Uitstekend geslaagd IJsfeest R.H.B.S. en Gymnasium Jeugd van Maple Leaf op de schaats Tamme Veldstra reed zich naar ’t gouden horloge Toekomstverwachtingen voor de Europese textiel fe van en IJLST Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Wedstrijd „De friesche Jeugd” 114e jaargang no. 14 Redakteur: L. KIEZEBRINK Afscheid K. Grondman Jeugd van Tirns reed De heer D. Hageman overleden Propaganda-avond A.N.W.B. te Ijlst Concert Frysk Orkest te Sneek Estafetterijderij Ijsclub Tirns Hat Swim MwwaUW I* M« ■«•n.teHvfe NIEUWE SHEERER COUIUNI. SHEERER COURANT ORIlf HOUTS NIEUWSBLAD Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Geslaagd Prinses Maria Christina (Marijke), die woensdag 18 februari 12 jaar wordt. Maandag 16 februari 1959 Vrouwen wereldgebedsdag Derde plaats voor Wietze Couperus Hardrijderij L.S.C. Burgerlijke Stand „De Spegel” foar it earst yn eigen formidtlen 1 nemen, Foto Meijboom de finale. Beter diensten aan de consument. Oldemarkt 2. B. van der Hem; Onze stadgenoot de heer W. J. G. Ha meisma slaagde te Leeuwarden voor net praktjjk-diploma Duitse Handelscorres- pondentie. Hij werd opgeleid door de heer J. E. Offringa, leraar Duits M.O., alhier. Gerrit Potma; 3e Sietze Halma; 4e Corrie de Wagt. Meisjes (4 rondes): le Lucie Sytsema; 2e Greet Postma; 3e Baukje Schuurmans. Jongens 16 jaar en ouder (8 rondes): le Gerrit Okkinga; 2e Tom Twerda; 3e Wietse Veltman. Er waren in totaal 350 deelnemers (sters)! heer S. Oppenhuizen, die thans in Wol- vega woont, door zijn aanwezigheid blijk had gegeven van zijn belangstelling. Een belangstelling die deze vereniging o.i. volkomen terecht verdient. Tenslotte dient nog vermeld, dat het muziekgezelschap „De Suizers”, dat juist Er namen 19 drietallen deel. le prijs Bote J. Altenburg, mej. Annie Poelsma, Bonnie Bootsma; 2e prijs Piet E. Bootsma, mej. Aggi Altenburg, Ypke Veldhuis; 3e prijs Joh. Hazenberg, mevr. E. de Boerde Boer, Gerrit de Jong. Meisjes 8 en 9 jaar: le prijs Paulien- tje Slob; 2e Fokje Meijer; 3e Desireetje Agnes Melay; 4e Bea Brinksma; troost prijs Grietje Douma, Jongens 8 en 9 jaar: le prijs Jan D. van der Ploeg; 2e Geert Douwe Slob; 3e Gerrie Paques; 4e Rudi Akkerman. Meisjes 10 en 11 jaar: le prijs Siska Vierstra; 2e Maaike Boot; 3e Coba Wie- sma; 4e Marjo Karstkarel. Jongens 10 en 11 jaar: le prijs Harrie Bakker; 2e Nick van Netten; 3e Gerrit Slob; 4e Harrie Brinksma. Meisjes 12 en 13 jaar: le prijs Fred die Dikkerboom; 2e Grietje Wiersma; 3e Nanka Meijer. Jongens 12 en 13 jaar: le prijs IJpe Schouwstra; 2e Geert Feringa; 3e Rudi Wierda; 4e Peter Meijer. Meisjes 14 en 15 jaar: le prijs Ma rijke v. d. Zwaag; 2e Carla van der Weij. Jongens 14 en 15 jaar: le prijs Henk Bakker; 2e Nico van der Wal; 3e Jan van der Kooi. Alhier is op 86-jarige leeftijd overle den de heer D. Hageman, oud-hoofd van de Herv. school te IJlst. Verschnnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) 1. 2. 3. 4. WYMBRITSERADEEL, van 9 t/m 14 februari 1959. Geboren: Bontje, d. v. IJme van der Valk en Geertje Kinderman te Folsgare; Agatha. Alice, d. v. Dirk Jan van der Tol en Geeske Catharina Hijlkema te Heeg; Anna, d.v. Jan Jagersma en Sijke Stegenga te Heeg. Gehuwd: Wabe Schaper 24 jr, te Kou- dum en Akke Reen 22 jr. te Oudega(W.) Overleden: Fopke Koerten 82 jr., e. v. Hinke Hettinga, te Heeg. Advertentieprij» 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3.— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. aan de consument. Men zal eens moe ten gaan afwijken van al te traditio nele verkoop. Zelfbediening is in de tex- Geslaagd te Groningen voor diploma Spaanse Handelscorrespondentie mej. A. v. d. Wier Alberda te Goënga. Aan de St. Ludgerus kweekschool te Hilversum slaagde voor het diploma in structeur verkeersonderwijs de heer B. Hanenburg van Sneek. TIRNS. Onze ijsclub hield dezer dagen een rijderij voor de schoolkinderen. To taal 127 deelnemers. Uitslag; 5 en 6 jaar, jongens en meisjes (10 deel nemers): le Fokje Bootsma; Agatha Al tenburg; 3e Trijntje Seffing. 7 en 8 jaar jongens (7 deeln.): le Klaas Altenburg; 2e Abe Altenburg; 3e Gerrit v. Veen; meisjes (13 deeln.): le Joke Bakker; 2e Jeltje Meindersma; 3e Bettie Zonderland. 9 en 10 jaar, jongens (11 deeln.): le Johan Altenburg; 2e W. de Boer; IJ. Sef- ginga; meisjes (21 deeln.): le Durkje Hingst; 2e Greta v. Veen; 3e Eke Westra. 11 en 12 jaar, jongens (12 deeln.): le Jopie Bootsma; 2e Albert de Boer; 3e Jan J. Altenburg; meisjes (20 deeln.): le Ge- ke Doting; Ineke Bakker; Tine Bootsma. 13. 14 en 15 jaar, jongens (17 deeln.): le Geert Westra; 2e Jopie Hingst; 3e J. Hijlkema; meisjes (16 deeln.): le Jeltje Schaap; 2e Tineke de Jong 3e Trijntje Veldhuis. Vrijdagmiddag j.l. hebben bestuur en personeel van de Rehobóthschool voor Chr. Mulo alhier afscheid genomen van de heer K. Grondman, die om gezond heidsredenen met vervroegd pensioen het onderwijs verliet. De voorzitter van het bestuur, de heer S. Akkerman sprak in deze intieme kring woorden van grote waardering vooi- het zeer vele werk,’ dat de heer Grondman voor het onderwijs hier ter stede gedaan heeft. Vanaf 1916 tot sept. 1957 heeft hij honderden, neen duizenden leerlingen mee helpen vormen voor hun taak in het leven. Ongetwijfeld denken die allen met grote dankbaarheid terug aan het „grondige” onderwijs van de scheidende leraar, waarbij tenslotte de hoofdzaak was, wat hen in contact bracht met de grote Opvoeder. Als blijk van waardering bood de heer Akkerman de heer Grondman een schit terend boekwerk over Friesland aan. Namens het personeel sprak het hoofd der school, de heer de Vries'. Ook hij deed zijn wensen voor de scheidende col lega, wiens vrouw helaas door ziekte verhinderd was deze bijeenkomst bij te wonen, vergezeld gaan van een boek werk, de pas uitgekomen Encyclopedie van Friesland. Tenslotte bracht de heer Grondman ontroerd dank voor de vrien delijke woorden en de geschenken. Moge een gezegende levensavond in Amersfoort, waar de heer Grondman zich metterwoon gevestigd heeft, hem en zijn vrouw geschonken worden! Jongens 12-14 jaar; le Durk van Gor- kum; 2e Olav Monsma; 3e Dirk Alberda; 4e Schelte Meinsma; 5e Klaas Duits; 6e Wim Schurer; 7e Gooitzen van der Zee. Jongens 15-16 jaar: le Titus de Groot; 2e Rieks ten Wolde; 3e Theo Mulder; 4e Gerrit Potma; 5e Johan Bakker; 6e Klaas Postma; 7e Jaap Hobma. Jongens 17 jaar en ouder; le Rienk Al. berda; 2e Elzo v. d. Zijpp; 3e Jentje Zijl- stra; 4e Nico Graatsma; 5e Teake Cupe- rus. Estafette RHBSGymnasium, jongens en meisjes. Beide gewonnen door RHBS. Langebaanwedstrijden: jongens 12-15 jr (6 rondes): le Durk van Gorkum; 2e SNEEKER NIEUWSBLAD Zeer interessant was voor de belang stellende toehoorders de uiteenzetting ke de heer Koot gaf van het zesde De kinderen der leden van bovenge noemde vereniging, leeftijd 815 jaar hebben zich zaterdagmiddag kostelijk vermaakt met een door het bestuur uit geschreven hardrijderij. Het bestuur was daartoe in staat gesteld door leden der Ver. en andere bewoners van de Leeu- warderweg, zijstraten enz. De medewer king welke de organisatoren hebben on- dervonden was prachtig. Er was een schat van prijzen, o.a. voor