nam van Modeshow Venekamp bracht het voorjaar in vrouweharten MontessorMamiiie nam afscheid de heer Zuiderveld Noflike en fleurige jounen fan it Snitser Gemeenteraad en publiek bezichtigden Bejaardenhuis van „Nij Nazareth'' Frysk Toaniel van en mi «w T.G.P. Imponerend gebouw e IJLST van Turnsuccessen ■1»^ I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Maandag 2 maart 1959 114e jaargang no. 18 Redakteur: L. KIEZEBRINK Jubileum bij P.T.T. Chr. Pl.Vr. en M. Bond Gaastmeer Dr. D. Joh. de Groot overleden Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Verkoping Propaganda voor de „Vogelwacht” Ontploffing op motorschip H«t Siwektr Nieuwsblad it Mr gacombineard* uitgave vm NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLADi- it g SNEEKER NIEUWSBLAD it A.V1, prachtige Friese klok, een geschenk van Een kijkje in de leeszaal achter de hal Van we voor- De juiste hoed Deze jonge meisjes, en jonge vrouwen! Grote verrassing. Het laatste nummertje voor de pauze, een grote papieren klok met kinderge zichten op de plaats van de cijfers, bracht voor de heer en mevrouw Zuiderveld een grote verrassing: de aanbieding van een Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink k Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) De verwarmingsinstallatie die vol-automatlsch werkt en met olie wordt gestookt, is in de daarvoor ge bouwde kelder geplaatst. Alle bezoekers kwamen onder de indruk van de vele technische vindingen welke bij deze hy permoderne installatie zijn toegepast. GAASTMEER. Voor onze afdeling tra den dezer dagen op de Gebrs Canrinus uit Sneek met een demonstratie van voetverzorging en pedicure behandeling. Het was een leerzame en gezellige avond. Notaris E. K. Hoekstra verkocht finaal: herenhuis Parallelweg 17, vrij te aan vaarden. Hoogste bieder de heer C. J. Faber, aannemer te Sneek, voor f 13.750. De gunning is in beraad gehouden. Japonnen en mantels De oudere mannequins genieten op een show gewoonlijk veel belangstelling. Ze toonden hier: een prachtige jacquard ge weven japon in grijze tinten, die met de hoed in grijs yersey fantasie stro, met lila nylon garnering, een uiterst elegant ensemble vormde. Een opvallend mooi geheel was ook de japon met jasje van het onvolprezen glanzende cotton waar bij een plat bloemenhoedje gedragen werd, dat in staat was elk vrouwenhart te vertederen. Zo’n japon met jasje staat bijzonder goed en Modehuis Venekamp toonde tot onze vreugde verschillende voorbeelden van deze flatteuze lijn. De japon, op een ruisende zijden onderjurk, die bekroond werd door een grote Zwit- Gisteren is te Kampen overleden Dr D. Joh. de Groot, predikant bij de Geref. Kerk aldaar. Dr de Groot was van 1928 tot 1952 predikant bij de Geref. Kerk te Woudsend. Sinds 1952 was hij biblio thecaris van de Theol. Hogeschool te Kampen. Hij was in de Geref. Kerk een zeer bekende en geziene figuur en maak te deel uit van de Geref. Particuliere Synode van Friesland en was ook meer malen afgevaardigd naar de Generale Synode. De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 5 maart te IJsselmuiden. Vertrek van de consistorie van de Burg- walkerk te Kampen ’s middags te 2 uur. Gemeentewerken, alsmede de oud-raads- leden J. de Boer en W. Langius. Eerstgenoemde voerde ook het woord, mede namens zijn oud-collega, waarbij hij als uitgangspunt nam het gezegde „nooit gedacht, lang gewacht en toch gekregen”. Hij dankte voor de uitnodi ging, feliciteerde de gemeente en de gemeenteraad met dit prachtige gebouw en sprak de hoop uit, dat de directrice de kracht zal worden geschonken haar verantwoordelijke taak tot in lengte van dagen te vervullen. f3.