planken kwam. Dit populaire amateur-gezelschap, dat voor het grootste deel uit Sperkhemmers en Tuindorpers bestaat, oogstte, hoe kan het ook anders, veel succes, temeer daar hier en daar het programma bij deze avond was aangepast. Er was zelfs een speciaal „buurtlied” gemaakt, dat in een mum van tijd populair werd Natuurlijk ontbrak de traditionele verloting niet, zodat velen ook nog een aardig prijsje mee naar huis konden nemen. Een kort, maar erg gezellig bal, waar bij de leden van „Show-parade” voor de en mevrouw Hoekstra bloemen. Nadat de heer Hoekstra nog een dankwoord had gesproken, werd de bijeenkohist dooi de heer Albert Tromp met een dankbe tuiging o.m. aan burgemeester Rasterhoff en de afgevaardigden van de Mij v. Nij. verheid en Handel gesloten, ’s Avonds werd in een bijeenkomst van directie en personeel de gebruikelijke jaarlijkse feestelijke bijeenkomst gehouden. Ver hunt MAANDAGS en DONDFRDAGS Administratie: Comb Dtnfhout Kiezehtink Co Kantoor GROO72AND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) over het Een 1958 Het fi- nantieel overzicht van de penningmees- teresse sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 1167,01 met een batig saldo van f624,54. Bij de bestuursver kiezing werden de aftredende bestuurs leden mej. Sj. Tjallema en de heer P. Zondervan bij acclamatie herkozen. Tot nieuw bestuurslid werd mej. Bok geko zen die de jongerengroep in het bestuur zal vertegenwoordigen. Afgevaardigden voor de Algemene Vergadering en de Raad van Afgevaardigden werden de heren A. de Groot en G. v. d. Pijpekamp. Na de pauze trad de heer B. v. d. Wal uit Leeuwarden op met zijn pianist om de leden een paar uur zeer gezellig bezig te houden met zijn kostelijke Frie se humor en voordrachten. Hij oogstte een overweldigend succes met zijn pro gramma, dat voor diverse nieuwe num mers bevatte. van dat op de zaak, waar in 40 jaar zo veel veranderd is. En als de heer Hoek stra op die weg térugziet zal hij veel redenen tot dankbaarheid ontdekken, o.a. dat hij in zijn werk bevrediging heeft gevonden en dat hij in de zaak een be langrijke functie verwierf, dus gelegen heid had zich op te werken, waaruit blijkt dat zijn werk door, de firma ge waardeerd wordt. Ook elders vond dat werk waardering. Spr. kan de jubilaris n.l. meedelen dat de betrokken minister hem de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau heeft verleend. Bij de gelukwensen welke spr. namens de minister moet overbrengen voegt hij gaarne zijn persoonlijke. Uiter aard kent men u in den Haag niet, aldus spr., maar dat is ook niet belangrijk. Be langrijk is dat zij die u wel kennen in de waardering voor uw plichtsvervulling aanleiding hebben gevonden stappen te doen u deze onderscheiding te doen ver lenen. Moge u nog vele jaren in uw werkkring bevrediging vinden. Nadat spr. de jubilaris de onderscheiding had opgespeld en ook de fa Tromp had ge luk gewenst omdat ze opnieuw een ju bilaris onder haar personeel telt, wat wijst op een goede verstandhouding in de zaak, sloot de heer E. J. Schuurmans namens het personeel de rij der sprekers Moge Hoekstra nog vele jaren als chef ten kantore fungeren, zeide deze o.m. Namens het personeel bood spr. de ju bilaris een electrisch scheerapparaat aan Het resultaat van het gehouden derzoek was zeer bevredigend. Ruim 95 van het aantal inwoners, dat aan de oproeping gevolg behoorde te geven, is doorgelicht, terwijl in verhouding slechts weinigen onwillig waren zich aan het onderzoek te onderwerpen. Eremedaille in zilver «oor jubilaris Burgemeester