de eerste prijswinnars in alle groepen ’n paar ge monteerde schaatsen. Verder waren er waardebonnen enz. Als immer werden ook nu alle deelnemende kinderen ge trakteerd op warme chocolademelk, gra tis beschikbaar gesteld door „Norman- dia” en ontvingen ze daarbij een flink stuk koek. De firma Minkema had be langeloos een geluidsinstallatie beschik baar gesteld, terwijl het hoofd van de afd. Sneek van het Roode Kruis er voor had gezorgd dat bij eventueel voorko- m.nc ongelukken verzorgend personeel bij de hand was. Op de baan, welke er zeer verzorgd uitzag, heerste een pret tige stemming. Onder de plm. 90 deel nemende kinderen schuilen ook goede krachten en er is zeer sportief gereden. De lengte van de baan was voor de kleinsten plm. 40 m., voor de oudste klas plm. 100 m. Om 1.30 uur werd be gonnen en te ongevceer 4 uur was ’t einde daar. Voorzitter van Gunst bracht toen allen die tot het welslagen van deze rijderij hunne medewerking hadden verleend hartelijk dank, waarna de uit reiking der prijzen plaats vond ten hui ze van de heer J. Postma, aan de Iepen laan. Al met al weer een geslaagde rij derij waarop bestuur en leden van Maple Leaf" met voldoening kunnen terugzien. De uitslagen zijn: De eerste twee lijsten werden in een zeer vlot tempo afge werkt. In verband met de grote deel name werd slechts één rit gereden, de verliezers vielen onmiddellijk af. Pas toen het veld was uitgedund tot 26 lij ders ontmoetten de tegenstanders elkaar twee keer. Bg de laatste zeven plaatsten zich G. Bootsma, Oppenhuizen; C. Lantinga, Poppingawier; Wietze Couperus, die als enige van de 47 Snekers de eerste vier ronden had overleefd; O. Bakker, Hou- tigehage: T. Veldstra, Huins; B. Ver beek. Oldemarkt en W. Adema, Grouw. Deze laatste had een staand nummer en kwam daardoor in de prijzen, even als Bouwe Verbeek, die in twee ritten met Gosse Bootsma afrekende: Wietze Coupei-us, die eveneens twee ritten no dig had tegen C. Lantinga en T. Veld stra, met een in drie ritten bevochten zege op O. Bakker. Door overwinningen op resp. Adema en de dapper volhoudende Wietze reden Verbeek en Veldstra zich uiteindelijk in In de Doopsgezinde kerk alhier werd vrijdag de wereldgebedsdag gehouden. De bijeenkomst was goed bezocht. De liturgie werd gelezen door mevr. Slob en kapiteine Harinck, De ijsvereniging „De Friesche Jeugd” heeft donderdagmiddag haar naam weer eens eer aangedaan. Aan de door haar gehouden hardrijderij namen nl. ruim honderd jongens deel, onder wie de beste jeugdrjjders uit de provincie. Dat de grote favoriet, de 15-jarige Tamme Veldstra uit Huins het gouden klokje mee naar huis zou nemen, was na enkele ritten al duidelijk. Met verbluf fend gemak schakelde hjj z’n (zeven tegenstanders uit en won daarmee voor de achtste maal in dit seizoen de eerste prjjs De enige niet-Fries in het gezel schap, Bouwe Verbeek uit Oldemarkt, die voor het eerst op de kortebaan reed, sleepte de tweede prjjs in de wacht, ter wijl onze 18-jarige stadgenoot Wietze Couperus het nikkelen horloge verover de. Evenals zovele andere sportverenigin gen hield ook „L.S.C.’’ gisteren een hard rijderij van senioren, junioren en Sparta nen. De meestal spannende ritten wer den verreden op het Spoordok en de uit slagen waren: Senioren: 1. D. Smit; 2. G. Hofstra; 3. A. Mosselaar jr. Junioren Klasse A: 1. W. Couperus; 2. R. ten Wolde; 3. R. Zoethout. Klasse B: 1. K. Duits; 3. P. Dijkstra. Spartanen. Klasse A: 1. D. Kussen- drager; 2. H. Henstra; 3. D. Brouwer; 4. P. Beusekom. Klasse B: 1. J. Zwart; 2. G. J. Sminia; 3. N. Blok; 4. P. Melai. Klasse