— p< iaar. Franco per pon £3.1 Vrijdagavond hebben in zaal Hanen, burg, de leerlingen van de Montessori school en velen met hen, afscheid geno men van het scheidende schoolhoofd, de heer A. Zuiderveld. En ze deden dit op een manier die hem wel veel vreugde moet hebben gegeven: met een bonte avond-. Want hoeveel malen heeft hij zelf niet zo’n avond geleid? Nu zong men hem en "mevrouw in een koor van enthousiaste stemmen toe dat hij alleen maar mocht kijken en luiste ren en dat dit „fijn” zou zijn. En het is fijn geworden. Voor alle grote en kleine aanwezigen, leerlingen en oud-leerlingen bestuursleden, genodigden, ouders en be langstellenden en naturlijk in de eer ste plaats voor de heer Zuiderveld zelf, die in het welkomstlied al dadelijk kon horen hoeveel men van hem gehouden heeft en hoe men zijn werk voor en met de kinderen heeft gewaardeerd. Nu was hij nog eenmaal in de vertrouwde sfeer van jongens met geschminkte zwarte snorretjes en meisjes met vuurrode koon tjes die heerlijk zenuwachtig en in grote opwinding door de zaal lopen en nauwe lijks kunnen wachten op het moment dat ze moeten „opkomen”. Ze zingen, in ver schillende groepjes, heerlijk onbewust met draaiend lichaam omdat ze toch vooral alles moeten zien en handen die friemelen en soms zomaar eens voor de aardigheid een lange neus maken. Voor dragers zijn er bij, twee meisjes die el kaar de schuld geven dat ze er even „af” zijn en speels gaan bakkeleien voor ze de zaak hervatten. En dan de schetsjes ook al een vreugde op zichzelf. Hoe goed dat men het initiatief aan de kinderen laat, men kan door spel en houding op het toneel zo dikwijls het karkter van het kind herkennen en dat alleen maakt het spel al zo boeiend voor de volwassen toeschouwers. Meester Zuiderveld heeft er ongetwij feld aan meegewerkt dat „zijn” kinderen tot deze vrije expressie kwamen, hij en zijn medewerkers zullen er studiemateri aal in hebben gevonden en intussen heeft hij de kinderen een intense levensvreug de gegeven. Hij heeft hun geleerd zich uit te leven in zo’n kostelijk gespeeld Repelsteeltje, hij leerde hun zich vrij te bewegen ook al waren er wel eens, in onze ogen, belemmeringen zij zijn er om overwonnen te worden. Zo deed ook op deze avond elk kind iets waar zijn speciale geaardheid hem toe dreef. Op groeiende meisjes: Freule Blauwbloed; een meisje met een speciaal talent: jor- daanzangeres; drie boerinnetjes, met een spokenverhaal, en bloemen voor de heer Zuiderveld een bonte reeks taferelen, ’t een al aardiger dan de ander. Na tuurlijk werd de muziek niet vergeten en speciaal willen wij hier noemen het Sneker Waterpoort Orkest en het meisje dat met een allerliefst stemmetje en goe- de voordracht het lied van de verliefde Eduard zong. de uit een woonkamer en een slaapka mer, waartussen een glazen wand, totaal 2425 m2. Bij elke kamer is een keu kentje en alle zijn ze voorzien van radio en een aansluiting voor televisie. beide soorten was een als model door H. Brenninkmeijer Zonen ingericht. Ver der zijn hier nog een aula voor uitvaart plechtigheden die tevens voor recreatie gebruikt kan worden, twee ziekenzaal tjes elk voor drie personen met uitzicht op de binnentuin, een recreatiekamer voor herstellende