Rasterhoff, inmiddels ter receptie verschenen, zeide o.m. dat ook deze jubilaris na veertig jarige werk zaamheid zal hebben ontdekt dat een weg, welke aanvankelijk lang leek, maar kort is geweest. Op die weg lagen de wederwaardigheden, de vreugden en moeilijkheden van het gezinsleven en Na opening van de vergadering door de voorzitter, de heer A. de Groot, werd medegedeeld dat de verhouding der be- langrijheid van de landen waarheen de N.R.V. haar reizen maakt gewijzigd was. Als no. 1 was Italië in trek geweest met 8000 leden, 2 was Zwitserland met 7800, 3 Oostenrijk met 7700 en.4 Duits land met 6000. In totaal hadden 21.000 leden aan de groepsreizen deelgenomen terwijl er bovendien nog 6800 leden een privéreis hadden gemaakt. Dit laatste aantal stijgt nog ieder jaar. Het totaal aantal leden van de N.R.V. was in het afgelopen jaar gestegen tot 160.000. De afdeling Sneek telt thans 405 leden. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer P. Zondervan bleek dat de afde lingstochten niet alle waren uitgevoerd. De afdelings-avonden waren c.r algemeen zeer goed bezocht. Jeugdafdeling is in de loop van opgericht en marcheert goed. B. en W. stellen voor deze rekeningen vast te stelen. Die van het slachthuis- bedrrjf sluit met een nadelig saldo van f 16919.39, die van het reinigingsbedrijf met een nadelig saldo van f 136.599,24. Het batig saldo van het leningfonds dat naar de volgende dienst wordt overge boekt bedraagt f 1181.19. Gerei'. Bejaardencentrum nabij dr. Bosstraat. B. en W. adviseren Het bestuur van de te Leeuwarden gevestigde Stichting Christelijke Detail- handelsvakscholen voor Friesland heeft zich tot uw raad gewend met het ver zoek te verklaren, dat de oprichting en instandhouding van een christelijke de tailhandelsvakschool in de gemeente Sneek nodig wordt geoordeeld. De Stichting stelt zich ten doel het detailhandelsvakonderwjjs in Friesland te bevorderen, voornamelijk door het op richten en Instandhouden van één of meer christelijke detailhandelsvakscho- len. Het bestuur van de stichting be staat, behalve uit de eventueel van over heidswege aangewezen gedelegeerden, voor de helft uit ondernemers in de de tailhandel, die lid moeten zijn van de Christelijke Middenstandsbond en voor de helft uit werknemers in de detailhan del die lid moeten zijn van de Neder landse Christelijke Beambten Bond. Het bestuur van de stichting acht Ie op richting van een detailhandelsvakschool in Friesland zeer urgent. In de detail handel blijkt in de praktijk steeds meer behoefte te bestaan aan vakbekwaam personeel, dat een gespecialiseerde oplei ding heeft genoten, zoals deze aan een detailhandelsvakschool wordt geboden en de oprichting van een dergelijke school zou naar de mening van het bestuur dan ook in een grote behoefte voorzien. Ge let op de omstandigheid dat van de 4935 in Friesland gevestigde midden- standsondernemingen er tenminste 3230 worden gedreven door ondernemers van protestants-christelijke beginselen, meent genoemd bestuur dat in deze provincie in de eerste plaats een christelijke de tailhandelsvakschool voor vestiging in aanmerking komt. Het bestuur beoogde aanvankelijk de oprichting van een school in de gemeen te Leeuwarden, alwaar ook de stichting als zodanig is gevestigd. Nu echter de hiervoor nodige medewerking niet kon worden verkregen, is de voorkeur ge geven aan Sneek als plaats van vesti ging. Behalve de omstandigheid, dat Sneek een bloeiende middenstand heeft, welke met de oprichting van een detail handelsvakschool ten zeerste zou zijn ge baat, heeft