C: 1. J. Schukking; 2. M. van Gorkum; 3. S. Piersma; 4. A. van der Kallen. dit jaar 25 jaar bestaat, traditiegetrouw weer voor de vrolijke noot zorgde. Dit wakkere ploegje, dat in deze kwarteeuw een groot aantal hardrijderijen in onze stad heeft opgefleurd, bestaat thans uit de heren I. Silvius, R. Silvius, J. Rosier en H. van Winden. Aanvankelijk waren er zes man, maar de heren H. Silvius en P. Brandsma hebben dit zilveren jubi leum helaas niet mogen beleven. De voorzitter van „De Friesche Jeugd", de heer L. Ringma, reikte na afloop de prjjzen uit in Lunchroom J. Olij. Hij bracht o.a. dank aan de Sneker zaken lieden, die door hun financiële steun deze wedstrijd mogelijk hadden gemaakt en toonde zich tevens zeer verheugd over het feit dat de oud-voorzitter, de. tiel-detailhandel misschien moeilijk door te voeren, maar in bepaalde onderdelen is het toch wel mogelijk en wenselijk. Daarnaast zjjn nog punten van overden king en bespreking: assortiment, bedie ning, etaleren alleen het feit dat men in al die landen deze dingen gaat bestu- derein is wel een bewijs van de grote be langrijkheid en de dringende noodzake lijkheid. Ook in Nederland begint een commissie volgende week besprekingen te voeren en de heei’ Koot wenste dat men ook in ons land het antwoord moge vinden op vele gerezen vragen en moei lijkheden. Laten we hopen, zo zeide hij. dat men kleine persoonlijke belangen zal durven opofferen voor de grote Euro pese zaak. Na de lezing van de heer Koot werden vele vragen gesteld, die op prettige en uitgebreide wijze werden beantwoord. De heer Metz dankte de spreker voor zijn zeer belangwekkende uiteenzetting van een zaak die alle bij het textielvak betrokken mensen wel moet interesseren, waarna de heer Nijdain de avond sloot met dankgebed. Door plotselinge ziekte van de Itali aanse gastdirigente Carmen Campori zul len de concerten, die zij deze week te Kollum, Sneek en Leeuwarden zou dirigeren, thans geleid worden door Al. fred Salten. Het Italiaanse programma, dat zij met medewerking van de pianiste Bruna Bar- betti zou geven zal tot het volgend sei zoen worden uitgesteld. In verband hier mede moest ook het programma worden gewijzigd. De solo-cellist van het orkest, Klaas Kueter, zal het cello-concert van d’Albert uitvoeren. Voorts zullen worden uitgevoerd de Ouverture „l’Italiana in Algeri” van Ros sini en de op de sprookjes uit 1001 Nacht gecomponeerde „Scheherezade” van Rimsky Korssakow. De derde prijs, een nikkelen horloge, was voor Wietze Couperus. Hjj won z’n rit van de totaal leeggereden Adema. die als vierde prijswinnaar een pair SNEEK, van 8 t/m 14 februari 1959. Geboren: Renée Elizabeth, d. v. Pe trus Anthonius Johannes Baljet en Io anna Paulina Groosman; Suzanna Agaath Maria, d. v. Jacobus Franciscus de Baekker en Johanna Catharina Louise van den Oever; Truus, d. v. Folkert Hid- dinga en Pietje Miedema; Anne Johan nes, z. v. Johannes de Vries en Grietje Visser; Marie Jeltje, d. v. Klaas Wier da en Fopje Deinum, van Hemelum; Aukje, d. v. Sijtze Bijlsma en Wijtske de Boer; Antje Lijsbeth, d. v. Marten Vlas en Evertje de Hoop, van Heeg: Jeltje, d. v. Freerk Wijnja en Stientje Terpstra; Hessel, z. v. Anne Algra en Hesseltje Faber; Klaas Jan, z. v. Tjerk Cornells Poiesz en Janke Remerij; Wil- lemke Trijntje, d. v. Sijbolt Brinksma en Jantje IJpma, van St. Nicolaasga; Auk je, d. v. Hessel van der Molen en Feikje Tienstra; Harm. z. v. Watze Scholten en Tettje Bruggenkamp. Ondertrouwd: Anne van der Werf 23 jr. en Jantje Betty Wagenmakers 20 jr.; Jan IJbele de Vries 24 jr. en Margje