zieken en een grote re creatiezaal met uitzicht op de weg en de tuin, waarin de kunstschilder Jan Murks de Vries te Leeuwarden een mo- derne wandschildering, voorstellende de levensgang van de mens, heeft aang<>- bracht. De zaal is voorzien van een par ketvloer en heeft een verlichting in het plafond en door middel van een kunstig geconstrueerde stervormige hanglamp. De armstoelen en de tafeltjes zijn van zwart gelakt metaal. De recreatiezaal heeft verder een ei gen ingang aan de straat met garde robe. Ook de andere recreatieruimten hebben alle een verbinding met de weg. Op de eerste etage bereikbaar Opening half mei. Na de bezichtiging vertoefden de be zoekers nog enige tijd onder het genot van een kopje koffie in de recreatiezaal, waar burgemeester Rasterhoff mede- OPPENHUIZEN—UÏTWELLINGERGA. De „Vogelwacht” alhier hield donderdag een propagandaavond in het lokaal. Voor zitter F. Soetinga opende met een woord van welkom en gaf daarna het woord aan de heer J. F. Boersma van Stiens. Deze sprak over het doel van de BFVW. De heer Dijkstra uit Leeuwarden hield een interessante lezing over de techniek van het eierzoeken. Een en ander werd met belangstelling gevolgd. Er wer den ook enige mooie natuurfilms ver toond. Het resultaat van de goed bezoch te avond was dat er 35 nieuwe leden konden worden ingeschreven en 8 nieu we abonnees op het maandblad „Vanel- lus”. ’s Middags waren er voor de jeugd films vertoond. Voor de „Vogelwacht” een zeer geslaagde middag en avond. ogenschijnlijk zo nonchalant smaakvol gekleed in die gemakkelijke rokken en bloeses. weten tegenwoordig heel goed dat hun verschijning pas een echt ver zorgde indruk maakt als ze een hoedje dragen. Nu is het zo bijzonder aardig dat hier de twee buurzaken Venekamp en Maison de Jager zo goed op elkaar inge steld zijn dat men inderdaad de juiste hoed bij het juiste toiletje kan kopen. Wat draagt nu zo’n jong vrouwtje bij haar gebloemde zomerjurken of haar beeldig mantelpakje met modern recht vallend jasje? Maison de Jager had alleraardigste slappe gevalletjes, een ge drapeerd tamelijk hoog bolletje met een klein randje b.v. gemaakt van Shan tung. Verder opvouwbare hoedjes van soepel stro dingetjes die niets wegen en juist dat gelukkige gevoel geven: mij ontbreekt niets meer. Nu ja zo’n bijpassende tas van Wielinga of sieraden van Gersi maar dat vragen we wel zo terloops aan de beheerder van de fa- milie-financiën. Zaterdagmorgen heeft zich aan boord van het motorschip „Zwartewater” van de heer L. Slagter, liggende aan de Ha- rinxmakade alhier een ontploffing voor gedaan. Toen de heer Slagter een in het washok voor de stuurhut geplaatste fles gas wilde ontsteken, volgde de ont ploffing, gepaard met een grote steek vlam, waardoor de schipper brandwon den aan hoofd en handen opliep. Vermoe delijk was er een lek in de aansluiting. Dooi- de ontploffing sneuvelden enige ruiten in de stuurhut. Ook van een wo ning aan de kade en van een aan de Koopmansgracht aan de overzijde werd door de luchtdruk een ruit vernield. De heer Slagter werd door dokter v. d. Heuvell verbonden en kon daarna aan boord terugkeren. Hij moet enige dagen het bed houden. Advertentieprijs 15 ct per Bii contract (hei Abonnementsprijs iaar. Frai half jaar. Giro 15 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Op een meidag die volgens de kalender op de laatste februari viel, waren veel dames de gasten van Modehuis Vene kamp, waar