tot deze keuze mede bijge dragen het feit, dat deze gemeente het centrum is van een deel van de provincie waar een meerderheid van de bevolking blijk heeft gegeven voorstander te zijn van op christelijke grondslag gebaseerd onderwijs. Het verzoek om afgifte van de onder havige nodigverklaring wordt, blijkens de binnengekomen stukken, ondersteund door de afdeling Sneek van de Neder landse Christelijke Beambten Bond, de afdeling Friesland van de Christelijke Middenstandsbond en het district Fries land van de Nederlandse Christelijke Be ambten Bond. Ook Vroom en Dreesmann Leeuwarden N.V. te Sneek heeft op het verlenen der gevraagde medewerking aangedrongen. Teneinde ons een juist oordeel te kun nen vormen omtrent het ingediende ver zoek hebben wij aan het bestuur van de stichting nog nadere gegevens ge vraagd omtrent de verwachte aantallen leerlingen van de school, de omvang en de duur van het onderwijs en de geraam de kosten. Uit de verstrekte gegevens blijkt, dat, wanneer de school overeen komstig de voornemens zou kunnen be ginnen in september 1960, aanvankelijk 50 a 60 leerlingen worden verwacht, on- der te brengen in twee klassen. Het tweede jaar verwacht men vier klassen te hebben, het derde jaar vijf en het vierde jaar, wanneer de school zijn volle om vang bereikt, zes klassen. De netto- kosten worden, volgens een uiteraard zeer voorlopige raming, voor het eerste jaar geschat op f 150.000.na drie jaar, wanneer de school waarschijnlijk zes klassen telt, zal dit bedrag uiter aard hoger zijn. Aangezien van de netto- kosten 30 voor rekening van de ge meente komt, zal uit een en ander voor deze gemeente in de beginperiode een jaarlijkse last van f 45.000.voort vloeien. Voor de uit andere gemeenten Nodigverklaring Chr. detail handelsvakschool. afkomstige leerlingen zal echter van die gemeenten een bijdrage worden ont vangen, overeenkomende met 20 van de netto-kosten per leerling, zodat het bedrag, dat uiteindelijk voor rekening van deze gemeente blijft, aan.nei'-elijx lager zal zijn. Hoewel de verwachting gewettigd is dat bij de invoering van de thans in voorbereiding zijnde nieuwe financiële verhoudng tussen rijk en ge meenten, uit de nijverheidsonderwijs vet voor de gemeenten voortspruitende las ten geheel of ten dele naar het rijk ui len overgaan, bestaat daaromtrent 'ch- ter geen zekerheid. Met het bestuur van de Stichting Christelijke Detailhandelsvakseholfn voor Friesland zijn wij van mening, dat op richting van een detailhandelsvakschool in deze provincie zeer gewenst is. Het oordeel, dat Sneek thans voor de vesti ging van di ze school de aangewezen ge meente is, kunnen wij eveneens onder schrijven. Op grond hiervan en mede ge let op het belang, dat de gemeente heeft bij een verdere versteviging van haar positie als centrumgemeente, adviseren wij u het verzoek van genoemd bestuur, dat met de bijbehorende stukken voor u ter inzage is gelegd, in te willigen. Rekeningen slachthuisbedrijf, reinigingsbedrijf en lening fonds over 1957. Advertentieprijs 15 ct per mm Bi| contract (handelsadv lateer Abonnementsprijs 3 pet I.