Zijlstra 22 jr.; Gerlof Scholte 23 jr. en Lipkje de Jong 23 jr.; Lodewijk Albada 24 jr. en Pietje Jacobs 24 jr. Getrouwd Gerhard Wilhelm Göbel 23 jr. en Hasseltje van Wieren 17 jr. Overleden: Marten Rijpma 14 jr.; Sie- bren Adema 63 jr., e. v. Catharina Hou- tema, van Bolsward; Sjoeke Duizendstra 79 jr., w. v. Harmen Buster. Langlêsten is to Jutryp-Hommerts in toanielforiening oprjochte dy’t mei de treflike namme „de Spegel" foar it fuot- ijocht kommen is. Sneontojoun waerd foar it earst yn eigen formidden spile. De leden fan dizze jonge foriening doar- re wol hwat oan, hwant hja kamen op it toaniel mei it moaije, mar tige swiere stik „In Ynspekteur skillet oan", fan J. B. Priestley, üt it Ingelsk wei oerset fan KI. Dykstra. Hoewol ’t dit stik eins noch boppe it kinnen fan dizze ploech ütgiet, hawwe hja knap toanielspul sjen litten. Stik foar stik hawwe de spilers nei har for- mogen der fan makke hwat hja koene. Regisseur P. Walstra hat wol eare fan syn wurk hawn. Ut ’e réaksjes fan ’e oanwêzigen wie wol to fornimmen, dat hja mei stik en spyljen tige ynnommen wiene. Spitich wie it dat it lokael to Jut- ryp mar heal fol wie. It iis sil hjir wol in soad skuld oan hawn hawwe. tiel. Het district Sneek van de Chr. Tex- tielbond had nu het te loven initiatief genomen een van de Nederlandse deel nemers aan deze conferentie uit te nodi gen in Sneek over deze belangrijke zaak te komen spreken en donderdagavond kon dan in zaal Piso de heer E. Metz, als voorzitter van het district, de heer A. Koot, directielid J. P. Weijers N.V. te Amsterdam, voorstellen aan de aanwezi ge leden. De heer Koot legde uit waarom het rapport van de O.E.S. zich niet onver deeld gunstig uitliet over de toekomst van de Europese textiel. Europa zit tus sen twee grote machten, Amerika ener zijds met een enorme productie, moge lijk gemaakt door het gebruik van de modernste machines, en het arme Oos ten (Japan anderzijds, dat pok enor me hoeveelheden op de markt kan bren gen doordat het loonpeil er zo bijzonder laag is en de massaproductie zo groot. Tussen deze twee machten op de wereld markt zit dus Europa geknepen en men begrijpt dat men tot een nauwere sa menwerking moet komen. Vandaar het congres in Turijn' waar afgevaardigden uit 14 van de 17 Nato-landen samen kwamen om de weg tot samenwerking te zoeken. Twee honderd mensen, Ne derland zond 17 afgevaardigden onder wie de heer Koot, hebben zich daar be zonnen op de taak die hen te wachten staat. Samenwerking gaat dikwijls ten koste van één, maar vooral landelijk ge zien is deze samenwerking een onaf wendbare noodzakelijkheid. De Euro- markt kan verhoging van de levens standaard betekenen, er kan een gunsti- ger klimaat geschapen worden maar de handel moet de mogelijkheden zien en waakzaam blijven. Wij zullen waarschijn lijk onze eigen kleinere persoonlijke be langen ondergeschikt moeten maken aan het grote geheel, maar we zullen tot samenwerking moeten komen en tot klaarheid met de vraag: zijn wij eerlijk bereid de oplossing dan ook door te voe- hen en te beleven? In een zestal discussies zjjn de vraag stukken op het congres besproken. 1. De distributiekanalen. Men zal moe ten komen tot moderne en nieuwere vormen van groothandel, waar geen land de grote inkoopverenigingen zo kent als Nederland heeft. De wens was hier: veel particulier initiatief, wei nig overheidsbemoeiingen. 