in korte flitsen de voorjaar- en zomermode werd getoond. De zaak was smaakvol aangekleed door Wester’s Woninginrichting, er was muziek en een prettige duidelijke lady-speaker en het allervoornaamste een zestal manne quins die de modellen droegen op een hartveroverend eenvoudige wijze. Jonge meisjes, s'ank, iets minder slank ou dere dames, grote maat, nog iets grotere maat, toonden de dames hoe ze er zelf uit zouden zien als ze deze modellen droegen. Wat zullen we dragen in het voorjaar en de zomer, die wij vrouwen al in de vingertoppen voelen tintelen? Als jong zijn, en slank, zijn daar nog de onvolprezen wijde rokken met de diverse bloesjes. Modehuis Venekamp had uit haar nieuwe zaak Libel schattige exem plaren gehaald; alleraardigst zijn do nieuwe dekenrokken, van een dikke wol len stof. Men toonde een wijde gele rok, waarop een helblauw vest gedragen werd Er mogen in de komende zomer n.l. fees telijk helle kleuren gedragen worden. Op een bijzonder mooie rok met randen van een soort „matjes vlechten” dessin, werd een smaakvol hazenhaar truitje gedra gen en een jasje in hetzelfde olijfgroen dat men ook in de rok vond. Op de rok ken, o.a. terlenka rokken, werden orlon vesten gedragen of de schattige hazen haar truitjes, maar ook de beeldige mini, cair bloeses die nu gelukkig dikwijls op de rok gedragen worden, een zeer flatteuze dracht. Jongens- en juniorenploeg behaalden kampioenschap van Friesland. Fokke de Bruin persoonlijk kampt» oen. Zaterdag hield de turnkring Friesland in Leeuwarden het tweede gedeelte van de wedstrijden om het persoonlijk- en verenigingskampioenschap toestelturnen voor adspirantjongens en juniorheren. In tegenstelling tot de reeds gehouden voorwedstrijden moesten nu alle deelne mers oefeningen uitvoeren met samen stelling naar eigen keus. Onze plaatse lijke gymnastiekvereniging T.G.P. is erin geslaagd de prima positie die haar jon gens en junioren reeds na het eerste ge deelte der wedstrijden innamen te hand haven. 16 adspirantjongens en 5 junioren vaö TGP bonden de strijd aan tegen 3 ploe gen van 4 man van de verenigingen Quick (Huizum), VKH (Joure) en Lycurgus- Wilhelmina (Bolsward) bij de jongens e» 4 junioren van de g.v. Quick. De deelname was dus teruggelopen, om dat nu inplaats van 68 slechts 34 deel nemers hadden ingeschreven. Uit de aard der zaak waren dit de jongens die bij de voorwedstrijden op de goede plaat sen waren geëindigd. Het pleit voor de klasse van TGP dat deze vereniging voor- 20 van de 34 deel nemers had gezorgd. Ingewijden weteo hoe moeilijk het is een complete tum- plöeg van 20 man volledig wedstrijdklaaï te krijgen. Gelukkig is al het oefenen niet onbekroond gebleven getuige de uitslagen: Junioren: 1. Fokke de Bruin 109.55; 4. Jan ter Horst 101.40; 5. Gerke Schuur mans 100.80; 6. Bennie Monsma 99.65; 7. Willem de Boer 98.85. De tweede en derde plaats waren voos 2 Quickleden met 105 en 103 pnt, evenals de 8e en 9e plaats. Ploegenklassement: 1. TGP I 214.30; 2. Quick 212.60; 3. TGP 2 201.60. Adspiranten: De eerste en tweede plaats waren hier voor Bert Spoelstra Quick (voor de tweede maal) 57.05 en Bert Kerkhof (VKH) 111.20. Op de derde en vierde plaats volgden de TGP’ers Siep van Lindonk- (11.05) en Olav Monsma (110.45). Een goede prestatie leverden eveneens Tommie Mollinga (nr 6, 107.30) en Rudie Prijs, Theo Damstra, Jaap de Jong, Eddie Coers, Jan de Bruin, Gerrit Potma, Bob Terpstra, Corrie de Wagt