-” jaar. Franco per post 1 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name Sneeker Nieuwsblad. middelde leeftijd der overledenen was 61 jaar. Slechts één maal in de 20 jaar van het bestaan der vereniging was het sterf tecijfer ook zo hoog, n.l. in 1945. Het aantal leden der vereniging bedraagt ruim 400. Bij de oprichting der vereni ging dus 20 jaar geleden waren er 200 leden. Het eerste bestuur bestond uit de voorzitter wijlen J. de Jong, seer. J. v. Veen, penn.m. win J. Miedema, bestuurs leden S. de Groot, G. v. Brug en K. Stee, houwer. Op 6 juli 1938 werd de eerste vergadering gehouden. In deze 20 jaar werd 363 maal dienst gedaan namelijk 206 maal voor leden, 68 maal voor niet-leden, 30 maal voor het Verzorgings huis en 59 maal voor personen van el ders. Penningmeester G. M. Walinga kon een klein batig saldo rapporteren; op advies der kascommissie bestaande uit B. de Jong en J. Visserman werd hem décharge verleend. Tot lede" der nieu we kascommissie werden benoemd J. Visserman en P. Grondsma. Tot bestuurs lid werd herkozen penningmeester Wa linga. W. Attema bracht verslag uit van de alg. vergadering der Fereratie, waar bij thans 248 verenigingen zijn aangeslo ten. Bij de rondvraag rees vrij algemeen de vraag of er wel voldoende gelegen heid is tot waterafvoer rondom het kerk hof, er staat bij een begrafenis nog wel eens water op de straat daar. Al moet men wel in aanmerking nemen dat ook ongunstige weerstoestand dit kan hebben veroorzaakt, zal men toch trach ten tot enige verbetering te komen. De voorzitter sloot met een dankwoord. woordigend wees er eveneens op dat men onjuist doet het bedrijfsleven te vereenzelvigen met de industrie, de han del vervult een belangrijke rol in dat le ven, deze zorgt n.l. dat de producten bij de consument komen. Trouwens, onze Maatschappij heet niet voor niets Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Wij prijzen ons gelukkig dat we hier naast belangrijke industrieën ook grote han- delszaken hebben, in het bijzonder ook een zaak als Tromp, waaraan de heer Hoekstra nu al veertig jaar lang zijn beste krachten geeft. Toen hij er kwam had deze zaak 15 man personeel, nu meer dan 70. Dat deze zaak die vlucht nam is mede te danken aan de trouwe werkne mers die er hun arbeid aan geven. Daar om ook doet het spr. genoegen de jubi laris namens de Maatschappij voor Nij verheid en Handel en op voorstel van de fa Johs Tromp, haar gouden medaille te mogen overhandigen als blijk van waar dering voor zijn trouwe plichtsbetrach ting. Opgeroepen zijn Niet aan het onderzoek deelge nomen: wegens afwezigheid, ziekte, pas doorgelicht enz. 1564 reeds onder controle 568 regelmatig doorgelicht in beroep of bedrijf 2101 Naar aanleidig van een verzoek van de Geref. Bouwcorporatie voor bejaar den te Utrecht voor het verlenen van voorschotten en bijdragen ter tegemoet koming in de kosten verbonden aan de bouw van een Geref. Bejaardencentrum alhier stellen B. en W. in een breedvoe rig advies, waarop we in ons volgend nr. nog hopen terug te komen, voor: I. Aan de stichting „Gereformeerde Bouwcorporatie voor Bejaarden”, geves tigd te Utrecht, ten behoeve van de bouw van een gereformeerd bejaarden centrum, bestaande uit een bejaardente huis, een zusterhuis en 24 bejaarden woningen, op een terrein, gelegen aan de Dr, Bosstraat alhier, uit de gemeen tekas te verlenen 1. voor het bejaardentehuis met zus terhuis: a) een grondvoorschot tot een bedrag van ten hoogste f 133.518. b) een bouwvoorschot tot een bedrag van ten hcogste f 818.534. 2. voor de 24 bejaardenwoningen a) een grondvoorschot tot een bedrag van ten hoogste f 33.581,b) een bouw voorschot tot een bedrag van ten hoog ste f 338.296,o.a. onder de navolgen de voorwaarden: a) dat door het rijk tot gelijke be dragen voorschotten aan de gemeente worden toegekend; b) dat geen betaling van de voorschotten of een gedeelte daarvan zal geschieden dan nadat deze van het rijk zijn ontvangen; c) dat de

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1