2. Bevorderng textielgebruik. Bij een stijgende levensstandaard kan men toch niet spreken van een*stijgend tex tielgebruik. Men zal hiervoor stimuleren de middelen moeten vinden en b.v. moe ten komen tot hetgeen in de volgende discussie besproken werd: co-ordinatie tussen verschillende geledingen op mode gebied. Men besprak het zo zeer gewenste marktonderzoek en de samenwerking pi 'uctie-distributie. Men zal in Europa, en in Nederland in het bijzonder, toch iets meer massaal mceten gaan produ ceren. De Europeaan zal iets van zjjn individualiteit moeten opofferen en tot wat grotere uniformiteit moeten komen. Wij houden nog te veel vast aan onze pe-rconlijke smaak en g. woon te, en hier zal een compromis gevonden moeten worden. schaatsen mee naar huis mocht welke beschikbaar waren gesteld door de oud-Sneker, de heer K. Hiemstra. De uitslag was dus Tamme Veldstra, Huins. Bouwe Verbeek, Oldemarkt. Wietze Couperus. Sneek. Willem Adema, Grouw. Het werd een spannend slot 1 Beide rijders gaven elkaar geen duimbreed toe en het duurde nogal even voordat ze „weg” waren. De eerste rit was met miniem verschil verschil voor Veldstra en ook in de tweede rit bleef' hjj baas over de op noren rijdende Verbeek, zo dat het gouden klokje naar Huins ging en het doublé In Oldemarkt terecht kwant. Vrijdag hielden de R.H.B.S. en het Gymnasium alhier een gecombineerd ijs. feest, dat dank zij de prima baan en de medewerking van de directeur, resp. rec tor en leraren, uitstekend is geslaagd. Er werden zowel korte- als langebaanwed- strijden gehouden en de uitslagen waren: Kortebaan: meisjes 12-14 jaar: le Wim- ke van der Meer; 2e Anneke v. Gorkum, 3e Alie Inberg; 4e Antje Sierdsma; 5e Gerrie Henstra. Meisjes 15-16 jaar: le Lucy Sijtsema; 2e Mieke Schreuder; 3e Gré Wiersma; 4e Tineke v. d. Meer. Meisjes 17 jr en ouder: le Greet Post ma; 2e Minke Brouwer; 3e Tine Miedema. IJLST. De Koninklijke Nederlandse Toeristenbond de A.N.W.B. gaf don derdag een propagandafilm-avond in de zaal van „Het Gebouw". De toe gang was vrij. Het gezellige praatje over doel en werk van de A.N.W.B. was on derhoudend en leerzaam. De meeste der aanwezigen hebben nooit geweten welk een veelomvattend en nuttig werk deze negentigjarige heeft verricht en nog steeds doet. De films, een drietal, wa ren zeldzaam mooi. De tekenfilm hield, ondanks de dolle kluchten, een ernstige waarschuwing in: mensen, die in het da gelijks leven zorgzaam, beleefd, voor zichtig zjjn, ontpoppen zich achter het stuur van een auto soms als groffe, on verantwoordelijke snelheidsmaniakken daarom dient iedere autobestuurder zich te trainen in zelfbeheersing.. Wees een heer in het verkeer Jammer, dat het aantal bezoekers te genviel. Oorzaak: verlichte baan met muziek voor de jongeren, koude mist voor de ouderen. Zowel door de bezoe kers als door de heren die de avond ver zorgden werd een gemeend „tot weer ziens" uitgesproken. Een dergelijke op hoog peil staande avond willen we gaarne nog eens meemaken. Burgemeester Ca- valjé opende de bijeenkomst en zei o.m. in de meer dan vijf en twintig jaren van zijn lidmaatschap steeds met bewonde ring de enorme activiteit van de Bond te hebben gadegeslagen. De heer Dominicus de Jong (Bzn) slaagde dezer dagen voor het praktijk diploma Boekhouden der Ned. Associatie. De heer de Jong is werkzaam op de kaas makerij van de N.V. Lankhorst Osinga- huizen. In oktober 1958 werd in Turjjn de eerste Europese textiel-conferentie ge houden met als doel op het hoogste Eu ropese niveau het rapport van de O.E.S. J -T -- - te bestuderen over de toekomstver- Wélke' de heer Koot gaf van het zesde wachtingen betreffende de Europese tex- i Öiscüësiepunt: verbetering van diensten ■’fc yjWWNffiiiI jrm.y- -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1