en Wijtze Stam die de 9de t.e.m. 17de plaats bezetten. Peter Haga, Klaas Duits en Dicky Mo lenaar completeerden de ploeg met goe de verrichtingen. Ploegenklassement: 1. TGP I 331.05; 2. VKH 324.50; 3. Quick 322.70; 4. TGP 2 313.95; 5. TGP 3 304.15 6. TGP 4 301.90$ 7. Lyc. Wilh. 295.15 Men kan zich voorstellen dat er in de TGP gelederen zeer grote tevredenheid heerst over deze successen. De overwin ning van de junioren is des te spreken der omdat de beste TGP’er Fedde Berg- sma niet meer mee kon doen wegens overschrijding van de leeftijdsgrens. Het was enigszins jammer dat de 2 koplopers bij de jongens van Lindonk en Monsma zich door een paar mislukkingen de kans op een betere plaats zagen ont gaan. Deze vlekjes kunnen echter de vreugde niet verstoren en we zijn er zeker van dat het bestuur en de techni sche leiding van TGP weer op de grote activiteit van al deze jongens en junioren kunnen rekenen als het er om gaat in de toekomst de prestaties te verbeteren en alom propaganda te maken voor de be. oefening van de tumsport. Zaterdag vierde de heer Tj. Brinksma, chef-vakman bij P.T.T. alhier, zijn vijf entwintig jarig dienstjubileum. ’s Mor gens werd hij in zijn woning in de Kloos- terdwarsstraat gefeliciteerd door de di rectie van het Telefoondistrict Leeuwar den, waarbij deze hem de gebruikelijke gratificatie en zijn echtgenote bloemen aanbood. ’s Middags tijdens de receptie in Aere Perennius werd de jubilaris in waarde rende bewoordingen toegesproken door zijn chef de heer F. van Hulle, hoofd opzichter in de dienstkring Sneek, die namens het personeel een actetas aan bood en mevr. Brinksma eveneens bloe men. Namens de Personeelsvereniging, sprak de 2e voorzitter de heer J. Visser haar jubilerende voorzitter toe; de heer A. Dijkstra feliciteerde voor de Buurt vereniging De Noord Oosthoek waarvan de jubilaris bestuurslid is; namens de afdeling van de A.B.V.A. wensten zijn mede-bestuursleden hem geluk, terwijl de Toneelclub, waarin de heer Brinksma al vele jaren als souffleur meewerkt, en de regisseur de heer J. Muurling even eens hun belangstelling toonden. Deze gelukwensen gingen eveneens met geschenken en bloemen gepaard. Voor al deze blijken van belangstelling en waar dering dankte de jubilaris hartelijk. r mm Bii contract (handelatdv.) lager ler half .75 per sjen, wylst de hear Fritsma de rol fan Geart Dykstra as man fan wizdnsje o sa goed op it toaniel brocht, binammen yn it earste bidriuw. Minke waerd fan Mefrou Dantuma—Schurer tige goed spile. De hear Schurer as Jan, de stu- dint, hie knappe mominten en mefrou DamStaphorsius joech de rol fan Tine Roarda sa as it wêze moast. Allinne seagen wy de rol fan master, spile fan de hear Mulder, oars as de regy. Dêr wie mear in earmhüsmantsje fan makke as in wol aide, mar dochs noch skerp op- nimmende en oardieljende skoalmaster. Fierder meije wy mefrou Draaismade Vries net forjitte, dy’t de rol fan de tsjinstfaem Wytske Hoekstra spile. Wy hawwe har echt biwfmdere yn har spyl- jen: sa flot, gewykst, fleurich en fan har ófbitend, as dat nedich wie. len mei oar in tige slagge ütfiering; hwat is der lake It mesyk fan Johan Bok warde him tige en it folie hantsje- klappen nei it spyljen fan de fleurige Fryske en oare sangen biwiizge wol dat it orkest der by it publyk tige ynsloech. Toanieloanklaeijing (Hummel) en kap. wurk (Hamersma) wie yn oarder. In fleurich efternei dounsjen wie ein fan dizze tige slagge jounen. De bouw en de inrichting van het bejaardenhuis, onderdeel van het bejaarden centrum ,,N;j Nazareth” aan de Leeuwarderweg is gereed gekomen en de tuin en straataanieg nadert snel zijn voltooiing. Teneinde de burgerij de gelegenheid te geven met eigen ogen te zien wat hier tot stand is gebracht, werd het huis zaterdagmiddag voor het publiek ter bezichtiging gesteld. De primeur was en ter voor de leden van de Raad, die de avond te voren onder leiding van de ar chitect de heer J. de Vries een rondgang door 't enorme gebouw maakten, nadat vooraf een besloten raadsvergadering in de eetzaal was gehouden, waarin ook le directeur van Gemeentewerken aanwezig was. Deze eetzaal, die plaats biedt aan alle 54 personen die in het huis pension kun nen genieten, bevindt zich op de begane grond links van de hoofdingang aan de Leeuwarderweg. Het is een fraai inge richt vertrek waarin aan de ventilatie bizondere aandacht is besteed. Direct er achter bevinden zich de afwaskeuken voor de kleine vaat en de grote kook- keuken met gasfornuizen en allerlei mo derne keukenmachines en apparaten. Drie van de wanden worden geheel in genomen dooi- aanrechten met stalen roestvrij blad waaronder praktisch in gerichte kastjes. De kookpotten en pan nen zijn allen eveneens van roestvrij staal. In de afwaskeuken zijn soortge lijke aanrechten aangebracht en ook deze keuken is van vele moderne gemak ken en machines voorzien. Aansluitend aan de dienstkeuken be vindt zich de eetkamer voor het perso neel, terwijl tussen de prachtige en im ponerende grote hal en de dienkeuken een klein administratievertrek met een telefooncelletje is ingericht. Recht ach ter de hal, door een wand van geëtst glas daarvan gescheiden, ligt de lees zaal, een prettig zaaltje met hangende stalen boekenrekken langs de wanden. In deze benedenverdieping bevinden zich aan de tuinzijde, en alle op zon, de 46 eenpersoons- én vier tweepersoons kamers. De eersten hebben een opper vlakte van 14 m2, de laatsten, bestaan- langs een fraaie, modern uitgevoerde trap met zeer fragiel uitgevoerde ijze ren leuningen, maar eveneens per lift zijn de Jogeei- en isoleerkamerfjes aan gebracht, alsmede een biljartzaal waar in een volière en een knutselkamer, ter wijl ook de directrice hier in een apart flatje haar vertrekken heeft. Op de tweede verdieping hebben de adjunct- directrice en het overige personeel hun kamers. Op alle verdiepingen vindt men voorts tal van gezellige zitjes met zulk een riant uitzicht op de Leeuwarderweg en de tuinen dat het wel zeker is dat hier van een dankbaar gebruik zal worden gemaakt. Verder is het gebouw royaal voorzien van badkamers .douches, sanitair, berg plaatsen, kasten enz. de leerlingen. Een jongen en een meisje boden de klok aan en de heer Zuiderveld dankte ontroerd. Na de pauze kwamen de oud-leerlingen aan het woord en de daad. Ook zij voer den aardige schetsjes op en boden, met een speech van Jeannet Stuurop een al bum aan met foto’s welke de heer Ger Dijs van deze afscheidsavond gemaakt had. Mevrouw Zuiderveld kreeg bloemen. Met een hartelijk speechje dankte de heer Zuiderveld voor alle hulde. Hij ver zekerde dat hij hier zeven jaar met veel genoegen gewerkt heeft. Avondeir als deze geven bestuur en schoolpersoneel ongetwijfeld de moed door te gaan op de weg die men ingeslagen is en spr. wenste hun daar alle kracht toe. De voorzitter van de vereniging de heer Zondervan sloot deze plezierige avond die ook bij gewoond werd door het opvolgende schoolhoofd de heer Bent en mevrouw Bent. Mevrouw Prins zal tot 15 april de heer Bent vervangen en ook zij volgde het programma met veel ple zier. It Snitser Frysk Toaniel joech woans- dei- en tongersdeitojoun yn Amicitia syn twadde en léste ütfiering fan dit win- terhealjier. Beide jounen wie de seal al- hiel biset. De foarsitter de heer P. Lantinga ie- pene de jounen op de him sa eigen koartswilige wize, in iepeningswurd, dat him alhiel oanpaste by dizze ütfiering, om’t dêr in fleurich stik yn trije üt- komsten opfierd waerd: De Lietsjesjon- ger, fan J. Bus. Nei it sjongen fan it Frysk Folksliet waerd it gerdyn helle en naem it spyl jen in bigjin. It toaniel joech in modern interieur fan de hüskeamer fan Geart Dykstra, hout- en stienkeapman en bop- pedien noch wethalder. Hy wie foar de twadde kear troud oan in gans jongere frou, Minke. Syn soan Jan, studint, stike om de tsjintstfaem Wytske, dy’t miende syn leafde net bianderje to kinnen. De haedfiguer yn it stik is Rein, de broer fan Geart Dykstra, in tige bireizge man en hwat letter bliken die in forneamd sjonger en fioelspiler. Nei lange jierren komt hy yn syn berteplak werom en kundiget him oan as de lietsjesjonger. Rein fornaem al gau, dat der hiel hwat skeef lei yn de hüshalding fan syn broer en hy wit troch syn optimistyske 11b- bensopfetting en syn redsumens it dêr hinne to lieden, dat alles wer tige to- rjochte komt en krlge de freonskip fan it doarp troch syn rynskens. Hy set wer óf mei Tine Roarda, in wethAldersdoch- ter, dy’t sa bitoeft wie de frije fügel Rein yn har netten to fangen. Dit stik kin it publyk in tige noflike en fleurige joun bisoargje as it opfierd wurdt troch in ploegje spilers, dat it flot en mei tempo oer de fuotljochten wit to bringen. Nou, wy witte it S.F.T. hat in ploech spilers, dy’t der wêze mei en under de bitoefte lieding fan de hear J. Muurling hoel hwat prestearre kin. Oer it ginnerael waerden de rollen dan ek tige goed spile. De hear Hottinga joech in tige flotte Rein Dykstra to serse kanthoed, was zo perfect van lijn en kleur en werd zo goed gedragen dat ik heus vergeten heb de modieuze de tails voor U te noteren. Modehuis Vene kamp zal het U echter graag tonen. De mantels waren over het algemeen van het rechtvallende swagger model o.a. een beige-grijze mantel met een pracht hoed met aigrettes. Voor het jonge meisje een schattige groene mantel met bruine suède knopen en kraagje, waar bij de suède hoed een voorbeeld was van de volmaakte samenwerking tussen deze twee modehuizen. En als ik dan nog noem de suèdejasjes, de mantelpakjes met de rechtvallende rokjes met geestige dubbele loopsplitjes, de hoedjes van Bangkok stro en antilope vilt dan heb ik u wel een beeld gegeven van deze zeer goede korte modeshow, waarvan elke vrouw terugkeerde met het jaar in het hart. deelde, dat de officiële opening van het Tehuis in mei zal geschieden als de tui nen en beplantingen in voorjaarstooi zullen zijn, en daarna een welkomst woord sprak. Hij richtte zich daarbij in het bizonder tot de directrice mej. S. Hamstra, wie hij toewenste, dat zij haar beste krachten aan dit tehuis moge wij den, succes zal hebben bij haar werk en daarin bevrediging mag vinden, en ver der tot de vertegenwoordigers van de pers, de architect en de heer Miedema, plaatsvervanger van de directeur van

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1